K-report
 

Archiv diskuse Rakousko do 25. 04. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Rakousko » Archiv diskuse Rakousko do 25. 04. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1054
Registrován: 6-2010

Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 16:53:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.youtube.com/user/MrTom754#p/u/31/nBmGlHva3Ec
FOTO GALERIE:http://www.flickr.com/photos/51447776@N06/

POSUN BEZTLUMIČOVÉ 751: http://www.youtube.com/user/MrTom754#p/a/u/0/tauz-3Y1NP0
BURDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.152.38
Odesláno Neděle, 02. ledna 2011 - 18:57:26    Odkaz na tento příspěvek  

Z trochu zpožděním uvádím " zklamání" nad svým cestováním v Rakousku.Jel jsem ve středu 15.prosince a zpět se vracel další den, to je ve čtvrtek 16.12.2010.V podstatě se jednalo o trasu Česká Třebová - Zeltweg a zpět.V onu středu jsem ve Vídni zažil sněhovou kalamitu(tak zachumelený Meidling i se zafoukanými podchody bych si ani ve snu nedovedl představit) a ve Wiener Neustadt už bylo téměř jasno a po sněžení ani stopy!
Jinak na páteřních tratích co jsem jel, jelo vše celkem O.K., tam i zpět zpoždění do 5 min. Do Zeltwegu jsem jel z Vídně EC 533(10.29 hod), odjezd i v té kalamitě asi +4 min. V Knittelfeldu mám přípoj na REx 4211.(jak dle HAFASU, tak i podle JŘ ÖBB - je to trať 600).Je fakt, že jsme si s EC dovezli asi 3 min zpoždění, ale prostě ve 12.52 hod, kdy měl ten REx 4211 odjíždět, se ozvalo nějaké hlášení, kde jsem zaregistroval něco o " autobusu a před nádražím".Tak jsem se nějakými nouzovými východy dostal před nádraží(opravuje se zrovna přístupová hala) - tam nikde nic.Protože mne známý čekal v Zeltwegu u vlaku 4211, tak jsem pro jistotu zavolal mobilem, že jsem v Knittelfeldu a vlak že asi nejede.Tak si pro mne přijel autem.Tam mi sdělil, že ÖBB nyní občas nahrazují vlaky autobusy a tak šetří. Odpoledne jsem jel do Judenburgu a chtěl jet v 18.53 hod zpět do Zeltwegu.Z 2.nástupiště, kde jsem v době odjezdu stál mne rozhlasem opět vyhodili před nádraží, kde měl jet autobus s prvně ohlášeným zpožděním 10 min, posléze 15 a 20 min.Nakonec přijel krásný zájezdový autobus MAN, ani jsem nevěděl, jak tam mám vlézt - a jel jsem sám do Zeltwegu.Tam jsem vystoupil a nastoupil tam nějaký rozjařený Rakušák.A to ten autobus jel z Unzmarktu až do Brucku an der Mur - to je 84 km(vzdálenost po trati, než objel ty všechny Chotěhůlky, tak to bylo asi více a zpoždění bych ani nechtěl odhadovat).
Po této zkušenosti jsem druhý den(můj odjezd) vyslal známého,aby se šel informovat na dráhu, zda REx 4214 pojede vlakem či autobusem(v Knittelfeldu přípoj na IC 538). V 9 hod ráno to nevěděli, že se to rozhodne v 11 hod!(asi dávají v tuto dobu " dopravu"). Po 11.-hodině bylo jasno! Pojede vlak!A jel! A jel na čas! A protože kolem 13.-té hod měl přijet z protisměru i můj "včerejší"vlak 4211, tak jsem byl zvědav, co pojede - bus nebo vlak? Jel vlak!
Vážení! Kdybych to nezažil na vlastní kůži, tak tomu, kdo mi o tom bude povídat, nebudu věřit!
Momentálně nevím, co si o tom všem mám myslet.
BURDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.152.38
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 09:10:11    Odkaz na tento příspěvek  

Prosím o prominutí gramatické chyby v předcházejícím příspěvku.Začátek má být:"S trochou zpoždění....." atd. Děkuji!
Fero125
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.33.24
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 21:54:15    Odkaz na tento příspěvek  

Je ve Vídni nějaké železniční muzeum? Nebo v Linzi či Salzburku? Myslím něco většího, rád bych se tam vydal když je teď takové nevlídné počasí.. Děkuji předem a kdybyste přidali i nějaké odkazy tak se zlobit nebudu :-)
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 22:13:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U Vídně je Strasshof, bývalé depo s expozicí vozidel a hromadou vraků venku: http://www.eisenbahnmuseum-heizhaus.com/
Do Technického muzea na Mariahilf. nemá cenu chodit, tam to za moc po rekonstrukci expozice nestojí. Naprosto nejlepší je však Südbahnmuseum v Mürzzuschlagu (na světové úrovni) mj. s největší expozicí drezín: http://www.suedbahnmuseum.at/
Ve Vídni je ještě zajímavé tramvajové museum nedaleko U3 Schlachthausgasse.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.85.38
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 22:24:00    Odkaz na tento příspěvek  

Ale píšou tam, že ve Strasshofu je do 30. března zavříno, v Mürzzuschalgu až do 15. dubna. Když tak ještě jeden rozcestník: www.oemt.at/mitglieder.htm
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.85.38
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 22:38:43    Odkaz na tento příspěvek  

Sice jsem tam nikdy nebyl (léta se tam chystám), ale znalci doporučují vypravit se na Ampflwang (= koncová stanice muzejní, dříve uhelné dráhy z Timelkamu). Informace přes www.oegeg.at Avšak velkolepý muzejní areál na Amplflwangu je otevřen také jen v letní sezoně, nyní v zimě by tam mohl jet jen nějaký charterový parní vlak na objednávku.
Caf_c3k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 16:23:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár fotek ze Semmeringu.


Code
888: Anlage in Betrieb
Lukash
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1803
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 10:12:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Caf_c3k: dobré, my byli se Shalomkem včera, jela tam pára, ten Eichberg jsme chtěli dat, ale nasvicená ta louka je v zimě jen krátce kolem poledne a pára měla sekeru tak jsme to radši vzali na kopec :-)



Zpátky jela už jen 1010.010, ale i ta je moc pěkná, jen škoda že už šlo slunko spát tak jsme ten konec vyhnali na ISO 1600 s časem 1/100 a to už byl fakt masakr



a něco z běžného provozu:




(Příspěvek byl editován uživatelem lukash.)
MartinHranicky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.53
Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 15:03:18    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, platí Einfach - Raus - Ticket pro všech pět osob bez omezení věku?
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.116.103
Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 19:41:29    Odkaz na tento příspěvek  

MH: Samozřejmě, že platí. (mimochodem, stránku věnovanou ERT dokáže google celkem obstojně přeložit http://jdem.cz/kfgx8 )

Trochu nepříjemně mě u tohoto dokladu ale překvapilo, že letos už nebude platit ve vlacích kategorie EZ. Takže už se např. nebude dát cestovat např. spojem Wien-Pasau (EZ5914), který byl loni REX.
Bluetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 12. ledna 2011 - 15:36:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, mám dotaz: Má někdo zkušenosti se sólo cestováním na Einfach-Raus-Ticket? Rakušané ho nabízejí pro skupinu 2-5 lidí, může na to jet člověk sám? Chápu, že je to blbá otázka, ale rakouský úředník dovede být blbec právě tak, proto se ptám.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 16:03:08    Odkaz na tento příspěvek  

Bluetiger : jistě, müslite, že jízdenkový automat pozná vaše "nekalé" úmysly jezdit sám na jízdenku pro 2 - 5 lidí ...
želva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 13:02:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad to tu ještě někdo věci znalejší potvrdí (či vyvrátí), ale obávám se, že jako hlavní nevýhoda jízdenky Einfach-Raus tu byla diskutována právě ta skutečnost, že již při nákupu je třeba přesně vědět kolik lidí na to bude jezdit, a daný počet (který je pak uvedený na jízdence) je pak třeba po celou dobu cestování ve všech vlacích dodržet.
Takže problém nebude ani tak v tom, že by měl automat poznat nekalé umysly :-) (i když ať již v automatu, či nákupu v e-shopu, je také nutné přesně udat počet osob), ale v tom, že průvodčí to již zajisté pozná a asi bude dělat problémy. Kdyby vás třeba místo čtyřech jeli najendou tři, tak to možná projde, ale takhle... Nezbývá než to zkusit a držet palce.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 14:09:04    Odkaz na tento příspěvek  

Ad jízdenka "Einfach-Raus-Ticket":
Mnoho jsem toho na tuto jízdenku nenajezdil, ale nikdy jsem nepotřebovat při nákupu ani při revizi nikomu sdělovat, kolik lidí na ni cestuje - pokud takové opatření (zřejmě vycházející ze snahy bránit její postupné "přenosnosti" na více než 5 osob) někdo vytvořil, pak je to i pro mě naprosté novum: když jsme tu jízdenku využili naposled (pravda, už to bude možná více než rok), pak jediné, co průvodčí vyžadovali, byl její podpis, ale počet cestujících (do 5 osob) je nijak nevzrušoval. O "zdeúřednickém" duchu Rakouska ovšem samozřejmě vůbec nepochybuji, takže pokud nějaké takové opatření skutečně vzniklo, je třeba mít se na pozoru před jeho možnými praktickými důsledky ...
To "omezení" platnosti jen na vlaky kategorií začínajících písmenem "R" je asi logické = v duchu doby a "evropského" vývoje - naštěstí těch "ostatních" vlaků (aspoň zatím) mnoho není. Ale ta trasa č. 5914 je docela zajímavá a pro návštěvníky z ČR by byla zjevně potenciálně velmi užitečná, byť až v období od 1. máje - možná právě proto k jejímu "vyblokování" Rakušané přistoupili ...
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.116.103
Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 17:35:35    Odkaz na tento příspěvek  

Podmínky k jízdence ERT jsou definovány zde: http://www.oebb.at/static/tarife/pt_oebb/index.html#2043468427
ve stručnosti: na tuto celodenní síťovou jízdenku může společně cestovat 2 až 5 osob (bez ohledu na věk) po celé síti ÖBB, pouze však vlaky kategorie R, REX, S-BAHN, RSB.

Jak je to s platností ve vlacích EZ, toť otázka. Dle mého názoru na tuto kategorii vlaků tarif tak trochu „pozapomněl“, dokonce ji nenajdeme ani ve vysvětlivkách značek.
Tyto vlaky jezdívaly hodně třeba v roce 2008 (např. na lokálce do Puchbergu to byl každý druhý vlak, dost jich jezdívalo přes Semmering, pak šlo hlavně o takové ty turistické linky – Wien-Bischofshofen, Wien-Pasau, atd. atd.). V loňském jízdním řádu snad vlak kategorie EZ nebyl jediný, proto možná z podmínek použití ERT EZ vypadl, ale letos se jich opět několik objevuje, kromě již zmíněného cyklovlaku do Pasova budou o víkendech EZ vlaky jezdit do Ernstbrunnu (i tam to loni byly REX, byť se zvláštním tarifem), kupodivu třeba linky Retz-Drosendorf zůstávaji i letos R (opět ale zvláštní tarif).
Zajímavé je, že Scotty, při zadání parametrů „Verkehrsmittel: Einfach-Raus Ticket“ spojení vlakem EZ nabídne, na to se ale nedá spoléhat, protože i při vyhledávání relace např. do Mariazell neskončí vyhledáváním chybovým hlášením (tam již ERT od 12.12. neplatí).

Ale zpět k jízdence. Při nákupu z automatu je skutečně nutné zadat počet cestujících. V roce 2008 či 2009 se tento údaj zobrazoval docela nenápadně (na obrázku je údaj 4E v řádku s cenou, na snímku vlevo nahoře), loni byl již počet cestujících mnohem více na očích. Stalo se nám však jednou, že automat nefungoval, tak nám jízdenku vydala průvodčí ve vlaku. A z toho dokladu už bych tedy já počet cestujících ve skupině nepoznal, dokonce se mi to jeví tak, jakoby byla jízdenka vystavena pro jediného cestujícího (snímek vpravo nahoře; údaj 01E, skutečně jme byli tři).

Takže možná, že tudy by mohla vést cesta, nechat si jízdenku vystavit od průvodčí, pokud tomu situace dovolí, tzn. třeba oslovit průvodčí ještě před nastoupením do vlaku.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 01:22:40    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Marek T." = 17.01.2011 - 17:35:35:
Musím přiznat, že v automatu jsme nikdy jízdenky ERT nekupovali, protože když jsme to chtěli učinit (kdysi v motorovém vozu jedoucím z Bratislavy do Vídně přes Marchegg), automat nefungoval, takže jsme stejně museli jízdenku koupit u průvodčího, který nám ji ovšem bez problémů prodal. A při cestách z Břeclavi s nákupem ERT u průvodčího jsem také nikdy žádné problémy nezaznamenal. A propos: není náhodou to zadávání počtu osob při nákupu v automatu jen nezbytnou součástí jednotného postupu podmiňujícího vydání (vytištění) jakékoli (tedy třeba i "obyčejné jednoduché") jízdenky (= jedním z nutných postupných kroků vyžadovaných jednotným algoritmem stejným pro všechny druhy jízdenek)?
Z čeho vyplývá, že do / z Mariazell už (a právě "čerstvě" od "letoška") ERT neplatí? Z údaje, že ERT platí ve vlacích ÖBB a ROeE, a že jiné "železniční společnosti", jako v tomto případě NÖVOG, v "tarifních informacích" uvedeny nejsou? I když pro jednodenní výlet z ČR do Mariazell nebyla ERT nikdy výhodná, je toto zjištění pro mne také jednou z (nepříjemných) novinek ...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 17:14:34    Odkaz na tento příspěvek  

projížděč NAD : ano, zadání počtu cestujících je jedním z postupových kroků při zakupování jízdenek v automatech. Volba je maximálně pro 5 osob v libovolné početní kombinaci "plně" platící / sleva ...
Je trošku divné, že se nedá koupit jízdenek víc, třeba šestičlenná skupina si musí kupovat jízdenky na dvakrát ...
Ale stále to není nic proti "dokonalosti" staršího provedení italských automatů, které umožňují pouze výdej jedné jízdenky ...
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.116.103
Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 20:02:28    Odkaz na tento příspěvek  

Na výhodnost cestování po Mariazellerbahn s jízdenkou ERT mám jiný názor. Byla výhodná velmi mnoho, samozřejmě že nepopírám ještě větší výhodnost např. nabídky Sommerticket, která ale byla jen pro určitou skupinu cestujících.
Že teď ve vlacích NÖVOG na ERT cestovat nebude možné, vyplývá z tarifních ustanovení dopravce, kde tento síťový produkt nenajdeme v seznamu schválených. Ale rád bych se mýlil.

Vyjasňuje se mi i situace s vlakem EZ 5914/5927, ani tady ERT platit nebude.
Mettys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 21. ledna 2011 - 18:43:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím pánové...

Kdy bude uveřejněna cena Sommerticketu, tedy jestli vůbec bude?

(Spíš mě zajímá kdy se bude vědět jestli bude a jestli vůbec bude...)

Díky Mettys
Brno Kometa Brno KOMETA


Honnzok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 12-2009

Odesláno Neděle, 23. ledna 2011 - 12:02:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobré poledne, poprosil bych jestli by někdo nevěděl jak je ve stanici Spielfel Strass (hraniční stanice mezi Grazem a Mariborem) řešen styk porudových soustav, a jak se samotného nádraží dotkne přestavba a zdvoukolejnění této trati

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3756
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 24. ledna 2011 - 15:16:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honnzok:

Stav v roce 2006
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Honnzok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 12-2009

Odesláno Pondělí, 24. ledna 2011 - 21:03:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: díky.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Úterý, 25. ledna 2011 - 02:21:50    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Honnzok" = 287:
Spielfeld Strass je jakousi obdobou české Kutné Hory (hlavního nádraží), ale pokud si to dobře pamatuji (je to už hodně dávno, kdy jsem tam byl naposled), bývaly tam aspoň některé koleje zčásti s přepínatelným napájením.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Úterý, 25. ledna 2011 - 02:55:36    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Miroslav Zikmund" = 19.01.2011 - 17:14:34:
Pak by tedy ovšem mělo jít pouze o "systémovou záležitost automatu", která by na použití jízdenky ERT pro libovolný počet cestujících do maximálně pěti aktuálně kdykoli v době její platnosti neměla mít vliv = osobám kontrolujícím jízdenku ERT by mělo být jedno, kolik osob na ni právě aktuálně cestuje.

Ad "Marek T." = 19.01.2011 - 20:02:28:
Špatně jste mě pochopil - já jsem se vyjadřoval k výhodnosti jízdenky ERT pro JEDNODENNÍ VÝLET z ČR do Mariazell a zpět: pokud jste pouhým "projížděčem", případně nějakým "fotošotoušem", pak Vám na jednodenní projížďku stylem "vlakodrom" do Mariazell, resp. na cestu jen někam do mezilehlé stanice kvůli zdokumentování vlaku a "na otoč" cesty zpět jízdenka ERT snad vyhovovat mohla, ale procházku po Mariazell a nahlédnutí do tamního (tramvajového) muzea (a ještě návrat do ČR) s takovou jízdenkou (použitelnou jen v "regionálních" vlacích) za jeden den zvládnout nelze (v Mariazell vycházelo i v minulosti na obrat pouhých a spíše jen teoretických několik málo minut času) - vícedenní cesty s nocováním v Rakousku jsou samozřejmě zcela jinou záležitostí ...
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1196
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 13. února 2011 - 12:59:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Feldkirch
Vzpomínka na stroj 750.143 750.143
FOTOGALERIE
ROCK POD HOSTÝNEM rock
To je fuk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Neděle, 13. února 2011 - 13:29:26    Odkaz na tento příspěvek  

jak je ve stanici Spielfel Strass (hraniční stanice mezi Grazem a Mariborem) řešen styk porudových soustav

Prostě tam mají pohlavní styk fešný rakouský průvodčí se svou rovněž fešnou slovinskou kolegyní.
Stemba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 276
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 14:28:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízda parní lokomotivy řady 109.13 z Vídně do Mürzzuschlagu:
http://www.youtube.com/watch?v=_BYuQOLEv3Y&feature=mfu_in_order&l ist=UL
www.klubfoticu.estranky.cz - web o železnici nejen v České Třebové
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2503
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 15:04:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je fuk: Pohlavní styk u dvou žen? Jak je to prováděno (řečeno drážní mluvou)?
Lukash
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1821
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 08:14:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bych si dovolil jednu malou fotečku velké mašinky 52.100 ze včerejška. Až na tu kosu to bylo víc než parádní (Shalomak a Marek T. určitě potvrdí). Pára jela Wien - Tulln - Gars - Sigmundsherberg - Wien
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.116.103
Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 17:58:58    Odkaz na tento příspěvek  

Tak já jednoznačně Lukášova slova potvrzuji.

http://www.youtube.com/watch?v=VwM22d48pmc
(dokumentační kvalita)
Shalomek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 22. února 2011 - 12:39:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bylo by to gut, kdyby jeden účastník zájezdu neustále neronil slzy za svým pryskyřičníkem pádivým a nesnil o zusammen foto modrého šemíka a černé mašinky
Zde prosím, malá ochutnávka



(Příspěvek byl editován uživatelem Shalomek.)
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1223
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. února 2011 - 00:26:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chci se zeptat, proč vlastně dojezdil Plečnik? Nerekonstruuje úsek Linz-Leoben???
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 10:03:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím. Diskuse o železnici je obsáhlá, původně jsem nevěděl, kam fotky umístit. Jelikož jsem vůz nafotil v Rakousku, tak asi sem.
Foto je z Grazu, přesněji z jeho předměstí Seiersberg, kde je velké nákupní středisko. Zaujalo mě, že vagónek stojí v soukromém areálu, kde nevedou koleje.

Někdo si musel dát práci: vykopat díru, nasypat štěrk, položit alespoň jeden díl kolejnice a hlavně sem ten vůz nějak přivést a postavit na koleje.
Vůz je sice na některých místech posprejován, ale identifikační popis tam zůstal nedotčen.

Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 02. března 2011 - 11:00:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voy:Pro tohle nemusíte jezdit tak daleko.V Čechách je takový skvost v Krušných horách a je z toho vozu nádherná hospůdka, vřele doporučuju.Jedná se o Krušnohorský expres v Hoře sv.Kateřiny.Také tam nevedou koleje.
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 02. března 2011 - 11:10:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašinka ozubnicové železnice Jenbach - Achensee.
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 02. března 2011 - 11:16:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zillertalbahn.
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 02. března 2011 - 22:53:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek 2: takže pokud píšeš skvost, tak se dá říct, že ten vůz je něčím zajímavý ? Ptám se, protože o těchto věcech moc nevím.
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1499
Registrován: 11-2005
Odesláno Sobota, 12. března 2011 - 22:51:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Několik obrázků z výletu po Rakousku z tohoto týdne.



Další obrázky s povídáním o cestě bude již brzy na našich stránkách.
Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 14. března 2011 - 19:19:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím vás, neví někdo proč IDOS (ať offline či online) nechce vyhledávat stanice a vlaky na Mariazellbahn? To je tam nějaká výluka, nebo co se to tam děje?
B01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 14. března 2011 - 22:54:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Past: Popisky míst by nebyly?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Úterý, 15. března 2011 - 12:55:38    Odkaz na tento příspěvek  

Mol : poslal jsem dotaz na "přílušná místa".
Halbstadt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 895
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 16. března 2011 - 17:35:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Mol
Trať není již v majetku OBB, tak zřejmě proto.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 16. března 2011 - 18:01:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Halbstadt: bohužel, já to zjistil až u vlaku
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1519
Registrován: 11-2005
Odesláno Středa, 16. března 2011 - 23:01:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B01: Dnes se objevila na našich stránkách: www.klubfoticu.estranky.cz, reportáž z našeho výletu po Rakousku z minulého týdne. Tam jsou fotky s popisky.
Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz
B01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 10:03:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Past: Škoda, že hned na té první fotce je chyba. Mödling je obec kousek od Vídně (tj. žádné Wien-Mödling), tamní nádraží neznám, ale řekl bych, že to na fotce bude spíš Wien-Meidling.

Jinak Linz se skloňuje podle stroje a ne podle hradu, navíc máme i české pojmenování Linec (totéž Curych).
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 14:48:00    Odkaz na tento příspěvek  

Mol & Halbstadt : příslušná odpověď zni - "V datech, která ÖBB poskytlo 15.02. k mezinárodní výměně, Mariazell není."

Jiné "soukromé" tratě tam jsou ... zjevně technická chyba, protože v EJŘ DB / ÖBB data jsou.
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1520
Registrován: 11-2005
Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 15:07:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B01: Já jsem reportáž nepsal, také jsem v už objevil další chybičky a to jsem to jen zběžně projel. Autora poučím a budou učiněny opravy. V prvním obrázku se jedná opravdu o W-Meidling.
Na druhou stranu nikdo není neomylný.
Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4488
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 01. dubna 2011 - 21:18:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neměl by prosím někdo odkaz na rakouské řazení vlaků? Konkrétně by mě zajímal EN 466. Díky.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Sobota, 02. dubna 2011 - 08:54:18    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Pes38" = 4488:
Aktuální řazení neznám, ale stačí-li Vám obecný přehled vlaků, pak je veřejně k dispozici zde:
http://www.oebb.at/de/Fahrplanauskunft/Aktuelles_Kursbuch/zugverz .pdf
- k sezení tam bývaly asi 2 - 3 "dvojky" a asi 3 "sleeperety" (bezpříplatkové), ale zejména ve frekvenčně exponovanějších termínech bylo hodně míst "vyprodáno" místenkami.
Je škoda, že podrobnější informace o řazení vlaků alespoň v takové podobě, v jaké jsou zveřejňovány na nádražních perónech nebo ve "vlakových průvodcích", nejsou snadno průběžně dostupné na www stránkách dopravců ...
Jirka_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 05. dubna 2011 - 09:39:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak jsem se už zmínil v diskusi Osobní vozy, dostal se mi včera do ruky Schienenverkehr Aktuell, ročník 1978. Kdyby někoho zajímala dislokace hnacích vozidel ÖBB k začátku roku 1978, tak tady je. Plus takový malý přehled elektrických lokomotiv navrch.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 20:56:56    Odkaz na tento příspěvek  

Hafíku 38 - tady je všechno švýcarské, včetně 466/467

http://www.reisezuege.ch/reisezuege/index.php?action=10
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1581
Registrován: 11-2005
Odesláno Neděle, 10. dubna 2011 - 20:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při březnové cestě po Rakousku jsem spatřil v Mürzzuschlagu, že obě zdejší vytápěcí elektrické lokomotivy jsou podrobovány likvidaci. Vytápěčka Vhz 011.02 - ex ÖBB 1280.10 byla již kromě rámu a pojezdu rozložená, Vhz 011.21 - ex ÖBB 1670.06 stála připravena vedle. Jak je vidět, také v Rakousku si moc necení historických lokomotiv. I když byly tyto vytápěčky značně obrané, daly by se doplnit opět o chybějící části a mohly někde být třeba jako lokomotivní pomníky, nebo neprovozní exponáty některého z muzeí v Rakousku, které se zabývají historií železnic. Zde alespoň obrázky obou lokomotiv focené v roce 1995 v Mürzzuschlagu.

Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz
Trainfun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 6-2009

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 15:57:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 713
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 20:02:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ERT: asi už se tady tento doklad neřeší, ale kdyby náhodou. Když si tento doklad koupíte přes e-shop ÖBB, tak počet cestujících uvádět nemusíte. Ta cena je fantastická..s třemi přestupy rovnou na lyže..
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 09:08:20    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "R_1463Úpa" = 713:
Já jsem sice zatím mnohokrát jízdenky ERT nevyužil, ale nevzpomínám si, že bych měl někdy problém s tím, že by na něm musel být uveden počet osob, ani s tím, kolik osob na něj právě aktuálně cestovalo - průvodčí pouze důsledně vyžadovali, aby byla jízdenka podepsána "držitelem". A pokud jde o její nákup, není nutno jej realizovat prostřednictvím "e-shopu ÖBB", protože ERT běžně prodávají (resp. nám vždy bez problémů a jakýchkoli přirážek prodali) průvodčí v přeshraničních vlacích vedených vlakovými náležitostmi ÖBB, přičemž jízdenka pochopitelně platila už ze státní hranice a jízdní doklad pro cestu z české či slovenské PPS na státní hranici (ani z ní při zpáteční cestě) rakouské průvodčí nezajímal (= nevyžadovali jej).
pal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.72.120
Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 22:04:46    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem navštívil Gmunden-Seebahnhof a nestačil jsem se divit. Nádražní budova je strovnána se zemé a místo ní je zde ohyzdný betonový přístřešek. Ale pozor - do této stanice vede unikátní tříkolejnicová splítka rozchodů 1000-1435 mm a v nádraží jsou dvě splítkové výhybky. Normální rozchod se ale už léta nepoužívá a hned u nádraží jsem viděl složené 3 zbrusu nové úzkorozchodné výhybky ( dokonce měly na sobě čárové kódy jyko v supermarketu ). Napadá mě jediné - tříkolejnicové splítce zřejmě zvoní hrana. Takže neváhejte...
Fabi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 15:02:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pal: nepracuje se náhodou na propojení tramvaje a Traunseebahn?
ČD - Ihre Erlebnisbahn. Jeden Tag. Jeder Zug.
pal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.72.120
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 09:45:58    Odkaz na tento příspěvek  

To bych neřekl - jednak ty tři výhybky jsou normálního provedení ( bez žlábků ) a tramvaj končí na stále stejném místě - dál směrem k Seebahnhofu jsou koleje zalité nebo vytrhané. A propojení obou systémů by bylo ze směrových důvodů asi nemožné.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.85.38
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 10:26:34    Odkaz na tento příspěvek  

Před lety se o propojení uvažovalo. Tramvaj v Gmundenu ale původně vedla jen asi o 100 m dále, než dnes - na radniční náměstí.