K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 01. 10. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 01. 10. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
T. H .
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.45
Odesláno Úterý, 25. září 2012 - 18:44:33    Odkaz na tento příspěvek  

Vůbec nechápu, o čem mluvíte zvlášť v případě "jinde běžné kombinované dopravy" - takovou je kontejnerová, nikoli doprovázená doprava. Zbytku invektivy pak nerozumím vůbec, ale již delší dobu mám pocit, že největším nebezpečím pro železniční dopravu je její nekritický obdivovatel.
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 25. září 2012 - 22:02:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hook:
1. Jakýmkoliv daňovým z(ne)výhodněním jen dáváte další munici lobbistům a vysavačům státních peněz, kteří budou mít další příležitost, jak si dotyčná pravidla upravit k obrazu svému.

2. Oblíbenost dálnic u našich volených volů není primárně kvůli betonové lobby (v tom má T.H. pravdu, že ta se namastí stejně i na kolejích, letištích a zdymadlech), ale kvůli demokracii. Za situace, kdy 80% voličů má auto, je dálnice ideální prostředek k uplacení voliče. Je to analogický případ k přebujelým sociálním dávkám.

3. Systémovým řešením je prohlásit hluk, prach a smog z aut za stejnou újmu, jako hluk, prach a emise z jiných činností. Pak mají lidé bydlící kolem frekventovaných silnic možnost se takovéto újmě soudně bránit. Dopravci budou ještě rádi za železnici, až kvůli nařízení soudu nebudou moci v některých místech kamionem vůbec projet.
Jenže to by se stát musel nejprve oprostit od dogmatu, že auta jsou veřejný zájem, a proto pro ně platí jiné zákony nežli pro běžné smrtelníky.

T.H.: Kuřim-Brno má nejhustší takt 15 min, a to jen v ranní špičce, jinak 30/60 min. Na autoblokované trati. Opravdu je šotoblouznění, když by se mezi ně měl vejíť náklad?
Kutné hoře nerozumím vůbec. Pokud máte na mysli zasekanou 011, tak tu mezinárodní náklady stejně objíždí přes Nymburk a Lysou.
Velkej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 25. září 2012 - 23:08:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Já když jedu do Prahy, tak jedu s Jančurou a zpátky s ČD, bo mám lepší návaznost. U Jančury to mám o 15,- Kč dražší, ale kompenzuju to ranním Latté zdarma a jablečným koláčem za 9,- Kč. Na báby u ČD civět nemusím, mám IN25 s el. peněženkou.
A co tak poslouchám lidi, co jedou ráno s Jančurou, tak nikdo neřeší cenu jízdenky, ale každý je nadšený z kafe zdarma (kvalitu posoudit nemůžu, kafe často nepiju), dobrého koláče za 9,-Kč a z toho, že se jich jde každou půlhodinu někdo zeptat, jestli nemají nějaké další přání. Lidi jsou prostě nadšený z toho, že má o ně někdo zájem.
I když musím uznat, že se obsluha trochu zhoršila, co se týká odebírání použitých talířků od koláčů. Na začátku cestování s Jančurou jsem dal do úst poslední kousek koláče a už mi prázdný talíř brali, poslední dobou tam sedím a po Nerudovsku přemýšlím, kam s ním, abych měl místo na noťas. Tak jsem ho při poslední jízdě šel vrátit osobně.
T. H .
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Úterý, 25. září 2012 - 23:24:47    Odkaz na tento příspěvek  

Systémovým řešením je prohlásit hluk, prach a smog z aut za stejnou újmu
Systémovým řešením je vyloučit tranzitní dopravu z obydlených území stavbou obchvatů (čemuž obvykle nejvíc brání ekoteroristi), protože lidi holt bohatnou a ta auta jim těžko zakážete. Za situace, kdy 80% voličů vlak nepotřebuje, jak je rok dlouhej, do nich jde až nadměrně mnoho peněz na uplácení sociálního smíru u odborů. A hlavně - na nabídku převozu vagónu z A do 150 km vzdáleného B za sedm dní, pokud se vagón neztratí úplně, nepřistoupí nikdo, i kdyby ten kamión stál desetkrát tolik na ekozpoplatnění než dnes.
Opravdu je šotoblouznění, když by se mezi ně měl vejíť náklad?
Ano, on se ten náklad totiž jinak musí vejít křížem v Majlontě a po shnilém průtahu (budoucím KNN) skrz Brno dolní, a hlavně s ním budete chtít někde v Heršpicích manipulovat (alespoň původní zblitek byl o tom, že by šlo o náhradu D1). Dtto opačný konec, D1 začíná v Praze (a pustit "malá kola" přes Nymburk, tak vypadnou hned na Babíně).
P.S. Mezinárodní náklady objíždí ČR přes Passau a Linz.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3445
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 26. září 2012 - 03:05:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No kam... Plastový nacpat za sedačku a jestli je porcelánový, tak samozřejmě do tašky.

Já co znám lidi cestující s Jančurou, mají jeden společný zajímavý postřeh: Nemusí se bát na něco sáhnout, že se umažou. To je docela zásadní věc společná všem, i těm co nepijou kafe.
Byly doby, kdy jsem nezapomněl na káčku vychválit čistotu vlaku ČD, která mě překvapila, ale poslední dobou se zdá, že ta čistota zase začala upadat.
Na druhou stranu i to je symbol tradice, tak proč o ni přicházet. Z dřívějška, z dob slavných a "nejlepších" ČSD pamatuju průměrné vlaky jako pojízdné prasečáky, fotr si odtam dokonce přitáhl žloutenku.
Mýdlo a utěrky většinou nechybí, to je oproti dřívějšku plus, ale ať mi nikdo netvrdí, že se někdy například v Béčku uklízelo jinde než na podlaze, mimo výrobní závod v NDR. Kliky, stěny a rámy čistí někdo? Pochybuju.
To může Dráha vypisovat tendry pořád dokola, ale dokud nebude fungovat úklid a údržba, 30 let staré vozy neomládnou a nové vozy o 30 let zestárnou. Už i ty Elefanty jsou ulepené, zhumusené. Prostě je vidět, že se neuklízí dobře.
Stolky v Bpee... Tam se snad dá najít i vzorek dávné limitované edice Pepsi Blue.

Pak by to vážně chtělo zlepšit chování personálu. U průvodčích je to o desítky procent lepší, než před lety. Až na občasné výjimky předdůchodců na Os., je ten přístup úplně jiný a nedá se nic vytknout. Ochota, slušné vystupování, pohoda.
Ale co předvádí ty pokladní, to je fakt děs. Myslel jsem, že aspoň na tom Hlavním by se to mohlo tak nějak kolektivně ohlídat, když je to jejich výkladní skříň, ale mám pocit, že je to naopak horší, než leckde jinde.
I když posledně v Brně jsem taky zažil... To ani strejdův agresivní psíček mě nikdy takhle nezeštěkal, jako štatlbába v pokladně ČD. A to jsem se "jen" ptal na možnost vrácení jízdenky, žádnou práci jsem po ní nechtěl.
Možná netušila, že mě její stejně milá, halasně se do telefonu vybavující kolegyňka od informací mávnutím rukou beze slova odeslala právě za ní.
Nejde spoléhat na to, že příšerným chováním pokladních vyžene management všechny lidi k automatům. Spíš je od Dráhy vyžene úplně.

Při nejbližší cestě na východ vyzkouším toho Jančuru a pak se posoudí.
Každopádně ještě bez posuzování si myslím, že si ČD tímhle co jsem vypsal, opravdu zahrávají s trpělivostí (spíš rezignací) cestujících na hraně propasti.

P.S. Abych to nezakončil kritikou, na pondělním R 849 Úpa byla slečna průvodčí opravdu velmi milá. Bylo vidět, že se nechová mile nastrojeně a vlezle, ale že to prostě umí sama od sebe.
Rebel Yell
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 26. září 2012 - 08:42:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1. Představu, že s obchvatem přestanou auta škodit v obci, bych pro změnu prohlásil za naprosté autoblouznění. Obchvatům navíc nebrání ekoteroristi, ale zejména majitelé pozemků, přes něž má dotyčný obchvat vést (zejména kvůli příbuznému dogmatu, že kvůli silnicím lze beztrestně zcizovat nemovitosti)

2. Přeprava 150 km za 7 dní je možná specifikum Čédékárgo, nikoliv nedílná featura železnice, tudíž v této debatě irelevantní.

3. Vzhledem k tomu, že si zase interpretujete text, jak se vám hodí do krámu, tak vám připomenu, na co jsem reagoval: Nevěřím, že kapacitní problémy spojené s průjezdem těchto /prioritních/ souprav v uzlech jsou dnes neřešitelným problémem. Nic o tom, že 250ka pojme další desítky nákladů tak jak leží a běží. Jestliže kapacitní problémy 250ky lze vyřešit mimoúrovňovým přejezdem v Majlontě a úpravou ZZ mezi Černovicemi a Heršpicemi, pak je to stále dobrý výsledek, třeba v porovnání s "nutným" ztrojpružením D1.
Objížďka přes Rakousko je jen další kapacitní rezerva na tranzit DE-AT(-Balkán).

4. Mluvíme o tranzitujících kamionech, tudíž nakládka v Uhříněvsi a vykládka v Heršpicích je zase nějaký váš strawman.

5. Ditto "malá kola". Pokud malými koly myslíte Rola, tak ty jste do debaty zatáhl sám.

(Příspěvek byl editován uživatelem Robert_Antonio.)
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3338
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 26. září 2012 - 09:43:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuřim-Brno má nejhustší takt 15 min, a to jen v ranní špičce, jinak 30/60 min. Na autoblokované trati. Opravdu je šotoblouznění, když by se mezi ně měl vejíť náklad?

I v odpolední špičce jezdí 4 osobáky za hodinu a do toho rychlík.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1107
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 26. září 2012 - 11:23:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohl by mě někdo osvětlit, jakými znalostmi oplývají průvodci(stevardi)RJ? Mám totiž pocit, že nemohou znát vše, co musí znát a umět zaměstnanec drah státních, navíc mu přísluší cca 48 míst ve voze, kontrola jízdních dokladů minimální, vystavování 0, výpočty jízdného, řešení problémů s přestupy nejspíš minimální. Takže pro mě vychází, že pracovník celostátních drah je vlastně někde jinde a těžko jej mohu srovnávat s těmito.Proč to píší. Protože mi trochu vadí tato věta:"A co tak poslouchám lidi, co jedou ráno s Jančurou, tak nikdo neřeší cenu jízdenky, ale každý je nadšený z kafe zdarma (kvalitu posoudit nemůžu, kafe často nepiju), dobrého koláče za 9,-Kč a z toho, že se jich jde každou půlhodinu někdo zeptat, jestli nemají nějaké další přání. Lidi jsou prostě nadšený z toho, že má o ně někdo zájem." od Velkej. Těžko člověk, který má na starost spoustu lidí, běhání kolem soupravy, může mít "takový" zájem. A nemohu toto srovnávat. Navíc, kdyby měli mít ČD takový servis jako poskytuje onen "božský", asi by tak 70% cestujících nikam nejelo, bo by nemělo čím.
A to již nemluvím o platech. U RJ mi to připomína trochu OD, kde je minimum stálých zaměstnanců, zbytek "návštěva"na doplňování za pakatel. U RJ 90% studentek(?).
Ml636: při práci s lidmi by byla potřeba, aby pracovníci měli možnost nějak vybít nastřádané napětí. Bohužel v našich končinách se s touto možností nepočítá. Nechci omlouvat občas nepříjemné dámy, ale zkusil jste si někdy dvanáct hodin sedět v kase a odpovídat někdy na neuvěřitelné dotazy, nedej bůh, když narazíte na trotla. To je pak teprv "zábava".
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 613
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 26. září 2012 - 12:15:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

fotr si odtam dokonce přitáhl žloutenku
Kdyz si nebudes mejt ruce, prineses si ji i z nejlepsiho vlaku na svete. To vypovida pouze o tom, ze lidi jsou prasata...
Viz predloni (?) epidemie v Praze.

zkusil jste si někdy dvanáct hodin sedět v kase a odpovídat někdy na neuvěřitelné dotazy, nedej bůh, když narazíte na trotla
To si totiz nikdo neuvedomuje. Ale stezovat si umi kazdej.
On staci sprostej trotl i kolikrat tady. A my to na rozdil od te pokladni nemusime cist...
Utúlien aurë...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3446
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 26. září 2012 - 12:25:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Zkouším si ještě nadstavbu: K některým, někdy téměř 12 hodinovým směnám za volantem autobusu je třeba přičíst něco podobného, to vše ještě s nutností dodržovat jízdní řád a sledovat provoz. Takže se nenechat rozčílit a k tomu ještě odpovídat efektivně, rychle a přitom kvalitně, jinak je z toho prostoj na zastávce klidně i minuty.

Paní v pokladně má jako hlavní činnost prvotní styk s veřejností a prodej jízdenek. Na trotly narážím i já a upřímně, v té jízdenkové a cestovní politice ČD, zbytečně složité a přehvězdičkované, aby se pomalu ztratil i netrotl. Když je takový člověk nucen například pro předchozí problém s Dráhou nucený si převekslovat jízdenku, případně řeší nějaký jiný problém, logicky bývá nervózní.
Pak narazí na otrávenou babu, která přileje ještě benzín do ohně, ale dejme tomu vyhoví...

Nebo se mu stane to co jednou nám v Lomnici n/P "já jim nic vracet nebudu, já na ně seru, ať si to jdou řešit někam jinam".
Chápu, že často člověk neví kam dřív skočit, ale v době, kdy je prázdná pokladna, bába nemá do čeho píchnout tak se hlasitě vybavuje s kolegyní a neutne to, zákazníka nepozdraví a je nas*aná, že si dovolil vyrušit jejich konverzaci, to je u mě hulvát.
To si můžu dovolit já na ulici, když ke mně někdo přijde a začne mi nabízet levné a dobré, ale neměl by to dělat člověk, jehož prvotním úkolem je prvotní styk s veřejností, dokonce i tou slušnou, bez trotloidních dotazů.
---------------------
Arctia: No jistě, pán opět nezklamal. Ono i to umytí rukou může být k prdu, když se pak sáhne na zhumusenou kliku, nebo stolek plný bakterií e-coli.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ml636.)
Rebel Yell
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2153
Registrován: 2-2004

Odesláno Středa, 26. září 2012 - 12:34:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohl by mě někdo osvětlit, jakými znalostmi oplývají průvodci(stevardi)RJ? Mám totiž pocit, že nemohou znát vše, co musí znát a umět zaměstnanec drah státních, navíc mu přísluší cca 48 míst ve voze, kontrola jízdních dokladů minimální, vystavování 0, výpočty jízdného, řešení problémů s přestupy nejspíš minimální

A co nejdřív změnit tarifní a předpisovou politiku u státních dopravců?
Chcete získat zajímavou a dobře ohodnocenou práci v železniční dopravě? Naučte se dobře německy!
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 763
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 26. září 2012 - 13:10:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co musí znát a umět zaměstnanec drah státních
To je jako s tím křesťanským peklem: když oni to tak chtějí...
hmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 26. září 2012 - 13:19:55    Odkaz na tento příspěvek  

náhodou, T.H. by mohl z fleku dělat generálního...hlavně jeho ekonomický výpočty, to je jedna perla za druhou...zrovna to probíraj ve škole, tak je potřeba všem ukázat, že to umí...ho to přejde, až mu ten telefon pod lavicí seberou do konce školního roku:-)
JardaS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 151.249.106.140
Odesláno Středa, 26. září 2012 - 13:29:03    Odkaz na tento příspěvek  

4.10. vyjíždí D1 Express Brno-Praha
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 614
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 26. září 2012 - 13:55:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: No jistě, pán opět nezklamal.
To mne velmi tesi a dodavam: "Napodobne." :-P
BTW ty ruce si mas mejt prave po tom sahani na cokoliv. :-) A nezapomen, i z denne vylestene kliky se muzes snadno nakazit, kdyz na ni nekdo pred tebou viry prenese...
Utúlien aurë...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3447
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 26. září 2012 - 14:03:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to řeším tak, že na ty kliky prostě nehrabu holou rukou, když jdu z mytí, ale to si nikdo moc nepomůže. Vždycky si někde i když třeba nevědomky, šáhne.
Důležité je nestrkat si pak ty ruce na obličej a na jídlo.
Zažraná špína o které jsem tu psal, to už je ale něco jiného. To se vyčistit dá...
Rebel Yell
T. H .
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Středa, 26. září 2012 - 15:19:32    Odkaz na tento příspěvek  

Představu, že s obchvatem přestanou auta škodit v obci, bych pro změnu prohlásil za naprosté autoblouznění
No tak se do nějakého toho města s obchvatem jeďte podívat a pak poreferujte. Doporučuju třeba Bánov.
si zase interpretujete text, jak se vám hodí do krámu
Tak mi teda ten výpotek vysvětlete znovu (když už to řešíte na Slovensku):
Jak ty kamióny z D1 dostanete na železnici? V jaké formě? Odkud kam? Kdo to zaplatí? nebo to nařídíte? A kdo zaplatí řešení těch kapacitních problémů (které na D1 v běžném provozu nejsou, to je jen vroucí šotopřání, problém jsou jen nehody a opravy - holt se na ni 30 let nešáhlo, zatímco do koridorů natekly stovky miliard)?
Objížďka přes Rakousko je jen další kapacitní rezerva
No jasně. Nemám co dodat.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1764
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 26. září 2012 - 15:30:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636:
Napiš adresu a já ti pošlu balík chirurgických rukavic, můžeš je nosit sebou. Budeš mít alespoň klid, že se nenakazíš z té špíny co jí je tolik ve vlaku.:-)
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2359
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 26. září 2012 - 15:44:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Ml636: Budu tě muset zklamat, ale vlaky se podctivě, aspoň na ONJ uklízejí. Jak je to uklizené kontroluje jejich šéfová a pak máme ještě kvalitáře. Uklízí se všechno. Od podlah po okna v kupéčkách stolky atd. Věř, že prasata jsou cestující. Těžko chtít po dráze čistotu, když si ofce nastelou za jízdy bordel pod sebe a utře si hubu do záclonek.
ICQ:349 415 692
Ivoš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.104.254
Odesláno Středa, 26. září 2012 - 15:55:03    Odkaz na tento příspěvek  

Corlin: Hubu? Boty.
Edmondson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 26. září 2012 - 15:55:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad MI636: ono je daleko větší šance si cokoliv odnést po kontaktu s madlem popř. držadlem v MHD
i u linkových busů ...., ale to zde jaksi nezohledňujete.
ad Corlin - souhlas, i kontroly se provádějí.
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 26. září 2012 - 16:04:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak se do nějakého toho města s obchvatem jeďte podívat a pak poreferujte. Doporučuju třeba Bánov.
Jeden příklad nic neznamená. Vám doporučuji třeba Rudnou (kde mají dokonce dálnici), Kolín (kde kamiony díky obchvatu nebudou škodit lidem v centru, ale ve Štítarech) nebo Brno (kde R43 "vyřeší" problém s tranzitem skrz Krpole tím, že ho šoupne do Bystrce a Kníniček).

Jak ty kamióny z D1 dostanete na železnici? V jaké formě? Odkud kam? Kdo to zaplatí? nebo to nařídíte?
Viz můj příspěvek 31, odstavec 3, nemíním se opakovat. Netvrdím ani, že tento postup vyžene všecky kamiony z D1. To jste si asi spojil moji odpověď Hookovi ohledně regulace aut s odpovědí vám ohledně kapacity 250ky.

které na D1 v běžném provozu nejsou, to je jen vroucí šotopřání, problém jsou jen nehody a opravy
No jasně. Třetí pruh se staví jen kvůli nehodám a opravám. A nářky, že se má postavit R35 jakožto variantní trasa k přetížené D1 jsou jen vroucí šotopřání. Ještě že to víme.

holt se na ni 30 let nešáhlo
Mám důvodnou obavu, že jste po D1 od roku 1982 nikdy nejel, anebo jste toho roku vypil větší než malé množství methanolu.
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1620
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 26. září 2012 - 19:38:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corlin, Edmondson: nechtěli byste tu šéfovou a kvalitáře na čas poslat do Plzně, aby vymetli ten Augiíšův chlív? Humusné jsou nejen plzeňské žloutenky, ale i humanizace, na které se taky od dodání mimo podlahy nesáhlo. :-(

No, ale je fakt, že by se asi na delší dobu v Plzni nehlo ani kolo...
Edmondson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 26. září 2012 - 20:24:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Peta303 To je problém, neb lidí, kteří úklid vykonávají svědomitě sami od sebe je velice pomálu,na ONJ (vyjímečně i jinde) - Pr.Vrš- tam je to otázka cti mít turnusovku čistou.
I mně vadí, když ( po více než 30 letech ) mám na stanovišti přebíraného HKV svinstvo - drobečky za BSE.. a jinde na pultě, pod pedály, někdy ještě hůř. Ale to je spíš vyjímka.Po sobě uklízím a před odchodem zametu ( pokud dá čas).
Pravda, někdy ten čas není. Ale člověk se snaží alespoň nepřispět k nepořádku.

Jo, kde jsou ty doby, kdy byl obrat na turnus. číslech HV a stanoviště muselo být čisťounké.
To se týkalo i ovládacích prvků a madel ... parních loko při posledních jízdách pravidel a při TBZ 464.008 s dalších s Panem Ing. Hálou, na něhož všichni, kdo jsme jej znali (a konali u něho zákonité zkoušky) či Panem komisařem Žemličkou.
Oni kolegové Libeňští si také udržují jak technický, tak ostatní pořádek.Stejně jako řada dalších solidních partií.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3448
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 26. září 2012 - 20:36:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to má být. Vyčištěné i přepínače, rukojeti a prostor mezi nima. Když tam osoba řídící je pomalu víc než doma, tak se tam taky musí jako doma cítit.

Dispečer: Rukavice netřeba. Pro ty opravdu těžké případy vozím v "kápézetce" na cesty desinfekční gel na ruce.
Rebel Yell
Velkej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 26. září 2012 - 20:54:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Mne jako zákazníka nezajímá, kolik toho má na práci pracovník celostátních drah. To je problém celostátních drah. Já mám koláč za 9,- a kafe zdarma, případně pivko za 20,-. A to se počítá.
Co se týká občerstvení u Jančury, tak pan majitel někde prohlásil, že je to od ČD pěkná blbost nevládnout nad cateringem ve vlaku. A s tím já souhlasím.

A co se týká pokladní, mne vůbec nezajímá, že tam sedí 12 hodin. To není můj problém.
Tak mne napadá, že by na přepážkách mohly být displeje, na kterých by se zobrazoval čas, po který tam obsluha sedí. A pod časem by byl symbol smajlíku, který by se měnil na základě toho času. Pak by zákazník mohl odhadnout míru nas.....ti pokladní a věděl by, do čeho jde.
Ale je fakt, že InKarta s el. peněženkou je opravdu dobrá věc, za ni ČD chválím. Dokonce si myslím, že ji ČD málo propaguje (tu peněženku).
Velkej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 26. září 2012 - 20:56:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A na žloutenku mám očkování. A i B.
Jistota je jistota.
Porucik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 323
Registrován: 4-2009
Odesláno Středa, 26. září 2012 - 21:35:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohl by mě někdo osvětlit, jakými znalostmi oplývají průvodci(stevardi)RJ?

Žádnou, nepotřebují ji. Mají na starosti palubní servis ne dopavní věci. Na výpravu vlaku a podobně je ve vlaku jeden vlakvedoucí.
Edmondson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 26. září 2012 - 21:58:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Velkej č.158: Ono je to poněkud složitější - asi by bylo od věci Vás posadit za terminál Unipoku ve špičce a až by po Vás poteciální cestující nevěděl, co chce, leč vyžadoval by toto ihned, také by jste nebyl po několikerém opakování tohoto zcela v pohodě.
Ke klasickému terminálu Unipok je již nabaleno značné množství dodatečných modulů, navíc v souč. době mně nepochopitelná výměna klasických Oki 320 za "výhodnější " termotiskárny, občas přetížené spojení s centrálním serverem - to jsou věci, o nich jakožto cestující laik nemáte pojem - pro ilustraci vědomosti pro mezin. Unipok = ca 3/4 metru vysoký sloupec manuálů, z nichž musí dosti podstatnou část pokladní znát.( Moje žena toto vykonávala ).
Navíc v případě poruch, potřeby nastavení SW... je nutno kontaktovat techn. servis, popř další pracovníky a to se řeší telefonicky. A někdy to může i trvat.
A aby toho nebylo málo, po redukci služeb ČD Center Vás navíc tamní pracovnice pošle za pokladní.
Jistě, může se vyskytnout vyjímka, ale nebývá tomu tak.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1109
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 26. září 2012 - 22:41:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poručík: No nezlobte se na mě, ale v tom případě pak nemohou RJ konkurovat. Neb neznalost (doko ofic) je něco, co mě jako cestujícímu vadí, což vadí i vám, ale pouze a jen v případě ČD. On Bůh to nemusí. Proč také, když umí jen a jen kopat.
Jinak je zajímavé si přečíst SPP od Lea, mám pocit, že znalosti jeho personálu budou na daleko větší výši a celé RJ může jen tiše závidět. A mohou tím pádem pro cestujícího víc udělat, než podavač kafe a dortíků.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3450
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 27. září 2012 - 00:32:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oni toho Fejka neměli vyfejkovat, možná by tam k něčemu byl užitečný. Teda samozřejmě za předpokladu, že by zkostnatělá garnitura na Nábřeží na jeho rady dala.
České Dráhy by v tom případě měly šanci na rychlý skok v prozákaznickém přístupu. To už za těch 200 tisíc měsíčně stojí.
Zato pan generální je samá srandička, samej raut a golf, ale to co se mu děje pod nohama, nemá ani tuchy.
Za co to pako zrzavý vlastně bere peníze, to mi pořád nějak nedošlo.
Občas se objeví na co nejveřejnějším "jevišti", kde se naoko zhádá s klaunským frňákem RJ, pak si vzadu podají ruce a za tuhle maškarádu bere měsíčně to, co průměrný člověk mimo Prahu nevydělá ani za pět let dřiny.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ml636.)
Rebel Yell
T. H .
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Čtvrtek, 27. září 2012 - 08:39:10    Odkaz na tento příspěvek  

Jeden příklad nic neznamená
Jičín, Hrádek nad Nisou (i když tam zatím nesmí tranzitní nákladní doprava, než se dokončí silnice do Polska), Nymburk, Třemošná u Plzně, Moravské Budějovice, Čáslav, Velvary, Česká Skalice (a proti tomu Náchod), Rumburk, Vamberk... Ještě víc?
Viz můj příspěvek 31, odstavec 3
Tak tam žádné řešení nevidím, akorát tu ideovou omáčku, která očividně nefunguje (resp. líp fungují ty obchvaty, které jsou právě důsledkem "kvantifikování" externalit).
kamiony z D1
Třeba k nám do Chemika jednou týdně přijede (po D1) kamión s chemikáliemi z ex Jugoslávie nebo Rumunska, to by mě fakt zajímalo, jak by to posílali nějakou zetkou... A takových výrob jsou desetitisíce, možná statisíce.
P.S. Nebudete příbuzný s psychopatickým "Informatikem" z Barrandova, co by jedinou molekulu CO2 zpoplatnil za milión korun a viděl v tom řešení problému s kamióny na tamní radiále? (A pak postavili fujfuj Pražský okruh a kamióny na Barrandově najednou nejsou a Informatik je furt socka bez peněz...)
Třetí pruh se staví jen kvůli nehodám a opravám
Třetí pruh se postavil do Mirošovic, protože tam je to vlastně D1+D3. A R35 Opatovice - Mohelnice je především ekologická záležitost, aby nebylo třeba ujet od nás do Zlína zbytečně o 100 km víc přes Brno :-).
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 765
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 27. září 2012 - 09:18:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neb neznalost (doko ofic) je něco, co mě jako cestujícímu vadí, což vadí i vám, ale pouze a jen v případě ČD. On Bůh to nemusí.
Bůh to nemusí, protože to zákazníci evidentně nepotřebují. Široký vějíř tarifních nabídek, ve kterých se mnohdy nevyzná ani paní modrá pokladní, na žlutém papíře neexistuje, přípoje na žlutý autobus jsou žluté slečny schopné najít (ba co víc, v případě zpoždění žlutého vlaku jsou schopné ten žlutý bus i pozdržet), a co potřebuje zákazník víc? Citaci článků z TR10 a SPPO? Odstavce "Cestující je povinen...", "Cestující nesmí..."? Nebo citaci z D1 a D2?
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 466
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 27. září 2012 - 09:21:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Juzek:

Jak to, že je vyrobená 361.005 ? Neříkalo se náhodou, že už se dělat nebude, ty 361-ky na V = 140 km/h budou nakonec jen 4 ks a pátá vyrobená mašina bude už ta z 15 ks série s ETCS a V = 160 km/h ?...
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Čtvrtek, 27. září 2012 - 09:36:05    Odkaz na tento příspěvek  

Edmonson: mimoděk jste krásně popsal reálnou situaci. Úřední moloch nabobtnal do nepoužitelných rozměrů. Systém tarifů a slev připomíná jízdní řád z roku 1972 (tisíc výjimek, mnohdy nepochopitelných i průvodčím z jiných tratí). Povinnosti pokladní jsou srovnatelné s povinnostmi dozorčího vojskového tělesa posádky Čáslav a technické vybavení je poslepované z toho, na co ZBYLY peníze.
Konkrétní otázka - proč si nemohu v pokladně koupit společně s lístkem na vlak i lístek, na kolo ????? Proč musím zdržovat průvodčího ????? A to jsem slušný cestující a mám připravených 50 nebo 100, aby se mu/jí dobře vracelo.
Abych nekritizoval jen dráhu - pražská šalinkarta je taky výdobytek rozvinuté kapitalistické společnosti a taky nic nejde. A když se to spojí s dojerzdovým pásmem PID, tak je opravdu veselo.
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 27. září 2012 - 10:59:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě víc?
Třemošná, Nymburk, Jičín a Vamberk jsou opět případy, kdy se problém s auty "vyřešil" jeho přesunem k jiným lidem.

Tak tam žádné řešení nevidím, akorát tu ideovou omáčku, která očividně nefunguje
Pokud nevidíte, váš problém. Číst snad umíte.

líp fungují ty obchvaty, které jsou právě důsledkem "kvantifikování" externalit
Pokud dokážete postavit obchvat, kde odkoupíte pozemky za tržní cenu (což není totéž jako "cena v místě obvyklá") a dosáhnete dohody se všemi lidmi, kteří budou provozem na obchvatu poškozeni, pak ano. Jinak ani omylem.

Zbytek jsou strawmani a kecy ad hominem, které netřeba komentovat.
Zase já
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.67.82.59
Odesláno Čtvrtek, 27. září 2012 - 11:22:24    Odkaz na tento příspěvek  

Ono je to těžké, když na jednoho zaměstnance v dopravě připadají dva úředníci na nábřeží. Musí se něčím živit, aby ukázali, že jsou za ty peníze co platní. To že berou několikanásobně víc, než ten zaměstnanec v dopravě, co má za něco odpovědnost ani nemluvě...
T. H .
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Čtvrtek, 27. září 2012 - 11:46:45    Odkaz na tento příspěvek  

Třemošná, Nymburk, Jičín a Vamberk jsou opět případy, kdy se problém s auty "vyřešil" jeho přesunem k jiným lidem
Třemošná byla dostatečně medializovaná, že tam jde o partu kverulantů, co si postavili novostavby (!!!) v ochranném pásmu plánované silnice a pak se divili, že tam ta silnice vznikla. Nymburk, Jičín ani Vamberk pak nic k nikomu nepřesouvá (leda snad podle nějaké ekodoktríny, že "problém" je i vidět auto na obzoru).
dosáhnete dohody se všemi lidmi
To nelze u liniové stavby prakticky nikdy (ani u liniové stavby "hodné" železnice!). Vždycky se najdou "Informatici", kteří ten metrový proužek koupili rychleji, protože se na obstrukce specializují (viz D5 kolem Plzně, viz D8), a mají snahu o dohodu "jediná molekula CO2 za milión korun". Ale to není žádná novinka, obstrukce tu byly už vůči stavbě KFNB, Vysoké Mýto stejně kverulovalo proti Olomoucko-pražské dráze, Modra proti koňce z Prešpurku do Trnavy (ať tu diskuzi vrátíme na Slovensko :-) ).
Samozřejmě, zbylou možností je pak tlačit tu dopravu (kterou prostě nezakážete přes veškeré touhy, leda tu znovu vybudovat nějakou tentokrát zelenou totalitu) stále těmi samými místy, kde "dosáhla dohody se všemi lidmi" už Marie Terezie. IMHO to ovšem ideální řešení není.
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 27. září 2012 - 12:39:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Onálepkovat poškozené lidi jako partu kverulantů je vskutku hádkovské řešení problému. Baráky v ochranném pásmu silnice nikdo nestavěl (to vám stavební úřad ani nepovolí), to jste asi zase něco zaslechl a překroutil k obrazu svému.

U liniové stavby samozřejmě lze dosáhnout dohody, akorát to trvá déle a stojí to více, což je zřejmě to, co sociálním inženýrům vašeho formátu leze krkem. Zrovna "hodná" železnice škodí svým hlukem natolik, že lidi u novostaveb a rekonstruovaných koridorů sepisují petice proti PHS :-)

Proužek napříč D5 nabídl Dětem země sám původní majitel, kterému hrozilo vyvlastnění a neměl čas/sílu/žaludek na boj proti státní mašinérii.

Protesty Vysokého Mýta proti Olomoucko-pražské dráze jsou urban legend, trasa přes Třebovou byla vybrána kvůli lepším terénním podmínkám oproti původní variantě Svitavy-Litomyšl-VM (Je to pěkně popsané v Honsově knize Velká cesta).

Takže si dál bojujte proti svým haluškám o velkém ekologickém spiknutí, na to mě už nepotřebujete.
T. H .
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Čtvrtek, 27. září 2012 - 12:52:06    Odkaz na tento příspěvek  

Onálepkovat poškozené lidi jako partu kverulantů
Přeložka silnice I/27 v Třemošné byla v územním plánu dlouhá léta a EIA na ní byla vydána v roce 1996, kdy tam ještě žádné domy "poškozených lidí" nestály (resp. ty, co stály, měly původní trasu I/27 "Americkou ulici" přímo před okny, takže těm se rozhodně ulevilo). Prostě pár poškozených mozků za levno nakoupilo pozemky se zátěží budoucí přeložky a pak se cítili strašně ukřivdění "za okny jim najednou vyrostla silnice", když ji tam ŘSD postavilo.
Zrovna "hodná" železnice škodí svým hlukem natolik, že lidi
... v Jamrtálu sepisují petice pomalu za její zákaz (a to tam je déle než ty činžáky, jenže parovoz tam jel párkrát za den, ne co pět minut). Vono nic není tak černobílé, jak by se chtělo.

Ke zbylému ad hominem bez komentáře.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1145
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 27. září 2012 - 13:24:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Honzaklonfar: Pokladní vám prodá lístek na kolo a pak se do vlaku s kolem nedostanete, neb bude "vyčerpaná kapacita" na přepravu kol. Právě proto asi byl prodej lístků na kola u pokladen zrušen, neb jeden novinář z toho před nějakým časem udělal několik soudních přelíčení a článků v mediích. ........možná se ti najdou znalí, co dají odkaz na tuto kauzu.
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 27. září 2012 - 13:43:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidem nevadil obchvat jako takový, ale hluk z něho. Existence silnice v územním plánu nedává právo poškozovat okolní lidi hlukem; resp. nedává právo překračovat zákonné hlukové limity, které byly socingy vašeho ražení účelově zvednuty vysoko nad zdravotně nezávadnou mez, a v případě Třemošné byly i tak překročeny.
Nevím co myslíte pod "zátěží budoucí přeložky". Pokud to má být věcné břemeno, tak to tam na 99% žádné nebylo - ŘSD dobře ví, že řešit nadměrný hluk věcným břemenem je náročné (holt to vyžaduje dohodu s majiteli, což je technokratickému myšlení cizí) a jednodušší řešení je vydupat si výjimku ze zákona.

v Jamrtálu sepisují petice pomalu za její zákaz
Dodáte zdroj, že ta petice je opravdu za zrušení Pražské spojky a ne za snížení hluku? Protože rekonstruce Pražské spojky se už plánuje a její součástí je i výměna svršku za nový s pružným uchycením pražců.

(Příspěvek byl editován uživatelem Robert_Antonio.)
T. H .
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Čtvrtek, 27. září 2012 - 14:50:38    Odkaz na tento příspěvek  

Existence silnice v územním plánu nedává právo poškozovat okolní lidi hlukem
Existence koridoru silnice v územním plánu dává právo tu silnici postavit. V době zpracování EIA na obchvat Třemošné se tam žádní "poškození lidé" očividně nevyskytovali (jinak by ta EIA neprošla, resp. prošla by s protihlukovou stěnou), to až později pár vychcánků "socializovalo ztráty" (za nadšeného hýkání ekologistů, každý kdo zaškodí je vítán) z levných pozemků, na kterých si postavili baráky u budoucí silnice, po které - světe div se - začala jezdit auta. Bohužel, kvalita našeho soudnictví je taková, jaká je, a tak šlo ŘSD při riziku mnohaletých soudních obstrukcí raději cestou mimosoudní dohody (kterou vychcánkům zaplatí obyvatelé kraje a obce, i když hluk z obchvatu je v normě). Takže poučení z toho je opět takové, že stačí dělat hodně velký bugr a furt kverulovat a dotyčný nakonec dostane, co chce (krom ekologistů metoda používaná hlavně cikány).
socingy vašeho ražení
No, tak to je ad hominem opravdu od toho pravého...
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 768
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 27. září 2012 - 15:39:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějak nechápu, jakej je rozdíl, že mi pokladní prodá lístek na mě, ale už ne na kolo.
To jako když je vyčerpaná kapacita pro kola, tak můžu jet sám a kolo za mnou přijede dalším vlakem samo?
Nebo mám jet příštím vlakem? Tak proč teda prodávala lístek mně a neřekla mi, že mi lístek na mě prodají taky ve vlaku (a bez přirážky), když bude místo pro kolo?
Nebo ČD nezvládnou pochopit, že pojedeme BUĎ oba (já i kolo) NEBO nikdo?
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Čtvrtek, 27. září 2012 - 15:57:52    Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: Děkuji za informaci! Nicméně moje stará plešatá hlava to nějak nebere. Není náhodou jedno když půjdu vrátit svůj lístek, nebo navíc lístek na kolo, když jsem se pro vyčerpanou kapacitu nedostal?
Myšlenka, že zamknu kolo na nádraží k zábradlí a pojedu na pěší výlet do plánované cílové stanice může napadnout jen duté hlavy na nábřeží - v tretrách s kufry SPD daleko nedojdu a kolo za 50 litrů u toho zábradlí vydrží tak půl hodiny (stejně jako běžné turistický cross za 15)!
Díky výlukám mezi Táborem a Benešovem (které chápu a ctím) zítra nedám dráze utržit a přepravím se autem. Bude to nepatrně dražší, rychlejší a logické. Ale budu se muset vrátit k autu, což při funkční dráze na sv. Václava nedělám a dávám si "obkratku".
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1148
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 27. září 2012 - 17:15:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tenkrát ten novinář si vynucoval přepravu i s kolem, neb prý, když mu pokladní jízdenku na kolo prodala, tak ho musí vzít. Tenkrát z toho bylo nějaké zpoždění vlaku a on odmítal zaplatit zdržení, asistence PČR a pak z toho byl soud a tak dále .....
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Sobota, 29. září 2012 - 15:58:03    Odkaz na tento příspěvek  

V Brně na nákladní/ukázkové/dopravě 751 001 ,008 a pomeranč 012.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Sobota, 29. září 2012 - 16:21:46    Odkaz na tento příspěvek  

Koukám na zprávy a v reportáži ze Dne železnice v Brně jsem viděl Edu Hrubeše, známého baviče a trumpetistu. Viděl jsem dobře, účastníci?
Jinak jsem zaslzel, když tahali děti do Sergeje, který byl ukázkově odmaštěn. Když jsem do něj v roce 1983 vlezl v Břeclavi (abych se svezl z nádraží na spádoviště), tak jsem byl mastnej ještě několik dní :-)
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1191
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 29. září 2012 - 16:26:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eda je šotouš celebrita
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Sobota, 29. září 2012 - 16:47:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ano byl tam E.Hrubeš a taky A.Zbořil ze soutěže "A-Z kvíz",aby si lidi vyzkoušel co vše ví o železnici.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Neděle, 30. září 2012 - 06:10:56    Odkaz na tento příspěvek  

Dík za info! Eda je člověk vpravdě renesanční.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3177
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 30. září 2012 - 08:07:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert Antonio: V jamrtálu již dávno pružné uchycení kolejnic k betonovým pražcům je. Výhybky na obou zhlavích výhybny Vyšehrad nepočítám a také spojku do Vršovic, tam pružné upevnění není. Jestli je něco opravdu zdrojem hluku, tak je to vlnkovitost kolejnic, na kterou tam SŽDC upřímně kálí. Nevšiml jsem si, že by se tam někdy objevila brousící souprava a tento nepříliš žádoucí stav se alespoň dočasně odstranil. Ano, jsou tam malé poloměry oblouků, frekvence vlaků vysoká a dráha tam byla dřív, než baráky. Ale to neznamená, že je v pořádku, že na to SŽDC kašle.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 30. září 2012 - 12:30:30    Odkaz na tento příspěvek  

ad Velkej : byl jste někdy v Itálii či Francii ? Tam odbavení jednoho cestujícího u počítače trvá i deset minut, protože ty jejich systémy jsou poněu složité, když se najednou objeví, že nácestný vlak je vyprodán a spojení se nedá realizovat, tak se začíná znova ... A to ve Francii existuje třeba jedno spojení za 24 hodin ... Pak se volá mobilem, že na ten den je spojení vyprodáno a s rodinou se u pokladny řeší, jiný termín ... Výsledkem jsou i hodinové fronty ... Italové sice postupně zavádějí jízdenkové automaty, ty jsou ovšem zcela debilní, protože si tam nemůžete zvolit ani typ vlaku, kterým byste chtěli jet, resp. trasu po níž byste chtěli jet ... systém prostě vybírá nejbližší, resp. nejrychlejší spojení. Když bude druhý "rychlý" vlak v pořadí vyprodán a z přestupní stanice byste mohli jet třeba pomalejším vlakem nebo vlakem s levnějším jízdným, tak prostě ten automatický systém vám takové spojení nenabídne ...
Německý systém je v tomhle případě trochu lepší, ale klidne vám nabídne spojení, v němž je vlak "s povinnou rezervací" a při pokusu o nákup jízdenky vám pak sdělí, že je vyprodáno, resp. nabízí vám spojení dopravními prostředky jimiž jet nechcete nebo nemůžete (BUS) ... vyloučit tyhle dopravní prostředky nelze ...

Zlatý český systém, kdy si koupíte u kasy jízdenku a jedete libovolným dálkovým vlakem, který vám vyhovuje a nejste vázáni na nějaké "vlaky s povinnou rezervací místa" ...

Aleš_Liesk.: ale v kusbuchu na trati 220 je poznámka "Povinná rezervace místa pro jízdní kolo", takže od cestujícího s kolem, kupujícím si jízdenku, bych očekával, že před nákupem jízdenky se dotáže, zda je v konkrétním vlaku volné místo přo přepravu kol ... I při výlukách se přeprava jízdních kol zajišťuje v "koloprívěsu", který jezdí za jedním autobusem...

Z hlediska ČD bych očekával, že při "povinné rezervaci místa pro jízdní kolo" se na těchto vlacích budou objevovat dostatečně kapacitní vozy ... Onehdá jsem ve Francii viděl "služební vůz" do něhož se nafutruje přes 30 jízdních kol, pro doprovodného pracovníka tam je jedno kupíčko ... Dávat tam to BDčko je typický projev hlouposti a neznalosti provozní reality od těch, kteří o těchto věcech rozhodují ...
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Neděle, 30. září 2012 - 18:12:51    Odkaz na tento příspěvek  

MZ: výlukový jízdní řád přepravu kol v rychlících Tábor - Praha VYLUČUJE! Proto jsem na sv. Václava jel do Týnce autem a z Ounuzu se k němu vracel.
Jinak souhlas, měl by být řazen vůz s kapacitou přepravy kol odpovídající druhé dekádě 21. století.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 01. října 2012 - 10:57:12    Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar : tak nevím, zda čtu poznámku ve výlukovém jízdním řádu správně > přeprava jízdních kol jako spoluzavazadel je vyloučena, u náhradní dopravy za vlaky R je možná přeprava 5 jízdních kol ... chápu to tak, že pokud si rezervaci provedete, tak asi bude limitována na těch 5 jízdních kol, které lze přepravit v tom přívěsu, v R nejezdí kupata, kde prostor pro kolo jako spoluzavadlo není, jako spoluzavazadlo ho můžete vézt v osobáku ... Tam jezdí NAD různé KAROSY a SORY, kam se nacpali i kolaři ... kteří tam být nesměli ...
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pondělí, 01. října 2012 - 11:38:25    Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Mě sere už to, že na 220 MUSÍM mít předem rezervaci! Warum denn? Možná tomu úplně nerozumím, ale na 170 dávám kolo do hytláku (na R) a na koncové představky (Os), vše bez rezervace. Nicméně se nic neděje, příští svatováclavskí jízda je až za rok :-)!
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3462
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 01. října 2012 - 11:57:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako nezasvěcený, kolo vlakem netahající člověk se taky vždycky podivuju nad tím, podle jakého klíče vlastně musí mít kolař povinnou rezervaci a kde ne. A nejednou jsem byl svědkem situací, kdy se kolaři s lístkama drali k vlaku a byli četou vyhozeni, že bez povinné rezervace je nevezmou.
To by se možná dalo uplatnit, kdyby nebyly žádné rezervace předem, ale to jsou vážně všechna místa pro kola ve vlacích takhle vyrezervovaná dopředu, že tento zákaz bez předchozí rezervace má smysl?
Rebel Yell
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5687
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 01. října 2012 - 12:38:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No on je problém v tom že je možné rezervovat až do doby odjezdu vlaku. Tudíž bez rezervace by šlo teoreticky brát na jednu následnou stanici (když je místo).

Jiná věc je že povinná rezervace na poslední úsek je pitomost úplná (typicky na tý 220 z Benešova do Prahy).

Další věc pak ta že záleží na četě a situaci. Taky už jsem odjel bez rezervace - dokonce jsem byl tázán iniciativně "a vy s náma nejedete?" a když jsem pravil že bych jel ale nemám rezervačku tak bylo mávnuto rukou a konstatováno že to vymejšlel trouba (byl to hodně hlubokej podzim v tejdnu a kolo bylo to jediný moje).
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pondělí, 01. října 2012 - 13:01:34    Odkaz na tento příspěvek  

Právě jsem se informoval od kolegy, který 220 využívá. Prý se jim hromadili kolaři, že půlený hytlák nestačil(dřív snad AD, nejsem expert přes značení), tak na některé rychlíky přivěsili celý hytlák a furt to bylo málo. Lidi jsou holt svině a chtějí se z Prahy vyvézt a nazpátek kolmo :-). Nicméně uznávám, že když dráha připraví 2 celé hytláky a ono začne v pátek v noci lejt, tak jedou prázdný...
Podobný problém je v elefantech, když na místě pro 4 kola sedí jedna širokorozchodná baba s RVHP taškou a ostatním příslušenstvím, která se nehne. Rozhovory s takovým shlukem proteinů spolehlivě zvednou krevní tlak nad přípustnou hodnotu....
Nelze se pak divit rodinám s dětmi, že naloží kola na auto a vyrazí. Je to operativnější, lacinější, ale musí se k tomu autu vrátit a doufat, že nebude mít rozbitá okna a pořezané gumy.
Pamatuju, že když jsem vozil ROH děti na jarňáky, tak jsem musel "objednat přepravu". Pro party nad 4 lidi by to mělo platit i na ta kola. Kdyby nejvyšší pan železničář té partičce dal měřitelnou slevu....
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5689
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 01. října 2012 - 13:26:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No mám dojem že pro 4 ks už sleva je docela viditelná.

Jinak nevím jak by se měli objednávat skupiny 4 kolařů např. do ešusu z Černošic na hlavák. Resp. co by se stalo kdyby se objednali - neb nejspíš b jely furt ty dva echály. V rychlíkách pak je k dispozici nepovinná rezervace. Za celý léto jsem ji nepoužil a vždy s kolem odjel, přičemž budu mít na kole skoro 5000 km/rok a jezdím "po republice". Na druhou stranu jsem "poučený", tudíž volím cesty mimo největší presy a vyhýbám se výlukám. A z titulu opruzu na 220 už jsem nebyl na kole dole na jihu víc než rok - jednou vloni jsem se vracel od šumavy z Budějic.