K-report
 

Archiv diskuse Fotografování %26%2343; fotograf... do 12. 09. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Fotografování + fotografové + fotografie » Archiv diskuse Fotografování %26%2343; fotograf... do 12. 09. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 26. srpna 2012 - 21:13:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klidně oskenuj a pošli, protože by mne zajímalo, čím argumentovali tu D5100. Kámoš to měl v ruce a říkal nebrat. Je pravda zvyklej z D200, což je uživatelsky jiná třída, ale takový drobnosti jako absence několika celkem podstatných ovládacích prvků zvenku na těle tlačítkem řešená hrabáním se v menu (nastavení iso např.!) to prakticky odsoudila.

Apropos, "nic novýho proti 3100 nepřináší". No já myslím že ani nemá, to by se nejmenovala 3200. Vyšší level je prostě vyjádřen i číslem.

(Příspěvek byl editován uživatelem chary.)
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3374
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 26. srpna 2012 - 21:17:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flaizr - nesnaž se mít pravdu za každou cenu. Důvodů proč si ten pán stavěl může být tisíc a jedn - od hobby, přes potřebu si něco dokázat, něco vyzkoušet až po to, že tvořil stroj pro jedno, třeba velmi specifické využití, takzvaně na míru. A to třeba Linhof nesplňoval. Otázka je jak se to osvědčilo, jak dlouho a jak spolehlivě to bude fungovat atd., atd.
A rozhodně ten pán není první. V Čechách ho už v dobách takřka prehistorických předběhl ing. Přemysl Koblic a po něm další. Možná, že kdybys ten svůj stroj osadil Tessarem sám by ses podivil.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3375
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 26. srpna 2012 - 21:18:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary - OK pošlu. Ne hned ale pošlu.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1131
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 14:15:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer:
1. proč jezdí páry? protože některé lidi je baví udržovat v provozu a další se jimi rádi svezou
2. proč se lisují vinyly? protože to některé lidi baví lisovat a prodávat těm co to poslouchají a sbírají
3. proč je v oběhu MD? on už v oběhu dost sporadicky a zanedlouho vyhyne, protože ho nahradí flashky a SSD
4. proč je DAT nedostatkovým znožím? protože jsou lepší možnosti záznamu s menším rizikem mechanického poškození
5. proč se hraje na lampové zesilovače? protože někteří kytaristé chtějí mít zpětnou vazbu, ale on se ten zvuk z lampového kytarového komba stejně sejme mikrofonem a zesílí, nejčastěji digitálně, do velkých reprosoustav

Proč to všechno stále existuje? Protože je pořád dost "pošuků" na to, aby to několika lidem stálo za námahu, to stále vyrábět. Prostě kšeft, ne to, že je to možná lepší.
MP3, zvláště více zkomprimované jsou pěkněj sajrajt a stejně to převálcovalo všechny nosiče. Na sluchátka nebo chrastítkobedýnky u PC to stačí, ale na pořádný poslech ne.
To jsme ale nakonec úplně zamluvili to prvotní.

Mě by zajímalo, zda máš názor, že na filmový fotoaparát se dá udělat hodnotnější fotografie než na digitál a nemyslím tím rozlišení, ale kvalitu fotografie z hlediska námětu, skladby obrazu, emotivnosti atd.?
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 8-2010

Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 16:52:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, kam se to dostáváme, to bych na káčku nečekal. :-D

Nechci se do toho příliš montovat, on ani příspěvek nebyl určen mně, ale:

Digitálně zesílí? Takže emulace komba (třeba Line 6 POD) a nebo mikrofon před kombo a analogové zesílení? :-)


Mp3 je hodně provařená, ale udělal jsem si takový pokus:
Encoder LAME 3.98
VBR ~200
a moje studiové monitory (žádný sluchátka či Genius repráčky k PC)

Žádnej sajrajt mi z toho nelezl. :-)


No nic, pokračujte dál v dikuzi o filmovém a digitálním fotoaparátu.
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 593
Registrován: 10-2009

Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 17:13:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zda máš názor, že na filmový fotoaparát se dá udělat hodnotnější fotografie než na digitál ... no tak nějak i řekněme že ano, ale spíše než-li na filmový aparát bych to viděl na filmový materiál, nicméně když přimhouřím oko, a podívám se na to z druhého břehu, bez ohledu peněz jako spíše možnosti technologie, tak je to nastejno, dobrá, možná když je někdo hračička a rád si vybarvuje, tak to veme digitále... jinak se ale ten film oproti digitálu chová jinak třeba v protisvětlu, jo jistěže se digitálem dá braketovat, pak složit několik snímků přes vrstvy a vytvořit něco lehčího jako HDR, takže je to skoro to a samé, jako když film nakrmím a pak volám krátce, takže se docílí obdobného výsledku, dejme tomu, toť jen můj názor...

PS: Je mi jasné, že film je už pohřben, ale stále skýtá možnosti...
http://flaizer.wgz.cz
http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
http://www.flickr.com/photos/83767410@N06/
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1133
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 17:58:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer: Člověče, rozumíš vůbec otázce? Co furt do toho motáš techniku? Já se tě ptal na toto:

Mě by zajímalo, zda máš názor, že na filmový fotoaparát se dá udělat hodnotnější fotografie než na digitál a nemyslím tím rozlišení, ale kvalitu fotografie z hlediska námětu, skladby obrazu, emotivnosti atd.?
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1134
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 17:59:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus: Někdy to vyzkoušíme.
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 594
Registrován: 10-2009

Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 21:57:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co furt do toho motáš techniku... a aparát není technika? digitál není technika?, pak je potřeba rozlišovat techniku a techniku, jako techniku na co se fotí a techniku jak se fotí... dále v první větě předchozího odstavce jsem odpověděl, pak dále polemizuji, to nesmím? tak jo, jinak...
ano i ne, filmovým aparátem lze udělat hodnotnější fotografie za určitých okolností, tedy kde už digitál nemůže a tedy i naopak, digitál může udělat hodnotnější fotografii, tam kde film ztrácí, ALE!!! záleží na použité technice, od výběru přístroje, skel a následně emulze materiálu, stejně tak jako by byl výběr u digitálu, tedy jest-li kompakt, zrcadlo, mirror-less, CCD, CMOS, jestli zům či pevný... protože přecijenom, výsledná fotografie je závislá na technice ať už filmové či digitální.
Chtěl jsem dát odkaz na dvě fotografie, u kterých jsem si jistější, že by to protisvětlo digoše nepobrali, neudělám to, protože vím, že by se to dalo za určitých okolností i tím digošem.
No ještě se dodám, ono třeba L-kový skla nějaký ten Belar ve Flexateru zašlapou hluboko do země, to bezesporu, ale ono někdy je právě nevýhoda mít až moc kvalitní skla, protože ty jednoduché vady jednoduchých objektivů za určitých okolností mohou dopomoc právě té jedinečné fotografii, kterou by se přesným objektivem nedosáhlo, něco by tomu prostě chybělo, tak je to ale i naopak, pokud beru pak v potaz použitím starých objektivů na digitál, tak jsme zase jinde a můžeme o tom polemizovat jinak, třeba na téma rozdíl fotodioda versus zrno...
Snad už si rozumíme ...
http://flaizer.wgz.cz
http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
http://www.flickr.com/photos/83767410@N06/
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1138
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 29. srpna 2012 - 12:04:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer: Obávám se, že nerozumíme. Ty si pořád vedeš svou o technických záležitostech. Já se ptám na fotografickou tvorbu. Takže ještě jednou.

Mě by zajímalo, zda máš názor, že na filmový fotoaparát se dá udělat hodnotnější fotografie než na digitál a nemyslím tím rozlišení, ale kvalitu fotografie z hlediska námětu, skladby obrazu, emotivnosti atd.?

Nejdůležitější je posledních pět slov. Rozumíš jim?
Mihyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1229
Registrován: 8-2008

Odesláno Středa, 29. srpna 2012 - 12:50:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové potřeboval bych pomoct s výběrem ultrazoomu pro bratránka. Jeho zadání byle ve stylu: do kapsy, neměnit objektivy a aby to vidělo blízko i daleko. Cena a značka nehrají roli. Díky za případnou pomoc a tipy.
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 595
Registrován: 10-2009

Odesláno Středa, 29. srpna 2012 - 22:24:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: dyť už jsem několikrát odpověděl, ANO...
http://flaizer.wgz.cz
http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
http://www.flickr.com/photos/83767410@N06/
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1139
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 01:41:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer: Aha, takže nezáleží tolik na autorovi, ale na tom, zda fotí na digitál nebo film. To myslíš opravdu vážně?
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 596
Registrován: 10-2009

Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 06:11:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Napsal bych to však jinak: Autorovi ZÁLEŽÍ, zda fotí na digitál nebo film, od toho se odvíjí jeho kvalita fotografie z hlediska námětu, skladby obrazu, emotivnosti... dyť jsem to už popisoval...

(Příspěvek byl editován uživatelem Flaizer.)
http://flaizer.wgz.cz
http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
http://www.flickr.com/photos/83767410@N06/
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3381
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 06:25:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer - tak to je pěkná ptákovina......
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 485
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 06:27:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinými slovy, když se rozhodnu, že něco vyfotím na digi, budiž. A pak to samé budu fotit na film, tak na filmu budu mít hodnotnější námět a skladbu obrazu? Protože kvalita fotografie se smyslu jmenovaných aspektů se odvíjí od toho, zda jsem se rozhodl pro film nebo pro digi?
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 8-2010

Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 12:52:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tě pic, to je zase žvanec... :-D
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1140
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 13:23:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer: Tak to je velmi "revoluční" názor. Podle něj by se měla přepracovat výuka teorie fotografie na odborných školách.
Navíc bych se rád podíval na nějakou tvoji fotografii, která by tvé tvrzení kruciálně podpořila. Když se podívám na to, co máš tady zveřejněno z filmové "éry" (mám na mysli ty černobílé skeny)

https://www.k-report.net/diskuse/prohlizec-obrazku/?autor=Flaizer& stranka=1&razeni=Vlozeno&poradi=sestupne

a vzpomenu na to, co jsi nám posílal, tak nenacházím nic, co by se nedalo vyfotit stejně nebo spíš lépe digitální zrcadlovkou, včetně lepší technické kvality. Nemáš doma v šupleti nějaký onačejší kousek, ze kterého bychom si kecli na zadek? Nalej sem něco.

(Příspěvek byl editován uživatelem topič.)
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 8-2010

Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 13:57:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že Flaizer operuje na stejných flecích jako já, myslím hlavně to Ústí nad Orlicí. Mám to tam totiž taky tak focený svojí digitální EOSkou.
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 597
Registrován: 10-2009

Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 20:10:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ať se to zdá jakkoliv revoluční, prostě si autor vybírá foto-technologii ke kýženému výsledku své práce... ale toť můj revoluční názor...
Bez toho by podle Chary-ho měli všichni fotit na digitál, protože tak či tak se ten digitál podle propočtů nákladů provozu bude rentovat a ještě dotyčný ušetří, také můžou cvakat desetitisíce fotek ročně, pak je tu daší aspekt, že je zbytečné fotit na film, když kvalitu fotografie z hlediska námětu, skladby obrazu, emotivnosti se dá vyfotit jak digitálem tak i filmem... potom mi tedy uniká pointa, proč je ještě spousty lidí, co fotí na film, asi mají ti lidi růžové brýle a opravdu nevidí výhodu fotit digitálem a úplně zbytečně máchají své baryty, když stačí tisk 300dpi... No nic, asi to je jen další konspirační teorie jako že 11.září bylo předem připravená akce světové vlády, dále třeba že se rakovina dá úspěšně vyléčit vitamínem C, či to, že zdravotnický průmysl uměle vyrábí pacienty díky takzvanému očkování, nebo to, že lidská rasa byla stvořena mimozemskými civilizacemi (Darwin se tedy nekoná)...
Jak to tedy je? odpověď ať si nalezne každý dle uvážení...

Chary: Zkus si vyfotit digošem a filmem třeba protisvětlo slunce prosvítajíc přes korunu stromů, budeš dostatečně překvapen, že se snímky budou od sebe lišit...

Topič: To už jsem vystavil tolik fotek, ty bláho, ale nějak nechápu, co s tím mají společného a proč bych měl ukázat takovou fotku, která by se digošem dala zvládnout lépe i technicky? tak že tímpádem přecijenom nějaký rozdíl je, protože kdyby to bylo stejné, tak by se to nepotřebovalo dokazovat a porovnávat... Neerad přirovnávám, tedy jen naznačím, TENTO snímek by se dal technicky zvládnout lépe, to nepochybuji, ikdyž nevím, do jaké míry by si digoš takto poradil s protisvětlem, dále nemusela by tam být flaška, nemusela by tam být nalevo roztáhnutá kresba a jiné vady objektivu... atd... ale otázkou pak zůstává, chce to autor? požaduje mít právě tak technicky dokonalou fotografii, osrou od kraje do kraje, bez flašky s dokonalou kresbou nebo nechá zapůsobut vady starého objektivu aby přidal snímku dodanou hodnotu stejně jako by ji nakonec dodával softwérovými úpravami? takže jsem opět tedy zkončil u toho autora a výběru techniky... Tímto tedy poslední příspěvek, evidentně to nemá smysl dál rozvádět, každý to vidí jinak a proto se neshodneme...

Honzinus neke, a digitálně? to musím taky zkusit (pokus o vtip)
http://flaizer.wgz.cz
http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
http://www.flickr.com/photos/83767410@N06/
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1144
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 31. srpna 2012 - 06:36:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer: Já to vzdávám. To jsou strašný bláboly, co tady píšeš. Vždyť ty ani nejsi schopen si pořádně přečíst nebo pochopit co píšu já nebo kolegové a ty sám si, v tom cos napsal, odporuješ v mnoha věcech.
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 959
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 31. srpna 2012 - 07:39:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já vám tu rvačku zase odvedu bokem.
Honzinus: Jaké studiové monitory? A srovnání toho 200 kbps VBR mp3 bylo s čím?
Rychlíková laminátka

Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí dieselovou.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 01. září 2012 - 11:34:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flaizere, já začínám dostávat pocit, že už nevíš, co bys napsal. A mícháš nesouvisející věci.

Začal jsi dotazem na foťák za dva tisíce, tak jsem rozvedl tu část o celkových nákladech za časový úsek. Dále bych se už opakoval, vše k dohledání k diskusi.

Topič se tu opakovaně ptal na vztah kvality fotky co do hodnotnějšího námětu a skladby obrazu, což jsem i já pochopil, že podle tebe je na filmu lepší, pokud se pro film fotograf rozhodne. A ty teď začínáš o protisvětle. Jak proboha protisvětlo souvisí s mou otázkou z mého 485, kde se bavíme o kvalitě námětu? Mimochodem, ohledně protisvětla si přečti svůj vlastní 593 :-D

Autorovi ZÁLEŽÍ, zda fotí na digitál nebo film, od toho se odvíjí jeho kvalita fotografie z hlediska námětu, skladby obrazu, emotivnosti

Tak ještě jednou. Mám nějakou scénu. Mám kompoziční záměr. Chci tou fotkou vyvolat zájem čtenáře. Mám dvě brašny, v jedné je digitál, v druhý klasiku. A podle toho, pro jakou brašnu se rozhodnu, podle toho pak námět scény a skladba kompozice bude kvalitnější nebo méně kvalitní. Vážně?

Rozhodnu se pro digi a podle tebe je kvalita toho námětu a skladby obrazu horší než kdybych šáhl po druhé brašně. Já myslím, že zde už asi nevíc co říct. Obávám se, že jakýkoliv argument v této rovině pro film a proti digi předložíš, nebudu schopen pojmout.
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3387
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 01. září 2012 - 12:31:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary - já ,ač zaloužilý kinofilmista, už to nechápu taky. Nevím jaké specifikum může být hyzdit výkonný film stařičkým tripletem. Bral bych to jako experiment,jinak už vysvětlení nemám. Pokud bych chtěl poukázat na kvality filmu, tahal bych ho zkrzevá RB67, Rollei 66,Zenit 80, Saljut nebo jiné stroje. HB záměrně vynechávám - na ten by mi nestačily drobný....
Pavelxyz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 05. září 2012 - 23:07:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

POMOZTE OBNOVIT PAMĚTNÍ DESKU
„Ku výstavbě tisícího kilometru železnic lokálních v Království českém“

Pamětní deska pripomínající, že právě v tomto místě byl vybudován tisící kilometr lokálních tratí v tehdejším Království českém, byla umístěna na trati č. 023 z Doudleb nad Orlicí do Rokytnice v Orlických horách na portál pečínského tunelu v roce 1906. Deska vysoké umělecké hodnoty přečkala dvě války a byla prohlášena kulturní památkou. V roce 2010 ale neušla rukám bezcitných zlodějů.

http://files.klub-pratel-lokalek.cz/200017619-e76e4e8682/pametni% 20deska.pdf
Marteen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 20:55:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych měl zase jeden tématický dotaz.
K focení používám Lumix DMC-FZ38 (nemá vyměnitelné objektivy) a zatím mi postačuje. Ale už víckrát jsem si při sériovém snímání všimnul na 2 po sobě jdoucích fotkách jakoby tmavšího stínu při okraji fotky (u každé fotky z páru ovšem na opačné straně). Je to způsobené závěrkou? Nebo něco jiného? Případně dá se to nějak eliminovat (krom editace)? Díky za názory.

Tady je to celkem zřetelně vidět:

Čtyřdobý šestiválcový řadový přeplňovaný naftový motor K 6 S 310 DR o výkonu 1102 kW při 775 ot/min, pomaluběžný, se zdvihem pístů 360 mm a vrtáním 310 mm, s vodním chlazením. To je Barča.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3404
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 08. září 2012 - 08:42:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marteen - kdyby to byl kinofilmový foťák se štěrbinovou závěrkou ,odkýval bych jako příčinu závěrku. U digitálu se radši nebudu ztrapňovat neb je uvnitř neznám. Já mám FZ 50 a nic takového při seriovém snímání nedělá.
Fabi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 472
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 08. září 2012 - 21:51:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych tu jednu prosbu o radu při nákupu fototechniky. Protože můj současný foťák už má svá nejlepší léta za sebou, zvažuju koupi nového.

Jako možnosti mi vylezlo zhruba toto:

1) Nikon D5100 + Nikkor 18-105/3,5-5,6
S variantami:
* Objektiv Nikkor 16-85/3,5-5,6 - optická kvalita asi zhruba stejná, možná o něco lepší než 18-105. Příležitostně by mohlo přijít vhod i ohnisko 16 mm, ale poloviční cena hraje spíš ve prospěch 18-105 (navíc v praxi asi ten rozdíl optické kvality tak závratný nebude).

* Objektiv Tamron 17-50/2,8. Líbila se mi konstantní (a velká) světelnost, na druhou stranu víc asi využiju ultrasonické ostření Nikkoru, než F2,8 Tamronu. Navíc má asi Tamron trochu horší optiku.

* Místo D5100 jsem původně uvažoval o D90. Ale trochu pochybuju, jestli by pro mě měla proti D5100 i jiný přínos než nezanedbatelně větší hmotnost.

2) Pentax K-r + nejspíš nějaký 17-50 Sigma/Pentax/Tamron

Pentax mě zaujal prakticky jenom sériovým snímáním 6 Fps. Jsem zvyklý na 3 Fps, Nikon má 4 Fps. Když to vztáhnu jen na vlaky - obojí je na koridoru při vyšších rychlostech nepoužitelné, je potřeba spoléhat se na to, že to prostě trefím. 6 Fps zní sice lákavě (a možná i použitelně), ale stejně ve mě hlodá pochybnost o praktické využitelnosti - nedopadne to nakonec stejně tak, že by se hodila "přesně ta fotka mezi těmi dvěma vyfocenými"? Pak by význam rychlého snímání pro mě nebyl skoro žádný, a asi bych dal přednost Nikonu.

Po Canonu jsem koukal taky, ale nikoní nabídka objektivů je sympatičtější. Jen mě v momentě, kdy už mi D5100 prakticky vylezla jako vítěz, nahlodal ten pentaxí K-r. Co o tom soudíte?

(Omlouvám se, že jsem v tom grafomanském výplodu nedokázal zformulovat žádný kloudný dotaz, ale snad se i tak někdo najde, kdo to dokáže nějak přínosně okomentovat.)

Edit:

tak jsem se tu na stole potkal s kalkulačkou, a napadlo mě, že bych to mohl třeba konzultovat s ní.
Jestli už jsem úplně nezblbnul, tak při 6 Fps a 160 km/h vychází, že vlak mezi dvěma snímky ujede nějakých 7,4 m; při 4 Fps a 160 km/h je to 11 m. Čili bych tipoval, že tak jako tak platí varianta "přesně ta fotka mezi těma dvěma vyfocenými", a tedy na rozdíl 4 Fps vs. 6 Fps tolik nehledět.

(Příspěvek byl editován uživatelem Fabi.)
ČD - Ihre Erlebnisbahn. Jeden Tag. Jeder Zug.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3405
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 09. září 2012 - 07:16:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fabi - pokud Ti nepřekáží poněkud obtížnější ovládání, šel bych do D 5100. Ve všech testech na něj převažují pozitiva. Mám z něj desítky fotek i video od kamarádů a není tomu co vytknout. Podle testů i seťáky / s výjimkou 18 -85/ a nejpoužívanější zoomy jsou od Nikonu o dost lepší než Tamron,Tokina, Sigma. Stejně tak pevná 50.
Pentax bych vypustil. Ekvivalent od Canonu EOS 600, 650 má sice objektivy stejné kategorie o něco horší ale zase daleko sofistikovanější ovládání.
EOD 60 je sice dražší ale taky lepší. Starší, výběhové typy Nikonů bych taky nechal spát.

Ad fps - dost se to tu řešilo - funguje to všude jen do zaplnění mezipaměti - pak se buď odmlčí nebo výrazně zpomalí. Takže to bych za bernou minci nebral. Pokud tedy nehodláš fotit výhradně serie. Daleko víc bych posuzoval kvalitu objektivů a softwarové vybavení foťáku a tam je na špici Canon a Nikon.
Když to shrnu - nevím ,cos měl před tím ale D5100 není špatná volba. Stejně jako Canon stejné kategorie. Pentax vyjma fps nemá vůbec žádnou výhodu, spíš naopak. Před koupí ale doporučuju vyhledat na netu seriozní testy a recenze a pak teprve lovit v peněžence.

Velmi dobré testy jsou i v Digitálním Fotomagazínu a 5100 tam je zcela určitě, stejně jako porovnání všech možných objektivů od všech jmenovaných výrobců.
Fabi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 473
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 09. září 2012 - 10:05:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za reakci.

Předtím jsem měl Pentax K100D. Ale nejsem zatvrzelý pentaxista, momentálně spíš naopak - žádný z aktuálních produktů Pentaxu mě nijak zvlášť neoslovil, s výjimkou toho jednoho parametru K-r. Seťák už má taky něco za sebou, čili důvod k tomu, abych zůstal u Pentaxu, to není.

Co se týče série: buffer má Nikon i Pentax na cca 15 RAW (nechce se mi teď hledat přesnou hodnotu), což mi přijde dostatečné. Ale souhlas s tím, že za bernou minci to asi nemá cenu brát.

Taky to vidím spíš na D5100. Ovládání ještě vyzkouším naživo, ale předpokládám, že čas a clona se tam nějak pohodlně a rychle měnit dá. Pokud jde o ISO, už je to podle recenzí horší, ale jestli se nemusí lézt někam do podmenu třetí úrovně (což nepředpokládám), tak bych to taky přežil. Zbylá nastavení většinou tak rychle měnit nepotřebuju, takže složitější ovládání přežiju.

Takže víceméně díky za potvrzení mých preferencí.
ČD - Ihre Erlebnisbahn. Jeden Tag. Jeder Zug.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 09. září 2012 - 11:18:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky to vidím spíš na D5100. Ovládání ještě vyzkouším naživo, ale předpokládám, že čas a clona se tam nějak pohodlně a rychle měnit dá.

Bohužel, má jen jedno kroutítko na čas a clona se dělá přes tlačítko plus kroutítko, což není moc reportážní řešení :-(

Na druhou stranu, teď jsem nafotil dovolenou na F8 a měnil jsem jen časy podle situace, čili čili ;-)
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Fabi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 474
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 09. září 2012 - 21:36:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

má jen jedno kroutítko na čas a clona se dělá přes tlačítko plus kroutítko

Na to jsem zvyklý z K100D a dá se s tím žít (byť nepochybuju, že dvě kroutítka jsou pohodlnější).

No, uvidím. Hlavně pořád trochu váhám mezi D90 a D5100. I když je D90 už "starý křáp", přece jenom vyšší třída -> asi odolnější tělo, pohodlnější ovládání, možná by se mohl v budoucnu hodit i ostřící motorek v těle. A přitom cenový rozdíl ani rozdíl dalších papírových parametrů není proti D5100 tak velký. Ale jestli mi D5100 nebude v ruce připadat vyloženě nepoužitelná, spíš to vidím na tu D5100.
ČD - Ihre Erlebnisbahn. Jeden Tag. Jeder Zug.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 489
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 09. září 2012 - 22:17:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tím ostřícím motorem, co na to chceš strkat za skla?
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Fabi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 09. září 2012 - 23:21:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do základu počítám asi s tím Nikkorem 18-105 (případně 16-85). Do budoucna ještě asi nějaké tele, třeba 70-300.
Výhledově bych uvažoval nějakém pevném světelném sklu (třeba 50), případně nějakém makroobjektivu. Čili uznávám, že absence motoru v těle tu není problém. Snad kromě toho makra - buď jsem slepý, nebo v nabídce nic rozumného s vlastním motorem není. Koukám po sklech do 10kKč, vidím akorát Sigmu 50/2.8.

Není to úplně parametr, podle kterého bych se rozhodoval, i když jsem ho sem teda pravda napsal, no. On ani nákup plné poličky objektivů asi v dohledné době nehrozí
___

Edit (odbočka do trošku teoretičtější roviny): Při porovnávání D90 vs. D5100 jsem taky narazil na to, že D90 má základní rozsah citlivosti až od ISO 200, s rozšířením na ISO 100.

Byl by mi někdo schopný vysvětlit, čím se vlastně liší chování snímače při použití hodnot ISO z rozšířeného rozsahu? Mám si to zjednodušeně představit tak, že základní hodnoty ISO jsou záležitostí HW, zatímco rozšíření už je jen nějaký SW podvod? Nebo je to o něčem jiném?

(Příspěvek byl editován uživatelem Fabi.)
ČD - Ihre Erlebnisbahn. Jeden Tag. Jeder Zug.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 09. září 2012 - 23:54:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak záleží jaký makro bys chtěl fotit, něco opravdu pořádnýho do desítky je trošku problém no. Leda tak Nikkor Micro 40/2,8 AF-S a tady je k němu test a nějak extra ho nehaněj. Jenomže 1:1 dává ale už na 16 cm, takže vážky na rákosí asi nedáš ;-)
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3408
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 10. září 2012 - 06:48:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fabi - já bych D90 nebral..... Myslím, že D5100 bude technologicky i softwarově už někde jinde - vpředu.
A pokud to chceš na focení, nikoli na zatloukání hřebíků......
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3409
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 10. září 2012 - 08:16:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fabi - pozor na ,, záklaďáky" 16/18/ - 70/85,105/ jeden z nich se Nikonu moc nepoved. Je to buď ten končící 85 nebo 105 - značně dražší ale vyjma bytelnosti konstrukce opticky podstatně horší než seťák .
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6422
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 10. září 2012 - 09:29:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když tu řešíte nákup Nikonu tak bych k tomu řekl,že moje oprava oběktivu se táhla 4 měsíce abych pak po mejlech na místa nejvyšší dostal jinej. A když už se vše zdálo ,že začnu fotit a vyrazil minulý týden na slovenskou Fatru do hor na fotoakci,vysral se prozměnu foták jako takovej.
Napsalo to error ještě než jsem vylezl na první kopec ....

Mít peníze koupím jinou značku a tohle hodím do koše ....

A ted si dám kafe a jdu hledat záručáky který mi stejně už asi budou k ničemu....
Tepich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 10. září 2012 - 09:59:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fabi: 5100 vyzkoušej zejména kvůli ovládání. Mně přijde ještě hůř ovladatelná než moje D40. Tělo je subjektivně menší (užší) a se svýma dlouhýma tenkýma prstama mám docela problém někam došáhnout, aniž bych si kloubem pokrčenýho prstu vypích oko. Navíc všechno ovládání jen na pravou ruku, protože pant displeje neumožnil dát tlačítka na levý okraj.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 491
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 10. září 2012 - 11:41:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jnd, zřejmě štěstí na kus. Si vem toho línýho bratránka z metra, ten kupoval aparát od nikonů v době, kdy mrtvý moře bylo ještě marod a co vim, zatím s tím neměl jedinej problém.
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6423
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 10. září 2012 - 12:40:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary

No jak se to veme, Kutasovy se vykašil oběktiv podobně jako mě po třetí nepovedené opravě a Milanovy to při sekvenčním focení házelo každou fotku jinak exponovanou.
Stímhle problemem jsem byl ještě na záruku v opravě také,ale celkem bezvýsledně. Něco na tom vyměnil a zřejmě to se ted posralo .... blbý je,že ta oprava oběktivu se tahla tak dlouho,že první možnost to vyzkoušet ten foták byla až ted na tom Slovensku ...
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 10. září 2012 - 13:17:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fabi, studoval jsem anglická diskusní fora a tam se víceméně shodují na tomto:

Při výrobě se prostě dělá snímač na nějakou základní citlivost iso s nějakým pracovním rozsahem. Třeba 100-1600 nebo 200-3200. To je jeho výrobní vlastnost. A od toho se pak dá dopočítat jednak HI a druhak LO. HI je jasný, to je prostě další zesílení signálu. Naopak LO se vlastně dělá tak, že to exponuje na základní hodnotu (třeba základ 200 a LO1 je "jako 100") a pak se to softwarově docela sofistikovaně stáhne. Prakticky to vyfotí s přeexpozicí 1EV a následně softwarově potlačí, jako když dáš v rafátoru -1EV na šavli. Má to negativní dopad na jasy, ale pozitivní dopad na stíny. Plus to vede k tomu, že tam není prakticky žádný šum, což zřejmě souvisí s přeexpozicí. Celková šumová hladina by měla být srovantelných čipů srovnatelná na základní hodnotě iso, čili třeba čip se základem 200 by neměl o tolik víc šumět než čip se základem 100 a teoreticky by mělo šumět méně 200 na základ200 než 200 na základ100. Jenomže do toho vstupují takové vachrlatosti jako modernost či softwarová výbava a tam se prostě na základech těžko srovnává v běžném měřítku. Na lámání chleba dojde až někde u iso800 a víc. A tam teoreticky základ100 už je na osminásobku, zatímco základ200 na čtyřnásobku. Jenomže furt platí to o technologii a softu.
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 493
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 10. září 2012 - 13:19:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milanovi každou fotku v sekvenci jinak exponovanou? A neměl náhodou místo sekvenčního focení zaplej bracketing? Taky jsem to už viděl...
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6424
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 10. září 2012 - 13:23:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím,že určitě ne ,to by si všiml podle BKT hlášky na display. Stalo se mu to i u toho nového co ted má,ale snad mu to opravili uspěšně.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 494
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 10. září 2012 - 13:56:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aby jeden člověk měl stejnej problém na dvou přístrojích, to už je hodně velký vůdů %-)

Nebyl spíš rozbitej objektiv, jakože přidřená clonová mechanika? Prostě nezavíral clonu jak měl a pak to logicky bylo přeexponovaný, a třeba i nahodile.
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6425
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 10. září 2012 - 14:30:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne ne .. tohle bylo ve fotáku ... jemu to opravili a mě ne ...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3410
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 10. září 2012 - 17:12:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JND - servis Nikon je všeobecně neslabším článkem produkce Nikonu. Zasloužilo by to tam velký personální úklid. Ale Totéž Tě může potkat i u jiné značky. Vše má jen dočasnou životnost a u digi ji projedeš dřív než u čehokoli jinýho. Taky zacházení není občas na jedna. Ale žeby to byl obecný jev jsem zatím nepozoroval.
Milan_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 10. září 2012 - 21:31:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary+JND: Bylo to v těle, dělalo to na všechny skla, zkoušel jsem to i na mechanický objektiv s manuální clonou, odstranili to úpravou softwaru. BKT na mě zkoušeli taky . Od tý doby to šlape (300s) bez problémů.
751364
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 468
Registrován: 3-2011

Odesláno Úterý, 11. září 2012 - 00:19:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K D5100:
Myslím, že nastavení clony "kroutítkem" se stistnutým tlačítkem je úplně v klidu, jen doporučuji podobně přenastavit i ovládání citlivosti, tlačítko přepínání na samospoušť se využívá minimálně.
Foťák naštěstí zatím funguje bez problémů, jen některé popisky zmizely na můj vkus trochu brzy a asi po 15 tis. fotkách se začal vytahovat a částečně odlepovat gumový grip, ale již to nepostupuje.
Bohužel mi také trochu vadí, že je tělo menší, i když je to o zvyku.
Fabi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 477
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 11. září 2012 - 17:02:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za reakce; dneska jsem si D5100 byl osahat, v ruce jsem s ním celkem neměl problém - sednul mi kupodivu i víc než pentaxí K30D, po které jsem taky začal pokukovat.
Tu K30D jsem začal zkoumat hlavně díky odolnější konstrukci těla - přeci jen mám podezření, že problémy na mojí současné K100D se projevují od doby, kdy při jednom výletě foťák trochu provlhl, tak přemýšlím, jestli by nestálo za to investovat do trochu odolnějšího těla.
Ale teď jsem koukal, že D7000 s 18-105 je už "jenom" o 4 tisíce dražší než ta K30D s podobným seťákem, a tak začínám přemýšlet i o ní (jestli vůbec má cenu na takové tělo nasazovat ten 18-105).
Jen se takhle nesmím v úvahách došplhat až někam k D4, to bych finančně trochu neutáhl

MN2: jestli ten "nepovedený" Nikkor je ten značně dražší, tak to bude zřejmě 16-85.
ČD - Ihre Erlebnisbahn. Jeden Tag. Jeder Zug.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 496
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 11. září 2012 - 17:13:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fabi, tady máš přímo obrázky z tebou zmíněného setu D7000 + 18-105 VR tak se podívej, jestli tě to zaujme. I kdyby byl ten objektiv kresebně horší (sám ho mám na 12 mpx D90 a nějak nepozoruju problémy), tak zmenšením z 16 mpx už se dá ledasco dohnat, pokud zrovna nepotřebuješ tisknout plachty 30x45 a zkoumat každej milimetr fotky lupou.

EDIT: teď koukám, že tam je docela dost záběru na plnou díru, takže to o kvalitě může napovědět o to víc.

(Příspěvek byl editován uživatelem chary.)
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Fabi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 11. září 2012 - 21:01:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky, Chary. Asi už jsem zblbnul z prohlížení různých recenzí a začal mít chuť rozebírat každý pixel; vypadá to celkem slušně.
Ta kombinace D7000 + 18-105 mě začíná celkem lákat. Snad se mi vyhnou nepěkné zkušenosti Jnd - i když třeba kamarád tuším na Canoní servis taky dost nadával, čili člověk si asi nevybere :-) A na nějakém fotofóru jsem si nedávno přečetl, jaká by to prý "byla nuda, kdyby všechno fungovalo".
ČD - Ihre Erlebnisbahn. Jeden Tag. Jeder Zug.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 499
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 11. září 2012 - 21:16:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktuální zkušenost se servisem Nikon, jak by řekli v České sodě "ještě jsou teplé":

D90+18-70, sklo vlastně není důležité*. Podezření na Backfocus vlivem těla*. Servis vrací tělo s tím, že odpovídá specifikacím výrobce, nazdar. Jsem mimo republiku, neřeším, vomelu jim to a udělám virvál až se repatriuju.

O pár dní později email od servisáka, že si hraje s tím 18-70 a neshledává žádný nesrovnalosti ohledně fokusu, tak vo co jako de. No ba, dím, dyk sklo je cajk, BF je v těle. Ahá, prej. Tak to dejte znova do servisu. To tam furt máte, prej to je cajk, ha há, si to najděte někde na výdejním místě. Jo, je to tady, berem zpět k seřízení. Druhej den potvrzovací mejl, že technici potvrdili BF a tělo jde zpět do servisu. Za šest dní na to, tedy dnes, jsem si to vyzvedl seřízený.

Jde to, jen se musí stát za svým a musí bohužel bejt klika na rozumnýho člověka. Ale jde to.
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Strom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 7-2008

Odesláno Středa, 12. září 2012 - 10:51:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, měl bych dotaz. Přijdu na fotoflek jako druhý, třetí, čtvrtý atd. Každopádně už tam někdo stojí. Vždy jsem předpokládal, že když tam nejsem první, tak se dohodnu s ostatními, abych jim nepřekážel v záběru a nepokazil jim ho. A když jsem plánoval si stoupnout na nějaké místo, ale bohužel někdo stojí už za mnou, tak si stoupnu někam jinam, nebo ten flek oželim a jdu respektive jedu dál. Ptám se proto, že v pondělí 10. 9. 2012 toto jedna autoposádka vůbec nerespektovala. Na flek dorazili jako předposlední nebo poslední. Stoupli si před stojícího německého fotografa cca 20 metrů, ten se samozřejmě ozval, ale s těmi dvěma to nehlo. Ještě vedli takoové ubohé kecy o tom, ať si takhle blbě, jak stojí a fotí on fotí u sebe doma v Německu. Na naléhání jeho a i ostatních, kterým sice nevadili stejně neuhli. Takže, když už se blížil vlak, sebral se dotyčný poškozený Němec a šel si stoupnout do záběru všem, těsně před vlak. Odnesli to tedy všichni, i ti respektující. Na moje výtky tito 2 hulváti reagovali tak, že německy nerozumí. Stalo se tak dne 10. 9. 2012 při průjezdu vlaku 8121 na fleku na louce před zastávkou Hodňov. Toto není vhodná reprezentace českých fotografů v zahraničí a natož doma. Jména těch dvou dotyčných bohužel neznám, každopádně jezdili krátkou tmavočervenou Felicií. Byl jsem po celý zbytek dne docela znechucen. A ještě poznámka pro takykolegu z Hořic, když vás na fleku někdo pozdraví, tak mě doma vždy rodiče a nejen oni učili slušně odpovědět (pozdravit). Mimochodem, krávy za ohradníkem na Vás taky zabučí
30. 12. 2009 GVD 58B, směna 109, poslední vlak 27/376, souprava 3173-3174. Nikdy nezapomenu...
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 602
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 12. září 2012 - 11:45:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ten dotaz samotný zní…?
Východní Evropa jste vy.
Strom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 7-2008

Odesláno Středa, 12. září 2012 - 11:55:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thinqie: No jestli Vám tohle jednání přijde normální? Měl jsem za to, že když někam přijdu jako druhý a další, tak se přizpůsobím těm, kteří tam už jsou, (stoupnu si tak abych nepřekážel, nebo je poprosím, jestli by to třeba nechtěli vyzkoušet fotit z toho místa co já) Ale tohle jednání platí i jinde. Přeci když stojím třeba ve frontě u pokladny v obchodě, u přepážky na poště atd. Taky si nestoupnu před někoho, kdo tam přišel dřív, nebo snad ano?
30. 12. 2009 GVD 58B, směna 109, poslední vlak 27/376, souprava 3173-3174. Nikdy nezapomenu...
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 603
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 12. září 2012 - 12:39:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to samozřejmě sprostý. Akorát to není moc dotaz, spíš stížnost :-) Dotaz by byl třeba co s tím, a to já nevím. Třeba dotyčné vyfotit a ukázat světu, ať mají aspoň ostudu. Ale každý příběh má dvě strany.
Východní Evropa jste vy.
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 534
Registrován: 2-2012

Odesláno Středa, 12. září 2012 - 14:15:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžu se zeptat, co řeknete na tuto fotku? Z hlediska kompozice, popř. úprav? Moc děkuji za odpovědi

ŽELEZNIČNÍ VIDEA - musíte vidět :-) - Videokanál o železnici
Zdraví vás 850.015!!!
Patnáctko, odpočívej v pokoji!
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 8-2010

Odesláno Středa, 12. září 2012 - 21:20:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Loďka je umístěna příliš vpravo dole. Zkusil bych přidat právě vpravo a dole aby loďka nebyla takhle v rohu.
Pak bych možná říznul koušíček nebe (nad tím mrakem), aby horizont byl víc ve třetině.
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 535
Registrován: 2-2012

Odesláno Středa, 12. září 2012 - 22:24:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus: Díky Až tam příští rok pojedu, tak napravím
ŽELEZNIČNÍ VIDEA - musíte vidět :-) - Videokanál o železnici
Zdraví vás 850.015!!!
Patnáctko, odpočívej v pokoji!