K-report
 

Archiv diskuse Dopravci a linky do 29. 05. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Dopravci a linky » Archiv diskuse Dopravci a linky do 29. 05. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6620
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 10:40:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na lince Švind - berlín jsem asi před 2 lety viděl nějakou dodávku.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7963
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 16:01:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fkam jezdí pouze v zimě. Jezdil do 31.3 a bude zase příští zimu.
Tam toho už jezdilo co pamatuju.
Od 735, Ikarus,955, Sor LH, různé Many, Mercedes Intouro I, Neoplan Elisbus, Tourismo a teď Iveco daily Tourys.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Kopřivničák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 4-2009
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 10:27:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5113
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 10:37:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není to zrovna nečekané. O trošku víc mě zaráží téměř úplný konec Liberce.

(Příspěvek byl editován uživatelem robert_08022.)

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
opolu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.4.86
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 16:15:31    Odkaz na tento příspěvek  

Též se připojuji se zarážející tím že Liberce skoro skončil.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5116
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 16:33:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak časy, kdy tam málem nestačil patnáctimetr, jsou dávno pryč, ale že je to až tak špatné, jsem netušil.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2069
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 17:31:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert_08022: Tak ono například v úseku Liberec - Hradec Králové to jezdilo v podobné časy jako Bus Vysočina takže tam se to asi fakt nevyplatilo.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5118
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 17:38:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože už před časem zamávali s jízdním řádem a pokusili se Pytlíka porazit kratší jízdní dobou. Jezdívali později.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6648
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 18:12:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak on je to trend. Není tak dávno co zhynula v protisměru jezdící linka Harrachov/Rokytnice - Brno (ta "vyškovská" ráno z brna už to má za sebou dost let).

Příčina je asi v liberalizaci - neboli nezapamatovatelným bordelu kdy kdo kam kudy a kde staví/nestaví a co zato. neboli v nezapamatovatelnejch časech. Plus faktu že i s přihlédnutím k poměrně tristní infrastruktuře "od Liberce po Hradec" na kolejích je vlak z Liberce a Urnova na Svitavy až Brno +/- stejnej časově. A Jičín + Litomyšl to zjevně nezachráněj.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2727
Registrován: 12-2004
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 18:27:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček:Tak ono se to hodně rozmělnilo s Pytlíkem apd., jinak by tahle linka byla v lepších číslech.

Neměl by ses tolikero dívati na svět nádražáckejma brejlema, víííď.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6651
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 19:11:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč teda padá jedna linka za druhou - v relaci která bývala autobusová? Z linky Brno - Pec je taky torzo Osnada s jedním párem spojů v kladiva...

Buď lidi nejezděj nebo jezděj jinak. A pokud jinak tak buď autem (část) nebo vlakem (část). A když vemu obsazenost EC mezi Brnem a Perníkovem po hodině a i těch R z Perníkova na Liberec po dvouhodině tak ta je víc než slušná i v tejdnu. Asi proto že tam je jasnej koncept a ne nějaký pytlíkování
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2728
Registrován: 12-2004
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 19:39:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to bral hlavně z pohledu relace Liberec- Hradec, a tam oproti minulosti nějaký celkový pokles spojů nebyl, co já vím.
Když jede ČSAD 13:45 do Hradce, ve 14:00 Jeleň do Turnova Ex, a ve 14:05h Brouk Pytelik s Vydosem zaráz, tak se dalo čekat časem nějaký to omezení.


Státem dotovanejvlakovej R Liberec-Hradec jede v taktu a úplně jinudy.
O obsazenosti těchto rychlíků a přepravních proudech nemám přehled.
O konceptu se nehádám.
Nevím jakou máš představu konceptu dálkových bus linek v ČR?
Teda kromě toho, že bys asi nejraděj všechny zrušil...
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7969
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 19:49:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlčku nemel blbosti, linka Harachov Brno skončila z trošku jiných důvodů. Známý je nám i její hrobník.
A ty vlaky zas tak obsazený nejsou, ve Dvoře z rychlíku vystoupí většina a dál jede jen torzo, pár lidí na vagon. Snad jen pátky jsou lepší.
Vím to bo jezdím občasně.
Ale prostě Vydos prostě se asi rozhodl zaříznout všechny dálkový linky.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6652
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 19:52:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikoli zrušil. Ale dal jím systém. To znamená například, že linka Brno - HK jedoucí via Černou Horu, Svitavy, Litomyš etc. zajisté smysl má. Ale - nemělo by to vypadat, že třeba jedou tři dopravci 13,45, 14,00 a 14,10 a pak 110 minut nic a zas dva - tři dopravci. Leč by to jezdilo nějak pravidelně - řekněme že po hodině a ve špičky po půlhodině. Ba vzhledem ke stavu silnice/trati Brno - Svitavy bych se nebál třeba mít z Brna jen půlku a "vložáky" Svitavy - HK vázající ve Svitavách před nádražím na R od Brna a půlící ten základ. Samosebou že za předpokladu jednotného celostátního tarifu a jednoho dispečinku řešícího čekání při zpoždění a mimořádnostech jak na dráze tak i silnici. A "okrajové" spoje ráno, večer a třeba v neděli dopoledne by stavěly i "po vsích" typu Cereqice nebo Zámrsk a tudíž by se tu a tam ušetřil regiobus a zajistilo spojení kam v tu dobu není.

A zase o kus dál - vzhledem ke stavu tratě/silnice z HK na JC by k "vymetacím" vlakům co se tam klidně uživěj mohla bejt "překryvná" vrstva rychlýho busu...

Jo a podobně bych zkrouhnul relaci na Ostravu vlakem. V základu hodinovej takt "rychlej" i pomalej, ve špičky zahuštěnej na polovinu. Víc se tam neuživí kdyby se 10 liberalizovanejch dopravců posralo.

Jenže to jsem tu troubu moc rozhicoval - to bysme z toho měli skoro Švýcarsko (a nejspíš i ufinancovatelný...) a ne Rumunsko/Ukrajinu/Polsko kam naše doprava směřuje (busy už tam jsou a je snaha tam dostat i vlaky a vyhnat lidi z VHD jako celku).
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6653
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 19:56:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No 40-60 lidí v nejslabším úseku ze Dvora přes Packu do Semil mi třeba ve čtvrtek dopoledne jako málo nepřijde.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8586
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 20:41:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

enže to jsem tu troubu moc rozhicoval
Ten nápad je dobrý a i realizovatelný - obávám se ale, že tady by se z toho stalo něco, co skončí mnoha miliardovým krachem. Ono stačí, že některé kraje chápou dálkovou dopravu jako nepřítele č. 1 a snaží se tyto linky zničit, jak to jen jde.

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7970
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 20:44:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mě jo na to, že to táhne 4 vagony.
Já neříkám, že se to má zrušit. Jezdím vlakem rád. Ale i autobusem.
To co popisuješ, že ve 20 min jedou tři a pak 110 minut nic, jak by sis to představoval? U ČD je to jednoduché, jsou jediným dopravcem.
Ale jak popisuješ Ostravu, konkurence zkrátka může jezdit podle toho, jak chce. Neříkám, že je to dobře. Jen to takto teď je.
Nikdo to nereguluje, je to taková divočina.
Ale nevím účinný způsob, jak to ošetřit. Také to musí odpovídat pravidlům hospodářské soutěže.
Dálkové autobusy jsou stejně potřebné jako vlaky.
Nesmíš to vidět jen přes spřáhlo rychlíku, milý Vlčku...

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6655
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 22:24:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Nikdo to nereguluje, je to taková divočina.
Ale nevím účinný způsob, jak to ošetřit."

No tak to by chtělo se zeptat v nějakým tom vyspělým dopravně státě jako je Švajc, Německo nebo Rakousy jak to dělaj. Mně napadá prostě a dobře vysoutěžit ucelené linky za daných podmínek (počet spojů, kapacita, časové polohy, další požadavky - klima, NP, etc..., AKCEPTACE STÁTNÍHO TARIFU) s tím, že nikdo další nedostane licenci na "volnou vyžírací" linku jedoucí 60 minut před nebo za objednávkou. Nutně by to znamenalo že by veškeré jízdné šlo přes centrum a bylo děleno dle výkonů v podobě dotace. Tenhle systém by totiž umožnil zajistit dopravu i v neatraktivních časech rán/večer/víkend.

"Také to musí odpovídat pravidlům hospodářské soutěže."

To je asi největší problém - že by se blbě posílala malá domů a liberalizátoři by to neudejchali...

"Dálkové autobusy jsou stejně potřebné jako vlaky"

V tomto nesouhlas. Dálkovka by měla z principu věci jet pokud možno po kolejích. Už proto že se po šínách vesměs dojede líp do centra na jedno nádraží a není to pak jako Praha kde se při bustranzitu stráví až hodina (s hledáním spojení a nákupem lístků) tranzitem v MHD. Bus je z principu dobrej na směry kde vyjde rychlejc protože trasování tratí (typicky Vary nebo Liberec - Praha), případně je dobrá silnice vedená jinudy než trať (Mohelnice - Svitavy - HK - JC například) a není to moc dlouhý. Vlak totiž disponuje prostorem, není nutno se poutat, dá se protáhnout, je tam plnohodnotnej hajzl, možnost občerstvení s tím, že kafe nemusí bejt na břiše atd. No a pak smysluplně doplnit síť "od chalupy k chalupě" a zajistit mimosystémovky typu škola/šichťák. Přičemž ve velkejch aglomeracích by i regionálka měla jít v silnějších směrech pokud možno na koleje - tam kde hrozí že bus vytvrdne v zácpě stejně jako osobák. Protože sedět v busu ve frontě je větší opruz než v autě kterým můžu operativně zkusit objet nebo jít na gábl a počkat.

Ale i tyhle busrelace by měly bejt "v systému" a ne v anarchii - aby to šlo používat i při cestě s přestupy a to i mezi dopravci.

To je principielně stejný jako ve velký aglomeraci. Něco řeší metro/S-bahn, něco líp tramvaj v různým provedení od klasiky po rychlodráhu, něco jindy trolejbus a jinýho něco bus nebo nějaká maršrutka. Podle frekvence, ale nejen té. Taky podle komunikační sítě, rychlosti, spolehlivosti.... Neboli z dvoudveřovýho busu třeba na lince na letiště by se asi dost lidí zbláznilo páč by se jaksi nevešlo stěhované vetešnictví. Podobně na hory kam se vozí krosny, lyže, prkna nebo v létě kola je lepší mít vlak (pokud tam šíny vedou) než bus.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7971
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 23:09:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo Vlčku, ale jsme v Čechách. Jak donutíš takové jako SA dodržovat pravidla hry?
Tohle někdo musí také platit.
Uvažuješ přes tu vyhýbku, že jsou tisíce míst odkud se jezdí busem? Dáme si příklady.
Rokytnice, Špindl, Jilemnice, Harrachov, Jablonec? Jen totální osel jede vlakem.
A řeknu ti jedno, když pojede vlak a bus z Jilemnice do Brna pojedu busem, neb nebudu přestupovat 3x.
A takových tras jsou desítky.
Přípomínáš mi Duška, vláčky, vláčky a zase vláčky.
Bohužel pro tebe, autobusy jsou zde plnohodnotný dopravní prostředek.
A osobně jsem zásadně proti neustále kopírovat zahraničí. Jsme jak parta debilů, která nemá vlastní názor. Chce to také trošku si věřit a ne se podělat před prvním problémem.
To si říkej co chceš. Lezli jsme do zadku na východ a teď na západ. A to je špatně.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6657
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 23:39:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No bus z Lijemnice do brna už jaksi nejezdí. Zato jsem vícekrát zažil, jak si lidi v šukafonu v Jablonečku kupovali lístek do Kolína (vida, další buslinka co exla hned po plyšáku - Rokytnice - Kolín...), Šumperku, Olomouce ba i toho Brna.

Z Rokytnice už jezděj akorát zastávkový kravský dostavníky. Rychlíky už umřely komplet (sobotní i nedělní), zatím dožívá zimních 16. A výsledek? Rokytnice - centrum Prahy (nám Republiky) se jede nějakých 3:45. Erťák v roce 1968 kdy o nějakých dálnicích a přeložkách nebyla řeč a jelo se i skrz Brandejs a dolů Klíčovem kolem pekáren neb ani estakáda nebyla jezdil i s přechcávkou v Jičíně 4 hodiny až na Florenc. Zatímco vlak - rychlík - tehdá jel skoro 5 hodin (kolem 4:40 a to dvakrát denně - ráno a večer). Zatímco bus to i s dálnicej zrychlil o usoplenou čtvrthodinu, vlak jezdí v dvouhodině systémově až na hlavák z Jablonečku za 3:30, tedy víceméně stejně jako bus (což je fakt co říct na infrastruktuře co nezaznamenala skoro žádný zrychlující investice.

Jinak problém je právě v tom že celkem nic nekopírujem a "hledáme českou cestu". Neboli - z nejrůznějších důvodů nejsme schopni využít to co jinde vymysleli a funguje a statečně vymejšlíme kraviny "jen aby to bylo po našom". Bohužel stylem "neztratit stopu"... Zemědělství v (kdepak je potravinová soběstačnost - dovážíme i cukr), školství v (stačí kouknout jak se generace po generaci propadá ve srovnání s okolím - a kdo nevěří těm testům tak nechť koukne jak ani maturanti ba bakaláři nejsou schopný napsat ani závěrečný práce bez pravopisnejch chyb) - no ale nekopírujem, vymejšlíme reformy...

Tajkže bych se fakt nebál okopírovat systém kterej prošlápli jinde. Přičemž to jinde myslím srovnatelný země dopravně. Což není Paraguay ani Namibie ale spíš to Německo nebo Švýcarsko. My ale spíš kopírujem tu Ukrajinu, Paraguay a spol..

Kdyby byly autobusy plnohodnotnej dopravní prostředek ve smyslu "dálkovka místo vlaku" tak dálkovka neumírá. A je paradox že naopak funguje to co zavedlo SA - tedy jakýsi - byť svůj - systém. Jiná věc je, že pro ten systém už jsou relace vyčerpaný a další linky nejspíš už nevzniknou.

V této souvislosti je třeba zajímavý, že dnes z takovýho Ústí na Dlabem do Prahy nejede snad žádnej vnitrobus. Přičemž bejvala tradiční linka rychlíků i pomalíků přes Litoměřice, svého času jezdil DP Děčína. Ba dokonce i linka Teplice - Praha je takovej divnej šmejd kterej chvíli někdo jezdí, pak toho skoro nechá, pak to zkusí jinej...

Nene - busy maj (mít) svý místo v systému. A plnit funkce který plnit dobře uměj. Soustružník žlučník taky odoperuje a doktor vysoustruží matici. Akorát při tom exne pacoš a matice nepude našroubovat
Synergy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 731
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 08:54:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co kdyby na rychlíky nebyla ani koruna dotace? Jezdily by všechny kudy tudy v množství a za ceny jako teď?
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6659
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 10:11:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistěže ne. O tom to je - buď chceme použitelnou dopravu jako je na západ od nás nebo náhodnou sockoidní anarchii jaká je na východě.

Pokud ale funguje mišmaš tak je jasný že dotace pro kombinaci dotovaný+nedotovaný linky bude vyšší než pro pouze dotovaný. Protože do dotovanýho systému přiteče míň peněz o jízdné za nedotovanou. A jelikož nemáme širé americké prérie o šesti pruzích pro IAD ani na venkově natož ve městech tak to asi je o udržení alespoň nějakého riozsahu VHD za cenu dotací.

Nebo jinak - cestu lze obecně uskutečnit buď po kolejích nebo po silnici. Po kolejích to vlastní drezínou asi nebude, tudíž jedině vlakem. Zatímco po silnici můžu jet busem, autem, na kole nebo i jít pěšky. Neboli - jsou dva levely rozhodování: po silnici nebo po kolejích? A když po silnici tak bus nebo auto (to ostatní je jen na krátký trasy)? A co mi přinese jízda busem oproti autu?

Výsledkem pak je v případě "soupeření" prostředků VHD to, že v mnoha případech se sáhne pro auto (bordel v tarifu, nejistota zda komerční bus pojede i příští tejden, nenávaznosti mezi busy i na vlaky a na MHD). A to i tehdy kdy by při koordinaci byla možnost použít VHD zajímavá.

U nás ale radši budem omezovat oboje, tu a tam si někdo na půl roku zkusí nějakou novou linku třeba do Špindlu nebo Harrachova a ve výsledku bude oboje upadat.
Maxwilien
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1631
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 10:28:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Synergy: nezbývá mi než souhlasit, ono se krásně konkuruje za státní peníze
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 615
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 10:31:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak na druhou stranu, kdyby nebylo SA, jak by u nás dneska asi autobusová doprava vypadala? Něco vy stylu ČSAD Střední Čechy nebo dokonce taková síla jako AZ BUS nebo H.F.Tour ? Děsivá představa

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8593
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 11:27:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ba dokonce i linka Teplice - Praha je takovej divnej šmejd
Tu celkem stabilně jezdí DPÚK.

Nápad organizovat a koordinovat i dálkové autobusy je hezký, ale - kdo to zaplatí, kdo rozhodne, jaké tradiční dálkové linky mají být dotovány, jak by se postavilo VŘ, jak moc by řvaly ČD, protože pak už by některými rychlíky nemusel jezdit vůbec nikdo, jak moc by řval Jančura, protože ten dokáže odjezdit zadarmo všecko?

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6662
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 11:42:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem psal že je to rozhicovaná trauba. Protože je tu mraky rlůznejch zájmů a není "tvrdá ruka" která by je dokázala ukočírovat.

Časem to pak povede k tomu, že tu budou velké oblasti bez použitelné VHD (s nějakými těmi školními busy) a těch pár dálkovejch busů se bude ploužit v kolonách různejch popelnic kterejma budou lidi z venkova ale i středních měst muset jezdit když se budou chtít někam dostat. Přežijou s tímhle přístupem tak linky SA mezi krajskejma městama po dálniíci bez zastávak + příměstská doprava.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7972
Registrován: 4-2006

Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 18:44:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fkam uplně normálně. Nebo ty jsi jeden z těch, kdo si myslí, že bez Jančury by prasata žraly velký brambory, místo malejch?
Buď jsi dítě (což nepředpokládám), nebo opravdu jsi tak nezkušený.
Umíš pochopit, že před 20 lety prostě jezdili dálkové linky 700 karosy? Umíš pochopit, že za předchozího režimu, prostě zahraniční vozy byli nedostupné? Umíš pochopit, že to přinesl vývoj? Nikoliv Jančura.
A to jsme si zatáhli i přes rok 1989, kdy zase tehdejší podniky neměli možnost koupit v zahraničí, protože ty peníze nebyli? V roce 1995 tady ani zahraniční firmy neměli kvalitní zastoupení.
Tohle všechno je fakt. Nedělejte z Jančury boha, není jím a nikdy nebude. Pokud ho uznáváš klidně to dělej to ti nikdo nemůže vzít. Ale také nemusí nikdo souhlasit.

ad Vlčku víš co se stane kdyby stát sebral ČD dotace drahám? Okamžitě se ty tvoje dráhy zastaví.
K tvé smůle autobusy patří k dálkové dopravě.
A nezlob se ale jen se schovávat, že tam a tam to dělají takto. No když myslíš.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Radek ml.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.48.26
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 19:03:35    Odkaz na tento příspěvek  

My jsme byli kolem r.1995 v Chorvatsku a také nás vezla karosa 700 s klimou, a super cesta a dovolená ještě dnes si pamatuju jména těch dvou pánů řidičů
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 617
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 20:02:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1 - jistě, to nepopírám. Kdyby nebyl Jančura, tak by přišel někdo jiný. Pokrok je znát. Spíš jsem to myslel obecně na ty služby. Bůh není, ale frajer, co se umí pohybovat v dopravě je. A pak je to otázka názorů, zda jeho služby vyhovují, to nikomu neberu.
Já osobně jsem za SA rád - internet, občerstvení, hudba, noviny, pohodlné autobusy = jsem spokojený cestující

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7973
Registrován: 4-2006

Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 20:23:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem rád, že vývoj uznáváš. Osobně vím, že i kdyby nepřišel, tak nemusel chodit někdo jiný. I ty bývalé ČSAD, jsou dnes soukromé a vedou je stejní podnikatelé.
Konečně i na dráze jezdí dnes vozy, které jsou o řády jinde než před 20 lety.
Jako případ uvedu Cityelefant a také je k tomu nenutil jiný podnikatel.
Musí se brát souvilosti v době, která byla je a bude.
Proto před 20 lety nebyl internet bo žádný u nás neexistoval. Já nic z toho co píšeš nepožaduji, naopak chci maximální klid. To je realita a život.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 618
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 20:37:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1 - Když jedu někam 10-20 hodin, tak tyto služby uvítám. Ale věřím, že někdo to bere jako "obtěžování" a rád klid.
Na dráze třeba v Praze nebo Brně ano, ale na trase Praha - Ostrava to bylo až s konkurencí. A je to tam znát, jak se dráhy snaží a to je můj názor, že tak to má být.

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7975
Registrován: 4-2006

Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 20:48:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fkam 10-20 hodin to volím letadlo. Ale chápu tvé obavy z něj.
ad vlak tak je jich více - Opava - Český Těšín atd atd.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Radek ml.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.48.26
Odesláno Středa, 08. května 2013 - 21:23:59    Odkaz na tento příspěvek  

České dráhy se opravdu snaží. Od tý doby, co v Brně na hlavním nádraží zavedli pořádkovou službu, je tam o mnoho lépe a neválijou se tam odporní bezdomáči na lavičkách
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8603
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 08:32:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

odkaz - zvláštní název JŘ "Země zaslíbená"

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2732
Registrován: 12-2004
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 11:44:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To se Izraelci stěhují k Roudnici nad Labem?
Chápu, že na Středním východě je to nic moc...ale i tak...
Budil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 13:39:25    Odkaz na tento příspěvek  

Zzz:: Ale ne, žádní Izaelci, to jen praotec čech, když vylezl na ten Říp, tak pravil: "tady je ta země zaslíbená, to je ta země, oplývající mlékem a smrdím(pardon, STRDÍM), tady zůstaneme.." A ta zastávka Rovné, váha je právě přímo pod Řípem... A protože už Praotec je z toho věčného cestování trochu unavený, tak si nechal zavést tuhle linku, aby se nemusel pořád plahočit do Roudnice pěšky...
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8607
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 13:48:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

By mě zajímalo, jestli dojede ekologickým Ekobusem? Mimochodem, před rokem to jezdilo násobně více spojů.

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5155
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 12:29:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8619
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 08:44:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AKV brutálně omezilo spojení do Prahy na linkách 411420, 411450 a 481100. Moc by mě zajímalo, jak se dostanou studenti v pátek z Varů do Lubence a Petrohradu. Hrůza, hrůza, hrůza!

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Synergy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 734
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 08:52:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Realita, realita, realita!
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8623
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 09:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Realita ano, ale mě napadá ještě jiné slovíčko...

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6725
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 11:07:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlakem via Žlutice?
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8625
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 11:30:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, to bude hodně komplikovaný kvůli nenávaznostem, takže spíš přes Chomutov/Kadaň, což je x násobně dražší a dvakrát tak delší. Jednu dobu se dalo i přes Valeč kolem poledne, ale většina intráků jezdila kolem půl třetí, zbytek bývalým spojem v půl páté. A-Z sice jede kolem šesté, ale školy končí většinou kolem 13:20 a intr zavírá ve čtyři... a spoj v 11:30 stíhali zhruba 2 - 3 studenti, kolem pěti šesti nás jezdilo kdysi s DPKV ve 12:30, no nezávidím jim to

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6730
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 14:07:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No když vemu že tudy svého času jezdila krom linky KV - Podbořany i linka KV - Liberec... Nebo ta jezdila horem via Chomout?
Budil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 15:52:22    Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: Linka LBC-KV jezdila vrchem(alespoň nějaký čas)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8626
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 17:49:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale kdysi se jezdilo i přes Lubenec.

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Budil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 19:09:56    Odkaz na tento příspěvek  

Martinmarilynmanson:: Je to možné, nejsme spolu . Já jsem ale kdysi jel touto linkou přes Klášterec.
Tadeas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 2-2007
Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 14:19:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemá tady náhodou někdo zkušenosti s on-line rezervací lístků na autobusy společnosti Globtour Medzugorje? Rádi bychom v létě jeli do Sarajeva, ale možnosti dopravy jsou bohužel hodně omezené. Případně uvítám jakékoliv zkušenosti s cestou do Sarajeva. Případně pojedeme autem, ale tam mi chybí ta balkánská atmosféra :-)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8627
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 15:03:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budil: JŘ z počátku 80. let, omlouvám se za kvalitu, foceno dnes v kanclu:

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Budil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 17:27:33    Odkaz na tento příspěvek  

Martinm: Ano, takhle si to pamatuju taky. Ale něco jezdilo také vrchem, co, to už nevím, byl jsem přesvědčen, že to byla linka do Liberce. Aha, už jsem to našel, byla to linka 40010 Varnsdorf-Ústí n. L.-Chomutov-Karlovy Vary-Sokolov, která jezdila vrchem. takže se omlouvám za mystifikaci.
Goesser
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.70.82
Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 09:00:02    Odkaz na tento příspěvek  

Podle portal.idos.cz se zdá, že Veolia omezuje dálkové linky (Počátky, Dačice ...)
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4007
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 18:50:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš jsou uplně pozastaveny.

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Damir_holas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1185
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 20:05:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, stejně tak je jeden pár spojů pozastaven i na Znojmě (183102).

Žena? To je otevřená kniha... psaná hebrejsky a čínským písmem.
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5149
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 20:17:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budil, MMM:
JŘ linek 32530 a 40010 (platnost 31.5.1981 - 22.5.1982).


» lc.rajce.idnes.czMHDfoto.cz «

KAROSA Žádné kompromisy.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6802
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 21:18:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrej relikt z doby kdy v krajským Oustí nad Labem ještě měli autobusák
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4168
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 22:07:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a také končí linka 000144/601705 Prievidza - Hodonín - Brno - Jihlava - Praha
Docela by mne zajímalo, jak dlouho jště bude živit Hoffmann linku 000395, v sobotu byla také "obrovská" vytíženost ve směru Sk...

Makrelu neumeješ.
opolu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.4.86
Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 06:51:09    Odkaz na tento příspěvek  

Další linky co končí tentokrát ČSAD Liberec:
540003 Liberec - Pardubice - Jihlava pojede naposledy 7.června
540004 Liberec - České Budějovice pojede naposledy 31.května
Mpilat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 11:36:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám blbě, nebo se něco ještě bude měnit. Jsou staženy ty pozastavené dálkové linky Veolie od 9.6.13
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5204
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 11:39:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zmizela poslední aktualizace dat z CISu.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Budil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Středa, 29. května 2013 - 10:38:00    Odkaz na tento příspěvek  

Lc_736__c_954: Ano, také to mám, jen JŘ je z roku 1984.85