K-report
 

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 20. 07. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 20. 07. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2691
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 15:35:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: No ono při čištění jednou za 12 měsíců již jest okno nástěnkou a volný výlep už platí :-). Ovšem i to je cesta, udělat z toho třeba zpoplatněnou reklamní plochu, stejně z oken v metru není potřeba koukat ven :-).
Mites
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.20.96
Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 15:58:39    Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt, 218: Ono vlastně není třeba tím metrem jezdit, že? Proč musím celou cestu do práce mít před očima pozvánky na neoblečené události, případně výzvy k podobné práci, nebo k aktivitám dávno minulým, když bych mohl mít například výhled do stanice? Pro mě jako pro cestujícího je ideální při cestě vypnout a probrat se těsně před výstupem právě pohledem z okna.

Nevím, být zadavetelem reklamy, tak do DPP nezaplatím ani korunu a raději si to nechám vylepit takhle načerno, když to samotnému DPP nevadí (a na cestující kašle).

Už jste někdy zkoušel vyvětlovat školou ještě nepovinným dětem, co ty divné obrázky s lebkami znamenají, případně proč ta slečna na plakátě naproti na sobě nic nemá a sedí tak divně? A proč kvůli takovým hloupostem není vidět ven, když se tam děje tolik zajímavého?

Přehlcením reklamou VHD ztrácí svoji přítažlivost pro ty, co ji přeferují před autem - je to jen další stress zvyšující únavu.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2692
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 16:45:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mites: Omlouvám se, ale zhruba v intencích vašeho příspěvku se tady zlobíme už asi tři dny :-). Poslední dva příspěvky byly odlehčením tématu...v reakci na to, že byť to bylo i tématem na posledním výboru dopravy, DP evidentně nemá žádnou vůli ani chuť s tím něco dělat. Kromě DP situaci téměř každý vnímá jako vy.
Majkrosoft918
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 7-2011

Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 17:20:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prostě řečeno DPP kašle jak soupravy metra vypadají ,to si určitě cizinci udělají svůj názor že v Praze se na MHD kašle a že sme prasata že neumíme udržovat vozy čisté .Byl sem v Berlíně a tam tohle neexistuje ,jízdné je tam podobné ale kvalita u nás hooodně zaostává (furt zdražovat ale kvalita za tu cenu nikdě) At jde DPP do
Martyk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.230.152.29
Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 18:56:45    Odkaz na tento příspěvek  

Cizinci bejvaj z domova většinou zvyklí na drsnější prostředí v socce. Něco jako vaše noční můry.
Já osobně ničím jenom antipotratařský ilegální stikérky. Jiný sou mi volný.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7173
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 18:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Majkrosoft:
Asi jste toho moc nenavštívil, když tvrdíte takovou pitomost.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 20:55:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mites: Jak se to vezme. Příklad moji cesty autem do práce Strašnice - Černý Most. už od výjezdy z ulice, kde bydlím mě praští reklama na Tesco extra, a než se dostanu na Jížní spojku těch poutačů potkám fakt hodně. A Jížní spojka? To je taky docela jezdící reklama, od kamionů, mostní konstrukce dokonce i přímo zřízené a jako bonus jedna z nich osazená mým zaměstnavatelem... Vyjde to na stejno. Dokonce kousek za Běchovicema je i ta skoro nahá slečna na nějaké dábelské drinky...
Pepik9111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 7-2010
Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 22:26:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Majkrosoft: To jste vážně nenavšívil berlínský U-Bahn, to je smrad, puch, bordel - neříkám že v každé stanici, ale naše metro bych hodnotil jako jedno z nejlepších vůbec.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1241
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 22:56:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě v metru tak aspoň 5 let bavilo sledovat za jízdy vedení jednotlivých kabelů v tunelu. Mnohem větší zábava, než stanice nebo nějaký lidi vevnitř.

Pepik911: A kdy jste tam byl naposledy? Za Honeckera? tomu bych ještě tak možná věřil. Jo, metro je starší, ale že by tam bylo to, co popisujete? Ani omylem.
atilopsopzcezR It Will Be a Good Day (The River) Alpha 1983
Údržba silnice je zadarmo zatímco údržba železniční trati je velmi nákladná. - aneb stop rušičům železničních tratí.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4028
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 23:07:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já tam za Honekra byl a tehdy tam teda bylo resp. nebylo ledacos. Smrad a bordel v metru v Berlíně ale teda rozhodně nebyl - už proto že to byla do značné míry výkladní skříň. Týž se tam ale nevyskytoval ani před nějakými pěti lety kdy jsem tam jel naposled a ani v esbahně letos. A to jsem jel přes Breberlín po půlnoci posledníma vlakama. Horší to bylo s informovaností ("visící" starej vlak na Prasotronu, na Ostrkrojcu značený linky ale ne koleje čísly kterážto vyhodil Hafas....).
Dakob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 08. července 2011 - 08:38:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ilustrační foto (kvalita je příšerná) - tohle už je mazec (kunratické hody). Nevím, proč bych si měl dělat reklamu u Rencaru (nebo kdo to spravuje), tahle věc přes celé okno vyjde určitě levněji při daleko větším počtu. Foto z dnešního rána.

Karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 584
Registrován: 11-2003

Odesláno Pátek, 08. července 2011 - 14:16:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Nojo, jenže to tý firmě musíš dokázat. Můžeš na firmu vlítnout, že jsou v metru načerno vylepené nálepky na její služby. Jenže, co když ta firma bude tvrdit, že ona to nevylepila ani nezadala a že to udělala konkurence, aby ji zničila? Jak jí to dokážeš, když ani nenajdeš při domovní prohlídce její samolepky?

A jak dotyčná firma dokáže, že nálepky nevylepila, resp. nezadala někomu k tisku a nelegálnímu výlepu? Zkrátka DPP by měl tyto firmy či kluby apod. pokutovat, jejich reklamy ihned sundávat, a dotyčná společnost nechť si pak pokuty od DPP vyřídí s lepiči a s těmi, kdo nálepky nechali vytisknout, atp.

(Příspěvek byl editován uživatelem Karel.)
P_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 607
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 08. července 2011 - 14:25:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná by se to čištění dalo urychlit oznámením přestupku veřejného pohoršení. Jsou tam samolepky erotické, jsou tam potrati...
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1242
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 08. července 2011 - 16:15:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je pravda, že některé samolepky jsou dost na hraně. Je taky zajímavé, že do nedávna se to v takové míře nevyskytovalo.

PV: Přesně tak.
atilopsopzcezR It Will Be a Good Day (The River) Alpha 1983
Údržba silnice je zadarmo zatímco údržba železniční trati je velmi nákladná. - aneb stop rušičům železničních tratí.
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1675
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 08. července 2011 - 20:05:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzpomínám si, že asi před rokem se v metru objevily vylepené taky nějaké rasistické samolepky a dostali jsme příkaz hlásit jejich výskyt policii - takže některé výlepy zřejmě policie vyšetřovala, ale obávám se, že to vyšumělo do ztracena ...
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 5-2010

Odesláno Pátek, 08. července 2011 - 20:45:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě stačilo metro v Paříži to je děs a hrůza, kanálové stoky.
V srpnu vyzkouším Londýnské, tak jsem zvědav.
Ale metro ve Vídni, Berlíně ani Amsterodamu mi nepřišlo o nic lepší než Pražské, akorát, že ty Amsterodamské soupravy vypadaly spíše jako tramvaje.A soupravám M1 na Céčku se jen tak něco nevyrovná.O Metro se nezajímám, takže vše je to čistě laické hodnocení.


(Příspěvek byl editován uživatelem fiqwert.)
Bohužel, někteří lidé se ještě neprobudili z let minulých...
Tonda_ježek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 08. července 2011 - 21:07:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Některé podzemní stanice v Římě také stojí za to.
Asi nejlépe co se čistoty týče hodnotím metro v Moskvě a Lausanne, i když tam to je spíše takový pidiprovoz.
Stránky o MHD v ČR
Martan2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 11-2010

Odesláno Pátek, 08. července 2011 - 21:45:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jel toto jaro metrem v Římě a musím říci, že jsem se do Prahy za dobrým svezením vrátil móóóc rád. Je tam tma, zdi natřené načerno, na zemi krytina používaná u nás v starých T3, sem tam poblikávající zářivka, levostranný provoz a prudká zastavení uprostřed tunelu jednou za dvě stanice A to ani nemluvím o nedostatečné kapacitě: na 3-milionovou aglomeraci jsou zde 2 (!) linky.

Sorry za OT, je to jen reakce na předchozí pčíspěvky týkající se srovnání Pražského metra se "svatosvatým" západem.

(Příspěvek byl editován uživatelem martan2.)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2693
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 08. července 2011 - 22:16:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martan2: Myslím, že většina si tu uvědomuje, že máme metro stále i ohledně čistoty luxusní... Nicméně pomalu, každým rokem a krokem, pozvolna...směřujeme k tomu Římu...což prostě nám zhýčkaným Pražákům jaksi vadí :-).
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 829
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 01:36:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Římě se metro těžko staví, když je tam tolik zajímavostí v podzemí. Tam člověk kopne do země a vyvalí se poklady historie. Tak se nedivte.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1243
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 14:31:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fiqwert: Londýnské metro mám kompletně projeté. Je obrovsky zajímavé a za posledních 10 let prošlo obrovskou modernizací, což nás fanoušky starého a špinavého koloritu londýnské podzemky dost mrzí . Má 1000 a 1 chybu, ale je naprosto boží. Například v informačním systému jsou ale v Londýně mnohem dál, než v Praze a i systém jízdného - ač je obrovsky drahé - je přehledný.
atilopsopzcezR It Will Be a Good Day (The River) Alpha 1983
Údržba silnice je zadarmo zatímco údržba železniční trati je velmi nákladná. - aneb stop rušičům železničních tratí.
Jirka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 16:15:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Slídíl (07. července 2011 - 09:54:19):
Ano, škrabka stojí pár korun. Nemyslete si, že to nikoho nenapadlo. Proto ale některé dveře vypadají tak, jak vypadají. Lak sedřený na základ, místy až na plech. Problém je, že cokoliv jiného (chemie, horkovzdušné pistole) vyžaduje peníze navíc a úklidová firma ani full servis to ze svého platit nebude.
Jirka.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2226
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 17:14:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...Kdyby se samolepky sundavaly ten den, co se objevily, tak by nebyl problém.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 832
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 22:58:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka. Jak se bude jmenovat zastávka Ve Struchách je jasné, přejmenuje se na Podbaba, tak jak se bude jmenovat tramvajová. Ale není mi jasné, jaks e bude jmenovat zastávka autobusová Podbaba po zprovoznění TT?
Syrda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 774
Registrován: 10-2002

Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 11:05:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co třeba Zelená - bude vedle stejnojmenné tram zastávky.
Sirka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 11:33:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iiii 2222 Anebo svépomoc. Já jako prostý kaštan začal jednou sundavat čerstvé samolepky za zády těch, co je lepili. Nezmlátili mě, ani nic jiného neudělali, ani se nepokusili, ačkoli to byli čtyři puberťáci.
Ona ta svépomoc moc nepomůže, taky jsem asi dvakrát překazil vylepovací akci, ale tak holt nepolepili dvoje dveře a o to víc samolepek pak nalepili o vagon vedle A chodit za nimi nemá cenu, protože jak je to jednou nalepené, tak to rukou nesundáš ani kdyby to bylo úplně čerstvý...
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2228
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 18:15:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě že čerstvý to jde sundat. Ale zajímalo by mě, co kdyby oni vyvolali spor, že ničím "jejich" nálepku.
Sirka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 20:03:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně to teda nešlo, cca 25 s poté, prostě jak se to nalepí, tak s tim nic neuděláš, nejsou to obyčejný samolepky, ale takový "papírový", trhaj se a jde to po kousíčkách. Oni by podle mě spor nevyvolávali, já jsem jim to vzal přímo z ruky a byli spíš překvapeni, to nečekali. A jim je to podle mě jedno, neřekl bych, že ty nálepky jsou "jejich". Ale málokdy je potkám, většinou dělaj v okrajových úsecích nejlépe v odvratném směru...
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Dispecer111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 6-2011
Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 20:47:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

fiqwert:Taky si myslím že M1 jsou dobrý, vypadají moderně, ale někteří vandalové všechno zkrátka musejí zničit (viz. samolepky,graffity)
Krtek11
Moderátor

Číslo příspěvku: 1027
Registrován: 8-2008

Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 21:09:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,
kdy se počítá s dojetím poslední KT8D5?
Česká železnice - Jedno velké železniční muzeum
Kontakt: krtek11@k-report.net/ICQ 438187387/Skype CZkrtek11
Syrda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 775
Registrován: 10-2002

Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 23:27:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cca za 2 roky.
Hranolka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 11:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, kde je možno narazit v sobotu na vozy 15T a jestli by nebyl někdo ochotný a nerozepsal tramvajové výluky na 16.7.2011 v kterých úsecích se nejezdí, kterým bych se měl vyvarovat pro usnadnění cesty v Praze! Děkuji předem.
T701.15 už jezdí! Bohužel jen někdy.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2230
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 12:10:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hranolka: Tramvaje nejlépe tady: http://www.ropid.cz/mimoradnosti/tramvaje-%28souhrn%29__s187x963. html 15T uvidíš na 18, 11, 24, 17
Trolejtom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 433
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 12:36:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, měl bych na vás maličký dotaz, a sice, se kterým vozem je momentálně spojenej vůz 7079? Předem díky!
Breník J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.252.242
Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 01:41:44    Odkaz na tento příspěvek  

ad Hranolka: V sobotu jsou 15T na linkách 3, 18 a 24, v neděli též jedna na 16. To co bylo uvedeno v příspěvku výše platí pro všední dny. O víkendech jezdí na linkách č. 11 a 17 teď sóla.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 09:04:12    Odkaz na tento příspěvek  

K té výluce tram. trati z Kulatého náměstí do Podbaby: Už minulý pátek jsem si z vlaku všiml, že v novém obratišti Podbaba již leží všechny koleje. Dokončení ale je ještě daleko.
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1676
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 13. července 2011 - 11:54:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že si debaty o samolepkách konečně někdo všimnul

-viz. "Dopravní podnik chystá právní kroky proti nelegálním reklamním samolepkám v metru"
http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/918434
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2697
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 13. července 2011 - 14:36:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prox: Jo, Rencar si všimnul, že mu utíkají prachy :-).
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3843
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 13. července 2011 - 16:28:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro mne je nelegální výlep Rencaru .-), pokud tím polepuje celoplošně okna vozidel. Docela by mne zajímalo, zda takto polepené okno má příslušné bezpečnostní testy. Zda drcené sklo nezůstane slepené na fólii.
Jirka_most
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 13. července 2011 - 20:41:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Staré pražské tramvaje dosloužily, teď míří do tajgy
http://www.lidovky.cz/stare-prazske-tramvaje-doslouzily-ted-miri- do-tajgy-f9f-/ln_domov.asp?c=A110713_191235_ln_domov_kim
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2698
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 13:56:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už jsme u té reklamy. Otevřel jsem si ceník Rencaru a pouze za reklamy v metru (eskalátory, vestibuly, podhledy nad okny, rámečky u dveří, polepy celých vlaků) a v tramvajích (polepy vozů celých nebo jen částí a podhledy uvnitř) lze odhadnout čistý roční zisk někde okolo 150 - 300 milionů Kč. A to jsem vůbec nešel na povrch do čekáren. Tam bych chápal smlouvu Prahy s Decauxem (Rencar už je jeho součástí) ve smyslu, postav čekárnu a provozuj na ní reklamu, z čehož se ti zaplatí. Když k tomu ke každé čekárně máš ještě povoleno si někde vedle postavit samostatný sloup s obosustranou šoupací reklamou. Pak jsem našel, že za tento výměnný obchod platí Decaux Praze ročně 9 milionů (s max. nárůstem, když se reklamě daří o 100% - zatím pravděpodobně nevyužito, ale smlouva platí do 2021). Podíl DP v Rencaru je nějakých 28% a roční výnos DP, tedy města, z těch reklam, je nějakých max. 13 milionů Kč (výroční zpráva DP za rok 2009). Když by ale člověk sečetl potenciál dopravních reklamních ploch na povrchu i v metru a k instalaci připravených plakátů užil pracovníků DP (součást údržby, jež by díky tomu mohla být častější a kvalitnější), byli bychom nejméně na ročním zisku cca 400 milionů Kč a to je ještě hodně střízlivý odhad... Město přitom nyní dostává ročně cca 25 milionů. Jsem z touhle úvahou úplně vedle? Přece není možné, aby nejluxusnější reklamní plochy ve městě nesloužily městu, ale pouze vydělávání soukromníkům...když na provoz dochází prostředky... Za 400 milionů se dá pořídit už celkem dost provozních věcí...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 14:14:19    Odkaz na tento příspěvek  

Jestli by to ale nenarušovalo hlavní nosnou myšlenku kapitalismu, nechat vydělávání soukromníkům a náklady eráru
Honzaz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 18:42:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, ono by taky bylo zajímavé vědět, kolik dostává město za všechny ty billboardy, kterými je ověšená Jižní spojka, a za všechny ty vitríny v křižovatkách, co se objevily těsně před volbami (s reklamou na ODS), a za všechny ty nové žluté reklamní držáčky ve vozidlech MHD, co se taky objevily těsně před volbami (s reklamou na ODS). Ale to už je off-topic
Chodec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 21:19:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

15T č.9227 dnes v 19:32 viděna zde.
Trolejdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 7-2011

Odesláno Pátek, 15. července 2011 - 21:02:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár foteček Náměstí Míru z výšky.

}(kvalita né moc dobrá omlouvám se)}
Městský Dopravní Podnik Opava
Ať žije MDPO
Jirka_most
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 15. července 2011 - 21:04:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsem "zdejší", tak se budu aspoň těšit na zajímavé fotky ostatních kolegů - šotoušů
Prahou projede jedinečný slavnostní průvod starých a nových tramvají
http://technet.idnes.cz/prahou-projede-jedinecny-slavnostni-pruvo d-starych-a-novych-tramvaji-1ze-/tec_technika.aspx?c=A110715_1249 44_tec_technika_kuz
Trolejdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 7-2011

Odesláno Pátek, 15. července 2011 - 21:08:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A abych nezapomněl jedna historická tramvaj ,kterou jsem potkal.

Městský Dopravní Podnik Opava
Ať žije MDPO
Trolejdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 7-2011

Odesláno Sobota, 16. července 2011 - 10:24:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě něco na konec

Městský Dopravní Podnik Opava
Ať žije MDPO
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2269
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 17. července 2011 - 12:06:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedinečný slavnostní průvod ???
To si snad někdo dělá srandu ?

muzejní vůz 500 (pouze v případě, že nebude pršet - za deště vůz jet nemůže)
vůz 240
vůz 22272 + dva vlečné vozy
vůz 2210 + vlečný vůz


Takže čtyři historické tramky,z toho jediná,která nejezdíla na nostalgických jízdách,bez cestujících a a možnosti si je třeba ve Stromovce prohlédnout ?
A termín-pondělí dopoledne,jedno kolečko v hustém provozu ve všední den ?
Tedy
Takovou oslavu kulatých 120 let..

EDIT: Které historické tramky jsou vlastně provozní a způsobilé vozit cestující ?
Děkuji.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
666
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1159
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 18. července 2011 - 05:12:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč se divíš,že to je v pondělí,si nečetl pořádně,že to je pro pozvané papaláše,si nebudou kazit neděli,když můžou jet v pracovní době
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1410
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 18. července 2011 - 13:42:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat, v červencovém DP Kontaktu je zmínka o výluce v oblasti Otakarova, Bruselská, Nuselská.. Ví někdo, kudy se bude jezdit, případně NAD? Díky za jakékoliv informace.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3845
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 19. července 2011 - 16:18:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rada HMP dnes projednávala umístění expozice Slovanské epopeje v Praze. Novostavba na Vítkově nebo poblíž NTM na Letné nebyly doporučeny. Doporučeno bylo zabývat se návrhem umístění expozice do budovy jízdárny na 10. bastionu Mariánských hradeb. Toto místo je zajímavé svou nepřístupností neb je na všech stranách obklopené vysokou hradbou a na té poslední tramvajovou tratí a frekventovanou Keplerovou ulicí. Přístup má být řešen podchodem z ulice Na náspu případně výstupy z pod hradeb. Další zachovalé bastiony v téže ulici již byly znehodnoceny včetně přilehlých parčíků výstavbou tunelu Blanka.
Chmelda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 20. července 2011 - 01:10:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: krom vleku 608 by měly být provozní všechny, ale s lidmi smí momentálně jen pětistovka. Ostatní by musely na TBZ.
Chmelda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 20. července 2011 - 01:34:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 120 let: ono teď bylo ještě jedno výročí, i když na rozdíl od Křižíka proběhlo v naprosté tichosti. Akundrát před pětadvaceti roky vyjela poprvé na linku první čtyři kátéčka.
A to se tu skoro na den přesně někdo ptal, kdy vyjedou naposledy... Ach jo.



9003 na zkušebce v Karlíně, 3. července 1986



9001 v Novém Hloubětíně, 6.7.



první den pravidelného provozu - ranní výjezd trojky na linku, 7.7.



míjení 9002 a 9001 ve stanici Urxova, 7.7.



už běžný provoz, večer 16.7.86 ve smyčce Sokolovská
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3847
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 20. července 2011 - 08:51:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uplynulo tedy i 25 let od doby, kdy měl dpp v Praze unifikovaný typ vozidla - pouze T3 (6xxx, 7xxx, 8xxx,). Tento stav trval od března 1983 do července 1986.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2884
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 20. července 2011 - 11:10:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička 3847: Jenomže ty 6xxx,7xxx a 8xxx byly unifikovány akorát vnějším vzhledem, že? A to ještě nemluvím o vozech 60xx
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3848
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 20. července 2011 - 12:12:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řekl bych že vozy 60xx se od těch 6102 a výše nelišily více než jednotlivé série navzájem včetně 7xxx. A ty 8xxx měly i vnitřní vzhled naprosto stejný (kromě té bedýnky navíc vně i uvnitř, dnes by se to vešlo i bez ní).
Dolfi__nehul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 7-2009

Odesláno Středa, 20. července 2011 - 12:15:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám na tu fotku té KT8 D5 ev. č. 9003 a úplně žasnu, že se očíslovala v té době secesními číslicemi? Ale jinak super fotečky, potěší
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3849
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 20. července 2011 - 12:50:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano mám v poznámkách z onoho července 1986 (dnes ráno mne to zaujalo a rovnou porovnal s foty). Všechny 4 vozidla byl očíslována secesními číslicemi. A mohu dohledat, zda se ta móda netýkala i pár souprav T3.
Dolfi__nehul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 560
Registrován: 7-2009

Odesláno Středa, 20. července 2011 - 13:00:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, těmy secesními čísly byly číslovány snad jen první tramvaje T 3, nebo i v osmdesátých letech?