K-report
 

Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 15. 08. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Vlečky, vlečkové systémy, důlní dráhy » Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 15. 08. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3343
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 21. července 2012 - 19:29:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zde aktuální stav vlečky, která byla díky ŽELEZNICI 1/1994 všeobecně známá provozem, kde posun zajišťovaly silniční traktory:




Točna u nádraží v Poděbradech je, zřejmě už dlouho, mimo provoz, koleje uvnitř závodu už neexistují, podobně jako druhá točna v areálu...
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3150
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 22. července 2012 - 06:55:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosta Kolmix: Problém těchto točen je, že dnes mají Cargonauti minimum vozů, které se na ně vejdou.......... Přeci jen, doba krátkých dvounápravových vozů je nenávratně pryč......
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3345
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 22. července 2012 - 11:49:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram - to možná jo, ale pořád to není problém neřešitelný. Spíš to bude v nezájmu o využívání železnice ze strany podniku
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Zazaoffice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1473
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 22. července 2012 - 12:18:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram má pravdu, kolik typů 2n vozů je dnes vidno v provozu? Kotle vůbec, sem tam se mihnou Es, něco málo jezdí krátkých výsypných vozů řad Td a Ts a kontejnerové vozy Lgjs. Nevím jestli jsou v provozu vozy Gbgkks a jim podobné, tady na mostecku jsem je snad ještě neviděl v jedoucí soupravě, teď nepočítám poštovní.
ICQ 245 788 650
http://www.modelyh0.webnode.cz
*Z
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3673
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 22. července 2012 - 13:15:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Zazaoffice: nic proti, ale občas si vyjděte na nějaké nádraží a zkuste vyjet mimo Most... Samozřejmě úpadek v použití 2n vozů je od 90. let pochopitelně znát, ale zrovna ty jmenované Es, natož Td(g)(n)s ještě jezdí a docela dost. To, že zrovna na mostecko hnojiva, soli, písky, granuláty a obilniny a podobné ptákoviny v Td(g)(n)s nedojedou, neznamená, že ty vozy jezdí málo. I ty Gbgkks jsou k vidění v provozu taky, i když samozřejmě méně, než dřív. Kusovky jsou dneska vzácnost a spousta jich je taky proto předělaných na různé Kilsy, Laapsy apod.
PS: kdybyste někdy zajel do Německa nebo Holandska, tak byste asi čučel, kolik dvounápravových cisteren tam jezdí. To, že z našich 2n cisteren je v pravidelném provozu jen pár kusů, ze soukromých si troufám říct, že jen jedna, je sice smutné, ale v evropském kontextu je to spíš výjimka.
Zazaoffice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1474
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 22. července 2012 - 13:30:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik: Tam odkud pocházím, jih moravy, to nevypadalo jinak. Nebo jsem jen měl smůlu na soupravy...
ICQ 245 788 650
http://www.modelyh0.webnode.cz
*Z
Kecup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1214
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 22. července 2012 - 13:39:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On je taky problém že na tyto točny by se zřejmě vůz Gbkks ani nevešel kvůli rozvoru. Tyto točny byly stavěny zřejmě na staré Zetky a jim podobné malé dvounápravové vozy.

Tady na chebském koridoru se občas nějaký ten vůz Es najde, Gbkks už zpravidla jen po skrovnu, spíše vůbec. Zato Kils nebo Laaps ano - Kils do Sedla, Laaps vozí dřevo do Plané u ML.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3674
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 22. července 2012 - 13:52:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proto se taky držely v poděbradských sklárnách v provozu do posledního dechu jejich dvě prehistorické cisterny a ten známý nádobový čtyřosák, než došlo i na ně s tím, jak šla fabrika do kytek. Nejdřív to odnesla vlastní vlečka a s ní i vlastní vozy. Kyselinu fluorovodíkovou tam pak určitou chvíli dováželi ze Spolchemie a to jen proto, že Spolchemie HF vyrábí a měla cisterny, které se jim na točnu vešly (a má je dnodnes, i když jezdí už jen jeden a ne do Poděbrad). Pak skončila i točna a pokud se vykládalo, tak před branou a točnou se neotáčelo. Dílem to bylo taky dáno tím, že dovážený sirouhlík se vozil ve čtyřosých vozech a ty se na točnu nevešly.

Laapsy vznikly právě proto, že byla zvýšená poptávka po vozech na přepravu dřeva. Takže zjednodušeně řečeno, Cargo, aby nebylo pozadu, vzalo nadbytečné Gbgkks a nechalo je přestavět na tyto dvouvozové jednotky na dřevo. Podobný osud potkal mimochodem i spousty cisteren z nejen našich chemiček, které v souvislosti se změnami ve výrobě fabriky, změnami v přepravách zboží, změnami ve výrobě po převzetí nějakým strategickým partnerem procházely často zásadními rekonstrukcemi a změnami ložných zboží podle toho, jak fabrika potřebovala.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3675
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 22. července 2012 - 13:57:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Zaza: to je holt tím, co je v každém regionu za průmysl nebo co tím daným místem prochází za železniční "tepnu", kudy se vyváží nebo prováží zátěž v určitých relacích. Lidi z Majlontu nebo Břeclavi by Vám třeba řekli, že se v ČR vozí tekutá hnojiva jen ve slovenských vozech, protože to tak pravidelně vídají. Někdo ze středních nebo severních Čech by Vám zase řek, že se hnojivo vozí jen v cisternách Lovochemie a Transportservisu, a to jen proto, že prostě ve svém regionu nic jiného nevidí. Atd, atd...
Haldir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 701
Registrován: 4-2010

Odesláno Neděle, 22. července 2012 - 16:06:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U těch hnojiv to je posílené tím, že Babiš vlastní Duslo Šala a Lovochemie tak to mají tyto podniky krásně rozdelené. Vyjímkou může být vozová výpomoc.

Na fotce se jedná o zásilku hnojiva z Lovochemie do Lnářů.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3679
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 22. července 2012 - 21:44:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, ale zrovna tohle je podle mě čestná výjimka, potvrzující pravidlo a byla to podle mě mimořádka při jedné ze zarážek v Lovochemii. Tehdy se v rámci celého Agrofertu Lovochemie jednak zavážela DAMem z Dusla, ale odtud se DAM následně rozvážel i přímo v dusláckých vozech, a to i do relací, které se standardně vykrývaly a vykrývají přímo vozy z Lovochemie. Proto se cisterny Dusla dostaly i do končin, kam normálně nejezdí, tj. "západně od Pardubic". Ale můžu se plést.
Haldir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 702
Registrován: 4-2010

Odesláno Neděle, 22. července 2012 - 21:58:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejednalo se o tento případ. Do Lovosic dojel prázdný po výkládce ve východních Čechách. Následně několikrát byl v Lovosicích naložen než se vrátil zpět do SK.
Zubatej Toník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.184.59
Odesláno Středa, 25. července 2012 - 00:28:47    Odkaz na tento příspěvek  

Dle mých informací,(z dobrého zdroje) se právě likviduje vlečka s úvratí do býv. podniku Motorlet v Praze-Jinonicích. Na vlečku se v minulosti vozilo uhlí, které se vyprazdňovalo v hale na roštech.
Po Waltrovce je to již druhá vlečka v Jinonicích která zmizí z mapy.
Medvěd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 542
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 26. července 2012 - 11:09:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, jestli to není notoricky známé případně obecně pro nikoho nezajímavé, ale mně se tahle kratičká vlečka moc líbila :-)






Na mne nemusíte křičet, stačí mi to říct desetkrát.. .

www.phsos.cz Policejní historická společnost o.s.

Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1765
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 26. července 2012 - 11:13:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A hele, libická vléča Určitě svojí polohou má svý kouzlo. Jen jsem nikdy nebyl na jejím konci...
Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
Medvěd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 543
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 26. července 2012 - 11:24:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byl jsem o víkendu u známých v Libici a viděl jsem ji už když jsme přijížděli a jak vedla pěkně mezi barákama a silnicí, tak jsem si hned řekl, tohle si musím nafotit :-)

ale taky jsem nešel dál než k výhybce u fabriky, levá kolej vedla skrz zavřený vrata a pravá kolej vedla do džungle - podle fotomapy to ale vypadá, že ta pravá kolej asi končí hned pár metrů za výhybkou a dál je jen patrný těleso pod množstvím náletových dřevin
Na mne nemusíte křičet, stačí mi to říct desetkrát.. .

www.phsos.cz Policejní historická společnost o.s.

Pene
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 908
Registrován: 8-2009
Odesláno Čtvrtek, 26. července 2012 - 11:54:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Medvěd: díky za fotky . Tu vlečku vídám z rychlíku často, ale osobákem jsem se do Libic ještě nikdy nedostal. No, teď už to tedy není zas až tak potřeba.
Nikki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 818
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 26. července 2012 - 17:07:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pojedte s námi v úterý 21. srpna 2012 přímým vlakem z Brna do Jaderné elektrárny Dukovany. Vyjíždíme z Brna Dolního nádraží cca v 10:30 motorovým vozem 850 044-9 KPKV Brno, projedeme vlečku jaderné elektrárny na které plánujeme minimálně čtyři fotozastávky. Pro zájemce je možno domluvit exkurzi v Informačním centru jaderné elektrárny. Návrat do Brna Dolního nádraží plánujeme na 16:30 a poté můžete zdarma podniknout exkurzi do deponie vozidel KPKV, o.s.
Počet míst je limitován na 45 cestujících.
Uzávěrka přihlášek je 31.7.2012 ve 23:59:59.
Majlujte na info@klub-pratel-lokalek.cz, nebo volejte (+420) 723 767 104.
předprodej jízdenek na našem e-shopu www.parni-jizdy.cz
Klub přátel lokálek, o.s.
http://www.klub-pratel-lokalek.cz/
Zdepa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1326
Registrován: 7-2005
Odesláno Čtvrtek, 26. července 2012 - 20:39:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad vlečka Libice - postavena 1881 pro potřeby tamního cukrovaru v délce 941 m. Cukrovar několikrát změnil majitele až při krizi v r.1934 skončil. V roce 1928 měla vlečka hlavní kolej o délce 909 m a všechny odbočky 449 m. O r.1924 koupena od ČSD parní lokomotiva dříve ATE č.X.7 (tento stroj ing.Zeithammer připisuje vlečce cukrovaru Poděbrady, tam ale od r.1913 jezdila jiná mašinka). Po ukončení provozu si mašinku poslední majitel převedl do cukrovaru Nymburk. Vlečka dál sloužila nymburskému cukrovaru jako skládka řepy. Komu patřila v nové době nevím.Mrknu, kde mám ten plánek z vlečkové smlouvy.
Medvěd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 544
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 26. července 2012 - 21:05:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V současnosti je zřejmě vlečka zaústěna už jen do jediného objektu, do firmy VARI, výrobce zahradní techniky VARI HONDA. Kousek před branou do objektu je výhybka, ale za ní zbylo zřejmě jen pár metrů koleje. Celá vlečka vypadá funkčně a použitelně, leč nepoužívaně...
Na mne nemusíte křičet, stačí mi to říct desetkrát.. .

www.phsos.cz Policejní historická společnost o.s.

Zdepa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1329
Registrován: 7-2005
Odesláno Čtvrtek, 26. července 2012 - 21:52:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

celý plánek je dlouhý, tak jen zaústění a cukrovar
Medvěd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 545
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 26. července 2012 - 22:56:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

současný stav v Libici

Na mne nemusíte křičet, stačí mi to říct desetkrát.. .

www.phsos.cz Policejní historická společnost o.s.

martans
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 4-2012

Odesláno Pátek, 27. července 2012 - 09:26:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Medvěd ale z nádraží se už sem nedá jet ne?Myslím , že koleje na vlečku jsou před tím prvním přejezdem přeřezaný.
Česká železnice
www.youtube.com/Martans5
Pene
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 915
Registrován: 8-2009
Odesláno Pátek, 27. července 2012 - 09:49:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martans: co jsem jel přes Libice naposledy, tak se mi nezdálo, že by byly koleje na vlečku přeřezané. Pouze se již delší dobu dá na vlečku zajíždět jen pře osecké zhlaví.
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1814
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 27. července 2012 - 10:04:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Provozní" vlečka.
Scuderia Ferrari
Sensation =>
Vše je o lidech. Železnice nevyjímaje.
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.143.27
Odesláno Pátek, 27. července 2012 - 22:36:43    Odkaz na tento příspěvek  

Libickou vlečku si dovolím doplnit:


Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.143.27
Odesláno Pátek, 27. července 2012 - 22:46:13    Odkaz na tento příspěvek  

A doplnění z Poděbrad:
vlečka, co pokračuje kolem točny; za bránou kdysi byla další točna a z ní druhá větev sklárny, dneska je tam akorát bordel.


V Poděbradech mají taky jednu funkční vlečku - uhelných skladů.
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3354
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 29. července 2012 - 16:36:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vagonet - to hledím, letos ta vlečka uhelných skladů vypadala, jakoby tam 100 let nic nejelo. Ze kdy je ten snímek s uhláky?
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.143.27
Odesláno Neděle, 29. července 2012 - 18:10:26    Odkaz na tento příspěvek  

Pravda, je to z loňska, situace se mohla změnit.
Pavel Mašinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.98.118
Odesláno Pondělí, 30. července 2012 - 08:11:12    Odkaz na tento příspěvek  

Vagonet: Uhlí se tam přistavuje poměrně často. Obsluha bývá Po, St a Pá. Jinak v té koleji, co vede od točny kolem skladiště, je pozůstatek další točny- kamenný kruh. A další točna byla u uhlíře ve dvoře až vzadu u zdi.
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3360
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 01. srpna 2012 - 18:37:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel Mašinka - no sorry, ale takto přeci nevypadá kolej, po které se tam přistavuje poměrně často. Obsluha bývá Po, St a Pá...


www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Pavel Mašinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.98.118
Odesláno Středa, 01. srpna 2012 - 19:02:52    Odkaz na tento příspěvek  

Rosta kolmix: Bohužel je tomu tak. Také se stalo, že jsme tam párkrát odmítli vozy kvůli tomu přistavit. Vyčištění žlábků na přejezdu, o tom raději nemluvit. Jednou jsem v zimě na tom přejezdu málem vypadl, uhlí měl před silnicí a jak se pak snažil.
Pavel Mašinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.98.118
Odesláno Středa, 01. srpna 2012 - 19:24:07    Odkaz na tento příspěvek  

Rosta kolmix: Přes leto, když není topná sezona, se tam jede třeba jednou za čtrnáct dní a pak kolej vypadá, jak vypadá.
Poděbraďák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.75.128.26
Odesláno Středa, 01. srpna 2012 - 22:48:15    Odkaz na tento příspěvek  

Pavel Mašinka: Můžu potvrdít. Ta vlečka je jako by tam už dlouho nic nejelo. Jezdím tam tudy skoro kařdý den na vlak do práce.
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.143.27
Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 11:03:51    Odkaz na tento příspěvek  

Vlečky Adamovských strojíren. Aktuální nesjízdný stav, některou větev mají letos zase zprovoznit. Nejviditelnější změnou je zatím zbourání haly u adamovského "náměstí".

Vlečka podél silnice je pročištěná, tady by se mohlo jezdit asi hned. Dál je to horší. Kdysi byla vlečka delší, patřila k ní i krátká man. kolej se začátkem u nynějšího nadchodu.

Původně vlečka úvrať neměla, pokračovala přes Svitavu oblouky do hlavního závodu na Křtinském potoce a do závodu u Svitavy.
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.143.27
Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 11:11:18    Odkaz na tento příspěvek  

Pokračování do nejmladšího závodu u nádraží:

Zazaoffice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1480
Registrován: 1-2009

Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 11:18:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cca rok jsem jezdil okolo.Musím se podívat doma na mapy,už je to nějaký pátek dozadu,tak si nemůžu vybavit rozmístění budov.Jen otázka,nyní již zbouraná hala na mapách ještě je? Jsem teď na mobilu tak se nepodívám...
ICQ 245 788 650
http://www.modelyh0.webnode.cz
*Z
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.143.27
Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 11:20:08    Odkaz na tento příspěvek  

Původní hlavní závod na Křtinském potoce:


Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.143.27
Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 11:28:30    Odkaz na tento příspěvek  



Závod u Svitavy:

Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.143.27
Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 11:33:38    Odkaz na tento příspěvek  

Dokončení Adamova:


Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.143.27
Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 11:43:34    Odkaz na tento příspěvek  

Zbouraná hala na mapách ještě nějaký čas bude, mapaři nedělají bleskovky
Tchytil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 487
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 12:09:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Foto z provozu by nebylo? Co provádělo obsluhu závodu?
Zazaoffice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1481
Registrován: 1-2009

Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 12:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak dlouho je vůbec vlečka mrtvá?Nějakej pátek už to určitě bude.Deset let i víc tipuju
ICQ 245 788 650
http://www.modelyh0.webnode.cz
*Z
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.143.27
Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 14:25:23    Odkaz na tento příspěvek  

Na letecké mapě r. 2003 jsou v závodě u nádraží stejné zelené ostrůvky v místech výhybek jako dnes. Takže aspoň 15 let...
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2932
Registrován: 12-2005
Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 19:16:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U této vlečky bych i uvítal nějaké schéma, bo je mě záhadou to větvení podle příspěvku s Pátek, 03. srpna 2012 - 11:20:08. Nebo tam byla ještě jedna úvrať na cestě do "starého" závodu ? Nebo jak ?
Pavel
http://www.pjp.cz
http://www.facebook.com/pilny.pavel
https://plus.google.com/117947926400240205538
Joe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 19:36:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, Adamov mě taky moc zajímá. Nějaké schéma se před pár dny objevilo v diskuzi Tratě kolem Brna.
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.143.27
Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 20:52:05    Odkaz na tento příspěvek  

O vlečkách ve Vlečkách
Situace Adamovských strojíren:


Cestou z Adamova ještě zastávka na vlečkách v Rájci-Jestřebí:


Pro hlínu či co to je na kusé koleji občas přijel mostový jeřáb s drapákem.
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.143.27
Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 20:58:08    Odkaz na tento příspěvek  

Rájec-Jestřebí II

Joe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 21:29:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Diky moc, dam si ten Adamov nejak dohromady, snad to pujde i bez dukladnejsiho mistniho poznani.

Jinak kdyby byl zajem, tak jsem si prosel vleckove veci a k rajeckym vleckam mam nejaka schemata. K adamovskym bohuzel ne, uz to tam asi nefunguje delsi dobu.
Honnzok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 649
Registrován: 12-2009

Odesláno Úterý, 07. srpna 2012 - 11:19:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobré dopoledne, kdysy vedla nějaká vlečka (asi do místní prefy) v Doudlebách nad Orlicí podél silnice ve směru na (Záměl/Chleny) vedla mostem přes Orlici a dál těsně vedle silnice. Chtěl jsem se zeptat, kdy byla zrušena (nedávno jsem tam jel) a místo kolejí chodník a kdy po ní jel poslední vlak?

Díky moc!
Motoráček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 812
Registrován: 8-2006

Odesláno Úterý, 07. srpna 2012 - 12:16:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máš na mysli asi toto?
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 571
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 07. srpna 2012 - 17:48:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Joe:
kdyžtak písni na mail pod nickem, Adast - toť má "Alma mater" a dlouholeté působiště...i když paměť už nic moc, ale nějaký fotky ještě mám..Posunovalo "prasátko", (číslo nevím) poté dlouhá léta odstavené. Byl zájem od nějakých nadšenců o odkoupení, leč správce konkursní podstaty odprodal rovnou do šrotu...
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 572
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 07. srpna 2012 - 21:18:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen doplním Vagonet:
Takhle vypadala vlečka Adast Adamov a její úvrať před výstavbou Alberta a jeho parkoviště (původně podniková kuchyně, jídelna a kulturní dům /Julia Fučíka/ s kinem...
Honnzok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 650
Registrován: 12-2009

Odesláno Úterý, 07. srpna 2012 - 23:22:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Motoráček: Díkec, přesně to!
Pene
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 942
Registrován: 8-2009
Odesláno Středa, 08. srpna 2012 - 23:07:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V úterý 28.8.2012 by mělo proběhnout slavnostní zahájení provozu na trati Vojkovice - Kyselka. Dopoledne zde projede protokolární vlak pro V.I.P. hosty, odpoledne se předpokládá, že se bude jezdit pro veřejnost.
Převzato z Facebooku Doupovské dráhy.
Pene
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 946
Registrován: 8-2009
Odesláno Čtvrtek, 09. srpna 2012 - 18:22:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Joe, Jarda krapas: "prasátko" v Adastu Adamov bylo 702 557 - 0. Společně s ním tam byla ještě "kaluga" 706 538 - 6. Pokud se mi podaří najít fotku, dodám.

EDIT: tak černobílou fotku obou lokomotiv se mi najít podařilo, tak snad ji v nejbližší době i naskenuji. Dále jem našel ještě fotku vozu BCeg z Brno-Líšeňské dráhy, který jak to vypadá, stál také na vlečce Adastu Adamov.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pene.)
Joe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. srpna 2012 - 23:06:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pene: Ahoj a díky moc, fotek odtam je pomálu, takže se těším(e)... Kalugu znám jen odtud.
Medvěd.cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 883
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 12. srpna 2012 - 22:51:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pene: Pokud se Ti to podaří najít, hoď to sem a originály hezky ke mě, jsou mé. Kolik mých "zatoulaných" fotek bys ještě našel?
Potvrzuji Prase, Kalugu i to BCe v areálu závodu.
Tehdy se to fotilo docela na zapřenou, fest tam hlídali a úhly focení jsem měl přikázané, aby nebylo vidět víc, než se sluší.
Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat...
Pene
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 959
Registrován: 8-2009
Odesláno Pondělí, 13. srpna 2012 - 05:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Medvěd.cz: jak píši, našel jsem pouze černobílou fotografii, která byla otištěna někdy v roce 2006 v časpise Slánská radnice v článku, kde se představovalo tehdy začínající MDT. Originál se u mne bohužel nenachází. Ale vím, kde by mohl.

Joe: Mám slíbeno od kamaráda, že fotky naskenuje, tak prosím o strpení.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pene.)
Pene
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 966
Registrován: 8-2009
Odesláno Středa, 15. srpna 2012 - 18:18:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Joe, Medvěd.cz: tak posílám ty slíbené fotky. U první fotky si nevšímejte popisku, je tam uvedeno špatné číslo lokomotivy.