K-report
 

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 22. 09. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 22. 09. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 796
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 14:43:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750 410-3: Muzete nejak nastinit, jak si to predstavujete?
Navaznosti v Teplicich na Litvinov, uzel cela Lovosice (muze byt i v pul, ale pak by muselo zastavovat vzdy protejsi EC, coz asi nechcete???), navaznosti decinskych R na Os do Bad Schandau atd.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 942
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 14:48:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to ZFJ:

kdybyste si z té zprávy přečetl i víc než jen nadpis, tak byste si možná všiml, že se vůbec nejedná o peníze na provoz VHD, nýbrž o financování výstavby dopravních staveb - silnic a dálnic
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 14:59:36    Odkaz na tento příspěvek  

HUngry_bear: ale to já vím. Jenže když Kalous přidá miliardy na dálnice, tak tím spíš dá těch 300 melounů na obslužnost (což jsou vzhledem k rozpočtu naprosté drobné). Já jsem se obával že to VeVerky s penězi na dopravu opět "zabalí" (jak je jejich nedobrým zvykem - nejdřív hrozí, pak stáhnou ocas), ale zdá se že tentokrát to neudělaly.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5632
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 15:10:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ: Já si myslím, že přídání SFDI bude mít následky jinde. A klidně postiženým může být obslužnost. Trend snahy snižovat schodky je správný a v tom se Kalouskovi nedivím, že nechce přelézt 105 mld. Přídí-li se stavbám, je logické, že se sebere jinde.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 15:16:19    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: přelézt schodek 105 miliard nechce ani ministr dopravy P.Dobeš, o tom žádná. Dobeš už dříve řekl kde chce vzít ty prachy pro dopravu, ať už na SFDI, dopravní obslužnost, či cokoli jiného (něco obraně, něco z rezervy na sppácení státního dluhu což má bý levnější kvůli vyššímu ratingu, atd. - už si to přesně nepamatuju).
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4324
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 15:20:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: tak to by mně taky zajímalo jak si to dotyčný představuje. Ono by to asi pak dopadlo tak že by nastala redukce těch chebskejch pro nezájem. Neb tranzit krz Oustí i v kladiva dopoledne bejvá tak nejmíň polovina. A směr Praha čekat půl hodiny na Děčín a opačně podobně (hrana - hrana už vůbec ne...) by asi fakt hodně lidí lákalo.

Zastavení v Hněvicích není na hovno ale kvůli Štětí odkud jezdí bus a slouží k dojíždění do Prahy v míře velké.
750 410-3
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.3.150
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 16:11:51    Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Chebský R by zůstaly ve stejném čase, jen by končily v UL, ale vážně z UL do Prahy vozejí tak z 60-70% vzduch. Lovosic by se to nedotklo, protože: Chebský R zde nestaví a DC R by zůstaly ve stejné poloze, tím pádem přestupní bod v DC beze změn.
Petr Vleček: Co mám vypozorované, tak právě v Hněvicích a pak Bohušovicích n. Ohří. je frekvence velmi slabá a proto jsem navrhoval stanice projíždět.
Když se to shrne na konec do jednoho, tak UL-PRAHA i nadále po ukončení Chebských R v UL mají hodinový takt rychlého spojení, ve špičce i půlhodina.
Dj_tiësto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 16:32:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/domaci/245301-kvuli-zprave-mmf-budou-skrty- v-rozpoctu-jeste-drastictejsi.html
takže si o nějakých korunkách pro dopravu můžem nechat tak leda zdát...
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 16:59:01    Odkaz na tento příspěvek  

No uvidíme, VV se tváří neústupně. Uvidíme jak to nakonec dopadne. Ale je pravda, že spíš vláda pustí nějaké drobné (což těch 300 miliónů na obslužnost je), než významnější prachy na úrovni řady miliard. Ale pokud zůstanou VV neústupné, tak se budou muset nějak dohodnout.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 799
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 17:14:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750 410-3: To si delate legraci? Ja jsem z Lovosic, ale podobny navrh jsem tedy opravdu neslysel.

Decinske R zustanou, jak byly. Takze cestujici z Teplic si pocka v Usti pul hodiny na decinsky R a dojede do Prahy o 40 minut pozdeji? Nezblaznil jste se??? :-)))))))

Jinak s tema Bohusovicema mate pravdu - jsou jednoznacne nejslabsi a zbytecne. I ty busy tam se neujaly, stacilo by je vest z Ltm horniho v navaznostech.

Hnevice bych 100% nechal, jednak je to vetsi mesto a jednak narazove byvaji slusne vytizene.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3035
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 17:43:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750410-3: "Chebský R by zůstaly ve stejném čase, jen by končily v UL, ale vážně z UL do Prahy vozejí tak z 60-70% vzduch. Lovosic by se to nedotklo, protože: Chebský R zde nestaví a DC R by zůstaly ve stejné poloze, tím pádem přestupní bod v DC beze změn.
Petr Vleček: Co mám vypozorované"

To jako myslíte Vy troubo, vážně?

Já nevím, odkud jste něco vypozoroval, ale to , co navrhujete znamená absolutní konec krušnohoráků (vlaků) a přechod cestujících z Mostu, Bíliny, Duchcova a Teplic na (svého času)osvědčenou autobusovou dopravu.

Račte si uvědomit, že ze všech jmenovaných obcí se do Prahy dostanete po dálnici v čase 55-110 minut. To, co nabízíte, je konkurenčně naprosto neschopné.

Nevím proč chcete zabít vlaky.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5634
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 17:55:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud má být železnice ve vztahu Praha-trať 130 konkurenceschopná, tak je současná podoba Krušnohorů nezbytná včetně minimalizace zastavení. Já si spíš dokážu představit, že by se částečně ve spolupráci z ÚK upravily ty pomalé rychlíky, mezi Lovosicemi a Ústím vícekrát zastavily, a porušily trošku liduprázdné osobáky.
Jestli je někde převlakováno, tak je to 1. koridor mezi Prahou u Č.Třebovou. Teď tam přibyde RegioJet a za rok LeoExpress. Tady je prostor pro škrtání dotované dopravy, když ho chtějí zaplnit soukromníci. Jen by to chtělo poladit regionální vazby a zajistit okrajové spoje, které na komerční riziko nikdo neodjezdí.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
750 410-3
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.3.150
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 18:05:32    Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf: Vlaky nechci zabít, ale pořád se točí debata kde co ušetřit a já jsem jen navrhnul spoje, u kterých vím, že moc lidí nevozí, teda nevím kolik lidí berou z podkrušnohorských měst, když to je pěkná obklika přes UL do Prahy. Ale do UL od Prahy jsem Chebský R neviděl ani z půlky obsazené, vše nastupovalo v UL a jelo směr Cheb, tam obsazenost byla i přes 80%.
Klavirista: Nevím kolik lidí dojíždí vlakem z Teplicka, či podkrušnohoří vlakem do Prahy, ale mezi Ústím a Prahou jsem je vážně nikdy neviděl více jak do půlky obsazené.
Když to srhnu nakonec do jednoho, nechci rušit vlaky, vycházel jsem z toho co jsem viděl a dal jsem návrh nic víc, nic míň, protože v návrhu na zrušení bez úvah jsou nebo byly zařazený idiotický daleko silnější spoje.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3036
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 18:16:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: " mezi Lovosicemi a Ústím vícekrát zastavily"

Proboha, člověče, byl byste tak laskav a sdělil nám, kde by ty rychlíky měly zastavovat a kolik obyvatel mají ty obce, kde by rychlíky zastavovaly?

Je to krásné blábolit o něčem, co neznám. A nebo soudíte, že zastavení rychlíku způsobí sběh lidí z půlky okresu?
750 410-3
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.3.150
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 18:16:54    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: DC R bych už nezpomaloval, už tak stačí když zastavějí v Bohušovicích, či Hněvicích jinak bych se obával vyprázdnění od dojíždějících lidí z DC do Prahy, jelikož by to bylo další zpomalení JD. Jinak souhlasím nechat krušnohoráky, ale jde mi čistě o úsek UL-PRAHA.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5635
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 18:21:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco speciálně pro ZFJ:
Vláda schválila rozpočet, doprava nakonec dostane 4 miliardy navíc

750 410-3: Lidi z Děčína mají slušný dvouhodinový takt EC/IC. Já bych zezastávkovatěl pouze posilové rychlíky, končící v Ústí. Těm jedoucím do Děčína bych přidal pouze jednu zastávku: Lovosice město. Osobáky bych pak sešrtal na dvouhodinu, jen ve špičkách PD eventuelně hodina.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3037
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 18:28:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750 410-3: "Rudolf: Vlaky nechci zabít, ale pořád se točí debata kde co ušetřit a já jsem jen navrhnul spoje, u kterých vím, že moc lidí nevozí, teda nevím kolik lidí berou z podkrušnohorských měst, když to je pěkná obklika přes UL do Prahy. Ale do UL od Prahy jsem Chebský R neviděl ani z půlky obsazené, vše nastupovalo v UL a jelo směr Cheb, tam obsazenost byla i přes 80%.
Klavirista: Nevím kolik lidí dojíždí vlakem z Teplicka, či podkrušnohoří vlakem do Prahy, ale mezi Ústím a Prahou jsem je vážně nikdy neviděl více jak do půlky obsazené.
Když to srhnu nakonec do jednoho, nechci rušit vlaky, vycházel jsem z toho co jsem viděl a dal jsem návrh nic víc, nic míň, protože v návrhu na zrušení bez úvah jsou nebo byly zařazený idiotický daleko silnější spoje"

Tak abys to věděl: navrhuješ zabít nejdůležitější spoje Ústeckého kraje s Prahou a zbytkem republiky.

Pak už můžeme vlastně na vlakovou dopravu v ústeckém kraji zapomenout, neboť zbytek snadno nahradí autobusy...

Nezlobte se, ale tohle dokážu komentovat jedině slovem: idiot.
750 410-3
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.3.150
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 18:29:54    Odkaz na tento příspěvek  

Pro Děčínáky je sice EC/EN hezká věc, ale často k ničemu co se týče spolehlivosti, protože hlavně v zimním období jsou často i víc jak hodinu zpožděný, není vyjímkou ani zpoždění přes 3 hodiny a to pro dojíždějící není dobré, spoléhat se, že EC pojede včas.
750 410-3
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.3.150
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 18:35:24    Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf: páteř je přeci DC-UL-MO, ale no dobře beru, nejlíp na rychlíky vůbec nesahat. Idiotinou bych třeba já nazval zrušení Tanvaldů, ale to je ted mimo mísu.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 800
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 18:50:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, mezinarodni dalkova doprava je hodne nespolehliva a nelze na ni spolehat pri tvorbe grafikonu, lec doba nepreje pridavani vlaku, spis ubirani a to jsme na jedne z nejlepsich trati CR.
Zrovna jsem jel v pondeli do Prahy tim R Usti-Praha, co v nem neni jednicka v 8:42 a rikal jsem si, proc v nem jsou lidi z Usti? Hned mi to doslo-EN nejel.

Decinske R jsou to, co jsou v Nemecku RE a v Rakousku REx, cili regionalni expresy. To je linka na zahusteni na hodinu (pro zacatek v PD) za soucasneho dvouhodinoveho taktu Os Kralupy-Usti CD CT krome ranni PD spicky. Bohuzel velmi tezko politicky pruchodne. Samozrejme kazdy druhy staci do Usti, nebot pak jedou Liberecaky.

Zopakuju svoji kacirskou myslenku R Praha-Decin-Liberec v L:50 z Prahy hl.n., coz odstrani blokovani nastupiste v Usti. V Decine pak dostatek casu na uvrat.

Jeste pak zrusit predjizdeni Os v Lovosicich, cimz vznikne pripoj v Usti na EC/R a jsme na idealnim stavu 090, lepe to jde za soucasneho stavu infrastruktury jen tezko.

750 410-3: Dekuji, ze za dve hodiny diskuse jste zasadne zmenil nazor. Chebaky sice vozi celkem luft, ale budoucnost maji velkou. Az bude VRT, tak pojedou tudy a cele Podkrusnohori odvezou srovnatelne s dalnici. Dneska jsou to jenom z vetsich sidel Teplice a Usti. Svou roli hraje i "kvalita" nasazovanych vozu.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3038
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 18:52:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750 410-3: "páteř je přeci DC-UL-MO"

Víte co, hochu? Až se k něčemu budete chtít vyjadřovat, tak si zjistěte fakta. Koukání do jízdního řádu a event. jedna cesta vlakem odkudsi kamsi není skutečně podkladem k blábolům, odkud a kam kdo pravidelně jezdí. Bohužel, na K-rep se tohle připouští a tak na Vás musím reagovat, aby jste neoblboval veřejnost...
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3039
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 19:00:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavíristo, o čem to melete? Trasu Praha - Děčín- Liberec lze bez jakýchkoli problémů projet bez úvrati. Dokonce několika směry...
Byl jste někdy v Děčíně?
Hlavně, že víte, co je v Německu RE...
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2018
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 19:03:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad trať 238: Pokud budou spěšňáky z Pardubic jezdit do HB s příjezdem tam cca v xx:50, tak není nutno pokračovat do Jihlavy. V xx:05 tam nejspíš pojede osobák, tvořící přípoj od havlbrodských R. Takže zrušení R Jihlava - Pce nemusí až tak vadit.

Podkrušnohorské R ponechat. Mimo jiné i kvůli přestupní vazbě v Praze od/na brněnské EC.

ad "rušení": Souhlas s tím, že rušit se může na koridoru. Tam těch spojů je/bude až moc. Dále je možno omezovat o víkendech a svátcích. Viz hradecké R, kdy spoje z Prahy v 9:09 a 13:09 mají být pouze pracovní. Takže o víkendu bude dvouhodina z Prahy 8:09,10:09,12:09,14:09 a pak zase hodina. Plus rušení u některých spojů typu "nejede v sobotu večer z Prahy a v neděli ráno do Prahy". (Případně Ovy, Brna, apod.)
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 943
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 19:23:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

myslenku R Praha-Decin-Liberec

Nevadí vám násobný rozdíl potřebné kapacity mezi Praha-Ústí a zbytkem takové trasy ?
Tomu, kdo by měl platit tahání soupravy přes rozvodí do Liberce, by to nejspíš vadilo.


V Decine pak dostatek casu na uvrat.

???
To je chcete tahat ještě vyhlídkovou jízdou přes Prostřední žleb ?


Az bude VRT, tak pojedou tudy a cele Podkrusnohori odvezou srovnatelne s dalnici.

Až někdy možná bude VRT (= Němci se rozhodnou si jí skrz ČR postavit), tak tady už nebudem nejen my, ale (snad už - u ČD jeden nikdy neví ) ani to pojízdné šrotiště, co ČD na vnitrostátní relace z Prahy na sever nasazují

Mmch, po dodělání D8 a R7 to bude do Prahy autem z Chomutova, Mostu, Teplic i Ústí cca pohodová půlhodinka.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 19:24:50    Odkaz na tento příspěvek  

R Praha-Decin-Liberec v L:50 z Prahy hl.n.
Tak pojede do Liberce jen pitomec, šotouš, nebo režista. A s ohledem na různou zátěž a dýchavičnost brejlovců budete v Děčíně odvěšovat a cestou zpět přidávat dva, tři vozy. No bomba.
V Decine pak dostatek casu na uvrat
Jakou úvrať, brepto? :-)
Kotec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.9
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 19:32:40    Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear: Naštěstí většina lidí nejezdí po dálnici 180 - 220 km/h..., pro ty normální to bude tak ta hodina či o trošku méně (podle toho odkud), samozřejmě na okraj Prahy.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3040
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 19:33:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čelakovičan, Hungry a T.H: myslím, že jsme nalítli na trolovatění 750 140-3 a Klavíristy.
Zapomeňme na ty troly, pokud zmlknou a skončí.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3041
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 19:38:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jéžiš Kotče, kolikrát jsi jel z Teplic do Prahy a nebo obráceně. 180-220km/h je zbytečné, opravdu.

I těch 160 km/h, které inserují ČD nejsou pravdou...
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3442
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 19:38:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je chcete tahat ještě vyhlídkovou jízdou přes Prostřední žleb ?Místo žádné úvratě hned 3. Proč ne?
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 944
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 19:41:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro ty normální to bude tak ta hodina či o trošku méně

Ehm, pane kolego, víte kolik je to z Chomutova do Prahy kilometrů po R7 ?
Dtto Ústí-Praha či Teplice-Praha po D8 ?

Kdybyste se to chtěl courat nějakým vehiklem hodinu (tedy déle, než to autu trvá už nyní), tak byste s ním na tu dálnici snad ani nesměl vjet
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3042
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 19:51:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale jo, nechme několik šotoušů, aby si mysleli, že silniční spojení do Prahy z Karlových Varů, Ostrova, Chomutova, Mostu, Bíliny, Duchcova, Teplic a Ústí má něco společného s jízdním řádem ČD.

Prostě jde o několk existencí, na kterých se podepsaly učitelky zeměpisu na základní škole. To tady nespravíme...
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 450
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 20:02:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad W: Například Záhřeb byl trochu logičtější (cesta autem přes Alpy nic moc, např. proti neomezené vmax na D Autobahnen směr Dänemark...) a skončil po roce?

Tipuju, že ten Záhřeb není prostě tak atraktivní cíl oproti městům v Německu, Nizozemí atd. Jinak německé dálnice jsou na první pohled, resp. svezení fajn, ale jinak je to celkem fádní opruz.

Pokud si chce dopravce to lůžko udržet, bude muset nabízet akční ceny na úrovni letecké konkurece. A to chci tedy vidět.
Zrovna ta Kodaň není érem nějak levná ...

Ad čelakovičan (2018): hradecké R nakonec zůstanou jako letos
Kotec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.9
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 20:03:12    Odkaz na tento příspěvek  

Duchcov - Praha Březiněves 86 km, Chomutov - Praha Ruzyně 82 km, zdroj www.mapy.cz. Při rychlosti 120 km/h a +5 minut než vyjedete z města na nějakou R/D je to 46 min z CV a 48 min z Duchcova... na úplný okraj Prahy samozřejmě a za optimální situace. Ale jezděte si to za půl hodiny, já dálniční známku nemám a takovíto "jezdci" mně jen odrazují od toho ji mít...
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 579
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 20:06:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč by to nemělo souviset?

Mí příbuzní v Teplicích jezdí od zavedení krušnohorských expresů vlakem do Prahy podstatně častěji.

Jedním z faktorů (kromě ceny, vlak /80 Kč/ je pro jednotlivce skoro 3x levnější než benzín /210 Kč/) je právě existence poměrně rychlého pravidelného spojení.
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1007
Registrován: 9-2003
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 20:20:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Ale o tom, že MD vybírá vlaky poměrně nesystémově, už se tady mluvilo.

taky to je nazor. nicmene na systemovost/nesystemovost by se tu mohla vest jeste hodne dlouha debata. kazdy ma jiny nazor, v tuto chvili ale podle mne urednici udelali to, co po nich chteli - nazveme to vyssi moc; je to proste politika. kazdopadne system verejne dopravy, ktery tu byl nastaven si myslim ze je dobry ...

doslo k dohode mezi MD a CD, omezeni bude minimalni, cca 6% oproti dubnovemu navrhu. zitra sledujte zpravodajsky web "D16", budou tam nejake info
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5637
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 20:27:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lokom: Co to je zpravodajsky web "D16"?
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3715
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 20:45:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nejni to náhodou e15?
Novinky ze světa železnice na Vysočině: http://www.transverzala.ic.cz Souhrn všech aktualit, kompletní jízdní řády 2000- 2010, fotogalerie stanic a další.... Klikněte a uvidíte :-)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5638
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 20:50:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: Pokud je to E15, tak šlo o velmi ubohý fór. Kdyby tam byl alespoň smajlík, asi by to bylo jasnější... Pokud chci něco sdělit, mělo by to být řečeno jasně.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4325
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 20:55:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen poznámku - až na malej kousek u žateckýho letiště je 1/7 až po Sraný max 90. Přičemž touto se dá jet tak v neděli ráno neb krom omezení (60 u Louna kolem fumfy a ta vesnička před Slaným se 40) se vždy dojedou nějaký náklaďáky co se nedaj hned předjet. A slavnej kousek R7 dál k letišti je hnusárna kde by v podstatné části (např. kde nejsou připojováky) mělo bejt tak max 110...

Z Duchcova do Prahy taky žádná dálnice nevede. Ta de fakto vede až od Lovosic. Tedy taky žádný kilo dvacet.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3716
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 21:10:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ehm, pane kolego, víte kolik je to z Chomutova do Prahy kilometrů po R7 ?
Tak je to cca necelých 100 km. Tedy pokud by ten úsek měl být přejetý za hodinu, tak by průměrná rychlost musela být 100 km/h. Čili naprosto unreal. Ale já se nedivím, jsem zvyklý, že si překrucuješ fakta tak, aby pokud možno vyšla železnice jako extrémně zoufalá, tedy spíše ještě zoufalejší než ve skutečnosti je.
Já snad doufám, že se jednoho dne zruší nesmyslné dálniční známky u osobních aut a zavede se mýtné, aby rovněž i řidiči věděli, že dálnice je sakra drahá sranda a čím je starší tím je dražší. Tím pádem se pak upustí od budování dálnic do kotárů s nájezdem od každé samoty, což bezesporu celá R7 je (tedy pokud se hypoteticky dokončí).
Novinky ze světa železnice na Vysočině: http://www.transverzala.ic.cz Souhrn všech aktualit, kompletní jízdní řády 2000- 2010, fotogalerie stanic a další.... Klikněte a uvidíte :-)
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7557
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 21:40:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral:
Šlo by jet Praha-Děčín-Liberec i jen s jednou úvratí - jen ne přes Prostřední Žleb, ale třeba po trase Praha-Všetaty-Děčín východ-Liberec. Ale vymyslet by se dalo leccos.

T.H., Hungry bear:
Jak málo stačí šotouškovi, aby duši zaprodal - a ještě Kšeftům soukromým radostně zatleská...
kdybyste si z té zprávy přečetl i víc než jen nadpis, tak byste si možná všiml, že se vůbec nejedná o peníze na provoz VHD, nýbrž o financování výstavby dopravních staveb - silnic a dálnic

Tak nějak. Naivita některých diskutujících je do nebe volající.

Ohledně R Praha-Cheb má podle mě pravdu Orky.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3044
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 21:46:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petře vlčku, někdy máš snad dobré nápady, ale moc času je nutno strávit jejich překladem do češtiny.
Možná si připadáš sám sobě zábavný. Budiž. Tvé rozhodnutí. Já nemám čas tvé bláboly luštit. Zkus to napsat česky, třeba se pobavíme...

Hrochu, všechno špatně. Jedu -li z Prahy do Děčína, je nerozhodné, použiji-li trasu přes 090, 124,110,a dokonce i 170,140,130. Vždy přijedu do Děčína hl.n. jedním směrem. A právě tímhle směrem budu pokračovat do České Lípy a nebo Rybniště a odtud do Liberce.

Neuvěřitelné, kolik máme odborníků na dopravu v ústeckém kraji, kteří nevědí, jak projet Děčín...

(Příspěvek byl editován uživatelem Rudolf 33.)
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1008
Registrován: 9-2003
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 21:51:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud je to E15, tak šlo o velmi ubohý fór

tak o for rozhodne neslo - vsak to bylo taky v uvozovkac ... ze. nechtel jsem delat reklamu, aby me nekdo neosocil. coz se stejne nepovedlo
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5639
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 22:00:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lokom: Proč reklamu? Odkazy na internetové deníky se tu objevují denně a nesetkal jsem se s tím, že někdo někoho osočil. Pokud se zítra něco v E15 objeví, tak bych se divil, kdyby sem stejně někdo nedal odkaz. E15 je zdejším publikem sledovaná podobně jako jiné zpravodajské portály.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1009
Registrován: 9-2003
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 22:02:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

eeech si nerozumime ... ano, odkazy se objevuji bezne, jenze tady jsem odkazoval na neco, co se objevi az zitra kolem devate. to je jedno, nebudem plevelit diskuzi
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7559
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 22:05:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33:
Jeden, co nepochopil, že jen rozvíjím legrační šoto-teorie. Jen jsem hledal variantu s PRÁVĚ jednou úvratí.

To bych se opravdu musel zastřelit, kdybych nevěděl, jak se dá projet Praha-Děčín-Liberec bez úvrati. Jsem netušil, že o mě máte tak nízké mínění.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1813
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 22:13:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lokom: No pěkně, ale 6% bych (i s ohledem na minulé roky a budoucí výhled) určitě nenazýval "minimální". Navíc tím, že to je (byť těsně) přes 5%, se dle smlouvy odparkuje cena za vlkm.
Takže se odteď může stát úplně cokoliv (prakticky bez ohledu na množství případně sehnaných peněz), a o to asi "někomu" šlo...
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3045
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 22:14:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: "Jsem netušil, že o mě máte tak nízké mínění"

Pardon, já netušil, že jste minimálně rektorem Celosvětové vysoké školy dopravní se sídlem v Horní nad Soupravou. Nestřílejte se.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3717
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 22:19:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naivita některých diskutujících je do nebe volající.
Což o to, ale daleko větším průserem je naivita a neschopnost rádoby odborníků a politiků. Není bez zajímavosti, že se budou vracet zpět peníze EU třeba za jistou dálnici přes České středohoří, za úchvatný most v Kolíně atd. Čili ty 4 mld. jsou pakatelem, který nepokryje ani tyto "vícenáklady".
Novinky ze světa železnice na Vysočině: http://www.transverzala.ic.cz Souhrn všech aktualit, kompletní jízdní řády 2000- 2010, fotogalerie stanic a další.... Klikněte a uvidíte :-)
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3046
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 22:25:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: A tu dálnici, za kterou "se budou vracet peníze" (komu, jaké a kdy proplacené) byste nedokázal pojmenovat? A jistě sdělíte, kdy a kdo ty peníze proplatil a z čeho je získal, že?
Kecálisto.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5642
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 22:27:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TZ: Kdyby byla alespoň jistota, že příští rok to nebude dalších 5%. Kdybych si měl vsadit, tak na to, že příští rok se budou Tanvaldy, Rumburky a Jeseníky řešit znovu. A bude to stejně hetické a stejně na poslední chvíli jako letos.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3047
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 22:37:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky, kdyby byla jistota, že příští rok nebude nutno vyplácet důchody a sociální dávky, které tvoří nedotknutelných 80% státního rozpočtu, tak by tanvaldy mohly jezdit v intervalu 10 minut.

S čím přestat: s důchody, se sociálními dávkami a nebo třeba vyházet nadbytečné učitele?
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1814
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 22:44:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Ukazuje se, že možná hlavní výhodou výběrovek je nemožnost na poslední chvíli škrtat. :-) Jsem si jist, že tendry před pár lety dnes zejména R-160 zachránily kůži, i 030 by jistě nezůstala bez poskvrny.

Jinak souhlas, to světlo na konci tunelu je protivlak... A nejsem takový optimista, abych věřil, že se průšvih bude opakovat AŽ v příštím GVD. Osobně tipuju říjen, až dorazí nový "výpočet" ceny za vlkm od ČD.


Rudolf 33: Vyházet nadbytečné učitele. Asi tak polovinu. Kdyby někdo myslel optimalizaci školství vážně, tak si vzpomene, kolik procent času (! - což je to, co stojí peníze) bylo ve škole opravdu užitečných. Podobně jsem si jist, že daleko více než ve veřejné dopravě se (dnes, možná dříve nikoliv?) vyhazuje ve zdravotnictví apod.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3718
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 22:48:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tu dálnici, za kterou "se budou vracet peníze" (komu, jaké a kdy proplacené) byste nedokázal pojmenovat? A jistě sdělíte, kdy a kdo ty peníze proplatil a z čeho je získal, že?
Číst a vnímat obsah textu doufám zvládnete (i když o tom pochybuji): http://www.mesec.cz/aktuality/dalsi-rana-pro-ceskou-kasicku-eu-ne chce-proplatit-11-miliard-za-dopravni-stavby/

Kdybych si měl vsadit, tak na to, že příští rok se budou Tanvaldy, Rumburky a Jeseníky řešit znovu.
Tak o těch se podle mě nebude ani diskutovat a padnou hned. Co se tady léta budovalo půjde do kytek.

S čím přestat: s důchody
Okena to je svinstvo....
Novinky ze světa železnice na Vysočině: http://www.transverzala.ic.cz Souhrn všech aktualit, kompletní jízdní řády 2000- 2010, fotogalerie stanic a další.... Klikněte a uvidíte :-)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2432
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 22:50:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R33: Ale pendrek a vy to víte. Demagog umíte být :-)
Způsob,že něco škrtám na poslední chvíli smrdí diletanstvím a Balkánem. Mne docela dostalo,když jsem četl článek,jak se dnes dohadují o rozsahu dotované dopravy v okolí Franfurtu nad Mohanem na rok 2017..
Právě v té zdejší nestabilitě,zpochybňování všeho,co se nějak dohodlo,smluv (třeba z těch desetiletých o dopr.obsluze je po roce jen prach a popel ? ) je jeden z průšvihů tohoto státu.
To snad jako právník víte?
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3048
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 22:55:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáši, ve zdravotnictví se moc nevyhazuje. Více než dvě třetiny felčarů jsou OSVČ, každý zaměstnává minimálně jednu sestru a aby zvládl administrativu, tak ještě na částečný úvazek účetní. A OSVČ se nemůže vyhodit z práce, že?. A už jsi viděl nezaměstnaného felčara? Že jen nemocnice u nás v okrese jich hledá asi 20, zubaři jsou údajně nedostatkovým zbožím i v Praze...

Ale na těch učitelích trvám. Počty dětí klesají, noviny nás ujišťují, že výuka stojí za nic a je čím dál tím horší, tak na co jsou ti (m)učitelé

Happy: Věřit českým masmédiím je buď autosadismus a nebo idiotismus. EU nic neproplatila, neboť ta platí (a s dost značným prodlením) až za dokončené projekty (a proto si mnozí stěžují, že nemají na "spolufinancování", což ve skutečnosti znamená zafinancovat vše z vlastního a pak čekat, jestli z Brusele něco příjde). A Brusel žádné peníze nevyrábí. K úhradám využívá jen peníze, vybrané od daňových poplatníků prostřenictvím místních států. A různí místní stěžovatelé na cokoli jsou pro Brusel vítanou záminkou pozastavování plateb, neb dnes je třeba posílat prachy do Řecka...

(Příspěvek byl editován uživatelem Rudolf 33.)
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1010
Registrován: 9-2003
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 22:59:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

orky, TZ:

konkrétně to číslo je 6,3% ... a bohužel máte oba pravdu v tom, že to je zažehnáno pouze pro tento rok, co se bude dít ten další, nikdo nevi. takze se povedou ty debaty znova
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 945
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 23:04:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby byla alespoň jistota, že příští rok to nebude dalších 5%

Když příjmy státního rozpočtu vycházejí z chiméry růstu HDP o 2,5%, tak o nutnosti "dodatečného operativního" vyškrtání výdajů za minimálně 15 miliard Kč není třeba pochybovat.
No a vzhledem už k rozjetému pokračování ekonomické krize ve světě (2009-2011 v ní byla jen diletantskými politiky nadělená inflační iluze "nepadání" za tisíce miliard EUR+USD spláchnutých do žumpy) bych si v reálu tipnul tak dvojnásobek až čtyřnásobek jen pro rok 2012.

Projížděči, fotiči - neztrácejte čas.
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 712
Registrován: 4-2004
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 23:32:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyházet nadbytečné učitele
Tady je zas někdo chytrej. A kdo by chtěl tvrdit nadfinancovanost školství, nevidí si do úst. Mimochodem většina rodičů s dětmi by asi neuvítala, kdyby jim musela zajišťovat další program místo půlky školy, že...

Je třeba mít na zřeteli, že v samotných veřejných službách se žádné velké peníze neztrácejí. Nějaké šukafony jsou naprosto směšné částky. Třeba takový provoz na 025 stojí stejně jako jeden vrcholový manažer. Ale existují pochopitelně lidé, kteří mají ze škrtání poťouchlou radost, zvlášť pokud mohou takříkajíc šotoušům rozkopat bábovičky.

Můžeme se tedy chystat na škrty, anebo taky na vytrvalou a koordinovanou občanskou aktivitu.
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 12-2003
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 00:20:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem většina rodičů s dětmi by asi neuvítala, kdyby jim musela zajišťovat další program místo půlky školy, že...

Nejde o malé děti. Jde především o předimenzované SŠ a VŠ. V těch školách je 50% žáků prostě zbytečně, nic jim to nedá, protože na to nemají hlavu. Jsou tam jen kvůli plnění politických cílů, přání rodičů a užití se mládí.
A proto pak úroveň absolventů klesá, jak potvrdí každý, kdo učí na VŠ.

Když to osekáte, vyřešíte 3 problémy - ušetříte peníze za školství, lidi co na studia nemají půjdou dřív do praxe (víc daní se vybere) a u těch zbylých se zvýší kvalita výuky, protože se nebude muset snižovat laťka.