K-report
 

Archiv diskuse Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 0... do 17. 01. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 026, 028 a 033 » Archiv diskuse Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 0... do 17. 01. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Parofot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 10:59:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, můžu očekávat dnes na Sp 1918 EN 57.1952? Chci si ji vyfotit. Díky
Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz
Pav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1491
Registrován: 7-2002

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 11:35:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Alešt: Když si viděl, že je to žlutý, tak ses lek, že jí napůl koupil Jančura co? :-)

to Burda: Jj to je fakt, že toto byl masakr a je to fakt drsný, jak ten čas letí. Pamatuju si, že ty vraky motóru a přívěsu tam snad byly ještě 3 nebo čtyři dny než se to odklidilo. Teda aspoň si to myslím. Jako malej škvrček tenkrát v druhé třídě jsem se tam byl podívat. Pro mě nová informace je, že jste byl také ve vlaku.
To že Google používá celej svět pro nás nic neznamená! My máme Seznam!!! Reklama od Googlu na tomto DF je Americkej hnus!
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3065
Registrován: 10-2005

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 12:09:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to víš, mohl by provozovat přípoje z Ústí n. Orlicí město, do Letohradu a Jablonného, když na Regiojet nic nenavazuje. No ale tím, že staví teď v Ústí-město, jistě lidi rádi stráví čáct čekání pěším přesunem o kilometr k Třebové.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2203
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 12:32:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Burda: Je to strašný, ať už ta nehoda (nepozornost, či „blbost” řidiče na jinak přehledeném místě), nebo ten fakt, že je to najednou více než dvacet roků, byť se to zdá nedávno. Taky jsem se byl „s našima” podívat (asi jako půlka Kyšperka), ovšem mám takový dojem, že dokonce i v den nehody (myslím že to byl pátek). U přejezdu ještě stála černá dvanáctsettrojka a okolí se hemžilo tehdejší policií v zeleném...

PaV: Přečti si to pořádně...

K humanizaci řady En57. Už někdo nahlížel do inetrieru, změnilo se vůbec něco, neb to mne jakožto pravidleného cestujícího „rychlíku do Breslau” zajímá nejvíce? Nebo i nadále zůstal ten pracholapný plyš?
BURDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.152.38
Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 12:44:02    Odkaz na tento příspěvek  

Ad) PaV - nehodová událost 10.1.1992
Já to asi špatně napsal - já stál v letohradské dopravě a opíral jsem se o tu skříňku na tiskopisy, co stála za černým výpravčím a čekal na to zmiňované časové znamení.Když tu na traťovém telefonu od přejezdu(je na relátkové boudě SPZ) se ozval vlakvedoucí, který to tak nějak víceméně zmateně nahlásil.No, a to časové znamení už mne nemuselo zajímat!
A ten vlakvedoucí Kohút( v první zprávě byl překlep) si zachránil pravděpodobně život tím, že onen strojvedoucí Varačka byl silný kuřák a tak s ním onen malý prostor na orchestrionu nechtěl sdílet, tak zaujal stanoviště v Baafx.
Ty vozy tam byly téměř čtrnáct dní, než se postupně otahly.Přesně za týden se dělala rekonstrukce( shodou okolností v den pohřbu toho řidiče autojeřábu) a náhodou přesně tak svítilo slunce.(nečitelné blikače SPZ)
Petad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 963
Registrován: 8-2006

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 14:13:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_l: Včera jsem s tou EN57-1952 jel a interiér je pořád stejný - takže stále vínová plyš.
Nějaké fotky ode mě: http://www.flickr.com/photos/petrdungl/
ICQ: 327584807
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2204
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 17:50:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neplánovaně (hledal jsem něco úplně jiného a stejně nenašel), fotonávraty do 1. května roku 2007 z místa zvaného „u Bůlovejch/u Bůlů” (stražní domek mezi Jamným n/O a Těchonínem, bývalé Zv)...

Petad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 964
Registrován: 8-2006

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 18:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také přidám pár retro fotek z prvního roku, kdy jsem aktivně fotil (tím zároveň i omlouvám příšernou technickou kvalitu fotografií) - 2005 (s výjimkou třetí fotky)


Nějaké fotky ode mě: http://www.flickr.com/photos/petrdungl/
ICQ: 327584807
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3066
Registrován: 10-2005

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 20:06:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oboum Peťům teda patří dík za pěkný fotky...sice tyhle časy nejsou zas tak dávné a vše pamatuju, ale dost z toho jsem nefotil pro tehdejší všednost (například klasiky se 749)...v té době začínala znonit hrana zamračeným blížící se elektrifikací, tak jsem něco doháněl tam. A na klasiky začali přicházet zpátky brejlovci. No taky ybch moh zaštrachat v archívu krabičkovým fotek
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2205
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 20:36:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak v roce 2007 jsem doháněl resty i já (hlavně s lepším foťákem), protože elektrizace už (jak by řekl klasik) „nemilosrdně klepala na dveře”, tak se dokumentovalo všechno a všude (a za každého počasí). Nejednalo se však jenom o provoz a jeho vozidla, čas infrastruktury a jejích staveb, byl taky nemilosrdně odměřen...

Petad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 965
Registrován: 8-2006

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 21:05:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AlešT: Určitě taky zaštrachej, však toho musíš mít v archivech hodně zajímavýho . Zejtra dám něco z roku 2006/7, tam už toho mám mnohem víc a kvalitnějšího ... Jak jsem to teď procházel, tak jsem našel i fotky, na který jsem úplně zapomněl, že je mám.
Nějaké fotky ode mě: http://www.flickr.com/photos/petrdungl/
ICQ: 327584807
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5253
Registrován: 9-2003

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 21:33:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkné..co takhle červenec 2006..

Šumperské vozy už jaksi v Dolní Lipce nepotkáme..a budova v Moravském Karlově je také o skladiště chudší a celkově chátrá..holt pokrok..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3067
Registrován: 10-2005

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 22:22:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PetaD: No tuším nějakou 749.260 s Rajkama na Mn v Žbk a tak....bohužel, fotil jsem tehdá taky tak dost, jak to vyšlo.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2206
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 22:43:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šumperské vozy už jaksi v Dolní Lipce nepotkáme...

rrr176
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 12-2011

Odesláno Neděle, 15. ledna 2012 - 08:55:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1605
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 15. ledna 2012 - 09:28:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna "starší" z vašeho kraje .....

Červený Potok 23.7.1998
Mark21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 9-2010

Odesláno Neděle, 15. ledna 2012 - 10:05:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také něco z archivu:
Hl_verměřovice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 15. ledna 2012 - 11:53:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolegové, já jsem tu už jednou prosil o archivní snímky z hlásky Verměřovice, několik se jich zde objevilo. Neměl by někdo ještě něco, co by mohl poslat třeba sem nebo s větším rozlišením na můj e-mail?
hrdina1975@seznam.cz
Budu vděčný za cokoliv.
Děkuji.
rrr176
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 12-2011

Odesláno Neděle, 15. ledna 2012 - 12:07:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.youtube.com/watch?v=ZBmAiJyrtVg&feature=fvsr

krasny video
Pav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1492
Registrován: 7-2002

Odesláno Neděle, 15. ledna 2012 - 17:40:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak když všichni protřásáte archivy, tak já teda taky něco - na přelomu tisíciletí jsem lítal po tratích s kamerou:

http://www.youtube.com/watch?v=kqKitASNIao&list=UU5inm8M4lPrtOiUC hvUO0NQ&index=1&feature=plcp

to Burda a Pepa L: Díky za objasnění :-) Už sem pochopil. Nám co čtou na půl voka to dýl trvá :-)
To že Google používá celej svět pro nás nic neznamená! My máme Seznam!!! Reklama od Googlu na tomto DF je Americkej hnus!
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2207
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 15. ledna 2012 - 17:47:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PaV: Nemíš číst první a poslední slovo v příspěvku, že by nemoc s povolání

Pro dnešní odpoledne jsem připravil na čumendu dosti nekvalitní skeny tří obrázků ze soboty 28. prosince 2002. Tedy víkendu, kdy se mezi Letohradem a Ústím n/O slavilo 20. výročí elektrického provozu nasazením lokomotiv 140.004, 180.002 a 781.529 na pravidelné vlaky. Na tehdejší možnosti dost vydařená akce, letošní 30. výročí už asi takovou noblesu míti nebude (neb by to nikdo nezaplatil)...

Tulák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 442
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 15. ledna 2012 - 18:02:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 830, úsek Klodzko - Ústí nad Orlicí:
http://www.stream.cz/?&a=user_video_list&usr_id=392039&m=video&pa ge=81
Jsem pro zachování pražského přívozu P4.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2069
Registrován: 1-2010

Odesláno Neděle, 15. ledna 2012 - 19:33:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

k těm vozům 831, do kdy jezdily do Dolní Lipky, resp. Lichkova? A byly by nějaké informace kam až zajížděly na druhý konec?

Propos, poprosím, kdyby tu měl ještě někdo fotky z provozu Brejlovců na 021, případně Jesenických Rychlíků? Poprosím, pokud by někdo měl na mejla, děkuji moc :-)
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2208
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 15. ledna 2012 - 20:10:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: V červenci roku 2007 zajížděly 831 z Hanušovic do Dolní Lipky (repsektive na večerním víkendovém páru až do Lichkova), pouze jako náhrada turnusovaných vozů řady 810. Pravidleně k nám tam snad z moravské strany nikdy nejezdily...
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3069
Registrován: 10-2005

Odesláno Neděle, 15. ledna 2012 - 22:50:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No Pavle, tak před tím videem tedy klobouk dolů....v té době jsem provoz opravdu jen pozoroval. V Lettohradě většinou z toho zábradlí podél chodníku naproti depu. Opravdu pěkné zaběry a komentáře tam máš. Zaujalo mě, že v čase 3:13 se tam rozjíždí dvojče 751 (obě bez tlumiče). Je to 751038+751353, nebo které se tu v té době pohybovaly?
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5255
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 15. ledna 2012 - 23:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tichá novinka z Drážního úřadu.Stavební povolení pro Ústí n.O.zajímavé čtení..
http://ducr.cz/drurad/2012/120112vyhlaska.pdf

(Příspěvek byl editován uživatelem alf.)
..pořádná mašina má kotel a komín..
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1960
Registrován: 11-2005
Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 08:04:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf: Začal jsem číst stavební povolení a zarazila mě věta v popisu Zabezpečovací zařízení, lépe řečeno, použití množného čísla. Cituji: "Na odbočných tratích do Letohradu a Lanšperka bude ......". Z toho by člověk neznalý místních poměrů mohl usoudit, že jsou to dvě tratě.
Budu pokračovat ve čtení.
Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2209
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 09:27:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf: Opravdu zajímavé čtení, teď ještě aby se opravdu začalo stavět. Akorát o „staré” výpravní budově ani zmínka...

Neveřejný úrovňový přístup pro záchranný systém ke stávající výpravní budově bude
zabezpečen zařízením kategorie PZM 2 s vazbou do zařízení prostřednictvím elektromagnetického
zámku.
- Kdyby člověk nevěděl, že to bude jenom uzamykatelná zábrana, tak by tam počítal přinejmenším klasické místní mechanické závory

Alešt: Já mám spíše za to, že je to podle charakteristicky protažené červené 751.236, ta v unifiku by mohla být 751.353...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pepa_L.)
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2210
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 10:23:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alešt: Kecám. První je určitě 751.236 ale druhá 751.353 rozhodně nebude, protože v tu dobu byla ještě v pardubická (přišla až kolem 2003). Tenkrát byly v Letohradě ještě 080, 137, 176, 361, tak že jedna z nich to bude (řekl bych 137, ale nevím)...
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5256
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 10:59:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad.Past,ano osoba co to psala tam má vícero drobných kopanců,místo Kerhartice v jednom místě Gerhartice apod..
Teď nevím jak kde,ale krásně svítí slunce,včera bylo pod horama místy šedivo a nahoře..no zima jak má být..pár momentek z rokytnické..


No a vodárna v Týništi mizí..nádrž byla postupně s pomocí lešení řezána na kusy a už zbývá jen dno..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3072
Registrován: 10-2005

Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 11:15:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa l: No jasně, že 751.236....nevím, co se mi to zase pomotalo. Asi, že spolu 038 a 236 jezdily často ve dvojčeti, minimálně v posledních letech provozu.

Vzpomněl by si někdo, jaké 751 přišly do Letohradu bez tlumiče a kdy zhruba (nebo jak rychle) tlumiče dostaly? Počítám, že to bylo na popud obyvatel.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2211
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 11:47:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alešt: Jestli si dobře pamatuji, co 751 přišly, tak průběžně chodily do dílen na opravy. Kde dostaly tlumič, nový nátěr aj. Proto jich bylo na licho, jedna vždy jako provozní záloha. Krom toho v té době ještě stále jezdily dvojčata 753.187+753.171 a 753.229+753.127, ty odešly (krom 127) až v roce 2003 po příchodu 751-ček z Pardubic...
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2070
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 12:18:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_l: Děkuju za odpověď ohledně 831. Ještě by mě zajímalo, jak to bylo s nasazováním mašin na Jesenické Rychlíky? Do kdy tam byly 751, a kdy je nahradily Brejlovce? A byla pravda, že se na těchto vlacích měnila mašina i v Hanušovicích?
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 12:28:15    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Past" = 1960 + "Pepa_l" = 2209:
Pominu-li naprostou debilitu koncepce "rekonstruovaného" kolejiště žst. Ústí nad Orlicí (kdy bude nutno vždy přestupovat podchodem, ačkoli aspoň v jednom směru by to nutné nebylo), zaujala mě ještě tato zrůdnost:
---------
Vstupní objekt: na jižní straně kolejiště bude vybudován nový vstupní objekt, který bude sloužit jako odbavovací objekt pro cestující, a technologický objekt pro řízení dopravy. Přístup k železniční stanici pro automobily a autobusy bude nově vybudován v rámci stavby "Přemostění Tiché Orlice s komunikačním napojením žst. Ústí nad Orlicí hlavní nádraží)
Vstupní objekt bude přízemní, střecha rovná se stropní pyramidovým světlíkem, který, stejně jako fasáda, bude zasklen dvojskly s modrozeleným tónováním. Nosný systém je z hliníkových profilů. V objektu budou přepážky pro prodej jízdenek, informace, sociální zařízení pro cestující, prostor pro úschovu zavazadel, sociální zařízení pro zaměstnance, místnost úklidu, technická místnost s kotli pro vytápění objektu.
Technologická budova je navržena jako přízemní objekt se železobetonovými stropy půdorysu 30,65 m x 13,85 m. Budova obsahuje technologické provozy, dopravní kancelář, sociální vybavení pro zaměstnance a je propojena s odbavovacím objektem.
---------
- znamená to, že tvrdohlavci na SŽDC a dojiči státních peněz se rozhodli skutečně prosadit a postavit to zcela zbytečné zvěrstvo o ploše více než 4 ary (a stávající výpravní budovu "hodit přes palubu" tím, že ji zlomyslně ponechají nevyužitou jejímu osudu ...): pro běžné "odbavování cestujících" (těch pravidelných) by stačily dva jízdenkové automaty v podchodu + přístřešky na ostrovních nástupištích, a vše ostatní mohlo být v (za stejné nebo menší náklady) obnoveném přízemí stávající staniční budovy. Ale by stavební lobby nezískala ze státního rozpočtu tolik a nemohla by tak štědře sponzorovat všivé české partaje ...

Ad "Adalbertinum" = 2070:
"Brejláky" se na rychlících vedených přes Letohrad zkoušely už jako prototypy = od 2. poloviny 60. let minulého století: "bardotky" na nich v těch "historických" dobách nejezdily (pokud se pamatuji) nikdy = přechod trakcí byl přímo z parní na "brejláky" a "bardotky" se tam objevily až mnohem později.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2071
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 12:34:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Projížděč NAD: Tedy,rozumím dobře, že Bardotky vytlačily Brejlovce? Přiznám se, že je to pro mě novinka, vždycky jsme si myslel, že to bylo opačně (domníval jsem se, že Brejlovec je výkonnější, než Bardotka)
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 13:10:03    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Adalbertinum" = 2071:
No, asi jste ještě mladší, takže vývoj situace za celou dobu posledních cca 40 - 50 roků, kdy se postupně nejdříve výrazně rozvíjela a posléze začala pomalu utlumovat dieselová trakce, nemůžete pamatovat ...
"Brejlovce" byly od jejich vzniku skutečně výkonnější, než "bardotky" (nejméně o čtvrtinu výkonu), ale "bardotek" nebylo tolik, aby nahradily parní trakci všude hned od počátku jejího rušení, a když se rozeběhla sériová výroba "brejlovců", "bardotky" pochopitelně dál už vyráběny nebyly, protože "brejlovce" byly lokomotivy "modernější" (ale v lecčem také méně spolehlivé) - a protože souběh rozvíjející se dieselové trakce s končící parní trakcí trval více než 10 roků, logicky leckde parní trakci nahradily přímo "brejlovce".
Trvalé záměny lokomotivních řad na různých doprovodných ramenech, změny doprovodných ramen (m.j. třeba i v návaznosti na změnách v železniční infrastruktuře, jakož i v koncepci dopravy) i přesuny různých řad lokomotiv mezi depy se pochopitelně dály vždy, ale ve velkém rozsahu je to především záležitost posledních cca 20 roků, kdy postupně začal být dieselových lokomotiv spíše přebytek, a tak mohlo být jejich nasazení více přizpůsobováno potřebám provozu a možnostem odvětví lokomotivního hospdářství i z pohledu jejich trakčních výkonů a provozních nákladů - víc by Vám k tomu ovšem museli sdělit ti, kdo o tom rozhodovali (a rozhodují) ...
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2212
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 13:16:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: Není to tak jednoznačné kdo koho vytalčil. V novodobé historii (90. léta a počátek tohoto století) si to pamatuji (ikdyž pamět bývá ošidná, zvláště moje) asi tak, že do roku 2000/1 vozily Jeseničáky hradecké 754 (občas se záskokem řady 750). V roce 2000 začalo vozit Letohradské depo s tehdy příchozími 749-kami. Rozhodně první v březnu roku 2000 přišla 749.130 (ještě ten rok odešla zpět). Berty se potom střídaly s domácími 750. Ke konci (2007), však (nejdříve z důvodu výluk) vozily Jeseničák jak letohradské 749 a 750, tak trutnovské 750. Na úplný konec si na Jeseničáku odbyly premieru i poslední letohradské 754...
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2213
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 14:14:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zase kecám s odpuštěním hovna, do předchozího článku si zapracujte změnu, že Jeseničák přestal jezdit ke GVD 2006/2007...
Xhj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 5-2011
Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 15:43:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Alf: Gerhartice jsou správně. Jedná se o název katastrálního území. Trať a její okolí je mimo jiné na k.u. Kerhartice a Gerhartice
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2073
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 17:34:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_l: Které 750, resp.754 patřily do Letohradského depa, případně byla by nějaká fotka, kde toto depo je vidět? Nějak si nepamatuju, že bych ho tam vídal.. A co si pamatuju, tak se Jeseničák jednu dobu jmenoval Klidná Síla

Projížděč NAD: no, máte pravdu teď na konci měsíce mi bude 26, takže celej vývoj neznám. Ale pokud by jste měl chuť, a trpělivost mi říct, to, co su pamatujete, nebo jste osobně zažil, budu jen rád.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5259
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 17:36:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vida..díky za doplnění!Já to měl za překlep..
Co se týká budov,je to tak jak píše projížděč,i když jsou náznaky že v tom ještě budou změny..no uvidíme..do konce roku 2015 kdy má být hotovo je ještě čas..
Co se týká jesenických rychlíků od HK,já mám trochu jiné historické povědomí..nejdřív 60.léta 475.1,pak T478.1 včetně prototypu T478.4(hydroberta),zmínění brejlovci atd. jak bylo psáno..Kdyžtak bych mrknul do historických sešiťáků..Ono do Letohradu jezdily i tehdy hradecké M262.0 atd.ještě toho holt moc není historicky zpracováno..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5260
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 17:43:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro doplnění debaty park depa Letohrad v r.2003

..pořádná mašina má kotel a komín..
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 476
Registrován: 2-2007
Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 17:45:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

doplním Alfa: též T478.3001
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2214
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 19:18:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro podmalovaní dnešní diskuze dva špatné skeny mých (taky špatných) prehistorických fotozačátků. První „zápůjčková” berta v Letohradě, neboli 749.130 v dubnu roku 2000...

Dan38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 19:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.financninoviny.cz/zpravodajstvi/stavebnictvi/zpravy/mo dernizace-trati-v-usti-n-o-se-starym-nadrazim-stale-nepocita/7416 72
pro doplnění
jjjjjj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.189.165
Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 20:00:39    Odkaz na tento příspěvek  

a těch segejů, co se na jeseničáku vystřídalo, když byl z brejláků v ČKD na záruku plot
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 20:11:14    Odkaz na tento příspěvek  

A co takhle obnovit vlaky do Štítů, když u Mlýnického Dvora a Heroltic vznikají nové sjezdovky ? Jenže to by musel někdo na KÚ myslet hlavou, že ...

http://pardubice.idnes.cz/v-cervene-vode-chystaji-dalsi-dve-sjezd ovky-lide-to-vitaji-pn3-/pardubice-zpravy.aspx?c=A120116_1716942_ pardubice-zpravy_jpl
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2215
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 20:18:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ: Já myslím, že s budoucím trendem vývoje „rádobyoptimalizací takyodborníků a výžírků” v tomto království pardubickém budeme rádi když se udrží železniční osobní doprava do Červené Vody nebo Králík. Vše ostatní přeci dokonale obslouží autobusy
BURDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.152.38
Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 22:29:00    Odkaz na tento příspěvek  

jjjjjj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.189.165
mimo těch sergejů se v nouzi vystřídaly i T 669.0,1(depo HK)
Já mám ten dojem, že počátek " motorizace" na tehdejší trati číslo 2 Praha - Hanušovice se udál v létě 1969 nasazením T 478.3002(budu se snažit sehnat ze sbírek Radek V. černobílé foto), který byl tehdy doprovázen i měřícím vozem a jezdil na R 214/215(Jeseničáky, tehdy bylo ještě protisměrné číslování), protože v Hanušovicích končil a čekal na obrat.Nepamatuji, že by zde jezdily Berty.Ty byly zde nasazeny až s "labutí písní" letohradského depa, když někde vybyly(ČB?)po elektrizaci.
Úplně přesně si pamatuji, že na konci srpna a začátku září 1970 na Jeseničáku i na Baltu jezdil z nouze štokr 556.0(HK). Z Miedzylesie jezdil jako Lv v noci do Lichkova zbrojit vodu a zase se vracel zpět do Miedzylesie nad ránem pro rychlík.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5262
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 22:42:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden z nestorů drážní fotografie,Ondřej Řepka vyfotil 6.11.1971 u Žamberka na R216 lok. T478.1164,taky mám poznámku o turnusu hradeckých T478.3 od r.1972,ale taky myslím to bylo v mot.trakci dřív..
..pořádná mašina má kotel a komín..
BURDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.152.38
Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 23:00:29    Odkaz na tento příspěvek  

Něco z optimalizace:
http://pardubice.idnes.cz/radnim-v-usti-se-nelibi-jizdni-rady-aut obusu-chteji-po-kraji-zmenu-1cq-/pardubice-zpravy.aspx?c=A120111_ 1714425_pardubice-zpravy_kol

Ohledně těch Bert: vidíš, už mám tedy horší paměť.Je fakt, že to číslo 1164 mi něco říká.A musím opravit, že ty Jeseničáky tedy byly R 215/R 216.
A ohledně těch M 262.0 z HK.To si pamatuji.V GVD 1969/1970 přijely s Mos asi ve 23.30 hod do Letohradu, potom ještě jely do Dolní Lipky a tam tábořily, aby ráno odvezly "zmrzlíka" na 6.-tou hod do Letohradu.Zbrojení v depu a v 11 hod R 221 do Prahy.Ten se myslím v Týništi spojoval s částí od Meziměstí, tak se potom jelo M 262.0 + 2 Balm + M 262.0 do Prahy.
Frantisek Novak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.208.116
Odesláno Pondělí, 16. ledna 2012 - 23:05:19    Odkaz na tento příspěvek  

Byli jste v Mlynickem Dvore ? SUPER CESTA a MORE AUT. Lokalka ta to ma nahnute. Icom transport obslouzi a zbytek pujde do aut.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 477
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 09:11:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na výhradách města UO proti linkové dopravě by mě nejvíc zajímalo, jestli je těmi nadbytečnými jízdami myšleno zajíždění spojů na vlakové nádraží. Taky by mě zajímalo, jestli ty námitky zformulovali odborníci z ICOM-ČSAD UO a zda je někdo z ICOM-ČSAD UO zastupitelem města. Na webu města plné znění dopisu nevisí a novinový článek je na věcné informace hodně skoupý.

Příjezdy v xx:10 jsou samozřejmě hloupé. Velmi by mě zajímalo, co bránilo navázat ranní autobusy na Sp 1906 a 1908 s odjezdy z Ústí v 6:43 a 7:43 a příjezdem do Pardubic v 7:25 a 8:25.
Vaclav Cesta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.216.68
Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 09:58:47    Odkaz na tento příspěvek  

Byl sem na sjezdovce v Mlynickem Dvore. Ta cesta,horor ! Tech dir ! Ale chceme lyzovat, tak to neva. Od zastavky to je DALEKO,auto to sedime a v teple ! Skoda,kdyz to staveli(obec)nemysleli na AREAL.Kdyz jedete nazpet tak ta zhruba petistovka aut udela pekny strudl. Myslel sem si ze existuje ochrana zivotniho prostredi, tech aut je trochu moc. Ale OPTIMALIZACE me presvedcila. Aut tech neni nikdy dost. Zacal soumrak lokalek. Fotte,pokud je co. Az se p.Zaruba dopocita autobusu skonci vlak v Lichkove ! Ja uz tomu verim. Neni sila, co by to zastavila. A myslim si ze to skonci i cele Usti - Lichkov. Kraj s autobusy vydrzi ! Dulezite je zlikvidovat zeleznici. To aby z aut se nebylo kam vratit !!! Holt mame jine priority. Fotte, fotte,nebude uz brzy co !
janhonza
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.234.10
Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 13:50:18    Odkaz na tento příspěvek  

Přechytralej projížděč NAD - nám vysvětlil, jak jsou na SŽDC všichni blbí a jedině milovníci staré ruiny ti jedině ví všichni to nejlíp.
Zajímalo by mne, kdo se za tím jménem skrývá. Že by nějaký chytrý odborář? Že by Dušek z Dolní Dobrouče? Nebo někdo jemu podobný? Že by se za tím skrýval Kadrman? Ale ten ví o železnici starou bačkoru. I když on rozumí taky všemu. Buďte milovníci staré ruiny rádi, že Vám ji nechali. Nikdo ji nechce. Kupte si ji sami. A udělejte si z ní odborářský hotel. Takhle se bude čekat, až spadne sama.
janhonza
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.234.10
Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 14:21:50    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k chystáné stavbě průjezdu v Ústí nad Orlicí. Vy, co tady diskutujete, jste, jak předpokládám, lidi, kteří mají železnici rádi,pracují nebo pracovali na ni. Alf zde uvádí v neděli 15.1.2012 adresu stavebního rozhodnutí. Můžete sami posoudit. Projížděči NAD jde hlavně o zachování staré ruiny. To je zajímavé, že celé ty roky, co se o jejím využití diskutuje, se nenašel žádný návrh na její využití. Kadrman a spol. taky nejdříve neuvažovali o tom, uživat starou budovu jako nádraží po přestavbě. Hledali její využití všemožně , ale nanašli. Řeči o tom, jak by se do staré ruiny vešlo všechno potřebné i pro cestování v současnosti, slyšíme od nich teprve v posledních měsících. Myslím, že se stavba zdržela už dost dlouho. A ne vinou SŽDC!!! Kdo tady v Ústí cestuje vlakem se už těší na to, až bude konečně stavební povolení naplněno!!!
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2216
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 14:39:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby se chtělo, tak by se dalo najít kompromisní řešení, jenomže se samozřejmě nechtělo (jak jinak v tomhle státě) - tedy chtělo, ale vznikly tím dva opačné extrémy. Prostě se to zahnalo do absurdity.

Já osobně si myslím, že „odklepnuté” řešení defacto budovu pohřiblo jejím umístěním uvnitř kolejiště. SŽDC budovu nechce (pro budoucí technologii SZZ/DOZ a vstup do podchodů z přístupu od kerhartické strany stejně musí vyrůst nový objekt), ČD a.s. (jako souč. vlastník) budovu taky nechce (zřídí si přijatelné zázemí ve směru proudu cestujících tedy v novém objektu a budoucí trend říká, že pokladny jako takové stejně vymizí).

A co teď se stavbou která je projektem „utopená” v kolejišti. Zatím nikde a od nikoho nepadl kloudný návrh na využití, neb nikdo neví co s ní. Je chválihodné že sdružení Nádraží nedáme! vyvýjelo aktivitu záchrany, ovšem po „odkleputí” se zdá ticho po pěšině. A činnost tohoto sdružení se směrují jinam (viz Havířov - podobný případ). Osobně si myslím, že opravená a nevyužitá budova typu „kulisy” je velice drahý špás. Jiné by bylo kdyby projekt počítal s kolejištěm pouze na jedné straně, tedy začleněním budovy...

Trošku mi to připomíná alegorii s kostelíkem na ostrůvku na Pálavě (Nové mlýny). Stavba byla zachráněna, ale o přístupu a využití se nedá mluvit...
janhonza
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.234.10
Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 16:40:41    Odkaz na tento příspěvek  

Pepo: ale využití dosavadní stavby je problematické. Se stavbou, protože je to kulturní památka, se nedá moc hýbat - přestavovat. A ty dosavadní prostory? To je bída a utrpení. I na samotnou údržbu - čištění. Tady je potřeba účelová, byť jednoduchá budova. Vždyť přece nemusí stát sto let. Co víme, jak bude vypadat železnice za 50 až sto let. To je to samé, když lidé kritizují účelové - jednoduché stavby nákupních středisek. Až jednou doslouží, jednoduše se zbourají a postaví se něco jiného, co bude odpovídat době za těch 50 až sto let. Nebude to žádná kulturní památka, ale účelová budova. Je mi jasné, že stávající nádraží je problém. Proč ho nikdo nechce? Protože jeho rekonstrukce, jak se vyjádřil Kadrman, by přišla na 50 mil.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2218
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 17:01:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Říkám znova, kdyby se chtělo tak by to šlo. Na druhou stranu nevidím důvod, proč by nemohla sloužit „multifunkčně” stávající historická budova po opravě (vaše ani moje peníze to nejsou). Jenže to by tu budovu nesměl stávající projekt utopit, takhle vznikne akorát paskvil. Tedy rekonstruované nádraží s nerekonstruovanou budovou (ve stavebním povolení není o opravě ani zmínka). Bude zajímavé sledovat jak se vyvyne postoj součastného vlastníka ČD a.s., protže ten spadl do pozice dopravce a SŽDC by měla od něj budovu vykoupit. Jenže SŽDC si postaví vlastní „schválený” objekt a nic odkupovat nebude, neb neví k čemu by jim to bylo.

Prostě a jednoduše aktivisti záchrany měli brečet nad změnou projektu (k čemuž došlo) i se zapojením budovy (k čemuž nedošlo), takhle se sice „vlk nažral a koza zůstala celá” (každý dosáhl svého), ale ve výsledku je to na víte co?!
Hl_verměřovice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 17:35:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako původně památkář podotýkám, že janhonza má pravdu v případě, že jako památku budovu nelze dost dobře přizpůsobit nárokům na dnešní osobní dopravu - cestujím. Nebyly by podle mého názoru dovoleny ani prosklené dveře na senzor, dnes samozřejmost a ani jakékoliv dispoziční změny. Drážní muzeum, půjčovna kol, ČD centrum - to snad nikdo nemyslí ani vážně. Připojil jsem podpis na záchranu té nešťastné budovy a doufal, že Kadrman - s ručením opravdu velmi omezeným, dovede vše ke konci, který by byl kompromisem. Nikoliv památka, ale funkčně obnovená a doplněná budova cenného nádraží, která bude fungovat dál a bude dělat tu parádu, kterou je. Ale mě z jeho snažení vyplývá pouze zviditelňování. Skáče jako blecha, tu na Karlův most, tu na alej, lázně a já nevím co.
Opravdu mě zklamala ta nekoncepčnost jejich snažení. Já ale psát dál nebudu, opakoval bych zde některé ostatní kolegy. Věci by se měly v některých případech zachraňovat, ale ne vždy za každou cenu a hlavně bez té koncepčnosti!