K-report
 

Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 28. 11. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Brně » Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 28. 11. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3920
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 10:53:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thingie: Vždyť ano, tramvajákovi 500 za neodhadnutí průjezdnýho profilu, řidiči auta 5000 za parkování v zákazu.
Zavinění 50 na 50, takže se nebude nikdo na nikom hojit a snad to bude mít i preventivní účinky...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 776
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 11:50:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

demon: Jenže naráříme na to, kdy je ten zlom viny na řidiči tram a auta? Mohl ještě zastavit či ne? Jediný problém, že bez kamer tohle nikdy neprokážeš.

Bohužel jako dement se dokáže chovat i řidič tram. Viz diskuze měsíc zpátky dodávky vs. 13T, myslím, že na Vídenské.

Ale naprosto souhlasím s tím, že je to o toleranci z OBOU stran.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1842
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 11:54:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tramvaják nemůže být přesvědčený že se vejde, když se nevejde.
Jak někdo může napsat tuhle větu, to nechápu.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2178
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 12:14:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co na té větě nechápeš? Pokud se někam nevejdeš s autem, taky to bude tvoje vina, stejné je to u řidiče šaliny.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3922
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 12:25:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: "Zlom viny" je v technických možnostech drážních vozidel a v tom ti ani kamery moc nepomůžou. Od toho si sebou vozíme spíš tachografy...

Ostatní nekomentuju, neb nevím o co šlo, každopádně toleranci projevuje zatím obvykle jen jedna strana, tak by bylo dobré, kdyby se přidala i ta druhá. Čest světlým vyjímkám...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1844
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 12:36:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na té věte nechápu to, že někdo může napsat, že tramvaják nemůže být přesvědčený že se vejde, když se nevejde.
Sousedka taky byla přesvědčená, že se vejde do vrat a krajní sloupek spolu s novou Fábií byly jiného názoru.
Prostě jsem-li o něčem přesvědčen, neznamená to, že to tak musí být. Platí to jak u tramvajáka, tak u mne, tak u sousedky.
Demon3: většině majitelů IAD je nejaká tramvaj úplně u . Přesně jak píšeš, čest světlým vyjímkám.
B01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 13:05:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3 #3918: S tím souhlasím. Neměření stejným metrem spatřuji v příspěvku od xxl, kde popisuje principielně stejnou situaci, jen s jinými účastníky na jiném místě.
A podle mě by nemělo záležet na tom, jestli tramvaj (bus) vjela do cesty autu nebo auto vjelo do cesty tramvaji, ale mělo by se to posuzovat právě tak, jak píšeš, tedy jestli na těch kolejích (v jízdním pruhu) stál dlouho (předtím, než se druhý účastník nehody objevil na obzoru), nebo tam vjel náhle.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 777
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 13:08:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

G: Podle čeho tak usuzuješ? Stojím si za tím, že auto, které ti přednost dá, si ani nevšimneš. Za to někoho kdo ti to tam švihne si pamatuješ po celý den. Takhle to funguje u všech lidí.

demon: Bohužel to s tou tolerancí ze strany tram není tak žhavé
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4626
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 17:57:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anitra DNESka jezdí. Vizuálně ta reklama nevypadá vůbec špatně :-)



Tak, a teď mě asi umlátíte, že to není nasvícený
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6129
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 18:36:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde bys za dnešního mlžného sajrajtu taky pobral nasvícenej flek..
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 7-2010

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 19:25:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Leda ji nasvítit baterkou. .
....konečně ten podzim :-)
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 419
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 20:55:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

G: Tady propukla nějaká masová neochota nebo neschopnost vnímat kontext? Reagoval jsem na příspěvek tvrdící, že tramvaják přesvědčený, že se vejde, je bez viny. A takto teda fakt přesvědčený být nemůže.
http://bahnhof.cz
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3923
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 21:16:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Co třeba podle zkušenosti ? Jistě, auta které ti přednost dá, si opravdu většinou ani nevšimneš, jen když je těch aut, které ti přednost nedají běžně pozorovatelných 10 v 5 minutách, už to opravdu něco znamená.
V autě mám prostě takový poměr po několikanásobně delší době.
A ať už se ti to líbí nebo ne, o toleranci ze strany ŘT hovoří úplně jasně právě statistika dopravní nehodovosti.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
xxl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.235.196
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 23:27:34    Odkaz na tento příspěvek  

9001: je to priklad z praxe, byl to vuz 2358 kdyz jeste tachograf nemel,jeho ridic je hodne prubojnej a neuhadal to, bylo jednoduse receno,jede z hlavni, nedal prednost,nema tam co delat, dle me spatne, byl prekazkou a ridic na hlavni v tu situaci tam nebyl a kdyz prijizdel musel prekazku videt a zpomalit ci zastavit, ja kdyz jedu a hromada vozidel vjede do krizovatky kterou nemaji sanci projet a celou krizovatku zablokuji, taky neslapnu na plyn a nerozrazim je, presto ze mam zelenou a oni tam nemaji co delat, napsal jsem jen situaci tak jak byla a jak to po setreni policii dopadlo, tod vse.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 784
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 23:46:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

xxl: Já nepochyboval, že to není z praxe . Samozřejmě postup co si psal je logický postup, který dělám i já. Troubit nemá smysl, protože se stejně nikam nehnou atd...

Spíš jsem narážel na to, že tam asi plavalo hodně kapříků...
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 18. listopadu 2011 - 08:20:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiná věc je, že cca 75 procent nehod s tramvajemi (tram a OA) v Brně způsobí ženy.
Majkl_bb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 18. listopadu 2011 - 08:59:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Focus: Odkud máš takovou statistiku? Já měl za dobu co jezdím asi 10 nezaviněnejch nehod, ale jestli si dobře pamatuju, jen jednu z těch nehod způsobila ženská. Za to důchodců, těch bylo víc než dost.
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 18. listopadu 2011 - 10:05:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám to od PČR, ale z jedné loňské tiskovky (jaro 2010), tak snad se nic zásadního nezměnilo, tam šlo o nějaký dlouhodobý trend...
Duš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2040
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 00:05:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Majkl_bb
a kolik zaviněných?
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 906
Registrován: 7-2009
Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 15:21:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý off-topic dotaz - v kterých letech (resp. do kdy) byly v Brně v tramvajích ty strojky na prodej jízdenek, do kterých se házely peníze a cestující si vytočil jízdenku ručním pohonem kličkou?
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Anti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1263
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 18:37:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do r. 1977, po té byl zaveden MOC systém s děrovacími strojky a jízdenkou s 12 políčky k označení.

Končí krásnej sen, už se blíží den, ještě kroků pár a bude ti hej ..
..." Do Pekla Máme Blízko "...
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 908
Registrován: 7-2009
Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 19:36:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anti: díky (zrovna jsem se o tom se známým dohadovali, neb ty strojky patří k jedněm z velmi raných vzpomínek na cestování MHD)...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Majkl_bb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 19:25:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Duš: Jednu, z 16.12.2004 :-)
ZMED
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.59.41
Odesláno Pondělí, 21. listopadu 2011 - 17:08:34    Odkaz na tento příspěvek  

Majkl: To bylo, jak ses podíval "do kufru" trolejbusu?
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 08:29:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak právě jsem byl málem svědkem přejetí hňupa tramvají. Na Mendlově náměstí směr Bystrc stávají trojčata až v silnici. Hňupovi bylo zatěžko počkat/obejít a prolézal mezi áčkem a vlekem akorát ve chvíli, kdy už se souprava rozjížděla (a řidič se určitě díval před sebe)... bylo to fakt neuvěřitelně těsné....

Na d-1 dnes 1922... nevídanost v PD
Kondra89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 09:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Focus: Nemohla to být 14/3? Ta má přejezdy na d-1 a vypravujou se na ní 13T.
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 11:05:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kondra89: určitě to byla 14/3. Ono to tu stejně ještě několikrát proběhne, jako tenkrát asi čtyřikrát někdo psal, jak je neskutečné pochybení vypravit na d-13 sólo

(Příspěvek byl editován uživatelem Zdenda999.)
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 14:20:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já 13T na d-1 rozhodně neodsuzuji, spíš naopak... jen jsem to dodal jako postřeh.
Majkl_bb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 11-2009
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 14:48:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZMED: Jo jo :-)
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 15:18:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad nabouranej autobus stojící v křižovatce: tak to holt vypadá z druhý strany, zažil jsem, jak šalinář s úsměvem napálil do auta, stojícího na kolejích. Klidně by před tím autem zastavil, kdyby na poslední chvíli nepustil brzdu.

Ad blbec mezi šalinama: to je marný. Ještě to vyšlo, kdo se s tím pak má babrat. Chlap by byl roztaženej až na Výstaviště.

Ad odbočování přes koleje: jistěže je lepší odbočovat až ve chvíli, kdy mám jistotu, že z kolejí odjedu před tím, než se může objevit šalina. Ale na některých místech bych tak neodbočil nikdy.
Agent_s_teplou_vodou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 629
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 17:34:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jak se řeší vina u KT8, kde vybočuje zadek, na který šalinář nevidí? Ten může přece nabrat i do oblouku/zatáčky najíždějící souběžně jedoucí vozidlo (typicky např. z Geislerovy k Životského). Případně nabrat auto, parkující u méně využívané smyčky (typicky např. Zemědělská). To má šalinář vždy, pokud si není 100% jistej volat dispečink?
Nedávej si nohy na sedadlo, aby sis neušpinil boty. Nikdy nevíš, jaký prase tam sedělo.
Nikdy nepouštěj nikoho sednout na své místo. Odpočívej tak dlouho, jak jen to jde. Až budeš starý, tak si už nesedneš.
Když střílíš po revizorovi, dávej pozor, abys netrefil řidiče. Musel bys na své zastávce vyskakovat za jízdy.
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4638
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 20:23:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U parkujícího auta a kačeny je to jednoduché. Protože předek vybočuje stejně jako zadek (nebo zadek jako předek? :-)), tak se šalina nevleze hned při začátku pokusu o projetí. Případně si to místo udělá již čumákem a zadek se už řešit nemusí...

Ostré oblouky za jízdy jsou už jiný šálek čaje. Docela živě si pamatuju, jak mě právě u Geislerovy souběžně jedoucí KT8 vybočeným zadkem málem sundala z kola... od té doby z nich mám respekt :-)

Vina by pak měla být na řidiči auta, neboť ten si má hlídat, kam jede a držet se v dostatečném odstupu... (toto nemám podloženo žádnou právní formulí, jde pouze o můj názor).
Majkl_bb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 22:26:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V oblouku za Geislerovou to samosebou bývá vina řidiče IAD. Řidič tram si může hodně ohlídat, ale vždycky to pochopitelně nejde, protože tam opravdu není vidět. Někdy v devadesátých letech se tam stala tato nehoda a policajti to nesmyslně přišili řidiči tram. Měl chvíli před důchodem, tak se prý nijak moc nehádal. Aspoň tak praví historka, se kterou se naši řidiči seznamují už během kurzu. Od té doby nese tato zatáčka v šalinářské hantýrce jméno zmíněného řidiče. Podobná situace může vzniknout nahoře na Husové, kdyby auto zastaví na červenou až za příčnou čárou. V takovým případě by ho čumák kačeny minul, zadek by ho ale mohl trefit = vina řidiče tram.
xyzž
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.246.139
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 22:51:26    Odkaz na tento příspěvek  

u nas v Ostrave se stal podobny pripad s KTN v oblouku u palace.prdeli sebral auto a dostal to za vinu ridic tramvaje...
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 11-2008

Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 23:05:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I u nás bylo něco podobnýho, rok nebo dva zpět. Odbočka na Rosickýho nám. směr Bystrc, na d-3 kača co "p*deli" políbila auto a za vinu to dali šofci šaliny.
VŠECHNO BUDE
Videa MHD z pohledu řidiče a fandy MHD
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 799
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 23:06:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu profilu. Tam se řidič tramvaje může hádat do krve dokud tam není čára, která určuje jízdní pruh. Když tam není má podle mě 99% že to ukecá, ale jakmile tam je, tak řidič IAD řekne, že s tím nemohl počítat že tram vjede do profilu. A přece vedlé té kulaté jsem se vždycky vešel...
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3928
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 23:08:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: Předek rozhodně nevybočuje jako zadek !
Předek jaksi vybočuje po přímce koleje před obloukem, zatimco zadek vybočí do strany. V tom je KT opravdu dost nebezpečný.
Neštěstí maj eNka kamery, který dost pomůžou a když si přesto řidič neni jistej, musí holt ven a zrekognoskovat terén na vlastní bulwy.
Pokud takhle omete zaparkovaný auto, jde to za ŘT (neodhadnutí průjezdnýho profilu), pokud se to snane souběžně jedoucímu autu, je vina na straně řidiče IAD (nedodržení bezpečného odstupu).
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4641
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 23:12:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tož se omlouvám za dezinformaci. Vzal jsem, že když je šalina od středu vozu ke krajům obrysově shodná, tak bude i stejně vybočovat a už mi nedošlo, že každý článek vlastně pojede po své dráze, která bude v relaci předek - zadek odlišná.
Majkl_bb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 23:39:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pochopitelně pokud pojede KT smyčkou, tedy místem o neměnným poloměru, vybočí předek i zadek úplně stejně. Jinak je to pochopitelně jen v případech, kdy oblouk začíná, nebo naopak končí.
Demon3: Enka a kamery? Jako nízký kačeny? To slyším prvně :-)
REM: Je pochopitelně rozdíl, jestli auto jede, nebo stojí. Při jedoucím je vina jasná, při stojícím záleží na okolnostech a štěstí, při zaparkovaným není o čem mluvit. Taky je důležitý, jak a co si řidič nechá při následným vyšetřování a dokazování líbit.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3930
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 23:50:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Majkl: Tak sorry - Praha...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Kondra89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 23:56:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Majkl: Jj, pražský KTN mají kamery jako naše 13T
Majkl_bb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 00:10:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, to jsem nevěděl... Nejsem si ale jistej, že je u 13T na obrazovce vidět na ten zadek, protože z pohledu na monitory bolí za krkem. Není tam náhodou pohled odzadu? I když tam pohled na zadní část prakticky není dík pevným podvozkům potřeba. Aspoň nějaká výhoda :-)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3931
Registrován: 2-2006

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 00:34:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kamera je zpředu nasměrovaná právě na levou zadní část a osobně si zrovna tenhle pohled na monitor nastavuju vždycky. Neni to pravda úplně ideální, protože kamera je poměrně daleko od zadní hrany vozu, ale lepší než nic - odkaz
Tady je tušim zrovna pohled na pravou zadní část KTN2, monitory jsou teda umístěný o poznání líp než u 13/14T, takže si řidič nemusí vyvracet krk. Zrovna dneska jsem vetřelce měl a na monitor sem se za celou směnu pořádně nepodíval, kdežto u KTN na ně koukam furt.
Kamera na 14T (odkaz) je nasměrovaná stejně jako na KTN, ale díky pevným podvozkům se opravdu na sledování zádi vozu moc používat nemusí...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Majkl_bb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 00:45:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3: Pěkný... Kde máte klimu, když vidím ten odpojovač na stropě?
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4410
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 01:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.bmhd.cz/aktuality/aktualita.php?1003
Brněnský tramvajový drak.

Agent_s_teplou_vodou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 631
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 05:22:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad. vybočování KT8:
Na tomto videu , v čase 4:30, je krásně vidět, jak moc vybočí zadek šaliny oproti čumáku při nájezdu do oblouku.
Nedávej si nohy na sedadlo, aby sis neušpinil boty. Nikdy nevíš, jaký prase tam sedělo.
Nikdy nepouštěj nikoho sednout na své místo. Odpočívej tak dlouho, jak jen to jde. Až budeš starý, tak si už nesedneš.
Když střílíš po revizorovi, dávej pozor, abys netrefil řidiče. Musel bys na své zastávce vyskakovat za jízdy.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3933
Registrován: 2-2006

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 09:46:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Majkl: Klima je pod vozem před prvním podvozkem, výparníky na střeše na koncích A + B článků.

Tady je taky vidět o kolik to nevychází, předek v pohodě projel a zadek trochu porovnal 4 auta v řadě...

Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Kobra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 10:21:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Majkl_bb: Nejsem si ale jistej, že je u 13T na obrazovce vidět na ten zadek,

Ano, je.

EDIT: důkaz místo slibů..



(Příspěvek byl editován uživatelem Kobra.)
Otevřete oči, pohroma se blíží!
Pepola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 10:49:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Životského to bývalo (je?) označené tak, že tramvaj tam má přednost. Ono je to logické, když za zatáčkou vedle ní neprojedeš ani na Babetě, ne?
B01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 480
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 11:25:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepola: Myslím, že v takových případech má tramvaj přednost i bez značky. Aspoň tak nás to učili v autoškole.
Agent_s_teplou_vodou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 632
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 19:29:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dřív byly na KT8 (a taky na Ikarusech) nápisy "Pozor vybočuje". A asi to nějaký význam mělo...
Nedávej si nohy na sedadlo, aby sis neušpinil boty. Nikdy nevíš, jaký prase tam sedělo.
Nikdy nepouštěj nikoho sednout na své místo. Odpočívej tak dlouho, jak jen to jde. Až budeš starý, tak si už nesedneš.
Když střílíš po revizorovi, dávej pozor, abys netrefil řidiče. Musel bys na své zastávce vyskakovat za jízdy.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 800
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 21:01:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B01: Tramvaj má přednost při souběžné jízdě. Tedy pokud odbočuje vpravo a v místě kde se vjíždí na pás.

Jak píše majkl. Při jedoucím to bude hodně o tom, koho sundá, kdo to vyšetřuje a kdo je víc uřvaný.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3935
Registrován: 2-2006

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 21:16:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při souběžné jízdě je to o dodržení bočního odstupu a ten má tramvaj jaksi pevně daný, takže tam to jde jasně za řidičem souběžně jedoucího vozu a není moc o čem špekulovat...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Václav 8
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.159.10
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 21:29:51    Odkaz na tento příspěvek  

Na obrázku od Demona3 jsou docela jasně vidět bílé čáry na vozovce, vymezující profil tramvaje. Naťuknuté auto je o dost přesahuje, čili parkovací trotl. Možná by se dalo polemizovat, že to řidič mohl vidět. Měl tedy čekat, až onen trotl odjede, nebo ho odtáhnou?
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3936
Registrován: 2-2006

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 21:44:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejen polemizovat, tady je to naprosto jasný a je to jen o zkušenosti a pozornosti řidiče.
Pokud si nejsem jistý, jdu se radši podívat, problém je akorát, že KT je u nás 47, zatimco řidičů 1000, takže někteří se na něj dostanou jednou za rok a pak ten a odhad samozřejmě může selhat.
Takže opravdu radši počkat, zavolat, odtáhnout...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Majkl_bb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 22:20:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3: My máme KT jen 38, ale za to jsou v jedné vozovně a tam se na nich točí de-facto všichni řidiči. Každopádně řidič musí přemýšlet a na tvé fotce očividně moc nepřemýšlel :-)
Václav 8: Ano, měl zavolat na dispečink a počkat, až ho odtáhnou. To, že auto většinou odjede dřív, než přijede policie a vzniká tak jedině spoždění tram, je věc jiná.
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 14:56:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přeruším na chvíli debatu 3 podzimozimními fotkami....Zima se konečně rychle blíží a i na počasí je to už znát.

....konečně ten podzim :-)
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6165
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 14:27:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, po měsíci konečně vylezl Oskar, takže si dovolím několik obrázků s pozadím modré oblohy:


Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 7-2010

Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 14:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trošku OT...Janatak,snad ti to nevadí,že se tě takhle zeptám,ale čím prosím fotíš?Jinak moc pěkné fotky,ode mě .
....konečně ten podzim :-)
Rez
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 570
Registrován: 9-2008

Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 14:34:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak dělá manilovky.
Předpokládám (i to dokonce vím), že mýdlovou krabičkou to nebude.... Bude to pěkný Canón...
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.