K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 10. 05. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 10. 05. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3151
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 03. května 2012 - 20:06:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na vlak-z vlaku... Takže další obsluha dalšího tlačítka navíc. Předpokládám, běda, jak to fíra zapomene obsloužit.
Už když jsem pročítal manuál ke GSM-R provozu, tak jsem se křižoval se slovy zlatý simplex a stuhy.
Rebel Yell
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5443
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 03. května 2012 - 20:30:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,na "koryto" se dostanu nepravidelně,ale zatím naštěstí jen na strojích 111,163,příp.sysel.. kde se zatím v GSM nepracuje..Až na změny stuhy když člověk jede delší trasu mi "standard" vyhovuje.Volání "mašina od xy "je všude co znám bez potíží,jen vzpomínat na simplexní kanály když člověk někam přijede jednou za čas mi někdy dělá problém..Spíše mi vadí že se v provozu pohybuje tolik typů rádií a pak člověk někdy ve tři ráno loví v paměti a na tahácích jak se ta která kisna oživuje a ovládá.. No a protože si různé perly a poruchy fotím tak jedna z nich..

..pořádná mašina má kotel a komín..
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12706
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 03. května 2012 - 21:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf:
a to je zas co za vysílačku??To vidím prvně:-)To je nějaká napodobenina (zmenšenina) VO67?

Hajnej:
No tak pokud se to vše týká toho GSM-R tak pak už to trochu chápu..to víš..máš zaběhlé to co leta (neřikám, že já jsem nějaký matador) děláš a tak řešíš kde co:-)
Ale doufám, že metoda hovorů přes Simplex jen tak nevymizí..
I tak si myslim, že pozice na vlak a od vlaku jsou tam uplně zbytečné, ale to je tím, že o tom vím zatím vcelku prd..jak už jsem psal..systém GSM-R neznám..

Další věc..změna kanálu simplexu..jde jednodušše jen když máš simplex zaplý (to přeškrtnuté), ale v případě, že ho máš vyplý tak musíš přes jakousi kolonku data, zvolit tuším 5ku, pak teprve přeladit na číslo, které chceš a potvrdit..já jsem zvyklý si za jízdy připravovat simplex do stanice, kde vím, že se na tom simplexu budu bavit..teď se to budu muset odnaučit a ladit až v té stanici při zaplém S..

Na tohle si řikám, že klasická VO47 byla prostě to nej..žádné zdlouhavé přelazování..přeroluješ si čísilka jak chceš a to je vše..žádný potvrzování, žádný listování seznamem..
Konečně něco pořádnýho melodickýho!!
ReOrder & Stine Grove - Seize The Day (Original Mix)
Temple One - World Beyond (Daniel Kandi & Phillip Alpha Remix)
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12707
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 03. května 2012 - 21:04:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale aby to neznělo, že jen kritizuju..já tuhle změnu vítám..jde jen o to si to zaběhnout..ale stejně si myslím, že těch několik detailů by šlo udělat jinak..ale asi pozdě, když už je to na "stole" takto..
Konečně něco pořádnýho melodickýho!!
ReOrder & Stine Grove - Seize The Day (Original Mix)
Temple One - World Beyond (Daniel Kandi & Phillip Alpha Remix)
Bob1478
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.107.39
Odesláno Čtvrtek, 03. května 2012 - 21:39:30    Odkaz na tento příspěvek  

Luboš ct:vypadá jako Radom FMX 20?číslo když tak opravte,mohutně tím nahrazují VO47 na 130tkách
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12711
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 03. května 2012 - 22:08:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je myslím FXM20, ale taky nevím přesně..:-)

Na řadě 230 jsou téměř na všech VO47, vyjma těch s kopýtkama co prošli reko a dvou kusů:
230.075 má VO67 (už dlouho) a 230.096 už tu novou VO79!
Konečně něco pořádnýho melodickýho!!
ReOrder & Stine Grove - Seize The Day (Original Mix)
Temple One - World Beyond (Daniel Kandi & Phillip Alpha Remix)
Lodyha77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 3-2011
Odesláno Čtvrtek, 03. května 2012 - 22:11:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo, jestli ALEX jezdí do Prahy také s jídelním vozem? Sám jsem viděl jen čtyřvozovou soupravu bez. Děkuji
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5445
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 03. května 2012 - 22:26:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tahle krabice s černobílým displejem je na některých českotřebovských vozech 810,ale už jsem to zahlédl i na něčem jiném..typové označení z hlavy nevím,v zaměstnání zjednodušený návod k obsluze vlastním
..pořádná mašina má kotel a komín..
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 495
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 04. května 2012 - 08:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf: No a protože si různé perly a poruchy fotím tak jedna z nich..
Jak jsem ve vysílačkách laik, tak v tom žádnou perlu nevidím (poruchu jo). Já osobně - bez znalosti jakýchkoliv okolností - z nápisu usuzuji, že samostatná ovládací jednotka Radom zjistila poruchu vlastní (ve smyslu "opravdické") vysílačky VS47. Co jiného tam chcete napsat?

LubošCT: I tak si myslim, že pozice na vlak a od vlaku jsou tam uplně zbytečné,
A jak rozlišíš situaci, kdy do Plzně přijede šnekcuk :-) do Němec, eso odstupuje od vlaku a na ten samý vlak nastupuje vytuněný Herkules bez blesků, pruhovanejch pluhů a kulatejch vokýnek?
Radom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.143.173.98
Odesláno Pátek, 04. května 2012 - 09:50:56    Odkaz na tento příspěvek  

Alf: Mě se na Radomce jednou taky hláška: "Chyba47" objevila a to z důvodu, že kolega který to večer odstavoval jaksi rutině shodil starý jistič vysílačky, což mi hnedka netrklo, protože při montáži těchto RDST byl samosebou namontován i jejich nový jistič, který jsem nahodil. Až po nahození starého jističe od bývalé TRS-ky chybová hláška zmizela do propadliště dějin...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5512
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 04. května 2012 - 10:17:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lubo: I tak si myslim, že pozice na vlak a od vlaku jsou tam uplně zbytečné
Jak už psal AL, při přepřahu nejdřív potřebuju vyhnat nastupující mašinu číhat mezi trpaslíky a současně můžu potřebovat přijíždějícímu vlaku něco žbleptnout ohledně místa, kde má zastavit.
Po přepřahu zase potřebuju dirigovat odstupující mašinu a současně dělá nastoupivší mašina brzdu.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12714
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 04. května 2012 - 15:19:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš, Hajnej:
Když já furt žiju v dojmu, že si nechám nalazený simplex a přes ten budu s výpravkou komunikovat...:-)
Pravda je, že je spousta míst, kde se na simplex nekomunikuje a tak by možná tam ta funkce význam měla..
Každopádně díky za osvětu..už jen zjistit, jak je to s těma pozicema 1, 2 a 3strojvedoucí a bude to cajk:-)
Konečně něco pořádnýho melodickýho!!
ReOrder & Stine Grove - Seize The Day (Original Mix)
Temple One - World Beyond (Daniel Kandi & Phillip Alpha Remix)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4857
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 04. května 2012 - 16:34:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: Mno, ty to asi nepamatuješ, ale to číslování odstupující a nastupující už tady jednou bylo. Začalo to v souvislosti instalováním Rdst Mesa na 363. Pak to chvilku pokračovalo i s přechodem na naše TRS a v klidu to vyšumělo...Co já vím, tak se to nikdy a nikde nepoužívalo.
Uvidíme co se z toho vyvine. Každopádně snad už přestane ta džungle. Přeladení na Simmplex mimo tří vyjmenovaných stanic (tedy jestli to ještě platí), smí být jen na pokyn disp/výp.
Ty pozice jsou celkem jednoduché. vedoucí HV = 1, vlaková s přípřeží nebo postrk = 2, postrk v případě vlaku s přípřeží = 3 (Bez záruky, nebo to bude jinak..).
Hajnej: Jen mi není moc jasné řešení odstupující od či nastupující. Těch může být najednou více.
Odstupuje přípřež, vlaková i postrk najednou....Co s tím?
Každopádně se to musí v nejbližší době vyjasnit a upřesnit. Nebo to zas vyšumí....?
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2023
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 04. května 2012 - 18:59:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To tady chtěl někdo blejsknout zarážedlo v Židenicích?:
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1890
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 04. května 2012 - 20:08:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct:
Naprostý souhlas..mě vadí i to rozlišení dispečera od výpravčího symboly 1 a 2!
To je mezinárodní označení, tedy sjednocení s Evropou.


k čemu tam slouží ta pozice??To jaký tam zadám číslo strojvedoucího (jeho pozici na vlaku) má poté vliv na to, koho výpravčí vyvolá??

GSM-R potřebuje rozlišit pokud je více mašin na jednom vlaku (neboť by se další nemohla přihlásit). A vysílačka si to umí zapamatovat i na analogu a tudíž to chce vždy zadat.

1 = vlaková a v případě, že jsi přípřež, tak taky 1 a vlaková se mění na 2 a nebo přípřež je automaticky vždy 2 a postrk automaticky vždy pozice 3?
1 je vedoucí hnací vozidlo. Výpravčí vždy volá 1 (v reále se vytáčí číslo např. 24330401)

Co značí hned pod těma pozicema funkce HV od vlaku a HV z vlaku či jako to tam je??
Nastupující mašina a odstupující - představte si přepřah.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 602
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 04. května 2012 - 23:53:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paveldacicky:
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 7-2009
Odesláno Sobota, 05. května 2012 - 08:00:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paveldacicky: Ano! To je přesně ono!
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12717
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 05. května 2012 - 14:12:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda:
Brr to je ta škaredá vysílačka co jsem dnes viděl na 380..ta je ještě víc nepřehledná než VO67.To je ta slavná Kapsch??Nebo jedna z jejich modifikací?Neznám, ptám se..
1 je vedoucí hnací vozidlo. Výpravčí vždy volá 1 (v reále se vytáčí číslo např. 24330401)
Takže ty pozice jsou tak jak píše Oldcerry??Bylo by to tak vcelku logické..

Odstupuje přípřež, vlaková i postrk najednou....Co s tím?
Si pak všichni naladí, že jsou odstupující a bude vymalováno:-)


Přeladení na Simmplex mimo tří vyjmenovaných stanic (tedy jestli to ještě platí), smí být jen na pokyn disp/výp
Praxe je ale mnohdy uplně jiná..já vždy při příjezdu do stanice, kde znám její simplex a vím, že se na něm běžně komunikuje, simplex zapínám a na nic nečekám..jen doufám, že jsem tě správně pochopil..

V jaké dohledné době budou všechny tratě provozovány v systému GSM-R se už ví??Je to vůbec v plánu nebo zůstane jen u koryta?
Konečně něco pořádnýho melodickýho!!
ReOrder & Stine Grove - Seize The Day (Original Mix)
Temple One - World Beyond (Daniel Kandi & Phillip Alpha Remix)
vysílačky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.157.249.35
Odesláno Sobota, 05. května 2012 - 15:35:54    Odkaz na tento příspěvek  

"Si pak všichni naladí, že jsou odstupující a bude vymalováno"

Nemůže být odstupující 1, odstupující 2,,,, odstupující n?
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Sobota, 05. května 2012 - 20:51:37    Odkaz na tento příspěvek  

zajímavé počteníčko
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1892
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 05. května 2012 - 21:50:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: Je to MESA 23 od firmy Hörmann Funkwerk Kölleda GmbH.

Si pak všichni naladí, že jsou odstupující a bude vymalováno
Nenaladí, GSM-R je nepustí. Odstupující si naladí pouze první, ostatní si nechají svoje. Pravděpodobnost, že by odstupovaly tři mašiny a nastupovaly tři, je dost mizivá.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12725
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 05. května 2012 - 22:26:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda:
Díky za vysvětlení
Konečně něco pořádnýho melodickýho!!
ReOrder & Stine Grove - Seize The Day (Original Mix)
Temple One - World Beyond (Daniel Kandi & Phillip Alpha Remix)
Karlis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1082
Registrován: 1-2010

Odesláno Neděle, 06. května 2012 - 14:48:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co říkáte na toto, mám to zkusit? Kdo se mně ujme?

http://www.firmanazazitky.cz/strojvedoucim-vlaku-na-zkousku

Jo už jsem to našel, to je spíš takovej pomocník. Viz otázky a odpovědi níže.

. Je nutné mít s sebou/vlastnit řidičské oprávnění?

A. Řidičské oprávnění není nutné - obdarovaný samostatně vlak neřídí (není to z bezpečnostních důvodů možné).
Q. Bude obdarovaný samostatně řídit vlak?

A. Obdarovaný se spoluúčastní jízdy se strojvedoucím, který má na dané trase v den konání zážitku směnu. Z bezpečnostních důvodů obdarovaný nebude v řídící kabině sám, ani nebude obsluhovat řídící pult vlaku.
Q. Je možné vybrat si i jiné trasy jízdy, než ty, které jsou nabízené?

A. Trasy na tento zážitek jsou pevně dané a není možné si vybrat jiné, než vypsané.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 497
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 06. května 2012 - 16:01:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ta cena není tak strašná. Před pár lety jsem viděl podobné nabídky, daleko méně zajímavé z hlediska šotoušení (šlo o jízdu na lokomotivě jakéhosi stavebního vlaku, v propozicích bylo, že taky můžete dojet do první stanice a tam půlden zkejsnout, přičemž zaplacená cena se nevrací) a cena byla okolo 5 000.

Jinak mi není jasný první dotaz na řidičské oprávnění - to si někdo myslel, že budou s mašinou jezdit po silnici?
raději_nepodepsaný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.194.90
Odesláno Neděle, 06. května 2012 - 17:00:08    Odkaz na tento příspěvek  

Karlis: Víš co, udělej to jinak, na tohle se vyprdni, dohodni se s nějakým strojvůdcem (nebo ti pošlu číslo na sebe, či kolegy), přijď na jeho směnu, svez se s ním, dej mu za to ty dva litry, někde potmě ti to i načerno půjčí. Za dva litry by do toho šlo hodně lidí od drah i soukromníků.

I pokud by je (ty od ČD/CARGA) ten tvůj výlet stál litr na prémiích (100%), jsou stále litr v plusu. A to se vyplatí. Vím o hodně lidech, co by do toho za ty prachy šli. (tedy samozřejmě budou všichni svorně tvrdit opak).

Jsem zde registrován, ale nepodepisuji se, protože nehodlám poslouchat výchovná školení.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1330
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 06. května 2012 - 17:25:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu paradox s tím, že nejde "na zkoušku" zkusit řídit vlak, když naproti tomu u letadel to jde v pohodě (a za obdobný peníz). Osobně vyzkoušeno (a hned dvakrát)
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Neděle, 06. května 2012 - 18:02:27    Odkaz na tento příspěvek  

Jo, svézt se s Langustou na mašině, to je za všechny peníze. Za příplatek evakuace vlaku :-)
Plechus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 06. května 2012 - 20:58:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

raději_nepodepsaný: šlo by mne kontaktovat na mail? Já bych o svezení na mašině měl zájem veliký a odměnu dle dohody dotyčnému fírovi také rád dám, jen je mi proti srsti je chodit otravovat na nádražích jen tak naslepo, bez předchozí domluvy.. Díky.
Kolemjdoucí2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 192.162.96.43
Odesláno Neděle, 06. května 2012 - 21:33:44    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové nerozebírejte zde jízdu na mašinách na černo. Fírům se to brzy nemusí vyplatit. V provozu je velmi jednoduché to dohledat a schovávání pod pult nepomůže. Ale není to hlavní proč píši. Na youtubu jsem objevil "hezké" video, jak vlak kosí krávy v kolejišti a nic se neřeší, žádná rychlobrzda, žádné zpoždění, jede se dál.
http://www.youtube.com/watch?v=C5qqaR5PJtk&feature=related
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12727
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 06. května 2012 - 21:53:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by se na tom dalo i vydělávat?:-)

Jinak to video je pěknej hnus..a oni se ještě blbě tleměj
Konečně něco pořádnýho melodickýho!!
ReOrder & Stine Grove - Seize The Day (Original Mix)
Temple One - World Beyond (Daniel Kandi & Phillip Alpha Remix)
5233
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 06. května 2012 - 22:21:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, mám prosbu. Nemáte někdo aktuální seznam nocležen a ubytoven ČD i s kontakty? Děkuji.
our comMUNIty
nereg. host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.83.224.10
Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 09:32:12    Odkaz na tento příspěvek  

Luboš Čt: No dalo a jsou lidi, co na tom vydělávají.

Kolemjdoucí2: Když se to nikde nebude veřejně psát, dohledávat by to šlo asi těžko. Jinak u soukromníků může vydat povolení k jízdě sám dopravce, tj. například Jančura nebo Petr Šimral a pak už nikdo nemůže říct ani popel. Je jasné, že jsou tam všichni ti "jízdychtiví" na vlastní nebezpečí.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1466
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 11:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5233: Tento seznam již několik neexistuje, neboť ve vlastnictví ČD je již jen minimum nocležen a ty jsou nadimenzované jen pro čety podle turnusu.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2580
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 11:24:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lok.čety již většinou spí v depu v nějaké místnosti s lůžkem(Pj Děčín,Cheb,Most,Chomutov,Rakovník),nebo v hotelu(Bohemia v Ústí nad Labem,U Hada na náměstí v Žatci)..
98765
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 13:06:24    Odkaz na tento příspěvek  

Závozníci, kdybyste přemýšleli, nebudete vyhazovat peníze z okna, ale zažádáte si v příslušném DKV na personálním o jednorázové povolení k jízdě. Pokud znáte někoho z fírů ochotných vás svézt, tak si dohodněte s ním směnu a tu uvedete v žádosti. A můžete se svézt třeba na rychlíku na Moravu i zpět, ne někde z vlečky do stanice a pár kiláků padesátkou uřvanou smradlavou historií (i když chápu, že i to může někoho lákat víc, než pořádný šrumec). Tak zapojte hlavu a šetřete, krize je na dosah.
4321
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.83.224.10
Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 13:44:37    Odkaz na tento příspěvek  

98765: To bych to rád viděl, jak dají šoutoušovi jen tak povolenku k jízdě na stanovišti, bez nějakého závažného důvodu.
Karlis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1084
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 14:57:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové díky všem za názory a odpovědi, ono to vzniklo tak, že na jednom rádiu stále běží reklama na tento odkaz, na restauraci v oblacích, že Vás jeřábem vytáhnou 50 metrů vysoko i s takovým velkým stolem a tam si debužírujete, máte na to hodinku a pak Vás zase spustí dolů. Nevím teda, jak je to se záchodem, když náhodou jo.

No a já, jako každej zvědavej jsem tam musel hned zamířit a co nevidím, strojvedoucí na zkoušku a já jako velkej fanda mašinek mě to hrozně zaujalo.

Kdybych si mohl vybrat, tak jako pomocník v montérkách se špinavejma rukama, načichlej naftou na dieselové mašině, zvané Barča a na trati č. 210, zvané Posázavský Pacifik. Ráno v 5:30 společně nachystat mašinu, dojet pro 11 vagonků na ONJ, v 8:00 počkat ve Vršovicích na kolegu s druhou Barčou, který by se přidal na postrk, na hlaváku přidat 3 vagonky na sp.1831, mezitím by kolega s druhou barčou odjel na 9055 se čtyřma napřed, aby nám v Čerčanech sestavil 9058 se dvouma, které budeme brát zpět, objet na hlaváku ty čtyři, co nám tam zbyly a v 9.24 se vydat do Čerčan. Udělat dvě kolečka a vrátit se na hlavák, řekněme kolem 18.31. Rozloučit se s vlakvedoucím a uhánět za druhým kolegou, který už by nás vyhlížel v Holešovicích, abychom "to" dali zase dohromady a společně vyjeli zpět na Vršovice, kde bychom se spolu rozloučili a odvezli 8 vagonů na ONJ.
I když nevím, jestli bysme jeli na postrku nebo vlakově, to ještě nemám zmáklé, kdo večer jede na ONJ. V každém případě po 20:00 bychom odevzdali mašinu, nazbrojili, já bych to tam trochu uklidil, otřel, potom by následovalo rozloučení, poděkování (z mé strany) a vydání se domů a myslím si s nepopsaným pocitem, a hlavně s naplněným obrovským snem.

Závěrem musím říct, že jsem nikdy na mašině nejel, takže se nemohu srovnávat s Vámi s matadorama, kteří to považujete jako rutinu a hledáte na všem vylepšení.

Tak teorii bych měl tak nějak zmáknutou, mám to odkoukané od kolejí s kamerou a foťákem, no, a ještě praxe.

Na oplátku Vám mohu poskytnout pár tréninků plavání v zimní osvěžující Vltavě, samozřejmně grátis, páč za Vltavu se ještě neplatí.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1979
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 15:27:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ráno v 5:30 společně nachystat mašinu, dojet pro 11 vagonků

Děkuji Vám za pobavení.
Ono to v provoze vypadá trochu jinak. Jak mi při poznání trati řekl jeden fíra Macechy: "Je to taková obyčejná denní, vstával jsem ve tři a na šichtu nastoupil ve čtyři." A to nešlo o první "Brňák" na trati

Nicméně Vám splnění snu přeji. Byť se sezení vlevo s místem u brzdičů nedá srovnat (a nejde jen o úhel výhledu ven).
Když si vzpomenu na stažený žaludek při rychlosti přes 70 km/h a 2000 tunách za zády na trati, po níž jsem toho v zácvicích mnoho nenajezdil. U stejného vlaku pak, za nižší rychlosti, ještě první odpadnutí MIRELu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Karlisovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.157.249.35
Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 15:34:20    Odkaz na tento příspěvek  

Karlis, vymyslel sis to dost šíleně. Co ta délka směny?! Bez Rg přes 15hodin? A to ti tam ještě chybí něco na začátku a konci. Naštěstí je to jen hloupý sen.
Karlis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1085
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 15:57:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec: Za málo a děkuju.

Karlisovi: Vím, že to jezdí víc fírů, já bych tam byl jen jako pomocník a pozoroval. Já mám praxi jen jako šotouš, když fotím ranní výjezdy z ONJ potom jedu autem 2 kolečka a večer fotím, když se vracej. Vím, že je kolem toho práce, ale říkám, praxi neznám. Jinak díky za názor.
5233
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 16:18:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: Díky za odpověď.
our comMUNIty
985325
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 17:35:14    Odkaz na tento příspěvek  

To bych to rád viděl, jak dají šoutoušovi jen tak povolenku k jízdě na stanovišti, bez nějakého závažného důvodu.

Podstatné je, že to jde. Už jsem takto oficiálně svezl dva zájemce. A naprosto bez problémů.
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1453
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 17:53:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To bych to rád viděl, jak dají šoutoušovi jen tak povolenku k jízdě na stanovišti, bez nějakého závažného důvodu.

http://vlacky.com/zeleznice_desna/2008_sumperk_kouty_nad_desnou/

Je to sice soukromý dopravce (nevím zda ještě Connex nebo už Veolia Transport), ale u ČD je to také (akorát se toho musí oběhnout asi víc).
www.mysaktom.rajce.net - II REGIOJET
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 20:51:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlis,
je to idylka, zvlášť, když ti roky přibývají.
Dnes? nástup 3.33,konec 11.06
Zítra? nástup 5.00,konec 17.50
Pozítří? 10.52 až 24.00, v tom dvě hodiny pohotovost skoro za nic.
Popozítří? 18.47 až 8.38,mezitím pauza od 0.20 do 2.58
Další směna? Nástup 2.33, konec 14.04
Pak máš dva dny volna,dvakrát za šest neděl tři. Jo, když byly pětidenní turnusy, to byla jiná...

(Příspěvek byl editován uživatelem jirkaxxxl.)
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12729
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 22:22:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlis:
To kdybych toto na srazu v Blansku věděl..to bysme si o tom aj pěkně pokecali:-)
Konečně něco pořádnýho melodickýho!!
ReOrder & Stine Grove - Seize The Day (Original Mix)
Temple One - World Beyond (Daniel Kandi & Phillip Alpha Remix)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5515
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 01:33:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: Odstupuje přípřež, vlaková i postrk najednou
A co třeba takhle...?
Přípřež = odstupující.
Vlaková = furt 2.
Postrk = furt 3.

To, že by po takovémto odstupu zase najely jiný tři mašiny a nic z toho neumělo na kabel, se tak nějak nepředpokládalo.
Karlis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1088
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 07:18:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: Jirko, já tomu rozumím, že je to nepravidelné, hlavně ranní stávání, ale tato teorie se týkala jednoho sobotního dne.
Já se živím zase rozvozem zboží, tak to ranní ptáčkování znám.
Já mám sice pravidelné vstávání, ráno nástup 3:30, konec 6:30, výměna auta, neboť jezdím svým,(noviny) a hurá do další práce, nástup 7:30 a konec bývá kol 15:00 - 15:30 v pátek v 16:30.(fotky) Jednou za tři neděle, + pátek nástup 23:30 - 4:30 sobota.
To je člověk vykoukanej, utahanej atd. Jinak díky za postřehy.

Lubo: Ještě nějakej ten sraz bude.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4865
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 08:42:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
A co když budou postrky dva a jen jeden odstupuje? Nebo odstupuje přípřež, vlaková a na vlaku zůstne vlaková, která byla nečinná (napěťová výluka)...
A zas jste v pérdeli pane hrábě...
nic z toho neumělo na kabel, se tak nějak nepředpokládalo. Ono se v kanclech toho nepředpokládá...
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 467
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 12:54:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlis: Tak ono by se asi i slušelo, aby člověku, který by dal duši za dokumentování bardotek a jistě fotek i spoustu rozdal, byl jeho sen umožněn - legálně.
Tady to bude o Vršovicích, pochybuji, že by Tebe (nejenom) fírové neznali - letní ohoz je nezaměnitelnej. Takže vršovičtí, prosím - zkuste to. Za dokumentaci Vašeho provozu by si to zasloužil.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3154
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 15:53:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi taky záleží depo od depa. Škoda, že neznám žádného fíru na Gorilách, nebo stopadesátkaře. Jinak postup, jak se na mašinu legálně dostat a přes koho - existuje, ale neřeknu, aby se z toho neudělala fronta jako na banány.
Jen se vážní zájemci trochu snažte probít se k cíli, o to lepší potom budete mít zážitek.
Rebel Yell
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5519
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 20:52:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: A co když budou postrky dva a jen jeden odstupuje? Nebo odstupuje přípřež, vlaková a na vlaku zůstne vlaková, která byla nečinná (napěťová výluka)...
Připomínáš mi ten vtip s kapitánem zkoušejícím plavčíka, co by dělal, kdyby přišla vichřice z levoboku, vichřice z pravoboku a orkán zezadu.
Pokud si někdo navymejšlí takovýhle harakiri, kterýho se účastní víc, jak pět samostatně řízenejch mašin (tři pozice, nástup, odstup), tak si holt nechá přidělit extra číslo.

Jinak s tím jezděním na kabel jsme spíš 100 let za opicema u nás, takže mě nepřekvapuje, že se jinde s kabelem počítá jako se samozřejmostí.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4871
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 22:21:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:No počkej, já neříkám že je běžné, ale zas úplně vyjímečné to není. Myslím, že by se na to mělo pamatovat. Třeba tak, jak říkáš.
Jinak s tím jezděním na kabel jsme spíš 100 let za opicema u násNo nevím, ale už lokomotivy vyráběné v 1966 to měli, mám dokonce dojem, že dvoučlen už měli předválečné ss. Ale jestli se na to někde jezdilo nevím. Ale double se 100% běžně používalo v roce 87 (742) pak po 90 751/753/240/230...
M296 jezdily na kábel už někdy v 70...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5521
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 23:05:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: No jo, no, hafo vzájemně nekompatibilních dvoučlenů. Dneska se od toho kabelu čeká přece jen něco víc...
Fanda76
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 09. května 2012 - 01:05:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: No já si pamatuji na "Pražskej" rychlík (tak někdy kolem 1975), který se v Týništi páral na větev do Meziměstí a druhou do Letohradu. Mělo to 12 vozítek a to ve složení 2x ( M296.x + 4 vložáky + M296.x ). Pokud se nepletu, tak to kočíroval pouze přední fíra na mnohočlenku. Doufám, že pamětníci více upřesní. Z Práglu to jezdilo po 16 h a ráno se to vracelo zpátky. No a pak se zadrátoval úsek Lysá - Praha a přišly koženky....

Rád bych Vás pamětníky požádal o upřesnění informace, neboť se "šuškalo", že ty motoráky snad měly být soupravy z bývalý Vindobony, ale mě by zajímalo, jak to bylo doopravdy. Vlastní zážitek jsem si užil už jen s koženkovou podobou. Díky.

Pro nás bylo zajímavý, že v tý době jenom Bohemka z/do Polska s Bobinou v čele jako jediná vše objížděla z Nymburka přes Sadskou do Poříčan a dál do Prahy.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 471
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 09. května 2012 - 07:02:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fanda 76: M296.1 jezdívaly Vindobonu sice krátce, ale jezdily. Někde se z toho snad zachoval i jídelní vůz.
M 296.2 byly pro vnitro a např. v Č.Budějovicích byla čísla někde kolem intervalu 16 až 23 (lovím v paměti). Tady to vozilo R Č.B. - Brno, Plzeň i Junáka přes Tábor.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1471
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 09. května 2012 - 08:03:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, krátkou dobu va Vindoboně tato vozidla jezdila. To coby tehdy Děčíňák pamatuji a určitě jsme s tím takto jeli...v Praze přes Hrabovku. Mezi motorové vozy byla řazena kupé 1. třídy, kupé 2. třídy a jídelní vůz.
Jídelní vůz dnes patří DHV a je údajně deponovaný na ONJ.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3376
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 09. května 2012 - 08:04:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fanda76: MR Praha - Broumov (po r. 1971, do 1976) se nepáral v Týništi ale v Hradci. Jedna větev jela přes Týniště do Broumova, druhá z Hradce přes Jaroměř do Trutnova. Ráno opačně. Jezdilo se na kabel. Broumovskou větev obsazovala strojně i personálně Libeň, trutnovskou Trutnov. Vložené vozy soupravy skutečně předtím jezdily Vindobonu (Aam,Bam, dom.st. Praha hl). A pražské motory skutečně mohly předtím na Vindoboně jet. Trutnovské snad šly z fabriky rovnou do Trutnova. Jel jsem s tím mockrát.
Fanda76
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 01:20:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_karel, Přednosta, Rudolf_33: Díky.

Rudolf_33: Jo, jo, máte pravdu, už se mi to trochu "více" plete, nějak jsem to pomotal až domotal s pozdější dobou. Díky za upřesnění. Mě tam tehdá právě zaujaly ty jedničky i dvojky s kupátky, což nebylo jinak moc obvyklé. No a pak to řízení všeho z jednoho stanoviště. Asi by se mi to vše vypařilo z makovičky, ale mám na ty vagóny ještě jednu vzpomínku. Jel jsem s nima na svůj poslední chmel. Byla to taková zvláštní sestava - hrbatá vepředu a 14 nebo 16 vagónů - všechny byly od motoráků jak velkoprostory, tak i kupátka. Rok už dohromady nedám, jenom si pamatuju, že v Ústí na Západě (aspoň si myslím, že to bylo tam) byly nové kolejové spojky a nebyly zatrolejované, tak tam byl "les" bílých šipek na modrém podkladu na trojnožkách (pro mě tehdá nezvyklé, proto si to taky pamatuju). Kdyby si někdo ten zvláštní vlak(y?) náhodou vybavil, ať dá vícero podrobností (HK, PCE - hrbatá si pěkně vše objela, Kolin, Lysá, uhelkou na Střekov, a končil v Žatci, Žatec-Západ. Pamatuji se, že se moc nestavělo, jelo se skoro durch.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3381
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 11:22:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlečňáky v kupátkovém provedení pro motorové vlaky byly u ČSD skutečně zvláštností. První (ale neuzavřená) kupátka se objevila v letech 1939-42 u vozů Calm (později Bam) pro vozy M 284.1,2(celkem 11 ks). Počátkem 60. let se objevil jediný Aalm pro vozy M 286.0,1 s již běžně uzavřenými kupátky. Viděl jsem ho ještě počátkem 70. let v R Praha - Volary, přelepený však již na 2. třídu. Pak zmizel někam ke stavebním vlakům. No a nakonec bylo 10 vozů Aam a 5 Bam pro Vindobonu. Na MR Praha - Broumov/Trutnov byly proto vozy Aam přelepovány na 2. tř. Zajímavé bylo vnitřní uspořádaní těchto vozů. Jak první, tak druhá třída měla 9 oddílů. Zatímco vozy první třídy měly vnitřek oddílu uspořádán podle "papíráků" z 50. let (ale sedadla byla již posuvná), druhá třída vnitřním vybavením odpovídala vozům, dodávaným v 60. letech z NDR, oddíly byly ale širší. Teplota v oddílech se regulovala přestavnou páčkou, stejně jako ve starších "papírácích". Jezdil jsem tím rád, protože to byly v té době nejpohodlnější vozy, co ČSD na vnitru nabízela. Navíc to zvládalo bez problémů obě úvratě mezi Broumovem a Prahou a proto to bylo dodnes nejrychlejším spojením na téhle trase...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5243
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 12:38:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Počátkem 60. let se objevil jediný Aalm pro vozy M 286.0,1 s již běžně uzavřenými kupátky."

Já ho jednou zahlíd v MR Praha - Budějice co jel večer z hlaváku, též někdy do roku 75. Docela jsem čuměl co se dá taky vidět