K-report
 

Archiv diskuse Doprava v Pardubickém kraji do 15. 01. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Pardubickém kraji » Archiv diskuse Doprava v Pardubickém kraji do 15. 01. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2024
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 01. ledna 2013 - 15:41:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZZZ: Ty nějaký prodáváš?
Jediný, kdo mě napadá by mohl být Zlatovánek nebo Bus Vysočina.
Pavloc023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 12-2012
Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 00:53:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám tu pro Vás, docela důležité hlášení. Pokud jste spokojeni se změněnou veřejnou dopravou v oblasti, kde bydlíte s dojížděním do škol za prací atd. např. ty švarci pokud si na Poličsku spokojen s veřejnou dopravou směřuj to prosím na OREDO. Protože, mají za to pokud se lidé neozývá, tak to pro ně znamená že je v těch oblastech vše špatně, a je to prý potřeba vracet zpět, před změny, které nastaly v prosinci 2011.
Nevím jestli koho to je výmysl, ale řekl bych že to jde spíš z hlavy jednoho člověka na kraji!

NA OREDO jsem psal něco v tomto smyslu:
Že v okolí Skutče, Chrasti atd. Lidé se bojí škrtů, pořád mají obavy o svoje spoje v této oblasti tj. v okolí Chrasti.Např. lidé si oblíbili novou linku 782, která spojuje Chrast - Rosice - Chroustovice a vlakovou stanici Uhersko tady odsud se dostanou občané z této linky pohodlně do Pardubic. A i občané bydlící na lince 782 se naučili nové spojení do Chrudimi přes Chroustovice, kde nově ty spoje od prosince 2011 navazují. A dříve nic takového tady neexistovalo!!

Toto mi poslal jeden technolog z OREDA:
Pokud se lidé bojí škrtů, tak ať někam napíšou, že jim doprava vyhovuje, jak je a že se nechtějí vracet před loňskou změnu JŘ. Pokud se budou ozývat pouze nespokojenci, tak to samozřejmě bude vypadat, že vše je špatně a je potřeba rušit, vracet zpět apod. Nadáváním v autobuse nebo v hospodě se ještě nikdy nic nevyřešilo …



Takto tedy nevím, ale mám velké obavy :-( aby se totu zase neobrátilo k horšímu s autobusy a lidé se opět někam nedostali.

PROSÍM VEMTE SI TO K SRDCI. A POKUD VÁM VE VAŠEM OKOLÍ VHD VYHOVUJE, TAK PROSÍM KONKTUJTE OREDO S TÍM ŽE VÁM VHD TO V OKOLÍ VYHOVUJE A POKUD VÁS BUDE VÍC TÍM LÍP!!

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavloc023.)
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.235.168.11
Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 11:38:22    Odkaz na tento příspěvek  

TAK PROSÍM KONKTUJTE OREDO

to spíše radní musí kontaktovat, v čele s pány Duškem a Netolickým
Pavloc023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 12-2012
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2013 - 22:45:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím Vás, mám na Vás prosbu-dotaz nevíte někdo náhodou jestli se dá u dopravce Petra Klupky, který provozuje linku Chrast - Miřetice platit elektronickou peněženkou od Veolie?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1244
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2013 - 22:49:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Pavloc: A kde proboha Dušek řekl, že dobré spoje chce zrušit ? Třeba ta návaznost busů do Uherska na vlaky je výborná. Ale třeba ty Sp vlaky PU- Letohrad, krmě ranní a odpolední špičky jsou poloprázdné a k ničemu. Na ty třeba v tom Uhersku návaznost není. Ani v Moravanech na Holice. A místo Km za tyto "zbytečné" Sp by na některých lokálkách mohli jezdit zase vlaky.....
Thijsvanleer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 10:19:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale třeba ty Sp vlaky PU- Letohrad, krmě ranní a odpolední špičky jsou poloprázdné a k ničemu

k ničemu jsou lokálky o průměrném obsazení 10 lidí/vlak, nikoli vlaky, které vozí běžně 60 lidí a ve špičce trojciferné počty cestujících

A místo Km za tyto "zbytečné" Sp by na některých lokálkách mohli jezdit zase vlaky.....

dosáhnete díky tomu nějakého osobního uspokojení??
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5998
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 10:29:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vlak na koridoru s obsazeností 60 lidí bude asi zbytečnější když hnedle před nebo po něm jede vlak jiný než na lokálce kde jede kolem něj ouplný hovno.

V prosinci jsem jel v ranní špičce - pravda proti srsti - ranním Sp z Perníkova do Klodzka. V prvním polským A jsem byl celou cestu sám v kupé a ani zbytek nebyl obsazen víc než 1-2 ks. Neboli tento vlak měl s velkou bídou těch 60 ve špičce a to ještě v nejsilnějším úseku Choceň - UO (kde asi 10 minut po něm jel osobák do Třebový který jsme v Chocni předjížděli). Tyto Sp jsou obecně k ničemu a bohatě by stačila solidní vazba v Oustí z/na Lichkov od rychlíků.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1246
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 19:08:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Thijsvanleer: A vy budete uspokojen, když budou dál ty Sp jezdit prázdné ? Petr Vlček v posledním příspěvku má plnou pravdu.
Pavloc023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 12-2012
Odesláno Neděle, 06. ledna 2013 - 01:35:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotazy.
Nevíte někdo jak stojí v obsazenosti po měsíci nově zavedené spoje:
Jak si vede nový spoj v 21.17 z Pardubic do Chrudimi na lince 700?
A staronovému, který jezdil ve 20.33 a nově jede ve 20.17 na lince 700?

A jak si také vede nový spoj na lince 702 s odjezdem v 20.38 z Chrudimi do Hlinska. Jaká jeho obsazenost?
Pavloc023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 12-2012
Odesláno Neděle, 06. ledna 2013 - 18:20:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidi, to jste s těmi změnami v jízdních řádech tak nespokojený? Že někteří mektají že dříve před změnami bylo lépe!!Já myslím že určitě před ZMĚNAMI LÉPE NÉÉÉÉÉÉÉBYLOOOO!!!!! Já teda si myslím osobně že přínos to byl pro Pardubicko a Chrudimsko, Někde jsem četl že okresy jako Svitavy a Ústí neměli proč řvát, že tu někdo zmiňoval už dřívé. A že je ta doprava dobrá je tam i lepší než např. na Chrudimsku nebo Pardubicku.
To řve tedy Svitavsko, Ústí jen proto aby se zviditelnili?

Proč tedy někdo kříčí že před změnami bylo líp?
A já si tedy myslím pravý opak a to v celém kraji, jezdí více spojů, lidé se z 98% z obcí i do obcí déle.

Takže kdo je spokojený s veřejnou dopravou, ať zde napíše v jaké oblasti kraje je spokojen. A taky dobré by bylo to poslat na OREDO, že taky nějaký část kraje spokojen s novým systémem veřejné dopravy!! Přeci nechcete ty staré nevyhovující jízdní řády, které tedy převážně nevyhovovali již potřebám cestujících. A teď si myslím že jo na většine linek je 2 hodinový takt do menších obcí, na těch autobusových pateřních linkách je 30 min - 1 hodinový interval.
Lidi buďte rádi jaké to teď máme. Muže být hůře !!
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 09:46:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Thijsvanleer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 19:37:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A vy budete uspokojen, když budou dál ty Sp jezdit prázdné ?

Sp prázdné nejezdí, jeden takový převeze tolik lidí, co lokálka za den (tedy bohatě a bez problémů zvládne bus), ale se šotouchýlomagorama Vašeho formátu nemá cenu se bavit, či nějak diskutovat. Pan Vlček má často v úmyslu zveřejňovat náhodná čísla, které zjistil při svém výskytu na daném území, jeho údaje nejsou nikterak relevantní. Navíc zveřejňuje pouze to, co vyhovuje jeho rétorice...
Thijsvanleer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 19:39:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tyto Sp jsou obecně k ničemu a bohatě by stačila solidní vazba v Oustí z/na Lichkov od rychlíků

plácáte, plácáte, plácáte a ještě k tomu nesmysly
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6013
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 21:00:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak mi tu laskavě nějak předveďte zásadní důležitost vlaku dejme tomu 1915. Perníkov 6,31, OU 7,17. Oproti rychlíku zastaví navíc Pce zast., Moravany a Brandejs. Současně s ním ale jede osobák 5003/5013, který je tímto Sp v Moravanech předjet, přičemž do OU dorazí celejch 6 (slovy šest) minut za 1915. V kladiva s tím ještě takňák někdo pojede snad s obojím - kdo s tím obojím ale pojede v sone?

Pokud už by s tou 1915 nešlo hnout tak, aby vázala na R v 7,37 v Oustí (škola v Letohradě, Polsko etc.) - když už teda ujede o 6 minut rychlíku od Třebové... - tak to by fakt nemoh jet jen jeden vlak v podobě os? Buď jako přímej "nahoru" nebo jako přípoj od té 5003? Nebo dejme tomu - protože máme ráno od Prahy vlakodrom soukromejch soutěžitelů a tudíž zarubáno - jako zrychlenka do Moravan doplněná o nějkou šukoreginu do Holic?

A takto by se dal rozebrat prakticky každej Sp. Nesnažte se mi tvrdit že na trati mezi Perníkovem a Oustím je málo mít vlak 2x do hodiny - jednou rychlej a jednou osobák. Tohle stačí z Oustí do Lovosic, z Plzně do Romkycan (!) a i mnohde jinde (HK - CnC) a tady najednou ne? To bych teda řek že by bylo daleko účelnější mít protažený šukafony z Mor. Karlova do Štítů nebo něco mezi Mor. Třebovou a Dzbelem. A nejspíš i třeba 60/120 mezi Mejtem a Lichomyšlej...
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2578
Registrován: 12-2004
Odesláno Úterý, 08. ledna 2013 - 06:59:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud je opravdu někde rychlá vrstva "špatně poskládaná", tak to není důvod sypat prachy do takových relací jako jsou Chornice-Dzbel.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6021
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 08. ledna 2013 - 08:31:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je fakt - hranice krajů se přeci musí stát něčím jako česko-polskou hranicí... Aneb model "nic nejede" resp. "jede 2x denně komerční bus, akorát se neví jestli pojede ještě za tejden a v jakejch časech"
Pavloc023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 12-2012
Odesláno Úterý, 08. ledna 2013 - 13:35:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz, včera jsem zahlédl před odjezdem v Chrudimi Os 25044 (Chrudim 10.18 - Moravany 10.53) na IDOSU je zvýrazněné oko jako stále spoj se specifickým způsobem odbavení.
Ale včera jsem zahlédl na tomto spoji již průvodčí. Takže jsou tyto vlaky již obsazeny průvodčími nebo jezdí jen jako doprovod?

A na idosu mají chybu nebo ne? Nebo již průvodčí odbavuje i cestující na úseku Chrudim - Moravany?
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2579
Registrován: 12-2004
Odesláno Úterý, 08. ledna 2013 - 13:57:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček:Samozřejmě nemusí, mezi jmk a Perníkovem taky není stav jako na česko-polské hranici....
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6028
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 08. ledna 2013 - 14:58:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde vlastně ještě přežil vlak na čáře Perníkov/Morava?

osobáky zatím hoblujou Třebová - Zábřeh spolu s dálkovkou.
"státní" rychlíky (za to ale kraj nemůže že je stát nezrušil...) na 260.

A dál? Krom dvou rekreáků na nově zdálkovinované 261?
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2580
Registrován: 12-2004
Odesláno Úterý, 08. ledna 2013 - 15:23:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček:Ale proto nemusí být řešená Chornice-Konice vlakem, možná krom nějakýho "lufťáku".
Nebo musí?
Konec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.184.190.147
Odesláno Středa, 09. ledna 2013 - 20:32:53    Odkaz na tento příspěvek  

Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1304
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 09. ledna 2013 - 21:23:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Konec: protože Jarda Dušek je bere jako to nej, co v PK existovalo. V současnosti dal starostům připomínkovat zrovna tuto podobu a na základě toho se budou tvořit nové JŘ.

(Příspěvek byl editován uživatelem kuzl.)

www.realmadridcf.cz
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6033
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 09. ledna 2013 - 22:44:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já si zkusil zadat třeba Moravská Třebová - Prostějov do Idosu. A takovej mrdník jakej na mně vyskočil - spojení busy, kus vlakem, dokonce to hodilo i přestup v Olomouci z vlakáče na autobusák (přesun asi 20 minut...) se jen tak nevidí. Jen jako perličku - zcela v relaci časů co to našlo - tedy někde mezi 1:45 s ostrým přestupem 5 minut mezi busy kdesi na mezi a skoro 3 hodiny via Mohelnice - Olomouc (!) - se nachází "čistě vlaková" varianta via Č. Třebová - Olomouc za nějaký 2:15 (což bude asi jediná kulturní "co dvě hodiny furt stejně"...). Ceny to k tomu pro sichr nepíše.

Jinak párkrát jsem z toho Prostějova via Chornice do Třebový jel (už se polepším a nepojedu...) a byť teda zlom frekvence v Konici resp. Dzbelu byl tak ani dál to nejezdilo prázdný (v kladiva odpoledne). Co by za takovou frekvenci 15-20 ks dal kdejakej kebabbus okolo Litomyšle kde se v trstěnicích v kladiva dopoledne bojí řidič s dvouma babkama.
Pavloc023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 12-2012
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 01:15:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč tam ty staré jizdní řády ukázaly? To snad Dušek jako opravdu nemyslí vážně. To vracet vše zpět v okrese Chrudim a Pardubice, jestli tohle udělá lidi mu asi teda moc nepoděkujou protože, tohle pěkně sprostý, lidi si zvykli na častější spoje, a obnovili se i večerní spojení do mnoha obcí do kterých byly za starých jízdních řádů poslední spoje v 15,16 hodin ated se dostanou například i v 19 hodin naposled lidi si to např. na Chrastecku vychvalují.

A jestli vráti tu starou prasárnu zpátky. Tak teda lidi budou opět namydlený jako např. linka 620140 nyní 620782, 620170 nyní 650651. 620030 dnešní pouupravená linka 620785. Tahle 620785 je podstatně lepší než tak předchozí 620030

Vůbec se mi to nelíbí že to chce vracet zpět a jsem docela dost a pekelně nas.....
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2583
Registrován: 12-2004
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 10:07:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: Pokud to bylo ještě ne mě,tak já netvrdím,že to spojení (MT)Chornice-Prostějov je teď výborný, ale že nemusí být řešeno vlakem.
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L680730_121209_121974.pdf
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L780960_121209_122109.pdf
Tohle je za 2 a půl hodiny s jedním přestupem bez přesunu v Ol.To jen tak , co mě momen. napadlo....
Je ale otázka, kolik lidí jezdí denně mezi MT-Prostějov, můj tip je , že to nebude víc než 3.
Podobnou relaci např. Čejč - Vyškov asi řešit nebudeš, že to nejde bez přestupů a dost rychle

A taky si myslím, že by tě nenapadlo řešit tuhle relaci ,kdyby tam dřív vlak nebyl.


Jinak 20 lidí jsem nikdy neviděl v kladiva dojet do Chornice, a pokud by to bylo jednou denně, tak je to na vlak?
Podle tebe ano, podle mě ne, ale to je věc názoru.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2584
Registrován: 12-2004
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 10:16:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV:Jinak místo vymýšlení busu Chornice - Dzbel nebo Konice-Jevíčko(kterou už soudruh odborář Jaroslav zrušil),by bylo lepší nějakou (upravit)stávající linku z Prostějova protáhnout do Chornice nebo Jevíčka s návazností na Jevíčko-Moravská Třebová.

Ono je ale celý Olomoucko a Prostějovsko vhodný k přepracování, přestože to není zrovna nejtragičtější oblast v ČR, ale zlepšit by toho šlo dost.
Jenže k nějakým zásahům nebude nejspíš polit. ani jiná vůle.....
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6036
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 11:36:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"by bylo lepší nějakou (upravit)stávající linku z Prostějova protáhnout do Chornice"

O což si přímo říká vlak ze Dzbelu

Mch - letos jsem 2x končil na kole v Moravský Třebový a nějak jsem nenabyl dojmu že tento region patří k nějak extra bohatým a saturovaným pracovními příležitostmi (okolní vsi spíš vypadaj že tam chcíp pes...). Tudíž jednak možnost dojíždět do práce za přijatelných podmínek do moravských "štací" - Mohelnice, Zábřeh, Sprostějov... - + druhak sem dostat turisty by asi nebylo na škodu (je tam ledacos qidění a nejen Mladějov). A to je - ať se to komu líbí nebo ne - úkol pro vlaky doplněné busy "kam šíny nevedou nebo hodně okolo". Alespoň tedy v ČR.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9777
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 11:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, máte předstatvu o počtu cestujících, kteří jezdili linkou Jevíčko - Konice a kolik jezdí linkou Dzbel - Chornice?

VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2585
Registrován: 12-2004
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 12:44:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq:Co jsem viděl a slyšel, tak samoz. nic moc.
Ale kde nic není ani bus nebere.
Ty máš jiný poznatky?
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2586
Registrován: 12-2004
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 12:49:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček:Ano, vlak od Dzbelu.
Ale není velmi mírně řečeno nutný, aby za Konicí nějakej vlak jel.
Ten minibus,malý bus popř. K bus by byl výrazně levnější.
O víkendu v létě klidně i s úpravou pro kola....
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9778
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 13:05:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám stejné poznatky

VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15332
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 17:25:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček:

Tohle stačí z Oustí do Lovosic, z Plzně do Romkycan (!)

Dovolím si podotknout, že z Plzně do Rokycan jezdí krom vlaků ještě taky poměrně dost autobusů, jde o linky, které dále pokračují do Hořovic, Cheznovic, Zbiroha, Borovna, Příkosic. A tyhle autobusy jezdí třeba ve špičce úplně plné (tj. cca. 50 lidí, viděl jsem i 75). Zato na trati z Pardubic do UO žádná autobusová souběžná linka není (a pokud, tak asi moc spojů mít nebude). Před rozvratem dopravy tam snad jezdila jen Veolia Pardubice s linkou do Žamberka, ne?

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavloc023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 12-2012
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 19:44:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fakt je to v , co bych udělal když tak lidi chtěji zpět staré jízdní řády v Pardubickém kraji, z velké většiny se křiči z Orlickoústecka a Svitavska tak bych jim dal zpátky. Akorát si myslím že potom budou lidé litovat.
Ale jestli se JŘ dají zpátky na Chrudimsku a Pardubicku, tak v těchto dvou okresech bude stát opět ty jízdní řády za hov..., a nikdo tu veřejnou dopravou využívat nebude protože ty staré JŘ jsou absolutně k nepoužítí př. porovnání už uvedený v mém příspěvku č.14 10.ledna v této diskusi.

Jako fakt doufám že se ty staré jízdní řády alespon na Pardubicko a Chrudimsko nevráti..
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2065
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 00:03:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavloc023: Obávám se, že doufáš marně. Viz
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2700987

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7806
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 00:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dlouhé odfouknutí.
Vracet zpět něco co už je rozjeté to je jako nastupovat do vlaku 2m za peronem.
Co se mi dere na jazyk byl ten Dušek střízlivý..., nebo si šlehli něco s Klausem když dělal amnestii.
Bohužel tady je výsledek když přijde antiodborník na křeslo.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4505
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 09:59:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq: Ale zase je třeba říci, že se vlaky PV-Chornice podařilo Českým drahám solidně zaplnit. Ne tedy, že by nalákali cestující, ale postupné snižování kapacity ze tří až čtyř zelených vagónů na dnes obvyklý jeden šukafon tomu docela pomohlo :-)
Vlak ze Dzbelu dál je víceméně nesmysl, pro Borovou, Chobyni, Šubířov nepoužitelný, v Nectavě bydlí necelé tři desítky lidí a v Chornicích je nádraží umístěno tak šikovně, že autobus musí být pro lidi podstatně výhodnější. A spojení Chornice-MT je po silnici luxusní.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 10:07:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není mi jasné, jak si to Dušek představuje. Pokud chce změnu JŘ ke 3.3.2013, tak moc času na diskuze a úpravy nezbývá. Přijde mi, že jde o jedinou věc - aby obce řekly: "Ano, staré jízdní řád byly lepší." A kraj odpoví: "Výborně, a my vám je proto vrátíme v původní podobě."

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Pavloc023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 12-2012
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 10:55:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě že, se tyto nové jízdní řády už stabilizujou, převážně nabytečné spoje byly zrušeny, některé nevytížené spoje prostě nelze zrušit, např. z důvodu oběhových,Př. že tam jede prázdný ale zpět veze třeba 30 lidi. A Řekl bych že na Pardubicku a Chrudimsku, je velká většina obcí, spokojena s novými linkami a novými spoji na nich, které vznikli v prosinci 2011.V těch obcích Teď to záleží vše na starostech. Doufám že to nepohnojí, a neřeknou Duškovi tak to teda vratťe zpět. To by je asi spoluobčani pobili starosty a hlavně Duška. Hlavně v těchto dvou okresech CR,PA. Prostě si nemohu pomoct ale v těchto okresech si opravdu ty JŘ z 99% sedli, a i povedly

Ares:Přesně si to vystihl že, co je rozjeté to je jako nastupovat do vlaku 2m za peronem.
Mám takový pocit bylo zlatě, když v křesle na odboru dopravy seděl p. Tichý.

Tass: Doufám že ty starostové na to staré jizdní řády nekývnou, hlavně na Pardubicku a Chrudimsku.

Na konec prostě si myslím že si ty nové jízdní řády prostě během roku 2012 sedly a občané v těchto dvou regionech jsou spokojeni. Někdo tu chválil před nějakou dobou Poličsko.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavloc023.)
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8515
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 11:30:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ať to budou škrty ve smyslu "návrat před 12/2011", nebo prošktání stávajícího stavu, k jednomu z uvedeného (bohužel) dojde, neboť (viz část odkazovaného příspěvku ze železniční diskuse):

(...) Snížený schválený objem finančních prostředků pro rok 2013 nás zavazuje objednat výrazně nižší objem autobusových kilometrů, než tomu bylo v předcházejícím období. Vzhledem k tomu, že jakékoliv drobné zásahy do současného systému taktové autobusové dopravy by byli nekoncepční,(...)

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 14:01:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaký je rozdíl mezi objednanými autobusovými výkony ve "starých" JŘ (2011) a v letošních (2013)? Mám tím na mysli, zda by pouhý návrat ke starým JŘ stačil k požadovanému snížení objednávky, nebo zda by se i ve starých JŘ muselo škrtat?

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2025
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 14:35:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tass: Ve starých by se škrtat nemuselo.

Přídávám soubor, kolik který dopravce nejaezdil v posledních 3 letech za rok kilometrů - je to Pardubický a Královehradecký kraj včetně dálkové dopravy, ale ta je zanedbatelné, navíc se prakticky neměnila, takže narůst km je v ZDO.
application/vnd.ms-excel
VYKONY.xls (27.6 k)
Rosťav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 3-2009
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 18:50:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Perfilov - kdo to byl a co jezdil? Nic mi to neříká...
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3516
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 19:10:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


seznam-autobusu.cz - seznamy vozů českých dopravců

ICQ: 241-647-938
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2026
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 20:00:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fedos: Tento dopravce už nejezdí, teď by to měl jezdit nějaký Sadílek, nevíš náhodou s čím jezdí? Nebo to stále jezdí tento autobus?
Google
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.236.207.11
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 20:37:06    Odkaz na tento příspěvek  

Doprava Sadílek = Perfilov, alespoň podle tohoto výpisu :-)

Vojtěch Sadílek

Identifikační číslo: 88895424
Datum zápisu: 22.03.1999
Jméno a příjmení: Vojtěch Sadílek
Občanství: Česká republika
Bydliště: Horní Bezděkov 27, 538 07, Bojanov
Místo podnikání: Horní Bezděkov 27, 538 07, Bojanov

Živnostenská oprávnění

Živnostenské oprávnění č.1
Předmět podnikání: Silniční motorová doprava - osobní provozovaná vozidly určenými pro přepravu více než 9 osob včetně řidiče
Druh živnosti: Koncesovaná
Vznik oprávnění: 26.07.2012
Doba platnosti oprávnění: na dobu neurčitou

Seznam zúčastněných osob

Jaroslav Perfilov
Občanství: Česká republika
Bydliště: Chrudimská 48, 538 04, Prachovice
Google
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.236.207.11
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 20:40:45    Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem Vojta Sadílek z Bojanova je místní uživatel Vojtík_rto, ten je ale ještě celkem mlád na to, aby byl v rejstříku zapsán už v roce 1999. Ale možná je to jen chyba ve výpisu, koncese od 26.7.2012 by už odpovídala.
Pavloc023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 12-2012
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 22:30:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v diskusi Tratě 021,022,023,024,025,026,028,033 č. přispěvku 2949 uživatele 218.je toto: Super, takže doprava pro celý kraj se vrací do pravěku, hlavně, že se bude přes Chornici prohánět prázdná 810... to je fakt na defenestraci. Že je Dušek *píp*, je jasné, ale až takový *píp*

Moje reakce na toto: s tímto uživatelem plně souhlasím že doprava pro celý kraj se vrací do pravěku, a že se bude prohánět prázdná 810 nejen přes Chornici ale i na jiných místech kraje např. Chrudim město - Prachovice, nebo Holice - Borohrádek. Opravdu je to na defestraci.

A opravdu bych ty jízdní řády nevracel. To udělá Dušek opravdu blbost 1.třídy. PROSTĚ NEVRACET JÍZDNÍ ŘÁDY JAK SE JEZDILO ,, ZA STARA,, DO PROSINCE 2011, PROSTĚ BYCH NECHAL TENTO JÍZDNÍ ŘÁD CO PLATÍ NYNÍ. A NEMUSÍ ŠKRTAT, POKUD NEOBNOVÍ TY LOKÁLKY VOZÍCÍ VZDUCH! LIDÉ JSOU SE SPOJI OPRAVDU SPOKOJENI. HLAVNĚ TEDY MUŽU MLUVIT ZA MÉ ZNÁMÉ OBLASTI SKUTEČSKO,LUŽSKO,CHROUSTOVICKO,CHRASTECKO, HROCHOVOTÝNECKO. Prostě východní až jihovýchodní část bývalého okresu Chrudim. Je to poznat jak na vytíženostech spojů ale prý i na tržbách, že využívá spoje více a více lidí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavloc023.)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6039
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 13. ledna 2013 - 20:23:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná by bylo k tomu Dzbelu korektní doplnit, že tam:
a) jezděj regionovy, nikoli šukafony = NP pro kočárky, invalidy etc.. Která souběžná bus linka je komplet v NP busech garantovaně?

Jistěže, regina má nižší kapacitu než někdejší klasiky. Ovšem jezdí ve špičkách po hodině a ne ve tři, pět a sedm. 12 párů proti někdejším 7-8. Už jaksi nemáme velký fabriky kam by se dojíždělo hromadně !na šestou"...
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2028
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 15:38:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavloc023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 12-2012
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 16:53:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To si děláte prdel , já teda nevím jak vy ale jestli se to opravdu stane skutečností, tak bude hlavně pohroma pro malé obce na Chrudimsku a Pardubicku, občané malých obcí se zase nikam nedostanou. To jako nemuže jen předělat tam východě kraje, kde bylo pravděpodobně nejvíce stížností. A tady na Chrudimsku a Pardubicku, kde si ty jízdní řády sedly již za 1/2 roku. Nemohl nechat?!!

Moc děkujeme Dušku! To se jen tak nevidí. Opět lidi budou namydlený!! Hlavně že se vrátěj ty vláčky na tratě vozící vzduch a možná radní! dobrý no
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 18:03:01    Odkaz na tento příspěvek  

To jako nemuže jen předělat tam východě kraje, kde bylo pravděpodobně nejvíce stížností.

myslíte, že bylo na východě více? Já si myslím, že to tam novináři více přiživovali. Myslím, že na východě byl daleko větší nárůst lidí a bylo to rozhodně vyšší číslo než co přiznali

Běžte u Vás na úřad, oslovte novináře, adresy najdete na webu, nejlépe krajské redakce. To je jediná šance, aby se o tom dozvěděla širší veřejnost. tady to čte pár lidí...
vozka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.142.239.72
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 19:36:44    Odkaz na tento příspěvek  

Vášně nejvíc přiživovala třebovská železniční klika. Je to vzpoura tradicionalistických vláčkařů, nejen z Třebové, proti optimalizaci spojení. Odpor tehdy přiživilo i ČSAD Ústí, bez řvoucích mašinkářů by se ale do novin nedostali. Obce, které jsou odkázané na autobus, to teď odskáčou. Jen málokterá obec, kam nevede železnice, si proti roku 2012 polepší. Spíš naopak, většina si hodně pohorší. Vrátí se stav, kdy na sebe autobusy zase nebudou navazovat, a na vlak už vůbec ne.
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2029
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 19:45:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vozka: Přesně tak, jak píšeš nejvíce lidí (železničářů) řve kvůli trati 260 v úseku Třebová - Moravská Chrastová, tam je fakt, že bylo plno vlaků zrušeno. Tuto oblast neznám, takže nevím, jak to je.

Chrudimsko, Pardubicko, Poličsko a další opravdu přijdou o dobrá spojení.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2595
Registrován: 12-2004
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 20:59:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od změn sice neuběhla buhví jáká doba, ale hodně lidí už je s momentálním stavem spokojeno, takže nezbývá než se velice hlasitě ozývat......

Jinak ubožák Dušek překvapil, jsem čekal škrty ve prospěch lokálek, ale tohle je něco....
Pavloc023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 12-2012
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 23:23:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je mi z toho až špatně, co tu Dušek připravuje, JŘ si potom roce pěkně sedli. Jak píšeš Zzz, tak máš velkou pravdu že už hodně lidí je s momentálním stavem spokojeno.

Dozvěděl jsem o té Duškové nehezké věci,
Ozval jsem se na krajský úřad na odbor dopravy, jak nám to tu v okolí vyhovuje i jako jiným lidem, to jsem jím nestál za to aby se mi ozvali . Ale dopisuju s jedním technologem na OREDU, ten je nešťasný. Když již dali ty jizdní řády tak pěkně už dokupy tak přijde jeden blb a rozkope to co si již sedlo. A prý je 3.březen nereálný k navrácení starého jízdního řádu. Tak nevím.

Ale jako myslím že, Dušek má určitě za úkol, to tu rozkopat, navrátit na ty tratě zase ty jeho vláčky, které vozili převážně vzduch. A jít od válu a potom si tu naříkejte jak chcete.
A v tuto chvíli si říkám, že p. Tichý byl zlatý člověk z odboru dopravy a myslel to tady v kraji s námi dobře, a chtěl nám pomoct, chtěl pro nás lepší spojení a více spojů. Aby se lidé dostali z malých obcí po celý den např. do spadového města. Ale přijde Dušek a vše na to tu vráti zpět. A že vráti veřejné dopravě logiku, JAKOU PROBOHA TU ŽE JIŽ NEBUDOU NÁVAZNOSTI NEBO JEN MALÉ A PÁR. TO SVĚT NEVIDĚL TOHLE. TENTO SYSTÉM JIŽ LOGIKU DÁVA. NÉÉÉÉÉÉÉ PAN DUŠEK SI MYSLÍ NĚCO JINÉHO TAKŽE ZASE BUDOU LIDÉ Z MALÝCH OBCÍ TRPĚT.

JE MI Z TOHO OPRAVDU ŠPATNĚ, CO Z TOHO DUŠKA VYPADLO. JE MU UPLNĚ JEDNO ŽE SE LIDÉ Z MALÝCH OBCÍ NIKAM NEDOSTANOU, např. v náší obci jezdilo před změnami 5 párů autobus poslední bus jel přes obec z jednoho směru ve 14.50 a z druhého po 13. hodině. A spoje vozili vzduch. A teď když nám tu jezdí 8 párů spoju, tak obsazenost spojů je obstojná i v dopoledních hodinách je ve spoji 5 cestujících někdy i více, a nejvíce si lidé pochvalují z obou směrů se k nám sjíždějí spoje o pul čtvrté a v jednom i druhém spoji jede jezdí čím dál více cestujících. Nárůst cestujících je zde po změnách ve stovkách procent. I večerní poslední spoj který jede po 19.hodině si našel nějaké cestující. Přitom ty obce tu nemají moc obyvatel. A lidé si tu na spoje zvykli a jsou velmi rádi jaké totu mají! Např. se dřívé (před prosincem 2011) žáci učiliště Chroustovice dostáváli jen dobře do školy do Chroustovic ze směru Chrast. Ale zpět jim před změnami jel POSLEDNÍ AUTOBUS VE 13.05 nyní jim jede tento ve 13.14 a nyní po změnách jim jede i v 15.14 ze školy když končí něco po půl třetí a dříve vůbec toto spojení po 15 hod. nebylo. Ne fakt, ty staré jizdní řády platné do prosince 2011 neměli v okrese Chrudim již hlavu ani patu vznikali někdy před 40-50 lety

LIDÉ MUSÍME SE SPOLČIT A OPRAVDU SE ASI HLASITĚ OZVAT!!!!!!

PROČ TO TU KURŇA NENECHÁ NA POKOJI. KDYŽ JIŽ SE LIDEM KONEČNĚ DOSTALO NĚJAKÉ A DOCELA DOBRÉHO SPOJENÍ!!!!!!!!!!!!!! JSEM NASR....... A HODNĚ.

NA KONCI TOHO ČLÁNKU NA IDNESU JE ŽE HEJTMAN TRVDÍ ŽE ZA NETOLICKÉHO A DUŠKA NEBUDOU ŽÁDNÉ EXPERIMENTY!!!!
TAK AŤ TO NECHAJ NA POKOJI, TENTO STAVAJCÍ STAV JIZDNÍCH ŘÁDŮ.

DOPLNÍM K TOMU A CO SE OZVAT NĚJAKOU PETICÍ ZA ZACHOVANÍ SYSTÉMU, KTERÉ BYLY POLOŽENÝ JIZDNÍMÍ ŘÁDY, KTERÉ JSOU PLATNÉ OD PROSINCE 2011???!!!!!!!
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Úterý, 15. ledna 2013 - 08:37:12    Odkaz na tento příspěvek  

Ozval jsem se na krajský úřad na odbor dopravy

úředník se zpravidla děsí řešení problému, Váš starosta/ka musí na ORP a spolu s ním další zástupci obcí povstat proti vedení kraje. To co píšete tady o obsazenosti, napište srozumitelně starostovi ať má v ruce nějaké podklady.

Ale dopisuju s jedním technologem na OREDU, ten je nešťasný
pozor co píšete, abyste ho neuvedl do problémů!!!

Ale jako myslím že, Dušek má určitě za úkol, to tu rozkopat

a od koho myslíte? ten si dal ten úkol sám, prostě je to železničář generace osmdesátky a má svoji pravdu. Možná mu nejde vůbec o lidi, možná je přesvědčený, že není opravdu nikdo spokojený, nevím, do hlavy mu nevidím
Pavloc023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 12-2012
Odesláno Úterý, 15. ledna 2013 - 10:46:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ds: OK, budu opatrnější. Myslíte že starostové s tím něco zmůžou udělat např. zasadit se o to aby se systém dopravy nehýbalo. A nevracelo do starých kolejích.

Hele lidi nešlo by to zastavit tyto děsivé a odstrašující scenáře petici nebo bombardovaním emailu nebo tak?
Co takhle to rozkřiknout co se tu chystá, protože si myslím že moc lidí o tom moc neví. Aby to vědělo co nejvíce lidí!!

Budu se opakovat, protože to tu dalo OREDO dokupy jak má správná veřejná doprava v 21.století vypadat, a máme docela dobrou dopravní obslužnost. Myslíte že by toto řádění Duška nešlo nějak zastavit?
A ohrazuje se tím že byl snížen rozpočet na dopravní obslužnost. Pročpak asi protože to zase spolknou všechno ty jeho vlaky, a na autobusy do vesnic, kam vlak nejezdí skoro nic nezbyde tak že tu uvidíme autobus tak 3 x denně. Poslední někdy v 15 hodin A budeme rádi, hlavně že tamhle lokálku Chrudim - Heřmaňak bude pendlovat 810 plná vzduchu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavloc023.)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2960
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 15. ledna 2013 - 12:04:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavloc023:
Myslím, že nějaká petice by určitě šla, jen je potřeba dát dohromady petiční výbor (3 lidé) + vytvořit podpisovou listinu, která by se dala nějakým mailem rozeslat (obcím, případně dalším institucím, velkým zaměstnavatelům...?).
Vzhledem k času by možná byla rychlejší internetová petice, ale zase kolik lidí z dotčených obcí se tam zapíše?
Pokud by to mělo nějaký hmatatelný úspěch, tak by se dalo spáchat nějaké setkání (ideálně starostů nebo dalších zástupců obcí, zaměstnavatelů) před budovou KÚ. Dát o tom vědět místním novinám atp. a přepadnout takhle Duška (ideálně už s podpisovými archy petice v ruce).

Plus by se mohla vytvořit skupina na nějaké sociální síti - aspoň pro lidi, kteří se o tom baví tu, nevím kam až se to může dostat (jaká je informovanost atp.).

A taková krajní myšlenka: napsat Zemanovi, ať si toho debila umravní, nebo se protest spojí i s jeho jménem...

(Příspěvek byl editován uživatelem 218.)

Genetičtí inženýři lámou její kód, po Praze se o nich šíří,že jezdí tramvají, strkají hlavy pod vodovod a pak i oni nakonec podléhají. (Pavel Dobeš - Něco o lásce)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2962
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 15. ledna 2013 - 12:23:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem zkusil k té petici/skupině něco vyplodit, prosím o připomínkování

ZASTAVME DESTRUKCI DOPRAVY V PARDUBICKÉM KRAJI
Krajský radní pro dopravu Jaromír Dušek se chystá zničit dopravní systém, který byl v Pardubickém kraji zřízen v roce 2011 a vrátit se ke starým autobusovým jízdním řádům

Od prosince 2011 byla v Pardubickém kraji zavedena tarifně propojená doprava fungující v pravidelných intervalech celý den a celý týden - integrovaný dopravní systém IREDO, který předtím již několik let úspěšně fungoval v Královéhradeckém kraji. Díky němu již více než rok můžeme cestovat po celém území kraje na jeden doklad a toto spojení funguje po celý den a všechny dny v týdnu (včetně menších obcí).
Radní Jaromír Dušek chce tento systém destruovat pod záminkou jeho finanční náročnosti a zničit autobusová spojení, která si mezitím našla své cestující. Stejně tak chce zrušit část vlaků na nejvyužívanějších tratích v kraji (Pardubice – Hradec Králové, Pardubice – Česká Třebová). Výměnou obnoví pár spojů na lokálkách, které před zastavením provozu vozily jen minimální počet cestujících.
Nejvíce postiženy tímto jednáním budou menší obce, zejména pak ty, které neleží na železničních tratích! Radnímu Duškovi leží na srdci především existence železniční dopravy, ale fungování dopravního systému pro celé území kraje ho nezajímá!
Vyjádřeme svou nespokojenost s navrženým „návratem do pravěku“ a bojujme za zachování fungujícího integrovaného dopravního systému v kraji!


Dal by se tam ještě přidat odkaz na tiskovou zprávu kraje + možná nějaké konkrétní příklady (ale ty můžou třeba ve skupině na facebooku přibývat postupně, úvodní text i do petice by měl být spíš kratší.
Je mi jasné, že to vyznívá jako politická agitka, ale pokud máme někoho oslovit, tak je to potřeba...

Genetičtí inženýři lámou její kód, po Praze se o nich šíří,že jezdí tramvají, strkají hlavy pod vodovod a pak i oni nakonec podléhají. (Pavel Dobeš - Něco o lásce)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Pavloc023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 12-2012
Odesláno Úterý, 15. ledna 2013 - 13:20:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218:
Lépe bych to nenepsal jako ty, máš to dobrý, teď by chtělo založit skupinu na facebooku. Chtělo by to dát nějak vědět prostě co nejvíce lidem, facebook je dobré místo ale nedozví se to všichni, chtělo by na to asi upozornit např. novináře např. Pardubický, Chrudimský deník popř. TV. A nebo to chtělo aby někdo vytvořil letáky, až by je někdo vytvořil, dal vědět na K-reportu poslali popř. by se rozposlali by se známým meilem.a třeba by šlo to aby se to rozvěsilo po zástavkách ve vašem okolí.

Dal by jste někdo do kupy ten petiční výbor?