K-report
 

Archiv diskuse Budějovické trolejbusy do 06. 04. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Autobusy a trolejbusy » Budějovické trolejbusy » Archiv diskuse Budějovické trolejbusy do 06. 04. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Rožnovský Bořek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.216.4
Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 07:08:42    Odkaz na tento příspěvek  

Natix: No to právě ne. Ale pokud si budeš hledat spojení dopředu a budeš si moci vybrat, nikdo tě nenutí objíždět to přes Máj. Ten rozdíl bude větší než 2 minuty.
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 09:11:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Natix - souhlasím s tvými pochybnostmi; Rožnovský Bořek skutečně Výhybkářovatí, ve snaze "najít na všem něco dobrého" pak argumentuje úplnou blbostí - "každý si spoj najde" pak ovšem na Talicha ve špičce jednou za 20 min., večer a o víkendu 1x za hodinu - samozřejmě z l. 1 přes Rošického lze přestoupit u Výstaviště na l. 21, což je objektivní zhoršení, dle Rožnovského Výhybkáře na tom, ale určitě něco najdeme (pobyt na čerstvém vzduchu, procvičení krční páteře při hledání l. 21, zda už jela, nebo teprve pojede a tedy, zda vystoupit či zůstat a pokračovat okružní jízdou, procvičení matematiky při úvaze, zda pokud z opožděné l. 1 přestoupím na l. 21 překročím 20 min. limit jízdenky, nebo ještě ne atd.).
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 09:27:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rožnovský Výhybkář - mmch. argument, že obousměrné okruhy l.1 jsou tu kvůli zrychlení cesty l. 1 netvrdí ani Dp a radnice (ti bez dalšího připouští, že jde o řešení z nouze) - to co předvádíš je praktický projev rčení - "být papežtější, než papež". Krom toho je tvůj závěr i mylný - světelná křižovatka E. Rošického X Oskara Nedbala směr od E. Rošického oproti O. Nedbala (o preferovaném výjezdu ze zast. MHD nemluvě) dosti znevýhodňuje - zelená je krátká, často tak na 5 osobních aut, ve špičce musím čekat třeba na 3 - 4 zelenou, než vyjedu. Spoje jedoucí do centra přes Rošického tak budou opožděnější, než ty přes O. Nedbala. Už vůbec pak nebereš v úvahu, že na starou l. 1 najížděly vozy po odstávce (ať už na Horákové, nebo v HD, tedy schopné srovnat předchozí zpoždění), nyní si průjezdné vozy přenesou zpoždění, které získaly průjezdem ucpaného města - taky zrychlení? Trochu přemýšlej prosím.
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4103
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 09:32:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rožnovský Bořek: Ale pokud si budeš hledat spojení dopředu a budeš si moci vybrat - jenomže to je právě ten problém.
Kolik % cestujících z MHD si plánuje cestu dopředu? Kdo má čas si před zahájením cesty vzít mobil a naplánovat si cestu dle přípojů? Takto to dělají lidé z okolních obcí a míst, kde MHD (nebo ČSAD) jezdí jednou za hodinu a více, tam je to opodstatněné. Pak samozřejmě ti, kdo dojíždí denně pořád stejně, ale pro ty je pak jakákoliv změna rozhozením a dalším hledáním vhodných přípojů. Ale o tom MHD ve stotisícovém městě není, pokud má být pro mě MHD atraktivní, tak přijdu na zastávku ve městě v jakoukoliv dobu a prostě mi něco někam pojede v nějakém rozumném čase, nějaké vybírání spojů jestli něco objíždět nebo objíždět, pardon, ale to běžte s MHD do , na to nemám čas ani chuť....

To je přesně dnešní přístup. Např. tady:
http://www.denik.cz/jihocesky-kraj/zmeny-mhd-si-zahravaji-s-cestu jicimi-20120329-3qfd.html
On pan Bc. Filip dokáže u každého problému lidí odpovědět tak, že to je vlastně všechno dobře, lidi si zvyknou a zveřejní se jen pochvaly, stížnosti a problémy se zametou.
Nemanický_kaňour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 12-2009

Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 11:20:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K čemu je dobrý spoj linky č. 8 ve 21:30 od Nádraží, který končí v polích na zastávce Okružní - Mane? To tam ten bus někde čeká na konec nějaké šichty, aby se vrátil plný do města?
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 593
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 15:17:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemanický_kaňour: Jo v MANE čeká na konec šichty 22.00 (?) nebo tak nějak. 2/8 to byla, nevím jestli ještě je..

Na Rudolfov na město se sesypali stížnosti na ošklivou linku, mazec, tolik stížností jsem v životě neviděla :-)
♥ 159 ♥
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.34.225
Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 15:31:10    Odkaz na tento příspěvek  

ad 8: myslel jsem, jestli on nejede někam k Boschovi pro odpolední směnu. Ale je fakt, že 22:12 vyráží od Mane zpět na nádraží.
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.34.225
Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 15:46:21    Odkaz na tento příspěvek  

několik postřehů k pdf JŘ:
1) časy mi přijdou jako špatně čitelné,
2) proč je-li možno poznámkou vyznačit možnost přestupu ze 14 na 18 U Pily (je garantován, když je vyznačen?), není to samé možno vyznačit z 1 na 21 U Výstaviště? On přestup s 12min. čekáním (22min-34min.) by byl asi výsměch.
3) Kouzelný je JŘ linky 1 na A.Barcala v X 17:40, o prázdninách 7:53 tak bude asi v budoucnu vypadat MHD.
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 11-2011
Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 16:37:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska cca v 14:45 spatřena u Nádraží 125!
Jela směrem k viaduktu.
Sivon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 16:46:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Okolo 15:30 vytrolejil u kasáren v Čtyráku 68 (l.5) a pravý klacek se mu vzpříčil mezi p. a l. trolej a lano. Přijela věžka trochu hrubé síly a jedem. Zaseknutá jednička se jela otočit na Vltavu.


SimTr
budějovická veřejná doprava
Rajče
Einmal ist keinmal
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.34.225
Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 18:19:02    Odkaz na tento příspěvek  

něco málo od viaduktu...


tomu se nedalo odolat
Sivon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 20:13:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro ty, kdož odsuzují l. 1 tady mám taky názor:
1. u zastávky Větrná se staví nové fitnescentro a kluzišťe 2. plocha pro stavbu domků je už připravena a i cihly jsou tam.
3. l. 21 je přece připravena prodloužit se na Švábák.
Jak zlepšit dnešní MHD? S jedničkou se nedá skoro nic dělat, tak alespoň bych vedl jednadvacítku ulicí Na Zlaté stoce, kde stejně při nehodě na Husovce jezdil i kloub. A kaštany to poťeší (třeba mojí babičku) A ještě (ale tak v roce 2015 - 2020) bych zadrátoval okruh linky 11 v Pražským předměstí. Jezdila by k Nádru a zbytek linky by se sloučil s ,,ošklivou linkou'' Jestli však ješťe za pět let budou nějací lidé MHD v Buďejcích využívat.

SimTr
budějovická veřejná doprava
Rajče
Einmal ist keinmal
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 21:07:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes porušená garance linky 15 byla na ní 142.A neměla by náhodou jezdit 22 a né vozy 25,41.Tedy né že by mi to vadilo.
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 499
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 21:24:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fousik: Sotva jsou Solárka na trolejbusech tak se musí nahrazovat devítikilama?
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
Redjams
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 3-2009

Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 21:37:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nystrom: koukám čočky po letech v akci. Poslední si pamatuju od parku a jedny na Mariánském, kde byly ještě dlouhou dobu po zrušení zastávky, stejně jako betonový pás.
Doplnil by někdo, kde se ještě tenkrát používaly v pravidelném provozu?
Edit: nově vlastně byly použitý u kasáren ve Čtyráku.
www.mwc.cz
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 594
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 03. dubna 2012 - 21:59:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

125 jezdila šejdra 39.
Sivon: Ta popelnice 41, jak má tu přední oblinou omlácenou, fuj!
Hacker: Pozor, pozor, 153 to vzdala už v neděli večer a včera ani dnes nevyjela, 154 a 155 se zatím drží :-)

na 3/11 a 5/11 včera i dnes kloub..
miláček 165 mi začíná už lézt krkem, dřív si čék mohl vybrat z devíti vozů, mimo špičku z pěti, ale včera byla kombinace 174 do školy, 165 ze školy, 165 do města, 174 domu... Dneska pro změnu 174,141,164,165! Nic proti 165, je to můj miláček č.2 hned po 159, ale že bych jí musela mít každej den..
♥ 159 ♥
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 06:26:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím kdo to tu psal že linka 39 bude celo garant a ze se na ní 125 nedostane.A ona tam přece byla.
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 07:43:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P(avl) í(n) _ (k) a: Mě dostává ten tvuj vztah k vozům. To že máš ráda hnisy už je koukam stejnak jen nějaká naučená fráze... nedokážu si představit že by mi Solárka nebo Ráby (nebo prostě celkově 15Tr) začaly po asi čtyřech jízdách lézt krkem... Stejně to, že 153 nejezdí bude stejně věrohodná informace jako to, že přestaneš od dubna jezdit MHD. Mimochodem, jak jsem ti posílal fotku interiéru 50 a odkaz na nové jízdní řády... neni zač .

Pro ostatní jako omluva foto z jednoho krásného slunečného dne...

♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 595
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 08:03:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hacker: Když s tím jedeš každej den čtyrykrát, tak pak pochopíš. Doporučuju se jít podívat za plot ke kolejím k novohradský, stojí tam jak mrcha, mimochodem, tys jí viděl tento týden snad v provozu? Já jsem neřekla, že přestanu jezdit MHD, pouze "pro mě přestala existovat MHD" protože jestli ošklivá linka a 21 jsou "linky".. A za co ti mám jako děkovat? Mohl to poslat kdokoli jiný, k tomuhle ti fakt nemám co říct
♥ 159 ♥
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 501
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 08:09:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka: Já to plně chápu, mě stačí jet citelisem jednou za den, abych měl celej den zkaženej, ale pro mě to neni oblíbenej vůz . Jestli pro tebe přestala existovat MHD, pak nemůžeš využívat jejích služeb, ne? Víš, ona to je slušnost, poděkovat, když ti někdo s něčim pomůže... a je jedno že to mohl udělat kdokoli jiný.
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 596
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 08:27:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hacker: Tak já ti teda pěkně děkuju za novou náplepku informující o změně mhd na baráku, nejen že jsi byl s tvým kamarádem Jazzem vidět, ale je tam kamera. Tos trochu nevychytal
♥ 159 ♥
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4104
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 08:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fousik: O tom, že se 125 nedostane na 39 tu psal 10.3. někdo, kdo tvrdí, že o ní ví všechno jako první Včera byla na 39 a předevčírem na lince 8 i se svým bývalým řidičem, který si s ní rozumí nejlíp..

Dle agentury JŘP odstavená 15Tr č.24 se včera dopoledne venčila, moc se jí to ale nepovedlo, ještě před polednem byla z města odtažena Tatrou, zlomené tykadlo.
Krasavice č.22 jezdila na tůrovém pořadí linky 2, viděl jsem jí i k večeru, takže asi dojezdila. Ovšem její vzhled je poněkud nic moc, hraje na ní několik odstínů bílé, místy kouká koroze.. Ale zvuk zvenku nemá špatný a lítala pěkně, tak uvidíme. Dopoledne ale také pěkně vypadla při odbočování z Lidické na Papírenskou, ale rozjela se pak.

Redjams: Možná nejsem moc pamětník, ale ony se čočky v ČB někdy v minulosti používaly i jinde než nyní nově nainstalované?
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 08:41:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sivon - no kluziště a fitko to vytrhne - jejich zákazníci jsou typičtí celodenní a celoroční uživatelé MHD . A hlavně od toho fitka to na starou zast. Větrná bylo stejně daleko jako teď na novou, na zast. M. Horákové o málo dál.
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 08:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sivon - l. 21 přes Zlatou stoku do centra není úplně od věci, ale co tedy bránilo udělat to hned ? To je právě to kouzelné tajemství skryté za tím, že "l. 21 je připravena" - tak na co čeká proboha ? Spíš je to tak, že jde jen o nejasnou neurčitou útěchu a hlavně pojede-li l. 21 přes Zlatou stoku, co pak obslouží zast. V. Talicha - zkus třeba ranní l. 21 v 7 .19 z V. Talicha (sólo bus od V. Talicha natřísknutý - představy o minibusu jsou úplně mimo realitu).
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 502
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 08:59:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka: Takže tam kamera nebude, ale spíš si nás viděla o kus dál z okna, protože ani jeden z nás to nelepil, leč jsme to s úsměvem sledovali. Tos trochu nevychytala .
♥ Moderní autobus? Solaris! ♥
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2618
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 09:13:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil:Možná nejsem moc pamětník, ale ony se čočky v ČB někdy v minulosti používaly i jinde než nyní nově nainstalované?
Tak já je pamatuju U parku ve směru do centra. Padly vždycky tak o 3 vteřiny dřív než potom zelená pro auta a co pamatuju, tak je využívali i řidiči ČSAD.
Zmizely někdy při celkové přestavbě tohoto prostoru a snad každoroční výluce kolem půlky 80'.
Čočky na Mariánským ani zastávku na křižovatce s Krajinskou už si v provozu nepamatuju...
pohodli
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.28.37
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 10:21:11    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jak vy, ale já se cítím blbě i v nejnovějších pár měsíců nových vozech To co dokážou "cestující" za jízdy všechno zničit je šokující a to že nějakej starší víc vrže, ...pro fandy mhd neb těch velkých krabic, nic závadnýho lepší poslouchat různý pazvuky než některé lidi
Včera jedna paní povídala "to jsem zvědavá, co vše za těch 16korun zažiju?" v duchu jsem si říkal "hodně, za tak //málo// peněz"
Vltavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 5-2011
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 12:56:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohledně linky 1 a drobnému zamyšlení: V současné podobě je jednička úplně zbytečná a je tu jen a pouze proto, aby se vyhovělo dotaci na E. Rošického. To jsme to dopracovali, dřív se dělaly linky tak, aby vyhovovaly lidem, dneska aby se sypaly éčka z eráru. Význam nemá vůbec žádný, kdyby ten autobus z Hakláku místo na Výstaviště dojel na nádraží, třeba i jako rychlík po Dlouhý Louce a Mánesovce a dejme tomu při opravě viaduktu až do Sucháče, bylo by to lepší pro všechny. Jen by holt nejezdila jednička a ten paskvil 39.
Mimochodem by mě zajímalo, proč 39 nenavazuje na 9? Navíc když 39 tam má "NÁHRADNÍ DOPRAVA". Jako 3 minuty jsou hrozně fajn, ale protože je blbě udělanej JŘ na devítce, nikdy nepřijde k nádraží včas. Většinou si přiveze tak 2-4 minuty a 39 co? No nečeká. Navíc to přebíhání silnice nebo lezení podchodem, kde nevidím, jestli ta 39 už odjíždí nebo co se tam děje. Bylo by hodně těžký aby 39 počkala na lidi z 9? Na co jsou tam ty vysílačky? Na co jsou tam dispečeři? Na co tam mají GPS systém?
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 12:59:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vltavák - souhlas
ŠM 11
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.174.5
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 15:21:33    Odkaz na tento příspěvek  

ČOČKY byly v minulosti jen a jen na dnes již zrušené zastávce Mariánské - tehdy Švermovo náměstí směr Sady.(tam co stojí poslední a zapomenutý tramvajový sloup) Zastávka byla před druhým semaforem. Jinde čočky opravdu nebyly,jezdil jsem tehdy s autobusem č.200 a dodnes se pamatuji, jak dlouho se muselo na volno čekat.A mnohdy jsme se ani do zastávky nevešli, zastavovalo tam totiž úplně všechno ve směru na Sady, od Pražské i Husovky. Čočky tam fungovaly hned s instalací prvních semaforů na Mariánském v sedmdesátých létech, před tím tam semafory nebyly.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2619
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 15:49:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a U Parku směr dc, za tím si stojím...
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2620
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 15:56:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mmch. ŠM11 č.200, to byla ta hrůza s uspořádáním sedadel 2+2 s nějakou divnou barvou koženky (petrolejově zelená nebo co to bylo za hnusnej odstín..)?
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 597
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 15:56:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak vážení, je 15.56 a já se potřebuju do půl pátý dostat z Rudolfova na Borek. To co mi nabídl idos můžte vidět. Doufám, že jde pouze o špatný vtip..

♥ 159 ♥
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2621
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 16:10:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za půl hodiny z Rudolfova na Borek? Tak tohle by ti kotě nevyšlo ani za starejch časů ani v případě, kdy by byl přestup 0 minut - jela by hned za jedničkou dvojka: Jízdní doba Rudolfov-Sady 20 minut, jízdní doba Sady-Rozcestí Úsilné 12 minut.
Zase nemůžeš chtít nemožné, víš.
To tu můžem láteřit i nad tím, že potřebuju bejt z Rudolfova na Máji za 7 minut a ječet, že mi to roztržená jednička znemožnila...
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3775
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 17:00:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka: MHD pojede vždy tak, že se to někomu nehodí. Holt máš smůlu, měla sis vzpomenout o několik min. dříve:
18, spoj 188
325018/188
za 2 min
8, spoj 130
325008/130
za 22 min
2, spoj 254
325002/254
a příjezd o 7 min později, než potřebuješ. Stejně předchozí spoj je na Borku už v 15:49,t akže stejně by jsi měla smolíka...
koukal jsem jen na ty linky, co to vyhoditlo Tobě při hledání.

Jen malá poznámka pro tvůrce j.ř., nebylo by špatné částečně sjednotit inverzní značky u všech j.ř.
Když "10" znamená u jednoho že ve vyjmenované dny jede a u druhého nejede, hledání to trochu komplikuje.
Makrelu neumeješ.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2622
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 17:34:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

měla sis vzpomenout o několik min. dříve
jo. A nečekat schválně do 15:56, když víš, že to od kostela odjíždí v 15:53.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 598
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 17:56:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vencabocku: Tak za prvé, nejsem žádný tvoje kotě, aby bylo jasné, ano?!! A za druhé, jestliže se to dozvím v 15.50, tak za 3minuty doběhnout ke kostelu fakt nestíhám. A neplánuju si cestu tejden předem, já žiju z minuty na minutu. A přijde ti zcela nromální čekat ve pičce 24minut na dvojku?! na Páteřní linku?
9_tr: V těhle úžasnejch jř se nevyznám, takže ti k tomu nemám co říct, zkus to napsat česky..

Nicméně jsem nakonec na nádru přestoupila na 3 a na sadch čekala 15minut na 2, bylo to bez dvojitýho přebíhání silnic.
143 je pěknej vrak, a jako bonus zvnonili zvonky nad dvěřma celou cestu z vráta na nádro!
A co to za blonďáčka má 155 (nebo co to bylo?) tomu neni víc jak 15!
♥ 159 ♥
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 599
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 18:02:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě dodám jeden screen, aneb jak vnímají ošklivou linku normální běžní cestující z Rudolfova. Zbytek můžete sledovat live zde.

♥ 159 ♥
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2623
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 18:09:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejsem žádný tvoje kotě, aby bylo jasné,
no to né, protože jinak bych tě snad musel utopit i s těma ostatníma, co přitahne vždycky na jaře naše kočka...
A přijde ti zcela nromální čekat ve pičce 24minut na dvojku
no až na to, že dvojka jezdí ve špičce po 10 minutách a v sedle po 15 minutách. Takže hybaj do první třídy a hezky zase: "Máma mele maso, Ola má mísu, ó my se máme...", ať se naučíš alespoń trochu číst, sice to možná nepotřebuješ, ale věř mi, že někdy to je užitečná věc. Pak by si pochopila i to, co ti tu napsala jihlavská odporová devítka ze ZVILu.
ŠM11
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.174.5
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 18:58:32    Odkaz na tento příspěvek  

Vencabocku.
A200 byla běžná ŠM11 jako každá jiná v ČB i jinde. Tedy nic zeleného ani 2+2, prostě běžný vůz,jenom na něj zrovna vyšlo č.200.Tehdy se číslovalo v jedné řadě od 101 dál,kloubáky ještě nebyly. Psal se rok 1976. první Ikarusy (3ks) přišly počátkem léta 1979,čísla už nevím,ale byly zařazeny do běžné číselné řady tam, kde byla zrovna v řadě díra. K čočkám u parku. Čočky byly jenom u parku, ale na Mariánském. U té bývalé zastávky je totiž taky park - i s fontánou. Ale ve Č.Dvorech NE. Tehdy byla zastávka u parku až za odb. na Branišovskou směrem město,před cukrárnou.V ní je teď snad zoologie Hoch.A mimochodem, na co by tam ty čočky asi byly, žádné semafory v celém Čtyráku nebyly,jezdilo se po kostkách kolem kapličky,nebyla čtyřproudovka kolem výstaviště,nebyla ani křižovatka u Dl.mostu - tam byl trojúhelník.Takže milý pane - čočky jediné v ČB a celém Jihočeském kraji byly na Mariánském - taky u parku, těsně před odbočením vpravo do Krajinské.Jako malé dítko už swi možná nepamatujete kde byl ten park, který jste z okna autobusu vídával.}
Sivon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 10-2010

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 19:25:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonko: Proč všichni mluví o l. 3, když ze stejné zastávky odjíždí i linky 1, 9 a někdy 4.
Chci se poptat na konečnou linky 8 (u Gomelu?) někdy okolo revoluce. dík
SimTr
budějovická veřejná doprava
Rajče
Einmal ist keinmal
Sivon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 10-2010

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 19:25:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonko: Proč všichni mluví o l. 3, když ze stejné zastávky odjíždí i linky 1, 9 a někdy 4.
Chci se poptat na konečnou linky 8 (u Gomelu?) někdy okolo revoluce. dík
SimTr
budějovická veřejná doprava
Rajče
Einmal ist keinmal
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 19:25:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska nedojezdila 25,chcípla na Sadech u semaforů,za ní na l.9 202.


No dnes mě šokovala 159 na lince 11 jedu vzadu a neohluchl sem.Až sem se divil.
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 19:29:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka:Taky sem se divil když 155 přijížděla na Nádraží co to tam sedí za dítě.
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 19:32:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fousik: vráceny jsou do provozu jsou 15Tr čísel 22,24,25 a 41 asi do doby než přijdou nové kousky

Stoka: Hacker: Pozor, pozor, 153 to vzdala už v neděli večer a včera ani dnes nevyjela, 154 a 155 se zatím drží :-) - až na to, že v neděli ani venku nebyla, a neboj není rozbitá, je to trvalá záloha tr vozovny, a linku 39 jezdit nebude furt stojí na Tr vozovně za vozem 274...tak tu laskavě nešiř bludy

(Příspěvek byl editován uživatelem B741127.)
15Tr 07/7 ev.č. 02, 06 a 09 jsou perly Budějovické MHD :-)
Škoda 25TrBT Irisbus!
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 20:00:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B741127:To já vím,já to myslel tak že nedojezdila na lince 9,asi porucha.
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.34.225
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 20:57:44    Odkaz na tento příspěvek  

Sivon: 8-čka byla prapodivná linka, svého času (asi 80-tá léta) Škoda - nám. 1.máje buď přes Nádraží nebo přes Pražskou, pak po otevření Strakonické a v 90-tých letech Škoda - Máj se zajížďkou vybranných pár spojů na sídliště Pařížské komuny (Plzeňskou). Ke Gomelu nevím nevím.
Čočky jen Mariánské a U Parku, nyní O.Nedbala. U viaduktu je vidět, že řidiči (zejména modrých) nemají jejich používání v krvi.
Dnes v provozu 125.
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 21:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslim že ze začátku ke Škodovce 13,a co se týče linky 8 tak na ní najížděl své poslední kilometry můj oblíbený vůz 122.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2624
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 22:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

122 měla poslední výkon na 1, dokonce i foto posledního odjezdu z konečný mám, akorát jsme nevěděli, že je poslední, že klekne motor u 104, kterou bylo nutnou v provozu udržet (volební reklama KDU-ČSL), takže se vzal motor ze 122. Ale pravda, den před tím byl na 8 a dokonce si myslím, že na celodence.
ČSAD 201
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.174.5
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 22:21:17    Odkaz na tento příspěvek  

Pan Nystrom
Osmičku jste definoval naprosto přesně.Byly to trháky,stálá snad jeden spoj (už se nepamatuji přesně), z jednoho spoje se sjíždělo na l. 7 asi kolem 15,30 z konečné u pošty za rok k sirotčinci na konečnou l. 7.
Čočky pouze na Mariánském směr Sady.
Pan Fousík:
l. 13 - nikdy nejezdila ke Škodovce.Od počátku pouze l. 8, v určitých obdobích NA š kodovku najížděl i jeden vůz ČSAD 201. Linka 13 vznikla rozdělením l. 1, když se začalo jezdit skrz sídliště (tehdy Vit.února) obousměrně. Na původní lince 1 bylo ve špičce 20 vozů, jely po 3 minutách ze sídliště, po 6 min. pak buď z Rudolfova od kostela, nebo od Technoplynu. Po rozdělení jela l. 1 na Rudolfov po 6 min., spoje mezi projely sídliště protisměrně, končily u Technoplynu (dnes U Skanie). Interval mezi Technoplynem a výstavištěm nadále 3 minuty, do sídliště pak střídavě po 3 min. l. 1 Husovkou, před kasárny vlevo do sídliště - konečná u hospody Džbám. Po vyrovnávací době jako další spoj l. 1 zpět na Rudolfov Branišovskou do města a na Rudolfov.Linka 13 úplně stejně, jenom od výstaviště Branišovskou ke Džbánu (nebo poště), zpět kolem kasáren,Husovkou a k Technoplynu. Bylo to od roku 1978 - čerpám z publikace "Sedmdesát let městské heomadné dopravy v Českých Budějovicích (1909 - 1979), kterou mám právě před sebou.
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 276
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 22:48:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČSAD 201:A tohle je co?? http://spvd.cz/images/phocagallery/old/cz/ceskebudejovice/linkove vedeni/20030628_jp_linky.jpg
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2625
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 22:56:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to je stejný jako s úžasným popiskem objezdu přes Vítězňák: sice dobře, ale přesně obráceně. Když jsme jeli k tetě do Talichovky, tak jsme přelejzali na 13 a do Oskarky jeli tou, domu na Ruďák jsme jeli přímo z Oskarky linkou 1, ale pravdu máte, že linka č.1/13 byla považována za jednu linku (teda když byla 13 ještě u Technoplynu, než šla ke Škodovce) a na časovejch kartičkách pro jednu linku tam u požadavku linky 1 nebo 13 pracovnice v předprodeji natiskla 1/13.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2626
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 23:00:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale aby nedošlo k mýlce. Zas takovej pamětník nejsem a popisuju stav (stejně jako s čočkama U parku ve směru dc, o kterých stále tvrdím, že tam byly) z půlky 80'. Co bylo v sedmdesátejch letech, kdy se ještě jezdilo ve čtyráku "před kapličkou", tak to bohužel...
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 23:02:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale linka 13 prostě dříve zajížděla ke Škodovce.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2627
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 23:08:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ano, linka č.13 od 1.5.1987 začala obsluhovat areál podniku Škoda a učiliště SOU-Škoda a z dříve nosné linky č.8 pro tuto oblast se stala linka silně doplňková
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 04. dubna 2012 - 23:21:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČŠAD 201:l.13 nikdy nejezdila ke Škodovce.Tak vydíž že jezdila,já sem si tu tabulku pamatoval eště ze starýho podchodu u Nádra.
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.34.225
Odesláno Čtvrtek, 05. dubna 2012 - 17:57:15    Odkaz na tento příspěvek  

ještě k té 8-čce: nějaké spoje snad vyjížděly z Mariánského náměstí po Pražské, proto byla někde možná tady vyznačena konečná. Jezdilo se jenom na zač. a po konci směny. 13-ka skutečně ke Škodě (a předtím k Technoplynu, kde ji nahradila 5-ka) jezdila po Rudolfovské (od r.89 z Máje, později z Papírenské) nějaké spoje až k SOU.
Čočky u Parku ANO, směrem k Branišovské umožňovaly výjezd před auta do křižovatky.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2628
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 05. dubna 2012 - 19:08:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nystrom: děkuji za potvrzení čoček U Parku. Jezdil jsem tam s ČSAD a vždycky mě bavil rozjezd "proti červené", ale ta zelená pro auta padala hodně brzy po volnu na čočkách, tak pro zabrání prvního místa to chtělo už mít jedničku zařazenou a na padnutí čoček hned jet.
K osmičce: po převedení 13 ke Škodovce přestala osmička jezdit Rudolfovskou a jezdila už jenom po Pražské, jedna větev na Sídliště Vltava a druhá větev až na konec Pražský tj. na Mariánské náměstí.
5 k Technoplynu tuším od 84', tj. tam byly s 13 ještě tři roky spolu.
K 1.1.2000 třináctka zmizela z Máje a začala jezdit k Papírnám, od 1.1.2002 zmizela i od Škodovky a začala jezdit na Srubec....
Redjams
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 3-2009

Odesláno Pátek, 06. dubna 2012 - 00:06:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vencabocku: já ty čočky u parku 100% pamatuju zase ve směru na Vltavu (pol. 80. let). Zmizely po přestavbě zálivu (původně oddělený od silnice zvýšenou hranou) a výstavbě čtyřproudovky.
www.mwc.cz
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2630
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 06. dubna 2012 - 15:51:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Redjams: j, tam si myslím, že byly taky, ale těmi si já osobně už tak jist nejsem (narozdíl od těch přes silnici), tam mě víc fascinoval ten samostatný záliv, takže máme další potvrzené, no vida a z URČITĚ JEDNĚCH JENOM NA ŠVERMOVĚ N. už máme rázem minimálně troje...