K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 23. 08. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 23. 08. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Čuřil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Sobota, 18. srpna 2012 - 11:56:07    Odkaz na tento příspěvek  

Kecup: a proč by nemohl jet sám, nrjel to po veřejné komunikaci, ale po soukromé polní cestě... A i kdyby ta cesta byla veřejná, ty víš, jestli s ním někdo nejel? Ty jsi nikdy nikomu nikam neujel nebo neutekl?,
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 18. srpna 2012 - 16:57:35    Odkaz na tento příspěvek  

ad Kecup : jenže on nejel sám, jel se svojí sestrou, ta přes přejezd před vlakem přejela, bráška jel za ní, ale podle toho, co bylo v TV, klučina se zastavil na přejezdu - byl by to zjevně stihl - ale zůstal stát v šoku na přejezdu a čuměl na vlak. To lze pochopit.
Přežil díky tomu, že se malé tělíčko dostalo za hranu přejezdu ...

Vysvětlujte dětem, že vlak, na rozdíl od auta, neumí zastavit na pár desítkách metrů ... když to nechápou dospělí s řidičákem v kapse ...

Tak mne napadá kacířská myšlenka - co kdyby se do osnov výuky v autoškole zařadila taky lekce "brzdění drážního vozidla", na nějaké trati se zastavenou osobní dopravou nebo vlečce by si každý adept řidičského průkazu vyzkoušel, na jak dlouhé dráze zastaví vlak. Jistě chtělo by to určitou úpravu zákona o dráhách, zdražilo by to výuku, ale možná by to mnoha "mistrům" volantu otevřelo oči ...
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Sobota, 18. srpna 2012 - 17:16:37    Odkaz na tento příspěvek  

M.Z.: vaše kacířská myšlenka by byla asi nefunkční. Dost lidí, co by si brzdění vlaku vyzkoušelo, by stejně v reálném provozu jezdilo pořád stejně- mě se to přece stát nemůže, tudy vlak leta nejezdí, já mám silné auto, všem ujedu atp...
Jen by to tu autoškolu dost prodražilo.
Myslím že by trochu víc práce odvedly zveřejněné rozhovory lidí, kteří se svojí vinou stali účastníky nehody s kolejovým vozidlem- pokud by svůj příběh dokázali podat s nadhledem, popsali podrobně svoji chybu a taky publiku sdělili, kolik je jejich chyba stála, tak by se to u některých jedinců snad setkalo s úspěcem.
Toť můj názor.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 965
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 18. srpna 2012 - 17:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady něco nehraje... "Nehoda se stala mimo železniční přejezd," sdělil mluvčí drážní inspekce Martin Drápal
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 12-2010
Odesláno Sobota, 18. srpna 2012 - 17:58:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V oznámení mimořádnosti bylo "Střetnutí Os 15068 na překezdu P 5157 v km 3,783 v úseku Choceň - Vysoké Mýto.", takže mluvčí asi kecá.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 966
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 18. srpna 2012 - 18:19:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A teď ještě určit, co je to překezd
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 18. srpna 2012 - 19:18:03    Odkaz na tento příspěvek  

Mol : to, co je označeno příslušnou dopravní značkou ...
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1856
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 18. srpna 2012 - 21:20:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Babitronu je Pardubice - Č.Třebová nějak červeno. Stalo se něco nebo to souvisí s avizovanými úpravami stránek ?

Edit - tak už jsem se to dočetl o jednu DS vedle - trolej v Brandýse...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel Reiser.)
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 12-2010
Odesláno Sobota, 18. srpna 2012 - 22:35:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mol: Jak to bylo psáno, tak jsem to zkopíroval
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 969
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 18. srpna 2012 - 22:48:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mrknu a vidím
Pavel Večeřa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.114.196.168
Odesláno Sobota, 18. srpna 2012 - 23:20:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ad přejezdy:
Vše potřebné je dávno vynalezeno či zakomponováno v pravidlech silničního provozu.
Na zbytek stáda je třeba aplikovat přírodní výběr, nic víc, nic míň.
Pokud si někdo myslí, že dokáže přetlačit tuny železa, jeho boj, alespoň kremační pece nepojedou naprázdno.
Problém je v pokračujícím úpadku společnosti. Lidé jsou neustále blbější a nemají pud sebezáchovy.
To co napadá některé "dospělé" by mě nenapadlo ani v mojich deseti letech, a to jsem se jako děcko nadělal hovadin, takže asi tak...
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2749
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 20. srpna 2012 - 20:28:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slfi: navíc tam je křoví, rákosí
naopak, podle fotky je ten přejezd krásně přehledný, rozhledové poměry bych si troufl říct výborné. Křoví a rákosí vysekané vzorně. Kéž by takové přejezdy byly všude
Neoficiální web IV.železničního koridoru
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pondělí, 20. srpna 2012 - 22:06:39    Odkaz na tento příspěvek  

Asi tak?
Kdesevzaltusevzal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 22. srpna 2012 - 11:52:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co dodat k přejezdům, z 98% si za to můžou de...tní řidiči aut. Zrovna včera jsem za 300km ujetých s lokomotivou napočítal asi deset magorů, co projeli
červeně blikající přejezd bez závor a kolikrát i zdatnou rychlostí. A ještě jeden žážitek: přejezd u kladenského nádraží, začnou blikat červená světla, zastaví tatra a za ní nějaká stará mazda, řidič tak 20 let, ten ale neváhá, tatru objede a vjede na přejezd, kde už jdou závory dolů, jenže pan borec neví, že stavědlem číhají policajti, takže ho hned vylosovali a vůbec se s nim nes..li Škoda že tyhle kontroly jsou jen zřídka...
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Středa, 22. srpna 2012 - 14:14:12    Odkaz na tento příspěvek  

Pavel Večeřa

jen by na ty mašiny mohli navařit pancéřový štíty, aby nedocházelo k tak vysokým škodám na vozidlech a upravit zákon ohledně střetu jak v rusku, něco jsem sejmul? tak nezastavuji a jen zavolám, ať to jdou popřípadě posbírat
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 22. srpna 2012 - 17:20:29    Odkaz na tento příspěvek  

ad Practicus : ale to je přece v naší "pravdoláskové" společnosti zasviněné různými profesionálními humanisty a ochránci lidských práv nemožné ...

Já bych se s tím taky nepatlal, nedojde-li k poškození vozidla, prostě se pojede dál ... po skončení směny zapíše strojvedoucí do knihy hlášení "u vlaku číslo ABCDE v km XY,Z jsem zaznamenal silný náraz. Hnací vozidlo nevykazovalo změnu chodových vlastností, při prohlídce vozidla ve stanioi "K" (nejbližší místo zastavení dle jízdního řádu) jsem nezjistil na vozidle žádné viditelné závady ...
Steamfan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 3-2012
Odesláno Středa, 22. srpna 2012 - 22:46:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

..panove Practicus a Zikmund, to myslíte vážne, nebo to je pokus o vtip??.. Vy snad nejste člověk a nezáleží Vám na Vašich lidských právech?? Co to tady proboha plácáte za kraviny a pletete do toho politiku. Chodím na KR se něco dozvědět, ale tohle je hustý kafe.. Tím neobhajuju kreteny, co projizdeji sraňky pred vlakem, ale i to jsou lide. Treba jen nezkusení zbytecne riskujici a zasluhující si par facek...minimálně.
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1942
Registrován: 3-2005
Odesláno Středa, 22. srpna 2012 - 22:59:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.Zikmund Já bych se s tím taky nepatlal, nedojde-li k poškození vozidla, prostě se pojede dál ...atd

Takový blábol jsem tady snad ještě nečetl.
Už tam chybí jen vyslat na místo střetu hlídku a dorazit devítkou do týla...
Čínskej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 3-2012
Odesláno Středa, 22. srpna 2012 - 23:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Steamfan, Hook: Souhlas s MZ a Praktikem. Kdyz chce nekdo dodrzovat lidska prava, tak by mel dodrzovat i "lidske povinnosti" = zakony. Pokud nekdo porusi jedno, proc by mel mit pravo na to druhe? Kazda mince ma dve strany. Takove vjeti autem na prejezd pred prijizdejici vlak je jasne poruseni zakona (a to i fyzikalniho). Proc neobhajujete dodrzovani zakona, ale pouze dodrzovani lidskych prav?
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 652
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 00:12:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, pokud nedojde k situaci: ...při prohlídce vozidla ve stanici Praha hl.n. jsem na háku nalezl mrtvolu...", tak souhlas se "zkráceným řízením"
Ovšem právě toto nemůžete vyloučit. Tož asi smůla.
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1943
Registrován: 3-2005
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 00:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čínskej, tady nikdo neobhajuje nedodržování zákona proboha!!
Ale to co navrhuje Zikmund je skutečně zvrácenost nejhrubšího zrna! Podle této logiky by všichni strojvedoucí, kteří kdy fatálně pochybili a ohrozili životy a bezpečnost stovek lidí - přitom porušili zákon třeba hned několikrát - a jen náhodou při tom nepřišli o kejhák ale zůstali v troskách bez rukou, nohou, těžce zranění, tak tihle by podle této zvrácenosti mohli také zůstat na místě bez pomoci, páč co by asi tak ještě chtěli, ne?!
Přečti si něco málo o nehodách, které zavinili pro změnu ti na kolejích a možná přijdeš na to, že omylní a chybující se vyskytují bohužel jak za volantem, tak na mašinách!
Prokrista, co je tohle za debatu??
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 897
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 01:13:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ziki je známé hovado, tam se není čemu divit. Praktika neznám ale snad se jim ten jejich cynismus jednou vrátí...
Rychlíková laminátka

Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí dieselovou.
Steamfan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 3-2012
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 01:35:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čínskej: vy jste se taky asi jen vyskytnul, nebo společně ve třech spolu s practikusem a zikmundem pokuřujete trávu někde za parezem, nebo si to neumím vysvětlit, kde se ve vás bere tolik cynismu a naprostýho opovrhování lidským životem. Tady si plácáte játra, jako kdyby jste byl neomylnej a nikdy nic neprovedl... Hnus, hnus hnus.. to mne FAKT dostalo. ... a to jsem doposud příspěvky jen četl, ale tohle se fakt nedá..
citlivkám
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.60.76.223
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 03:04:03    Odkaz na tento příspěvek  

Steamfan, Hook a další křiklouni po lidských právech! Koukněte se na pěkná videa z YT o bourajících mašinách v Americe, abyste viděli, jak taková nezranitelná hora pancíře fíru krásně chrání proti kamionům. To by mělo být i u nás a byl by klid. A v některých metrech na východě se při přejetí klienta ani nezastavuje provoz jako u nás na hodinu. Prostě tam mezi vlaky někdo hupne okouknout situaci, živého eventuálně vytáhnou, mrtvolu kopnou pod peron, aby nestrašila a jezdí se dál, úklid až po zavíračce. Jděte do háje s vaší strojenou přecitlivělostí. Lidí je jak sraček a početní stavy celosvětově rostou. Rušení blbců je jen malinká eliminace přírodní chyby.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 06:49:39    Odkaz na tento příspěvek  

Bylo zde správně napsáno (a mělo by to platit obecně) - kdo chce lidská práva, musí dodržovat lidské povinnosti. Krasokecy P&L, preferující pouze práva dovedly tento stát tam, kde dneska je. V morálních sračkách.
Měl jsem tu pochybnou čest vidět z cca 25 metrů střet chlapa s pantografem na funkčním přejezdu. Letěl vzduchem 8 metrů, dopadl na hlavu a bylo po něm. Volal jsem 112, sháněl mezi vystupujícími doktora, zajistil průjezd záchranky. Ale proč musela stát doprava??? Někomu to pomohlo????
souhlas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.151.77.70
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 08:24:53    Odkaz na tento příspěvek  

honza, citlivkám a další, plně souhlasím. Další věc je, proč má mít právo jedinec, který svým jednáním ohrožuje práva X desítek jiných lidí. Např. kamion vs. 810 na přejezdu většinou končí vykolejením a v nejlepším jen zraněním nekolika cestujících...Ale vždycky má viník spoustu výmluv, dnes docela frčí výmluva na počasí, a nechce nést zodpovědnost
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 09:13:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

citlivkám, souhlas: Kokoti.
honzaklonfar: Ale Ziki píše o něčem jiném.
Rychlíková laminátka

Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí dieselovou.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2202
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 09:19:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych se s tím taky nepatlal, nedojde-li k poškození vozidla, prostě se pojede dál...
Jak se posoudí, zda nedošlo k poškození vozidla, aniž by se vozidlo zastavilo a osoba odpovědná, strojvedoucí, nezkontroloval stav vozidla a případné následky po střetu? Ne vždy se závada projeví ihned po střetu a/nebo není zaregistrovatelná osobou v kabině. Uvažuji v kontextu probíhající diskuze, tedy střet na přejezdu, nikoliv střet s drobnou zvěří.

honzaklonfar: Nač shánět doktora, když letěl vzduchem 8 metrů, dopadl na hlavu a bylo po něm?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6084
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 09:36:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...při prohlídce vozidla ve stanici Praha hl.n. jsem na háku nalezl mrtvolu...

Právě neochota substrátu vidět nejen ve stanici Praha hl. n. kusy mrtvol byla jedním z důvodů proč je po nehodě zastaven provoz a prohlídnuto vozidlo. On ne každý bez problémů snese pohled na torzo lidské ruky anebo půlku hlavy, ani střeva obmotaná kolem, takže jestli nechceme lidi z těchto důvodů od cestování vlakem odradit, tak holt prohlídky jsou a budou nutné.

- Já bych se s tím taky nepatlal, nedojde-li k poškození vozidla, prostě se pojede dál...
- Jak se posoudí, zda nedošlo k poškození vozidla, aniž by se vozidlo zastavilo a osoba odpovědná, strojvedoucí, nezkontroloval stav vozidla a případné následky po střetu?


Přesně tak.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 10:36:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych se s tím taky nepatlal, nedojde-li k poškození vozidla, prostě se pojede dál ... po skončení směny zapíše strojvedoucí do knihy hlášení "u vlaku číslo ABCDE v km XY,Z jsem zaznamenal silný náraz.

To je jeden z největších hlodů na K-rep, existuje x důvodů, proč to naštěstí u nás takto nefunguje a jeden dost důležitý, který tu ještě nepadnul je, že vyšetřovatelé musí případ na místě vyšetřit a určit co se stalo, resp. viníka situace. Hlavně fíra a někdy i cestujícíc jsou cenný zdroj info, takže asi by nebylo dobre je nechat odjet
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 3-2005
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 10:38:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: Nač shánět doktora, když letěl vzduchem 8 metrů, dopadl na hlavu a bylo po něm?

A kdo konstatuje a potvrdí smrt člověka do protokolu, fíra, průvodčí nebo posunovač?
Žasnu nad tím, co se tady lze dočíst.
Blbečky, kteří si honí ptáka nad americkými mašinkami na YouTube, nekomentuji.
Ale třeba Hklofar, Bkp nebo Zikmund mě opravdu velmi nepříjemně překvapují.
Chlapi, chraňbože někomu z vás to přát, ale jednou takhle může na přejezdu skončit i vaše dítě, manželka, rodiče, a chci vás vidět v situaci, kdy vám pak na patolce dají do rukou papír s lékařskou zprávou, že jim možná mohl bezprostředně po střetu někdo pomoci, ale protože by musela stát doprava, tak bohužel tam někde v rygolu u trati vydechli naposled.
Chtěl bych vidět siláckého Zikmunda v roli strojvedoucího, který
u vlaku číslo ABCDE v km XY,Z jsem zaznamenal silný náraz. Hnací vozidlo nevykazovalo změnu chodových vlastností, při prohlídce vozidla ve stanioi "K" (nejbližší místo zastavení dle jízdního řádu) jsem nezjistil na vozidle žádné viditelné závady ...
a následně bude obviněn z neposkytnutí pomoci.
O tom, že by se potom ze strany pozůstalých zase nikdo nepatlal s ním, nepochybujte.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2751
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 10:42:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak to v reálu funguje při střetu se srnou či divým prasetem? Váha a rozměry srovnatelné s člověkem.

Popište někdo z fírů, (ne někdo z žáků ZŠ prosím) jaký je další postup při střetu se zvěří? Zastaví ihned, případně v následující stanici, jede dál? Co následuje?
Za 30 let v provozu jsem se nesetkal (s výjimkou stáda koní) se zastavením na místě a následným zastavením provozu. Ale třeba jsem to jen nezaznamenal... Poučte nás někdo
Neoficiální web IV.železničního koridoru
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 10:54:34    Odkaz na tento příspěvek  

Hook: potíže s chápáním psaného textu? Napsal jsem "Volal jsem 112, sháněl mezi vystupujícími doktora". To považuji za samozřejmé stejně jako u dopravních nehod na silnici. Netroufnu si někoho prohlásit za mrtvého, i když puls byl nehmatný.
Moje otázka zněla "PROČ KVŮLI TOMU STOJÍ DOPRAVA?" Chlap trefil "pravý přední sloupek" žabotlamu, poškození veškeré žádné, ležel na nástupišti. Fíra to ani nemohl vidět, borec naběhnul z boku. Zatím mi to nikdo nevysvětlil.
Dobrá je zmínka o střetu se zvěří - párkrát jsem na stanovišti jel a srnčí a lišky v kolejišti viděl.
Vozit lidské ostatky na mašině je špatně, ale to by snad havrani mohli zařídit v historicky krátké době a mohlo by se jezdit. Člověk rozdělený na několik částí z principu nemůže žít, že?
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1945
Registrován: 3-2005
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 11:12:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co byste chtěl pořád vysvětlovat??
Proč kvůli tomu stojí doprava?
No protože tak nařizuje drážní zákon, stejně jako 361 na silnicích, tam snad srazíte na přechodu ožralého chlapa a jedete dál??
To vám hodina zpoždění nebo dvě nestojí za to, aby někdo zdokumentoval, zaměřil, vyslechnul svědky, posoudil tech. stav vozidel atd., vyhodnotil stav zabezpečení atd.?
I když tomu chlapovi na nástupišti už nikdo nepomůže, a dost dobře si to možná zavinil pouze svou vlastní blbostí, tak jde o smrt člověka a následný soud, který se může kvůli sporům táhnout léta.
S čím tam půjdete, ať už jako obviněný nebo poškozený? S tím, že ten žabák mazal dál, aby to nestálo a odsejpalo a vy jste se pak teda nějak dostal do špitálu, kde vám museli třeba odřezat haxnu?
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2203
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 11:22:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kdo konstatuje a potvrdí smrt člověka do protokolu, fíra, průvodčí nebo posunovač?
Ani fíra, ani průvodčí, ani posunovač, ale ani mezi cestujícími náhodně se vyskytnuvší doktor, rozuměj lékař. Kdo je oprávněn a v jakém rozsahu vykonávat úkony spojené s úmrtím člověka určuje zákon č.372/2011 Sb., o zdravotních službách. V případě úmrtí po srážce s vlakem by to byl lékař vykonávající lékařskou pohotovostní službu.

honzaklonfar: Napsal jsi bylo po něm - volal jsem 112 - sháněl mezi vystupujícími doktora. Samozřejmě se takto napsaný text dá chápat více způsoby, no dle popisu nehody, kdy člověk po střetu s vlakem letí vzduchem několik metrů a dopadá na hlavu, si myslím, že bude ve stavu, kdy i laik pozná, že už záchrana nebude možná. Pak ani lékař mezi cestujícími nepomůže, stejně tak nebude moci provést úkony spojené s úmrtím.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 12:12:44    Odkaz na tento příspěvek  

Hook: argumentovat silničním zákonem je poněkud nevhodné. Účastníci nehody sice mají povinnost ohlásit a vyčkat příjezdu Policie (je-li škoda vyšší než aktuálně stanovená částka), ale OSTATNÍ účastníci jedou dál, když je vozovka průjezdná.
Na železnici, kde se dějou věci a pracují tam švarní mládenci tomu tak není a vlak nemůže odjet ani do nejbližší stanice, kde by přestal překážet a mohl se podrobit technické prohlídce. V tom vidím tu zásadní chybu. Selský rozum říká, že po příjezdu záchranky a Policie by u nehod člověka s VDV bez vykolejení měl vlak do té nejbližší stanice odjet. Něco jiného je střet se silničním vozidlem, vykolejením lehčích vozidel (810, 814), případně s troskami silničního vozidla v profilu druhé koleje. Silničním ekvivalentem je kamion na boku přes celou šířku vozovky. Pak je vymalováno a opravdu se nedá nic dělat.
Že něco přikazuje zákon v tomto státě VŮBEC neznamená, že to je dobře. Ti, kteří zákony schvalují většinou vůbec neví pro co hlasují.
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1877
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 12:19:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Názor honzyklonfara je rozumný.

A těm "ujížděčům" jen na připomenutí :

Krajský soud v Hradci Králové potvrdil (v r. 2009) rozsudek rychnovského soudu. "Odvolání obou obžalovaných soud zamítl. Strojvedoucí dostal 1,5 roku vězení a průvodčí půl roku. Oba si trest odpykají ve věznici s dozorem. Rozsudek je pravomocný," uvedl státní zástupce Ivo Ježek.

Soud dvaapadesátiletého S. a osmatřicetiletého P. potrestal za neposkytnutí pomoci.

Neštěstí se stalo 1. května 2008 brzy ráno. Jednadvacetiletý L. V., kterého osobní vlak srazil, umíral v bolestech bez pomoci několik hodin. Podle obžaloby však mohl žít, kdyby mu osádka vlaku, jenž ho srazil, přivolala pomoc.

Zdroj: odkaz
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2204
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 13:47:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: Chápu tvůj selský rozum, ale je třeba si uvědomit, že vyšetřovatelé na místo události nepřijíždí proto, aby se na vlastní oči přesvědčili, že vskutku k něčemu došlo, ale aby tuto událost vyšetřili. S tím je spojené ohledání místa nehody, zajištění stop atd. a k tomu je zapotřebí, aby vše zůstalo co možná nejvíce v původním stavu, rozmístění. I kdyby se odjelo s vlakem, stále by se v kolejišti pohybovali lidé, fotili, zajišťovali a na takovou kolej asi vlak nevpustíš.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1946
Registrován: 3-2005
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 14:11:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzaklonfar: na rozdíl od Vás si myslím, že předkladatelé jak drážního, tak silničního zákona velmi dobře věděli, proč a jak v těchto případech postupovat a tyto postupy uzákonit, a to zejména z důvodu zajištění důkazního materiálu přímo na místě nehody pro soud.
Neobhajuju ty, kteří svou vlastní nezodpovědností přivedou jiného do průseru, jak tady někteří vykřikují.
Ale jako oběťi nám to už nevysvětlí, takže zůstává "pachatel", okolnosti za jakých se stalo a svědci.
Jak chcete dosáhnout objektivitu a autenticitu důkazů po nehodě, pokud ji budete vyšetřovat o několik kilometrů a hodin dále?
Nikdo z Policie, DI ani záchranných složek neblokuje dopravu ať na silnici nebo na kolejích bezdůvodně, na tom se asi shodnem.
Chápu, že uvolnit průjezd v místě nehody na silnici a na dráze není jedno a totéž, ale to co v této souvislosti navrhoval M.Zikmund je zkrátka naprosto nepřijatelné.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 14:28:30    Odkaz na tento příspěvek  

Naprosto nechápu co je nutné sáhodlouze vyšetřovat při střetu "vlaku s civilní osobou". Taková osoba dle zde vychvalovaných zákonů a příslušných prováděcích předpisů smí vstoupit do kolejiště jen v místě a čase tomu určeném. Všechny ostatní případy jdou na její vrub. Činnost PZS lze zdokumentovat foťákem (u mechanických a reléových přejezdů), u procesorových se do černé skříňky lze kouknout jindy (po protokolárním stažení jejího obsahu v klidu kanceláře). Přínos dokumentace typu"levá bota se nalézala 47,53 metrů od místa střetu" mi také není jasný. Mrtvolu to neobživí a z hlediska prevence je to taky na prd.
Pakliže někdo oběť do kolejiště úmyslně strčil, tak se na to ohledáním pozůstatků oběti v kolejišti taky nepřijde, na to stačí výslech fíry.
Nechci být za nějakého hnusáka, ale reálné problémy se mají řešit reálnými prostředky a v reálném čase. Když vám vběhne před auto kočka, budete uhýbat a brzdit? Já ne, zkusím ji vzít mezi kola a to mám kočky rád.
Za letošní rok mám v Radotíně 3 ks zachráněné od střetu s vlakem. Jen díky svému silnému hlasu a vševojskovému slovníku. Nic mírnějšího si ty krávy a kreténi nezaslouží. Ale jsou živí a doprava se nezastavila.
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 14:32:55    Odkaz na tento příspěvek  

Steamfan - právě proto, že to jsou lidi, a lidi, narozdíl od zvířat, mají rozum a pokud ho nepoužívají, jejich blbost, a lidskou blbostí se nemá smysl vůbec zabývat.
porušils zákon? máš z toho následky? dobře ti tak!

PS.: semnou se taky nikdo patlat nebude, když projedu návěst stůj byť jen o centimetr a přitom žádnou škodu nezpůsobím, a to, že ta souprava mizerně brzdí, nebo že nejsou ovladače na svým místě a tím se prodlužuje reakční doba, protože je člověk musí hledat a nad jinak zautomatizovanýma úkonama musí přemejšlet, nikoho nezajímá, ve vyšetřovací zprávě bude jen "nerespektování návěsti stůj"

tak nevidím jedinej důvod, proč bych se měl zabývat kdejakým idiotem v místech, kde nemá co dělat

(jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá)
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 902
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 15:11:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Praktik: Když projedeš návěst byť jen o centimetr, měli by tě v duchu tvých myšlenek na místě popravit, kokote.

(Příspěvek byl editován uživatelem S4991023.)
Rychlíková laminátka

Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí dieselovou.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2205
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 15:29:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: Dle tebou prezentované logiky by se nevyšetřovaly žádné nehody, neboť v podstatě každá nehoda má za příčinu porušení nějakých pravidel.

Vyšetřování a zajišťování stop nespočívá jen v zadokumentování činnosti PZS, ale i v dokumentaci typu levá bota se nalézala 47,53 metrů od místa střetu. Že ti není něco jasné neznamená, že je to zbytečná hloupost. Stopy typu levá bota 47,53 metrů od místa střetu dotváří obraz události, jejího průběhu a dějů, které předcházely. Výpověď strojvedoucího je střípkem v mozaice. Nehledě k tomu, že ne vždy je možné počítat se strojvůdcovou výpovědí - nemusel vše vidět, může být v šoku, nemusí si vzpomenout. Tímto padá i tvůj argument pro objasnění úmyslného strčení pod vlak. Na základě stop je možné zjistit, zda se osoba pohybovala, stála, směr pohybu atd. V případě násilného trestného činu pak tato fakta slouží jako důkazy, kdy výpověď strojvedoucího sama o sobě není dostačující. A pak jsou ještě další "zbytečnosti", jako pitva, toxikologický rozbor, k zjištění, zda sražená osoba nebyla pod vlivem alkoholu, léků či drog, ale ty už nemají vliv na provoz dráhy, tudíž je nemusíš řešit. I když - platíš daně a jakožto daňový poplatník se určitě rozhořčuješ, proč se musí z eráru platit za pitvu sražené osoby, která si za to může sama. Měla by to uhradit rodina!

Položím otázku, která měla zaznít hned na počátku. Tvá teze zní "osoba v kolejišti si za to může sama, protože porušila předpisy, jde to na její vrub, netřeba sáhodlouhého vyšetřování". Pak se tedy ptám, jak můžeš bez důkladného vyšetření tvrdit, jak k události došlo, a že je sražená osoba viníkem?


Practicus: Tebou uvedené zdůvodnění projetí "stůj" jsou tvé chyby plynoucí z neznalosti ovládání stroje a jeho jízdních vlastností. Chápu špatné rozhledové poměry, klimatické podmínky, ale tohle opravdu ne. Když si beru mně neznámé auto, tak si nejprve zjistím, kde je který ovladač a pak vyzkouším jízdní vlastnosti, kterým přizpůsobím styl jízdy. Nepojedu naplno až pár metrů před semafor, abych projel na červenou a ospravedlňoval to tím, že vůz hůř brzdí a před případnou srážkou jsem nemohl varovat, neboť nevím, kde je ovládání klaksonu.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2611
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 15:50:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže rozdíl je v tom kdo ten zákon či vyhlášku porušil umýslně?
Fíra těžko, když nevím co tam bylo tak za to škrábnu, ale ten blb co jde přes koleje a neumí se podívat to v úmyslu měl.
Přiznejme si, kdo to z nás dneska neporušuje, ale většina z nás se aspoň umí podívat. Tím samozřejmě neobhajuji nedovolené projetí návěsti stůj.
Ale stejně podporuji názor ,že né každý snese vidět torzo lidského těla. Moc příjemné to není.

Practicus: Snad nechcete říct že neděláte zkoušku brzdy po rozjetí vlaku, a když se blížím ke stůj tak jedu pozvolna a né jak hovado co brzdí na poslední chvíli.
Proti stůj na esu klidně na kopyto, ale u výstrahy mít 80-90.(Předpokládám u AB).
Každopádně to že se člověk zamyslí se stát může. A o to je to projetí jednoduší.

Probíralo se to, ale snad by se přeci mohlo ,alespoň trochu zohlednit to jestli to projedu o 100m nebo o půl metru?
Neříkejte mi že když fíra to projede o půl metru, a na půl roku mu ztrhnou prémie ,že příště si bude dávat pořádnýho majzla.

(Příspěvek byl editován uživatelem pokerna.)
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 16:37:05    Odkaz na tento příspěvek  

Doktore, Ty budeš doktor práv, že? To si pak nemůžeme nikdy rozumět.
Sofistikovanému vyšetřování střetů s osobou v kolejišti 3x zdar!
Steamfan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 3-2012
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 16:47:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Practikus: ty jsi prostě nestoudný pako, zlob se, nebo ne... Tahle debata nemá smysl a zaplaťbůh je tady 90% diskutujících stejného názoru jako já. A až projedeš návěstidlo, protože dřepíš v jiný mašině, než na jakou jsi zvyklej a hledáš brzdič, tak bych tě být to v mé moci v kontextu za tyhle debilní kecy vylifroval ne do dílen, ale rovnou na dlažbu před ně.
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 17:14:21    Odkaz na tento příspěvek  

S4991023 - a to se snad neděje? min. 3 měsíce z mašiny dolů, to je minimálně 30tis. protože z 10-ky třídy jseš zařazen v 5-ce a to jen v případě, pokud neplatíš pokutu, přezkoušení, teď už jen v práglu a žlutá karta k tomu, hlavně že fírové nejsou ve stresu

Doktor - samozřejmě, když je svévolně měněno rozvržení ovladačů na jednom a tom samém typu lok.
je to stejný, jako kdyby dvě auta, stejného typu a značky měla rozdílné smysly otáčení volantu
tzn. jedno by bylo děláno normálně, druhé auto by mělo obrácený smysl točení volantu, ale za všechno může řidič, nebo stačí prohodit pedál brzda plyn, nebo vám tu brzdu sebrat a dát ji jinam, stále je to chyba řidiče, jenž je naučen na standart? podle vás ano.

a přitom v předpise V2 je uvedeno, že strojvedoucí je povinen se učit správným návykům
tak se tedy ptám "jaké jsou ty správné návyky, když se neustále mění rozvržení ovladačů a brzdu musím hledat po celým pultě, byť se jedná stále o stejnou řadu lok. na kterou papíry mám"

Pokerna - zkoušku brzdy si zásadně dělám sám, jak stacionární, tak dynamickou, ale nezjistíte, že vlak mizerně brzdí než ho uvedete do pohybu, i když na zprávě o brždění máte skutečných 120% a jaké můžou být příčiny?
špatně fungující protismyky, nebrzdící kotouče na jednotlivejch nápravách vozů, špatně pracující rozvaděče, zatuhlá táhla a když požadujete prohlídku od vozmistra, podívá se jen na terčíky a řekne, že je to v pořádku, ale na vině je za všem strojvedoucí

a když u cedule "vlak se blíží k zastávce" vzdálené od konce peronu 1550m v rychlosti 110km/h snížím tlak v potrubí o 1 bar na spádu do 2,5%o, vlaku sestaveného s 242+4*Bdmtee se 104 brzdícími procenty (BV lok na 1 bar pomocí OL2) a na začátku peronu o délce 200m mám 70, tak je asi někde něco špatně
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1947
Registrován: 3-2005
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 17:18:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sofistikovanému vyšetřování střetů s osobou v kolejišti 3x zdar!

Jen úplný trouba nepochopí, že v tom vašem reálném čase má reálný problém nejen ten na sračky v kolejišti, ale taky strojvedoucí, ať se mu to líbí nebo ne a siláckých řečí může mít kolik chce.
Především v jeho zájmu by mělo být co nejdůkladnější šetření toho, co se stalo, i kdyby tam měl stvrdnout celý soudný den a nepohlo se nikde ani kolo, na to v tom případě totiž tak akorát sere pes.
Což je ale pro jednodušší povahy zřejmě stěží pochopitelná věc, sorry klonfare.
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 17:23:13    Odkaz na tento příspěvek  

Steamfan mám otázku, kolikrát byl stržen sběrač na lok 263, protože jsou prohozeny ovladače reflektoru/sběračů oproti řadě 242



a vážení, chci vědět, kdo z vás přítomných má papíry na mašinu a jaké řady, když jste tak všichni chytří
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 17:26:00    Odkaz na tento příspěvek  

jo, a ještě jak často na těch řadách jezdíte
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 905
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 17:49:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Praktik:
17.14: Říkám popravit, ne na 3 měsíce z mašiny dolů.
17:23 + 17:26: To jako že právo rozhodovat o tom, jak řešit mimořádnou událost, má jen fíra s dostatečně vysokým číslem a praxí v mačkání LVZ?
Rychlíková laminátka

Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí dieselovou.
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 17:57:55    Odkaz na tento příspěvek  

S4991023 - "17.14: Říkám popravit, ne na 3 měsíce z mašiny dolů."
hele, jestli jste si nevšml, tak obyčejný člověk otáčí každou korunu hned 2x, takže když vám seberou 10000,- měsíčně z každý vejplaty, tak je to likvidační

aha, já zapoměl, jste nejspíš úředník sedící někde v kanclu, kde 10k je kapesný na 3 dny, tak to potom jo, ale nežijete v realitě

17:23 + 17:26: To jako že právo rozhodovat o tom, jak řešit mimořádnou událost, má jen fíra s dostatečně vysokým číslem a praxí v mačkání LVZ?

ale já žádnou událost nešetřím za to nejsem placen, a pokud jste si nevšiml, tak jim chci naopak předcházet, ale to zřejmě vám úředníkům nikdy nedojde
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1948
Registrován: 3-2005
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 18:01:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a vážení, chci vědět, kdo z vás přítomných má papíry na mašinu a jaké řady

Jo, tak přesně tohle jsem čekal, kdo s tím vyleze jako první...papíry na mašinu...
Já bych zase rád věděl, jestli jste už někoho natvrdo sejmul a hájil se pak u soudu vůči křivému obvinění.
Já už jsem to absolovoval a i kvůli tomu jsem od toho odešel.
Mimo jiné jsem zažil i to, že jsem na místě nehody podával výpověď jako přímý účastník, poté byl dvakrát volán k "podání informací", všechno bylo OK a nakonec se potéměř dvou měsících dozvěděl, že i přes jasná svědectví o vině poškozeného jsem viník nehody a byla podána žaloba...
Smrťák to nebyl, ale i tak, kolena se mi klepaly jak prvničce.
Nebýt toho, že se pak na fízlárně dávaly dohromady desítky fotek z celého jízdního pruhu za mým autobusem, detaily nehody a makrozáběry stop po srážce od fízlů i techniků v garážích, a které nakonec u soudu rozhodly, tak mě možná ten idiot na kole tenkrát dostal za katr s plnou palbou, újmě na majetku, regresům atd.
Doprava byla tehdy zastavena hned dvakrát, poprvé když se to stalo, podruhé u rekonstrukce.
Kdyby někdo tenkrát postupoval podle Zikmunda nebo Klonfara - tedy shrnout bordel na bok a hlavně ať nám doprava jezdí, hlavně nezdržovat dopravu...kriste... - tak jsem si to tehdy možná fakt vyžral.
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 767
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 18:05:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Practicus:
Ja bych se spis zeptal, kolik z tech pravdolaskaru se nekdy zapojilo do reseni komplikaci zpusobenych blbem, co si pred PZS ve vystraze rekl "to stihnu!". Tim rozhodne nechci rict, ze jsem pro obnoveni provozu supito presto za kazdou cenu (napriklad uz byly snahy vrazdu zakamluflovat jako sebevrazdu tim, ze telo bylo polozene na koleje)
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11057
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 18:11:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

plešoun: po trefení třeba srny, zastavit hned, okouknout stroj, nahlásit a když je fše ok a srna ko, po souhlasu za to vzít.
ty co obhajujou debily : kolik máte zářezů a jak dlouho jste si poleželi ve špitále?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 18:12:46    Odkaz na tento příspěvek  

Hook - ano, hned v zácviku s rychlíkem se 754 v čele v rychosti 78km/h kolem 9-té hodiny večer jsem sebral ožralca na přejezdu, protože se vrátil pro igelitku, co nechal ležet na přejezdu, ale byli jsme tam dva, takže ten fíra tam byl 2x a ticho po pěšině
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1949
Registrován: 3-2005
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 18:20:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Practicus, tím víc se Vám divím, že místo betelného sichru v podobě neprůstřelných výsledků šetření upřednostňujete, aby se to co nejdříve rozjelo, to fakt nechápu.
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 18:22:54    Odkaz na tento příspěvek  

Hook - mě jde hlavně teď o to rozvržení těch ovladačů na pultě, pač Doktor a Steamfan
tady kafrají o své neomylnosti a přitom se zdá, že nemaj papíry ani na tříkolku a vlak neviděli ani přes zamlžený sklo
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 18:29:08    Odkaz na tento příspěvek  

abych teda šel příkladem, tak mám papír na 210,242,263,560,363/362,362reko,754,750,714,742,799

s tím, že 242,560,363/362,714 jezdím nejčastěji
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2752
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 20:01:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: děkuju
Neoficiální web IV.železničního koridoru