K-report
 

Archiv diskuse Doprava v Pardubickém kraji do 28. 06. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Pardubickém kraji » Archiv diskuse Doprava v Pardubickém kraji do 28. 06. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Středa, 15. května 2013 - 07:32:40    Odkaz na tento příspěvek  

nějaké číslo které by řidič busu zapsal do strojku

a když takhle někde nastoupí 20 lidí s časovkou, jak to bude dlouho řidič zapisovat do strojku?

Spíše si myslím že by bylo lepší kdyby si kraj s OREDEM na tohle najmuli např. 2lidi

dobrý i když ne originální nápad, ale kdo to zaplatí? Máte nějakou základní představu, jaká bývá realita?

A myslím když to dnes funguje i v IDS JMK které je nejlepší v republice


z čeho soudíte, že je nejlepší?

Tj. kdyby se chtělo, tak to jde, a žádná čipovka k tomu není potřeba.

ale ono se chce něco úplně jiného...
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 543
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 15. května 2013 - 14:24:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z čeho soudíte, že je nejlepší?
V jednom čísle Železničáře byla zmínka, že IDS JMK byl zařazen mezi 5 nejlepších IDS (teď nevím jestli v rámci Evropy nebo světa). Kdyby byl jiný český lepší, určitě by byl zmíněn. Z toho logicky vyplývá, že Jihomoravský IDS je nejlepší v republice.

Řadu činností lze automatizovat. Stačí, aby na jízdence (i jednorázové) byl jedinečný čárový kód, který se načte do pokladny. Při kontrole by byla jízdenka zaevidována. Je rázem známo vytížení vozidla.

Zásadní je ale problém, jaký chceme systém. Zvolíme-li co nejjednodušší na dělení tržeb, nebude to uživatelsky přívětivě. Naopak uživatelsky přívětivý systém bude náročnější na správu. Takže je na politicích, pro co se rozhodnou
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6712
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 15. května 2013 - 16:49:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak o míň lidech bude samozřejmě přehled lepší...

A v čem je IDS JMK nejlepší? No že pokrejvá celej kraj a je to tarifně skutečný IDS, t.j. jeden lístek na jednu cestu.
Neznalec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.159.234
Odesláno Středa, 15. května 2013 - 18:41:12    Odkaz na tento příspěvek  

Negrelli: Řadu činností lze automatizovat. Stačí, aby na jízdence (i jednorázové) byl jedinečný čárový kód, který se načte do pokladny. Při kontrole by byla jízdenka zaevidována. Je rázem známo vytížení vozidla.

Přesně! Nevím, co OREDO na těch čipovkách vidí. Stačí jízdenky (obyčejné i časové) doplnit o unikátní čárový kód, pokladny v autobusech vybavit čtečkou čárových kódů a není potřeba otravovat lidi čipovkama. Stejně je při nástupu nutné časovou i obyčejnou přestupní jízdenku ukázat řidiči, proto si nemyslím, že by přiložení jízdenky ke čtečce někoho obtěžovalo nebo zdržovalo odbavení.

Docela by mě zajímalo srovnání nákladů obou řešení, tedy čipovky versus jízdenky s čárovým kódem. Ty karty totiž musí někdo vyrobit, distribuovat, vydávat, evidovat, spravovat a vše jmenované představuje jen náklady a výhodu pro uživatele nikde moc nevidím. Myslí, že cestující spíše uvítá pořádně fungující IDS s papírovými jízdenkami, než parodii na IDS, ale s čipovkami.
VTSMKcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 11-2012

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 20:46:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznalec: Nápad s čárovými kódy teoreticky není špatný, ale v praxi je špatně použitelný .. Jelikož většina lidí časové jízdenky nosí jen tak po kapsách, či namačkané v peněžence. Tím by se kódy znehodnocovaly, až by nakonec nebyly na čtečce čitelné. I obaly by podle mého názoru dělaly neplechu. Většina obalů má nepravidelný povrch, který by paprsek rozptyloval, čímž by mohlo docházet k špatnému čtení. Všechny tyto problémy by samozřejmě vyřešit, ale složitě. A proto se vůbec takovouto možností nezabývá .. Jedná se pouze o můj subjektivní názor.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7985
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 21:26:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Neznalec hochu mám čipovku už víc než 10 let. Absolutně bez problémů, parádní věc. Zpět k hotovostnímu placení už nee.
Urychlí to odbavování, nemusíš manipulovat s penězi.
_Na platební karty si lidé taky zvykali pomalu a dnes kdo z vás ji nemá?
a nějaké čárové kody? napadá vás, že se to začne falšovat, tzn to bude muset mít ochrané prvky.
Budoucnost je v čipovkách pánové.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2135
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 22:41:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, co OREDO na těch čipovkách vidí.
Co třeba jasnější identifikaci chování cestujících a sběr personalizovaných informací? Když rozdáte cestujícím papírové evidenční jízdenky nebo dáte na papírové přestupní jízdenky čárové kódy, tak sice zjistíte, kolik cestujících odkud kam jelo, ale nic víc o nich nevíte.
Když cestující dostanou personalizovanou kartu, můžete o nich vědět všechno. Jak často a ve které dny jezdí, jaké trasy, jak využívají přestupy, zda a jak často si kupují časové jízdenky, zda z jízdenky platí jízdné jiným cestujícím... Ve výsledku budete mít velice cennou databázi údajů. Pokud cestujícím dáte při podpisu žádosti o kartu vhodně formulované údaje, ve kterých odsouhlasí zpracování údajů pro marketingové účely, můžete s tím dál pracovat.
Jednoduchý příklad: o někom zjistíte, že sice bydlí v Novém Městě, ale jezdí denně do Hradce. Tudíž bude mít význam mu začít posílat nabídky hradeckých obchodů a služeb.
Samozřejmě je třeba dodat, že záleží jen na úmyslech provozovatele, jaké údaje z těch karet bude sbírat, možné je leccos. Nicméně realitou je, že použití personalizované čipové karty je v podstatě to samé, jako když při nástupu odevzdáte lístek s číslem občanky.

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Středa, 15. května 2013 - 23:10:36    Odkaz na tento příspěvek  

Z toho logicky vyplývá, že Jihomoravský IDS je nejlepší v republice.

já jsem nerozporoval tvrzení, že není nejlepší, ale ptal jsem se, dle čeho tak soudí. Protože soudy uživatele juki vycházejí z "jedna paní povídala", skoro stejně jako to dělal jistý Pavloc

Tudíž bude mít význam mu začít posílat nabídky hradeckých obchodů a služeb.

tak právě proto bych nechtěl být někde elektronicky evidován

Budoucnost je v čipovkách pánové.

kterépak IDS na západ od nás jede na čipovky??
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Středa, 15. května 2013 - 23:29:23    Odkaz na tento příspěvek  

jináč u Duškových "jedou", prázdninová omezení se dopoledne asi osvědčila, tak se přidalo ještě jedno ve 14:30, OEZ asi 2 měsíce bude stát...
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L700971_130609_130218.pdf
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7986
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 23:54:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Ds ono také nám hodně západ záviděl jak je u nás doprava propracovaná. Pokud budeme jen papouškovat zůstaneme tím malým národem bez vlastní identity.
Zatím tady neuvádíte nic konkretního proti kartám. Zatím jsou to pouze dojmy bez konkretního názoru.
Já využívám vlastní zkušenost s kartou.
Osobně mě mrzí, že není národní karta, která by šla využít kdekoliv ve státě.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 08:15:34    Odkaz na tento příspěvek  

ono také nám hodně západ záviděl jak je u nás doprava propracovaná. Pokud budeme jen papouškovat zůstaneme tím malým národem bez vlastní identity.
Zatím tady neuvádíte nic konkretního proti kartám. Zatím jsou to pouze dojmy bez konkretního názoru.


jedna věc je doprava a druhá, zda nějaké IDS někde ve vyspělé Evropě využívá karty, na což jste názor nevyjádřil. Názor, proč kartu NE, jsme zde napsal několikrát a nemíním neustále mlět dokola to samé
Neznalec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.159.234
Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 10:00:59    Odkaz na tento příspěvek  

ad Ares1 hochu čipovku používám také několik let a bohužel ne jednu, ale hned několik, protože kdejaký přepravce v ČR se opájí pocitem své jedinečnosti, a proto budují své vlastní a zpravidla vzájemně nekompatibilní systémy. Za ty roky jsem nepřišel na významnější výhodu na straně uživatele. Množství karet a nutnost mít na nich vázané peníze v případě, že jsou používány nepravidelně jako elektronická peněženka, je spíše nepohodlné (samozřejmě pro uživatele nikoliv pro dopravce).

Nutit lidi pořizovat čipovku pro možnost koupení přestupní jízdenky s platností 5 hodin, které jsou logicky používány nahodile, je pro mě zkrátka parodie na IDS. A rovněž nevidím sebemenší důvod proto, aby čipovky používané v dopravě byly personalizované. Organizátor nebo dopravce potřebuje sledovat pohyb jízdenek, ale může mu být šumák po tom , kdo ji aktuálně drží v ruce. Stejně tak pochybuji o tom, že organizátoři budou umět takto získaná data efektivně využívat. Politické zadání z kraje bude mít vždy větší váhu.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8986
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 10:28:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dopravci své systémy nebudují, ale používají výdobytků dvou převažujících producentů odbavovacích systémů. Při troše programátorské snahy (napsat aplikace, umožňující čtení a zápis z datového formátu EMtest na pokladách Mikroelektronika, resp. obráceně) mohou být všechny dopravní čipovky v ČR kompatibilní...

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2136
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 11:49:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při troše programátorské snahy...mohou být všechny dopravní čipovky v ČR kompatibilní...
Při pohledu na dlouhá léta marné snahy o plnou kompatibilitu karet DPmP a DPmHK si tím nejsem až tak jistý.

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 12:52:09    Odkaz na tento příspěvek  

Při troše programátorské snahy...mohou být všechny dopravní čipovky v ČR kompatibilní...

podobně to bylo i s kartami ČSAD UO a VTVČ, kdy oba dopravci používaly ME, přesto to byl poměrně velký problém, aby je šlo vzájemně používat.
Synergy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 733
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 12:58:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předpokládám, že hlavní problém byl pouze v clearingu, páč každý chce své prachy a ne "sponzorovat" druhou stranu.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8990
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 13:15:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolleybus - to je právě ta trocha programátorské snahy, kterou materiál v Žilině postrádá - ani v hospodě po třech pivech se nám z emtestového programátora nepodařilo vypáčit smysluplnou větu pochopitelnou na první poslech

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 16:11:37    Odkaz na tento příspěvek  

Předpokládám, že hlavní problém byl pouze v clearingu

ten nakonec platil poměrně draze PK, asi se jim po výdajích stýská, tak si je znova naberou...
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7987
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 17:00:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pořád je to brečení karta je na hovno, kartu mi někdo zneužije,někdo zná moje data atd.
A že vaše data zná každá druhá reklamka, to už je jedno? Vaše data jsou obchodovány stejně jako jiné věci.
Mluvím za sebe a za ty o kterých vím, že jim karta vyhovuje. Já s tím problém nemám. Asi to bude tím Neználku, že nejsem rozmazlený jako jiní.
Je fakt že v Pardubickém kraji vám budou karty na nic, když pan Dušek rozjebe stávající systém na prach.
Ale co jste si tam zvolili, to tam máte.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
juki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 4-2013
Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 20:54:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares: Nikdo nevolil SPOZ tedy stranu ve které je Dušek ta právě dostala jen 5,5% ale když sestavovali zde koalici tak tam nechtěli komunisty. Tak vybrali právě SPOZ.
Jinak pořádí bylo takové to: Vyhráli to čssd a druhé bylo KSČM a třetí Koalice pro PK. A spoz bylo ale 5 nebo 6.

TAKŽE POZOR MI JE NEVOLILI!!!!!
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7988
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 22:02:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Juki to je jedno, volili jste koaliční stranu. A jak je vidět ČSSD s tím evidentně souhlasí. S tím jak lidem omezit dopravu. A to žvaní, jak jim jde o lidi. Jo když jdou k volební urně, jinak ne.
IDS system dává řád dopravě jako celku. Nejde to nechat na dopravcích.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 544
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 11:03:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-ds- kterépak IDS na západ od nás jede na čipovky??

Minimálně Innsbruck a Tirolský IDS má nějaké čipovky. Na nádraží mají terminály pro odbavení. Bohužel jsem neměl čas zkoumat podrobněji.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8925
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 11:34:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minimálně Innsbruck a Tirolský IDS má nějaké čipovky. Na nádraží mají terminály pro odbavení.

Nemáte na mysli spíše "Verkehrsverbund Südtirol" (tzn. IDS pro jižní Tyrolsko - italskou spolkovou zemi)?
Tam jsem v létě 2011 viděl (jak na všech nádražích, tak ve všech autobusech) toto (ale na jaře 2012 mělo dojít k nahrazení novými strojky). Jedním z nádraží, kde je tento označovač umístěn, je i Innsbruck (aby bylo možné jet přímým vlakem napříkald z Innsbrucku do Brunecku bez nutnosti "vybíhání na Brenneru z vlaku k nejbližšímu označovači").

Naopak na dalších tyrolských (myšleno Tyrolsko jako rakouská spolková země) nádražích jsem si žádných terminálů nevšiml.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 12:02:50    Odkaz na tento příspěvek  

Minimálně Innsbruck a Tirolský IDS má nějaké čipovky.
sice to už nějaký rok je, ale jel jsem tam na papírovou jízdenku i s přestupy. Ani na webu jsem se svou chabou němčinou neobjevil info, které by to potvrzovalo

http://www.vvt.at/page.cfm?vpath=index
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2844
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 20:25:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Car Tour má "nový" autobus, dnes v poledne na ND za vlaky z Pardubic do Kostěnic.


:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
Marek_kubík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1095
Registrován: 12-2008
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 17:51:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuba_j: To vypadá na bývalou 5B1 7171.

Karosa - to nejlepší na trhu autobusů :-)
ČD a ZSSK - dva nejlepší železniční dopravci
Moje ICQ: 639-165-615
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3579
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 18:21:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To bych zrovna netvrdil..

seznam-autobusu.cz - seznamy vozů českých dopravců

ICQ: 241-647-938
Marek_kubík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1098
Registrován: 12-2008
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 18:33:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netvrdím to. Podle fotky mi přišlo že se právě jedná o 5B1 7171, ale o jaký autobus se skutečně jedná bude muset zjistit Kuba_j nebo někdo jiný.

Karosa - to nejlepší na trhu autobusů :-)
ČD a ZSSK - dva nejlepší železniční dopravci
Moje ICQ: 639-165-615
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 09:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je zprovozněn obchvat Opatovic, bez jakéhokoli předběžného upozornění pro řidiče, díky čemuž se už do Opatovic nedostanou dálkaři (museli by jet přes obec, jenže se to nedozvědí včas a na obchvatu už je pozdě). Řekl bych, že cestující na zastávce v Opatovicích u čerpačky byli dnes nemile překvapeni, možná tam od 5 ráno stojí dosud...

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5175
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 09:59:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co 6B4 2176?

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2850
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 11:53:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert: to je C934E - má zámky na dveřích, což ta 4E8 5087 nemá.

:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 13:48:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David - Tam jsem v létě 2011 viděl (jak na všech nádražích, tak ve všech autobusech) toto (ale na jaře 2012 mělo dojít k nahrazení novými strojky).

Je možné, že se jednalo o modernizovanou verzi. Přístup je možný právě přes kartu a má to dotykové displeje. Bez karty mě to nepustilo dál, nemá klasický mincovník
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 18:53:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Komplikace v dopravě v celém kraji budou pokračovat, říká Jaromír Dušek: http://www.rozhlas.cz/pardubice/vestredu/_zprava/1215555

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 588
Registrován: 6-2012

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 23:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem viděl Karosu 4E1 5575 a podle nápisu na dveřích patří nyní firmě JV Transit Choceň, na jejíž stránkách je i Karosa 1E9 3333.
VTSMKcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 11-2012

Odesláno Neděle, 26. května 2013 - 16:56:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kapitán: Pozor, 4E1 5575 a 1E9 3333 je jedno vozidlo.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15693
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 16:48:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VTSMK.cz & spol.: Záznam na seznamu autobusů byl upraven, tak se chlapci prosím mrkněte, jestli je to tak správně

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2857
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 21:28:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
Tomas25
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2475
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 02. června 2013 - 00:14:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hezkou neděli, do které provozovny VTVČ byla zařazená ex. TOURBUSí C 954.1360 (ex.1B9 0255, nyní 4E9 2614)? Díky.

NEZATRACUJTE AUTOBUSY SOR!!!!
Uznávám Radima Jančuru a Leoše Novotného.

RAJČE
juki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 4-2013
Odesláno Čtvrtek, 06. června 2013 - 21:41:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prý od prosince 2012 na trati 238 velmi ubyde spěšných vlaků budou místo nich osobáky . Dušek ničí i to co se OREDU a p. Tichému povedlo a to takt osobních a spěšných vlaků. A dělá jako kdyby obce Vrbatův Kostelec, Horka, Zaječice neměli osobní vlaky. Přitom ráno co 30 minut poté dopoledne i odpoledne co 2 hodiny a večer co hodinu.

Přitom ZAJEČICE jsou slušně obslouženy linkou 780 a od 12 hodin zhruba v pul hodinovém taktu a nemluvě o ranní špicce kdy tam od Chrasti jede po 7 hodině 5 busů a 1 vlak, který tam zastavuje. A odpoledne mají slušnou obslužnost díky lince 780 a jejímu pulhodinovému taktu. A poté večer obstarávají osobní vlaky od 18 hodin do půlnoci

HORKA - Ta je obsloužena stejně jako Zaječice. A Horka je navíc obsloužen linkou 781 (Chrast - Miřetice) kde odpoledne jezdí autobusy co hodinu od půl jedné do půl páté.

VRBATŮV KOSTELEC - Ten je také stejně obsloužen vlakem jako Zaječice nebo Horka. A májí tam 6,5 páru spojů na lince 780, myslím si že osobními vlaky a autobusy má obsluhu slušnou

PROSETÍN - Je dobře obsloužen vlaky a ještě tu zastavují 2 páry spěšných vlaků + LINKA 771 s 5 páry spoji + LINKA 778 s 8 páry spojů. Takže Prosetín má obsluhu také pěknou

POKŘIKOV - Na lince 777 je obsloužen 8,5 páru spojů, 2 páry spojů z nich končí zrovna tu. Zastavují tu osobní vlaky prakticky ve 2 hodinovém taktu.Večer co hodinu Os od Pardubic. A ještě tam večerních hodinách po 22 hodině zajíždí linka z Hlinska, která jede do SKutče.
Takže dostatečná obslužnost.

VOJTĚCHOV - je také slušně obsloužen 4 páry linky 777, a 8 páry linky 778 + osobní vlaky jako u Pokřikova. Takže taktéž. Dobrá obslužnost.

HOLETÍN - ten má osobní vlaky jako všechny předešlé obce. + LINKU 777 6,5 páry spojů + 13 párů spojů LINKY 702.

Závěr: Vůbec nevím co Duška k tomu vede, ale tak dobrý jízdní řád na trati 238, který vytvořil Tichý s OREDEM spěšné vlaky proložené s osobními je dobrý. Osobní vlaky si myslím jsou pro obce dostatečné a myslím že by se nemělo vracet na této trati k modelu z roku 2011 kdy brázdili trať 238 osobní vlaky a cesta do Brodu trvala 2,5 hodiny. A po roce 2011 kdy byly zavedeny spěšné vlaky, zvládnou cestu o 30 minut dříve je posun k lepšímu a eviduji že to do vlaků na této trati přilákalo hodně cestujících a nárůst je v desítkách procent.

PROTO BYCH ZANECHAL NA TRATI 238 STAVAJCÍ KONCEPCI 2 HODINOVÉHO TAKTU SPĚŠNÝCH VLAKŮ OD RANNÍCH HODIN DO ODPOLEDNÍCH HODIN TAK JAK TO JE TED.!ZANECHAL BYCH I VE SPIČCE HODINOVÉHO TAKTU SPĚŠNÝCH VLAKŮ. S PROLOŽENÝMI OSOBNÍMI VLAKY, KTERÉ RÁNO JEZDÍ CO 30 MINUT A DOPOLEDNE CO 2 HODINY, A JSOU PROLOŽENY SPĚŠNÝMI VLAKY. ODPOLEDNE TAKTÉŽ.

A VEČER JE ZAJIŠTĚNA DOPRAVA OSOBNÍMI VLAKY DO VÝŠE ZMÍNĚNÝCH OBCÍ. A TO BYCH NECHAL ZAJIŠTĚNO OSOSOBNÍMI VLAKY ALE PŘES DEN BYCH NECHAL JEZDIT V TAKTU SPĚŠNÉ VLAKY TAK JAK TO JE TEĎ!!!

NENECHME SI ZNIČIT SPĚŠNÉ VLAKY A TENTO JÍZDNÍ ŘÁD CO PLATÍ NYNÍ NA TRATI 238!!!!!!
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1308
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 07. června 2013 - 07:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

juki: V zásadě máte pravdu, nenechme si zničit spěšné vlaky (a zdaleka nejde jen o tyto). Ovšem zkuste to příště bez CapsLocku a s trochu méně vykřičníky, ono se to totiž pak lépe čte.

Sledování trutnovských brejlovců - brejlovci.radekpapez.cz/2013-01/ || Přehledy vozů původní řady Baim - vozy.radekpapez.cz || www.atlasvozu.cz
juki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 4-2013
Odesláno Pátek, 07. června 2013 - 12:10:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.pardubickykraj.cz/videokanal/74063/pardubicky-kraj-vyp ovi-smlouvu-o-spolupraci-spolecnosti-oredo

V tomto videu je zmíněno starostou Holic: že na spravním území Holicka tam zmínil že nejezdí vytížené a že časem zruší nebo omezí, To se mu říká Linka 610 od Pardubic tam jede jako do cílové zástavky tak je jasné že jsem davy nedojedou. Převážně ty regionální linky v Holicích končí. Tak když pan starosta vidí bus který dojíždí 2-3 lidmi do Holic na autobusák a považuje ho za nevytížený tím že z Pardubic s ním jelo třeba 30 cestujících to už nevídí.

Další perla je starostka Králik, že si pamatuje doby kdy jízdní řády a věci kolem nich připravovali zaměstnanci krajského úřadu. A s dopravou problémy neměli. Ale že skoro uprostřed okresu Chrudim jako je Skuteč nebo Chrast nebo Luže kde jezdili před prosincem 2011 přes obce 2-3 páry spojů za den a více možnosti jsme neměli. To jsme měli problémy s dopravou kdy se muselo do menších obcí z těch spádových třeba 2-3 km absoulovat lidé cestu pěšky protože nám do vesniček prostě bus nejel déle než v 15 hodin. Třeba takové Lozice měli poslední spoj po 16 hodině z Uherska nyní po 19 hodině a 2 páry spojů tam jezdilo do prosince 2011 nyní tam jezdí 5 párů spojů a + 3 páry spojů Vysoké Mýto-Luže.
A mají lepší spojení jak z Vysokého Mýta i Uherska. Nebo např. obce Synčany, Bor, Lhota dříve poslední spoj od Chrudimi jel po 15 hodině a nyní po 19 hodině. A lidé jsou tam spokojeni Nebo od Chroustovic na Chrast jel po 13 hodině nově po 17 hodině a jezdí po celý den z Chroustovic ve 2 hodinovém taktu a lidé si na to zvykli a hodně lidí se k veřejné dopravě v této oblasti vrátili.

A když konečně je to spojení tak se jim taky nelibí.

A ty nově zavedené spoje jezdí třeba i 10 cestujícími přes malé obce které mají třeba 120-150 obyvatel.

A nebo do prosince 2011 nebylo možno se dostat z odpoledních směn do Hrochova Týnce nebo Rosic. Nově od prosince 2011 jezdí z Pardubic bus ve 22.15 a jezdí obsazený i kolem 10-12 cestujících. A dříve jezdil jen vlak do Chrasti, což po pro každého nebylo dobré a už vůbec ne pro občany Hrochova Týnce a okolí.

Takže když konečně je spojení tak se to starostům Holic nebo Králik stále něco nelíbí.
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Pátek, 07. června 2013 - 17:45:52    Odkaz na tento příspěvek  

V tomto videu je zmíněno starostou Holic:

už jste sem odkaz na to video dával, někdy kolem 12 května, vy se fakt opakujete jako jistý Pavloc 22

Další perla je starostka Králik, že si pamatuje doby kdy jízdní řády a věci kolem nich připravovali zaměstnanci krajského úřadu. A s dopravou problémy neměli.
uvědomte si, že to je reportáž na objednávku, tak tam budou mluvit jenom Ti, co budou pět slova chvály. Je určitě pravda, že na Kralicku neměli dříve problémy s dopravou, když tam skoro nic nejezdilo. Kde nic není,ani smrt nebere
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1309
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 07. června 2013 - 17:49:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

juki = Pavloc023?

Sledování trutnovských brejlovců - brejlovci.radekpapez.cz/2013-01/ || Přehledy vozů původní řady Baim - vozy.radekpapez.cz || www.atlasvozu.cz
juki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 4-2013
Odesláno Pátek, 07. června 2013 - 18:31:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ds: Takto to je trefný . Taky mě to napadlo když dříve neměli problémy s dopravou, když tam skoro nic nejezdilo . Paní Ponocná, starostka Králik. Ale vystupuje dost často v tématu veřejné dopravy v Pardubickém kraji a vždy proti OREDU. A vůbec mi ta paní není sympatická. A připadá že hodně jde na ruku Dušku no co si budem povídat Dolní Dobrouč od Králik není zas tak daleko cca 30 km.
juki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 4-2013
Odesláno Pondělí, 10. června 2013 - 00:46:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte náhodou někdo, kdy zveřejní ať OREDO nebo Pardubický kraj návrh jízdního řádu na železnici vloni se zveřejnil 12.6. Myslíte že by se tam mohli objevit dnes nebo zítra už?
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2884
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 10. června 2013 - 15:05:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Recreo Car-Touru mělo dnes v Pardubicích nehodu - odkaz

:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
54_čsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 4-2010

Odesláno Pondělí, 10. června 2013 - 16:21:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

juki: Liberecký kraj byl rychlý - návrh visí na internetu už od pátku, jinak SŽDC jej má krajům předat nejpozději zítra, jak rychle a jestli vůbec je zveřejní je na nich, ale myslím si, že na Oredu by mohl být tento týden... :-)
juki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 4-2013
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 09:39:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem zhnusen návrhem jízdního řádu pro železnici v Pardubickém kraji. O co se Dušek pokouší (hlavně na trati 238):

Trať 010 (úsek Pardubice - Česká Třebová) Nepochopím proč jsou osobní vlaky z Chocně posunuty na X.37 minutu místo X.40. Přitom by to ničemu nevadilo příjížděly by osobáky X.15 do uzlu Pardubice. A nemuselo by se opět hýbat s připojnými busy v Uhersku ze směru Holice, Chrast a Luže.
Taktéž nechopím posunutí osobáků z X.43 na X.36 proč? Když by mohl odjíždět v X.43 někdy je tam vlak dálkový X.45 tak by osobák odjížděl v X.48-50. Stejně mají naplánovaný prostoj v Moravanech na 5 minut to je k ničemu spíše bych to posunul na odjezdu těch 5 minut z Pardubic.

Trať 015 (Přelouč - Heřmanův Městec) již vůbec nechápu zprovoznění úseku HM - Prachovice. Kdyby radši vlkm z tohoto úseku převedli na trať Vysoké Mýto - Litomyšl bylo by líp. Myslím že úplně zbytečné aby jezdili vlaky do Prachovic....... opět vzduch vozit bude. JSTE SPOKOJENI ŠOTOUSOVÉ!!! JE MI BLIVNO

Z čeho se mi chce opravdu blejt je trať 238 (Pardubice - Havl.Brod) rozprasená celá trať. Připadá mi to návrat do let někdy před 10 lety. A vůbec se mi nelibí nový jízdní řád.
1) nevím jako proč co ho vedlo k zrušení 98% spěšáku na této trati!!!
Ranní vlak co vyjížděl v 5 hodin z Chrudimi. Byl vynikajcí najednou pojede v úseku Pardubice - Žďárec jen v pondělí.
Spěšný vlak co jede v 7.49 z PCE je vynikájcí ten je též zrušený o prázdninách. To si dovolil docela dost dávat prázdninové omezení na takové spoje a na tak důležitou trať. Myslím že hodně cestujících tato trať ztratí. Díky Duškově GVD
A už jsem vůbec nepochopil proč vlak co jezdí před 20 hodinou do Hlinska končí ve Slatiňanech. Přitom v Chrasti a ve Žďárci byl připojný autobus směr město, lidé si je oblíbili. Kdyby raději ten plánovaný vlak v 18.18 přesunul na dobu před 20 hodinou. z jízdního řádu zmizel i osobní vlak po 11.30 z Hlinska do Pardubic a to mě sere také. V Chrasti na to byl připoj autobusu z náměstí a hodně lidi to využívalo. A je to taky pryč!!

Závěrem ta trať 238 je více jak posraná. Tento GVD 2013 je na této více jak povedený. Dušek přijde strčí do toho a je to vše hajzlu.
juki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 4-2013
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 00:11:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak že jde veřejná doprava v Pardubickém kraji čím dál více do kopru hnojí to jak Dušek tak začal i kraj. Studenti a žáci budou muset od 1.9. karty na časové jízdenky. A déle poté i lidé pracující a také lidé co budou chtít přestupní jízdenky.

Tak užívejte poslední měsíce možnosti 5 hodinových přestupních jízdenek. Je možné že dojde k jejich zrušení. Takže veškeré snahy udržet nynější systém dopravy nepůjde myslím že z velké části se jim lidé vyprdnou na nějaké karty a z velké většiny usednou do aut. Nevěřil jsem že bude tak dojebán integrovaný systém IREDO.

Fakt mi je z toho blivno!!!!!!!!!! Karty dopravců jako např. Veolia atd. budou platné do prosince 2013. A poté pokud bude někdo chtít stále kupovat přestupní jízdenku bude si muset zakoupit novou kartu IREDO!!! Nechápu vůbec tu logiku proč to tak mrvěj, když to muže zůstat tak jak je. Kéž by to zůstalo zachováno jako nyní s těmi přestupní jízdenkami.
54_čsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 14:15:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Studenti a žáci budou muset od 1.9. karty na časové jízdenky. A déle poté i lidé pracující a také lidé co budou chtít přestupní jízdenky.
Také jsem to slyšel, ale nemáte k tomu zdroj ? četl jsem to myslím jako dovětek pod článkem když se projednávalo rušení spojů na Rychnovsku jinde ne...
Tulák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 498
Registrován: 3-2010

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 17:37:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Jsem pro zachování pražského přívozu P4.
juki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 4-2013
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 22:19:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

54_čsd:
bylo to na tomto odkazu: http://www.pardubickykraj.cz/cipova-karta-iredo ale zmizlo tam odtud, že by změny? A k lepšímu? Že by se v nich hnulo svědomí a přestupní jízdenky nechali? Necháme se překvapit!!
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1361
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 27. června 2013 - 15:47:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od 1. 9. 2013 půjde pouze na čipovou kartu lze nahrát časovou jízdenku (týdenní, měsíční a devadesátidenní). Papírové vícedenní jízdní doklady budou zrušeny. Výhledově (od 1. 11. 2013) budou přestupní jízdenky pouze na čipových kartách.
zdroj: http://www.oredo.cz/cz/karta_iredo.html

Sledování trutnovských brejlovců - brejlovci.radekpapez.cz/2013-01/ || Přehledy vozů původní řady Baim - vozy.radekpapez.cz || www.atlasvozu.cz
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 27. června 2013 - 16:05:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když tedy Oredo zavádí svoji kartu, kterou chce nahradit karty všech autobusových dopravců, je tady zajímavá otázka: Zdalipak ta karta bude kompatibilní s Pardubickou/Hradeckou kartou, aby konečně bylo možné jednoduše integrovat oba velké systémy MHD do IDS?

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
juki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 4-2013
Odesláno Čtvrtek, 27. června 2013 - 21:27:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No podle mě by měli zůstat přestupní papírové jízdenky dostupné i pro náhodné cestující, kteří budou platit v hotovosti. Nevím připadá mi blbost někoho nutit do nějaké karty od září to budou žácí a studenti a od 1.11. normální cestující dojíždějcí do práce. Přijde mi to jako hovadina takhle znepřistupnit veřejnou dopravu lidem!! Je sice zpřístupněna ale za nehorázné peníze!!

Jinak si myslím takhle bude spousta spojů odkázaná k zániku. Protože cestující který pojede např. z Luže nebo Rosic do Chrudimi bude muset si koupit min. 2x jízdenku a příjde ho to přes 30 Kč.Např. Z Luže do Chrudimi dokonce na 41 Kč. Místo 34 Kč. Z Rosic do Chrudimi např. přes Chrast 36Kč a přes Chroustovice 39Kč. Místo 24 Kč. Za takovou cenu Vám ten cestující do Chrudimi nepojede. Co se mu nevyplatí časová jízdenka a myslím ani karta IREDO. Že pojede jednou týdně do Chrudimi.

NEVÍM ALE PODLE MĚ BYCHOM SE MĚLI ZBOUŘIT PROTI ZRUŠENÍ PŘESTUPNÍCH PAPÍROVÝCH JÍZDENEK!!!!! MYSLÍM ŽE ALESPOŇ PRO OBYČEJNÉ CESTUJÍCÍ BY TA PŘESTUPNÍ PAPÍROVÁ JÍZDENKA BY MĚLA JÍT POŘÍDIT I BEZ ČIPOVÉ KARTY!!

(Příspěvek byl editován uživatelem juki.)
juki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 4-2013
Odesláno Pátek, 28. června 2013 - 13:54:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz na vás: Stěžoval si někdo z vás na nový návrh jízdního řádu v Pardubickém kraji na trať 238? Nebo to necháváte plavat? A co vám naservíroval Dušek jste spokojeni nebo chce aby raději zůstal nynější grafikon se spěšnámi vlaky jako v tomto roce? Já bych se spíše příkláněl k tomu aby grafikon na této trati zůstal tak jak je dnes tak aby zůstal i v dalších letech.

Mám dotaz na nespokojence: Psal jste někdo na kraj že se Vám nelibí příští navrhovaný grafikon na rok 2014 na trati 238?
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2073
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 28. června 2013 - 15:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

juki: Toto je autobusová doprava....Nechápu, proč to neřešíš na příslušné železniční diskuzi.
juki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 4-2013
Odesláno Pátek, 28. června 2013 - 19:06:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

švarc: nejde mi přispívat do železniční tematiky a nevím prostě proč.
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Pátek, 28. června 2013 - 19:22:37    Odkaz na tento příspěvek  

tak se na východě PK narychlo mění některé JŘ, odstraňují se některá prázdninová omezení v dopoledních hodinách, asi jak která obec se ozvala. No příští týden bude asi napilno, až to cestující skutečně zjistí, jak jim nic třeba i 7 hodin nejede, jako třeba z Dobrouče do Letohradu.

Na lince 700900 jsou téměř všechna omezení odstraněna

Na lince 700934 jsou zavedeny spoje rybník - Třebová, v Lukové a Damníkově ještě asi na to nepřišli

Na lince 700911 nové spoje Lanškroun Rudoltice dopoledne, ale do Letohradu na odpolední do OEZ na 13:30 se stále o prázdninách nejede...

"úspěšně" se daří rozbíjet skupinu v žamberku ve X:30, po lince 700980 přišla na řadu i 700902
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Pátek, 28. června 2013 - 19:24:45    Odkaz na tento příspěvek  

nejde mi přispívat do železniční tematiky a nevím prostě proč.

asi jste zlobil (možná pod jiným jménem) a tak jste byl myslím zablokován. Zkuste poprosit adminy,zda Vás vezmou na milost