K-report
 

Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 17. 11. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Brně » Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 17. 11. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Algida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 12-2010
Odesláno Sobota, 12. listopadu 2011 - 21:48:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

anti, vojtik: na tak sem dal někdo fotku, aby ste se nepo.....ta 1724 focená z 1 km taky nic moc
brňáci = nejrozmazlenější cestující v ČR
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 12. listopadu 2011 - 22:25:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Algida: Trochu je chápu, ber to tak, že Plzen už je docela provařená. Kdyby to byla první fotka, tak za ní budeme rádi, takhle je to opravdu o ničem.

K té 1724. Tady bych být tebou brzdil. Pro tebe to není dokonalá šotoušská fotka. Pro mě je krásná ukázka místa, kudy tram jezdí. A co víme, třeba za 15-20 let budou ty paneláky pryč. Nevím jak Brno, ale když otevřu opět Prahu, tak zkuste najít fotky z Anděla před 15 lety. To místo nepoznáte a už ted to jsou historické fotky. Možná u vás mě napadá náměstí Svobody.
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 406
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 12. listopadu 2011 - 22:27:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, ta 1811 toho naznačuje požehnaně. Ono i zevnitř ty polepy vypadají jako vězení, koukáte se ven škvírkama v tom polepu, je to něco jako mříže. A jo, ten ústřední hřbitov (ne on samotný, ale jeho „okolí“) to doplňuje. Zkuste takto jezdit pár týdnů aspoň, každý den. A jestli nezačnete tohle město nenávidět jako já, tak vám vlastnoručně podepíšu diplom.
http://bahnhof.cz
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 11-2008

Odesláno Sobota, 12. listopadu 2011 - 23:56:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zrovna já jsem jeden z těch co polep přes okno schvaluje. Přesněji ta reklama mě příjde přirozenější, není hned jasny "ha tu je okno tam nic nebude". V Autoslavě mají reklamy přes okno běžně a musím říct, že některý jsou hodně povedený. Takže doufám že se rozmužou i u nás. Třeba se 1735 dočká obnovení původní relkamy na ohnostroje, jako jezdívala na klasické kačeně. Moc se rozepisuju zkrátka jezdítě MHD pro přemístění z bodu A do bodu B nebo pro koukání z okna kde co je?
VŠECHNO BUDE
Videa MHD z pohledu řidiče a fandy MHD
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2649
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 00:51:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rem:
Co má podle tebe člověk při tom přemisťování z bodu A do bodu B v té tramvaji dělat?

Jak se poslední dobou ukazuje, dívat se z okna ven už jaksi dost dobře ani nemůže, co se tady začaly rozmáhat ty mobilboardy na tramvajích. Polepy přes okna jsou z mého pohledu běžného cestujícího pěkná prasárna. Dívat se přes ně není vůbec příjemné a nejde o to, jestli se člověk dívat ven chce, nebo ne.

(Příspěvek byl editován uživatelem Wang.)
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 343
Registrován: 11-2008

Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 01:26:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wang: Číst, psát sms, vyřizovat si hovory, bavit se s přáteli, přemýšlet co udělal špatně a proč na něj šéf v praci řval, plánovat víkend, plánovat dovolenou, dospávat, porušovat přepravní řády (to dělá hodně lidí), v našich wifi ančách je možnost rejdit po netu, číst si letáky, přemýšlet co komu dát na vánoce... Nevim jak ostatní ale já jako cestující moc z okna nečučím. A pokud je někdo tak moc háklivej na polepení oken, tak ať si počká na další šalinu. Na busech byly okna přelepovaný X let zpátky a nevím o tom, že by se to tak moc řešilo jako když jsou okna přelepovany na šalinách.
VŠECHNO BUDE
Videa MHD z pohledu řidiče a fandy MHD
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 03:19:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raději bych viděl všechny tramvaje v takové podobě, kde by ony samy jako takové dělaly reklamu městu a byly příjemným doplněním jeho podoby. Bez reklam. Nicméně s příjmy z reklam jaké jsou se s tím asi musíme smířit jako s nutným zlem.

Člověk nemusí o těch „zamřížovaných“ oknech vědomě přemýšlet, nicméně stejně tak je nemůže nějakým způsobem nevnímat. V Brně už je to sice skoro fuk, ale přesto jsou další součástí prostředí ve kterém se pravidelně vyskytujete, a nejsou hezké ani příjemné. Nemůžu si nechat ujet tramvaj a čekat na další deset minut, nadto pokud je volba mezi Anitrou s polepeným oknem nebo K2 za hrobem, je to stejně akorát z bláta do hovna.
http://bahnhof.cz
Pepola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 05:16:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně, že slavný SNIP rejžuje...
Algida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 12-2010
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 07:35:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: ano ta fotka "pilsen" není zázrak, ale spíš bych to nekomentoval nebo aspoň při kritice nedal svoje fotky, třeba taky nejsou nejlepší; uznvám však tvůj argument, že z dokumentačního hlediska (i okolí, trať, trolejové vedení) může být zajímavá
no a k celoplošným reklamám? netroufnu si hodnotit výhled z vozu, většinou jezdím autobusem nebo d-1 a tam to nejezdí nebo málo, ale mě se líbí pestrost, barevnost a oživení města, stejně jako třeba "blob" na Lesné to vítám
brňáci = nejrozmazlenější cestující v ČR
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 10:32:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V létě, až bude venku 35 °C, budou všichni za polepy rádi...
Rovy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 10:42:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 9001 a Algida: Foto 1724 není o dokumentaci pouze vozu, ale také okolí trati (charakteru tram. tělesa, zástavby, ročního období...). A také o krásném podzimním počasí, které vozy a okolí krásně probarvuje. Takže 1724 parádní, jelikož mj. dokumentuje speciality místní oblasti, a to dominantní zástavbu, tram vajovou trať "železničního" charakteru s ojedinělými výhybkami :-) A o tom, co je a není kvalitní foto, již bylo v minulosti HODNĚ a dostatečně řečeno, zasvěcení ví své :-) Dál bych to nerozváděl.
B01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 470
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 11:17:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak si vemte třeba první okno za kabinou řidiče. Máme tu dvě fotky, zelenou a bílou anitru. Nese ta plachta na tom okně nějakou podstatnou informaci, aby to okno nemohlo být průhledné?

Teď okna na středním článku té bílé anitry (text "Ale jen..."). To je takovej problém na ta okna nalepit jen ten text bez toho bílýho obdélníku, což už by pak nepůsobilo tak rušivě?

Po vzoru například tohoto polepu - na kastli je podkladová barva, na oknech jen text
Domis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 4-2010
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 11:44:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rem:
Ano, to všechno se dá v šalině dělat. I kdybych měl mobil s internetem, měl u sebe noťas nebo bůhvíco ještě, stejně se radši budu dívat z okna. Nedělá se mi z toho špatně, nemusím si hlídat, jestli mi to někdo nešlohne a jestli nezapomenu vystoupit. Chci být v obraze, viděl co se děje na ulici, co jede do protivky, vědět, kde právě jsem.

Několik let jezdím denně stále tím stejným autobusem a stále se z okna dívám na to samé a ještě jsem nenašel lepší činnost, co se dá při jízdě dělat. A když pak přijede bus nebo šalina s polepenými skly, tak akorát můžu přes ty polepy mžourat a budou mě bolet oči. A to jsem ještě nezmínil, jak hnusně ty polepy na skle zvenku vypadají.
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2650
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 13:49:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pokud je někdo tak moc háklivej na polepení oken, tak ať si počká na další šalinu.

Jenže to je luxus, který si člověk při těch úžasných intervalech ve večerních hodinách a o víkendech nemůže dovolit.

Navíc některé z těch činností, co jsi vyjmenoval, se dají praktikovat jen za předpokladu určitého stupně obsazenosti. Kolikrát je člověk rád, že stojí a může se dívat alespoň z toho okna.
Lenssen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 17:05:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1727 má novou reklamu:

Fotky nejen z dopravy
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6116
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 17:56:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Skvělá fotka!
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Ondra_h
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1358
Registrován: 4-2010

Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 19:42:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela pěkná ta reklama na 1727.
VZHŮRU BRNO KOMETA! Tak hoši poďte stadion vám tleská!
Jsem pro zabanování věčně nespokojeného hosta!
Když něco hledáte, tak si to vygooglujte
Lenssen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 20:44:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak: Díky za chválu . A ještě něco sem dám z dnešního pěkného, ale poněkud chladného dne.

Fotky nejen z dopravy
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 7-2010

Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 21:17:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lennsen:Foceno na mostě přes Svratku před křížením s vlečkou,že?Jinak moc pěkný fotky
....konečně ten podzim :-)
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4615
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 21:17:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přes Svratku rozhodně ne...
Ms222
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 5-2007

Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 23:47:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už se ví jaké změny v mhd se plánují od pondělí 12.Prosince 2011?
http://www.veselykrokodyl.webnode.cz
music production
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4409
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 01:37:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ms222:
Nic převratného, jen drobné úpravy JŘ.
zelení?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.212.5
Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 06:08:56    Odkaz na tento příspěvek  

u autobusů bych si tím tak jistý nebyl....
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 08:02:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

CVR na typu Anitra stojí 300 000 Kč na rok. Jedna MFD plus jeden pivovar rovná se 600 000 Kč. Co je lepší, půl milionu nebo spokojený cestující, který se v jednom konkrétním vozu, na který náhodou natrefí při své pár minut trvající cestě, nemůže dívat z jednoho konkrétního okna?
TMB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.178.65.130
Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 08:59:11    Odkaz na tento příspěvek  

Těch cestující, co se nemohou dívat z okna je za rok víc než jeden. Taky mě to štve - nehodlám jezdit v neprůhledných krabicích. Ono těch 300 000 Kč stojí CVR i v případě, že jsou okna nepolepená. A pokud se podívám na výroční zprávy DPMB, tak tam nějaký závratný příjem z CVR nevidím.
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 09:04:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TMB: To chápu... jen jsem chtěl říct, že kdyby to bylo "bez oken" asi by to nemělo ten žádoucí efekt a možná by zadavatel nic nezadal. Myslím, že "hezký výhled z vozu" není pro žádného dopravce (MHD) zásadním hlediskem. Ta okna průhledná jsou, Brňan pozná, kde se nachází (navíc má hlášení zastávek). Například sezení zády ke směru jízdy taky není normální a stejně se tak sedačky instalují. Kdo nechce, nemusí.
TMB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.178.65.130
Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 09:15:07    Odkaz na tento příspěvek  

Jistě, kdo nechce, může jet autem. Já to prostě beru tak, že pokud platím dnes už nemalé jízdné, tak bych rád viděl slušně z oken. Na jedné straně se šotouši vztekají, že "zastaralá" T3 má malá okna a ti vyšší postavy koukaji do stropu, na straně druhé obhajujeme jezdící polepené krabice. CVR v této podobě jednoznačně znamená pro cestující určité snížení komfortu přepravy. Někomu to vadí více, někomu méně. Nicméně primárním cílem MHD je vozit cestující, nikoliv CVR.
Kondra89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 09:25:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta reklama na 1727 je moc pěkná. Jinak, mě polepy přes okna nijak nevadí. Nemám dojem, že by přes ně nebylo vidět ven.
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 10:19:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty uváděné peníze nejsou zisk DPMB, ale peníze které si účtuje SNIP. Dopravní podnik z toho vidí bůhvíkolik (i kdyby snip odečetl jen náklady na zhotovení, tak by to pořád bylo nutně o dost míň), nadto ty peníze se nepoužijí k tomu, aby tuto ztrátu komfortu kompenzovalo něco jiného, ale jenom pro nahrazení nižšího příspěvku od města, které je se značnou pravděpodobností utratí za něco, co ten komfort sníží ještě víc (například nově populární křižovatky s preferencí aut před tramvají). A pokud chcete zajímavě barevně řešenou tramvaj, nechte jí prostě stát ve smyčce přes noc. Teď už nemůžete ani argumentovat posprejovanými okny, zlatíčka.
http://bahnhof.cz
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3133
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 11:06:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad TMB - "Nicméně primárním cílem MHD je vozit cestující, nikoliv CVR."
Jako daňový poplatník si dovolím trochu oponovat. Ač MHD nepoužívám, z mých daní ji platím. Proto mi vyhovuje, když město ta MHD stojí co nejméně a navíc mi na ulicích MHD moc nepřekáží.

Je jasné, že tímto výrokem šotošstvo i tramvajáctvo popíchnu jak vidličkou do zadnice. Avšak tak, jako kol. TMB využívá MHD v maximální možné míře, naopak třeba já ji nepoužívám vůbec. Z jeho daní se ve městech mj. opravují silnice a parkovišťata, z mých daní se mj. financuje i ta MHD. Takže je správné, když jsme oba nějak uspokojeni, ale stěží si můžeme vyvzdorovat něco jen a jen pro jednu skupinu daňových poplatníků. Takže i z toho důvodu asi nezbude kol. TMB nic jiného, než strpět i ty reklamní polepy na oknech vozidel MHD.
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 13:12:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych ji taky rád nepoužíval skoro vůbec, klidně bych chodil pěšky a ani pro to nepotřebuju žádné financování. Bohatě by stačilo, kdyby nebylo tolik financování proti tomu.
http://bahnhof.cz
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6119
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 14:44:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obrázkově z Vídeňské:

- 1730 jako cvičná jízda u hřbitova


- K3 1751 na d-6 na zastávce Celní


K2R 1079 má nějaký bokolep - fialová grafika na bílém podkladu, vizuelně nicmoc.
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 772
Registrován: 6-2004

Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 15:19:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ač nemalé jízdné, ale i tak to je cca 1/3 toho co doprava MHD stojí.

Ale dělá se z komára velbloud. Když se na vozy podívám, tak až na Plzen je minimálně 2/3 vozu průhledná ven bez nálepky...
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 15:20:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že_by: jako daňového poplatníka mne štve, že nejvíce se napakuje SNIP (no neodešel tehdy někdo z DPmB do SNIP&co. poté, co podepsal mnohaletý monopol na reklamu v/na DPmB právě pro SNIP ?).
Kdyby opravdu reklama šla do DPmB (ať již na snížení ceny a nebo do nákupů nových vozidel), tak by nebylo co říct proti, ne?

P.S.: ta bílá "škatule" opravdu vypadá jako vězení. Dnes jsem se jí na Tkalcovské docela lekl, když vyrazila ze zatáčky...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3137
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 15:53:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do SNIPu odešel člověk z DPMB - ale asi ještě před podpisem oné zázračné smlouvy. Je lepší varianta, když reklamu zaštiťuje někdo, kdo o problematice MHD něco ví, než aby si myslel, že je to stejné jako reklama v TV či novinách.
Pochopitelně, že se ta reklamní agentura také musí "nakrmit". Jednak to není charita, ale podnikatelský subjekt, druhak z toho zisku občas živí i další aktivity, které pomáhají péči o značku či produkt - povědomí o reklamě na vozidlech MHD. Nejde jen o to, "že přeci všichni vidí, že se dá lepit reklama na tramvaj". Tak se byznys nedělá a dělat nemůže.
Můžeme si povídat o tom, jestli by SNIP mohl dělat svůj byznys za menší nebo větší podíl z celkového obratu. Ale smlouvu mezi DPMB a SNIP nikdo z nás neviděl, tak by to bylo jen prázdné plácání. Důležité je co tu zaznělo. Okna nejsou zapráskaná reklamou celá - a celkově je to jen na minimu vozidel. A hlavně, kdyby to polepení oken bylo něco tak ukrutného, tak to asi ztěží budou praktikovat i jinde. Hezký vzor je třeba Salzburg.
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 387
Registrován: 7-2010

Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 16:27:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik...překlepl jsem se...bohužel jsem myslel zrovna na něco jiného a napsal Svratka.Jasně,že je to Svitava.
....konečně ten podzim :-)
Dvoraku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 310
Registrován: 9-2008

Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 17:27:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes byla venku 1753 na lince 12, je zpět v provozu už dýl?
www.paperworld.webnode.cz

B01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 471
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 17:34:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dvoraku: http://www.bmhd.cz/vypravenost/vypravenost.php?datum=&evc=1753&li nka=&kurz=&dny=0
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 354
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 16. listopadu 2011 - 19:27:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach jo. Právě jsem se vrátil z venku, promrzlý až na kost. Zajímala by mě jedna věc. Proč někteří řidiči tramvají tady v Brně mají takovou potřebu, i když na zastávce nastupuje/vystupuje jeden člověk (z Komárova na nádraží, v obou vozech bylo dohromady tak 10 lidí maximálně), otevírat natvrdo všechny dveře v soupravě a vyvětrat tak všechno teplo... Přitom všechny tramvaje jsou vybavené tlačítky...


http://www.youtube.com/paul2no
Ondra_h
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1359
Registrován: 4-2010

Odesláno Středa, 16. listopadu 2011 - 19:44:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to nepiš sem a napiš stížnost na DPMB. Co my tady s tím?
VZHŮRU BRNO KOMETA! Tak hoši poďte stadion vám tleská!
Jsem pro zabanování věčně nespokojeného hosta!
Když něco hledáte, tak si to vygooglujte
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 16. listopadu 2011 - 19:47:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ondra_h: já nevím jestli tohle je dostatečný důvod na stížnost...
http://www.youtube.com/paul2no
Dvoraku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 9-2008

Odesláno Středa, 16. listopadu 2011 - 19:58:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paul2no: Nebude to třeba tím, že souprava měla "zamrzlá" tlačítka. Je to v tomto počasí prý docel běžné. Dnes ráno jsem jel do školy nějakou soupravou T3G se starším typem tlačítek (takové ty gumové) a měla obdobný problém.
www.paperworld.webnode.cz

Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 16. listopadu 2011 - 20:03:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dvoraku: aha, to mě nenapadlo. Tahle souprava právě měla ty žlutá gumová tlačítka. Tak jsem zase o něco chytřejší...
http://www.youtube.com/paul2no
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 388
Registrován: 7-2010

Odesláno Středa, 16. listopadu 2011 - 20:29:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ondra_h : A nechceš radši to,co si řekl,nechat adminům(je to jejich práce)?Poslední dobou se mi zdá,že si až moc hraješ na admina.

(Příspěvek byl editován uživatelem Dprm.)
....konečně ten podzim :-)
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 16. listopadu 2011 - 21:23:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsem řidič tramvaje, ale tohle mě nadzvedlo:
odkaz

Takže pokud řidič tramvaje špatně odhadne průjezd kolem špatně zaparkovaného auta, je viníkem nehody?
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 16. listopadu 2011 - 21:29:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě, bezprostředně ano, nelze jen tak srazit něco, co stojí moc blízko u kolejí, to by bylo absurdní. Tramvaj není tank, ale součást města. Jinak samozřejmě špatně zaparkovat auto je taky přestupek. Ovšem v tom našem zkurve se přirozeně vždy omluví s tím, že „kde mají ti chudáci zaparkovat“, neboť zde platí absolutní morální právo stát si zadarmo kde zrovna „potřebuju“.
http://bahnhof.cz
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4974
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 16. listopadu 2011 - 21:40:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Focus - samozřejmě že je viníkem. Stojící auto NEMŮŽE zavinit nehodu. Pokud nevíš, jestli se okolo auta vlezeš, tak si to buď necháš pokrát, nebo prostě stojíš. To auto tam může stát, napříč ulicí, může ít značku s pěti nulama a může to být machýrka jakýho chce a kterýho bys nejradši za to parkování zabil, ale jen proto ho samosebou nanaboříš.
800/47
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 16. listopadu 2011 - 21:49:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Auto stojící například na železničním přejezdu nehodu způsobit může. To úplně absolutně neplatí.
http://bahnhof.cz
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 774
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 16. listopadu 2011 - 22:37:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thingie: Tak jsme se zasmáli.
První podstatný rozdíl. Vlaky ze slušné části nejezdí na rozhled. Tramvaje až na Liberec (TT do Jablonce) a Ostravy (linka 5) Kdyžtak mě doplňte jezdí na rozhled vždy.

Druhá věc. Nenech se vysmát a nesrovnávej železniční přejezd a ulici města. To je dost podstatný rozdíl.

Jak píše Verusha. Je to překážka na trati jako každá jiná. Když to doženu do extrému a budeš tam mít člověka tak ho taky nabereš? Možná by stálo za to si uvědomit, že řidič tram je placený za převoz cestujích a zvládnutí vozu. Pokud vím nikde nemají příplatky za výchovu špatně chovajících se řidičů IAD.
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 16. listopadu 2011 - 22:49:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já taky nic nesrovnávám, ani mě nezajímají žádné rozdíly. Pouze nelze tvrdit, že stojící auto nemůže zavinit nehodu, protože to není pravda. K případu s tramvají jsem se vyjádřil vejš.

(Aneb taky: He!?)
http://bahnhof.cz
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3917
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 16. listopadu 2011 - 22:58:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Příplatky teda nemají, ale zas tak špatný nápad to neni, osobně bych to zaved hned...
Každopádně podstatně častější je bohužel "výchova", nebo spíš "dávání sežrat", ze strany řidičů IAD směrem k řidičům TR.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
xxl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.235.196
Odesláno Středa, 16. listopadu 2011 - 23:38:56    Odkaz na tento příspěvek  

dam jeden priklad autobusaka ktery odbocoval u nemocnice v Bohunicich s linkou 60 smer stara nemocnice, tenkrat tam jeste nebyly ty betony tak jedina moznost od tama vyjet byla najet nejdriv do jednoho pruhu, pak do druhyho a az se to uvolni zleva, tak najet do leveho pruhu, autobusak takhle stal a daval prednost zprava jedoucim autum a stal a ani se nehnul a zleva do nej vlitlo auto..hadejte koho byla vina, autobusaka ze nedal prednost tomu autu co jel po hlavni, ale ze tam bus stal uz hodne dlouho, a to auto bylo jeste na predchozi krizovatce a do busu napalil nikoho nezajimalo....takze to asi neplati pokazde a myslim, ze je jedno zda je to salina,bus ci trolejak...
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 775
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 08:32:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

xxl: Tohle je hodně zavádějící. Případ co uvádíš je o kamarádíčkách, kteří náhodou šli kolem a dosvědčí že ten ošklivý bus tam vjel.
Zeptám se na jednu věc. Má autobus tachograf? Potom by se mu zavřel típec hodně rychle.
B01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 474
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 09:13:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže když auto dává přednost a najede do jízdní dráhy tramvaji (viz příspěvek 4974 od Verusha a předchozí odkaz), tak je viníkem to zlé auto, které když dává přednost, tak musí pěkně vyčkávat ve s vém pruhu, a tramvaj to do něj klidně napálit může.

Ale když dává autobus přednost a najede moc do silnice (viz příspěvek od xxl), tak je viníkem opět zlé auto, které je ale tentokrát na hlavní, má přednost, ale nedej bože, aby byť jenom na ten autobus zatroubilo, natožpak do něj napálilo.

Podle mě je to v obou popisovaných případech stejná situace, akorát je prohozena role DP vs. neDP, tak proč najednou měřit jiným metrem?

Alespoň podle diskuse některých mi to tak přijde.

Minulý týden jsem autem projížděl křižovatku Jugoslávská-Merhautova od Merhautovy, na semaforu mi již svítila plná zelená, ale přesto byla v křižovatce stále tramvaj linky 9 (ve směru kolmém, který měl mít už dávno červenou), a to tak, že čelem byla zhruba v půlce křižovatky. To jsem to do ní měl taky napálit, nebo ji vytroubit? A situace by se nějak změnila, kdybych já řídil autobus, a tamto nebyla tramvaj, ale osobák?
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 09:41:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je jasné, že žádný řidič tramvaje není pako, aby špatně parkující auto nabral/odřel schválně, ale když je to někde v oblouku, kde auto nemá co dělat (viz ustanovení příslušného zákona), a tramvaják je přesvědčen, že se vejde, ale není tomu tak, podle mě by viníkem být neměl, právě kvůli té jednoznačnosti, že auto stálo v zákazu. Třeba u staveb, když někdo zaparkuje v zákazu a třeba by mu na to auto spadla traverza z jeřábu, by měl řidič smůlu (u pojišťovny). Jenže podle mých názorů se provoz na pozemních komunikacích neřídí...
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2652
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 10:07:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když je to někde v oblouku, kde auto nemá co dělat (viz ustanovení příslušného zákona), a tramvaják je přesvědčen, že se vejde, ale není tomu tak, podle mě by viníkem být neměl

S tím lze jedině souhlasit. V těchto případech by to mělo být nějak ošetřeno.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2173
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 10:10:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

může mít značku s pěti nulama

Omyl, maximálně se čtyřmi, případná pátá sedává uvnitř.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3918
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 10:27:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B01: Co je na tom nepochopitelný a v čem spatřuješ neměření stejnym metrem ?
Pokud auto vjede na koleje před rozjetou tramvaj, ať už z důvodu nepřekážení v jízdnim pruhu, nebo dávání přednosti v jízdě protijedoucím, je to jednoznačně přestupek řidiče auta a navíc případně vzniklá nehoda, pokud jí ŘT nedokáže zabránit, jde za ním (za Ř auta).
Pokud ale auto vjede na koleje a zastaví tam (nebo parkuje v jejich bezprostřední blízkosti) v okamžiku, kdy žádná tramvaj není v dohledu, jde sice taky o přestupek, ale případná nehoda jde za ŘT.
Neni v tom žádná věda, vždy je to jen o teleranci a osobně NIKDY nenajíždím na koleje, pokud si nejsem jistý, že je stihnu opustit před příjezdem tramvaje.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Quakeman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 10:33:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka pre znalcov-už sú zrekonštruované všetky výzbroje TV8 alebo ešte nejaké nerekonštruované zostali?
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 10:37:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tramvaják nemůže být přesvědčený že se vejde, když se nevejde. To rozhodně není situace, která by se dala tolerovat a už vůbec svést na někoho, kdo tam stojí. Pokud urazí vybočujícím kusem vozu zpětné zrcátko, no tak to vem čert, dejme tomu, ale kdyby opravdu do něčeho narazil, tak to přece nemůže nebýt jeho chyba.

Vzhledem k tomu, že tramvaje jsou jediná naděje Brna na aspoň jakous takous imitaci rychlejší dopravy po městě, tak by bylo vhodné dávat jim prioritu už jaksi dříve, než nesmyslným povolením projíždět všude bez ohledu na okolí. Chybí vyvýšené tramvajové pásy, přebývají tolerovaná parkovací místa u kraje silnice, nutící autíčkáře jezdit v dráze tramvaje. Nemyslím, že by třeba někde bylo psáno, že v centru města musí jít zaparkovat. Proč jako? Je to sice trolejbus, ale říkám to pořád. Slovákova je jedno velké neprůjezdné parkoviště, přitom je na dohled od parkovacího domu. Proč je tam vůbec i jenom jedno parkovací místo? Co tam má co dělat?
http://bahnhof.cz