K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 22. 03. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 22. 03. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Peter140001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2642
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 18. března 2012 - 11:16:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veľmi smutná správa pre tých, ktorý ho poznali ...
http://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=799

Prapáčte mi linkovanie ...
ICQ - 441 546 338 / Galéria www.trainvlke.6f.sk/
spzd.estranky.sk - stránka venovaná motorovému vozu M131.1443
jzm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.211.239
Odesláno Neděle, 18. března 2012 - 11:55:39    Odkaz na tento příspěvek  

Koukal jsem přes Google, že odkazů na informační tabule SŽDC jsou spousty. Myslíte, že SŽDC Tabule zůstanou veřejné a není se třeba obávat dalšího odkazování na ně?
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 2-2012
Odesláno Neděle, 18. března 2012 - 13:33:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MOC PROSÍM!

Jak víte, na síti Českých drah začínají (k mé nelibosti) vydávat nové termocitlivé jízdenky UNIPOK. Můžete, prosím doplnit seznam míst, kde je již starý dobrý AVOS/ARES minulostí? DÍKY MOC!

https://docs.google.com/document/d/1cKS7j4i-Jkspa0ycIZaaXJKJPPYo4 HxJX1kAmejkuBk/edit
Bewek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 12-2008
Odesláno Neděle, 18. března 2012 - 14:58:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

850.015: nejde mi to editovat, tak jen doplním, že: Vysoké Mýto město
Mik
Moderátor

Číslo příspěvku: 920
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 18. března 2012 - 15:57:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

850.015 : Doplň si, že nové jízdenky vydává i Chropyně a Dětmarovice.
www.trainfoto.eu
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 2-2012
Odesláno Neděle, 18. března 2012 - 16:14:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bewek, Mik: Děkuji, doplním ;-)
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10794
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 18. března 2012 - 18:57:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

termomor se rozmáho děsně rychle. slyšel jsem terorii, že nejdřív menší žst na zkoužku a pak fšude......
dopln: n.role, nejdek, chodau......
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 2-2012
Odesláno Neděle, 18. března 2012 - 19:28:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobbo: I Tobě děkuji ;-)
Edmondson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 18. března 2012 - 19:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad termomo - velice pěkně a výstižně řečeno - všechno je poněkud jinak a uveďme historický vývoj po současnost: V roce 1982/3 byl uveden do provozu systém ARES I fy Robotron pro jízdenky i místa, v podstatě sálový EC 1027 ( 1030) se dvěma řídícími terminály s SW v PC sále, tisk. Robotron 1030 jehličková.Leporelo 4290.SW - spoštění termiválu pomocí 3 syst. 5,25" disket a tlačitka s výřezy - aktivačního klíče u jednotlivých koncových terminálů.
V roce 1988/89 byl fy AŽD Praha uveden JIPES, což byla v podstatě 386 (486) s " černou krabičkou KPT", pevně nahraný SW s danou cenovou variantou, aktualizace z disket 3,5", tisk. AŽD TKA 1005, leporelo 1988 - 1994 ČSD - ČD, na ŽSR tento systém běželdo roku 1999/2000 do zavedení KVC.Leporelo 4292, na ŽSR se objevovalo i ČSD a ČD.
AVOS - 1994 - 1999 ( 2004) PC IBM, 386 ( 486 ), pevně nahraný systém pro každý terminál, aktualitace SW diskety 3,5" od v. 2.2 1988 do v. 3.26 Euro, která již znala i rezervace... Centrálně evid přes server Telematiky. Tisk. Oki 520 s řezačkou či Manesmann - T za velice vysokou cenu, leporelo 40001 i 4344 ex Státní tiskárny cenin, do roku 2010 ca 50 variant.
UNIPOK - centrální systém na PC S-N, SW aktualizace i data online,přes servers Telem., proto ráno při přihlášení zpočátku systém padal.
Vysoká cena 1: licence pro kažbý terminál ex Chaps, 2.:vysoká sena tiskárny Oki 520 - nyní 320 s řezačkou, nutnost seřizování... . Dále pak monopolní cena leporela 4001 i 4344 ex STC.
Od 2010/11 nový typ leporela 4001.
ARES II - mezityp Siemens , SW online server TM na Olšanech., leporelo 4344 a 4347,8,a 9.1993-1997/8
ARES III online systém PC S-N, tisk. Manemann Talky ( drahá ) Leporelo 4344 a jedn. 4349.
Ještě jsem opomenul automaty na jízdenky 1980 AŽD Praha hl.n., 1984-5 do 1996-8 Klussendorf a Merona - leporelo 3999 ČSD/ČD, na ŽSR v Žilině ještě v roce 96 byla Merona s 3999 ČD.
Pak AWJ s jehl. tiskem - dosti povedevý model, pak měl následovati Validátor páně Ondr. ..., naštěstí se tak nestalo.
A nyní e-ticket´s
Bohužel termohrůza je mnohokrát levnější, než 4001.
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 2-2012
Odesláno Neděle, 18. března 2012 - 20:13:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Edmondson: Díky za historické okénko plné zajímavých informací
Pište další termomorem postižené výdejny...díky


Z výsedků "sledovačky":
Seznam výdejen s novými jízdenkami UNIPOK

“nepotvrzená informace”


Praha hl. n.
Brno - Královo Pole
Moravský Beroun
“Olomouc hl. n.”
“České Budějovice”
Přerov
Vysoké Mýto - město
Dětmarovice
Chropyně
Nová Role
Nejdek
Chodov
Vlkov u Tišnova
m.art
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 1-2012
Odesláno Neděle, 18. března 2012 - 21:02:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

termomor ... už i Krnov-Cvilín


(Příspěvek byl editován uživatelem m.art.)
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 2-2012
Odesláno Neděle, 18. března 2012 - 21:11:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m.art: I vám děkuji
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 429
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 18. března 2012 - 22:38:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

850.015; m.art: dále termohrůza určitě též žst. Roztoky u Prahy a Praha-Bubeneč.
Viděno dnes na ML v "809-281" v odpaďáku.
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 2-2012
Odesláno Neděle, 18. března 2012 - 22:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z výsedků "sledovačky" konce AVOS / ARES a nástupu UNIPOK systému

“nepotvrzená informace”


Praha hl. n.
Brno - Královo Pole
Moravský Beroun
Olomouc hl. n.
“České Budějovice”
Přerov
Vysoké Mýto - město
Dětmarovice
Chropyně
Nová Role
Nejdek
Chodov
Vlkov u Tišnova
Krnov - Civilín
Roztoky u Prahy
Praha - Bubeneč
Holešov
Libčice
Nelahozeves



Děkuji všem zúčastněným

(Příspěvek byl editován uživatelem 850.015.)
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2973
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 19. března 2012 - 00:34:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek: Ach jo...

Při čekačce mezi vlaky doporučuju k přečtení knihu, kterou lze zapůjčit např. zde. Není to čtení dětem na dobrou noc, ale je to realita. Mě to tedy chytlo hned a poznal jsem v tom i pár lidí z našich končin. Snad to pomůže k neházení všech do jednoho pytle. Debilové se najdou všude a ve všem. Záleží i klub od klubu. Taky nenadávám např. na všechny průvodčí, i když té dnešní z rána bych nejradši nakopl zadnici, včetně návěstní pomůcky stanovené dopravcem...
Ale pozor na proužky. Já se vždycky tek těšil na další konečnou, až budu moct zase kus odčíst, že jsem měl co dělat, abych neprojel trasu za poloviční čas.
Nejsme tady v diskuzním kroužku knihomolů, ale je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. Až na konci člověk pochopí pokud chce, pravý smysl toho všeho a potvrdí si, jak se v životě snadno mění priority doslova o 180°. No a tím bych to uzavřel.:-)

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
Rebel Yell
Krimitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 424
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 19. března 2012 - 11:48:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proc termo mor? Plzen Jizni predmesti jiz asi cca 2 tydny.
Co je nich na prdel?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2975
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 19. března 2012 - 14:08:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně se taky "temnohrůza" moc nezamlouvá. To patří k pokladnám do supermarketů, ale ne do vlaku. Tam je potřeba solidní papír, který se nesplete s účtenkou z předraženého PONTu, který vydrží i nějaké to větší namáhání, na kterém bude všechno jasně rozkreslené, přehledné a viditelné, nebode se kroutit... No zkrátka tohle je několik z důvodů, proč se držet na dráze již zavedených a osvědčených jízdenek z jehličkové tiskárny.
Při prodeji ve vlaku je samozřejmě účelné používat současnou technologii, ale u skupinové zpáteční jízdenky, nebo u místenek pro dvacetičlennou skupinu, je prostě pořádný papír a solidní tisk základem.
Rebel Yell
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 19. března 2012 - 15:09:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No zkrátka tohle je několik z důvodů, proč se držet na dráze již zavedených a osvědčených jízdenek z jehličkové tiskárny
Slova "z jehličkové tiskárny" přelepte na "lepenkových" a slyším to, co se tu říkalo před cca 20 léty, při nástupu jízdenek z tiskárny
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3820
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 19. března 2012 - 15:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636
No, už aspoň 3 roky jedu cca na 70% pouze na termotiskových jízdenkách (z UNIPAJe) a nezaznamenal jsem jediný problém, naopak si libuji, že lístek z automatu je menší a vejde se mi do příhodnější kapsičky v peněžence. Lístky vyhazuji z peněženky zhruba jednou týdně a vždycky vypadají použitelně. Takže nevidím jediný problém.

Co se týče alternativního využití:
- výhodou temotisku je, že z druhé strany je čistý a lze ho zneužít na napsání poznámky, na rozdíl od bežných lístků s reklamou na zadní straně.
- při alternativním využití lístku jako toaletního papíru (vyzkoušeno u obou typů opakovaně) je hodnocení neutrální, ani jedno není žádná výhra. Jehlička má však vyšší čistící schopnost, termotisk je příliž slizký....

Kdyby bylo po mém, hlasuji pro jehličky z toaletních důvodů (ve vozech ČD si člověk nikdy nemůže být jist) . Jelikož to na mě nezáleží, je mi to fuk....

(Příspěvek byl editován uživatelem honzasl.)
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 19. března 2012 - 16:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na kterém bude všechno jasně rozkreslené, přehledné a viditelné
Třeba jako jízdenka z iKVC? Ve drtivé většině případů je to mrhání papírem.

Uvedený odkaz ukazuje, že se v tom systému dá "čarovat", ale 50 % pokladních neumí ani vydat dva druhy jízdného na jeden tiskopis Kromě toho se ve výsledku jízdenka ani nevejde do peněženky.
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.

Vrůtky/Vrútky; Jablůnkov/Jablunkov;
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 541
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 19. března 2012 - 17:04:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba jako jízdenka z iKVC? Ve drtivé většině případů je to mrhání papírem.
=================
V případě Honzasl a dalších, kteří ještě neobjevili možnost k určitým úkonům použít papíru toaletního, to mrhání není.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 19. března 2012 - 18:18:43    Odkaz na tento příspěvek  

ad Honzasl : jenže jízdenka je taky daňový doklad a ten kdo ho má v účetnictví musí ho mít čitelný a daňově zkontrolovatelný po celou dobu, kdy musí být jako doklad k dispozici.
Prostě ten, kdo vydává daňový doklad by měl mít povinnost zajistit jeho trvanlivost z hlediska čitelnost podle pravidel daňových zákonů o "o daňové životnosti dokladů".
Na kopírce lze pořídit kopii, jenže nikde není garantováno, že daňová kontrola uzná kopii ke které bude přicvaknut vybledlý originál.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3822
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 19. března 2012 - 18:57:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund

To je pravda, ovšem termodoklady se v obchodech už vydávají nějaký ten pátek, takže předpokládám, že tento problém už někydy nastal a existuje nějaké řešení. Termojízdenky jsou ostatně v autobusech už minimálně deset let.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5352
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 19. března 2012 - 19:44:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdesi na dokladech z pumpy jsem viděl "návod", jak je skladova, aby si zachovaly čitelnost. Byla to tuším tma a ne-kontakt s plasty. Kopie se tam taky doporučovala.
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1587
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 19. března 2012 - 21:57:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Termotisk účtenky vydrží sotva dva měsíce (konkrétně doklad k OpenKrad), takže když si kupuji čtvrtletní předplatné, nemívám v posledních týdnech nejlepší pocit - co když si karta zastávkuje a já coby argument místo účtenky vytáhnu papír, na kterém už zůstalo jen razítko a podpis a možná zbyteček tisku v překladu.

Nehledě na to, že termotisk je a vždy bude docela drahý (nejen tiskárna, ale především ten papír, který je snad i jedovatý a výpary z něj při tisku taky). Jehličkovka má prakticky nulové náklady (ona i ta páska jde přetáhnout barvou do razítek a Epsonky i Mannesmannky jsou prakticky nezničitelné stroje) a vytknout lze jedině hluk.
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1016
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 19. března 2012 - 22:27:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: doklad ze slovenské POPky to má ze zadní strany a je tam toho docela dost.
Chránit před slunečním světlem, teplotou nad 45°C, stykem s: měkčeným PVC, uhlovým (kopírákem) a samopropisovacím papírem, organickými rozpouštědly, změkčovadly, lepidly.

Peta303: Ještě by se dal vytknout pomalý tisk (i když to je relativní).
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.

Vrůtky/Vrútky; Jablůnkov/Jablunkov;
m.art
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 1-2012
Odesláno Pondělí, 19. března 2012 - 22:37:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já bych dodal, jízdenka z hlavního má zadní stranu čistou, ale například právě ta výše zmíněná, ze Cvilína upozornění má:
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2976
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 20. března 2012 - 00:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale kdo z nich to čte... Proč v době všemožných zjednodušování, dělat věci složitější a přiznat si, že není ostuda používat "nemoderní" ale veskrze účelné jízdenky potištěné jehličkovou tiskárnou.
To už spíš by měli na Dráze opustit ten model nedůvěry a s vydáním jízdenky nečekat, až zloděj (zákazník) vysází do koruny na pultík částku. Z psychologického hlediska je tenhle zdánlivý detail zcela v protikladu kladného přístupu k zákazníkům.
Úplně jinak vypadá, když je jízdenka placena kartou. Vydají vám ji hned a to hned působí jiným dojmem na cestujícího.
Asi si nechám vyrobit placky jako mají vlakové čety, na kterých bude "Děkujeme, že i Vy nám důvěřujete - Vaši cestující".
Rebel Yell
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5353
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 20. března 2012 - 00:20:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peta303: Termotisk účtenky vydrží sotva dva měsíce (konkrétně doklad k OpenKrad)
W tym przypadku mi vysvětli, jak je možný, že právě držím v ruce doklad z 31.8.2011, kterej je velmi dobře čitelnej. Akorát ho mám ve skříni s lejstrama a netulí se ke kapse z PVC, ale k obyč papíru...
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 433
Registrován: 7-2009

Odesláno Úterý, 20. března 2012 - 08:20:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Můj doklad na Opencard taky vydrží maximálně 2 měsíce. Je fakt, že ho nosím v peněžence, ale nic to nemění na tom že koupit si jízdenku v předprodeji a čekat že vydrží 2 měsíce je dost nereálné.
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 20. března 2012 - 09:58:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale kdo z nich to čte...
Ale to je jen jejich problém.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2981
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 20. března 2012 - 10:05:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když na mě spadne kus podmáčené římsy z baráku, tak je to v konečném výsledku taky jen můj problém. Stěžujeme si, že se lidi postupně odnaučujou samostatně myslet. Ale zrovna v tomhle případě bych to nezesložiťoval.

Jinak ještě k té kvalitě termotisku. Ještě před několika lety bylo běžné, že účtenka byla nečitelná po pár měsících. Potom to různé řetězce používající jako záruční listy jen tyto účtenky, změnily a výdrž tisku šla nahoru. Takže v tomhle případě taky bude záležet na použité technologii. U OpenKrad bych se nedivil, kdyby byla použita ta nejlevnější varianta, proto vybledne přesně jako staré termoúčtenky z krámů za chvíli.
Rebel Yell
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2065
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 20. března 2012 - 10:28:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Ml636: No jistě, co chceš taky za 100 mil. za Open Card.
ICQ:349 415 692
Krimitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 426
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 20. března 2012 - 10:50:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

při alternativním využití lístku jako toaletního papíru (vyzkoušeno u obou typů opakovaně)
No to je tak trochu prasecina ne?? Ty si s tim utiras zadek? Mas casto prujmy nebo co?
To snad neni mozny.....
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 584
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 20. března 2012 - 11:29:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Ohledně uznatelnosti dokladů: podle požadavků FÚ Praha 10 ke každému "termodokladu" pořizujeme hned kopii. Toť vše, s vyblednutím originálu se asi počítá.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 20. března 2012 - 12:08:14    Odkaz na tento příspěvek  

Corlin: 100 mil bylo za subdodávku tiskáren
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5355
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 20. března 2012 - 12:16:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mapl: ta peněženka dělá hodně - doklad se tam ošoupává, zejména pokud je nošena klasicky v zadní kapse.

Jinak se už nějakou dobu chystám probírat starejma účtenkama a záručákama (za účelem redukce objemu), tak dám vědět, jakej byl nejstarší čitelnej termovýtvor...
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10797
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 20. března 2012 - 13:10:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já vyhazoval rok starej papír z popa a čitelnost nič moč. nošeno v peněžence a vozeno v krabičkách.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 20. března 2012 - 14:58:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty si s tim utiras zadek? Mas casto prujmy nebo co?
Když to na člověka přijde... Já takhle schválně vozil už nepotřebný povolávací rozkaz s tím, že ho jednou takhle využiju. No... a povedlo se . Asi po 5 letech konečně došel využití, a jak jsem byl tenkrát rád za to, že jsem byl na vojně

Čímž samozřejně neříkám to, že za tímto účelem sbírám povolávací rozkazy od kohokoliv.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 3-2010

Odesláno Úterý, 20. března 2012 - 17:16:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidi, možná se, pro některé, zeptám hloupě, ale vy si ty jízdenky archivujete? Během cesty vám termotisk určitě vydrží, vydrží i do případného odpočtu z daňového základu,tak oč vám jde?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Úterý, 20. března 2012 - 19:44:08    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl : zažil jste někdy daňovou kontrolu, která jde zpátky po účetních (daňových) dokladech několik let dozadu ...
Takže po celou dobu, kdy se může kontrole provést musíte mít všechny daňové doklady v čitelné podobě k dispozici.
Jízdenky se přikládají k cesťáku ... , ten je daňovým nákladem, tudiž musí ýt čitelný daňový doklad.
Podobně to je třeba s podnikovou OPENCARD, tu musí mít firma taky dokladovanou daňovým dokladem, který je 2,68 x větší než daňový doklad v podobě papírového časového kuponku obsahujícího stejné údaje jako ten daňový doklad. Jinak řečeno, daňový doklad představuje důkaz o zbytečnosti OPENCARD (ale to patří jinam).
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Úterý, 20. března 2012 - 19:52:11    Odkaz na tento příspěvek  

odkaz
Zajímalo by mě k čemu by měl IN KARTU invalida z průkazem ZTP nebo ZTP-P?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Úterý, 20. března 2012 - 19:59:05    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl :
Ono nejde o nepodnikající "soukromníky".
Zažil jste někdy daňovou kontrolu, která jde zpátky po účetních (daňových) dokladech několik let dozadu ...
Takže po celou dobu, kdy se může kontrola provést musíte mít všechny daňové doklady v čitelné podobě k dispozici.
Jízdenky se přikládají k cesťáku ... , ten je daňovým nákladem, tudiž musí ýt čitelný daňový doklad.
Podobně to je třeba s podnikovou OPENCARD, tu musí mít firma taky dokladovanou daňovým dokladem, který je 2,68 x větší než daňový doklad v podobě papírového časového kuponku obsahujícího stejné údaje jako ten daňový doklad. Jinak řečeno, daňový doklad představuje důkaz o zbytečnosti OPENCARD (ale to patří jinam).
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3823
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 21. března 2012 - 06:41:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to je tak trochu prasecina ne?? Ty si s tim utiras zadek? Mas casto prujmy nebo co?

Inu, ve vagonech sem tam papír chybí, stejně jako chybí například na procházce v lese, stejně jako chyběl v Neapoli na univerzitních záchodcích a v některých hospodách se tohle stane. A věřte tomu, že tohle zjistíte přesně ve chvílí, kdy uděláte "ach".....
Krimitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 427
Registrován: 10-2010

Odesláno Středa, 21. března 2012 - 08:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mozna by stacilo mit permanentne u sebe balicek papirovych kapesniku.
Ale dobra, nebudu to tady rozvadet, protoze nevim, co se stane treba zitra me:-))
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3824
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 21. března 2012 - 08:43:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mozna by stacilo

Zdůrazňuji slovo by, neboť kdyby nebyly ryby, nebyly rybníky, že....
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 21. března 2012 - 09:07:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co cigaretoví závisláci - takoví, co si cigarety nejraději balí sami (ze sypaného tabáku či jiného sajrajtu a bez filtru). Už prověřili, jak je papír nových jízdenek s tepelným tiskem vhodný k balení cigaret?
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 441
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 21. března 2012 - 09:28:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

daňový doklad v podobě papírového časového kuponku obsahujícího stejné údaje jako ten daňový doklad.
No já nevím, neměla by být na daňovém dokladu uvedená třeba velikost DPH? Datum vystavení? IČO prodávajícího? To všechno na časovém kuponu bylo?
(ptám se, neb monumentálně u sebe žádný časový kupon nemám)
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.135
Odesláno Středa, 21. března 2012 - 12:21:45    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím..jistě jste to všichni viděli... propagční listy pro policii,kde jsou vyfoceny na železnici ztrácející se součásti,jako trafa,kabely a pod./dajně to dokonce vyrobila vězeňská služba a teď se bude dít toto?

Přeplněná vězení? Polovina domů!
Ministerstvo spravedlnosti chce zavést automatické podmínečné propouštění po části trestu Zhruba deset tisíc vězňů, tedy skoro polovina ze všech, by mohlo brzy opustit brány věznic. Počítá s tím návrh ministerstva spravedlnosti, jehož pracovní verzi má Právo k dispozici.

tak to bude u kolejí veselo a těch různých průserů zdokonalených lupičů.Provozní zaměstnancí budou mít nejspíše horké chvíle
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 375
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 21. března 2012 - 14:17:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dvaašedesátko,
Vám se to snad nelíbí? Propuštěni budou stovky policistů a tisíce vězňů. Stejně jsou vředem na pověsti ČR jako humanitárně vyspělé zemi. A jak řekl nejlepší ministr financí na světě, "teď teprve začne ten správný kapitalizmus".
Provozní zaměstnanci jsou lůza. Na ní nezáleží.
Vše se vyřeší konstatováním, že se nalézal v nesprávný čas na nesprávném místě. Prostě smůla. Přece byste nechtěl, aby stát pečoval o Vaši bezpečnost. Každý se musí postarat sám o sebe.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 555
Registrován: 3-2010

Odesláno Středa, 21. března 2012 - 18:54:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jdu si podat žádost o vydání zbrojního pasu.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 21. března 2012 - 20:23:42    Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk. : mám tu poslední z roku 2007 a je tam jak datum vydání, tak 5% DPH, tak IČ i DIČ ... formát 85 x 54 mm.
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 435
Registrován: 7-2009

Odesláno Středa, 21. března 2012 - 22:47:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek: Je smutné, že místo výstavby větších věznic a utahování zákonů je zde trend opačný.
To se mají provozní zaměstnanci, jak bylo napsáno, nač těšit. Gauner posprejuje vlak, napsdne hlídače a poraní svědka (třeba...) a oni ho ani neodsoudí, protože bude "plná báně".... děs!
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2988
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 21. března 2012 - 23:28:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Například ve Švédsku jsou automaticky 2/3 trestu.

K té pracovní verzi novin co mají noviny značky Právo. Je to deník, který je svým zaměřením, zrychleně řečeno, proti dnešnímu vládnímu systému. Zrovna v době, kdy na každém náměstí stojí nějaká demonstrace a ČSSD hodlala svrhnout vládu, vyjde takováto informace.
Z bojového hlediska v pořádku, jen ať se lidi nas*rou ještě víc. Taky jsem nasr*ný.
Ale objektivní to vůbec není. Je to tendenční a hlavně, takových pracovních verzí jsem četl spousty. Pracovní verze byla i 60 korunová úhrada u doktora. A mnoho dalšího.
Takže bych se neznepokojoval. Oni moc dobře vědí, že ten ksindl jít domů nemůže. Navíc jsem i já četl jednu "pracovní verzi" okolo vnitra. A to, že počty policistů v ulicích se plánují navýšit a zejména v rizikových lokalitách bude jejich činnost posílena.

Na druhou stranu, mám nespravedlivě zavřeného kamaráda, který sedí jen proto, že soudkyně udělala formální chybu a dle zákona to nešlo přehodnotit. Má nepodmínečný za to, že dal facku taxikáři, který ho cestou domů z hospody okradl. (Podle všeho tedy měl radši jet nalitý autem) Takže u trestů za pouhý názor, za půlroční tresty (lze odsedět doma), za zamčení zloděje ve sklepě, bych tento návrh podpořil... Ať jsem spravedlivý.
Rebel Yell
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 442
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 10:25:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: to vše bylo na tom kuponku, co se strkal do pouzdra a ukazoval revizorovi? - abychom se shodli aspoň na tom, o čem je řeč. (DPH asi jo, ale to ostatní se mi nezdá. Když jsem si koupil kupon, tak na něj datum prodeje či zdanitelného plnění nikam nepsali)
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 15:54:50    Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk. : ano, na tom, co se vydával elektronicky to bylo (když jsem to psal, tak jsem se na něj podíval). Výhodou toho elektronického bylo, že byl na celý rok. Ten celoroční - podle mne debilní systém čtyř kvartálních kuponků (protože jedno září (třetí Q.) jsem zjistil, že mám furt ten kuponek na první Q. Pak byl problém dohledat, kam jsem ty zbytky uklidil) - to asi neměl, ale mám zato, že tam byl kuponek s celkovou roční částkou a IČ a DIČ.
Datum výdeje se tam nepsalo, asi tak jako nepíšete datum prodeje na jízdenku pro jednotlivou jízdu v trafice.
Jak vypadaly měsíční nebo kvartální kuponky nevím, ty jsem nikdy neměl.
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1054
Registrován: 7-2009
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 16:08:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: zase u Q kuponů tolik nebolí ztráta...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2849
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 17:59:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>podle mne debilní systém čtyř kvartálních kuponků

Ony tam nešly zastrčit pod sebe všechy čtyři ?

Jestli je něco debilního, tak pražský systém Zmrdikarta, který pořád s něčím otravuje (platnost, prodloužení, výměna, nevýměna, teď prý prodloužení o rok, ovšem nutno na Ouřad, takže letos i příští rok..
Autory bych poslal do Mišelinky tahat gumy.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 19:36:37    Odkaz na tento příspěvek  

To na tu IN kartu nejde nahrát jako u režijky (po zaplacení)?
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 875
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 20:43:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli je ještě zájem, tak termojízdenky se vydávají i ve stanicích Opava východ a Ostrava Stodolní.
Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů v TS 441 PJ Bohumín