K-report
 

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 07. 07. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 07. 07. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10625
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 09:32:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikoliv Borovičko, já přesně vidím ten okamžik, kdy se z odborů opět stává prodloužená ruka strany. No a 747... v tom období stále žije.
OPĚT jsem oběť, ne viník.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2410
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 10:24:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak v Británii odborové organizace dlouhou dobu byly přímo členy Labour Party (nebo snad i ještě jsou?), takže proč ne... akorát by se přitom neměly tvářit, že jsou nezávislými ochránci práv zaměstnanců.
Genetičtí inženýři lámou její kód, po Praze se o nich šíří,že jezdí tramvají, strkají hlavy pod vodovod a pak i oni nakonec podléhají. (Pavel Dobeš - Něco o lásce)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10627
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 10:26:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: Přesně. kdyby řekly - stávku organizuje strana YXXZ, neřeknu ani slovo. takhle se odbory prostě jen nechaly zneužít jako loutka. a ještě se tim chlubí.
OPĚT jsem oběť, ne viník.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3823
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 10:53:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A v Belgii zase odbory vyplácejí sociální dávky nezaměstnaným a tato činnost je jim placena státem.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10628
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 11:27:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky je Belgie před rozpadem a drží světový rekord v neexistenci vlády - již více než rok.
Mě to , Borovičko, to vaše ..."a v Belgii zase..." velmi připomíná slavné Chruščovovo: "A vy zase bijete černochy!"

(Příspěvek byl editován uživatelem káem.)
OPĚT jsem oběť, ne viník.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3824
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 12:46:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: No to už je před rozpadem tak přes 20 let, nejméně.

Ale o černoších to není, tam neexistuje tak silná pupeční šňůra stran na všechno jajo tady.

Zato tam mají pěkné tramvaje, dokonce i podzemní.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10631
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 13:17:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bor.: No zaplaťpámbu, už jsme zpět u tématu - ano souhlas, podzemní tramky tam mají pěkné a pát takových skoro izolovaných tratí (tedy před deseti lety nebo kdy jsem tam byl naposled).
OPĚT jsem oběť, ne viník.
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 718
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 13:19:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kaem: Při poslední velké stávce 2003 ještě mobily s foťákem tak úplně běžné nebyly, takže to bude nový fenomén, který povede ke všeobecnému umravnění.
Jistě by stálo za to, nějaký takový záběr mít, aby se tu netlachalo zbytečně.
Jinak ale k těm mimořádným odměnám - demonstrující odboráři z řady podniků měli den demonstrace vykázán u zaměstnavatele jako "odborové školení", což zaměstnavatel musí proplatit (na rozdíl od stávky, neplaceného volna a podobných věcí, o dovolené teď neuvažujme). Což také není úplně čisté a civilizované odbory na západě by si to v životě nedovolili.


Me by zajimalo kde ze je ten civilizovany zapad? Tady u nas na severu teda podle teto definice urcite ne. Ja pritom povazuji Dansko za jednu z tech civilizovanych zemi. Tady jsou vystrazne stavky formou odboroveho skoleni naprosto bezne. Zejmena v doprave. Delka byva radove nekolik hodin az 2 dny. (naposledy napr. stavka proti zvysovani hranice pro odchod do duchodu a proti snaze vlady o zruseni predcasneho duchodu - na ktery si lidi plati zvlast)
Ty skutecne ostre stavky trvaji nekdy i nekolik tydnu nebo dokonce mesicu (to nastesti neni v doprave).
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2217
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 13:27:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady jsou vystrazne stavky formou odboroveho skoleni naprosto bezne. Asi to bude běžné všude, kde vznikne takováhle díra v zákoně.
Carry54
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 22. června 2011 - 11:23:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sem si dnes v DP kontaktu všiml jedné věci! to se cestující na zastávce Sídliště Řepy načekají na tu linku 4
ŽAK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.104.72
Odesláno Středa, 22. června 2011 - 13:11:18    Odkaz na tento příspěvek  

Jste tak trochu chudáci a je mi Vás líto. Žiji snad v demokratickém státě,kde mohu,jak stávkovat tak nestávkovat. Osobně odbory nemusím, jsou to vyloženě lobisticky zaměřené organizace,kde blaho lidu a pracujících jsou na posledním místě. Viz pan FALBR a spol. Opravdu velká a upřímná lítost,jste na sebe asi hrdí protože to ,,SLEPÉ STÁDO,, potřebují.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3754
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 22. června 2011 - 20:51:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ŽAK: Taky je nám Vás líto, takže to bude vzájemné a pokud opravdu nemáte nic k věci, tak se nadále neobtěžujte. Děkuji.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Jouda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 12-2005
Odesláno Středa, 22. června 2011 - 21:13:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Carry54: sem si dnes v DP kontaktu všiml jedné věci! To se cestující na zastávce Sídliště Řepy načekají na tu linku 4
Na autobusovou linku 384 jakbysmet :-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10648
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. června 2011 - 13:30:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

někdo se nas*al...

OPĚT jsem oběť, ne viník.
Mosquitoe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 23. června 2011 - 14:46:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pravděpodobně porucha na 9132 ucpala senovážné náměstí. Už se to naštěstí rozjelo.
Nikdy se neptám následovně: "V co věříš?", "Jaký je tvůj měsíční příjem?" a "Koho jsi volil?"

Rodiče mě učili, že lhát se nemá ... tak mlčím ...
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1390
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 16:09:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chci se zeptat, bude během výluky do Modřan nějak významněji změněno vypravení KT8? Nebo bude obdobné vypravení, jako je teď?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10694
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 29. června 2011 - 10:16:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Umřela šestadvacítka. Včera kolem šestý.

Když má orel limit, nemůže se zabývat kvákáním ropuch.
Martyk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.230.152.29
Odesláno Středa, 29. června 2011 - 15:10:42    Odkaz na tento příspěvek  

Hm, pořád stávka, jo? Za co jste vlastně stávkovali a co jste dosáhli? Podle mě byste měli bejt ve stávce ještě teď, pokud byste opravdu stávkovali za to, co hlásalo to vaše načálstvo. Já bych teda v jedněch odborech s takovejma nebyl, by mi přišlo jako vostuda jenom s nima mluvit.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10697
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 29. června 2011 - 15:19:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nene, to byla nechtěná stávka. Tentokrát stávkovala strašnická tramka. asi se bála tak daleko od domova

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Když má orel limit, nemůže se zabývat kvákáním ropuch.
K_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 8-2002
Odesláno Středa, 29. června 2011 - 19:59:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle novinek dnes stály tramvaje v centru kvůli výpadku v rozvodně praha-střed. Kde se tahle rozvodna nachází?
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3834
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 29. června 2011 - 20:09:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná ne v centru, ale na Žižkově. Nejdál dojely tramvaje pod křižovatku Bulhar (tam je sekce). Dál nefugovaly ani světla na semaforech, ani elektrika v domech. Ale trvalo to asi půl hodiny, jen náběh byl logicky na několikrát.
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 890
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 29. června 2011 - 20:37:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já zas slyšel, že se kvůli výpadku nejezdilo Bělehradskou...
K_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 8-2002
Odesláno Středa, 29. června 2011 - 20:43:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/ekonomika/237727-porucha-transformatoru-odr izla-cast-centra-prahy-od-elektriny.html?ref=ostatni-clanky
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1636
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 15:50:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem probíral achichlív (protože CD se má jednou za dlouhý čas zkontrolovat, jestli se dá ještě použít) - a tohle jsem tam vyhrabal. Možná jsem už sem některé posílal, ale to snad neurazí.


Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 773
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 13:29:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, viděl už někdo nové jízdenky? By mne jako sběratele zajímalo, jestli se vymýšlel nějaký nový vzhled
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1231
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 13:58:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vůz 6320 jako poslední vyráží na cestu po staré trati (čas 5:04 - EXIF je blbě):


ale ještě před ním už vyjel první NAD bus:


(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
atilopsopzcezR It Will Be a Good Day (The River) Alpha 1983
Údržba silnice je zadarmo zatímco údržba železniční trati je velmi nákladná. - aneb stop rušičům železničních tratí.
Člen Pražského šoto-tramvajového mozkového trustu:-)
Honzamhdol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 1-2005
Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 22:17:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím! Neuskuteční se letos náhodou nějaká akce,oslavy,zvláštní jízdy či DOD k výročí 12O let tramvají v Praze? Předem díky moc za info!

P.S.: Na oficiálním webu DPP jsem k tomu nic nenašel,tak proto se ptám.
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 891
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 22:31:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzamhdol: Asi chystá, nějakej konvoj tramvají. Ale podrobnosti bohužel nevim...
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 485
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 23:03:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem č.příspěvku 10625: Ne,já bohužel žiji v době,kdy lidská práce a člověk vůbec moc neznamená. Zaměstnanec je degradován na lidský zdroj a to poslední,co mnohým ještě zbylo,je nestydatě rozkrádáno-viz to důchodové zabezpečení. Vy jste prostě přesvědčen o své neoliberální pravdě-kdo je bohatý a má moc,tak má vždycky pravdu. Já mám zase svoji pravdu-člověk,ketrý si odpracoval své a pro věk či nemoc už nemůže,není vydojená kráva,kterou neoliberál pošle na jatky bez mrknutí oka,neboť mu nedává zisk. Proto se ožebračovaný člověk brání. Proto se nikdy neshodneme.
Tomas_palyza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 628
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 23:44:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem zkoumal, co se to ukryva za vozy vzadu ve Strasnicich, protoze vzdycky pri rannim vyjezdu je tam v dalce neco videt... A vida, maji tam 2 prastare vozy:


XLS Praha-Brno 2011  Html KNIHA JÁZD rušňov 350 XLS Kniha Jázd 350 Poloha vlaku ČD BABITRON!
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3758
Registrován: 2-2006

Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 07:43:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzamhdol: Chystá se, depa mají za úkol šetřit své poslední dvě zbylé soupravy T3...

Tomas_palyza: Je jich tam víc, ve vedlejší lodi je 6938 a vzadu v kleci přebývá ještě 6876.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 625
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 21:16:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3: depa mají za úkol šetřit své poslední dvě zbylé soupravy T3...

6957 bude ještě po té železniční nehodě co měla v obratišti Spojovací (najetí do jiného vlaku před nástupní zast.) opravena?
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3759
Registrován: 2-2006

Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 21:40:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6957 už dávno opravena je a v týdnu jezdila na lince 9.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 627
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 22:19:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha. Tak to já měl jen to štěstí, že jsem její zadní vůz viděl za nějakým eSÚčkem. Díky za info.
Citybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 10:32:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohl bych se, prosím, zeptat kolik 15T v pravidelném provozu máte? A na jakých linkách bych je mohl potkat v PD? Děkuji
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7171
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 10:37:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je jich tu zatím 26 9201-9226. Jezdí na linkách 11, 18 a 24.
Mop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 644
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 10:41:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I na lince 17.
Fotožurnál, toť mé dítko
Citybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 11:15:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky moc
V.G.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.144.223
Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 14:23:12    Odkaz na tento příspěvek  

Taky na lince 3
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1235
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 16:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.praha.eu/public/ac/cb/a3/913673_117612_Zapis_z_jednani _Vyboru_pro_dopravu_ZHMP__ze_dne_9._6._2011.pdf
atilopsopzcezR It Will Be a Good Day (The River) Alpha 1983
Údržba silnice je zadarmo zatímco údržba železniční trati je velmi nákladná. - aneb stop rušičům železničních tratí.
Vtobola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 805
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 18:10:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad neurazím nějakýma fotkama z výletu do Prahy.
(Prosím omluvte nedostatky, se zrcadlovkou začínám)



Flickr - Plná kvalita fotek a další

(Příspěvek byl editován uživatelem vtobola.)
T3 mizí, wany se šíří...
Jsem pro spojení všech Ostravských webu o MHD a udělat jeden velký portál
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2685
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 18:51:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Hezké. Jen doplním, že ohledně kamionů odkloněných z Jižní spojky šlo o čistě politické rozhodnutí. Nikoli o rozhodnutí úředníků. Dopraváci by provoz kamionů na Jižní spojce zakázat nedoporučili. Březina se tam hezky chytá sám do své pasti, neb když v jedné větě řekne, že na JS přibylo 29 tisíc aut, tak by měl dodat, že tam ta auta musí někudy přijet. Rozhodně není pravda, že auta ubyla v centru...dočasně ubyla na bezprostředně přilehlých paralelních komunikacích okolo JS. A těch 29 tisíc aut navíc...a další nárůst...povede nevyhnutelně k tomu, že 125 potíže mít bude. Tudíž je to paradox, ale půlka kamionů oproti minulosti by ke stabilitě výše intenzit na JS přispěla daleko více. JS by fungovalla lépe, ale nebyla až tak proklatě atraktivní. Pravda je, že s aktuálním nárůstem osobáků by vrácení kamionů mělo taky závažný a okamžitý dopad na linku 125. Sorry za mírné OT.

Taky mě štve, že DP v podkladech pro výbor klidně přiznává, že skla na dveřích v metru čistí v jedné soupravě jednou za 9 - 12 měsíců... No to se to vylepuje. Jen by mě zajímalo, zda to je též výsledek outsourcingu, nebo si to tak "často" dělá DP sám. ˇKoukám na videa z roku 2002 a rozhodně dveře tak polepené nebyly. Pak se nalepila sms jízdenka a prodloužila doba úklidu a máme skvělej výsledek... Jen mě zaráží, že se teď vylepovala nová sms jízdenka a na samolepky okolo se ani nešáhlo... To opravdu není v penězích ale v tom chtít a odstraňováním ukázat, že to nemá smysl vylepovat. Když dnes vím, že tam moje samolepka vydrží do Silvestra...to se to lepí..
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 630
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 21:43:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_Šubrt: Jen mě zaráží, že se teď vylepovala nová sms jízdenka a na samolepky okolo se ani nešáhlo...

To mne nepřekvapuje. Vždyť bylo potřeba ve velmi krátkém čase polepit všechny soupravy.
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 893
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 21:59:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, ty samolepky jsou děs. Přitom je tak snadný dohledat kdo to vylepuje (nechává vylepovat), a podle toho jednat. Elegantní řešení vymyslel jeden kolega: Kdo načerno timhle způsobem inzeruje ve vozech metra, tak tomu zase polepit to jeho reklamou na dopravní podnik (a eventuelně hacknout ty všelijaký internetový stránky např. vyvěšením banneru taktéž odkazujícího na DP).
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5175
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 22:05:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiří_t: Nojo, jenže to tý firmě musíš dokázat. Můžeš na firmu vlítnout, že jsou v metru načerno vylepené nálepky na její služby. Jenže, co když ta firma bude tvrdit, že ona to nevylepila ani nezadala a že to udělala konkurence, aby ji zničila? Jak jí to dokážeš, když ani nenajdeš při domovní prohlídce její samolepky?
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2686
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 23:05:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiří_t: Ono už se to řešilo. Jenže jakákoliv penalizace cíle té reklamy, nebo firmy, či klubu, co je vylepen, skončí, jak píše Orky, nevyhnutelně u toho, že někdo něco vylepí, aby dotyčného poškodil... A jelikož se to nedá dokázat...usnulo to.

A teď to zazdil i výbor dopravy. Byl to námět opozice, prostě si tam někdo všimnul, že se to stále zhoršuje. Problém asi je, že Hána s Březinou metrem nejezdí, tak je jim to šumák. DP se odvolá na peníze a řešit to nechce nikdo. V DP se za to prostě nikdo nestydí. Úklid dveří vozu jednou za 12 měsíců je absurdní a směšný úlet...

Přitom ty náklady by nemusely být tak vysoké. Najal bych jednoho člověka jen na to. Vybavil ho něčím, co by si vodově nebo tepelně poradilo s lepivostí a vypustil ho na vozy. Ze začátku by to moc nezvládal, musel by dělat celé vrstvy, ale za měsíc dva by se dostal do kontaktu s tempem lepičů a jak by samolepka na místě téměř hned mizela, už by se to tak nevyplatilo.

Druhá věc by mohl být antireklama. Prostě na webu DP zveřejňovat, jaké firmy znečistily vozy DP. Prostě jen seznam...s dovětkem, kolik odstraňování stojí.

5735: Právě proto, že museli vylepit, ale také odstranit tolik samolepek a u každých dveří byli, očekával bych, že ta akce bude mít třeba úklidovou souvislost. Jinak k čemu mi je info na každých dveřích hluboko v přepravním prostoru, když mám mít jízdenku před nástupem... Fakt bych ocenil něco spíš většího ve vestibulu na zdi...dole v metru max ve stojanech, když mě tlačí čas a kupuju jízdenku další.
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 631
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 23:25:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_Šubrt: Jinak k čemu mi je info na každých dveřích hluboko v přepravním prostoru, když mám mít jízdenku před nástupem...

K ničemu. Stejně tak je to k ničemu na dveřích tramvaje či autobusu - tam mohu také vstoupit jen s již potvrzenou SMS-jízdenkou. Souhlas "reklamou" na tento druh jízdenky někde před vstupem do placeného prostoru, tj. pro metro ve vestibulu, pro povrchovou dopravu v každé zastávce.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2150
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 06. července 2011 - 00:31:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Martin_Šubrt: Druhá věc by mohl být antireklama. Prostě na webu DP zveřejňovat, jaké firmy znečistily vozy DP. Prostě jen seznam...s dovětkem, kolik odstraňování stojí.
Furt stejný problém jako ten který jste popsal v první části příspěvku 2686.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2687
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 06. července 2011 - 10:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bugear: Bodré podoledne :-). Ano, bohužel částečně ano. Byl by to ale jen seznam reklam, co byly objektivně zjištěny. S žádným právním nárokem na úhradu škody...prostě seznam... Řada těch firem by ho asi brala spíš jako další reklamu... Ale je pravda, že by to asi narazilo na stejnej problém jako vyvěšování zlodějů na vchody do obchodů... Prostě mě štve, že se DP vůbec nesnaží. Údržbu dělá draze a za dlouho, samolepky sám plácá, kam ho napadne, a tak je hlavně DP je odpovědnej za to, jak metro dneska vypadá. Kdyby měl alespoň náznak vůle to řešit, nebylo by nutné vymýšlet tabule hanby :-).
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 556
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 06. července 2011 - 10:42:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Sice to je trochu OT, ale proč tedy alza.cz může mít na svých stránkách uvedené neplatiče. Sice firmy, ale přes net se dá dohledat prakticky vše o osobách, kteří ji vlastní...
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 747
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 06. července 2011 - 11:22:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odstranovani samolepek za provozu je dobry napad.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2688
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 06. července 2011 - 14:26:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Protože Alza případné soudní výlohy za případně prohrané spory zaplatí ze svého zisku, ovšem DP z peněz města, tedy daňových poplatníků, čehož si zajisté všimnou média a budou vzneseny dotazy :-).

Klavírista: Stačil by fakt ten jeden pracovník. Začal by v depu, odstranil by ty nánosy a pak by se přesunul do provozu. Mimo špičky by měl práci v pohodě. Jen mu sehnat nějaké pěkné udělátko s nějakou horkou párou foukanou pod samolepku a může jít na to :-). V souhrnu by náklady na odstraňování klesly za půl roku na čtvrtinu, či pětinu... Ale vedení DP ani města tyto principy šetření zatím nezná...nezájem...
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2221
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 06. července 2011 - 17:54:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...navíc, když je samolepka čerstvá, jde dolů snadno.
majkrosoft918
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.213.160
Odesláno Středa, 06. července 2011 - 22:02:15    Odkaz na tento příspěvek  

NJ ale setkal sem se s nějakým magorem který tyto nálepky seškrabával šroubovákem ,tímto způsobem uděla/l víc škody než užitku ,i tyto lidi se pohybuji v metru .Já sem se setkal i s nějakýma dolepenýma foliemi na sklech ve dveřích metra ale kvůli nálepkám to asi nebude (možná zapomněli skla projít kalením tak se to dá řešit asi bezpečnostními foliemi )
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2689
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 06. července 2011 - 22:56:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně se líbí, jak v obyčejné diskusi každý k problému přistupuje konstruktivně...přemýšlí o způsobech řešení... Pořád doufám, že jednou začne obdobně přemýšlet v řadě věcí i management DP, radní apod... Na rozdíl od diskutujících jsou za takové přemýšlení placení.
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1674
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 08:27:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt:
Myslím, že vedení DP čeká až začnou remcat zadavatelé placené reklamy, že ty samolepky snižují cenu reklamního prostoru a měli by dost slevu...
Bohužel jsem zjistil, že některé reklamní agentury bohužel výlep nelegálních samolepek nabízejí dokonce jako studentskou brigádu Aspoň mi to říkal jeden kluk, kterého jsem v neděli při lepení chytil a moc se divil, že na něj chci zavolat policii.

Co se týče odstraňování samolepek, tak není nutné nikoho nabírat, protože by ty samolepky mohli klidně sundavat úkliďáci na konečných stanicích, kteří jsou určeni přímo k úklidu odstavených souprav.

(Příspěvek byl editován uživatelem Prox.)
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2222
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 08:52:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anebo svépomoc. Já jako prostý kaštan začal jednou sundavat čerstvé samolepky za zády těch, co je lepili. Nezmlátili mě, ani nic jiného neudělali, ani se nepokusili, ačkoli to byli čtyři puberťáci.
Slídil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 7-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 09:54:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se hlavně divím, že ty samolepky nenechali seškrabat ten den, co se stávkovalo. Škrabka stojí pár šupů a mohli to dělat ti, co nechtěli stávkovat.

Chtěl bych se zeptat, Podolské nábřeží se předělá na pražce a S49, nebo se tam vrátí ta dementní BKV ? Díky.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2690
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 10:32:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

:-) Navrhuju vyměnit menagement DP za zdejší osazenstvo. Každý další příspěvek, pořád nové a nové nápady a možnosti :-).

Slidil: BKV v Praze, s výjimkou dočasných oprav částí úseků, na nichž ještě jsou, naštěstí odzvonilo. Takže pražce a S49.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2411
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 12:57:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nevím, díky těm nálepkám se člověk při cestě metrem aspoň tolik nenudí Takže do rámu okna nástěnku a cedulku "Volný výlep"!
Genetičtí inženýři lámou její kód, po Praze se o nich šíří,že jezdí tramvají, strkají hlavy pod vodovod a pak i oni nakonec podléhají. (Pavel Dobeš - Něco o lásce)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)