K-report
 

Archiv diskuse Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 0... do 26. 01. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 026, 028 a 033 » Archiv diskuse Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 0... do 26. 01. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Miloslav_kolář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 6-2002
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 12:39:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ignác:

Netvrdím, že mám patent na rozum, ale za takový paskvil, který nám pánové z OREDA vymysleli, bych se musel rdít až na pr... Čím, než totální neznalostí místních poměrů si mám vysvělit, že v sobotu Os 5019 veze jednotka řady 471 - kapacita cca 300 míst - kdo tím boha jeho pojede? Ptám se - co se ušetřilo, když vlakem s kapacitou cca 300 míst jede zhruba 30 lidí? Mimochodem, na to jsem se ptal už před nedávnem, dodnes bez jakékoli odezvy.
Vím, že to kulové změní, ale s... mne, že tímto přístupem děláme z celé republiky pohraničí - ať žije "Zdivočelá země". Občane, pořiď si auto nebo se nikam nedostaneš.
Bydlím v Moravanech - cca 1300 obyvatel kmenových, dalších 500 přidružených, na koridoru - takže žádná díra, třetí největší osídlení mezi Pardubicemi a Třebovou (vyjma koncových bodů) - i Brandýs je menší - a teď se podívejte, jaké skvělé spojení je, když chcete jet do Chocně za nějakou kulturou - poslední osobák z Chocně ve 20.40 - ona nějaká kulturní akce končí kolem osmé? A abyste mi netvrdil, že mám jet autem, tak autem cesta vychází kilometricky o dost hůř - 21 km po dráze, minimálně o pět víc po silnici.
To je realita dopravy v PK, možná by to chtělo se občas podívat, jak to vypadá na českém venkově, a to nejen v pohraničí - byl jsem se projet na kole, podívat na Vraclav a chvílemi jsem si v sousedních vesnicích připadal jak v Sudetech - a to je to prosím kousek od Vysokého Mýta...
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 581
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 12:45:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

projížděč NAD - Čekání vlaků na autobusy pořádně nefunguje ani v IDS JMK ani v PIDu. Respektive funguje to jen v ojedinělých případech. Většinou se jen nezavírá autobus na šraňkách nebo nevypravuje vlak ve chvíli kdy autobus zastavil před nádražím. Pokud by se Oredu náhodou podařilo plošně vyřešit systém čekání vlaků na autobusy, tak by byli v celé republice první.

Výpravčíxy - Řidiči autobusů až na vyjímky točí stále stejné turnusy. V prosinci se sice hodně z nich dostalo na linky které předtím nikdy nejeli, ale od té doby v pravidelných intervalech točí pořád dokola stejné spoje.
Pinec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 13:01:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Projížděč: Sry, ale zase jste mě napsal, že moje představa o čekací době je bláhová, a hned na to v mnoha řádcích (a přesto v jedné větě) popsal, že to OREDO mělo projednat a pak by to fungovalo...
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 981
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 13:06:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Ignác: To čekání s přípojema vlak X bus a opačně, je třeba jeden z příkladů, že pracovníci OREDA asi nemají moc ( nebo žádnou ) zkušeností z praxe. A když se to spojí s arogancí, tak to takhle dopadá. Kdyby organizátoři OREDA vyrazili do ulic a třeba v tom Lichkově "podiskutovali" s řidiči busu a s výpravčíma, tak by se to možná vyřešilo jednoduše a ihned. Ale "hrdost" to asi nedovolí ........ On je to ale problém všeobecný v dnešní době vůbec. Manažeři vůbec s lidmi dole nekomunikují, asi proto aby se nepoznalo, že tomu mnohdá lidi dole rozumí lépe než oni ......
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 982
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 13:10:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Pinec: Asi to bylo myšleno, že když to OREDO neprojedná, tak si výpravčí sám od sebe nemůže dovolit prodloužit čekačky. Ať mu OREDO dá pravomoce, aby sám mohl rozhodnout o prodloužení čekačky ( neb znalost místních poměrů většinou má ) a pak to bude lepší.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 584
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 13:20:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pinec - (k projížděči NAD) zase jste mě napsal, že moje představa o čekací době je bláhová, a hned na to v mnoha řádcích (a přesto v jedné větě) popsal, že to OREDO mělo projednat a pak by to fungovalo...

projížděč NAD zřejmě chce světu sdělit, že Oredo je špatné jak v tom, že to bláhově očekává, tak v tom, že to nezařídilo. Čili Oredo je v jediném případě špatné hned dvakrát a o to tu jde. Kdo chce psa bít, ten si hůl vždycky najde. (Už vidím, jak si ty tři řádky někdo zase vyloží jak chválu Oreda ... )
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 13:26:58    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Výpravčíxy" = 980 a 981 + "Ignác" = 581:
Samozřejmě všechno záleží především n zúčastněných lidech a jejich zájmu fungovat ve prospěch ostatních a nikoli jen ve prospěch svůj vlastní - ale "filantropství" a altruismus v posledních cca 20 letech nejsou u nás jaksi "v módě", a pokud někdo snad náhodou udělá něco pro ostatní (a navíc - ó, hrůzo) snad dokonce zadarmo a na vlastní riziko, tak je ostatním jen "za vola": nelze se proto divit, že i "v provozu" už jen velmi málokdo udělá něco navíc ...

Ad "Ignác" = 581:
Souhlasím: čekání vlaků na autobusy pořádně nefunguje navíc například ani severně od Plzně, konkrétně v Mladoticích - než obrovský autobus z Kralovic (fungující stále ještě i jako nyní už "neoficiální" NAD a i za tarif ČD), který se před výpravní budovou nemá kde otočit, k ní zacouvá "z placu", osobní vlak do Plzně "v pohodě" ujede, protože vlakový personál neví, co má dojet, a ani jej to nezajímá, výpravčí tam žádný není a dispečer řídící provoz odněkud z Blatna u Jesenice o dojezdu autobusů také žádný přehled pochopitelně nemá ...

Ad "Pinec" = 279:
Asi si nerozumíme - nechápu, proč to vše najednou redukujete jen na nějaké "čekací doby", když jde o systém jako takový.
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 13:34:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Autobusy mají třeba v Malých Svatoňovicích čekačku 5 minut"
Nikoliv, autobusy mají v M. Svatoňovicích čekací dobu většinou 15 minut,některé i 30 a opravdu jen pár spojů má těch 5 minut(ale to jsou spoje, které opravdu čekat nemůžou , třeba kvůli obratu). A nepochybujte o tom, že spoje opravdu čekají stanovenou dobu, ty časy, kdy se nečekalo, jsou dávno pryč...
Pinec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 13:51:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Projížděč: Asi si nerozumíme - nechápu, proč to vše najednou redukujete jen na nějaké "čekací doby"

Právě proto, že o čekací době byla řeč. Jestli o ni má vědět ten či onen, nikoliv. Je jasné, že to musí být vše projednané a technicky vyřešené...

Výpravčí: Kdyby organizátoři OREDA vyrazili do ulic a třeba v tom Lichkově "podiskutovali" s řidiči busu a s výpravčíma...

Stejně tak by nebylo špatné, kdyby "ti lidé dole" někdy zkusili něco projednat se samosprávou a odpovědět na pár připomínek. By hned zjistili, jak hodně se může lišit výsledný produkt od původního nápadu. Podepsat se pod to pak samozřejmě musí autor, ne "ovlivnitel"...
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 13:54:25    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Ignác" = 584:
Inteligentní svět to ví a nemusí čekat, až mu to projížděč NAD sdělí - že to nechápete Vy, to je problém Váš a nikoli "světa" ani projížděče NAD.
Problém je skutečně v tom, že ten, kdo se vrhl do rozbourání toho, co aspoň nějak fungovalo, podcenil, že když to chce nahradit něčím podle něho funkčně lepším, musí se důkladně postarat, aby to jeho nové skutečně lepší bylo - a je úplně jedno, zda jde v tomto případě o OREDO, nebo třeba (v případě Plzeňského kraje) o POVED či v případě Libereckého kraje o KORID (ten byl asi ze všech zmíněných nejopatrnější, a proto tam tak rozsáhlé problémy jako v Pardubickém kraji nenastaly). A je to skutečně záležitost SYSTÉMOVÁ a řešení musí být komplexní a na úrovni "základního řízení" - vůbec nechápu, jak se může někdo domnívat, že stačí nějaké "čekací doby" a "operativa" ponechaná na pospas jen provozním zaměstnancům v terénu, a že "se to nějak vyřeší": jaké "se" = co to vůbec znamená?
Pinec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 14:04:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Projížděč: A je to skutečně záležitost SYSTÉMOVÁ a řešení musí být komplexní a na úrovni "základního řízení" - vůbec nechápu, jak se může někdo domnívat, že stačí nějaké "čekací doby" a "operativa" ponechaná na pospas jen provozním zaměstnancům v terénu

To nikdo netvrdí. Čekací doby (alá autobusová doprava) jsou prostě tím nejjednoduším, co se může provést, když zatím nemáme dispečink.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 588
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 14:09:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pinec - Čekací doby (alá autobusová doprava) jsou prostě tím nejjednoduším, co se může provést, když zatím nemáme dispečink.
Přesně tak. Čeká se stanovenou dobu a když přípoj do té doby nepřijede tak se odjíždí. Je to jak za krále klacka ale lepší než nic. Až si to sedne a až se upraví jízdní řády autobusových přípojů, tak to bude ve většině případů stačit. Lokální autobusy normálně nemívají velké sekery, současný prvotní chaos časem zmizí.
Miloslav_kolář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 6-2002
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 15:00:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ignác:

Smím se zeptat, kde bydlíte? Na vesnici, nebo na městě? Je fakt, že ve městě, kde MHD jezdí do půlnoci i přes, je ten úhel pohledu trochu jiný... Po Vaši informaci, ve střediskové obci s 1800 obyvateli nejede o víkendu ani jeden pár autobusů! Nejezdil ani před 89, pochopitelně, protože jsme byli na hlavní trati, tak bylo bráno, že obyvatelé budou jezdit vlakem...

Pánové, opusťe fixní ideu, že Českou republiku tvoří jen Praha a jiná velká města a zkuste se zadívat také mimo Váš "rajón"...

Ignác: Pán je z Prahy? Pokud ano, tak to chápu a též si dovedu představit, jak bych s pražskou nabídkou spojů též směle vymýšlel dopravní koncepce a nadával na rebelující šotouše... Prosím, abych dostal jasnou odpověď - já už jsem na sebe prozradil téměř vše - půjdete i Vy s kůží na trh?

A propos, proti Praze nic nemám, rád s kolegou řeším "eskarpu" a "kontreskarpu" na fortu v Křelově a zároveň a jsem rád, že něco takové a rád bych se podíval na dokumenty o Kotěrovi a Otaru Novotném - kolik z Vás ví o o sokolovně v Holicích? Přitom to je je jedno z nejexcelentnějších díl pana Novotného... Půjde se se mnou na to někdo podívat? Případně napište, jsen k dispozici...
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 15:20:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Kolář - Už jsem byl na tomto webu "odhalen" několikrát. Ironie je že pokaždé jako někdo jiný a odjinud. Doufám že se neurazíte že zůstanu skryt za nickem. Nevzpomínám si že bych Vás vyzýval k odhalení identity nebo bydliště. Denní dojíždění s přestupem z autobusové linky která jezdí jen párkrát denně momentálně nepraktikuju, ale svého času jsem si toho užil docela dost.
Jestli Vám můžu poradit, tak veškeré Vaše konkrétní problémy s dojížděním uplatňujte standardní cestou a o obecné záležitosti se raději nestarejte. Ve Vašem přístupu totiž nevidím nic, co by se dalo přetavit ve zlepšení současného stavu, vidím jen čirý, destruktivní negativismus.
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 15:46:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"dy by se neměly kritizovat ČD, nýbrž Oredo a řidič autobusu. Ten měl zvednout telefon a zavolat do Lichkova, že má např. 5 minut zpožděníů
Jako nápad dobrý)o když ne nový), ale v praxi dost těžko proveditelný z několika důvodů. 1) řidič nejezdí za celý den jen jedinou linku, ale třeba z každé linky jeden, dva spoje(a častokrát i v dost vzdálené oblasti od "domovské" oblasti), tudíž by musel mít v tom mobilu poměrně obsáhlý seznam všech žel. stanic a při hledání spojení na toho správného výpravčího(pokud tam vůbec ještě nějaký bude) zvýší své zpoždění třeba z těch 5 minut klidně i na 10(telefonovat za jízdy /a tím pádem i hledat v seznamu/ je zakázané silničním zákonemú/čímž netvrdím, že se tak často neděje/) právě tím hledáním, 2) pokud řidič nejezdí tu kterou linku pravidelně, nemá přehled o tom, kde a kdy ten který vlak jede, 3) zastávky autobusů jsou od zastávek vlaků často poměrně dost vzdáleny, takže ani ten výpravčí(který je v té stanici většinou už jen sám) se nemůže(připravuje příjezd či odjezd vlaku, prodává jízdenky a pod.) jít podívat "za roh", jestli už autobus přijel(odjel, ještě nepřijel), stejně jako řidič nesmí opustit autobus s cestujícími a jít třeba zeptat se toho výpravčího, jestli má čekat na zpožděný vlak. A takových "maličkostí je mnohem víc, což ve svém výsledku vede k oprávněné kritice organizace dopravy jako celku.
Miloslav_kolář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 6-2002
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 15:48:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ignác:

Ještě, že nejsem háklivý na zkomolení přezdívky - to mi vůbec nevadí - jsem Miloslav_Kolář - když tak, tak mohu být i Slávek... Všimněte si, že narozdíl od některých jsem se nikdy nesnažil reagovat agresivně, případně výsměšně - aspoň to mi přiznejte, když jsem ve při Též ve vztahu k Vaší osobě nikdy žádných invektiv nedopustil.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 592
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 15:48:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě bych dodal. Nevidím žádný důvod, proč bych zde měl vícekrát opakovat kritiku toho nepřijatelného chaosu, který nastal v prosinci a který si už naštěstí z větší části sednul. O popis (a dryáčnické zveličení ) se vrchovatou měrou starají jiní. Co by to bylo za diskusi, kdyby všichni psali totéž. Já se snažím nahlédnout na to spíš optikou jak se věci mají při střílivém pohledu a jak se mají nebo budou vyvíjet. Na pohádku o ďábelském Oredu nevěřím, na to jsem moc starý.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 593
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 15:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miloslav Kolář - Za zkomolení jména se omlouvám. Pokud jde o ironii, tak myslím, že jsme si kvit.
Miloslav_kolář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 6-2002
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 16:18:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ignác:

Omluvu beru, není zač se omlouvat, každý může udělat chybu (mea culpa, mea culpa, mea culpa maxima, domine) - o žádnou ironii se nejednalo.Z mé strany též přiznávám, že chyba byla u mne...
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 16:36:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

".. řidič volá přímo řidiči návazného busu, ať počká. Takhle se to dělá"
Ano, takhle se to dělá, ale jen v případě, že 1) jde o spoje a linky stejného dopravce, 2) první řidič ví, který z jeho kolegů v ten den jede onen spoj druhé linky a má na něho číslo ve svém mobilu 3) mají oba nobil u sebe, což není vůbec podmínkou(vyjma služebních, kterých však mezi řidiči moc není).. Řidiči rúzných dopravců spolu v mnoha případech vůbec (nebo jen velmi omezeně) nekomunikují, a to většinou jen díky svým nejvyšším nadřízeným, kteří to mnohdy velmi neradi vidí..
Mimochodem, ještě v dobách, kdy nebylo po Oredu stopy ještě ani v hradeckém kraji, byly právě v těch výše zmiňovaných M. Svatoňovicích ty čekací doby 5 minut(a většinou ani ty ne). Já to tehdy řešil tak, že jsem se zašel před příjezdem vlaku do doprkanclu zeptat výpravčích, zda vlak jede včas a podle toho jsem se rozhodl, zda počkám, nebo odjedu. pokud měl vlak do 15 minut(a já neměl "ostrý" obratů, počkal jsem, pokud bylo zpoždění větší, odjel jsem podle jízdního čádu. Ale při posledním spoji jsem počkal vždycky, i když bylo zpoždění vlaku vyšší(jednou i přes dvě hodiny). Stejně tak tehdy výpravčí při prvním vlaku(tehdy to byl R, potom jen Os směr HK, Praha) "nakoukl za roh", jestli už autobus přijel.. Dnes si každý většinou "hraje jen na svém písečku"(čest těm pár výjimkám) a proto to s dopravou všeobecně vypadá tak, jak to vypadá..

(Příspěvek byl editován uživatelem peoza.)
BURDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.152.38
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 16:41:53    Odkaz na tento příspěvek  

ad přípoje Lichkov
Tak mám před sebou edps 2012-01-002091 Zajištění přestupních vazeb IDS IREDO v ŽST Lichkov.
Pochopitelně, opatření to je, ale hodné akceptování tak před 30-40 roky, ne v 21.století.
Trochu mne mrzí, že byla "nasazena psí hlava" řidičům autobusů.Může mi někdo sdělit, kdy má telefonovat do Lichkova o své časové poloze autobusu?Ten výpravčí v Lichkově mu nemusí telefon zrovna vzít...Těch turnusů se tam střídá více a nevím ani kolikadenní oběh ten který turnus má.
A taky zde mám zápis z jednání OREDO + PK v Letohradě dne 23.února 2011(tedy už téměř rok),kdy otázka tohoto typu(tehdy tedy konkrétně přestupy na zast.Ústí n.O.-město)na fungování vzájemné informovanosti byla vznesena.Dá se to ale pojmout univerzálně.
Odpověď:
Záleský - bude informovanost mobilními telefony.Dále informoval o projektu modernizace odbavovacích zařízení,jehož součástí je dispečerské řízení provozu.Realizace by měla být do srpna 2012,takže"provizorní období by mělo být krátké".
Tichý - informoval o dispečerském zařízení u SÚS Pardubice.(potud citáty)
Záleží na tom, zda třičvrtě roku"provizorního období" je zase až krátká doba.
Já tam byl v podstatě tehdy pouze jako pozorovatel a když na mne přišla řada(nakonec) tak už nebylo mnoho prostoru k dalším dotazům,ale pravděpodobně jsem tam byl jeden z mála, kteří byli v obraze.Starostové koukali jako puk,co se jim tam předhazuje.Otázek jsem měl více,ale měl jsem smůlu.Jednání muselo být ukončeno, pokračování bylo odpoledne v Králíkách.
Zároveň na žádném jednání nebyla zmínka o počtu změn, které se nyní rojí jako houby po dešti.(pochopitelně nejsou zadarmo!)Pouze jsme si vyslechli, jak bude vše dobře funkční.Na upozornění od starostů o jízdních dobách v horském terénu,bylo odpovězeno(Záleský), že jízdní doby budou odvozeny od stávajících jízdních dob a budou projednány(?) s dopravci.
A nakonec (Tichý) přislíbil za PK vstřícnost v jednání a především upřednostnění případných připomínek přímo na PK před předáváním vzkazů přes media.
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 16:52:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Záleský - bude informovanost mobilními telefony. Dále informoval o projektu modernizace odbavovacích zařízení,jehož součástí je dispečerské řízení provozu.Realizace by měla být do srpna 2012, takže"provizorní období by mělo být krátké".
Což ovšem nesouhlasilo už tehdy s tímto dokumentem: http://oredo.testing.prolidi.cz/o-projektu

(Příspěvek byl editován uživatelem peoza.)
Cici
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 16:59:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už se železniční diskuze plevelí nepovedeným IDS, dovolím si taky něco přihodit:

Dokáže mi někdo prozradit, jak se dá v praxi realizovat následující spojení?



V pracovní dny jezdí v relaci Potštejn - Doudleby vlak. O víkendu je nahrazen zajížděním busu UO-RK do Doudleb (ač šotouš, nevadí mi to, hlavně že něco jede). V Doudlebách bus zastavuje "U váhy", kde o jeho příjezdu nemá vlaková četa ani výpravčí žádné tušení. Idos optimisticky uvádí potřebnou dobu pro přestup 2 minuty. To se dá sice zvládnout, ale za předpokladu, že bus pojede na minutu přesně (v praxi na této lince skoro nikdy) a že půjdu svižnou chůzí přímo z busu do vlaku bez nákupu jízdenky (vzdálenost 200m). První a zatím poslední pokus o použití tohoto spojení jsem vzdal už při čekání na zastávce v Potštejně, když bus měl 5 minut sekeru :-(
*** TrainWeb.cz ***
železniční fotogalerie
BURDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.152.38
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 17:36:48    Odkaz na tento příspěvek  

ad přestup Doudleby n.O. - dovolím si oponovat, že ani ta Vaše svižná chůze " od váhy" na nástupiště by za 2 minuty nebyla korunována úspěchem.Je to tak spíše na běh!
Přesně to samé teď máme v Letohradě.Tam byl "bez výstrahy" zkrácen přestupní interval vlak/bus a opačně z 5 min na 3 min.Ptal jsem se výpravčích, zda s nimi někdo toto projednal, případně " uzavřel socialistický závazek" o rozmístění příjezdových nebo odjezdových vlaků na jednotlivých staničních kolejích(především světových stranách - ku které straně zhlaví(pardon záhlaví!)bude ten či onen vlak blíže.Pochopitelně o ničem něvěděli a nikdo s nimi na toto téma nemluvil.Prostě:"kdo to bude chtět stihnout, tak to stihne, kdo ne, tak má smůlu"!Zkoušel jsem středně rychlou chůzí překonat vzdálenost od dopravní kanceláře na bus stanoviště 1(nejvzdálenější).Nikdo mi nepřekážel v cestě, na AN nejel žádný autobus a vyšlo mi to na 2.55 min.Ale to jsem se nemotal mezi soupravami v kolejišti.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2247
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 18:31:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevidím žádný důvod, proč bych zde měl vícekrát opakovat kritiku toho nepřijatelného chaosu, který nastal v prosinci a který si už naštěstí z větší části sednul.

Houby si sedlo. Kdyby si to z větší části sedlo, tak už by snad taková nevole obyvatelstva nebyla, akorát si lidi začínají zvykat, nebo hledat jiné alternativy ve spojení (IAD) neboť vidí, že jim nic jiného nezbyde. Pořád lepší špatné spojení než žádné spojení (ovšem s touhle filosofií na to nehodlám nahlížet)...
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 18:44:54    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Pinec" = 281 + "Ignác" = 593:
Čekací doby jsou to poslední, co je ve skutečně systémovém řešení třeba stanovovat: řešit je třeba příčiny, nikoli (především či dokonce pouze) následky = pokud nemáte (jako nejdůležitější součást toho systémového řešení) vůbec zjištěno, kde a proč vůbec nějaké zpoždění (de facto pravidelně) vzniká, pak čekací doby nejsou k ničemu, protože v mnoha případech bude čekání nakonec zbytečné a problém se pouze přenese do dalších lokalit, kde může být jeho dopad ještě kontraproduktivnější. A nejsou-li především minimalizovány příčiny nepravidelností, pak ani žádný "dispečerský aparát" situaci nemůže uspokojivě vyřešit, protože bude pouze soustavně "hasit požáry" na povrchu, ale jejich zdroj uvnitř je bude stále obnovovat.
A ještě něco: na papírech může být o (těch Vámi zbožňovaných) čekacích dobách napsáno cokoli, ale pokud v systému vůbec není nastaveno, kdo a jak má zjišťovat a kontrolovat, zda vůbec už nějaký přípoj dojel, a pro mimořádnosti připraveno opatření o zajištění řádného vydávání a přenosu potřebných informací (systémem "kdo - komu - co - kdy - jak"), tak všechny Vaše úvahy o vše řešícím významu čekacích dob jsou jen směšným plkáním teoretiků sledujících "virtuální terén" na obrazovce počítače nebo nejbližší okolí z okna dobře vyhřáté kanceláře krajského úřadu nebo firmy OREDO ...
Tulák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 461
Registrován: 3-2010

Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 18:48:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle bude asi dnešní Sp 1918/1919. Nevíte někdo důvod a kde se konal přestup ?
http://archiv.chocen.tv/archiv.php?path=201201/chocen_20120125_16 0354M.jpg
http://archiv.chocen.tv/archiv.php?path=201201/chocen_20120125_18 0128M.jpg
Jsem pro zachování pražského přívozu P4.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 19:27:10    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Pepa_l" = 2247:
To je docela přesná charakteristika (byť situaci mohu naštěstí sledovat převážně jen z cca dvousetkilometrové vzdálenosti a prostřednictvím médií) ...
Ale na druhou stranu - když si pustíte třeba zprávy v televizi a jako první dostanete informaci, jak těm našim vládním a parlamentním pitomcům krachuje jejich fantasticky hvězdně "reformovaný" systém vyplácení sociálních dávek, tak proti tomu je několik ujetých přípojů v Lichkově naprostou malicherností: pokud jim totiž ten systém nezačne fungovat do cca měsíce, můžeme čekat, že se sociální bouře a la Šluknov a Varnsdorf skutečně rozšíří na 35 % území státu (jak se zatím jen tiše obává vedení Policie ČR), a to pak teprve začne ta pravá legrace - a Záruba bude mít pravdu ve svém sebeutěšujícím tvrzení, že nějaká VHD a její problémy v tomto státě v podstatě vůbec nikoho nezajímají, takže ani jeho činnost ve skutečnosti krajské potentáty v jejich pozicích nijak neohrožuje ...
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 19:37:47    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "BURDA" = 25.01.2012 - 16:41:53:
Tak mám před sebou edps 2012-01-002091 Zajištění přestupních vazeb IDS IREDO v ŽST Lichkov.
A to v jaké podobě - elektronické, nebo "listinné"? Její obsah by totiž asi zajímal víc lidí, než třeba jen mě ... (Díky předem ...)
141.006
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.149.102
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 19:43:11    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Tulák: dnešní 1918/1919 byla 471 od 1909, protože z Polska nedorazilo Dřevolino. Na 1912 byla zas místo 471 souprava od 1911.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 597
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 19:51:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

projížděč - Teoreticky plkáte především Vy (jsem ochoten uznat, že po této větě jsme si v invektivách kvit a uvítal bych kdybyste brzdil). Mohl jste se dočíst, že v případě ranního Sp z Lichkova zajišťuje čekání vlakové četa. Stejně tak jste se mohl dočíst, že v obecné rovině není čekání vlaků na autobusy řešeno vůbec nikde, v žádném kraji. V praxi se řeší jen některé konkrétní stanice, a řeší se to pokaždé jinak, podle místních podmínek v té stanici a v tom IDS. Nejčastěji se to neřeší vůbec, takže se pořád opakují situace, že autobus otevře dveře a vlak se přesně v té vteřině rozjede. (Někdo by možná rád slyšel, že nejčastěji se to stává v pardubickém kraji a v Iredu vůbec, ale to je omyl, stává se to prakticky všude.)
Asi byste si rád podiskutoval s někým, koho by zajímala obecná rovina, systémové řešení čekání vlaků na autobus. To ale nemůžu sloužit ani nemám potřebu to takto obecně řešit.
Praxe nejspíš dopadne tak jako jinde, čili že se to bude řešit individuálně, a povětšině to bude zajištěno úpravou jízdních řádů autobusů a časů potřebných na přestup, aby vlak čekat nemusel.
Nemám tušení, co přesně přinese připravovaný systém dispečerského řízení a jak se projeví v praxi. Předpokládám, že na linky nahrazující železnici budou GPS nasazované přednostně, hned od začátku.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2248
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 19:56:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ignác: Copak tohle, ale když pravidelně přijíždějíc od Ústí potkávám v Letohradě na záhlaví osobák na Týniště, tak si spíše říkám, kdepak udělali soudruzi z OREDA asi chybu

Opět si na odledhnutí od vážných témat dovolím malý fotonávrat, tentokrát jenom do přelomu srpna a září loňského roku. Bohužel už je to taky nostalgie...

projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 20:58:49    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Ignác" = 597:
Vida, jak Vám jde (i) přemýšlení, když se do Vás někdo trochu "opře". Já rozhodně nemám zájem vymýšlet invektivy, pokud mě k tomu někdo neprovokuje - tak ještě kdybyste přiznal, že to, co jste právě popsal, neměly vůbec dělat (samy a "substitučně) ČD, ale že to měl zorganizovat a projednat tvůrce celého toho "novátorství" (OREDO, potažmo Záruba), a to předem = ještě před tím, než to jeho "novátorství" způsobilo totální rozvrat dříve aspoň jakž-takž fungujícího systému v několika oblastech kraje, a když už to ten "novátor" nestihl udělat předem, tak to měl zajistit aspoň hned během prvních maximálně tří týdnů po změně GVD (protože napravování těch škod bude náročnější a dražší úměrně době, po jakou bude systém nefungovat), a já pak klidně veřejně prohlásím, že nejste až takový hlupák, jakým jste se bůhvíproč stavěl.
A přidám ještě jednu zdánlivou drobnost: SŽDC letos vůbec neplánuje vydání obvyklé březnové změny GVD, takže veškeré potenciální úpravy jízdního řádu, které občanům slibuje zajistit OREDO a vedení Pardubického kraje od března 2012, bude v případě železnice jejich objednatel muset zaplatit SŽDC jako změny mimořádné - nemyslíte, že by ty náklady navíc (v řádu minimálně desítek tisíc Kč) měl dostat k osobní náhradě ten, kdo po celý loňský rok na mnoha jednáních odmítal akceptovat připomínky a upozornění starostů a dalších účastníků presentací nového řešení na to, že ty šílené vize nemohou a nebudou fungovat, a touto svojí "hluchotou" vlastně ty zbytečné vícenáklady způsobil?
A propos: byli se třeba Záruba se Sitorou vůbec někdy v době platnosti nového jízdního řádu aspoň podívat (ale už od skutečně časného rána), jak jim to v Lichkově a okolí (ne)funguje? A pokud snad ano (i když tomu nevěřím), jaké závěry z toho vyvodili, když "opatření" za ně musejí stejně nakonec dodatečně vymýšlet a vydávat ČD?
A ještě něco k tomu (snad někdy jednou v budoucnu zřízenému) "dispečerskému systému": zdůrazňuji, že ani ten nebude sám o sobě "spásou", protože i když Češi jsou (narozdíl třeba od Němců) "mistři operativy", podstata fungování systému není v "operativě", ale v odstranění příčin chyb a nedostatků, protože operativně lze řešit jen skutečné mimořádnosti, nikoli "regulérní" pravidelný stav. ČD i SŽDC ostatně už dispečerské aparáty mají, takže je především záležitostí jednání, zda a jaký skutečně funkční (a co nejméně komplikovaný) systém přenosu informací a pokynů by bylo možno vytvořit s využitím toho, co už existuje, i pro zajištění spolehlivějších vazeb mezi vlakovou a autobusovou dopravou ...
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 983
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 21:23:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Pinec příspěvek č. 280 v 13,51 hod : Ti "lidé dole" nemohou nic projednávat, neb k tomu nemají žádné oprávnění. Ani výpravčí nemůže například sám oslovit OREDO a navrhnout nějaké řešení pro stanici, kde slouží. I když díky znalostem místních poměrů, má na to nejlepší předpoklady. Dozvědět se můj nadřízený přednosta, že něco takového dělám, tak mám hned "žlutou kartu" za porušení pracovní kázně ....... A jako soukromá osoba ? To se semnou nikdo bavit nebude. Ani na moji připomínku neodpoví .....
Sněžník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 6-2011
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 21:42:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná, že ujíždějí všude po republice vlaky busům a naopak, ale to přeci není omluva toho, že se to teď stává i na Letohradsku. Dokud jezdily vlaky do Hanušovic a Štítů, tak se mi NIKDY nestalo, že by v Lichkově, Lipce nebo Hanušovicích ujel přípoj. Nový systém měl podle Pardubického kraje přinést zlepšení a za ně se rozhodně nedá považovat ujíždění přípojů. Kraj měl návaznosti zajistit i za cenu, že pošle Zárubu do Lichkova a ten tam bude dohlížet na dodržování návazností do té doby, než si systém sedne.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2250
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 22:28:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Než si systém sedne

Řečnická otázka je kdy si system sedne (myslím ty základní technologické „boty”), dnes, zítra, v březnu, v létě, za rok, za dva nebo nikdy. A nebo se to zase z gruntu překopá? Na to ať si zodpoví každý sám. Řekl bych že to nevědí ani „pomazané hlavy”, natož modrogumní šotouši. Rozhodně nám za ty vyhozené peníze na nápravu mohly jezdit motoráčci do Hanušovic třeba o rok déle
Railfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 7-2009
Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 03:54:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Lichkov apod: Uvědomte si, že pokud výpravčí nemá ze shora rozkázáno, že má na busy čekat, činit tak ze své vůle ani nesmí. V dnešním systému nejsou zákazníky jeho firmy cestující ve vlacích, ale samotné České dráhy.
Lokofan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 07:23:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A reakci obyvatelstva z Králicka, kteří musí někam jezdit je krásně vidět v Lichkově. Nejvíc aut tam příjíždí k nádraží v něděli odpoledne, v jiných dnech a dobách o trochu míň... Tamní místní věří přeci jen více vlakům a když jim vlak nejede z Králík jedou raději autem k vlaku do Lichkova. Samozřejmě nejsou přitom zrovna nadšení, ale nic jiného jim nezbývá... Lepší než jet okružním busem a pak dojet k prázdnému nádraží...
BURDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.152.38
Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 07:49:38    Odkaz na tento příspěvek  

ad) Změny od března
Už teď se ví, že s největší pravděpodobností nebude avizovaný "změnový třesk" od března,ale až od dubna(...asi jsme si vzali velké sousto!)
Jen ČSAD UO bude měnit(zatím!) 42 licencí.
Další(3.-tí?) změna(ale asi jen malá) je od 1.února.
Sněžník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 6-2011
Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 09:19:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BURDA: Asi je potřeba trumfnout změny jízdních řádů v Polsku...
Vlakynachod
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 09:56:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nádraží i Masarykovo náměstí v Náchodě letos zrekonstruují
Že by jsme se v Náchodě dočkali důstojného nádraží?
Stránky o železnici na Náchodsku: www.vlakynachod.cz
Staňte se fanouškem vlakynachod.cz na Facebooku! vlakynachod.cz na Facebooku
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 12:44:24    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Výpravčíxy" = 983 + "Sněžník" = 49:
No, já to vidím tak, že (byť je to v praxi OREDO asi nepředstavitelné) měl do té oblasti hned v polovině prosince 2011 "fernetový král Krkovička" vyslat "služebně" Zárubu se Sitorou a požádat Michala Štěpána, aby s nimi vyslal některého ze svých "fámulusů" (nevím, zda a koho tam vůbec má), aby na místě samém (= ježděním prostředky VHD po celé té oblasti od velmi časného rána, ne jen oknem z tepla dopravní či "přednostenské" kanceláře) několik dnů zjišťovali, jak a proč vlastně ten jimi způsobený "grósbordel" (ne)funguje, podebatovali s provozními pracovníky (jak železnice, tak i silničních dopravců), a zjistili, co ten provozní personál vlastně pro zajišťování řádného provozu potřebuje a co naopak může sám zajistit navíc proti svým běžným povinnostem (protože ti teoretici to pochopitelně nevědí = sami zjevně nikdy žádnou vlastní praxi v provoz přímo zajištujících pozicích na vlastní odpovědnost nevykonávali), a na základě toho připravili (přes vánoční svátky) taková opatření, která by hned po Novém roce mohla vstoupit v účinnost - tak by to udělaly skutečně zodpovědné osoby (= ne pouzí "politici" dožívající ze svých předchozích rádoby zásluh) z generací, které v provozu pamatuji já (a co běžně dělá třeba ROPID, když někde zavádí rozsáhlejší změny).
To, co nakonec vydal aspoň Michal Štěpán (= depeše, kterou zmiňoval "BURDA" - a díky aspoň za ni), je ovšem stejně pouhá "z nouze ctnost" (jež měla samozřejmě vzniknout už mnohem dříve = právě na základě zjištění učiněných ve smyslu mého předchozího odstavce v prosinci loňského roku), kterou se snaží relativně nejsnazší cestou alespoň přechodně zmírnit dopad těch nejhorších chyb a nedostatků, tedy toho, co hned ráno funkčnost celého systému hrubě narušuje - není to ale (a ani nemůže být) skutečné systémové řešení, jaké jsem se snažil naznačit ve svých předchozích příspěvcích, protože (jak mi napsal BURDA v privátní korespondenci): "... Je to v podstatě akorát návod jak třeba zbytečně Sp 1906 a 1908 zpozdit o 5 a více minut. A už se nepíše, jak to nabourá ostatní vlaky, především tu " harmoniku" a "kříže" v úseku Letohrad - UO, kdy se to tam muselo všechno vejít i za cenu nedodržení křižovacího intervalu v Letohradě(20003 x 20024) a ujetí o 1 min. R 620 vl. 20024 v UO (... víme, že to je nepříjemné, ale jinak děkujeme za Váš zájem o tvorbu JŘ-zn.OREDO). Každopádně při zpoždění Sp 1906 se dá předpokládat "zaříznutí" v UO na předjetí EC 176 a potažmo Ex 574 u Sp 1908. Ono se to až na nějakou minutu srovná v Chocni, ale jezdí s tím dětí do škol. ..." - doufám, že se BURDA nenahněvá, že jsem jej citoval, když je to vlastně stejně jen upřesnění faktů, které jsem o smyslu a použitelnosti čekacích dob naznačoval už dříve já.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7878
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 12:52:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

projížděč NAD:
že nejste až takový hlupák, jakým jste se bůhvíproč stavěl.
A dokážete Vy při své nadutosti postřehnout, že tu vypadáte jako hlupák?

A dokážete vůbec vidět vliv jiných osob na optimalizaci v Pardubickém kraji než Záruby (nebo dokonce Sitory )?
Váš zúžený a dost jednostranný pohled vytváří neodbytný pocit zaujatosti a ukřivděnosti.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
janhonza
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.234.10
Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 13:55:45    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch má úplnou pravdu. Vystihl to!!!
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 477
Registrován: 2-2007
Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 14:55:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak jeden zážitek z dnešního rána pro pány Ignáce a Hrochy: pevně věřím, že jste z orlickoústecka a přilehlých sudet, když všemu rozumíte... Vlak 1906 přijel v 6:23 do Letohradu, v 6:25 šel venkovní výpravčí vypravit vlak (ve snaze ujet optimalizovanému příjezdu vlaku 15201 od Žamberka,s příjezdem v 6:27). Při snaze laufky vypravit vlak 1906 se vyřítilo několik cestujících z čekárny a volalo na něho: čekejte, náš autobus přijel pozdě a kupujeme si jízdenku na vlak. To má ten venkovní výpravčí arogantně oněm nebohým cestujícím ujet???? a nebo čekat, když to má vnitřní výpravčí zdůvodnit dispečerskému aparátu (kod D8 - čekání na žádost dopravce, linku IDS, asi těžko zdůvodní). Rád bych se Vás zeptal, jak v takovém případě postupovat. Mimochodem jeden z oněch cestujících (na které jsme po hříchu a oproti čekacím dobám počkali) jel na 8 hodinu do nemocnice Pardubice a chodil o dvou francouzských holích. Neargumentujte, že mohl jet vlakem 20024 s odjezdem z Letohradu v 7:00, tomu totiž o celou 1 minutu v UO ujíždí rychlík a skvělým osobákem, který jede později se tam včas nedostane. Takhle totiž nefungují přípojové vazby bus-vlak.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2097
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 15:27:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týká UO, tam si myslím, že by možná pomohla přestavba nádraží, protože teď o sobě vlak z Letohradu s vlakem od Třebové nemusí vědět (každý zastavuje na opačné straně nádražní budovy.. Pak by možná i ten rychlík na Os 20024 i počkal.. (můj názor na řešení nepřestupů v UO)
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 2-2007
Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 15:31:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: to asi těžko, dle Jř odjíždí R 620 v 7:19 a Os 20024 přijíždí v 7:20
ATB
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 792
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 16:44:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V 11:40 s uhlím do NA 750.079+338. Ve 14:40 zřejmě na Mn zpět.
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 876
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 17:18:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrjablo: Možná by to chtělo cestující nějak upozornit, že při předložení jízdenky IREDO z předešlého busu jsou odbaveni ve vlaku bez přirážky.

http://www.oredo.cz/cz/tarifiredo.html

89. Jízda za cílovou zónu
Při jízdě cestujícího za hranici cílové zóny je cestující odbaven:
(...)
Při odbavení ve vlaku, je v případech, kdy cestující nastoupí jízdu ve stanici, kde není výdejna jízdenek, nebo je u vlaku uzavřena, nebo nastoupí jízdu vozidlem jiného dopravce odbaven bez manipulační přirážky i tehdy, je-li v hraniční stanici zóny otevřena výdejna jízdenek. O vystavení jízdenky se však musí přihlásit nejdéle před odjezdem vlaku z hraniční stanice zóny, pro kterou má platný jízdní doklad. V ostatních případech je odbaven dle smluvních přepravních podmínek železničního dopravce. Předložení jízdního dokladu IDS IREDO za účelem vystavení návazné jízdenky není považováno za předložení jízdenky „P.C“.

-----

Dokázal bych si k tomu představit nějakou informační kampaň, jenže peníze prostě nejsou.
Sledování trutnovských brejlovců - brejlovci.radekpapez.cz/2012-01/ || Přehledy vozů původní řady Baim - vozy.radekpapez.cz/prehledy/
Sněžník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 6-2011
Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 17:21:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dokázal bych si k tomu představit nějakou informační kampaň, jenže peníze prostě nejsou.
Když měl Pardubický kraj peníze na nesmyslnou kampaň, kde se vybíral nátěr nového vlaku, tak má dost peněz i na smysluplnější věci.
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2261
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 17:56:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ATB : to jelo od Meziměstí nebo to je posun a čas + 1 hodina ?
konečně zase něco po dlouhé době od nás z trati
ATB
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 793
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 18:19:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čas -1hod. jěště jsem nejspíš nepřešel na zimní. Jinak pouze manipulace. Bylo to jen do/z NA. Kdy se jelo naposledy do Mezu za světla ani netuším.
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 479
Registrován: 2-2007
Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 18:55:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

i sám hetjman včera na inspekční cestě, potvrdil, že ze strany společnosti Oredo byla před zahájením optimalizace informovanost nedostatečná.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5275
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 20:35:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna popolední "oredí"momentka..takhle se vejdou i 4 busy... s pomocí troubení..

..pořádná mašina má kotel a komín..
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2252
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 20:51:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dokázal bych si k tomu představit nějakou informační kampaň, jenže peníze prostě nejsou.

Houby šetření, akorát se to prachsprostě podcenilo. Zavádět takovouhle monstrakci bez marketingu je čilý nerozum (ostatně asi jako dalších milion věcí)...
Skeptik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.140.9
Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 21:33:51    Odkaz na tento příspěvek  

Petrjablo, projížděč NAD, Lokofan, Sněžník, Burda, Pepa I, polas a další: Pincům, Hrochům, Ignácům a spol. je marné a zbytečné zde cokoliv vysvětlovat, jakkoliv argumentovat. Jejich krédo je naprosto jasné. Kdo nechce vidět, nevidí, kdo nechce slyšet, neslyší. Nicméně v jejich případě to zřejmě až tak nevadí, předpokládám, že nejsou vlivnými emisary socanů, OREDa, Tichého, Štěpána, Krkovičky, Záhuby a spol. Tedy výtečníků, považujících nebohý sólo šukafon na lokálce za největší zlo a jeho odstanění za spásu veřejných financí, kteří ve své nadutosti, pýše a aroganci zkurvili, co se dalo, ušetřili kulový a naštvali spoustu lidí!
Syncmaster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 22:13:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Skeptik:

Sněžník: Když měl Pardubický kraj peníze na nesmyslnou kampaň, kde se vybíral nátěr nového vlaku, tak má dost peněz i na smysluplnější věci.

To je ten problém - je to moc smysluplné a proto na to nejsou peníze!!
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2253
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 22:24:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když měl Pardubický kraj peníze na nesmyslnou kampaň, kde se vybíral nátěr nového vlaku, tak má dost peněz i na smysluplnější věci.

No to už sem nepochopil vůbec, bude se ten nátěr (polep) někdy realizovat, nebo to zase byly vyhozené peníze oknem. Hlavně, že se v malém PK „kurzbuchu” chlubí: „Pardubický kraj, eura nedrobíme ale smysluplně utrácíme”. Že je huba nebolí...

Eura nedrobíme, ale rovnou je splachujeme do hajzlu
Halbstadt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 983
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 22:48:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máš špatné info uhlí od Na dorazilo v 11.47, To co máš na fotce není Mn, ale vlak 44231 zátěž z Na do TnO, aby dvojče nejelo jen tak sólo, odjel z Na v 14.41.
Protest
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.142.239.72
Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 23:50:35    Odkaz na tento příspěvek  

Protest proti postupu radních Ústí