K-report
 

Archiv diskuse Budějovické trolejbusy do 08. 01. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Autobusy a trolejbusy » Budějovické trolejbusy » Archiv diskuse Budějovické trolejbusy do 08. 01. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 436
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 01. ledna 2012 - 18:10:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miniaturní ohlédnutí za rokem 2011.

Máme novou vozovnu. Ano, správně, vozovna 3 - máj. Při výluce linky 1 tam bylo někdy fakt plno..
Máme taky nový pendolína. A z vozovny máj nám na této fotce jezdí pouze pendolína :-)

Měli jsme krásné, neporušené modré zábradlí na nádraží.. Na této fotce ho ještě máme.. :-)
11 nám v PD jezdila v kloubu komplet.. Na této fotce ještě ano

Máme taky novou nástupní zastávku Rudolfov, kostel, která je však velice nepraktická a nové semafory jsou uplně zbytečné :-)

V roce 2011 se událo také hodně dopr. nehod. Nejhůře dopadla 156.:-( Také rozkopaná Zavadilka nepřinesla nic dobrého.

A nakonec, ..

Diagnóza č.159, aneb to už neni jen "něco víc" než autobus, to je prostě láska..
Jedině 159 to může být..
♥ 159 ♥
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 4-2011
Odesláno Neděle, 01. ledna 2012 - 20:56:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonko, ta poslední fotka je super vypadá to, že se 159 .... že udělala loužičku, ale je to louže po dešti-snad
proč, pane bože - PROČ?!
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 01. ledna 2012 - 21:40:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrtule: 159 už není žádné mimino, už se nepočůrává! Tenhle rok už půjde do školy, tak jí neurážej!
Diagnóza č.159, aneb to už neni jen "něco víc" než autobus, to je prostě láska..
Jedině 159 to může být..
♥ 159 ♥
Depemje
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 826
Registrován: 8-2009
Odesláno Neděle, 01. ledna 2012 - 21:59:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale taky to může být už stařec, a starci se zase začínají počůrávat.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 01. ledna 2012 - 22:09:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Depemje: Dyk je jí teprv 6! Je to ještě mladice :-)

Ostatně bryndák nosí furt, jsou znalci, co jí nakrmit neumí, nedávno jsem shlédla osobně
Diagnóza č.159, aneb to už neni jen "něco víc" než autobus, to je prostě láska..
Jedině 159 to může být..
♥ 159 ♥
Depemje
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 828
Registrován: 8-2009
Odesláno Neděle, 01. ledna 2012 - 22:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to, pardoon, na obrázku vypadá opravdu dobře.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 01. ledna 2012 - 23:03:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Depemje: Ona ví.

A vzhledem k tomu, že už jí máte tady všichni dost, tak mám ještě jednu hádanku Aneb poznáte místo?

A už dám pokoj a jdu odpočítávat dny do narozenin, protože já jí prostě chci!
Diagnóza č.159, aneb to už neni jen "něco víc" než autobus, to je prostě láska..
Jedině 159 to může být..
♥ 159 ♥
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 4-2011
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 00:07:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

159 jede směr Rudolfov a protože to je dvojitá jednička, tak konečná je zahrada u Stonky to pozná i debil nebo deBILLY
proč, pane bože - PROČ?!
TáceQ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 11-2011

Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 13:02:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žeby to byl Stonky miláček vyjíždějící z Palačáku ?
TáceQ neni protože bych byl 12-ti letá puberťačka, ale tácek už bylo obsazeno !! :D
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.34.225
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 14:00:41    Odkaz na tento příspěvek  

tam, kde už dneska není ani linka 11, ani Bios.
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 22:08:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No u palačáku jezdilo před 3mi lety 5,11,17,41 a 52.4linky + jedna noční a dnes l.5 takže 1 linka a žádná noční.
Fida94
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 12-2010
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 22:34:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To si také pamatuji já mam tady jř z roku 2000
a tam končila na Paleckého nam. jen některé spoje já tam zahlídl už je dávno sešrotovanou
karosu B741 evi.č 101 U KOSTELA ale to asi už víte nebo pamatujete
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 03. ledna 2012 - 05:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fida94: No u kostela vůz stál po dobu pauzy, protože se otáčel objetím náměstí . Dneska DPMČB tak zlepšil spojení, že mají jen jednu linku (divím se že nekončí někdy v 16h) . Ještě dodám že jeden čas při výluce jezdila ke kostelu i jedenáctka. Opravovala se tam silnice, ale už netuším jestli to bylo v souvislosti s výstavbou trolejového vedení.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kroclov.)
>>> ♥ 02 ♥ <<<
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 03. ledna 2012 - 14:16:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

125 na 8, takže s tím rozloučením bych to tak neviděl.
>>> ♥ 02 ♥ <<<
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 441
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 03. ledna 2012 - 17:04:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrtulníku, vrtulníku
TáceQ a Nystrom: Spráně (Nystrome, nemůžu ti říkat Nykeř? Mě se to strašně líbí )
Kroclove, nestěžuj si, na palačáku přece jezdí ještě linka pěškobus, protože na nádraží i k IGY na páteřní linky je to kousek

Solaris 226 má novou plošinu, nebo se to jen tak tvářilo?

A 73 dnes na nádraží mimo provoz, maskovaná zkušební jízdou

A na sadech u Besedy nám zamrzl označník přesně 01.01.2012 v 00:12:32 Dneska to tam šikovní pánové od DP v oranžových vestičkách rozebrali a označník šlape
Nicméně, i když se zdá být pro některé "teplo" byla bych pro, aby se v MHD stále ještě topilo.. (Ono by to nebylo od věci ani v létě, ale dneska byla fakt zima ...)
Diagnóza č.159, aneb to už neni jen "něco víc" než autobus, to je prostě láska..
Jedině 159 to může být..
♥ 159 ♥
Lampard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 03. ledna 2012 - 17:18:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclove, já se neloučil se 125, ale s řidičem, ty idiote.. Přečti si to pořádně..

Stonko, jenomže ta 73 opravdu ty zkušebky celej den jezdila.. A když prostě si jde ten řidič do Mercury, tak ty tykadla stáhne.. Trochu toho přemejšlení by to chtělo

(Příspěvek byl editován uživatelem Lampard.)
Kiss Jižní Čechy - Kvalitní mix hudby z diskotékové produkce..
Karosa B741.1922 ev.č. 125 -> Moje srdcovka..
Dopravní podnik města České Budějovice a.s. -> ROZJEĎTE TO S NÁMI
HC MOUNTFIELD -> Celým srdcem MILUJEM =M=OTOR!
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 03. ledna 2012 - 17:45:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lampard: Já to napsal slušně, tak jsem taky očekával slušnou odpověď. Z tvého příspěvku to nejde jednoznačně pochopit, myslel jsem, že tady lidi zajímají vozy a provoz MHD celkově, když tomu tak není, řešit to nebudu, není to příspěvek pro mě.

Stonka: Ten označník zamrzá skoro pořád. Tuším že to bylo i 25.12., kdy brzké ranní hodiny z toho dne ukazoval i den další.

Co se týče "zkušebních jízd" 25tr, jasně, je to spolehlivý a vůbec to poruchy nemá, ještě se tomu přece po půl roce vychytávaj mouchy, to je úplně normální. Ale je divný, že ráno jedu 25tr na 3 (tuším že to byla 78?) a odpoledne toho samého dne jsem ji potkal se staženými sběrači odstavenou a na panelu zkušební jízda. To samé se mi taky stalo s 83 a je to prakticky na denním pořádku. No jo, jasný zkušební jízdy, žádná porucha, jen řidič nakupuje...

(Příspěvek byl editován uživatelem Kroclov.)
>>> ♥ 02 ♥ <<<
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 442
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 03. ledna 2012 - 17:53:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov: Jo? Tak je asi nějakej nemocnej, DP by mohl zainvestovat do šály pro tento označník
Jinak 78 odpoledne najížděla na šejdr na 3. A myslím, že půl roku se ještě dá, na vychytávání much..
Ale takovou 69 jsem neviděla hoodně dlouho a 65 jakbysmet :-(
Diagnóza č.159, aneb to už neni jen "něco víc" než autobus, to je prostě láska..
Jedině 159 to může být..
♥ 159 ♥
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 03. ledna 2012 - 17:55:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka: To s tou 78 nebylo dneska. No, půl roku možná jo, ovšem co je horší, že "mouchy" se evidentně nevychytaly ani u 25tr, co tu jsou od roku 2005.
>>> ♥ 02 ♥ <<<
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 443
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 03. ledna 2012 - 18:00:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov: Tak u těch starších to nejsou mouchy, to už jsou závady vlivem stáří a řidičů.. Ale na ty nový asi nemaj na DP správný plácačky
Diagnóza č.159, aneb to už neni jen "něco víc" než autobus, to je prostě láska..
Jedině 159 to může být..
♥ 159 ♥
Kami
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 12-2010
Odesláno Úterý, 03. ledna 2012 - 21:28:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak. Nevím jak dlouho u toho označníku byli, ale k vidění je bylo možné spatřit okolo 15té hodiny

Fida94
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 12-2010
Odesláno Úterý, 03. ledna 2012 - 21:35:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kami: ja tohle viděl v 16 03 na rudolfovovská u sirkárny když sem jel v jedničce evi.č 151 a do centra jela evid.č 152 tohle bylo na lince 1 srandovní kombinace
Peťula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 12-2008

Odesláno Středa, 04. ledna 2012 - 01:56:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

73 na nočce a jezdí jako splašená :-)
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 04. ledna 2012 - 07:08:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka:65 byla o víkendu tuším na 3.Jo a co se týče 25tr 60 to je katastrofa zvuk motoru a neustálé problémy tam musí eště taky vychytat dost much.
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 04. ledna 2012 - 08:01:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fousik: to těžko vůz 65 se podrobuje periodické prohlídce a té největší (trvá přes měsíc)
a 60? má jen špatné ložiska na motoru, to víš stálo to půl roku, tak než se to všechno zas rozjezdí tak to bude chvilku trvat
Kroclov : Co se týče "zkušebních jízd" 25tr, jasně, je to spolehlivý a vůbec to poruchy nemá, ještě se tomu přece po půl roce vychytávaj mouchy, to je úplně normální. Ale je divný, že ráno jedu 25tr na 3 (tuším že to byla 78?) a odpoledne toho samého dne jsem ji potkal se staženými sběrači odstavenou a na panelu zkušební jízda. To samé se mi taky stalo s 83 a je to prakticky na denním pořádku. No jo, jasný zkušební jízdy, žádná porucha, jen řidič nakupuje... víš Kroclove, to bude tím, že ten vůz jde ráno na šejdr, jezdí linku a po skončení ranní části jde vůz na dílnu, kde se některý věci vychytávaj a odpoledne se to musí vyzkoušet, to samé je u vozu ev.č. 02 taky ještě kolikrát jezdí jen ranní šejdr a pak se projede zkušebně z vozovny na Borek a zpět, klasika u všech typů vozů
Ad. 69 - má stejnou poruchu jako vůz 60..takže se čeká na náhradní díl...
15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD :-)
Škoda 25TrBT Irisbus!
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7313
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 04. ledna 2012 - 11:14:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj,

kolik a jaké nové autobusy/trolejbusy nakoupil DP v loňském roce?

Díky
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4069
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 04. ledna 2012 - 13:08:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B741127: Zajímavé, co všechno se tu člověk dozví.
vůz 65 se podrobuje periodické prohlídce a té největší (trvá přes měsíc) - oni se prohlídky dělají pod širým nebem před halou? A proto se vůz musí dotáhnout na tyči? A co taková 67, k té tam máš jaký příběh?
a 60? má jen špatné ložiska na motoru, to víš stálo to půl roku - Ložiska se musí rozjezdit? Šlo by blíže specifikovat? Nikdy jsem nic podobného neslyšel a neviděl...
Tyhle "zaručené" drby od řidičů a "známých" by bylo dobré si nechávat pro sebe, protože téměř vždy se jedná o několikrát upravené žvásty. To mi připomíná, že "reklamka" stále a pořád nedodává reklamy do držáků na handymedia v téměř všech 25Tr. Čím to?

A vrcholem je, když jsem v areálu DP a nejmenový člověk si ze mě dělá srandu, že se o mě šíří, že jsem zaplatil na dva roky reklamu na Citelis č.159. Docela jsem čuměl, takovouhle blbost dokáže "vymyslet" jen opravdový omezenec a dokonce už vím, kdo to je...
Takže si děti hleďte svého, foťte si MHD kde a jak chcete, ale přestaňte tu šířit bludy "ze zákulisí" nebo to dopadne zle!


Martin: Snad se to tu neztratí.

DPMČB 2011
Autobusy - 0 ks.
Trolejbusy - 9ks Škoda 25Tr/Citelis (2ks rok výroby kastle 2009, 7ks rok výroby kastle 2011).
Letos to snad bude lepší u autobusů...
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 04. ledna 2012 - 13:43:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: je divný, že před halou co vím tak stála jen 61, který klekl kompresor a pokud stála 65 venku, tak to znamená, že je na dílně málo místa, proto třeba 72 stála celé léto před dílnou a né na hale mmmch naposled se 65 stahovala pro MUX z NBČ...
a 67? to fakt nevim, zas takovej super přehled nemam abych věděl zda ten či onen vůz má tu a tu poruchu a kdoví co ještě
a 60? ne, ložiska potřebujou vyměnit, rozjezdit se potřebuje celej vůz, protože mu šeredně mlátí skoro všechno co tam a nejvíc přední náprava
ad. HandyMedia: budeš se divit, ale v docela hodně vozech už reklamky jsou ale znova opakuji, nemam o všech vozech přehled, takže nevím zda už držáky mají všechny vozy, či ještě ne a taky nevím či tam mají všechny již reklamu či ne
Tyhle "zaručené" drby od řidičů a "známých" by bylo dobré si nechávat pro sebe, protože téměř vždy se jedná o několikrát upravené žvásty. Jojo, to je přesně tvůj případ s odstavenejma vozama typu 275 která včera byla na 41 a 287 která byla na 6, že?

(Příspěvek byl editován uživatelem B741127.)
15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD :-)
Škoda 25TrBT Irisbus!
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 4-2011
Odesláno Středa, 04. ledna 2012 - 13:58:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už někdo slyšel dig. označník mluvit (vydávat zvuk)? Nebo jsem viděl blbě a není to repro. Pro neslyšící přeci "mluví" samotný vůz, né? Dík ... jestli to tu někde je, tak jsem nenašel:-(
proč, pane bože - PROČ?!
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4070
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 04. ledna 2012 - 15:03:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B741127: pokud stála 65 venku, tak to znamená, že je na dílně málo místa - 65 stála venku už o vánocích a stojí tam pořád... Ale nemá to cenu, je to pořád dokola a drby se šíří rychle, beztak to nikoho nezajímá a nechme toho
Jojo, to je přesně tvůj případ s odstavenejma vozama typu 275 která včera byla na 41 a 287 která byla na 6, že - většina to pochopila. Nikdy jsem nenapsal, že jsou vyřazený, byly jen odstavený a na tom si trvám. Nebo ti snad přijde, že 3 měsíce stání u 6 vozů je normální? Pak přišly výluky a školy a najednou nebylo čím jezdit, tak se zprovoznily. Mmch. taková 281 a 284 jsou ODSTAVENÉ dodnes, když budou potřeba, proč by nevyjely, 194 od těch výluk taky. Taková 275 včera byla na 41, ale odpoledne byla vyměněna. 287 je na 6 už nějaký ten týden...
Stejná situace - viz trolejbusy. Někdo si i na FB psal, že vraky typu 19, 24, 25, 41 atd. už nevyjedou. A hle - 24 a 41 pravidelně jezdí na školách, protože prostě někdy se při plné výpravě + mimořádnostech vozů nedostává. Proto byly vytaženy i dva ODSTAVENÉ trolejbusy.
Pak je tu skupina VYŘAZENÉ vozy, u autobusů 121, 124, 127 a 134, u trolejbusů 46, 47 a 01. U těchto je už výjezd i v případě nouze velmi nepravděpodobný, u některých nemožný....
Snad už to budeš chápat i ty a odpustíš si to směšné už po několikáté stejné rýpání
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 413
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 04. ledna 2012 - 15:20:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrtule: Není to pro neslyšící, ale nevidomé. Když přijde nevidomý a stiskne tlačítko na ovladači, který má s sebou, označník začne říkat "linka číslo X, směr X, přijede za X minut". Vedlejším tlačítkem pak dokonce může potvrdit svůj nástup do vozu (ovladač má celkem 6 tlačítek). Je to šikovné, ovšem takový ovladač nemají všichni (občas se nedivomý ptá na linku řidiče).

B741127: Dovol mi takový (ne zle mířený) dotaz. To, že vozu mlátí skla uvádíš jako příklad toho, že se vůz potřebuje rozjezdit? A to se snad spraví samo? Myslíš to vážně, nebo už si děláš srandu sám ze sebe? Nebo snad zase špatně čtu?

JPribil: Proč se vlastně 46 a 47 neprodají do Brna? Pokud vím tak zájem mají, alespoň kupují ty Jihlavské. Bylo by úžasné kdyby šly k DP, který je schopen je zprovozuschopnit, a kde je mají za spolehlivé trolejbusy. A není to náhodou.
>>> ♥ 02 ♥ <<<
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 04. ledna 2012 - 15:38:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov: nevšiml sem si, že by ve voze 60 mlátily skla je to jednoduchý, když přijde novej trolejbus a vyjede tak tam mlátí všechno a to do tý doby než si to jak já říkám "zvykne" viz o prázdninách nové trolejbusy, které se postupně ustálily. To samé byla 73 a 74 když vyjely po 5ti měsíčním odstavení kvůli poruše kloubu, a vůz 60 je to samé, teď tam dekly mlátí ale za čas si to zvykne
15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD :-)
Škoda 25TrBT Irisbus!
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 04. ledna 2012 - 15:52:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pardon, četl jsem sklo místo skoro, to na tom nic nemění, i tak si nemyslím že si to samo "zvykne".
>>> ♥ 02 ♥ <<<
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 4-2011
Odesláno Středa, 04. ledna 2012 - 16:32:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem pako - samo nevidomý.
Dík za info.
proč, pane bože - PROČ?!
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 04. ledna 2012 - 17:23:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrtulníku a Kroclove: Oni si totiž nevidomí musí od města ty ovladače koupit a neni to levná sranda.. Nicméně v létě, někdy na začátku, když ještě jezdila 2 přes nádraží, tak ten označník sám od sebe hlásil co, kam a za jak dlouho pojede, přitom u toho označíku jsem stála jenom já, bylo to v noci a žádnej nevidomej tam nebyl.. Nicméně ozačník stále opakoval...

Jpribil: Za tu cenu, co jsi "zaplatil" CVR na 159 jsi mi ten autobus mohl koupit rovnou celej bez nějaký trapný reklamy Případně tu CVR upravit, aby tam nebyli nějaký německý xichti v plavkách, ale Stonka
Diagnóza č.159, aneb to už neni jen "něco víc" než autobus, to je prostě láska..
Jedině 159 to může být..
♥ 159 ♥
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2299
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 04. ledna 2012 - 18:25:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov: Proč se vlastně 46 a 47 neprodají do Brna?

V Brně mají napětí 600V a ne 750V jako v ČB, nevim kolik úprav by to u 21Tr chtělo a jak by byly nákladné...
:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::

OREDO - Omezování REgionální DOpravy
Venca21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 508
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2012 - 00:18:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náhodou jsem v mapách narazil na tento záběr z kovošrotu v Suchomelské ulici. Je tam nějaká bílá B941. Podle určitých prvků (ještě neopravená fasáda naší firmy) by to mělo být focené max. v létě 2009.

http://www.mapy.cz/#x=14.471674&y=48.994928&z=19&q=Suchomelsk%C3% A1%2C%20%C4%8Cesk%C3%A9%20Bud%C4%9Bjovice&qp=14.475074_48.993941_ 14.492524_48.998697_15
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1509
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2012 - 08:13:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevidomí si od města ovladač určitě nekupují. Je to jakýsi standart, který funguje i na ostatní věci kolem. např. železniční přejezdy, úřady, dveře a další věci. V jakém jsi zrovna městě není podstatné, je to standart napříč republikou, možná i evropou.
Renault Espace 1989 2,1TD a Fiat Mulipla 2000 1,6 s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG)
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
31.1.2010 Zařazen Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG do běžného provozu
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Depemje
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 840
Registrován: 8-2009
Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2012 - 10:49:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ovladač občas zkouším, dosah má až 80m, podle výkonu přijímací antény. Tl č.3 je standardně hlášení linky a cíle z vozu, tl.č.6 u vás hlášení z inf.tabulí.
Pokud to někdo zmáčkne třeba 10x rychle za sebou, tak to pak bude hlásit 10x.
Proto ten označník stále opakoval i když tam nikdo nebyl.
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2012 - 11:24:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud vím, nevidomí tlačítko vícekrát za sebou nepoužívají. Jedno krátké stisknutí = hlášení zazní jednou. Pokud to přidrží, hlášení se bude opakovat (zazní dvakrát).
Jinak nástup do vozu se myslím potvrzuje tlačítkem č.4
>>> ♥ 02 ♥ <<<
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 445
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2012 - 11:27:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houmr: Aha, tak to se omlouvám, někdo mi to říkal loni, tak zřejmě kecal.

Depemje: To nevím, že by v 23.25 šel nějaký nevidomý po nádru? Stála jem tam asi 15minut, skutečně tam nikdo nikde nebyl a označník začal sám od sebe kecat..

Kroclov: No jedna ženská to vždycky mačká několikrát za sebou schválně
Diagnóza č.159, aneb to už neni jen "něco víc" než autobus, to je prostě láska..
Jedině 159 to může být..
♥ 159 ♥
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9281
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2012 - 12:22:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nástup nevidomého (oznam pro řidiče) by měl být na tlačítku 3. Číslo linky a směr na 4. Měl by to být určitý standard.
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2012 - 12:30:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka: Nemyslím si, že to dělá aby obtěžovala ostatní. Třeba špatně i slyší, může být hluchoslepá (což neznamená vždy úplnou ztrátu obou smyslů, může mít zbytky sluchu) a slyší to až po několikáté. I o hluchoslepé holce v ČB vím. Nebo to nechce mačkat vícekrát a tak ji vyhouje, když označník opakuje.
>>> ♥ 02 ♥ <<<
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 4-2011
Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2012 - 12:54:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Schválnost je, když vám zdravej člověk hodí jednu nohu do vozu a čumý na panel jestli náhodou ta XXX nejede taky, zjistí že jo, tak zas nohu vyhodí. Zvonek nezvonek. Takhle mi to udělál pán u př. dveří a na můj dotaz "tak co bude?" bylo "drž hubu!!!".... příště mu milerád ujedu před nosem

(Příspěvek byl editován uživatelem vrtule.)
proč, pane bože - PROČ?!
Depemje
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 841
Registrován: 8-2009
Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2012 - 13:57:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ovladač mám, takže přesně vím jak ty tlačítka fungují. 3 je hlášení ven 4 hlášení dovnitř řidiči (např. "Pozor invalida"). Všechny APEXY VPN 01 jsou nastaveny stejně.
Koupit si ho může každý, invalida na to dostane příspěvek.
S tím mačkáním a opakováním je to takto: když stisknete, tak to má asi 2s zpoždění a kdo to moc nezná, tak mačká dokud to neuslyší.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9283
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2012 - 14:18:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máš pravdu, napsal jsem to opačně. Taky mi tu leží. Ale ven se mi nechtělo
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11815
Registrován: 11-2004

Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2012 - 17:01:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco k APEXu od nás...
http://www.youtube.com/watch?v=F1W-OtXopuk
Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4343
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2012 - 21:48:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stála jem tam asi 15minut, skutečně tam nikdo nikde nebyl a označník začal sám od sebe kecat..

Že on se chtěl seznámit s pěknou dívkou, proutník jeden.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Venca21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2012 - 23:01:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na té mapě je samozřejmě B741, ne 941. Nějak se mi to poslední dobou motá, předevčírem jsem zase v jihočeské diskuzi zaměnil C934 za C734.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2514
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 06. ledna 2012 - 15:04:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten digipanel s odjezdy spojů MHD u českobudějovického nádraží zobrazuje reálné časy odjezdů, nebo údaje dle JŘ? Díky.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4072
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 06. ledna 2012 - 19:46:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Venca21: Ten vrak bude nejspíš B741 č.126 (likvidace 7/2007) nebo č.132 (likvidace 9/2007)..


Robert 08022: Měl by (stejně jako označníky) ukazovat reálný čas odjezdu, včetně zpoždění. V současné době už systém nějak funguje, nedá se ale na to zcela spolehnout, např. čas méně než 1 minuta tam může při stání vozidla na křižovatce před zastávkou klidně i 3 minuty. Občas to některé spoje vynechá, občas je čas posunut, ale chyb ubývá...

Dneska jsem koukal, že ložisko na trolejbusu č.60 se moc rozjezdí, vůz ráno v 8 stál na zastávce Poliklinika Sever směr Mariánské, na panelech mimo provoz. Ještě mě napadlo, že by třeba řidič šel do pekařství v Besedě
Pepa_103
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4427
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 06. ledna 2012 - 20:01:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dokázal by zde někdo přiblížit fotkami vozů Karosa B741 č.131 + 132 jejich působení v provozu DP Č.B.?

Díky.
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.34.225
Odesláno Pátek, 06. ledna 2012 - 22:17:24    Odkaz na tento příspěvek  

čt ráno 7:40 Tr28 l.č.5 přímo na semaforech na Nádražní u Viaduktu bez pohybu - výborná věc v té ranní špičce :-(
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 06. ledna 2012 - 22:56:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JPribil:
Nystrom: Já už se radoval že 28Tr, ale pak mi došlo, že ta by asi poruchu neměla. Ještě mě napadlo že vůz mohl zastavit na bezproudí? Na té křižovatce a v okolí jich je dost.
>>> ♥ 02 ♥ <<<
TáceQ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 11-2011

Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 10:02:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele, ta zastávka "Multikino" bude se zavedením trolejbusový 1, nebo až s koridorem Máj-Nádro ?? V tom generelu se vyznat..
TáceQ neni protože bych byl 12-ti letá puberťačka, ale tácek už bylo obsazeno !! :D
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4073
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 13:40:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_103: Postupně "krmím" zejména staršími fotkami stránku Seznam autobusů, k B741 jsem se ještě nedostal, ale udělal jsem vyjímku a 131 se 132 jsem doplnil už nyní, obsahuje malý průřez provozem z let 2004 - 2010, bohužel fotky v reklamách v digitále nemám...
Jsou k vidění tady - 131 a 132. Snad se bude líbit

(Příspěvek byl editován uživatelem Jpribil.)
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 448
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 13:56:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když koukám na ty fotky té 132.. Nemáte někdo nějaké foto, jak vypadala točna v Čekém Vrbném před rekonstrukcí??
Diagnóza č.159, aneb to už neni jen "něco víc" než autobus, to je prostě láska..
Jedině 159 to může být..
♥ 159 ♥
H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.13
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 14:11:39    Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: Mrkni prosím do mejlu, nebo se mi ozvi na sotomail@seznam.cz. Už sme si psali, ale pak se to nějak přerušilo a jinej kontakt na tebe nemám... Dík Honza L.
Pepa_103
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4433
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 22:50:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: díky moc třeba se pak právě fotky s CVR těchto karos objeví, jinak fotky pěkné, zvlášť vůz č.131, ten se mi vždy líbil.
Rejpalnadruhou
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.91.49.12
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 17:55:19    Odkaz na tento příspěvek  

25tr ev.č.62 přišla o CVR