K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 13. 02. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 13. 02. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 578
Registrován: 7-2005

Odesláno Středa, 08. února 2012 - 22:45:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

o´brien - Je vidět další přihlouplá aktivita.Asi jsi nikdy nebyl na lokomotivě a neměl zapnutou za jízdy navigaci,protože jinak by tě nemohla napadnout taková blbost.
Zdejv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 08. února 2012 - 22:46:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thingie:
No moc bych tu GPS v dnešních telefonech nepodceňoval... Jsem to onehdá ze zvědavosti zkoušel na Nokii,na rychlíku z Ostravy do Brna a ukazovalo to myslím vcelku dost věrohodně.Na 140/138,na 100/98-99 atd,žádnejch plus,mínus 10-20procent.Vesměs o 1-2 km/h míň oproti povolené traťové...
ad Pavel_reiser
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.193.236.38
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 03:00:57    Odkaz na tento příspěvek  

Pavel_reiser Číslo příspěvku: 1605
" Pokud nebylo návěstěno na zkrácenou, tak by to měl z traťové ubrzdit ne ?"

Pokud by bylo návěštěno na "zkrácenou", tak by to ubrzdil každý vlak.
Tady si zase někdo plete pojem a průjem.
Nejspíše nejsi nádražák, jinak bys nemohl takhle blbě pindat a plést si zkrácenou a nedostatečnou.
Tak či tak to bylo stejně o něčem jiném.
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 07:17:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdejv: Souhlasím , v rychlíku mi to měří 136-138, v osobáku 78 max., vic tam asi nejede protože často zatavuje, blbý je že přes sklo v Ešusu a modernějších vozech neproleze signál.
ad re: 007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 09:25:40    Odkaz na tento příspěvek  

re: 007:

Kdybyste trošku znal místní poměry v Kralupech, věděl byste, že každý tamní rozumný výpravčí uvítá, když mu jakýkoliv osobák od Ústí uvolní co nejdříve zhlaví a záhlaví, aby mohl opačným směrem vypustit z ranžíru, nebo od Kaučuku, nákladku. Aby stihla poujet před sudým rychlíkem aspoň do Neláče, nebo Vraňan.

Mimo to, v Kralupech slouží "nahoře" i "dole" vesměs solidní "kluci a holky" a nevěřím, že je mezi nimi podobná práskačská svině, jak tu vy naznačujete, bez ohledu na to, jak je váš domnívaný důvod udání nesmyslný.
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 09:47:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ovšem zkuste si porovnat údaje z toho měření rychlosti na telefonu s údaji z jiného zdroje (kterým, mimo jiné, není rychlostník u trati).
Špatné, horší, Brno.
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1607
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 10:21:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Připouštím svůj (trapný) omyl, leč dotaz zůstává.
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 714
Registrován: 11-2010

Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 11:33:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel naší žádost nikdo nevyslyšel, poslední nehoda tedy bude dalším argumentem. Závory by na tomto přejezdu měly být,“ řekl starosta Postřelmova Jaroslav Nimrichtr.
Ať se pan starosta Postřelmova zajde podívat na druhý konec vesnice, kde ty závory jsou, jak zabraňují tomu aby lidé při uzavřeném přejezdu přes něj nejezdili
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1980
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 13:44:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jste u těch navigací, tak jen malá poznámka pod čarou. Každá mašina má jiné nastavení průměru kol a pokud se to nastaví špatně a nebo u mechanických rychloměrů je ta odchylka ještě větší, tak to může ukazovat klidně o +- 10 Km/h. To bylo štěstí, že vám to zrovna ukazovalo dobře. Zažil jsem s jednou mašinou, že jsem s ní akorát prodlužoval jízdní doby. S jinýma se mi to nestávalo. Špatné nastavení průměru kol.
ICQ:349 415 692
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 15:10:42    Odkaz na tento příspěvek  

A to se GPS stát nemůže, protože zeměkoule se neojíždí a má průměr furt stejnej. Samozřejmě to asi nikdo nemá zkalibrovaný jako měřicí zařízení, ale indikativně to měří dost přesně. Rozhodně líp než třeba tachometr v autě.
A taky jsem nesllyšel, že by někoho sundavali nebo pokutovali jen na základě měření GPS.
Slexx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 15:37:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špatné nastavení průměru kol.
Pán zřejmě myslel,že kola byla slabá. A stroj jel ve skutečnosti pomaleji,než ukazoval. Nastavit průměr kol se dá pouze u elektronických rychloměrů.

ad. měření rychlosti mobilem.
GPS na mobilu jsem zkoušel v autě,když jsem stál a moje poloha poskakovala po mapě +- 100 metrů. Tak nevím,jak někdo může říkat kolik jel,když v plechový krabici bez antény je špatný signál ze satelitu.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 15:44:13    Odkaz na tento příspěvek  

Tak ono u toho GPS zrovna dost záleží na tom, jesli máte nějakou srágoru nebo pořádně vyladěnej modul i soft. A samozžejmě, ty nejvyyladěnější navigace se nepřibalujou zadarmo k mobilu. Zkuste příště radši něco od garmina nebo magellana .. a to ani nemluvim o geodetickejch modelech, stačí lepší outdoor.
Slexx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 15:48:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to zkoušel z nudy. Mobil používám k mobilování. :-)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 15:59:03    Odkaz na tento příspěvek  

Jistě, proto v něm taky nemam ani parodii na foťák ani nezdařenej pokus o navigaci který si nosim extra, pokud je potřebuju. Jenom jakmile vznikne polemika, jakej má GPS signál a jakou přesnost, je třeba aspoň trochu definovat o jaký GPS vám jde .. jiank je to jako hádání špuntů na pískovišti "auta jezděj rychle .. néé, auta jezděj pomalu .. a jsou červený .. néé, my máme zelený"
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1982
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 18:03:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Slexx: Špatné nastavení průměru kol.
Pán zřejmě myslel,že kola byla slabá. A stroj jel ve skutečnosti pomaleji,než ukazoval. Nastavit průměr kol se dá pouze u elektronických rychloměrů.

A kde jsem psal, že se průměry kol nastavují u mechanického rychloměru ???
ICQ:349 415 692
ivoš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.167.15
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 19:14:49    Odkaz na tento příspěvek  

prag: takže máš perfektní vybavení (já ti ho ze srdce přeju), které je o - řekněme - 3% přesnější než to ostatní. A proto ironizuješ jiné? Radši bez dalšího komentáře.
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 19:29:21    Odkaz na tento příspěvek  

parg- mám Nokii 6710n, u tohoto modelu psal výrobce o zlepšení citlivosti interního GPS modulu (jedná se o asi 3 roky starý model). Můžu potvrdit, že už se nejedná o zas tak velikou parodii- když jdu na pivo a zapnu navigaci, najde si mobil družice i přes strop a střechu. Ve vlaku jsem taky zkoušel, cca v polovině projížděného úseku byly výpadky, ve zbytku byla rychlost naměřená blízká traťové (+- 2-3 km/h).
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 19:29:59    Odkaz na tento příspěvek  

prag- omlouvám se za překlep, v minulém příspěvku jsem zkomolil nick
Slexx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 19:43:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:
Omlouvám se,trošku jsem to popletl.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3261
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 19:51:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechte uz tu GPS jednou na pokoji, jedine zavazne informace na to, jak nekoho dostat/vysekat z pruseru jsou akorat v rychlomeru a nikde jinde. Jo, jeste mozna na VOSERu, ale to jen asi esusy a pivdy liny, 380 nevim...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Zdejv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 22:32:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však o nic tu nejde,jen jsem na popud Thingie (příspěvek 454),kde psal že není možné brát vážněji ůdaje z mobilní GPS jak psal uživatel 353,chtěl říct že až zas tak nepřesné to není,alespoň i z mé zkušenosti když jsem byl ve vlaku zvědav jak cvrkáme... samo že ve srovnání z autem bude tachometr ukazovat ve většině případů více,bo tachometry přeměřují i skrz různě sjeté gumy atd.Aj můj moped když s ním budu pálit po dálnici tachometrovejch 200stě tak luxus přesná GPS ukáže třeba jen 185.. Tak a už nechme teda soukromé GPS spát sorry za OT a abych jen neprdolil...


(Příspěvek byl editován uživatelem ZDejv.)
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2869
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 22:50:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měření podle GPS je sice výkřikem módy a kdekdo má GPS pod polštářem místo bible, co mívávaly naše babičky, ale k měření rychlosti vlaku z jedoucího vlaku, jsou běžně dostupné měřiče v mobilech naprosto nevhodné.
Jednou se nám podařilo změřit mobilním GPS docela solidně jízdu rychlíku mezi Roudnicí a Holešovicemi. Mobil musel být držen z otevřeného okna, přesto často vypadával signál. Peršing udržoval, zřejmě v režimu ARR, stálých 139 km/h.

Nejspolehlivější měření je stará dobrá metoda odpočítávání ujeté vzdálenosti, má to sice minutu a něco zpoždění a vlak při sčítání nesmí změnit rychlost, ale je to jistější, než lovit z okna satelity. Navíc se v dnešní automatizované době zase trochu zaměstnává mozek a to není vůbec na škodu.
--------
Přeměřující tachometry v autě jsou i trochu z bezpečnostních důvodů. Navíc toho výrobci superrychlých aut rádi využívají. Nejeden majitel takových aut se divil, jakou odchylku do plusu je mu tachometr schopen udělat, když se chlubí, jak moc mu to jede rychle, přitom skutečná rychlost je o dost nižší.
Teď už většinou bývají tachometry ale naprosto přesné. Doba vířivých proudů mezi rotující miskou a magnetem skončila a nastoupilo snímání rychlosti z čidel ABS.

P.S. Už i Tatra 613 měla od zahájení výroby elektronický tachometr. Mimochodem dost nepřesný, jak se na maďarské tachometry KMGY slušelo a v autobusech ještě sluší.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
Rebel Yell
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.193.236.38
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 23:43:27    Odkaz na tento příspěvek  

...když jdu z piva a zapnu navigaci, najde si mobil družice i přes strop a střechu, ale v metru to nechce rychlost ukázat správně ani po osmi pivech ...
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 23:48:12    Odkaz na tento příspěvek  

Tomu, co používá můj (neregistrovaný) nick: po osmi pivech se vyser na navigaci a dej si ještě nějakou kořalku, ať to stojí za to. Upozorňuji, že zabudovaný autopilot nemá s GPS nic společného, ale většinou zavede v pohodě domů
Tridvatri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2232
Registrován: 7-2002
Odesláno Pátek, 10. února 2012 - 07:51:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: tachometry naprosto přesné? Lze uvést příklad takového auta? Zatím jsem (i přes průzkum více aut i výrobů) nenašel auto, u nějž by se ukazovaná rychlost nelišila od skutečné (radar nebo navigace, u níž minimálně při plynulé jízdě nevidím problém). Počínaje "nepatrným" rozdílem při 50 km/h a přes 136-138 pro 130 km/h až k reálným 210 km/h při tachometru před 225.
http://www.lokomotivy.net
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2872
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 10. února 2012 - 11:40:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tridvatri: S tím "naprosto přesné" jsem se trochu unáhlil, ale třeba u několika nových Opelů jsem to přeměřoval a Fordy také měří přesně v širokém rozsahu.
Je tam ta tolerance a jak říkám, výrobci toho kolikrát i využijou. Ve vysokých rychlostech už to asi kecat může víc, já si dělal měření v rychlostech "obvyklých" a tam jsem se u více elektronických tacho vešel do rozdílu maximálně +2 km/h. To vše samozřejmě při používání rozměrů pneumatik dle techničáku.
Rebel Yell
Tridvatri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2233
Registrován: 7-2002
Odesláno Pátek, 10. února 2012 - 12:59:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Osobně bych právě věřil více navigaci než tachu (vlastně kolikrát v úseku, který jíž znám, nechávám navi právě jako tachometr). Defakto funguje taky na té "staré dobré" metodě odpočítávání ujeté dráhy (aspoň mám za to, že navigace vypočítávají rychlost ze změny polohy v čase - akorát ta zjištěná poloha může být ovlivněna přesností zjištění pozice (počtem satelitů)).
http://www.lokomotivy.net
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 10. února 2012 - 13:45:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ujeté vozy na vlečce - do šturcu
http://www.novinky.cz/krimi/258749-na-vlecce-v-chrastu-se-samovol ne-rozjely-tri-vagony-jeden-vykolejil.html?ref=boxE
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1906
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 10. února 2012 - 16:54:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlak přejel na okraji Prahy člověka, trať u Klánovic dvě hodiny stála
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 10. února 2012 - 17:20:10    Odkaz na tento příspěvek  

22Michal .. přes strop a střechu asi těžko, ale voknama lecos projde. Musí se ovšem počítat s korekcí pozice, protože je dráha vln ohnutá .. vylepšení přijímačů inzerujou výrobci samozřejmě furt, i kdyby žádný nenastalo, kdo by to jinak kupoval, ale konkrétně to nemůžu posoudit. Vim jen to, že ty navigace v různých samsungách "nalítaj" na stejný trase asi o 10% víc kilometrů, než outdoorovej garmin oregon, kterej má ten brownův pohyb v okolí trasy zřejmě docela dobře vychytanej ..

Z toho rovněž plyne, že GPS velmi pravděpodobně bude ukazovat o chlup vyšší rychlost než je skutečná, právě o ty úskoky z trasy do stran (v laterálnim směru se to vyintegruje do nuly). Počítá se samozřejmě "na staré metodě" ale kontinuálně, s nějakou časovou filtrací, takže se stopkama by to odpovídalo projet tu trasu desetkrát či dvacetkrát a počítat průměry .. neni to zdaleka dokonalý, ale je to asi stejně to nejlepší co běžnej ovčan dostane kdy pro tento účel do ruky.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14769
Registrován: 6-2003
Odesláno Pátek, 10. února 2012 - 22:18:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z Turecka: Fotbalisté přežili střet týmového autobusu s vlakem
Jezdec500
Neregistrovaný host
Odeslán z: 192.162.96.43
Odesláno Pátek, 10. února 2012 - 23:21:43    Odkaz na tento příspěvek  

Zas tak ty měřiče okamžitých rychlostí v telefonech nepodcenujtě, cucá si to data z GPS modulu a je to mnohdy přesnější než nějaké oficiální měřáky závislé na průměru kol atd. Pokud byste plně využívaly přesné navigace vojenského GPS a dat z ETCS či SŽDC, návěstidla, stahovačky, pomalé jízdy, omezení rychlosti, tak tam fíra nemusí nic dělat a bude zasahovat jen při mimořádných údálostech. Taková zkrátka dokáže být technika, jen mít prachy vývoj a investice.
ad Jezdec500
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.193.236.38
Odesláno Pátek, 10. února 2012 - 23:50:18    Odkaz na tento příspěvek  

Jezdec500, jak jsi na to přišla?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2880
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 11. února 2012 - 01:14:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

GPS už dávno v mnoha městech přehazuje tramvajím a trolejbusům výhybky, spouští hlášení...
Rebel Yell
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2203
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 11. února 2012 - 07:47:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A potom by aj u nás vpustil tento systém do obsadeného oddielu rýchliky plnou rýchlosťou ako rýchlovlaky v Číne.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4173
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 11. února 2012 - 08:28:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdec: Bylo by dobré si nějaké průměrné GPS hodit do baťůžku a proběhnout se. Ne všude je dobrý signál, takže zrovna rychlost občas skáče do nesmyslných hodnot, i když v celku je měření správně. Přesnější měření chtějí dražší přístroje a statické stanoviště, což není zrovna jedoucí vlak ani auto.
platař
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Sobota, 11. února 2012 - 15:17:36    Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai:Asi jsi nikdy nebyl na lokomotivě a neměl zapnutou za jízdy navigaci,protože jinak by tě nemohla napadnout taková blbost.

Hele, jak myslíš, že jsme zjišťovali odchylky v nastavení rychloměrů na pražských 162? Nedělej, že si to nepamatuješ. ;-)
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1016
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 04:31:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen malý "příšpulek do různého" k té GPS. Pokud zařízení měří rychlost nikoliv na základě změn polohy, ale z principu dopplerovské odchylky frekvencí signálů, tak je to měření naopak co se rychlosti týče velmi přesné.
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5237
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 11:21:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antiradar: Když je někdo schopný udělat pobyt kratší než půl minuty v Klánovicích, kde je frekvence na minutu, tak já se kvůli tomu nestrhám a mašinu taky ne.
Jenže on ten někdo tu půlminutu připočítává k následující jízdní době. A dělá to proto, aby se tam nemuselo za malé frekvence čekat do času.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5238
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 11:44:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdec500: je to mnohdy přesnější než nějaké oficiální měřáky závislé na průměru kol
Ono je fyzikálně vyloučeno nastavit správný průměr...?
Průměr se změří při soustružení a dá se nastavit po milimetrech (v ARR) nebo po dvoumilimetrech (tachograf). Čili při metrovém kole promilová přesnost. To GPS v jiném než lautr placatém terénu při současném požadavku na rozumnou dobu odezvy neudělá.
Ona má totiž odometrie založená na otáčení kol výhodu v tom, že vyhodnocuje řádově stovky Hz trvale přítomného signálu a s výrazně menším šumem.
Persink
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.84.1.18
Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 12:13:57    Odkaz na tento příspěvek  

Dobry den,
Pratele naco vyhazovat penize za GPS k mereni rychlosti vlaku?
Znam zpusob jak zmerit skutecnou rychlost vlaku.
Pokud mate zajem tak Vam prozradim jak.
Zatim cekam.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 12:25:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Persink: tak čekejte.
Persink
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.84.1.18
Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 12:43:50    Odkaz na tento příspěvek  

Ja se nechci vnucovat. Jednou jsem na jine diskuzi vlozil prispevek, ktery resil problem a dostal jsem BAN. Od te doby se radsi zeptam.
A tim cekanim jsem myslel ze nikam neodejdu, jako to delaji jini nezvedenci.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 699
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 13:52:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlaté staré časy měření rychlostí klasickým rychloměrem,dnes se vymýšlí čím dál tím víc kravin,jen aby se někdo víc nažral.Jiný důvod nevidím.Buzerace nad buzeraci,ale pro lidi nic.
Persink
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.84.1.19
Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 14:26:13    Odkaz na tento příspěvek  

Tak doufam ze se na me nebudete tady zlobit ale popisu to.
Zaklad je co nejnizsi cena. Mam 2 deti a notebook.
Sepsal jsem si program ktery:
Na zacatku si vybereme trat, potom delku mereneho useku a pohodlne se usadime ve voze.
Pak uz staci pri mijeni stanicniku zmacknout klavesu.
Program pak spocita rychlost, tu zobrazi a veskere udaje ulozi do souboru. Pozdeji je pak zobrazi v podobe rychlomerneho prouzku, vcetne zrychleni a pod.
Ma to i sve nevyhody, pokud se vynecha rychlost se snizi, ale udelam editor na opravu techto chyb. Ted dodelavam editor trati a uzivatelske prostredi.
Program zaslu emailem po zaslani zadosti na geforce6166bx@seznam.cz
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 15:00:01    Odkaz na tento příspěvek  

Hodinky nemáte? Nebo stopky na mobilu? Děti by si aspoň mohly procvičovat počty.

Latence kolem jedné sekundy při mačkání klávesy nebo čudlíku stopek jednou za kilometr vám udělá ve 120 km/h pěknou tříprocentní chybu .. to GPS většinou nedokáže.
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.211.48.35
Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 15:13:59    Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Č:B:: http://www.novinky.cz/krimi/258947-auto-skoncilo-v-ceskych-budejo vicich-pod-osobnim-vlakem.html?ref=boxE
Persink
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.84.1.24
Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 15:32:23    Odkaz na tento příspěvek  

To je ta nevyhoda, ovsem delku drahy lze zvolit a je v metrech. Nejmene 0.5 metru, nejvice neni omezena. Cim kratsi tim lze lepe sledovat, jizdu. Ja jsem nerekl ze zavrhuju GPS ale protoze zatim ji nemam a psat to rucne me prestalo bavit, je toto reseni idealni. Nepresnost je holt dani za nizkou cenu.
Nereknu kdy a kdo, ale jel jsem na Taurusu z PHA do Kolina, meril jsem po 100 metrech. Rozdil rychlosti pri 150 km/h byl po vyhodnoceni 1-2km coz pro me ucely bylo dostacujici.
A jak jsem psal vyse, kdo bude chtit zdarma zaslu.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 15:59:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Persink: to myslíte vážně?
Pokud je základem "co nejnižší cena", tak:
- notebook: 10 000,-
- GPSka: 5 000,-
- hodinky se stopkami: 300,-

A mačkat co půlminutu klávesu, to by mě brzo přestalo bavit (nicméně pro spolucestující můžete být zajímavým zpestřením jízdy )
S tím určováním zrychlením to taky žádná velká výhra nebude. Nemluvě o tom, že na koridorech už staničník v přesném hektometru často ani nenajdete.

Jo, a co u té ceny dělají ty 2 děti? Ty s tím mají nějakou příčinnou souvislost?

ale jel jsem na Taurusu z PHA do Kolina, meril jsem po 100 metrech
On je ale rozdíl, když koukáte dopředu a ten buližník vidíte se blížit, a když se vám najednou objeví v okně.
Persink
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.84.1.18
Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 16:45:27    Odkaz na tento příspěvek  

Samozrejme souhlasim, ale ntb nemate na jednu vec(kupovat kvuli tomuto ntb je volovina). I kdyz ted jsem donesl ntb za 100kc( a to jsem to ukecaval). Deti tam jsou abych nemusel vysvetlovat proc pracuji a nemam penize(taky se diskuze jinde zvrhly na to jak to ze mam praci ale malo penez).
Stanicniky jsou presne asi na 5metru(zjisteno pochuzkou a krokomerem mezi CBR a POR). Ted je rozhodujici jaka je chyba a zda ji lze tolerovat. Pokud je 1-2km, tak ji toleruji (myslim tim ja, nevim jak ostatni).
Meril jsem pozdeji ve vagone a vysledek skoro shodny (15 chyb) ale ty nemusely byt zpusobene vlakem, ale mnou.
Pokud je nastavena kratka draha, je na grafu videt zrychleni a zpomaleni.
Vystupni soubor lze cist v notepadu.
Me to staci a ntb mam 5let, program (pracovni) hotov za pul dne. Nez to pustim ven musim udelat grafiku a prakticnost.
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 919
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 16:47:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pratele naco vyhazovat penize za GPS k mereni rychlosti vlaku? Znam zpusob jak zmerit skutecnou rychlost vlaku.
Jó a pokud chcete vyhazovat peníze, tak znám způsob, jak měřit skutečnou rychlost vlaku jedním zařízením a to tachem, GPS i dopplerem.
Mám čekat?
Persink
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.84.1.18
Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 17:16:26    Odkaz na tento příspěvek  

Tak proti tomu zadna. Jen jsem to zkusil. Tohle vzniklo puvodne pro kamarada a dnes to ma 20 lidi a zatim bez reklamaci. Tak se tady na me tolik nezlobte. Na druhou stranu jsem se zeptal, zda to tady bude zajimat.
Dotazy a zajemci piste na email, nezajemci nepiste.
Zatim nashledanou.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5240
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 18:34:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Persink: já tedy považuju za výhodnější stopnout si vhodnou vzdálenost stopkama a spočítat to z hlavy. Ušetřím za počítač a ještě si procvičím mozek, počítání z hlavy dneska každej potřebuje jako prase drbání (skoro se obávám, že tuhle schopnost mají už jenom ti, kdož to používají k odrbávání těch, co to neumějí).

Uznávám, že cifra vyřčená nemá ten sexappeal cifry vymalované exotickým fontem, ale vzhledem k tomu, že aktuální rychlost stejně nikoho jiného nezajímá, tak je to jedno.

To vše samozřejmě platí pro jízdu v salónu, jinak je nejjednodušší se podívat na rychloměr.
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 18:41:08    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej- ještě to např. se mnou není tak hrozné, pokud už nemám desátý kousek, tak si léstek spočtnu dřív jak pinkl
A dotaz k rychloměrům- je dáno nějakým předpisem, po jak dlouhé době se má provádět korekce kvůli měnícímu se průměru kola?
Persink
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.84.1.24
Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 18:48:56    Odkaz na tento příspěvek  

To mas pravdu. Ted dostal kamarad napad(uzivatel PC dostal napad), opravdu to neni z me hlavy. Davejte pozor:
Postavit fototranzistory v dane vzdalenosti od trati a merit rychlost zvnejsku. Nejhorsi je ze uz vim jak na to a ta silenost me pritahuje k realizaci.
Persink
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.84.1.24
Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 18:53:21    Odkaz na tento příspěvek  

S tim pocitanim z hlavy souhlasim. Manzelku to hrozne sere, kdyz si dneska na 4*550 musela vzit calc a ja ji rikam 2200.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2398
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 19:25:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všechno co je venku ti dřív či později kdosi ukradne. Nebo aspoň zničí. Jako amatérský pokus dobrý, pro plošnou realizaci nevhodné. Šílené
Neoficiální web IV.železničního koridoru
Persink
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.84.1.19
Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 19:34:58    Odkaz na tento příspěvek  

Tak je to mysleno, rozestavit, zmerit, uklidit, analyzovat. Na stalo to nedam, na to mam elektroniku moc rad.
Putin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.21
Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 22:35:55    Odkaz na tento příspěvek  

Je to diskuze o nehodach, nebo o GPS???
4 22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.193.236.38
Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 23:31:01    Odkaz na tento příspěvek  

22Michal:"A dotaz k rychloměrům- je dáno nějakým předpisem, po jak dlouhé době se má provádět korekce kvůli měnícímu se průměru kola?"

Tak třeba zrovna na C pražského metra je to úplně šumák, co ukazuje rychloměr a jestli má vozík malá nebo velká kola.
S Matrou jedou všechny škopky v daném úseku stejně rychle.