K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 13. 04. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 13. 04. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Kecup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1094
Registrován: 7-2009

Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 13:10:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to teď v Plzni stojí, vlak 7237 se srazil na jediné provozované traťové koleji mezi stanicí Plzeň jížní Předměstí a Plzeň hl.n. se stavebním mechanismem, předpokládaný konec "výluky" je ve 14 hodin.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5417
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 14:41:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Edmondson: v Bakově se obávám žádná silnice I/35 není...
Edmondson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 14:54:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se, zaměnil jsem výše uvedený přejezd na místní s přejezdem na dálnici.
Inu, stane se, po staré jsem již dobu nejel.
Eso363
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 10-2010

Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 15:07:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Posílám obrázky z tehdejší nehody 26.3 2010 u Chuchle kdy 163.086 měl srážku z bagrem přesněji s jeho lžící.Bagr patřil firmě která opravovala koryto u přejezdu .

Petr_Šída
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 383
Registrován: 1-2011
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 15:12:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Hajnej: záměna za I/10

a příčina bohužel jasná, podle toho, jak je zapasovaný jel od severozápadu, takže mu ráno svítilo sluníčko přímo do očí ....
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5418
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 17:10:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šída: podle toho, jak je zapasovaný jel od severozápadu, takže mu ráno svítilo sluníčko přímo do očí
V době, kdy byl R1138 v Bakově, je dnes Slunce už 30° nad obzorem a cca 30° vlevo od směru jízdy (resp. pohledu na výstražník), čemuž bych už "přímo do očí" neříkal.
A ani ptáci už v devět tak neřvou jako hned po ránu, aby přes ně neslyšel bimbat zvukovou výstrahu...
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 18:42:32    Odkaz na tento příspěvek  

To Hajnej: záměna za I/10
Ani I/10 tam žádná není, jen II/610. A na přejezdu s ní to nebylo (přejezd s tratí 070 u Veselé má normálně závory, to s čím si to pletete je přejezd II/610 s tratí 063). Je to ten přejezd, o kterém píše Majkl007, vlak jel od Boleslavi a tlačil to auto podle Jungmannovy ulice.
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 711
Registrován: 4-2011
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 18:55:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manemb Co je na tom horsiho, 2 mrtvi. Po zasluze mrtvi.
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 19:07:40    Odkaz na tento příspěvek  

No a vy jste po zásluze pitomec. Čertví, co je lepší.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3373
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 19:12:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pitomec jest ten, kdo necumi pred sebe, at uz jde pesky, nebo jede autem, nebo ridi masinu.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 19:13:22    Odkaz na tento příspěvek  

Nezbývá vám než popřát, abyste nikdy neudělal chybu, pane Dokonalý.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4268
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 19:21:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po zasluze mrtvi.
Kdo jsi? Pán Bůh, aby si mohl říkat, že si někdo smrt zaslouží? To je opravdu primitivismus (a to jsem ještě extrémně slušný) nejhrubšího zrna!

Pročpak se asi na výstražníky typu SSSR dávaly ty dlouhé kšilty? Nebo pročpak byl asi výstražník VÚD 62 tak dokonale zastíněn mohutným kšiltem? Pročpak v mnoha zemích jsou přejezdy chráněny závorami?
Pročpak dle mapy.cz, kterou sem dal Majkl007 je výhled na trať dokonale zatarasený křovím? Už jen z principu nejsou- li dodrženy rozhledové poměry a současně přejezd nedisponuje závorami a POZITIVKOU, měla by být vina na straně SŽDC.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3375
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 19:24:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jako ma jit za mnou ? Ja jsem nadelal spustu pitomin a netusim, kolik jich este udelam... Jen doufam, ze se mi u toho nic nestane. Kdyz jsem naposledy prohucel jednu stopku kvuli kecani se spolujezdcem, tak me zachranilo od nehody jenom to, ze zrovna nic nejelo.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 712
Registrován: 4-2011
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 20:05:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H. Az tu chybu udelam, budu za ni pykat. Zatim se nejoblibenejsim narodnim sportem nezabyvam. Ale co vim u nas, uz se do nej zapojili i nekteri autobusaci.
Bydlim vedle prejezdu.
malý bobeš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.57.132
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 20:21:41    Odkaz na tento příspěvek  

Happy:
aniž chci soudit - v době nehody blikala dvě černená světla doplněná zvukovou výstrahou...

JAKÝ vliv na nehodu tedy mají (podle Vás nedostatečné) rozhledové poměry???

Ony se v současnosti zajišťují rozhledové poměry na zabezpečených přejezdech? Podle jaké normy to prosím je???

Vezměme si modelový příklad: traťová rychlost 80km/hod, přejezd s blikači bez závor, bezprostředně u přejezdu stojí dům...
Jak se podle Vás postupuje, když rozhledové poměry vyhovují sotva na 30 km/hod? To budeme z důvodu nedostatečlých rozhledových poměrů snižovat traťovou rychlost u každého takového přejezdu?
Janyš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 4-2011
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 20:29:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ony se v současnosti zajišťují rozhledové poměry na zabezpečených přejezdech? Podle jaké normy to prosím je???

Samozřejmě. U přejezdů zabezpečených pouze výstražným křížem se posuzují rozhledové poměry klasicky (dle traťové rychlosti) a u přejezdů vybavených přejezdovým zabezpečovacím zařízením se rozhledové poměry posuzují pro rychlost drážního vozidla 10 km/h. Viz ČSN 73 6380.
Chrástecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 2-2011
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 21:03:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janyši, Janyši! Zapomněl jsi dodat, že pro tu 10 km/h se rozhledové poměry podle ČSN 73 6380 zjišťují pouze pro případ, že na přejezdu s přejezdovým zab.zař. nefunguje světelná výstraha (přejezd je v tzv. poruchovém stavu) a vlak z tohoto důvodu jede na Op rozkaz právě max. tou desítkou (neplést s pivem). To však není situace v tomto nešťastném případě. To jen pro vysvětlení, aby si někteří zde na K-R NEMYSLELI, že VŠUDE musí být rozhledové poměry jen na 10 km/h. Pro přejezd bez přejezdového zab.zař. se rozhledové poměry zjišťují podle nejvyšší dovolené rychlosti vlaků v daném místě a musí jí vyhovět, jinak se rychlost musí snížit.
Na o teď jsem určitě na něco zapomněl i já.
Korektor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.112.160.140
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 21:28:03    Odkaz na tento příspěvek  

Zapomněl. A ten, kdo ví, na TO poukáže.
Happy mu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.74.45.172
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 21:32:23    Odkaz na tento příspěvek  

Schválně Happy, esi si si šim špatného si spolu se si jiným.
ad Happy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.163.231.194
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 21:43:49    Odkaz na tento příspěvek  

Happy:"Už jen z principu nejsou- li dodrženy rozhledové poměry a současně přejezd nedisponuje závorami a POZITIVKOU, měla by být vina na straně SŽDC."

To je hodno leda frekventanta drážního učňáku vítkovického nebo vepřového. Na co normy a legislativa, když pubíci mají jasno ve svých soukromých principech i bez toho.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4269
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 22:23:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JAKÝ vliv na nehodu tedy mají (podle Vás nedostatečné) rozhledové poměry???
Velké. Mohl totiž ten vlak periferně zahlédnout.

Mně prostě jako řidiči vadí to, že jsem zodpovědný za přejetí přejezdu a mám si počínat nanejvýš opatrně a obezřetně. Tedy pokud není výstražník s pozitivkou, tak bych měl u přejezdu zastavit a rozhlédnout se. Tedy počínat si tak, jako by byl pouze přejezd vybavený výstražným křížem. Ale co sakra můžu vidět, když kolem přejezdu je bordel, křoví a častokrát doslova vytentovaný domek s PZZ?

Schválně Happy, esi si si šim špatného si spolu se si jiným.
Česky prosím.

To je hodno leda frekventanta drážního učňáku vítkovického nebo vepřového. Na co normy a legislativa, když pubíci mají jasno ve svých soukromých principech i bez toho.
No podle slovosledu je to asi nějaká hodně zláštní škola. Každopádně stačí pouze zvednout zraky z našeho zaprděného rybníčku okupovaného AŽD a kouknout se jinam do jiných krajů, kde mají téměř všechny přejezdy vybavené závorami. Koneckonců již na önwb byly v době výstavby všechny přejezdy zabezpečeny mechanicky závorou.

Co se týče nehodovosti, tak nejméně střetů je na přejezdech vybavených závorami. Nejvíce naopak na přejezdech vybavených pouze světelnou signalizací.
Vousatec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 22:45:32    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Happy: Závory jsou výborná věc. Bohužel jsou tak drahé, že si prostě v této zemi nemůžeme dovolit mít je všude. Ještě bych chtěl připomenout, že jako jistá náhrada velice drahých závor funguje mnohem levnější zvuková výstraha na PZZ. Její účinnost je pochopitelně nižší, ale aspoň něco. Jenže kdo z řidičů u přejezdu (jakéhokoli) stáhne okénko a nastraží ucho? Já vím jen o jednom. Dnešní auta mají tak tiché motory, že při rychlosti 30 je zvon PZZ slyšet minimálně na těch 50 metrů. Přes porouchaný přejezd ( a ještě min.60 m před ním) jede drážní vozidlo max 10 a dává návěst Pozor houkačkou. A pravděpodobnost, že PZZ selže v době, kdy vlak už k přejezdu jede a nelze jej zastavit či aspoň o poruše zpravit rádiovým zařízením je hodně malá.
Petr_Šída
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 1-2011
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 23:29:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Hajnej: ono bohužel i to někdy úplně stačí, vím o tom své ... (přejezd na I/16 sem při mírné mlze a podobném sluníčku jednou taky viděl, až když jsem ho přejel, nic příjemného)

TH: sorry, zapoměl jsem dodat stará I/10, dnes už to má samozřejmě jiné číslo

a o rozhledových poměrech na přejezdech se tuž taky napsalo své, a tady by stačilo jen vyřezat...
Brrr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 23:30:32    Odkaz na tento příspěvek  

Vousatec :Závory jsou výborná věc.....
Ale jsou u nás kaskadéři, kteří kličkují mezi polovičními závorami, a to i v místech, kde rozhled nemají vůbec !
Ten Bakov - před časem tam byla stejná nehoda, v noci, takže žádné oslnění sluncem. Řidič přežil, spolujezdkyně ne.Policajtům řekl, viděl jsem vlak, ale protože vím, že v tuhle dobu jezdí jenom nákladní, a ty jsou pomalé, tak jsem myslel že to stihnu. A on to byl Lv.....

Petr_Šída
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 1-2011
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 23:33:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně prostě jako řidiči vadí to, že jsem zodpovědný za přejetí přejezdu a mám si počínat nanejvýš opatrně a obezřetně. Tedy pokud není výstražník s pozitivkou, tak bych měl u přejezdu zastavit a rozhlédnout se. Tedy počínat si tak, jako by byl pouze přejezd vybavený výstražným křížem. Ale co sakra můžu vidět, když kolem přejezdu je bordel, křoví a častokrát doslova vytentovaný domek s PZZ?

Jo, to sedí, některé přejezdy jsou na to zastavit, vylézt, jít se podívat, a pak doufat, že za tu chvíli nic nepřikvačí (ještě bychom tedy mohli poslouchat kolejnice, jako indiáni, ale to se vlastně nesmí) ....

To ale pravda není úplně tak případ tohoto
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 23:50:19    Odkaz na tento příspěvek  

Občas o tom přemýšlím, napadá mě analogie se stopkou u nepřehledné křižovatky. Taky tam každý vjede jak hovado?
Já osobně se snažím u každého přejezdu (ač tam bliká pozitivka) jet pomalu a rozhlédnout se, i ta pozitivka je jen věc omylná. Stejně tak se snažím, ač jedu přes křižovatku na zelenou, podívat se, zda tu zelenou vidí i ostatní účastníci provozu na pozemních komunikacích.

Podotýkám, že se snažím. Až se jednou budu snažit o něco méně, dopadne to pro moji osobu asi o hodně hůř.

Ale nikdo mi nevymluví, že se většina srážek na přejezdu stane proto, že se na to řidič automobilu prostě vysere a jede...
Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 933
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 11. dubna 2012 - 23:51:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, do Vaší sekce nepřispívám, jen si přečtu někdy zajímavé věci, ale nedá mi to, aspoň se o něco podělit: Dále již ode mne bez komentáře.
http://melnicky.denik.cz/nehody/tragicka-bilance-za-tri-tydny-vyh asly-v-kolejich-na-melnicku-tri-zivoty-20120411.html
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4270
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 00:19:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale nikdo mi nevymluví, že se většina srážek na přejezdu stane proto, že se na to řidič automobilu prostě vysere a jede...
Já nepopírám, že jde mnohdy o hazard a totální ignoraci a nerespektování pravidel, což je tomuto národu podobné. Nicméně je potřeba v rámci možností zvyšovat blbuvzdornost.
Řidiči bylo 76 let. V tom věku se bohužel lidi zapomínají, hůře vidí/slyší, pomalu reagují. Je otázkou, jestli tito lidé mají vůbec usedat za volant.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.193.115
Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 01:12:02    Odkaz na tento příspěvek  

To je spíš dotaz na jejich doktora .. od šedesáti povinný lékařský prohlídky, od osmašedesáti po dvou letech. Ovšem vezměte člověku jedinou možnost mobility, když na dědinu už leckde nejede ani ten blbej autobus dvakrát denně.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10828
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 12:16:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

fšem, co se zatávej těch debilů : kolik máte zářezů na přejezdech? já víc než 0.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3934
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 12:22:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já tři. 5 mrtvých, tři bez zranění.
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1028
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 13:34:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ:všechno u nás nebo i za hranicema?
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3936
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 13:56:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všechno u nás. Za hranicemi mám čisté konto, byť loni ten jeden .píp. stihl vycouvat tak tři metry před mašinou.
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 944
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 14:56:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ: To byl určitě nějaký Čech na návštěvě v dojčlandu
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3938
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 15:20:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byl to Slovák nebo Maďar v autě se slovenskou SPZ na slovenském státním území obývaném většinově Maďary a já těsně před incidentem jel 100 km/h. Moc by z něj nezbylo.
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 15:36:52    Odkaz na tento příspěvek  

TH: sorry, zapoměl jsem dodat stará I/10, dnes už to má samozřejmě jiné číslo
Jenže ani ta to nebyla .
Kořka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 499
Registrován: 10-2003
Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 15:56:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už jsem to jednou psal - na křižovatkách taky nejsou závory a nikomu to nepříjde divné. Na pžejezdu blikají dokonce dvě červený světla a ještě je u toho zvukový signál.
Prostě řidiči na to kašlou a to je celý. Zřejmě mají vymytý mozek z TV - když je reportáž o železnici tak se o ní opakují neustále tři věci - pomalá, špinavá, zpoždění. Takže když potom jedou přes přejezd, tak vlastně nic nehrozí - nějakej pomalej, špinavej vláček, kterej má zpoždění, nemůže přeci mojí nejlepší, nejrychlejší, atd - dosaď jméno popelnice - nijak ublížit....
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3381
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 16:22:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky mam nejakej ten zarez. Ze sundam toho, kdo tu popelnici ridi, toho mi fakt lito neni, zaplatil za nedodrzovani pravidel. Horsi, kdyz nekoho vezme s sebou...

Norma jest jeste jednodussi:Jede-li vlak, nemam lezt na prejezd. Muze me to stat zivot. Chtelo by to poradnou osvetu (krvave obrazky v televizi/billboardy) a umistit vyberace pokut/kamery k prejezdum. Mestaci nemaji auto s kamerou na sbirani dukazu o spatnym parkovani ? Totez by se dalo pouzit na postavani u prejezdu.

PS: Sundal jsem jednoho i autem. Proletel stopku.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 7-2011
Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 19:06:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Horsi, kdyz nekoho vezme s sebou...

Tím jsem se taky zaobíral. Už to neřeším - každý (až na vyjímky) jsme svéprávní a je naše věc, rozhodnutí a odpovědnost ke komu do auta lezeme (pravda, pár "známých" se mnou nemluví, bo jsem jim řekl že jezdí jak prasata a k nim do auta už nevlezu). Takže tak.
Petr_Šída
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 387
Registrován: 1-2011
Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 19:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad TH: to vím taky, ale padal tady takový návrh
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 816
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 21:21:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu se zpozdenim:
28. brezna narazila finska kontejnerova lod Ramona na zeleznicni most v Aalborgu. Poskozena byla pevna i pohybliva cast mostu. Obnova bude trvat minimalne pul roku. Cela pohybliva cast se bude muset vymenit, pevna cast mostu by mela jit opravit.
Dve minuty pred nehodou pres most prejel IC vlak.


(Příspěvek byl editován uživatelem j p.)
Vousatec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 22:00:50    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Petr Šída, 11. dubna 2012 - 23:33:31: Dovolil bych si doporučit (bez práva na rozum). Ve Vámi popisovaném případě POSLOUCHAT, POSLOUCHAT a ještě jednou POSLOUCHAT. Vypnout rádio, pootevřít okénka na obou stranách, umlčet tchyni, manželku i děti. Zastavit je povinností na stopce, v případě, že si nejsem jist, je určitě lepší zastavit, ono se pak lépe poslouchá. Tím se celkem jednoduchým způsobem sníží pravděpodobnost střetnutí na přejezdu na minimum. Jistě, 100% záruka to není, ale také to nic nestojí.
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1176
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 22:26:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes mezi 16 a 17 stál mezi Libní a Běchovicemi Regiojet a byla u toho police (více aut) a hasiči, takže předpokládám, že někoho přejeli ... Čekal kvůli tomu i nadvlak.
ex fira
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Čtvrtek, 12. dubna 2012 - 22:56:35    Odkaz na tento příspěvek  

To já jel jen jednou přes přejetého nebožtíka vojáka. Soudruzi od VB ho tam dali, aby si ho mohli vyfotit. Jinak za 20let fírování se mi nepodařilo sejmout člověka ani políbit auto nárazníkem.
Mitas24
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 606
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 13. dubna 2012 - 08:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://olomouc.idnes.cz/na-sumpersku-se-srazil-vlak-s-kamionem-dh l-/olomouc-zpravy.aspx?c=A120413_082501_olomouc-zpravy_stk
Bf 109
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.173.70.253
Odesláno Pátek, 13. dubna 2012 - 09:03:56    Odkaz na tento příspěvek  

Ideální by bylo všechny železniční přejezdy zrušit a nahradit je nadjezdy a podjezdy. Problém je, že to stojí peníze a ne všude je lze realizovat. Nejlepší technické provedení přejezdů mají v Rusku kde je světelná signalizace, závora a navíc z vozovky se vysouvá bariéra která zabrání vozidlům po proražení závory se dostat na koleje! Tu bariéru by možná zdolal tank, ale ne běžná vozidla. K tomu Bakovu-město je až s podivem proč taková malá obec musí mít v úseku necelého kilometru tři přejezdy. V obcích této velikosti bývá přejezd jeden maximálně dva. Proč SŽDC dávno tento přejezd nezrušila je otázka, když vlastně vede od nikud nikam! To nemluvím kolik by si ušetřili finančních prostředků při jeho realizaci a následné údržbě. Na závěr mám ještě jedno řešení, které už bylo použito ve filmu "Jen ho nechte, ať se bojí". Při průjezdu silničního vozidla přes přejezd se uzavře závora před vlakem!!!
nehodak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.160.144
Odesláno Pátek, 13. dubna 2012 - 09:13:33    Odkaz na tento příspěvek  

http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/v-nemecku-se-srazily-dva-vlaky -tri-mrtvi-sest-zranenych.html
hostt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.109.54
Odesláno Pátek, 13. dubna 2012 - 09:38:14    Odkaz na tento příspěvek  

MÚ Bohdíkov

Yurax
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.41.170.225
Odesláno Pátek, 13. dubna 2012 - 10:02:58    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, nekdy kratce pred vystavbou Noveho spojeni pry doslo k vykolejeni a rozpuleni rychlikoveho vozu o most na Zizkovskem zhlavi Wilsonaku. Nemohu o tom nic najit, nevite nejaky odkaz o co slo?
air
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.69.56.178
Odesláno Pátek, 13. dubna 2012 - 10:52:34    Odkaz na tento příspěvek  

Foto z Německa:
http://www.bild.de/news/inland/zugunglueck/zugunglueck-bei-offenb ach-tote-und-verletzte-regionalbahn-rammt-baukran-23616680.bild.h tml
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 13. dubna 2012 - 11:03:25    Odkaz na tento příspěvek  

Yurax:Byla to velmi ošklivá nehoda, vlak jel od Vítkova a tuším, že to byl nějaký Bymee, který tam vypadnul na výhybce a rozpáral se o mostní konstrukci. Klika byla, že zrovna v tom voze nikdo neseděl tam, co se to páralo. Příčinou asi byla sjetá výhybka a možná i kola na hranici opotřebení, možná ještě suché počasí a drsné stykové plochy okolků a boku jazyka. Byl jsem u toho, ale foťák jsem asi neměl.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 599
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 13. dubna 2012 - 11:06:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Německo: ten patrovej (a tedy nízkopodlažní) řidičák se láme úplně stejně jako žabotlam...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 13. dubna 2012 - 12:06:51    Odkaz na tento příspěvek  

ad neregPetrS. : výhybka byla "na hranici opotřebení", v době maléru již byla plánována výluka na její opravu - tudíž nebylo shledáno zavinění ze strany traťmistra (a jeho nadřízených), protože v okamžiku nehody "to bylo ještě v limitu", takže taková nešťasná shoda okolností.
Lopik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 499
Registrován: 9-2004
Odesláno Pátek, 13. dubna 2012 - 12:20:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Yurax: našel jsem u sebe foto z té nehody


http://www.zelfoto.cz
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10836
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 13. dubna 2012 - 12:21:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takže se to vzalo na "provozní riziko" ? dneska už na riziko asi nic uzavřít nejde, nebo jo?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Brrr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Pátek, 13. dubna 2012 - 12:23:03    Odkaz na tento příspěvek  

Bf 109 - o Bakovu v 9:03
Teda ty seš chytrej, nesedíš ty v parlamentu nebo senátu ? Tam jsou podobní.
Zkus někdy přemejšlet, ale pozor, bolívá z toho hlava.
Petr_Šída
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 388
Registrován: 1-2011
Odesláno Pátek, 13. dubna 2012 - 12:39:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Vousatec: to máte úplně pravdu
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3390
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 13. dubna 2012 - 13:02:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spis bych to videl na nejakej slendrian pri udrzbe nebo podhozeni. Na nehodu si sice pamatuju, ale uz ne na podrobnosti.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Haribo7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 647
Registrován: 1-2011
Odesláno Pátek, 13. dubna 2012 - 13:21:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hostt : Oni si asi řidiči myslí, že taková mašinka jako kocour jim nic neudělá, ale opak je pravdou
T458.1 Forever
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 13. dubna 2012 - 13:27:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S těmi přejezdy je to těžké. Třeba Brno, Vídeňská směr Přízřenice. Od Přízřenic pohoda, od Vídeňky prostě není vidět a pardon, na koridorové trati s běžícím motorem auta nic neuslyším. Proto tamtudy tím horším směrem prakticky vůbec nejezdím, ale já mám alternativy. Když někde nejsou, je to nepříjemné. Ale je jasné, že auto nad vlakem nikdy nevyhraje (stejně jako chodec nad autem), takže je to na mně, abych si dal majzla.