K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 10. 04. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 10. 04. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 23. března 2012 - 11:54:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já koukal na čtvrtinu ročního :-), byla tam cena, "včetně snížené sazby DPH" a "Dopravní podnik....". IČO ani DIČ tam nebylo, ani na tom pátém kuponku.
Nejsem odborník na daně, ale nezdá se mi, že by to mělo být všecko, co berňák na daňovém dokladu požaduje mít.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 23. března 2012 - 12:05:47    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov : v té OPC máte pravdu, zajímavé je, že se jedná v podstatě o stejný typ karty jako jsou režijkové. Režijky se všeobecně ještě neměnily, OPC se "musí" vyměnit.
OPC se rozšířily jako mor i díky hlouposti ČD, které je akceptují v rámci PIDu. Kdyby totiž ČD řekly, že budou OPC akceptovat pouze v případě, že ta aplikace bude nahrána na IN-KARTĚ, tak byl "podvod" s OPC namydlený.
Díky této hlouposti ČD je z cestujícího BLBEC. Pokud má OPC pro MHD a IN-KARTU pro dojíždění na "začátek MHD", tak musí ve vlaku ukazovat dvě v podstatě identické karty, které se liší akorát potiskem.
Přitom by aplikace OPC mohla být nahrána na IN-KARTĚ a cestující by se prokazoval pouze jednou kartou. Mimo to by se aplikace OPC dala kupovat ve všech pokladnách ČD, zatímco obchodních míst OPC je pomálu, soboty, neděle svátky nefunguje ...

Navíc ověřit platnost aplikace OPC nelze, protože tam není žádný HELPDESK s nepřetžitým provozem - takže průvodčí si to nemá kde ověřit. Proč ČD nepožadovaly, aby OPC měla nepřetržitý kontrolní servis - analogie HELPDESKu, kam by průvodčí zavolal a do doby než to bude, tak by se OPC neuznávaly ... a kdyby se OPC HELPDESK pro ztrátovost zrušil, tak by se OPC den poté přestaly uznávat.
Jenže o kšeft by přišel ten kdo má OPC pod palcem.
Stejnou hloupost prokazují ČD i v případě jiných "čipových karet IDS" (Plzeňská karta apod.) Uznávat tyhle aplikce pouze v případě, že budou nahrány na IN-KARTĚ).
MKD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.23.236.50
Odesláno Pátek, 23. března 2012 - 13:39:17    Odkaz na tento příspěvek  

V sobotu 31.3 zahájí svojí třetí sezonu Muzeum Kraslické dráhy. V naší sbírce přibylo a během sezony přibude mnoho dalších exponátů z různých odvětvích železnice. Otevřeno bude každou sobotu od 9.00 do 17.00. Mimo tuto dobu lze muzeum navštívit po předchozí domluvě. Těšíme se na Vás.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 23. března 2012 - 16:40:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund
Daňovou kontrolu jsem zažil,měl jsem 16 roků drobný "vedlejšák", ten zapšklý ouředníček otravoval osm měsíců. Proto vím, že tyto doklady lze ze strany FÚ požadovat zpětně tři roky. A to si myslím že i termotisk zvládne ...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 23. března 2012 - 19:59:49    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl : bohužel nezvládne ...
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.241.102
Odesláno Pátek, 23. března 2012 - 20:24:22    Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek:Vy jste člověče asi šťastnej... ještě nikdy jste nebyl v nepravý čas na nepravém místě?Jen aby vám to dlouho vydrželo.On může být taky třebas někdo blízko vás a může to způsobit přímo katastrofu.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1387
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 24. března 2012 - 07:08:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

FÚ může požadovat doklady pět let zpátky a mohu potvrdit, ze po této době jsou termotisky až na výjimky čitelné. Nestabilní termotisk bere za své už během prvních měsíců, v těchto případech dělám kopie.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Sobota, 24. března 2012 - 09:46:08    Odkaz na tento příspěvek  

A to je probíráte každej den, abyste poznal který se kazej? My takhle probírali akorát jabka ve sklípku a celou zimu sme jedli nahnilý
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1389
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 24. března 2012 - 10:31:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: nedělejte ze sebe, i když anonymního, hlupáka! Účetnictví se na konci účetního období uzavírá a "kontroluje", alespoň tak to bývá zvykem. A pak pokladnu, kde se tyto termotisky hodně vyskytují, dělám hromadně vždy za určité období.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Sobota, 24. března 2012 - 10:53:50    Odkaz na tento příspěvek  

No tady se dělá účetnictví průběžně a jak je to jednou nalepený v albu, tak je to vis major .. sem jen chtěl vědět, jak poznáte, který se do několika měsíců znečitelněj a který ne, ale hovno sem se dozvěděl, holt asi máte tu schopnost danou jako hledání vody virgulí, to mi taky nejde, bo jsem vobyčejnej hlupák a ne génius.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1390
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 24. března 2012 - 11:16:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: já myslel, že je to pochopitelné. Když cca za 2 měsíce dělám pokladnu (nemáme toho moc a nejsme plátci DPH), tak to vidím. A když po pěti letech skartuju, tak to také vidím...v jednoduchosti je síla
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5361
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 24. března 2012 - 20:17:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ziki: bohužel nezvládne
Jak už bylo řečeno, jak kterej a jak skladovanej. Teď držím v ruce termotiskovej paragon z Tesca ze 17.11.2007, kterej byl založenej mezi obyč papírama. Je čitelnej napro100 perfektně, mám Vám ho nascanovat nebo mi to budete věřit i bez toho...?
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 445
Registrován: 9-2011
Odesláno Sobota, 24. března 2012 - 21:00:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ> kdyby dráhy daly ultimátum, že buď IN-K nebo nic, tak by to dopadlo na to "nic". Takže bych byl rád aspoň za tohle řešení.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2859
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 20:28:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AL: Asi tak. Ono křičet "blbé dráhy" je jednoduché, ale příjem z "integrace" není malý.
Když budou ČD tvrdé, tak skončí úplně mimo.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.193.115
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 21:49:08    Odkaz na tento příspěvek  

No nejlepší by samozřejmě bylo, kdyby nikdo nedával ultimáta, ale magistrát coby "majitel" největší MDH v zemi se dohod s dráhama na společný kartě a společnym kartovym centru, ostatí by se třeba rádi přidali a efektivita těhle investic by se znásobila. Ovšem je to naivní představa, a ve světle toho co vychází najevo na mazánka s kolibříkem, je naivní dvojnásob .. to bychom pak skoro patřili do civilizovaný Evropy.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2862
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 21:53:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak Inkarta tady byla dřív.. a samozřejmě ani OC není třeba z technických důcodů měnit každé 2-3 roky. To je jen buzerace qůli zisku.
Takže souhlas.
ad Hajnej 5361
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.97.78.144
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 22:02:17    Odkaz na tento příspěvek  

Zrovna jsem vyndal účtenky od zakoupení OpenCard z 2011/11. Naprosto nečitelné!
Byly uloženy mimo vyjmenovaná rizika: mimo plasty, mimo světlo, mimo teplo...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5368
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 26. března 2012 - 02:30:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad ad: Účtenky od OC mám o fous starší než Ty a čitelné...
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4332
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 26. března 2012 - 09:24:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

FÚ může požadovat doklady pět let zpátky a mohu potvrdit, ze po této době jsou termotisky až na výjimky čitelné.

Já jsem teďka při stěhování vyhazoval účtenky třeba z roku 2003 a velká většina z nich byla čitelná.

Jestli je něco debilního, tak pražský systém Zmrdikarta, který pořád s něčím otravuje

V čem otravuje ? Já v tom z uživatelského hlediska nevidím žádnou nevýhodu, spíš je lepší mít jednu tenkou plastovou kartu než knížku s kupónama - vejde se to snadno do pežeženky ke krediktkám a vstupní kartě do práce. Krediktku jsme měl na 2 roky, teď mi jí kvůli úniku dat měnili dokonce mimořádně s tím že jí mám nově na 4 roky - mám kvůli tomu nějak povinně vyšilovat ?

Tu Vaši zmrdikartu jsme si pořídil tak že jsem vyplnil po inetu formulář (2 minuty+5 minut editace velkosti své fotografie) a pak jsme tam došel (čekání nepřesáhlo 15 minut). S původním dokladem jsem musel dřív taky někam dojít, předtím se nechat za peníze vyfotit a neplatil taky na věčnost.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pondělí, 26. března 2012 - 19:38:58    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím kam to dát,nevím jestli to půjde, ale snad ano opravdu pěkné.
RESTUP
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 7-2011
Odesláno Středa, 28. března 2012 - 15:46:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak mě tak napadlo, jaká je v republice největší obec, která nemá a nikdy neměla napojení na železnici. Případně ani v blízkosti žádné nádraží není. Tedy jaká obec dokázala prosperovat a růst, i když nemohla vyvážet a dovážet zboží po železnici. Myšleno spíš v době 2.pol 19.stol.
Letmým pohledem do mapy a místní znalostí bych tipnul obec Dubá (u České Lípy). Ta byla několikrát v plánech na vedení dráhy, ale nikdy se sem nedostala. V Dalších krajích nejsem tak znalý. Víte někdo o větší obci? Díky
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 28. března 2012 - 19:31:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdysi se tu někde na K-reportu objevila tabulka "Největší města bez železnice". Ta města v ČR byla seřazená podle počtu obvyvatel (určitě ještě podle starého sčítání lidu před více než 10 lety). Nejsem si jist, zda jsem si ji uložil - a momentálně stejně nepíši ze svého obvyklého PC, takže ji poskytnout nemohu.
RESTUP
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 7-2011
Odesláno Středa, 28. března 2012 - 19:57:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo už to tu bylo. Možná proto mě to taky napadlo (někde jsem to viděl) :-D
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1639
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 28. března 2012 - 21:16:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to zrovna dneska viděl na gůglu hned na prvním odkazu.

http://www.litomysky.cz/mestabezdrahy.htm

(Příspěvek byl editován uživatelem raspi.)
Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 30. března 2012 - 16:11:37    Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ : jenže ta "zmdrikarta" nikomu z cestujících nic z hlediska zlepšení kvality MHD nepřinesla, akorát to stálo peníze, za které se dalo pořídit něco smysluplnějšího.

Z důvěryhodných zdrojů vím, že ČD využití In-KARET nabízely, jenže z toho by neměli kamarádíčkové na magistrátu kšeft.
K OPC jako jízdence MHD bylo vedení DPP svým majitelem donuceno, protože o "revoluční kartu Pražana" nebyl mezi lidmi zájem a kámošové byli bez kšeftu ...

Mimo jiné - ve Švýcarech se jezdí v MHD všude na papírové časové jízdenky. Podle jistého pana Béma se OPC dokladem pokroku 21. století, takže ve Švýcarech jsou někde "za opicemi". navíc tam analogii OPC a podobných čipových nesmyslů bylo v několika místních referendech odmítnuto jako zbytečné plýtvání penězi... Inu chudě Švýcarsko, bohaté Česko a hlavně Praha.
Ale kvalita dopravních služeb je tam na vyšší úrovni než ve městě s kartou 21. století ...
Martin96
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 30. března 2012 - 16:19:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.youtube.com/watch?v=ZtM1Ni4ndzg
MŮJ ŽELEZNIČNÍ SOUHRN ZA POSLEDNÍ 1 ROK
http://www.martinacek96.webnode.cz - Webové stránky o MHD Pardubice a železnici v ČR
http://www.youtube.com/user/Martinacek96 - Youtube kanál
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 30. března 2012 - 17:21:53    Odkaz na tento příspěvek  

MZ: na druhý straně, vemte si Paríz nebo London .. karty (stejný technologie) při správný implementaci evidentně fungujou. O Bémovi si už teď snad nemusíme vůbec nic vyprávět .. teď holt někdo musí vymyslet, jak z toho nadělení ven, aniž by se nějakym šantalům muselo ještě padesát let platit z každý karty výpalný. Že by za to třeba i někoho pověsili do průvanu, to si snad nebudem namlouvat. Měli by, ale je to nehlasovatelný.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Sobota, 31. března 2012 - 12:43:20    Odkaz na tento příspěvek  

prag : ano, v London fungujou. Jenže srovnejte velikost London (dneska má cca 3/4 počtu obyvatel celého Česka) a Prag (cca 1/10).
Já byl v London cca před 18 lety a doslova s otevřenými ústy jsem koukal nejen na stovky "mobilujících", ale taky na konduktéry, kteří přijímali platby za jízdenky platebními terminály ...
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 31. března 2012 - 12:52:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šantalové jsou taky potřebný a platit se jim bude. Já i Vy jim budeme platit. U voleb jsme si to odhlasovali. A nejen jim. Taky majitelům solárních elektráren, zkrachovalým kupcům krevní plasmy, atd, atd. Dobře nám tak. Bylo zhasnuto dost dlouho, aby si každej mohl něco zprivatizovat. Tak mi to řekl náš někdejší přednosta. taky si zprivatizoval.
Jenže, nesměli bychom být zatíženi nějakou slušností, nebo jak se ta zcela nepotřebná blbost jmenuje.
Suky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 3-2006
Odesláno Sobota, 31. března 2012 - 18:38:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím.
Neměl by jste doma někdo foto cedule "NESPOUŠTĚJ OČI Z TRATĚ",která se dává na výjezd z depa? Popřípadě vlastníte někdo originál a mohl by jste mi jí vyfotit.
Dík.

(Příspěvek byl editován uživatelem suky.)
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 5089
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 31. března 2012 - 18:48:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám jen tuhle dokumentační:

Bllizzard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 09:15:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ruští teenageři urazili na střeše vysokorychlostního vlaku 90 kilometrů
Velkej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 14:35:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dodavatel ZZ trochu jinak odkaz
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 633
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 14:56:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsou zase moudra
Vlaky Sapsan od firmy Siemens dosahují na trati rychlosti 150 kilometrů v hodině. V trakčním vedení nad hlavami chlapců na střeše vlaku bylo v moskevské oblasti napětí 30 000 voltů, v oblasti Nižného Novgorodu je napětí 27 000 voltů.
Ruští teenageři urazili na střeše vysokorychlostního vlaku 90 kilometrů
Petr_s
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 20:27:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak velký kus kolejnice musí chybět?
http://www.youtube.com/watch?v=D-8gV4DJZUw
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 348
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 20:42:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkné, posílám traťákovi, ať si to ale pustí od 6-té minuty - tam začíná kvalita našich kolejí.
Martin96
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 23:39:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někdy se může stát, že kdejakému šotoušovi spadne pod vlak čepice
http://www.youtube.com/watch?v=Qi8EtubDJ6c
jako třeba dnes mě
Webové stránky o MHD Pardubice a železnici v ČR
Youtube kanál
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 06. dubna 2012 - 12:12:12    Odkaz na tento příspěvek  

"No comment"

http://ekonomika.idnes.cz/drahy-chteji-sto-milionu-od-carga-za-lo go-ffe-/eko-doprava.aspx?c=A120405_1759548_eko-doprava_fih
hlášení
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.254.173
Odesláno Pátek, 06. dubna 2012 - 14:28:15    Odkaz na tento příspěvek  

ad Martin96: To hlášení v Pardubičkách, jak máš na tom videu, není pouštěno "dálkově z Pardubic", ale z Kostěnic. "Sudé" vlaky se hlásí z Kostěnic a naopak "Liché" vlaky se hlásí z Pardubic.
hlášení2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.143.93.160
Odesláno Pátek, 06. dubna 2012 - 18:51:59    Odkaz na tento příspěvek  

hlášení, když budou dálkoviny udělané pořádně a inteligentně, tak nemusí hlásit nikdo jiný, krom automatu na základě údajů z "traťového počítače", který pozná zastavovací vlak a u projíždějících bude hlásit varování. O nic složitější než v metru.
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1961
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 06. dubna 2012 - 19:52:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suky
Jedna cedule z Brna Mal...:
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.32.59
Odesláno Pátek, 06. dubna 2012 - 21:14:13    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím kam s tímto dotazem, tak asi sem. Všiml jsem si, že v Dobrovici mění staré vyhnilé dřevěné pražce za nové opět dřevěné. Divím se, že tam nedávají použité betonové, kterých musí být z budovaných koridorů 3. Před časem jsem si výměny dřevěných za betonové přičemž se dřevěné v slušném stavu nechávaly všiml například v Sadské a snad i jinde. Příjdem mi to jako mrhání dřevem a nakonec i penězi, když se betonových všude váli dost.
4R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.19.107.183
Odesláno Pátek, 06. dubna 2012 - 21:41:47    Odkaz na tento příspěvek  

Jestli ono to nebude tím, že oprava se musí udělat na parametry, se kterými byla kolej kolaudována. Nahradit dřevěný pražec svévolně betonovým nelte, má jiné pružící a také hlukové vlastnosti.
ad cedule
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.19.107.183
Odesláno Pátek, 06. dubna 2012 - 21:48:22    Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik, Paveldacicky - zajímavé sdělení. Jak vypadá taková cedule pro neelektrifikované trati?
Tam se už bezpečnost asi dodržovat nemusí.
Knapido
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1141
Registrován: 1-2006
Odesláno Sobota, 07. dubna 2012 - 00:08:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve Staré Pace je akorát nespouštěj oči z trati.
když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo.. a když né to tak použij flexu !! Jinak tě už nic nezachrání... Je to v řiti. Dneska ani flexa nepomohla !
Až bude úřednickej šiml pryč, vlaky budou jezdit na fous
Na K-reportu od 23.ledna 2006
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1068
Registrován: 7-2009
Odesláno Sobota, 07. dubna 2012 - 18:31:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyfoťte někdo ten pražec v Brně-Židenicích na zarážce na konci slepé koleje směr hl.n. (vedle koupaliště) s tím nastříkaným "Stůj Vole!" ;-)
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Kindošovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.74.45.172
Odesláno Neděle, 08. dubna 2012 - 04:00:40    Odkaz na tento příspěvek  

Si to vyfoť mobilem sám, vole. My se tu pak všichni zasmějem, čemu ty říkáš zarážka.
Gapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 627
Registrován: 8-2006

Odesláno Neděle, 08. dubna 2012 - 13:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte jak je to s parním vlakem na Řípskou pouť? (Os 9788 Svatý Jiří). Nemá někdo po ruce ceny za jízdné? Ať jsem hledal jak jsem hledal, nenalezl jsem nic kloudného - kromě toho, že pojede a časů...
Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2237
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 08. dubna 2012 - 17:13:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

X - host : zarážka je toto,žlté železo pod kolesom, alebo netradične v kvetináči.

Zarážadlo je ukončenie kusej koľaje - tupík. I keď toto je na čelovej rampe. Ale zvykne to podobne vyzerať, i keď nie vždy je tam betón.





X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1069
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 09. dubna 2012 - 09:03:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kindošovi: áááá, chytrák, který se musí předvádět, když někdo zvenčí nezná přesnou terminologii... Tak si to ego hoňte ještě více, ale trapný jste akorát vy...

Rk_kn: díky za vysvětlení (skoro jsem se trefil, i když výše zmíněný idiot si musel vyhonit ego v zesměšňování, když nedokáže pochopit, že ne každý tady musí být odborník)
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 09. dubna 2012 - 14:49:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

X-hoste, připojuji se k Vám. Dělat ze sebe chytráka umí každý blbec. Mluvím o kindošovi. Ne o Rk kn.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2511
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 09. dubna 2012 - 15:21:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestlipak znáte Chartu práv cestujícího v evropské hromadné dopravě?
Neoficiální web IV.železničního koridoru
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2512
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 09. dubna 2012 - 15:25:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gapa: použiju Google a hle: KŽC informuje o jízdě na podřípskou pouť hned zkraje
Neoficiální web IV.železničního koridoru
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 666
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 10. dubna 2012 - 08:37:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám všeobecný anketní dotaz: Jak hodnotíte to, že na ČD se dostanou slovenští strojvedoucí a čekým mladým většina DKV nedá šanci?? Mě se to netýká, ale je to zkušenost několika kamarádů, že cizinci dostali dřív šanci.

Snad se tato diskuze chytne... :-)
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2243
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 10. dubna 2012 - 11:41:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale máme aj takéto zarážadlá, na nižšej technickej úrovni .
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2244
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 10. dubna 2012 - 11:47:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zarážky v predpísanom stojane, ešte by mali byť uzamknuté.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3036
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 10. dubna 2012 - 13:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

074: Tahle diskuze se zvrtne v peklo. Mám s tím své zkušenosti. Cokoliv se týká mladých strojvedoucích a DKV, to nedopadne dobře.

Tak ale ono dneska obecně platí, že své pracovní trhy si chrání všechny možné evropské státy, kromě České republiky.
Rebel Yell
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 10. dubna 2012 - 14:01:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

074,
potvrzuji, pro českej ksindl, tedy pro nás, místa nejsou. Jen pro cizince. Aniž bych chtěl vyvolat nějakou popudlivost proti cizincům, sám jí rozhodně netrpím, je to jev, který moderní společnost nazývá "pozitivní diskriminací". Je to stejný nesmysl jako třeba "humanitární bombardování". Diskriminace zůstane diskriminací. A pocit vlastenectví se u takto postižených a předstižených spoluobčanů jistě "znásobí".
Když jsem zjišťoval, jak se k našim drahám dostali kolegové ze Slovenska, podotýkám, že kvality velmi různé, potvrdili mně, že na nábor. Kluk, (holka), který má tu smůlu, že je občanem tohoto zkurveného státu, (promiňte, nenapadá mě žádné slušné slovo), ten musí hledat obživu jinde, nebo rozšíří počet nezaměstnaných. Aby se pak dozvěděl, že je tou pijavicí státního rozpočtu. Tím, který svou leností žene národ do dluhové pasti. Sakra, já se zase nasral. P.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3038
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 10. dubna 2012 - 14:06:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Počkat, to už zase byl další nábor? Není to pořád jedna ta akce "kulový blesk", která proběhla před několika lety?
V depu mají pořád plno a přitom budou dělat nábory odjinud?
Rebel Yell
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2910
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 10. dubna 2012 - 14:16:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>Není to pořád jedna ta akce

Je.