K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 28. 12. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 28. 12. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 443
Registrován: 5-2010

Odesláno Čtvrtek, 20. prosince 2012 - 23:29:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Internet míří do dalších expresů Českých drah
Sanakvo
LambdaCZ
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1228
Registrován: 7-2009
Odesláno Pátek, 21. prosince 2012 - 06:23:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miropiro: k tomu WiFi jen takový off-topic přídavek, co někde udělají pro změření a řešení pokrytí WiFi ve "svém" hromadném dopravním prostředku :-)

http://www.zive.cz/bleskovky/pro-wi-fi-jste-jak-pytel-brambor-zji stil-boeing-a-zacal-testovat/sc-4-a-166890/
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Porucik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 328
Registrován: 4-2009
Odesláno Pátek, 21. prosince 2012 - 10:10:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

k pracovní době. Chtěl bych jen podotknout, že soudy soudí jen podle zákonů. Nějaké kolektivní smlouvy, vyhlášky a nařízení vlády je NEZAJÍMAJÍ...
viktor čistič
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.56.194
Odesláno Pátek, 21. prosince 2012 - 11:30:53    Odkaz na tento příspěvek  

Hezký den, ale nesouhlas. KS ne, ale Vyhlášky jsou součástí sbírky a soudy se jimi řídí.
Vyhláška by ale měla být, právě proto přesná a jednoznačná pro danou oblast, které slouží.
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 11-2012
Odesláno Pátek, 21. prosince 2012 - 15:05:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viktor me predbehl. Ted teda nemuzu hledat na netu ZP ale vim ze v jedne casti se ZP odvolava na KS, v te casti by tedy soud musel vzit do rozhodovani i KS pokud je sjednana se zamestnavatelem.

Ale jak jsem psal ted nemam tolik casu najit prislusny paragraf. Mozna by nekdo to stihnul driv. Diky
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 15:57:01    Odkaz na tento příspěvek  

MI36 : není třeba mít ani nějaké rušiče odpočinku. I na kvalitních nocležnách Č(S)D byly ty doby odpočinku problematické, byť jste měl na spaní klid.
Jak uvedl Podroužek, kdysi byly možné i 3 hodiny odpočinku.
Jaké to bylo odpočinutí : po celodenním „nicnedělání = odpočinku" po předchozí směně nástup ve 22.30, konec směny 1.00 (délka směny 2.30 hod), nástup 4.30 (= odpočinek mezi směnami 3.30), konec směny 19.00 (tehdy se ještě dovolovaly směny bez rg 15 hodin, rg nebyla limitována).
Než se došlo na nocležnu a člověk se dostal do pelechu uplynula cca půlhodina, buzení tak půl hodiny před nástupem, reálné spaní (odpočívání) 2.30 hodiny ... Jak lahůdková byla taková práce si jistě dovedete představit.
I u těch 6 hodin odpočinku prakticky nespíte (odpočíváte a organismus regeneruje) více jak 5 hodin ...
Podle vědeckých výzkumů by měl skutečný odpočinek představovat alespoň 6 hodin čistého spánku, čili ta minimální doba odpočinku by měla být delší, to se samozřejmě pracovníkům nelíbí, ti chtějí být "doma" ...
Podobná pravidla platí i v silniční dopravě. Nelze se ale divit, že i „řádně" (= podle zákona) odpočinutý řidič podlehne mikrospánku ... zaměstnavatel spěchá, aby byla zásilka u zákazníka včas a nebude tolerovat. že by si řidič potřeboval orazit k bezpečné jízdě ještě déle ...
Trs2004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 17:31:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

10 000 zhlédnutí na mém youtube kanálu:
http://www.youtube.com/watch?v=VSdpBgDrV2I
Děkuji všem.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4053
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 22. prosince 2012 - 22:53:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund

No, upřímě smekám před všemi fíry a pracovníky, kteří jsou schopni pracovat v režimu 12h práce 6h spánek 12h práce.
Sám někdy honím termíny a prostě si po dvanáctce hodím v kanclu karimatku, pospím těch 4-6 hodin, půlhodinu se vyvařím ve sprše, dám půl litru kafe a jedu dál - ale ve stavu, kdy bych si nesedl ani na šlapací autíčko a efektivita práce tomu odpovídá. Máte můj obdiv, kdo dokážete takhle makat pravidelně.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1052
Registrován: 5-2008

Odesláno Neděle, 23. prosince 2012 - 11:31:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

byla období (hlavně od půlky května do půlky října) kdy jsem se domů přišel jenom vyspat kolem osmé ráno doma a ve čtyři odpoledne zas do práce noční nebo ve čtyři ráno vstávat a v osm hodin večer doma (v rámci turnusového to jde třikrát za sebou) výsledek 21 nebo 22 směn za měsíc a circa 155-162 směny za rok , byl jsem cca 35 roků letmo
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Neděle, 23. prosince 2012 - 13:56:01    Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl : ono se to dá dělat nějakou dobu.
Před mnohými lety byla maximální výměra dovolené 4 týdny = 28 dní. To znamená, že zaměstnanec měl 337 pracovních dní s normou 5,43 hodiny. Za rok 1921 pracovních hodin. A v LD Praha střed jsme měli "borce", kteří dokázali bezproblémově nasekat dalších 960 hodin přesčasové práce, krom toho dokázali zvládnout tři měsíci "za průměr" v kotelně ...

Běžné v té době bylo, že výpravčí na lokálce odsloužil ve stanici A denní 12 hodin, po vystřídání odjel do stanice B, kde si střihl noční "dvanáctku", pak se šel vyspat a večer nastupoval na noční ve stanici A ...
Mnohdy ve stanici sloužili dva výpravčí (nemoci, dovolené), o víkendu je vystřídal náčelník, aby se mohli vystřídat nebo tam chodili na noční "na vedlejšák" pracovníci PO Praha, po noční "dvanáctce" jeli do své kanceláře v Dlážděné na svých 8.30 ... Případně tak činili pracovníci Správy dráhy.
V depu občas něco odjeli strojmistři ...
U vlakových čet komandující nebo opět pracovníci PO Praha ...
Když jsem jako študák projevil zájem o "neprázdninovou" brigádu u vlakových čet, tak mi málem líbali ruce. O víkendech jsem celkem bez problému sekal "čtyřiadvacítky" - u študáka se na to nehledělo, během týdne po denní školní výuce jsem si střihl noční na zetkové brzdě rychloběžky nebo na nějakém osobáku a ráno jsem šel do školy ...
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2228
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 23. prosince 2012 - 15:08:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přeji Vám vše co se špatně balí, to jest klid, pohodu a zdraví .. Hezké prožití nejen večera štědrého,ale i celých svátků vánočních a vše nejlepší
v novém roce ... L.




ICQ 237-113-861
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5778
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 23. prosince 2012 - 15:41:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu s nadsázkou - když se chce, všechno jde. Kdysi jeden známý asi rok dělal 24,5 hodin denně. Osm a půl ve svý práci u DPP, odpoledne osm na vedlejšák uklízel a v noci osm hodin noční hlídač. Když se ho ptali, jak stíhá 24,5 hodin denně, odvětil pouze, že si ráno musí přivstat...
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
PavelB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.138.12.171
Odesláno Neděle, 23. prosince 2012 - 15:50:24    Odkaz na tento příspěvek  

Láďa.2228: Novoročenka od Ládi vždycky pohladí. Děkuji. Pavel.
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 647
Registrován: 10-2009

Odesláno Neděle, 23. prosince 2012 - 17:47:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Týjo, dneska to venku slušně namrzá, zrovna před chvilou kolem projel kRychlík s krysou, tak to jiskření vypadalo, že si někdo pouští dělobuchy a ona to mezitím svářela krysa ... takové obloukové sváření jsem už dlouho neviděl ...
http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
http://www.flickr.com/photos/83767410@N06/
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3717
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 23. prosince 2012 - 18:23:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: Nojo, potom se nemůže nikdo divit, když takový řidič zapíchne autobus do citybloků na přechodu a tvrdí, že mu tam skočila srna, nebo projede natvrdo křižovatku na červenou a zabrzdí metr před autem a to ještě v té lepší variantě.
Teda ne, že bych nikdy neměl ztěžklá víčka i po dostatečném spánku, ale chronický nedostatek spánku to není...
Rebel Yell
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 11-2012

Odesláno Neděle, 23. prosince 2012 - 19:58:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska se svářelo i v Nezamyslicích, při rozjezdu jednoho osobáku se dokonce ozvala obrovská rána, Peršingu spadlo koště a kousek stanice projel výběhem. Jinak větší problém dělaly výhybky, to se pomalu při každém stavění vlakové cesty musely jít extra proházet, protože nešly přehodit. Jinak na pracovišti panovala dobrá nálada, v rádiu hrála jedna kýčovitá vánoční skladba za druhou a venku krásně padal sníh. Takže šťastné a veselé.

Nejdříve jsem spatřil návěst "očekávej pivo", jakmile jsem zjistil, že mám postaveno do hospody, tak mi bylo ihned jasné, že přijedu domů se zpožděním...
Beznapěťový úsek projeďte se staženými svěrači.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2229
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 23. prosince 2012 - 21:09:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavá historie ..


ICQ 237-113-861
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2424
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 23. prosince 2012 - 21:53:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa
Supr odkaz...já oceňuju hl.fotky toho "Balasťoru".Dík.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6200
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 24. prosince 2012 - 00:57:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel Večeřa: jestli si dobře pamatuju zeměpis Nezamyslic, tak máme mít v příštím roce postavíno i po styku...?
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 11-2012

Odesláno Pondělí, 24. prosince 2012 - 02:37:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli tím stykem myslíte sexuální styk dvou pramáti soustav, tak ty se podle slov mojich nadřízených nesnesou dobrých dvacet let dopředu...
Nejdříve jsem spatřil návěst "očekávej pivo", jakmile jsem zjistil, že mám postaveno do hospody, tak mi bylo ihned jasné, že přijedu domů se zpožděním...
Beznapěťový úsek projeďte se staženými svěrači.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6203
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 24. prosince 2012 - 09:24:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, myslím přesně ten.
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 11-2012

Odesláno Pondělí, 24. prosince 2012 - 10:10:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co jsem slyšel a co vidím každý den v práci, tak ta trať snese daleko větší zátěž, a na nějakou modernizaci či posouvání styku můžeme rovnou zapomenout. Že prý měl být Kojetín v roce 2013 dvoukolejný z Přerova a měly tam být podchody. Jediný podchod tak nadále zůstává maximálně ten podjezd směr Chropyně.
Jinak kdybych sem plácl fotku panelu z Kojetína, dokázal by mi někdo potvrdit, či vyvrátit, že se jedná o původní kousek z dob Rakouska-Uherska? Jedná se o výrobek firmy Siemens-Halske a ovládají tím dvě stavědla.
Nejdříve jsem spatřil návěst "očekávej pivo", jakmile jsem zjistil, že mám postaveno do hospody, tak mi bylo ihned jasné, že přijedu domů se zpožděním...
Beznapěťový úsek projeďte se staženými svěrači.
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Pondělí, 24. prosince 2012 - 13:10:29    Odkaz na tento příspěvek  

Všem dobrým lidem posílám přání:
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.240.218
Odesláno Pondělí, 24. prosince 2012 - 14:21:02    Odkaz na tento příspěvek  

Připojuji přání všem provozovatelům historických kolejových vozidel
Jarmilaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 12-2010
Odesláno Pondělí, 24. prosince 2012 - 15:16:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ať vám v příštím roce nikdy neujede vlak

JarmilaJ



(Příspěvek byl editován uživatelem JarmilaJ.)
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1215
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 24. prosince 2012 - 19:30:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund ..připoměl jste mi má studentská léta...

Zkouška na funkci "signalista", v letním zkouškovém zkoušky co nejdříve, jak to šlo před-termíny a pak od června do září (tak dlouho jak to bylo možné) signalista-střídač...ovšem bylo léto, dovolené, místo ve 4 jsme jeli ve třech...den-noc-den volno a znovu....
-------------------------------------------------
...miluju Bardotky, Cecule, Zamračené, Barči..jsem rád i za Brejlovce..
V dnešní době jsem ale rád za každou velkou traťovou dieselovou mašinu, ať má srdce ČKD, CAT, MTU,...
vox.populi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 25. prosince 2012 - 08:08:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvědavej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.64.83
Odesláno Úterý, 25. prosince 2012 - 08:55:48    Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz na osoby znalé brněnského provozu (pokud tady někdo je). Proč se poslední dva nebo tři měsíce běžně stává to, že na odbočce Černovice je od Slatiny postaven vjezd, signalista v boudě čumí z okna, ale odjezd na komárovskou spojku, tedy směr hl.n. nemá postavený, rychlík přijede ke klacku a čeká tam třeba i minut??? Setkal jsem se s tím často u R730, R932, R832. Nějak se mi nechce věřit, že by to bylo zbrždění kvůli Os4146, Sp1722, Os4110, který mají příjezd na hlavní chvíli před těmi rychlíky.
Podotýkám, že do podzimu se toto nedělo a u R730 se stává i to, že není postaven vjezd ani odjezd, u každého klacku čekačka přes dvě minuty udělá z načas jedoucímu R ve výsledku na hlavním +5 minut.
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 10-2012
Odesláno Úterý, 25. prosince 2012 - 10:13:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvědavej: Když napíšete konkrétní den a vlak, tak mně kamarád zjistí naprosto přesně důvod zpoždění. Jinak se zde dočkáte pouze obecné odpovědi typu

že by to bylo zbrždění kvůli Os4146, Sp1722, Os4110, který mají příjezd na hlavní chvíli před těmi rychlíky
Zvědavej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.64.83
Odesláno Úterý, 25. prosince 2012 - 13:35:22    Odkaz na tento příspěvek  

Priapos: např. minulý týden: úterý 18.12. R832, středa 19.12. R932. V obou případech od Slatiny postaven vjezd, na odjezdu červená se stáním zhruba 2 minuty, poté zelená a rozjezd. Mimo to měl R832 ve Vyškově zpoždění 4-5 minut, R932 včas - veden přes Blažovice. A od kámošky vím, že když jede do školy, tak to tam stojí pokaždé (ráno, dopoledne) a do podzimu to nebývalo.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1053
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 25. prosince 2012 - 17:31:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zvědavej : v Černovicích je návěstidlo LB oddílové , zřejmě něco stojí u vjezdu do hlavního
Zvědavej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.64.83
Odesláno Úterý, 25. prosince 2012 - 18:31:12    Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano: díky, myslel jsem si to jako jednu možnost, ale to jsem netušil, že LB je oddílové, předpokládal jsem klasiku odjezd, ikdyž si teď uvědomuju, že k vjezdu hlavního jsem si nevšiml, že by tam byla předvěst.
A překvapila mě před dvěma týdny změna na drátech: blažovická spojka, odb. Černovice a Komárov nad Kšírovou - zrušené stahovačky, nahrazeny značkami vypni, zapni proud. Co najednou taková změna? Pravděpodobně od prosince, všiml jsem si toho před dvěma týdny, značky jsou úplně nové.
Lokel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 6-2012
Odesláno Úterý, 25. prosince 2012 - 18:45:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vjezd do hlavního (VL) od Černovic samozřejmě má samostatnou předvěst (PřVL). Návěstidlo LB v Černovicích bych nenazýval oddílovým, protože je odjezdové.
peťik88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 11-2012
Odesláno Úterý, 25. prosince 2012 - 19:43:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

najde se tady nějaka dobra duše ktera mi pomuže vyhledat více těchto dokumentů o kolejových vozidlech.???..
http://www.youtube.com/watch?v=voIpxChh7nE
děkuju předem
http://www.youtube.com/user/bunnyczek?feature=mhee
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2230
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 25. prosince 2012 - 20:00:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

peťik88: Pokud se, pod záminkou kurzu strojvedoucího, vetřete na DVI, tak obdržíte pár podobných videí. Rozsahem jsou však skromnější.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
peťik88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 11-2012
Odesláno Úterý, 25. prosince 2012 - 20:20:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova:a někde na internetu by se něco nenašlo? nemusí to být tak detailně jako u toho Esa
http://www.youtube.com/user/bunnyczek?feature=mhee
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2231
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 25. prosince 2012 - 20:38:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

peťik88: Tady jsem cosi objevil
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Knapido
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1311
Registrován: 1-2006
Odesláno Úterý, 25. prosince 2012 - 22:44:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_Ova:
Ty videa jsou bomba.
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo... a když né to, tak použij flexu!! Jinak tě už nic nezachrání... Je to v řiti. Dneska ani flexa nepomohla!

Na K-reportu od 23.ledna 2006
Jurajs_89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 6-2011
Odesláno Středa, 26. prosince 2012 - 13:52:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I já mockrát děkuji za videa!
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 26. prosince 2012 - 19:09:38    Odkaz na tento příspěvek  

262 : Martinice v Krkonoších ????

František_plášek : a s 5 % študáckou daní jste měl vyděláno kapesné na další „školní rok" ...
nejsem zvědavej!
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 26. prosince 2012 - 20:30:37    Odkaz na tento příspěvek  

já bych se taky zeptal:
proč se to tu hemží naprostýma kreténama co ví prd o provozu??????

Signalista na odbočce???

čumí z okna???

Oddílové odjezdové tak jaké????
značky???

To snad není možné!!
Co jste zač?? Školáček co jezdí do školky....

Je to výpravčí a sleduje jízdu vlaku nařízenou předpisy. Vzhledem k tomu, že nemá odhlášku TZZ, tak se prostě nerozkrájí!!!

A jestli si tu chceš hrát na debílka Davídka, tak jdi na 1 nástupiště do DK a zeptej se jich proč tomu tak bylo. A nebo jinak jen tak 5 minut tupě stůj a dívej se jak se tak točí klika(induktor) a jak se tam maká!!!!!!!

Omluva za vulgaritu, ale znalci omluví a hlavně pochopí!!!
Martin123
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 12-2012

Odesláno Středa, 26. prosince 2012 - 20:46:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte dneska jak je to s čepicema u průvodčích?Poslední dva roky už se ztrácejí a to je škoda.Už jen výjmečně
Omluvte mi prosím chyby ve větách-neumím psát na klávesnici .
Můj kanál na You Tube: http://www.youtube.com/user/belkin541?feature=mhee
Spolucestující_č.1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.29.226.39
Odesláno Středa, 26. prosince 2012 - 21:16:27    Odkaz na tento příspěvek  

Martin123: Jaká škoda? To si nemyslím. Na co je čepice dnes dobrá? Já jsem rád že jí nosit už nemusíme. Byl to jen přežitek.
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2012 - 07:32:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejsem zvědavej!: Nejsem znalec, ale od takových znalců odpověď raději nechci. Fórum je to veřejné tak se zde ptají i laici ,kteří odborné názvy neznají. A jak má poznat signalistu od výpravčího? Červené čepice nemaje.
odpověď
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.187.152
Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2012 - 09:04:59    Odkaz na tento příspěvek  

Jak asi!!!!?????? Výstroj je naprosto odlišná. Výpravčí na "sako" a signalista modráky a oranžové triko a nebo prostě co má doma TO JE FUK.
ježiši jedete vlakem poprvé??? V okolí brna je stanic se stavědly docela dost, tak se místo koukání po návěstidlech koukejte na zaměstnance jak vypadají ať se hloupě neptáte.
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2012 - 09:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odpověď: Když jsem byl malej i signalisti sloužili v saku. Kolem Brna ani Tišňova nejezdím. Jednou jsem se tu ptal co dělá ten strejda v oranžovým, kromě toho, že sleduje jízdu vlaků, odpověděli mi, že je to dozorce vyhýbek. Snad jsem tu funkci nespletl.
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 840
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2012 - 12:21:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

odpověď:

No minimálně 1 odbočka je 100% obsazovaná signalisty a to odbočka Skochovice, kde se Posázavský Pacifik rozděluje na dobříšskou a čerčanskou větev. Elektromechanické ZZ je závislé na řídícím přístroji v DK Vrané nad Vltavou. tam slouží jen v případě vypnutí ZZ. Jedinej důvod, proč by tam teoreticky měl být, je PMD. To se ale ošéfuje menším románem, který do telefoního zápisníku zapíšou všech sousedních stanic
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 841
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2012 - 12:31:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezevec:

Signalista se od dozorce vyhybek liší hlavně v tom, že DV ovládá výhybky ručně a signalista v drtivé většině případů ústředně (pomocí pák/kliček ze stavědla). Signalista slouží na stavědlech (označované např. St. 1) a DV na stanovištích (označované např. St.II)
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1144
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2012 - 12:57:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvědavej
Jednou bych chtěl mít tvoje starosti. Určitě k těm zastavení je nějaký důvod, nikdo nezastaví vlak jen tak pro nic za nic. Nakonec, co je 5 minut proti věčnosti.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2012 - 18:13:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové (a dámy), když se někdo ptá, třeba blbě, není do důvodem k tomu, aby mu bylo spíláno. Neb není blbých otázek, jsou jen blbé odpovědi.
K panu kolegovi Lokelovi. Odjezdové návěstidlo je návěstidlem ve stanici. Nikoli v zastávce. I kdybychom tomu návěstidlu říkali odjezdové, je to obyčejné oddílové návěstidlo. A rychlíky od Vláry jezdí letos v těsném závěsu za Os. Tak se čeká na odhlášku. To, co se mění, je obvykle GVD. A příčina je na světě. Taky jsem tam před pár dny brzdil s Bohumínem, maje na vjezdovém náv. Odb. Slatinská 60 a výstraha. To návěstidlo za peronem zastávky Černovice je docela dobře schované. Akorát dobrý jej projet.
To, že Černovice nejsou stanicí, ví skoro každý železničář znalý místních poměrů a mnoho kolegů- amatérů taky. Ještě horším případem jsou Židenice, což je taky Odb. Přesto se mi stalo, že jeden náš VŠ nadřízený s praxí 30 let tvrdil opak. Tož se sakra nestrefujte do neprofesionálů!
Jen blbec ví všechno. Hezký večer. P.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 487
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2012 - 18:19:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě přidám jednu vzpomínku z této zastávky.
Jedouc s rychlíkem od Holomóca, vezl se na mašině jeden ondoň z DI. A na návěstidle jahůdka. Jen jsme zastavili, tak volno. A ten chytrolín prej, "jsem zvědavý, jak se odtud rozjedete". Měl na mysli, jak budu vypraven. Povídám: "Takhle". Písknul jsem a tradá ku Brnu. Prý jsem dojezdil a takový nějaký pindy. V Brně vysedl, zahrozil z peronu ty ty ty!a zmizel. Víckrát jsem o něm neslyšel.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1583
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2012 - 18:34:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No minimálně 1 odbočka je 100% obsazovaná signalisty a to odbočka Skochovice
A jsi si jistý, že je stále ten přítomný čas na místě? Ještě stále není aktivována "AK Signal" dálkovina?
Renault Espace 1989 2,1TD a Fiat Mulipla 2000 1,6 s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG)
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
31.1.2010 Zařazen Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG do běžného provozu
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 842
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2012 - 19:41:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houmr:

Přítomný čas je na místě, do jara určitě (JOPka je zatím jenom Vrané+Zbraslav)
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2012 - 22:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zvědavej: takhle, asi před šesti roky vyšlo nějaký nařízení , že vyjmenovaný řady lokomotiv mohou projíždět návěst: Stáhni zběrač se zdviženým sběračem , pokud je u toho připojená návěst " vypni proud"
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6206
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 28. prosince 2012 - 01:36:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek: Odjezdové návěstidlo je návěstidlem ve stanici. Nikoli v zastávce.
Však tam taky primárně nejde o zastávku Černovice, ale o odbočku Slatinská.

I kdybychom tomu návěstidlu říkali odjezdové, je to obyčejné oddílové návěstidlo.
Není, to by se muselo jmenovat Lo. Jenomže ono se jmenuje LB, tedy je odjezdové a basta.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 28. prosince 2012 - 08:20:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Hajnej,
nepochybuji o tom, že to znáte tak, že Vaše boty jsou španělskou vesnicí. Dotčené návěstidlo vzniklo jako "odjezdové návěstidlo ze zastávky Černovice". Proto má od svého ztopoření tento štítek. Spojitost s Odb. Brno - Slatinská (teď už Brno - Černovice) to má jen v tom, že je odtud výpravčím obsluhováno. Jinak jde o Odbočku stejně málo, jako o zastávku. Ovšem Vaše "a basta" je v diskuzi, byť jde celkem o hovno, něco jako Váš podpis či Vaše charakteristika. A šmytec.
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 10-2012
Odesláno Pátek, 28. prosince 2012 - 09:52:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek:
Jinak jde o Odbočku stejně málo, jako o zastávku.


Samozřejmě že jde o odbočku, jen už je to mnoho let odb Brno-Černovice, jak správně udáváte. Ale jinak má pravdu Hajnej. A basta nebo šmytec.
Frantisek Plasek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.121.231
Odesláno Pátek, 28. prosince 2012 - 09:58:07    Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund ...no to mel. A za mesic zhruba 190hodin (pripominam jako "stridac").
Kdyz jsem chtel par dnu volno, tak jsem dostal 2xD + 2xN a po volnu totez.. :-))))
..ale ja byl tehdy spokojen. Vzhledem k tomu, ze moji strojvudcovskou touhu zastavila smysl.sk.2, byl jsem rad za kazdou moznost byt "v provozu" - at u krumpace jako stredoskolak nebo pozdeji u dratu. A kdyz jsou ty svatky, dovolim si trochu pateticnosti...kdyz me v mych 23letech na posledni VS praxi misto do spravkarny pustili na vlaky a ja se dostal "za volant" milovane "Ceculy", vypadal jsem pry "jako decko pred vanocnim stromkem" (citat moji mamy :-)))) )

Omlouvam se, ze pisu jako nereg. ...na mobilu si nepamatuju svoje heslo na profil :-/
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6210
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 28. prosince 2012 - 10:11:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek: Spojitost s Odb. Brno - Slatinská to má jen v tom, že je odtud výpravčím obsluhováno.
Další důvod k tomu, aby to bylo návěstidlo odjezdové. Pominu-li ten hlavní, tedy že je jako odjezdové označeno.
Ono totiž kdyby se stalo oddílovým, tak by bylo jako oddílové taky označeno. Třeba při všelijakých těch koridorizačních odbočkách se návěstidla taky (byť i dočasně) přeznačují.

Ovšem Vaše "a basta" je v diskuzi, byť jde celkem o hovno, něco jako Váš podpis či Vaše charakteristika.
To "a basta" byla má reakce na Vaše neméně kategorické (a navíc nesprávné) tvrzení "I kdybychom tomu návěstidlu říkali odjezdové, je to obyčejné oddílové návěstidlo". Čili žádná charakteristika, ale hrubá záplata na hrubý pytel.
Speciálně pro Vás jako pro fíru by jeho označení jako odjezdové mělo být svaté, i kdybychom Vás tu všichni unisono přesvědčovali o jeho oddílovosti.
Jaroslav T
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.213.196.218
Odesláno Pátek, 28. prosince 2012 - 10:26:12    Odkaz na tento příspěvek  

Požádal jsem kolegu sloužícího v Brně, aby mi sdělil, jak to s tím návěstidlem LB je (já brněnský uzel neznám ani trochu), a tady je jeho odpověď:
Obsluhovací řád Odbočky Brno - Černovice na straně 10 uvádí, že návěstidlo LB je návěstidlo světelné odjezdové a že leží v km 5,145.