K-report
 

Archiv diskuse Transformace DP Praha, a.s. do 14. 11. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Tramvaje a metro » Transformace DP Praha, a.s. » Archiv diskuse Transformace DP Praha, a.s. do 14. 11. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 168
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 13:44:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Není tomu tak, DPP peníze vidi az po vymozeni. Ostatne tomu napovídá i onen postup se ztracenou obcankou, kdy by zastavení exekuce musel provést DPP, ne AK.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11565
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 17:31:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pankreas: mám pocit, že tomu tak není, že vymáhací firma od DPP pohledávku kupuje.
Orel už má zase limit. Tak nebude v rámci šetření s příspěvky vůbec reagovat na tyto zvuky: Ťuntík, Ignác, Hroch, McB, 262, Bdlm, 3xHonzík, Žel.provoz, Sergej11, Jtb, Corllin, Domin, neli13, Pm1, Vetinari ve všech podobách (další jména budou postupně aktualizována a přidávána). Ze stejného důvodu tímto děkuji všem, kteří mi vyjádří souhlas, pochvalu nebo odpoví na dotaz.
Pavel_Hasenkopf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 11-2011
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 18:53:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vaše pocity jsou dojemné. Nekupuje. Ani to si DP neumí ošetřit.

Klientem Podkonického je DP zastoupený Sokolem.

(To není pocit, to je informace ze soudního spisu - viz vzor žádosti o sloučení řízení výše /11.11.11, 14.33/ - tam je přesně uvedeno, kdo je oprávněným.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel_Hasenkopf.)
Ropid je zbytečný, přežil se. To málo, co má dělat, je třeba outsourcovat.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1290
Registrován: 6-2004
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 20:10:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A zase jsme u pohádky o slušném občanovi (tzn. já) a těch ostatních, co přijdou pověsit výš, ať se houpají. To samozřejmě platí pro drobnou kriminalitu (nebo jen pochybný stín podezření) a vůbec co je dost jednoduché a můžu si u toho ukázat prstem (mimo sebe). Systémová prohnilost je něco jiného, s tím se nedá nic dělat, tak si alespoň na těch malých spravíme chuť a vybijeme frustraci.

Mě tahle potřeba za všech okolností pochlebovat katovým pacholkům (zde hocek-boys) prostě přijde jako další z projevů malosti tolik typické pro Kotlinku. Chápu, že je to v podstatě kombinace mnoha faktorů vč. dějin několika staletí, nicméně jsem rád, že jsem pryč.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1811
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 20:29:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ono je to někde výrazně lepší?
Snažím se dost cestovat a přijde mi, že každá země má něco.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 762
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 20:37:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich: A zase něco co mě vytáčí. Někdo nadává jak je ten druhý výše horší. Každý nadává na politiky atd., ale pokud se to nezlepší od zpoda, tak nahoře to bude stejné.

Takže když si budeme hrát na ideální společnost, tak nebudeme potřebovat vůbec "hocek-boys", protože každý bude mít OC, jízdenku a největší výdělkem bude 50 Kč za zapomenutí.

Když tedy opět projdeme tu kauzu. Lidé sami přiznali, že na černo jeli 5x až 6x. To už jsou pro mě profi cestující jezdící na černo. Takže zloděj volá chyťtě zloděje?

Shrnme si to. Nikde nepíšu, že se zastávám revizorů, ale kdyby lidi vědomě na černo nejezdili, tak oni nemají práci, nevznikají konflikty a nejsou takové problémy.

Milý hnidopichu, nikdo nikomu nepochlebuje, ale třeba v NY ti za jízdu na černo dají klepeta a týden kriminálu a to jsou ty všespásné svobodné USA a pochybuji, že přístup bude lepší než od našich revizorů.
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 21:16:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja to vzdavam. Chápete, ze celou dobu mluvím o nevyhodnosti pro oprávněného, tedy DPP? Nerozumím tomu, co vám na stávajícím nastavení přijde správného.
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 21:20:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anebo ještě jinak: účelem exekucniho řízení není ani výchova, ani trest, ani obohacování právníků, ani existenční likvidace dlužníka, ale vymozeni dluhu pro věřitele. V tomto jedinem dnešní systém hanebne selhává, náklady n-tych řízení v dusledku muže nest sám DPP a vy tomu kdoviproc tleskate.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11572
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 21:55:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moje pocity, pane Hasenkopfe, jsou sice dojemné, ale založené na realitě: Brněnský DP pokuty prodává, viz:
http://brno.idnes.cz/Brno-zpravy.aspx?c=A081103_200744_brno_taj
a pražský jakbysmet:
http://www.stop-korupci.cz/index.php?dok=00900000000182,det
Velmi lituji, že jsem vás jako laik přistihl na švestkách, ale nemohl jsem jinak. jak mě znáte, pravda je mi svatá.
Natvrdo je to pak napsáno zde: Dopravní podnik totiž nezaplacené pokuty postupuje firmě, která si účtuje také náklady spojené s vymáháním částky. (http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-52716700-jizda-nacerno-po-praze-v yjde-az-na-tisicovku-bez-jizdenky-jezdi-kazdy-desaty)
Orel už má zase limit. Tak nebude v rámci šetření s příspěvky vůbec reagovat na tyto zvuky: Ťuntík, Ignác, Hroch, McB, 262, Bdlm, 3xHonzík, Žel.provoz, Sergej11, Jtb, Corllin, Domin, neli13, Pm1, Vetinari ve všech podobách (další jména budou postupně aktualizována a přidávána). Ze stejného důvodu tímto děkuji všem, kteří mi vyjádří souhlas, pochvalu nebo odpoví na dotaz.
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 22:58:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Zadny z tvych odkazu nedoklada tve tvrzeni, tj. ze DPP pohledavku prodava. Ze DPP sve poihledavky vymaha a ze si na to najima jine subjekty, je prece uplne jina pisnicka.
Prodejem pohledavky se prece meni osoba veritele, ktery pak dalsi kroky podnika ne "ve jmenu nekoho", ale na sve vlastni triko. K upusteni od exekuce by tedy nebyl potreba souhlas DPP.

Nedavno vysel v Respektu clanek o tom, jak jisty pan mel rovnez mrzeni kvuli slohnuty obcance. Tam je nemravnost jeste zretelnejsi: Soudni obsilky na svem starem bydlisti prebiral a soudy skoncily v jeho prospech. To nemelo vubec vliv na to, aby dalsi jeho pripady z tohoto obdobi DPP + AK vyradily z "fronty dokumentu" (uz to je ukazka, jak v podani DPP vypada pece radneho hospodare). Onen dobry muz se prestehoval, zmenu adresy radne nahlasil. To doklada i to, ze se pripadem zacal zabyval mistne proslusny soud, ktery vsak veskerou komunikaci vedl z neznamych duvosu na predchozi adresu, ackoli nova mu byla znama (!!). Tim padem doslo k exekucni eskalaci.

Sam JUDr. Broz rika, ze trvani na exekuci v takovem pripade neni uplne v poradku, nicmene klient (DPP) si v ni vyslovne preje pokracovat (!!!).

To dokazuje: Veskera rizeni jsou vedena jmenem a vuli DPP. Nehospodarnost neslucovanych rizeni pro DPP je zrejma. Zrejma je i nemravnost nekterych rizeni, kdy si je DPP vedom materialni neopravnenosti vymahani, a presto je odmita ukoncit. Co se tu vsichni porad snazite obhajovat?
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2886
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 23:21:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: http://www.dpp.cz/advokatni-kancelar/

Z toho odkazu též nevyplývá, že by DP pohledávky prodával, jen pověřil firmu vymáháním. Od nástupu Dvořáka tedy jinou než sokolníky :-).

I když je možné, že DP kdysi nějaké nevymahatelné pohledávky prodal, ale info o tom jsem nikde nenašel.
Pavel_Hasenkopf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 11-2011
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 23:28:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:

Měl jsem Tě za chytřejšího.

Tak znova:

"Oprávněný: Dopravní podnik hlavního města Prahy, akciová společnost, se sídlem: Sokolovská 217/42, PSČ 190 00 Praha 9, IČ: 000 05 886

Právně zast.: JUDr. Tomáš Sokol, advokát
AK Brož & Sokol & Novák
se sídlem: Sokolská 60, PSČ 120 00 Praha 2
adresa pro doručování: Ječná 39a, 120 21 Praha 2
číslo ev. ČAK: 00789

...

Povinný: ...

Návrh na nařízení exekuce pro částku ..."


To je CITACE ze soudního spisu, hlupáku.
Ropid je zbytečný, přežil se. To málo, co má dělat, je třeba outsourcovat.
Pavel_Hasenkopf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 11-2011
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 23:31:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt:

Tak inkasní společnost? Tak to je ještě o řád větší prasárna. To jsou ti, kteří neustále posílají "upomínky" s nápisem EXEKUCE, vyhrožují vším možným, balancují na hraně zákona a spoléhají na to, že se někdo vyděsí. V podstatě vymahači. Víme, jak to dopadlo, když s vymahači operoval ČEZ.
Ropid je zbytečný, přežil se. To málo, co má dělat, je třeba outsourcovat.
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 23:35:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jinak ano, DPB sve pohledavky postupuje.

Tam je mimochodem moc pekny pripad, kdy jedna pani uhradila svuj zavazek DPB, ktery vsak uz svuj zavazek postoupil vymahacske firme (aniz ji o tom jakkoli zpravil). Firma po trech mesicich roboticky podala navrh na platebni rozkaz, pani podala odpor s tim, ze dluh uhradila DPB. Vymahaci zalobu stahli s tim, ze chteji uhradit naklady na rizeni a pravni ukony, vcetne castecneho zpetvzeti zaloby. Na toto soud pristoupil (!!), takze pani by musela zaplatit v dusledku vic, nez na kolik byla puvodne narokovana castka (!!!). Tuto imbecilitu nastesti zatrhl Ustavni soud s tim, ze inkonzistence oduvodneni rozsudku je do oci bijici.

Take to ukazuje na uroven te masinerie, kdy se jen do sablony sypou jmena, k zadnemu vecnemu prezkumu nedochazi a ven se sypou prachy.

Ne, to neni v poradku.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 764
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 23:36:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel: Tak ted začínáte už zacházet tam kde už tomu vůbec nerozumíte.
Ani nevíš jak mě mrzí, že ČEZ stáhnul zadek a od útvaru NTZ upustil. Tam to bylo ještě směrodatnější, protože kdo se napíchne za hodiny to neudělal ani omylem a ani nedopatřením, ale naprosto s plným vědomím že bude krást.

Víte co je největší prasárna? Vůbec někomu ty peníze dlužit. Takže bych vám radil hodit zpátečku, začal se starat sám o sebe a neplést se do nečeho čemu nerozumíte nebo snad sám někomu dlužíte a vadí, že vám chodí tyhle dopisy a nebo klepe exekutor na dveře??

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 23:38:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PH: Jsou ruzne inkasni spolecnosti. Tu DPP neznam, nicmene obalky EXEKUCE a jine prasarny posila M. B. A. z Jesenika, ktera pohledavky po splatnosti (a zacaste i po promlceni, pripadne pohledavky neexistujici) za hubicku skupuje a pak se snazi obesilane sprostym zpusobem zastrasovat.
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 23:39:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Vite, u inkasnich spolecnosti to je tak, ze jedna strana ma pocit, ze ma pohledavku. Obeslany muze mit jiny nazor. V takovych pripadech obvykle rozhoduje soud, ne dojmy a zastrasovani.
Pavel_Hasenkopf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 11-2011
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 23:41:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Btw, je zvláštní, že ti vymahači sídlí na stejné adrese, kde sídlil jeden tak nepěkně proslulý exekutor, že ho ze svých řad vyloučila dokonce i Exekutorská komora, a to už je docela co říct. Mimochodem, ta komora, která před časem ze svého čela sesadila právě Podkonického. To jen aby bylo jasno, s kým se DP paktuje.
Ropid je zbytečný, přežil se. To málo, co má dělat, je třeba outsourcovat.
Pavel_Hasenkopf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 11-2011
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 23:44:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Pokud Tě to mrzí, tak sorry, ale vrátíme se k vykání. S lidmi, jako jste vy, si nemám co říct. Velmi vám přeji, abyste se dostal do dluhů, a ani nevěděl jak. Až budete potřebovat pomoc právníka, na mne se neobracejte a hezky si zaplaťte advokáta.
Ropid je zbytečný, přežil se. To málo, co má dělat, je třeba outsourcovat.
Pavel_Hasenkopf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 11-2011
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 23:50:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pankreas:

Ano, MBA znám. To horší v oboru. Na mou matku to zkoušeli 3 roky po její smrti kvůli pevné lince. Ty používá Telefónica, nakonec jsem si tam podal jednu paní z vedení, a najednou to šlo, byť její podřízení držkovali a zvládli ještě dvě kola obstrukcí. Jinak na MBA a vůbec inkasní společnosti doporučuji vůbec nereflektovat a komunikovat výhradně se soudem. A trvat na doložení nároku.

Jo, chtělo by to zákon o inkasních společnostech. Že tuhle živnost může dělat doslova kdokoli je poněkud zvláštní.

Nebylo by číslo toho rozhodnutí ÚS stran té paní z Brna? Třeba na mail, díky.
Ropid je zbytečný, přežil se. To málo, co má dělat, je třeba outsourcovat.
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 23:55:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PH: IV.ÚS 2338/08 (N 108/53 SbNU 363)
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 765
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 23:59:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel: Asi takhle. Pokud vědomě porušuji předpisy, musím čekat problém = pokuta. Pokud ji nezaplatím musím očekávat reakci. Pokud mám důkazy, že se to nestalo doloženou právními podklady. Viz ztracená občanka, doklad z ÚMČ, od PČR tak se klidně budu soudit a vyhraju. Viz případy co jsou na netu. Osobně bych se radši obrátil na kvalifikovaného právníka, než na někoho z kdo si myslí, že je právník, když viděl pár dílu Perryho Masona a nebo Matlocka...

Ale narovinu, nebude se zastávat lidí, kde jejich obhajoba začíná slovy jel jsem jenom 5x nebo 6x na černo, ale ne 36x je pro mě spodina, která si nemá na co stěžovat a jenom platit a děkovat, že není odsouzen minimálně s podmínkou.

Opakuji. Měl jsem už pokuty od DPP,PČR i MP a nějak mě žádná inkasní spolenost ani AK dokonce ani exekutor nekontaktoval. A budeš se divit mám kreditní kartu, úvěr, faktury za mobil, pojistku na auto, elektřinu, vodu a dostal jsem maximálně první upomínku a tu hned uhradil a to ještě byla ta pojistka, protože mi neprošel TP z účtu
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 9-2003
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 00:04:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: S tim ja proste nemuzu souhlasit. Ano, muzeme to oznacovat za spodinu, ale i spodina ma snad narok na elementarni zachazeni podle prava. Nebo bylo v poradku, kdyz se ruzne nevyresene vrazdicky, kradeze a jine prijemnosti bez vetsiho nalezani pravdy hazely na nejblizsiho dostupneho pobudu, protoze svym neprilis cestnym zivotem si to tak nejak zaslouzil? Takovym pobudou a zevlakem byl kuprikladu i jisty Hilsner...

Uroven zeme se ostatne pozna predevsim podle urovne veznic a cizinecke policie - protoze prave vezni a cizinci jsou ti, kteri si podle mineni mnohych "svuj problem zavinili sami, a tak si nejaky ten ustrk vicemene zaslouzi a nemaji si co stezovat".
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 9-2003
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 00:09:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak pokud doslo k chybe v dorucovani, nalezaci rizeni skoncilo a vec ma exekutor, doklad o ztracene obcance uz je k nicemu. On je ostatne casto k nicemu uz v tom rizeni nalezacim, protoze urady uz ho skartovaly, takze neexistuje...

Porad navic odbihas od toho, co pisu ja: neslucovani pohledavek je z hlediska veritele fantasticky neefektivni a po zatlaceni povinneho do hmotne nouze se muze obratit prave proti DPP, kdy naklady na vymahani treti az n-te pohledavky zaplati Podkonickemu & Sokolovi sam. To si jako libustku muze dovolit plne soukroma firma, kde jsou s tim majitele plne s rozumeni a v pohode; ne dotovana mestska akciovka.
Pavel_Hasenkopf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 11-2011
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 00:10:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pankreas: Děkuji.

9001: Lituji, s vámi končím. Vy jste ten, co by nejradši lynčoval. A s takovými lidmi se nebavím.
Ropid je zbytečný, přežil se. To málo, co má dělat, je třeba outsourcovat.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1813
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 00:18:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zkusím do toho opatrně vstoupit
9001: může se Ti přihodit, že někdo bude po Tobě chtít peníze aniž bys o tom věděl. Způsobů je mnoho, od dědictví po to, že někdo zfalšuje některý Tvůj doklad. Prostě se to stát může. Myslím že zde nikdo nezpochybňuje jízdu na černo, ale zpochybňuje to, že pokutu schválně nechaj ležet 9 let a pak ji opráší a s úroky jdou vyzvednout.
9001: ještě by mne zajímalo, jak poznáš kvalifikovaného právníka. Taky jsem si nemyslel, že když tchán dostane mrtvici a nemůže mluvit a ani psát, tak že se se mnou nebudou firmy UPC a GE Money bavit. První nezajímalo, že je tchán v nemocnici i když sem to doložil, prostě za TV, telefon a internet pěkně plať. A kavlifikovaný právník Ti poradí, že se máš soudit. A do té doby co ... do té doby plať.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 766
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 00:19:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pankreas: Přesvědčil jste mě. Ale i tak si stojím, že za tím, že mají platit to co je prokázané. Tedy 6 jízd + náklady vymáhat nadále.

Díky za přirovnání k Hilsnerovi, ale tady je to trochu jiné. Když i sám obviněný přizná, že pochybil, tak není co řešit. On se nikdy dobrovolně nepřiznal.

K poslední větě. Víte kdo ji pronesl?

Gabuliatko: Výrobní tajemství . Ne dělám si srandu. Přece jenom má práce má i jiné výhody.

K tomu UPC. To je bohužel jasně dané. Smluvní vztah stále běží, smlouva je platná a dotyčný je stále způsobilý k právním ukonům. Chápu nelidskost, ale právně to je ok. V bance to je trochu jiné. Pro tyhle případy má být určen někdo další kdo může s účtem nakládat.;-)

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1814
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 00:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PH: mám trochu osobní dotaz. Baví Tě to, poříd psát s kým tady končíš? A měnit si své přezdívky?
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 9-2003
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 00:24:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Ano, necht sve zavazky plni. Pro vsechny strany vyjma Podkonickeho je vsak vyhodne, kdyz tak budou cinit sloucenim jednotlivych pohledavek.

Priklad "hazeni na pobudu" jsem pouzil jako reakci na oznaceni dluzniku za spodinu, u kterych je jedno, jestli dluzi za 6 nebo 31 cernych jizd. Mam pocit, ze tu sla rec o nebezpeci odcizenych dokladu nebo multiplikace prestupku revizory, kdy se po uplynuti dostatecne zamrivaci doby (pripadne opeprene nejakym tim nedorucenim) tezko da cokoli z pocize zalovaneho dokazat.

Posledni veta? Takhle ji nepronesl asi nikdo, je to shrnuti velmi caste reakce verejnosti na sikanu cizincu nebo veznu. A cim dal vic i dluzniku...
Pavel_Hasenkopf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 11-2011
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 00:25:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Do té doby platit na účet u notáře, aby pak nebyl problém dostat ty peníze zpátky přitom jsi nebyl v prodlení a nenaskakovaly úroky. Já měl tohle s Telefónikou, když umřela máti a O2 ne a ne pochopit, že pevná linka se nedědí. Pravda, že kdybych náhodou nebyl právník na Hradě, asi bych se tam dodnes musel hádat s nějakými fachidioty, pokaždé jiným.
Ropid je zbytečný, přežil se. To málo, co má dělat, je třeba outsourcovat.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1815
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 00:26:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: ještě k tomu dodám, že mám tu vlastnost, že něco dělám, potřebuji k tomu šroubovák a kleště. Držím šrobovák, položím šroubovák, vezmu kleště. Potřebuji šroubovák, 10 minut ho hledám. Pouze díky mé drahé ženě sem schopen udržovat účetnictví v chodu. Nejsem schopen si zapamatovat co se má zaplatit zítra a co až za týden, zda sem něco platil. Takže zapomenout zaplatit nějakou fakturu pro mne není nejmenší problém. Naštěstí sou společnosti slušné a posílají upomínky a protože nebydlím v Praze tak mne dost úřednic na okrese zná. Kdyby si mne chtěl někdo vychutnat tak 9 let počká a k částce za popelnici přidá úrok, náklady na vymáhání a sem v ***.
Pavel_Hasenkopf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 11-2011
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 00:26:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: A dost. Já sem na rozdíl od Tebe píšu pod svým jménem. A s lidmi, jako je 9001 se prostě nebavím. Tečka. Podobně se nebavím s lidmi, kteří žerou psy, i když to není nelegální, prostě se mi eklují.
Ropid je zbytečný, přežil se. To málo, co má dělat, je třeba outsourcovat.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1816
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 00:29:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pevná linka se nedědí? To je mi novina, já myslel že to je normální závazek a součást dědictví. Podle čeho se nedědí?
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1817
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 00:31:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já zas na rozdíl od Tebe mám tu přezdívku od doby prvního přihlášení a občas zajdu na sraz fóra.
PS: Snažím se vychovávat děti. Dupání jsem zjistit, nefunguje. Jen sedí a blbě koukaj. Možná kočky reagujou jinak.

(Příspěvek byl editován uživatelem gabuliatko.)
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 9-2003
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 00:32:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smluvni vztah konci smrti jedne strany. Pevna linka neni pujcka, pevna linka je prubezne fakturovana sluzba. Ze si to napr. loupeznici z T-M vykladaji jinak (resp. to na pozustale vselijak zkouseji), je jina vec.
Pavel_Hasenkopf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 11-2011
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 00:36:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dědí se věci a práva k nim, ne smlouvy. Jedinou výjimkou je přechod nájmu a přechod stavebního spoření, a proto to právě u těchto dvou typů je výslovně napsáno. Takže telefonní linka se dá pouze převést, tj. uzavřít nová smlouva, se souhlasem obou stran. Dlluh na ní vzniklý do dne smrti se samozřejmě dědí.
Ropid je zbytečný, přežil se. To málo, co má dělat, je třeba outsourcovat.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1818
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 00:37:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pankreas: rozumim, jasné stručné výstižné, děkuji
PH: jj UPC mě přesvědčovalo, že se musí platit až do dne dědického řízení.

(Příspěvek byl editován uživatelem gabuliatko.)
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1291
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 00:41:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko:

Každé místo má něco (všude jsou lidi a s námi je vždy nějaká potíž... a bez lidí by to taky nebylo ono), ale ne všude je to ona malost.

9001:

Proč mám pocit, že byste nejraději právo Šarí'a (nebo pokud máte "vlastenecké" sklony něco podobného z vlastního středověku). US situaci kolem kriminality obecně nezvládají, o čemž svědčí jak míra násilné trestné činnosti, tak velikost vězeňské populace nemaje obdoby ani v Rusku nebo Číně. Takže nevím, jestli bych sem tahal NYC. Ani Němec se s tím ale obvykle nepáře... mj. na notorické neplatiče může pomoci progresivní sazba pokut.

Pořádek musí být, ale je potřeba postupovat civilizovaně a v mezích přiměřenosti. V podstatě to je podobné, jako kdybych schvaloval střelbu po těch, kdo přecházejí (a někteří (sic!) opakovaně) na červenou, což je samozřejmě jednoznačně protizákonné chování. Nicméně bez ohledu na literu zákona je takové volání socio-patické.

Nehledě na to, že když budete takto "spravedlivě" důsledný, tak můžete (což si zcela zřejmě neuvědomujete) skončit na druhé straně a být "námi slušnými" zcela stejně zatracen dříve, než se nadějete. A to třeba hloupým omylem.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 767
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 00:46:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Tohle beru. Já jsem zatím svoji životní účetní nenašel ;-). Jenže je rozdíl zapomenout zaplatit popelnici, protože tam už je x let a platí se jednou za rok, a tím že mě chytí revizor a vím že mi pokutu dal a že jsem mu občanku dal a že to je poměrne lechce vymahatelné.

Pavel: Tak jsem se poučil i o Vás. Ústavní a mezinárodní právo je trochu jinde, než to co řešíme tady.
Já vím, že se se mnou už asi bavit nebudete, ale jak vám pomohlo, že jste právníkem na Hradě? To se tím oháníte při každém jednání? Nějak mi to do toho nezapadá. Víc bych se příkláněl, že k řešení těhle problémů Vám pomohla fakulta UK, která je v podhradí.
Pavel_Hasenkopf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 11-2011
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 00:49:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko:

To, co se tady stalo na jaře, bylo daleko za hranicí běžné hádky a nelze to vzít zpět. Mou chybou bylo, že jsem se nechal vyprovokovat a vyštvat a následně se nechal zabanovat. Ale zase jsem o spoustě lidí ztratil iluze a pochopil, co jsou zač. A nemíním jim vyklízet pole. A protože někteří tady neustále operovali tím, jak měním nicky, jeden dokonce, když se konečně dopátral mé identity (prozradil jsem mu ji, přestože ji tu znají skoro všichni), vypustil "ha", jako by odhalil kdovíco, a okamžitě to začal spojovat s tím, že jsem poradce prezidenta atd. (to jsem mu neprozradil, to věděl ihned, hošík), řekl jsem si, že nejlépe bude sem psát prostě pod svým vlastním jménem. Na rozdíl třeba od zaměstnanců Ropidu či DP si to mohu dovolit a má to tu výhodu, že mne nemůže nikdo "odhalit". Mimochodem, nick jsem použil jiný jen jeden, byla to zmije a měla tyhle pány zpovzdálí glosovat; zřejmě to dělala dobře, protože si okamžitě běželi stěžovat redakci. Pochopil jsem, že ani smysl pro humor nemají. S tím, že bych ještě někdy zašel na nějaký sraz, nepočítám, spíš se sejdu jednotlivě či ve skupině s lidmi, se kterými se budu chtít sejít (a oni se mnou).
Ropid je zbytečný, přežil se. To málo, co má dělat, je třeba outsourcovat.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 768
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 00:57:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich: Až tak daleko ne. . Jestli chodíte na TF, tak si víte, že zastávám progresi u přestupků. Parkovaní na pěší zoně vs jízda na červenou atd. Jenom jsem pro důsledné vymáhání a dodržování svých vlastních poviností. Jak mnohým nedochází, demokracie přináší i povinosti. Bohužel na to většina lidí zapomíná a doufá, že se ze všeho vykecá a vykroutí.

Jak se tu už uváděl ČEZ a černí odběratalé. Tam je snad někdo nutil? Proč já mám platit skoro 50 000 ročně za elektřinu a někdo si ji bude beztrestně brát.

To samé s MHD. Budto si kupuji legitku a nebo podstupuji riziko chytnutí, ale bez keců zaplatím v dané lhůtě.

Takže ano, důsledně vymáhat adekvátní tresty. Jak už píšu po několikáté. Měl jsem několik pokut a vždy je v termínu vyřešil
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11576
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 06:57:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PH: Ok, měl jsem takový dojem že Praha prodává jako Brno, ale hádat se nebudu. O nickách ovšem ano, kromě Zmije ještě Skaut, pak různé varianty Vetinariho včetně čísel.
S konečnou platností si myslím, že za zboží se má platit a že slušnej člověk si zapamatuje poprvé, když se mu stane něco takového jako nezaplacení a učiní opatření aby tomu příště předešel (např. lepší evidencí faktur, když to tu nadnesl gab. - já se třeba bráním tím, že veškeré platby mám zastaralou metodou přes SIPO na poště a tak mám každý měsíc jistotu a přehled a zjistím, když se mi papírek neobjeví ve schránce Jinak bych v tom měl taky bordel). Případy, které se tu popisují jsou případy chronických opakovaných bezstarostných lehkoživků a nezaslouží si soucit, to very sorry.
Orel už má zase limit. Tak nebude v rámci šetření s příspěvky vůbec reagovat na tyto zvuky: Ťuntík, Ignác, Hroch, McB, 262, Bdlm, 3xHonzík, Žel.provoz, Sergej11, Jtb, Corllin, Domin, neli13, Pm1, Vetinari ve všech podobách (další jména budou postupně aktualizována a přidávána). Ze stejného důvodu tímto děkuji všem, kteří mi vyjádří souhlas, pochvalu nebo odpoví na dotaz.
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 08:00:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak takový kapitalismus nechci ani omylem. Že někdo zapomene něco zaplatit a pak si na něm smlsnout, to je podle mě proti lidskosti.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2887
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 09:57:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM, 9001: Byste se divili, jak rychle můžete i s průběžným placením spadnout do exekuce. Co si tak vybavuju z vyprávění, stačí třeba jedna složenka za odpad vyplněná s překlepem. Než to město zpracuje, můžeste se přestěhovat a najdou vás spolehlivě až exekutoři. Nebo třeba takové ukončení smlouvy u UPC. Vracíte modem za 5000, ale nesmíte osobně, jen poštou. Uděláte to, ale spolehlivě vám to příjemce zapře až v okamžiku, kdy už těžko najdete doručenku. Nechávejte si jí 5 let... No a ztracené doklady s potvrzením, že je nemáte, jak se tu probralo, vás také často nezachrání. Přinejmenším se opotíte a strávíte měsíce vysvětlováním, prošením apod. Takže bych opravdu netvrdil, že tyhle věci se stávají jen lehkoživkům...
Pavel_Hasenkopf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 11-2011
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 10:54:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"O nickách ovšem ano, kromě Zmije ještě Skaut, pak různé varianty Vetinariho včetně čísel."

Jen dokazuješ svou malichernost a přízemnost.

Různé varianty Vetinariho jsou stále jeden Vetinari a každému je to jasné. Žádná snaha vydávat se za jiného. Kdo je nebo byl Skaut, nemám tušení. Ale psal hezky, to zas ano. A taky mi tu hodně chybí Bručoun.

Btw, taky jsem používal "P.H.". To je taková šifra, diktovaná leností :-) ... a jinak by mělo záležet na obsahu, ne na tom, co kdo píše. Ty jen dokazuješ, jak hluboce máš tu normalizaci pod kůží.
Ropid je zbytečný, přežil se. To málo, co má dělat, je třeba outsourcovat.
Pavel_Hasenkopf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 11-2011
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 10:55:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fkam: Souhlasím.
Ropid je zbytečný, přežil se. To málo, co má dělat, je třeba outsourcovat.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11577
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 11:40:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan Hasenkopf: je velmi důležité vědět nejen CO ale i KDO píše. Velmi často pak to CO dostává jiný význam.
Fkam: z 99% nejde o náhodná opomenutí, ale o systematickou lehkomyslnost. Pan Hasenkopf to démonizuje, protože potřebuje materiál proti revizorum, které nemá rád, neb ho údajně šikanují, protože místo aby předložil tramvajenku (kterou vždy má) a bylo hotovo, tak ty revizory různě prudí (viz jeho příběhy před několika lety popisované zde) - já to taky občas dělám, ale já mám 105 kilo a dva metry , takže jsou na mě revizoři za všech okolností laskaví. Právě tak démonizuje změny, které dělá Ropid na marginálních okrajových vymetácích, protože... atd., atd. Já to tak dělám se Švejkama, tak to spolehlivě poznám, to víte , nikdo nejsme svatej. . Podivejte se, když si omylem v obchodě strčíte do kapsy čokoládu a nechytnou vás a uděláte to podruhý, jste zločinec. Pokud vás chytnou, a vy z toho nevyvodíte poučení že v obchodě musíte myslet na nakupování, ale vyvodíte z toho, že příště musíte ukrást flašku alkoholu, jste zločinec rovněž. A takto jednají konkrétně černí pasažéři, neplatiči elektřiny a podobně.
Právě proto, že poměrně silně věřím ve spravedlnost si myslím, že ty příhody co se tak medializují nejsou o poctivejch lidech.
Orel už má zase limit. Tak nebude v rámci šetření s příspěvky vůbec reagovat na tyto zvuky: Ťuntík, Ignác, Hroch, McB, 262, Bdlm, 3xHonzík, Žel.provoz, Sergej11, Jtb, Corllin, Domin, neli13, Pm1, Vetinari ve všech podobách (další jména budou postupně aktualizována a přidávána). Ze stejného důvodu tímto děkuji všem, kteří mi vyjádří souhlas, pochvalu nebo odpoví na dotaz.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4033
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 12:32:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové Káem a 9001 si nechtějí připustit, že chybka je spíše na straně systému (a bezprávního státu), který po nepořádnících může vymáhat neekvivalentní částky (1000 násobky apod.). A to i proto, že taková pochybení se stávají naopak oblíbeným kšeftem veřejného sektoru s privátními vymahačskými bandami. Ten systém je totiž založen bezprecedentně na vině podezřelých, ač prokazatelně nebyli se svým obviněním seznámeni. Na druhé sraně nepostihuje ty, co se opravdu postihu šikovně vyhýbají.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 12:39:25    Odkaz na tento příspěvek  

Tak snaha každýho predátora je postihovat hlavně ty, co se neuměj nebo nemůžou bránit .. to je vždycky ta nejbezpečnější a nejmíň pracná oběť. Zákon džungle rulez.
Pavel_Hasenkopf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 11-2011
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 12:58:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: A Vandase bys volit nechtěl?
Ropid je zbytečný, přežil se. To málo, co má dělat, je třeba outsourcovat.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11579
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 13:35:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan Hasenkopf: Ale ani ne. Nevim z čeho usuzuješ, já tady celou dobu dávám najevo spokojenost se stávajícíim systémem - něco ukraneš, někoho podvedeš, odsouděj tě, řeknou ti poprvý, podruhý a potřetí abys zaplatil no a pak tě zexekuujou. Mě to tak jako stačí.
Orel už má zase limit. Tak nebude v rámci šetření s příspěvky vůbec reagovat na tyto zvuky: Ťuntík, Ignác, Hroch, McB, 262, Bdlm, 3xHonzík, Žel.provoz, Sergej11, Jtb, Corllin, Domin, neli13, Pm1, Vetinari ve všech podobách (další jména budou postupně aktualizována a přidávána). Ze stejného důvodu tímto děkuji všem, kteří mi vyjádří souhlas, pochvalu nebo odpoví na dotaz.
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 9-2003
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 16:19:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Kdyby to tak bylo, bylo by to hezky. Vzhledem k tomu, ze u nas neni povinnost dluznika o zavazku informovat, dorucovaci praxe je pochybna (soud zacaste obesila na adresu uvedenou v zalobe, aniz si jeji relevanci jakkoli overuje), pohledavky se ucelove rozdeluji bez ohledu na hospodarnost rizeni i prospech veritele a donedavna se nesmirne zverskym zpusobem zneuzivaly rozhodci dolozky, se soucasnou praxi byt obecne spokojen nemohu.

Konkretni praxe vymahani pohledavek DPP je navic pochybna z duvodu, ktery jsem napsal nekolikrat vyse.
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 437
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 22:14:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pankreas: Jako na zavolanou dnešní Reportéři ČT, v třetí reportáži je zrovna jeden černý pasažér, kterého je nutné ztrestat.
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3912
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 22:27:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A něco na stejné téma od sousedů...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 10-2002
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 22:35:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechci hodnotit kdo a zda jel na černo, ale DP má skoro každý týden z ostudy kabát. A nejsou to řidiči nebo jiní zaměstnanci kdo dělají DP špatné jméno. Asi by se měli kompetentní zamyslet jak se prezentují na veřejnosti, od toho jsou ostatně mediální odborníci. Jediná klika je, že DP tímto o nic nepřichází.
Pavel_Hasenkopf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 11-2011
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 22:52:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jediná klika je, že DP tímto o nic nepřichází.

Dobré jméno je "nic"?


Ale začíná to pěkně bublat ...
Ropid je zbytečný, přežil se. To málo, co má dělat, je třeba outsourcovat.
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1084
Registrován: 10-2002
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 23:08:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DP má nějaké dobré jméno?
To je něco co ke svému fungování nepotřebuje.
Pavel_Hasenkopf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 11-2011
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 23:13:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byly doby, kdy DP dobré jméno měl ...
Ropid je zbytečný, přežil se. To málo, co má dělat, je třeba outsourcovat.
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1085
Registrován: 10-2002
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 23:24:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je jiná doba....
Pavel_Hasenkopf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 11-2011
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 23:54:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Je jiná doba...."

To si právě říkaj všichni a používaj to jako alibi. Je jiná doba, já nic, já jen efektivně hospodařím ... alibismus všude, kam se jeden podívá. Teď budeme dokonce trestně stíhat právnické osoby, protože na hledání konkrétních pachatelů uvnitř nich pomalu rezignujeme ... jo, je holt jiná doba. Jinak bychom to neudělali, ale je jiná doba ...

pí Vysoudilová jen tlumočí stanovisko ... p. Hocek jen dodržuje předpisy ... revizoři jen dodržují pokyny ... ředitel DP jen plní politickou objednávku ... politici jen naslouchají přání voličů ... a voliči někde jen dodržují pokyny. A v podstatě se všichni bojí cokoli rozhodnout sami a nést za to odpovědnost a vymlouvají se na ty druhé.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel_Hasenkopf.)
Ropid je zbytečný, přežil se. To málo, co má dělat, je třeba outsourcovat.