K-report
 

Archiv diskuse Budějovické trolejbusy do 14. 01. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Autobusy a trolejbusy » Budějovické trolejbusy » Archiv diskuse Budějovické trolejbusy do 14. 01. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 09. ledna 2012 - 11:38:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TáceQ - myslím, že zast. Multikono nemá přímou souvislost ani s TR na l. 1, ani s koridorem l. 3. Generel o té zastávce mluví jako o náhradě pro lidi z Oskara Nedbala po odklonění l. 1, tedy vychází z předpokladu, že celá trolejbusová l. 1 pojede přes E. Rošického. Realita je ale taková, že trol. 1 bude jezdit smyčkou i přes O. Nedbala, takže zastávka Multikono vlastně není potřebná.
Rožnovský Bořek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.45
Odesláno Pondělí, 09. ledna 2012 - 11:41:39    Odkaz na tento příspěvek  

TáceQ: S jedničkou už to těžko stihnou. Myslím si, že to měla být náhrada za neobsluhovanou Talichovku. To vzhledem k nicnedělání v kasárnách naštěstí padlo, takže bych si tipnul, že za tohoto stavu se žádná taková zastávka dělat nebude. Dojít těxh pár kroků z mulťáku přes křižovatku snad není takový problém, když třeba i na hlavní náměstí se chodí dál.
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 09. ledna 2012 - 12:41:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavell: Realita je taková, že DPMČB zase plní jen ty návrhy generelu, které lidi ošmelí. Ty dobré návrhy se nekonají, ale dál se vedení (pochopitelně jezdící autem) bude tvářit, jaký to pro všechny udělali zlepšení. Jedno zlepšení za druhým, fakt.

Stavitel: To, že Máj může dojít pěšky říká rožnovák? To už si fakt děláš srandu, že?
>>> ♥ 02 ♥ <<<
TáceQ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 11-2011

Odesláno Pondělí, 09. ledna 2012 - 14:10:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel, Rožnovský Bořek: Taky jsem si říkal, že by to postrádalo smysl.. Díky za odpověď
TáceQ neni protože bych byl 12-ti letá puberťačka, ale tácek už bylo obsazeno !! :D
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 09. ledna 2012 - 21:47:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov:To víš vedení asi nejezdí dopráce přes celé město MHD ty to nevidí.MÁŠ PRAVDU.
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 10. ledna 2012 - 08:52:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov - to s tebou docela souhlasím - od Generelu začíná postupný odklon. Nevytvořily se při obnově E. Rošického oproti generelu i zastávky na Zavadilce v prostoru řadovek, na Máji u křižovatky Bureše X Rošického. Do Rudolfova l.18 místo 13, začíná se pochybovat o minibusech do prostoru za "Perlou",napojení čtvrti "Za Stromovkou" na MHD zcela v nedohlednu atp. Na druhou stranu mi nikdy nepřišel ten generel tak dobrý, abych ho považoval za svatý. Hlavně proto, že místo řešení té největší blbosti (trolejbusy v Rošického - v době zpracování generelu to ještě šlo stopnout) jen konstatoval, že s tím on nemůže nic.
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2732
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 10. ledna 2012 - 12:03:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemáte někdo nějaké foto, jak vypadala točna v Čekém Vrbném před rekonstrukcí??

Něco jsem našel. Shodou okolností taky 132
8.6.2006


V ten den jsem jí fotil i na opačném konci linky. Kloubák na Dobré Vodě a linka 19, to je vlastně taky historie ne?
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 451
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 10. ledna 2012 - 15:33:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_b: díky, paráda, mazec! Něco mi přišlo i mailem (dotyčnému se omlouvám, ale nemám čas odepsat..), ale tohle je supr, kdyby náhodou ještě někdo něco, budu ráda :-)

Jinak 231 včera na ZŠ Waldorfské, následně na 1/4.

Dneska solarisí spiknutí na l.1, vážení, hnus. Ta 153, to co se ozývá z těch dvou zadních náprav, čekala jsem, kdy se to rozpadne. I obyčejní cestující to komentovali. Nicméně už i 153 duní půlka vozu. Seděla jem u 2. dveří a klepala jsem se celá. (Nejhůř je na tom 224, ta se klepe komplet). DP by měl zauvažovat, jestli jsou tyto vozy vhodné k pravidelnému provozu...
Diagnóza č.159, aneb to už neni jen "něco víc" než autobus, to je prostě láska..
Jedině 159 to může být..
♥ 159 ♥
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 423
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 10. ledna 2012 - 19:08:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka: Když něco takovýho čtu, je mi zle. Solaris je výborný vůz, má-li ho dobrý řidič. Ještě se mi nestalo, že bych jel se Solarisákem a něco takovýho se dělo. Ani u jednoho z vozů. Nedávno jsem si sjel s 225 do Vrábče, že jsme jeli přes přejezd jsem si ve tmě vůbec nevšiml, protože to nebylo ani trochu cítit. Solaris je moderní autobus a z pohledu cestujícího ten vůbec nejlepší, co tu máme! Solaris je nízkopodlažní a bezbariérový, nemá schody. Hnis se tak tváří, ale půlmetrovej schod k sedačce mě o tom fakt nepřesvědčuje.

Jela jsi v poslední době 166? Proč to při brždění řve víc než lokomotiva ČD? Jela si někdy v poslední době 73? Proč to při jízdě řve víc než cirkulárka? Jela si v poslední době 81? Proč se tomu občas neotevřou zadní dveře (ne, žádná poptávka zapojená neni, toho asi náš DP neni schopnej)? Hnisy se rozpadaj, vrže to i při stání na místě (což vždycky přemejšlim, čim to může bejt způsobený... žeby ty ladný italský, francouzský, německý a bůhví jaký ještě plasty, co do sebe vůbec nezapadaj?). Solaris nevrže, protože v něm nemá co vrzat, je to totiž autobus a né plastová skládanka. Vždy se tam vejdu a necítim sebemenší nárazy.

Shodneme se v tom, že by DP měl zauvažovat, co je k pravidelnému provozu způsobilé. Začal bych vyřazením 58-83 a 156-174, když už má být moderní MHD. 159 si můžeš postavit na zahradu jako pomník, aby naše děti věděly, jak jsme to měli těžký.

Nechci tu začínat nějakou hádku, ale narážky vůči Solarisu od člověka, co má rád hnisy, to fakt nepochopim.
>>> ♥ 02 ♥ <<<
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 10. ledna 2012 - 19:45:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kroclov:není co dodat,máš svatou pravdu.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 452
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 10. ledna 2012 - 19:57:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclove, já nic proti solarisům nemám ale tak si s tím zkus sjet, s tou 153. Půlmetrovej schod k sedačce? Ale no tak, solaris to má taky a netvrď, že ne, nebo si to půjdu změřit...

Ve 166 jsem poslední dobou strávila víc hodin než doma, jedinou výtku k ní mám a to, že si uplně zbytečně a často podřazuje a je líná. Jinak 73 jsem nejela, já trolejbusama skoro vůbec nejezdím...
Přála bych ti, abys poznal, co to je, když se na volnoběh klepe celej autobus (solaris). U citelisu jem tohle ještě neviděla.

Každej má svůj názor, já zastávám citelisy, jsou to autobusy, co se do města hodí. Narozdíl od 15m solarisů, ... (jooo, 155 byla kdysi dávno můj nejoblíbenější vůz, ale pak přišla 159...) 15metry vůbec na silnici nepatří..


Jo a v 02 pod sedačkou naproti druhým dveřím fouká topení studeně
Diagnóza č.159, aneb to už neni jen "něco víc" než autobus, to je prostě láska..
Jedině 159 to může být..
♥ 159 ♥
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 424
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 10. ledna 2012 - 20:09:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fousik: Díky, potěší že tu ještě je pár lidí s normálními názory. Málo, ale jsou .

Stonka: Nepotřebuju si s tím zkusit jezdit, stačí vidět, že když to má schopný řidič, tak to jede perfektně, ať je to 153, 154, nebo třeba 226.
U Solarisu jsem třeba nikdy neslyšel pištění při brždění, klepání celého vozu jsem zažil pouze u hnisu (tuším 169?).
Patnáctimetry do města patří, ale do normálního, ne tam, kde jsou zatáčky jako třeba na Vltavské točně, nebo u IGY centra. DPmČB si objednal 15m, dostal je. Solaris je schopný vyjít zákazníkům vstříc a co jsem slyšel, je schopen splnit snad všechny možné požadavky. Zatímco irishnus prý vstříc nevyjde.
V té 02, to je klimatizace . A teď vážně, dle mých zkušeností každé topení v 15Tr napřed fouká studeně, po chvíli začne foukat teplý vzduch.

Edit: Co se týče schodů, fajn, změř je. Budu rád znát přesná čísla. V Solarisu jsem neviděl žádný vysoký schod, jen takový, co je nutný, aby už podlaha nedřela o silnici . Ve hnisu prosím nevynech poslední dvojku vzadu, zvlášť u vozů bez schodů v zadních dveřích opravdu suprový.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kroclov.)
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 453
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 10. ledna 2012 - 20:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclove, kroclove, u té 153 nepískali brzdy, i při jízde po rovném úseku šli od těch náprav brutálně divný zvuky, jakože to brzo upadne, já si nedělám srandu, já to myslím vážně...
No dobře, ale že by od nádraží až na máj mu to trvalo? To neni normální
Diagnóza č.159, aneb to už neni jen "něco víc" než autobus, to je prostě láska..
Jedině 159 to může být..
♥ 159 ♥
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 425
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 10. ledna 2012 - 20:33:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka: Já vím že u 153 nepískaly brzdy, protože ty pískaj jen u hnisů. Dá se říct že u všech, možná bude nějaká vyjímka, to si netroufám říct. Jedinej případ, kdy jsem zažil že šly v Solarisu od náprav divný zvuky bylo, když to dostal citehnisák, řídící stylem "já jsem citehnisák a co seš ty?". Nechci aby to někdo pochopil, jakože nadávám na řidiče, to vůbec, často se pouštím do hádky s nadávajícíma důchodcema (co maj narážky typu "ten zas jede", "ten jezdí jak..." apod.), ale když to dělá tyhle příšerný zvuky a on si ještě přidupne naplno plyn a jede tak celou cestu po dlouhé Okružní ulici, v pohodě to neni, ještě ten den jsem chudáka 154 viděl mimo provoz. Když jsem jel tuším s 155 a dělala tyhle zvuky, měl jí naštěstí zrovna Solarisák, ten trošku ubral a jelo to krásně a hladce. Když dostane Solarisák hnis, tak to nerozmlátí, ale když hnisák dostane Solaris, musí ho za každou cenu zničit, zvláštní a smutné.

K té 02, jo, může se to stát, tak to řekni řidiči ať to zapíše, případně to řekni na DP, máš na to kontaktů dost.
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 10. ledna 2012 - 20:39:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclove, takže za každou citelis je ten nejhorší autobus, juhů.. Ještě něco špatnýho na citelisy bavím se dobře
Diagnóza č.159, aneb to už neni jen "něco víc" než autobus, to je prostě láska..
Jedině 159 to může být..
♥ 159 ♥
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 426
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 10. ledna 2012 - 20:43:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka: Přepiš to prosím do čitelný formy (bez legrace té první větě moc nerozumím). Ale asi trochu chápu o čem ten příspěvek měl bejt.
Co mám na citelisy špatnýho? Stačí říct všechno? Od pomalých dveří, neustálýho syčení, pištění, třískání, toho že se na spoustu míst nenarvu až po dunění motoru který otřásá se vším okolo. Ale to je asi teď moderní.
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
Venca21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 10. ledna 2012 - 22:36:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Normálně se ke kvalitě jednotlivých typů vozů nevyjadřuju, protože tomu ani nerozumím, ale tentokrát udělám vyjímku. Na jaře jsme polepovali Solaris 154 reklamou na barvy-laky, po půl roce šla reklama na přání zadavatele dolů a jediným důvodem bylo to, že autobus víc stál, než jezdil. Je pravda, že já jsem ho za ten půlrok potkal pouze asi tak 5x. Zajímavé je, že za cca 3 měsíce, co je reklama pryč jsem ho potkal už asi 10x. Že by ty poruchy byly tou reklamou?
Wearts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 11-2009
Odesláno Úterý, 10. ledna 2012 - 23:01:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov: Pískající brzdy? Opravdu slušný argument. Vždycky chvíli trvá, než se brzdy zajedou. A co takový citybusy? Ty zadní bubny přímo naříkaj... Jinak samozřejmě Solárka vůbec neduní, vůbec se neklepou...
"Teherán" - nejkrásnější nátěr
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 427
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 07:12:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wearts: je to dobrý argument, protože chvíli neznamená 6 let, alespoň pro mě ne. U Solarisu to může být stářím, ten na to má nárok. Solaris je nejmodernější co tu máme a to nejde zpochybnit. Jsem zvědav na ty přesná a snad i pravdivá čísla ohledně schodů.

Máš pravdu že Solárka se vůbec neklepou a duní pouze krátce po rozjezdu.
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 08:35:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by citelis měl jedny kotouče a destičky 6 let? Tyyyjo, to bysme ale asi už nezabrzdili
Diagnóza č.159, aneb to už neni jen "něco víc" než autobus, to je prostě láska..
Jedině 159 to může být..
♥ 159 ♥
Jazz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 1-2011
Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 10:35:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to pravda, Solaris je opravdu to nejlepší, co tady máme. Nedavno jsem s nim jel na 13 a tak krásně hladkou jízdu jsem snad jeste nezažil... Naopak u Citelisu mám opačnej zážitek, kdy je (obrazně řečeno) cítit každý kamínek na silnici... Má to vůbec tlumiče? . Jako další zážitek můžu uvést stání na zastávce, kdy následně přijela 166. Kromě neposlouchatelnýho kvílení brzd, které ten vůz provází snad přes rok, pak při rozjezdu zaduněl tak, že jsem myslel, že mi vybuchne hlava...

Ono na tom něco bude, že Solarisy kupujou takový vyspělý země jako Německo nebo Rakousko... Kde jezdí Citelisy? Itálie, Francie, Česko a Slovensko... Z toho v Itálii a Francii maj hodně odlišnej interiér, než ten, co známe a nejspíš se tim dá jezdit...

Co se týče 25tr... Jsme poslední město, co tyhle keply kupuje... Ostatní už zjistili, co to je za krám a kupujou Solarisové trolejbusy... Bravo...

Snad nový ředitel bude mít rozum a začne nakupovat autobusy a trolejbusy a ne parodie na ně.
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 428
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 10:38:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka: je to dpmčb, takže bych tomu docela i věřil. Dlouho u jednoho vozu nebyl nikdo ochoten opravit klimatizaci, zatímco u IAD se těch oprav provedlo v tu dobu několik. Další věc jsou neustálý slevy, „pneuakce” apod., v době zdražování jízdného velmi úsměvné. Nechce DP spíš mít nějaké parkoviště nebo autoservis?

Jazz: naprostý souhlas!

(Příspěvek byl editován uživatelem kroclov.)
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 14:43:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem jel šrotem 159 zajímavá převodovka slyšet na 500m daleko.Při větší zatáčce vrže kloub,ale je to citelis 159 to neni možný takovej světovej vůz!.A co mě dostalo nepamatuji si ev.č. ale byl to trolejbus 25tr z nejnovější dodávky,levé křídlo u předních dveří se samo nezavřelo tak řidič musel na každé zastávce vylézt z kabiny a zavřít ručně že by novej styl u citelisů je všechno možné.

Stonka:Nevim proč zrovna se ti líbí 159 (neber to jako narážku)ale to je adept na vyřazení,jak vypadala před vyřazením 121 a další B741,jsou to pěkné a spolehlivé vozy.Oproti citelisúm.

O 25tr ani nemluvje(musí se jim nechat to že nenechaj zničit ten kousek silnice kyselím deštěm střídají se tam takže ta ceta vydrží eště hodně dlouho) teď momentálně chrání vozovku 65,67.
Peťula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 12-2008

Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 14:56:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov: Dneska jsem na tebe myslel, když sem jel 25TrBT. Seděl jsem vzadu na čtyrce a poslouchal jsem dvě paní a jednoho pána, jak si povídají: "Teda tyhle trolejbusy, to je krásně tichý, za to ty starý šeredy, to je hrůza, to když pán řidič přidá elektřinu, to se mi skoro rozlétne hlava, jak to řve".
No neni to krásný názor od obyčejných cestujících a ne od snílků šotoušů? Ano ano, 25Tr a Citelisy, mmmm, neni nic lepšího do města .
Jinak nezavírající dveře bych ti vyjmenoval u nespočtu 15Tr, nesnesitelně vrzající, zpívající klouby u starých plechovek taky nespočet, většina 15Tr je slyšet přes půl města, jako kdyby ... to je jedno .
Jinak taky mě napadlo proč 25Tr mají neustále poruchu, bude to asi tím, že si to dokážou diagnostikovat samy a včas, to u 15Tr ne.. ty jezdí i s poruchama, dokuď to někde nesekne
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 429
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 15:19:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peťula: Hm, to je přesně ta skupina se kterou se tak rád pouštím do hádek. Neví nic, ale machrujou, přitom v životě nejeli s 27Tr (to je normální a moderní trolejbus, kdyby někdo ze skupiny "hnísek je nejlepší a hrozně moc spolehlivej" nevěděl). Nezastávám se toho, že každý může mít svůj názor, když je takhle dementní. Navíc, o 15Tr tu nikdo nemluvil. Uznávám, nemůžou tu bejt věčně, někdy už budou na odchod zralé (netvrdím že to je teď), ale jako moderní trolejbus který je může nahradit uvádím 27Tr (nebo ještě lépe Trollina, co nemají tu upištěnou škodováckou výzbroj).

Zastáncům 15Tr doporučuji, aby důchodcům, co říkaj "ježiš, tenhle starej trolejbus" apod. připomenuli, že jsou cca 4x starší a daleko zralejší na "vyřazení". Zpravidla pak nahodí takovej zvláštní výraz a neví co říct. Ten pocit je úžasnej a rozhodně se za to nestydím, naopak.

Fousik: Nezbývá než souhlasit a věřit, že nový ředitel bude při smyslech a bude pro nákup moderních vozů, tzn. Solarisy a 27Tr .
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
Synergy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 607
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 16:25:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Kroclov: Doufám, že svoje rodiče a prarodiče jsi už zastřelil. Jsou už staří a bezcenní a vyrábí jen zmetky.
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 430
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 17:05:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Synergy: Já netvrdím že každý starý je bezcenný. Ale proč někdo starý nadává na stáří trolejbusu, který narozdíl od něho spoustě lidem slouží? Ten trolejbus tu ještě má co dělat, ale dementi, co jdou do města za účelem stěžovat si na něco (a je jich tu dost), ti tu neměli co dělat nikdy. Nepřevracej prosím to, co řeknu.
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 17:08:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak tak koukám, nikdo si ani nevšiml že se do provozu vrátila zálesácká 25TrBT ev.č. 79, dneska na odpolední části trhačky na lince 2 :-)))))
Bože Kroclove, kdy vyrosteš...pochopíš konečně že 27Tr mají stejnou elektroniku jako 25Tr? a u čeho jsou různé poruchy v 25Tr??? ano v elektronice, kterou má 25Tr na chlup stejnou jak 27Tr , takže tvůj argument je dosti mimo
Peťula: konečně rozumnej názor!
15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD :-)
Škoda 25TrBT Irisbus!
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 431
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 17:17:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B741127: Ty seš zase úplně mimo, že? Proč jsem asi psal:
"27Tr (nebo ještě lépe Trollina, co nemají tu upištěnou škodováckou výzbroj)."?
Mimochodem, to už jsem taky někdy psal, že je mi záhadou, že 27Tr jsou téměř bezporuchové, když mají stejnou výzbroj jako ty ladný plastový šunty.
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
kamilos
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.168.86.157
Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 17:23:42    Odkaz na tento příspěvek  

kroclov: Ale proč někdo starý nadává na stáří trolejbusu, který narozdíl od něho spoustě lidem slouží? Ten trolejbus tu ještě má co dělat, ale dementi, co jdou do města za účelem stěžovat si na něco (a je jich tu dost), ti tu neměli co dělat nikdy.

srovnávat lidi a stroje je opravdu názor na úrovni...navíc v tom případě jsi dement i ty...jen ty to děláš na veřejný diskuzi a ne ve městě.

Snažíš se za každou cenu si prosadit svůj názor, i přesto že je naprosto pokaždý hodně nesmyslnej a názory ostatních neuznáš ikdyž jsou do očí bijící! V tom případě by jsi se měl držet jen vkládání fotografií, asi uděláš nejlíp...

Peťula, Synergy, B741127 - naprostej souhlas!
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 17:30:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov: a kde si sehnal že 27Tr jezdí bez problémů???!!!! každej typ má problémy, a ony snad 75-83 nejezdí bez závad? často se stává, že ty vozy jezdí všechny a porovnávat 25Tr z roku 2006 s 27Tr z roku 2011 je trošku mimo Kroclove ty seš tak blbej, že k tobě není rovnej Ty seš prostě zasedlej na Citelisy a ikdyby byly sebelepší tak ty prostě budeš kritizovat, tehdá si říkal jak už sem psát nebudeš, tak by bylo ideální kdyby to bylo zas, i ta Stonka má víc rozumu jak ty...........tvoje působení zde na diskusi je ten že se buď navážíš do Rožnova, nebo do 25Tr

(Příspěvek byl editován uživatelem B741127.)
15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD :-)
Škoda 25TrBT Irisbus!
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 17:34:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fousik: Já chci vědět proč adept na vyřazení, ale konrrétně, jako fakt konkrétně, 159 mi dneska říkala, že by jí to taky fakt strašně zajímalo, jinak říkala, že se má fajn a že tě mám pozdravovat.

Drahý kroclove, takže dnes jsem nelenila a udělala jsem pár fotek obrovských schodů ve tvém oblíbeném voze č. 166.
Začneme:
schod těsně před druhou nápravou (ten vyšší) a druhá fotka ten nižší

dál pokračujeme schod těsně před kloubem.

Pokračujeme dále do vozu a máme tu zadní čtyřku a její velký schod, který má přesně..

Nesmíme opomenout nástup ve třetích dveřích, tam je schod neuvěřitelných...

A abys mě neukamenoval tak schod u první nápravy

Nesmím opomenout, že schody u řidiče do kabiny maj oba 25cm!!!!
Fotky ze solarisu v příštím dílu, až to bude mít někdo mě známý.

A ještě k těm brzdám, pánové, viděli jste je někdy? Tak jeden bonus, nová kotoučová brzda na zadní nápravě kloubového citelisu.


A jede preferenčí pruh na Rudolfovský (ježiš, mě tk mrzí, že než jsem to stihla, tak se to rozjelo...) + jedna Rudolfovská zastávka 6min před dojezdem 8/1.

Diagnóza č.159, aneb to už neni jen "něco víc" než autobus, to je prostě láska..
Jedině 159 to může být..
♥ 159 ♥
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 432
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 17:43:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B741127: Ty mi tu píšeš že nesmím porovnávat 25tr z roku 2006 s 27Tr z roku 2011 a sám často utrousíš nadávku na 15Tr (1991), kterou srovnáváš s 25tr (2011). Dobrý.

Ty seš prostě zasedlej na Citelisy
To je každej normální člověk.

že se buď navážíš do Rožnova, nebo do 25Tr
Opět, stejně jako každej normální člověk.

Dál se tu s tebou nehodlám bavit, bavit se budu pouze s lidma, se kterýma se dá diskutovat, dejme tomu Stonka s Peťulou plus samozřejmě Fousik a Jazz.

Stonka:
a udělala jsem pár fotek obrovských schodů ve tvém oblíbeném voze č. 166.
Perfektní, ovšem s tou se ještě dá jezdit, ta není ta "100% nízkopodlažní", jak se irishnus chlubí. Mě zajímá schod na poslední dvojce v těch nejnovějších vozech .

(Příspěvek byl editován uživatelem Kroclov.)
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 17:52:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov: pokud vím, tak žádná původní 15Tr z roku 1990/1991 tu už dávno nejezdí Takže bych ani neměl s čím porovnávat, já porovnávám s Generálkama kde z původního vozu zbyla jen kostra, max nějaký to obložení takže když porovnám třeba vůz 15Tr ev.č. 31 který má GO v roce 2007 s 25Tr ev.č. 68, která má r.v.2007 tak je to adekvátní... tvoje ohánění, že jsou to vozy z roku 1991 je dosti ubohé...
15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD :-)
Škoda 25TrBT Irisbus!
Peťula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 12-2008

Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 23:10:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov:
Uvědom si - normální člověk je ten, kterej K-report nezná..
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 433
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 07:28:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peťula: to už musím uznat
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 5-2010

Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 10:00:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

166 je stejnej šrot jako 159 a ostatní citelisy
Peťula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 12-2008

Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 10:55:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak Fousiku, nedokážeš přiznat, že ty schody jsou o tolik menší, než si tady každej myslel? :-)
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 434
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 11:17:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už se tu znovu řeší schody, musím zmínit, že v zimě jsem si na nich už několikrát málem rozbil „úsměv”, protože ty lišty v hisech neskutečně klouzaj. V Solarisu se myslelo na bezpečnost, jde to krásně poznat z několika věcí, které na první pohled působí jako designový prvek.
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 5-2010

Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 14:23:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peťula:Nech si keci na mou vejšku mam 189cm.A co se týče těch schodů sou na ho*no,je to tak,anech si keci na koledu nabo si di popovídat s citelisama třeba ti odpoví.Chytráku.
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 5-2010

Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 15:52:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mů j příspěvek 145 nereágovat ten argument sem pochopil blbě takže sem napsal hovadinu.Děkuji.
Peťula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 13. ledna 2012 - 12:38:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak vsuvka .

Lukpel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 13. ledna 2012 - 14:49:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes kolem 14. hodiny nejspíš nehoda linky 13 někde na Pohůrce. Nejela ze Senovážného a linka 10, směřující na Kaliště, to musela vzít Dobrovodskou ulicí.
MHD v Českých Budějovicích
Doprava na jihu Čech
Rožnovský Bořek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.200.15
Odesláno Pátek, 13. ledna 2012 - 15:49:29    Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov 422: Nešlo mi o Máj, pěšky tam chodím já, když jdu z kina na sedmičku.

Pavell 176: No to je odklon od generelu jako hrom, s tou 18 na Rudolfov . Se ta trojka zakulatí a je to stejné. Co se týče Rošického, tak v době vzniku generelu se pořád počítalo s novou čtvrtí, za toho stavu chápu, že to tam nechali. Pokud se dobře pamatuji, rozhodnutí zastavit výstavbu padlo někdy před rokem?

Stonka: U těch schodů chybí míra - nějaká noha, takhle jsou to jen hezké schody
kamilos
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.168.88.162
Odesláno Pátek, 13. ledna 2012 - 16:21:12    Odkaz na tento příspěvek  

co se týče Rošického - zastavený to bylo asi v srpnu či někdy v létě jestli tušim dobře teda. Nicméňě se rozběhla stavba hokejové haly a za rok myslím, by se měl začít stavět rejnok. Dále tam momentálně ted bude alespoň park a s přestavbou té lokality na novou a plnohodnotnou městskou čtvrť se stále počíta, ale vzhledem k tomu, že město nemá peníze, požádali o dotaci ministerstvo, takže jestli tam nějak pochodili/pochodí už nevím, každopádně se s tim stále počítá. Takže když se to dá dohromady, tak ty troleje tam nakonec zbytečný nebudou, jen se to bohužel blbě sešlo.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 457
Registrován: 2-2010

Odesláno Pátek, 13. ledna 2012 - 18:16:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fousik: Krucipísek, 159 a 166 se ptali, co je na nich tak špatného a že to chtějí konkrétně, takovéhle tlachy je prý nějak netrápí.
Rožnovský Bořek: Kroclov chtěl ale konkrétně čísla, né nohy

Dneska odpo taky nehoda u dlouhého mostu, vozy museli po chodníku
A nakonec nějaká tapetáž



A bonus pro Kroclova, aneb mám tu schody ze solarisu!
Jdeme zepředu, .. popisky tentokrát nebudou, neboť nevim, kde a jakej schod to je, nicméně výška je tam vidět



Diagnóza č.159, aneb to už neni jen "něco víc" než autobus, to je prostě láska..
Jedině 159 to může být..
♥ 159 ♥
Peťula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 13. ledna 2012 - 18:22:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stoní:
Ta fotka 70 je z toho pučenýho objektivu? Tos musela takovou dálku? :D A co kurník ta fotka toho foťáku? Nevim o ní! :D
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3681
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 13. ledna 2012 - 18:29:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že budu mít OT.
Stonka: ta 282 musela být v reálu perfektně nasvícená a s těma stíny. Ale foťák to tak pokaždé zdegraduje... Jednou jsem se pokoušel o podobnou foto 15Tr, myslím, na Senovážném nám. V reálu dokonalé a z foťáku vylezlo něco, co zkazilo vše...
Makrelu neumeješ.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 458
Registrován: 2-2010

Odesláno Pátek, 13. ledna 2012 - 18:48:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peťula: jojo, ta je z toho 50-200, už to nechci do ruky! Ale jinak myslím, že to vypadá slušně. To "zátiší" jsem sem musela dát, protože jedin Nikon a Citelis to může být!
9_tr: Prosím pěkně hlásím, s DSLR druhý den, takže se teprve seznamujem...
Diagnóza č.159, aneb to už neni jen "něco víc" než autobus, to je prostě láska..
Jedině 159 to může být..
♥ 159 ♥
Kami
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 12-2010
Odesláno Pátek, 13. ledna 2012 - 19:08:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


70 na lince 9 - 1/9 - odjezd v 6:49, jen mě mrzí že jsem to nevyfotil o 2 vteřiny dříve, vedle 70 byla 02
02 v Suchém Vrbném čekající na odjezd v 14:42 - 7/9
a jeden super označník
linky 1 a 9 - odjezd 14:21, linka 3 - 14:20, linka 2 - 14:18 + linka 6 odjezd sice 14:19 ale ta tam měla 2 nebo 3 minuty, ještě v 14:16 jela linka 41
Kami
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 12-2010
Odesláno Pátek, 13. ledna 2012 - 19:10:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro orientaci - focena včera!!!
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 2-2010

Odesláno Pátek, 13. ledna 2012 - 22:21:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jsem opoměla..
ukazoval bláboly - měl k tomu důvod, zima byla :D + 165 :-((


Diagnóza č.159, aneb to už neni jen "něco víc" než autobus, to je prostě láska..
Jedině 159 to může být..
♥ 159 ♥
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3683
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 13. ledna 2012 - 22:31:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka: to není jak dlouho máš foťák, to je tím, že prostě něco na fotografii zachytit nelze. Fotka je prostě 2D.
Makrelu neumeješ.
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 4-2011
Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 01:12:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na jedničce ukazoval označník(večer) až plus 10min,
nejlepší byl na nádraží ve 22:24 kdy ukazoval 16minut - holt technika
ale pravda, nakonec se srovnal
proč, pane bože - PROČ?!
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 435
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 01:44:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka:
Tak jo, za naměření díky, přiznám se že mě ta čísla překvapila. Fajn, možná schody vyjdou nastejno, nicméně to byla jen jedna z mnoha věcí, které jsem tu uváděl.
Na tvé fotce 64 u Dlouhého mostu je pak vidět ta "prázdná" trojka, jak říkáš. Dneska jsem tu vytíženost na trojce shodou okolností fotil.
A pokud tu chceme zachovat diskuzi alespoň na nějaké úrovni (i když se přiznám, že budějcká diskuze ohledně MHD je asi tou nejhorší, kterou jsem zatím měl možnost poznat a proč tomu tak je by se tu mělo zamyslet hodně členů), tak prosím vynech věty typu "159 mi říkala, že...", "166 si stěžovala, že..." apod., nejde o nějakej spor, nebo že bych se tu s tebou chtěl hádat, ale tohle přece nejde... díky.

Pro ostatní :
Dneska se na lince 14 objevila 275, musím říct že svezení perfektní, opravdu zážitek, ovšem řidiči jsem nezáviděl, manuál na čtrnáctce, kde se celou cestu stojí kolony rozhodně dobrá věc není.
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
Peťula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 12-2008

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 01:53:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov:
Nemluvím za sebe, mluvím za většinu tady diskutujích - zamyslet by ses měl především ty
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2600
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 09:55:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

i když se přiznám, že budějcká diskuze ohledně MHD je asi tou nejhorší, kterou jsem zatím měl možnost poznat
teda Krocane, když už tu diskuzi TY domrvíš do úplnýho hnoje, tak alespoň prosímtě mlč...
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 436
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 10:32:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nesdílím váš názor už kvůli mému upozorňování na mimořádnosti apod., tomu se tu věnuje jen pár lidí a bez toho by tu bylo mrtvo. Můj příspěvek alespoň přinesl do diskuze info o 275, váš nic, jen a jen hádky. Ale ty rozhodně nepřišly se mnou, ty tu jsou už v archivech z let 2006 a 2007, které pročítám, a mnohdy to bylo i horší. V jiných městech klidná diskuze. Pardon, ale nemohl jsem domrvit už dávno domrvenou diskuzi.
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 10:42:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclove, tak mi podej vysvětlení, proč se tu někdo uplně bezdůvodně naváží stylem "159 a 166 jsou největší krámy" a podobně?!! Co to je za styl? Jestliže má někdo problém se mnou, příp. s řidičema těchto vozů, tak to neni důvod, aby tu psal, že jsou to vraky, když tomu tak není! A zrovna Ty moc dobe víš, že na 159 mi záleží a že se za ní budu rvát!!
Dále taky víš, že budějčáci jsou prudce inteligetní při cestování mhd, takže základem je nacpat se dopředu a ve vleku je prázdno. A tady máš jednu vytíženou trojku v odpolední špičce, když předtím nic nejelo 7minut!!


Diagnóza č.159, aneb to už neni jen "něco víc" než autobus, to je prostě láska..
Jedině 159 to může být..
♥ 159 ♥
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 437
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 10:56:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonko, nemám nic proti tobě ani řidičům zmiňovaných vozů, mě vadí ty vozy. Nejsem ten, co má rád vůz kvůli tomu, že ho má přiřazen jeho řidič-kamarád, takže to rozhodně neber jako že se s tebou chci za každou cenu hádat.
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥