K-report
 

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 02. 07. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 02. 07. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10682
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 13:49:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov - bohužel žoužel a kužel nikoliv, naopak S29 se prodlužuje do Počurnic, Nymburka a Kulína. Je mi velmi líto, že vám nemohu podat lepší zprávu, než že se další moje předpověď i navzdory -aa- splnilalalalalala
OPĚT jsem oběť, ne viník.
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.7.194
Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 13:51:32    Odkaz na tento příspěvek  

Netuší někdo důvod pro "netakt" na S7 Praha hl.n. - Úvaly (odjezdy X:36 a X:57, tj. interval 21-39)?
(Opačně je interval 28-32)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2188
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 14:02:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM-vím,takhle už to kdysi jezdilo,do Kulína via HP je to OK,ovšem já bych z dobrých důvodů to rameno zatím ještě rok-dva nespojoval-a to qůli vedení odklonových R,Ex,IC po 231 v příštím GVD a náhodným výstřelům zpožděných R od Budějic vyvolaných výstavbou korytoru Vo-Be bořících spolehlivě příměstskou na 221,protože je tam narvaných tolik vlaků,že jiná bezkolizní trasa než "včas" není možná.

Po dobu staveb (tedy cca 5 let) bych preferoval radši dvojitý ešusy po 30 a 60 a konec ramen v Praze než různé experimenty s následným hroucením dopravy a odříkáním vlaků. Ale jistě budu uřván
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14485
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 14:13:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aby bylo jasno, neobhajuji vedení prázdných panťáků v úseku Hlavní - Vysočany, naopak tu stále kritizuji, že je to spojení špatně využitelné díky nepravidelnostem, nepřípojům, každoročním změnám atd., jelikož s tím, že ROPID tam ty vlaky prostě chce a bude mít, jsem se holt už smířil.

Ten minutový pobyt na hlavním směrem na Benešov vypadá v odpolední špičce taky zajímavě, asi se očekává, že z těch Čelákovic (HoPo) tím nikdo nepřijede a lidi se tak při výstupu/nástupu nepomlátí.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2375
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 15:43:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Po dobu staveb (tedy cca 5 let) bych preferoval radši dvojitý ešusy po 30 a 60 a konec ramen v Praze než různé experimenty s následným hroucením dopravy a odříkáním vlaků. Ale jistě budu uřván

To mi přijde opravdu přehnané. To už raději jednou za hodinu Strančice zkrátit do Říčan a případně to trochu setřást.

Pobo:
Ještě je teoreticky možné, že ta minuta je 1,5 minuty, nó...

(Příspěvek byl editován uživatelem tommasel.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Podbabák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.202.85
Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 15:55:22    Odkaz na tento příspěvek  

zajímalo by mě, proč nedošlo k tomu urychlení rychlíků na 221 předjížděním Os...

takže se o tom zas celej rok kecalo a pak MD ztratilo odvahu?


Káem: ty Os z 221 až do Čelákovic/Kolína mi y udělali radost. Ty chválim. :-)
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.246.18
Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 15:57:43    Odkaz na tento příspěvek  

Když není jiných variant, tak bych prostě Sp v 17:01 z HK místo v Jaroměři zastavil v Rychnovku (Sp v 15:00 taky Jaroměř projíždí). Do Jaroměře pojedou 3 použitelné (+Os 5 minut po R-Lbc) vlaky za dvě hodiny. Obsluhu Rychnovku z Jaroměře bych nechal autobusem, kterej jede přes centrum
jak je plánováno odvezení cestujících, kteří svoji cestu začnou v Jaroměři a jedou za Rychnovek?

(trochu problém je rozebíraný Rychnovek)

slovo "trochu" bych vymazal
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.246.18
Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 16:00:22    Odkaz na tento příspěvek  

Přesně takhle by třeba měly vypadat spěšňáky na 024

to s vámi souhlasím, možná GVD 2012/2013 to přinese
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3451
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 16:06:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidi, GVD na trati 231 bude na 99% stejný jako letos. To nečtete ty poznámky nad tabulkou????
Že je to tak, -aa-?
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2376
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 16:20:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-ds-: možná GVD 2012/2013 to přinese

Jestlipak já jsem nenapsal před časem takovou větu o 220+221 a 2010/11 a pak 2011/12?

Ale vezměme to reálně, dokud je ten IV. koridor rozhrabaný, ty jednotlivé minuty pro rychlík na 221 (zkrácení nebo předjíždění osobáku) nemají zas až tak velkou cenu. Jen ty JD divně vypadají.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2191
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 16:27:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podbabák: Ono se tady střetávají zhruba dva proudy názorů: Předjíždět (a v taktovce zas někde čekat ?) nebo to vybalancovat i s vatou.
Po dobu stavebních prací,výluk,preferuji jednoznačně druhou variantu.
A viz Švajc-tam prostě za pravidelným přesně jedoucím S-bahn poskakuje "na blok" EN,aby narušování ostatních vlaků bylo to nejmenší.
Osobní zkušenosti z května.


Cílem je mít vysokou přesnost GVD,ne to našponovat a být v cíli o 7 minut dřív,ale zítra o 15 později.

Dělali jste někdy dipečera ?
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2377
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 17:23:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Cílem je mít vysokou přesnost GVD,ne to našponovat a být v cíli o 7 minut dřív,ale zítra o 15 později.

Spíš bych řekl, že mezi rychlostní a stabilitou GVD je potřeba najít optimum, které vyhoví (přitáhne) nejvíc cestujícím.
Přesto všechno vypadá trochu divně, když z Tábora na Wilsoňák jsme schopni letos jezdit sice častěji, ale jen o 9 minut rychleji, než před 99 lety, co říkáte?

(EDIT: A to se v Benešově a Soběslavi zastavovalo. Mimochodem, další úsek D3 se staví, má být hotový v půlce 2013.)

(Příspěvek byl editován uživatelem tommasel.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14490
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 18:56:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně mi řekněte, o kolik by ty rychlíky v úseku Benešov - Praha měly zrychlit. Zatím tu k tomu neřekl nikdo nějaké číslo a to už jsem se ptal několikrát.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2194
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 22:43:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel-sorry,ale cestující nepřitáhne rychlejší jízda třeba Budějce-Praha o 10 minut,ale hlavně čistá vozidla,interiér,pravidelnost,spolehlivost.
A nemusí to být nejnovější Štádler nebo Desiro.

Jen šotouši tady furt honí minutky v (až na čestné výjimky) nereálných GVD -heslo "hlavně_aby_to_jelo_rychleji" bez ohledu na přípoje,ostatní vlaky,cestující (zastavování).

To je uvažování patnáctiletého (bez souvislostí).
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 816
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 23:50:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zrychlení o minutu může díky stihnutému přípoji znamenat zkrácení cesty třeba o hodinu. A nejsou jenom přípoje vlak-vlak.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2198
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 00:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasně. Ale to je zas nějaká obecná pravda.
Pryž
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 02:49:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Pobo: rychlíky umí Vrš-Ben za 31 min, byl zájem dostat se s pravidelnou jízdní dobou na 33-34 min

ad Tommasel: jak Vy poznáte z návrhu u Exu do Ostravy že je/není objednávaný?
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2380
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 10:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pryž: jak Vy poznáte z návrhu u Exu do Ostravy že je/není objednávaný?

Nerozumím otázce. Nepoznám. Ale po tom co vše bylo řečeno mi moc nedává smysl ani to, že by tam byly napsané všechny včetně nedotovaných, ani to, že by tam byly pouze dotované.

Mladějov:
S čistotou a interiérem souhlas, i přístup personálu a výbava i pouhý dojem z nádraží dělá svoje, ale to se řeší jinde. Ani zrychlení bych ale při výstavbě D3 a při trojúhelníku Praha - Plzeň - ČB nepodceňoval. A opakuji, znám lidi, kteří opravdu upřednostňují bus za 2:13-2:20 před otravováním se ve vlaku, co se vrátil na 2:40 s vyšší cenou a koridorizační nespolehlivostí jako bonus. A není jim 15, sorry, nezjednodušujte si to a buďte realista, cenu času znají spíš ti starší.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 11:07:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak je plánováno odvezení cestujících, kteří svoji cestu začnou v Jaroměři a jedou za Rychnovek
dvouhodina R
C734.1340
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5162
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 12:02:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuzl:
Jen pro informaci, počet obyvatel podle Wikipedie:
Jaroměř 12678
Rychnovek 611
Zvole 87
Velká Jesenice 731
Spojení Jaroměře a dalších větších míst na 032 (zejména Česká Skalice, Červený Kostelec a Trutnov) i ve špičkách po dvouhodině, aby se dalo zastavit v Rychnovku, by mi přišlo jako nejapný žert.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Šmajchl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.72.1
Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 14:19:47    Odkaz na tento příspěvek  

A co spojit Oa na 031 a 032? Když může jet Sp z Trutnova až do Pardubic, proč by nemohl nezdit osobák z Trutnova do Hradce? Křižovat je v Jaroměři a Poříčí, s rychlíky ve Starkoči.
Orky: Neplést obyvatele a počty domů. Pod Rychnovek patří Zvole a Doubravice (tam je stálých obyvatel něco kolem 80, zbytek chalupáři; pod V. Jesenice zase Volovka a Veselice (kolikrát použili za život patřičnou vlakovou zastávku obyvatelé Volovky? blíž to bude do Rychnovka; navíc teď tam mají dostatečné autobusové spojení)
Souhlasím, projíždění Jaroměře a zastavování v Rychnovku lze přirovnat k projíždění EC v Pardubicích a následnému zastavení v České Třebové.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5164
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 14:39:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šmajchl: Dá se ledacos. Ale jednak se to musí tou tratí procpat, ale taky to musí někdo zaplatit. A Královehradecký kraj není zrovna z krajů, který by nějak významně za dopravu rozhazoval.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 11-2009
Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 14:51:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud chci jet vlakem z Třebíče do Pardubic, tak nejrychlejší je to přes Brno. Jenže - prostě když přijede rychlík nebo ten raní spěšňák do Brna, tak EC/IC na Pardubice vždycky o dvě minuty ujede. A v opačném směru to samé, EC/IC přijede dvě minuty po tom co odjede rychlík. Kdyby to bylo 10 minut neřeknu, ale ty dvě minuty mě fakt štvou. Akorát ráno dojedu do Brna, vystoupím a jen vidím jak EC se právě rozjíždí... A musím čekat hodinu na další... Mohl bych tohle někam napsat aby se s tím třeba dalo něco udělat? Protože 5 minut navíc by snad už nikoho nezabilo...
http://www.youtube.com/paul2no
Jog
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 309
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 15:34:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Návrh GVD zo Žilinského samosp.kraja:
http://www.regionzilina.sk/showdoc.do?docid=18979
http://sites.google.com/site/knihajazdr1504sarisan/
https://sites.google.com/site/knihajazdr1614domasa/
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 2-2011
Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 15:39:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paul2no:

Neodpovím vám sice na otázku ale přihodímněco k vaší: Jedu Sp 1720,2,4,6,8, 1730,2,4 a na EC/IC směr Praha mám přestup na „ vlastní pěst“ protože není garantován... Proč ? Dostalo se mi odpovědí že je to kvůli nízké propustnosti Brněnského Hl.n. kde je už teď přecpáno.... A že mě tahle situace čeká ještě 10 let s tím se nechci smířit (ale budu muset)... Ovšem že se nádraží bude stěhovat někam doprdele stím se nesmířím nikdy a bude to pro velký neprospěch města Brna jako takového...
Trať 257 nemusela být nikdy zrušena.
Jenže co naděláme když někdo musí mít zas*anou cyklostezku ....!!!!
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1243
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 16:35:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem koukal na návrh GVD v žilinském kraji a musím konstatovat, že nechat projíždět EC vlaky od Horní Lidče Považskou Bystricí, která má skoro 45 tisíc obyvatel, to může vymyslet snad jen autor slovenského GVD...
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1212
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 16:46:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj la défense: Tento GVD je většinou úplně naho...
DANSKESTATSBANER

vagonWEB
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1244
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 16:51:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju: Naopak... tenhle vypovídá už dostatečně. Návrhy GVD mívám pravdidelně od roku 2002 tuším a nepamatuji si, že by se nějak dramaticky měnila dálková doprava. Tak jako pobyty Detvana v Žilině krásných 29 a 39 minut tuším :-D
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 12-2008

Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 18:19:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense: Počet cestujících z PB by stejně zřejmě dost razantně poklesl, protože EC jsou na Slovensku příplatkové (1,32 €) a na této trase (32 km) to podstatně prodraží cestu (po srpnovém zdražení obyčejné jízdné 1,85 €).
Prostě zkouší různé způsoby, jak dostat lidi z mezinárodních vlaků (třeba zrušení zastavování v Čadci jim neprošlo). A pak je z důvodu "nízké vytíženosti" budou chtít zrušit.
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.

Vrůtky/Vrútky; Jablůnkov/Jablunkov;
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1245
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 18:43:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chio: No dobrá, ale já se nebavím o relaci v EC Žilina-Považská Bystrica, ale Považská Bystrica-ČR, jel jsem takhle asi 2x loni a nepřišlo mi, že by se lidi do toho vlaku nenašli. Naopak, nastupovalo a vystupovalo jich kolem 30? Což mi zase nepřijde zanedbatelné. Zkrátka "Slovák" ví "jak na jízdní řád" :-D
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2138
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 18:52:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Dj_la_défense: Entelygent co tyhle nesmysly vymýšlí je prej exportní od ČD. (Blicí smajl.)
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1088
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 19:29:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: nemyslete si, že nevím kolik má která obec obyvatel, jsem relativně místn. Jen my šlo o to, aby se nezaříznul Rychnovek, který je po městech na 032 nejsilnější stanicí co do počtu výměny cestujících.Konec. Z Jaroměře je X dalších možností dopravy.

P.S. K obyv. Jaroměře si připočtěte ještě Josefov, ten má to nádraží asi tak stejně daleko.

(Příspěvek byl editován uživatelem kuzl.)
C734.1340
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14502
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 20:07:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pryž: tak to pak snad není problém, to lze i bez předjíždění. Pětiminutový odstup mezi rychlíkem a osobákem v Benešově se zmenší na tři, to už máme dvě minuty. Další minutu či dvě se vezmou z jízdních dob osobákům, ty pořád mají značnou vatu, např. liché osobáky ze Senohrab do Čerčan mají cca dvě a půl minuty vatu (nechápu proč), tak se to ubere tam. Háčkem je pořád Hostivař kvůli křižování, protože velká vata je také v úseku Hostivař - Vršovice.

Na druhou stranu, rychlíky to sice zvládnou za 31, občas i za 30, jenže mám obavy že ne každý. Když totiž sleduji zpožděné rychlíky, které ač mají volnou cestu (nikde např. nedojíždí osobák), nekrátí ani o minutu, tak mám pochybnosti, zda taková jízdní doba je reálná. Těch 33 až 34 snad ano. Pár desítek vteřin by mohli udělat loko řady 362.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5166
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 21:39:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuzl: Upřímně, radši nechám hodinové spojení Jaroměře s městy na 032, než zachovávat vlak pro obec s dvacetinou obyvatel Jaroměře a cestování z Jaroměže na Trutnovsko po dvouhodině. Já samozřejmě podporuju, aby ty spěšňáky v Rychnovku zastavily, ale pokud to technologicky není možné, tak je určitě lepší Rychnovek obětovat a řešit, alespoň dočasně, náhradním způsobem. Určitě tak ztratím méně lidí než by byl důsledek omezení vlaků z Jaroměře až o 50%.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Pryž
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 22:29:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Tommasel: že to poznáte jsem vyrozuměl z této Vůbec mi připadá, že tam vidím mnohem víc (dotovaných?) expresů a mnohem méně (nedotovaných) IC/EC ČD, než jsem čekal a jsem poněkud překvapen. Vaší věty. Dle opakovaných prohlášení MD (na některé tu byly i odkazy, ale nechce se mi to hledat), budou všechny expresní vlaky (ať již Ex, IC či EC) mezi Prahou a Ostravou nedotované. Proto taky žádné takové vlaky nebyly vidět v "objednávkových tabulkách" MD, které tady kdosi někdy v únoru vywebil a p.t. publikum se hrozně rozčilovalo, že tam nebyly rychlé vlaky do Ostravy...

ad Poborskii: tak přesně jak to píšete (zkrácení intervalu v Benešově + zkrácení jízdních dob Os), tak tak si to představovalo MD s ROPIDem. Nicméně dle SŽDC to tak prý je nezkonstruovatelné (interval údajně zkrátit nelze a jízdní doby taky ne - varianta, že by se osobákům zkrátily pobyty a jízdní doby zůstaly, ta se kdesi zadrhla...)
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14504
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 23:24:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pryž: to SŽDC tvrdí, že tu stanici v Benešově postavila tak blbě, že ten interval nedokáže zkrátit na tři minuty? To jsou pak vyhozené miliardy a za to by tedy měl někdo pykat. Mimochodem, pokud má sudý rychlík zpoždění, tak osobák z Benešova zcela běžně odjíždí tři minuty za rychlíkem, takže to lze a na SŽDC spíš někdo kecá. Opačně to samé.
Pryž
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 23:37:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Poborskiii: mě nepřesvědčujte
Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1089
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 29. června 2011 - 09:13:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Určitě tak ztratím méně lidí než by byl důsledek omezení vlaků z Jaroměře až o 50%.
Jen poslední poznámka - já mluvil pouze o Sp v 17:01
C734.1340
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5169
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 29. června 2011 - 09:54:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuzl: Já osobně považuji za špatné i projíždění Jaroměří vlakem 1788 v 15:00 z Hradce. Ale ten má alespoň přípoj osobákem ve Skalici.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 972
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 29. června 2011 - 10:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Paul2no: ony ty dvě minuty v Brně jsou ve skutečnosti 9 minut, protože pokud EC na Prahu odjíždí v X:35, musel by rychlík na páté přijet nejpozději X:28, aby tam byl přípoj.
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 692
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 29. června 2011 - 12:51:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dokud se nevyřeší dřívější odjíždění R-032 z HK tak, aby dřívějším křižováním ve Skalici získaly víc prostoru Sp-032, pak je projíždění Jaroměře za cenu zastavení jinde blbost. Smiřice a Rychnovek bych tedy zatím systémově projížděl, Rychnovek v kritických časech obsloužit výše navrhnutým obratem od Os-030.
Sledování trutnovských brejlovců - http://brejlovci-ts771.tk/ | Vozy ex Baim - http://baimy.jdem.cz | Vozy Bd264 - http://vozybd.jdem.cz
Petrik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 7-2003
Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 00:40:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: sp1788 projíždí Jaroměří, aby nedošlo k přeplnění toho vlaku, když je to taková souprava jaká tam je. Do Jaroměře toho jezdí dost.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5171
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 09:23:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrik: A zároveň místo toho staví ve Smiřicích, že jo. Pokud si dobře pamatuju, tak tam je opět problém technologický. Tady nejde primárně o vztah Hradec-Jaroměř, ve kterém toho skutečně dost jezdí, ale o vztahů Jaroměř-Trutnov a Jaroměře a ostatních mezilehlých významnějších stanic.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3182
Registrován: 2-2006
Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 14:46:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

GVD 2010/2011:
EC/Ex: Praha - Vsetín - Žilina = 5 hod. 6 min.
Ex: Praha - Bohumín - Žilina = 5 hod. 55 min.

Rozdíl 49 min.

Návrh GVD 2011/2012:
EC/Ex: Praha - Vsetín - Žilina = 4 hod. 56 min.
Ex: Praha - Bohumín - Žilina = 5 hod. 16 min.

Rozdíl 20 min.

Pendolino: Praha - Ostrava - Žilina = 4 hod. 44 min.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 01:36:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Semolina: Jó, také jsem si to prostudoval ty časy.

V JŘ na 2012 budou pozitiva. EXy ČD budou mít vozy jen na 160, takže se to projevuje v jízdní době. Také nestaví Hranice, Suchdol, Studénka, Kys. n. Mesto. Neodpojují/nepřipojují v Bohumíně...
I těch 20.minut do dvou let zmizí...

Pendolino dle posledních info do Žiliny pojede jen ve vybrané dny. A to asi jen přes Karvinou. Havířov utře hubu, jako vždycky. K IN kartám budeme(Havířov a okolí) muset pořídit ještě SA karty, nic jiného nezbude...
No ještě věřím v obrat, ale jsem asi příliš velký optimista(co se pendolin a trasování týká...)

Havířovu tak zůstane jen sudý Hutník vedený z Trzynca...
Lichý skončí v Bohumíně, bo vozy budou točit na EN Silesia a večerní výlet do Třince jako doposud, pak svěsně do Bohumína, nikdo nebude riskovat, že by se to nestihlo do obratu na tu Silesii...
Nikoho nesere, že byl využíván vždy, dříve to byl jen R a jezdil dokonce Polaneckou a také plný...

Jízdní řád dělají pro ČD matematici/ekonomici/pičisté a hlavně Ti, co vlakem nejezdí...
Nezastavit dálkovku na minutu v Povážské Bystrici...
Nezastavit dálkovku na minutu v Kys. n. Mestě...
Neazastavit pendolino na minutu v Čadci...
Nezastavit EX 230/1 Kysuca ve Vítkovicích(byť tristní stav budovy), kdo je z Ovy, ví proč...(bo projedu půlku Ovy vlakem tam a půlku Ovy tramvají zpět), hoďka času v 3,14či...
Ukončit Hutník bez přípoje do Opavy, Havířova, Těšína, Třince v Bohumíně= STRAŠNÉ...

Sorry, za jeden/dva neslušné výrazy, který se opravdu nehodí do slušné a koedukované diskuze. Předem děkuji za pochopení...
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3184
Registrován: 2-2006
Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 10:25:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540: Nezastavit EX 230/1 Kysuca ve Vítkovicích(byť tristní stav budovy), kdo je z Ovy, ví proč...(bo projedu půlku Ovy vlakem tam a půlku Ovy tramvají zpět)

Přesně, nějak mi uniká smysl tohoto projíždění Vítkovicemi.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1246
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 11:05:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IC 540: Já marně hledám, kde byl Hutník jako R a jezdil polaneckou spojkou, takhle si ho vybavuji jen jako Ex 508/9 Hutník a končil v Kunčicích. Dál na Těšín si myslím, že začal jezdit až někdy kolem roku 2005/6 jako IC 540/1. Jinak jezdil i jako Ex do Žiliny, ale přes Bohumín.

S těmi body souhlasím, až na to pendolino, nechápu, proč by mělo stát pendolino ze Žiliny v každé horní dolní, na našem území normálně a pak jen Ostrava hl.n., Karviná hl.n., Třinec, Žilina. Tohle má být nadvlak, pro ostatní města jezdí každé dvě hodiny Expres.
Banan151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 6-2009

Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 11:43:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense : Ic540 nemyslí přímo Hutníka, ale jiného rychlíka, který jezdil dřív, do GVD 2005 jako R 600/601 a před tím jako 640/641 z Třince(Českého-Těšína) do Prahy-Smíchova.
http://www.youtube.com/user/pantograf460023024
MHD zdarma*
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.33.186
Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 11:43:28    Odkaz na tento příspěvek  

Jezdil tam Rychlík s Beery, prohazoval si soupravu se Šohajem a léta byl oblíbený právě proto, že to byl rychlík- bez příplatku a taky právě díky těm Beerům, které byly na rychlíku zázrak... Nejmenoval se tehdy Hutník, ale vpodstatě se jednalo o to samé spojení.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1247
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 13:14:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Banan: A to je taky pravda předsedo :-D Mášě recht, ale ten jezdil z Prahy nějak po obědě, nebo ne?
R_H
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.45.50
Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 19:00:22    Odkaz na tento příspěvek  

Návrh GVD 2012 pro Karlovarský kraj
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1127
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 19:27:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj la défense: Většinou dojížděl dřív než současný Hutník, po dvacáté hodině. Ráno jsem s ním jezdíval po noční z Kunčic k rodině do Čes. Třebové, takže jezdil po šesté. Ani už sám bez náhledu do historie přesně nevím kdy, který rok a jak, měnilo se to ale minimálně. Ale vždy využíván, tedy vypadá to do letoška...

Banan151: Ano ano, to je on.

Pendolino by na své pouti v té Čadci zastavit mohlo. Je to s okolím velká oblast. No to by se sice dalo říct o každé, ale pochybuji že Žilina a jedno minutové nezastavení v tomto regionu bude pro pinďu přínosem. Spíše naopak...

Semolina: Přesně. Nezastavení Kysuce ve Vítkovicích je vrcholem arogance k cestujicímu od člověka, který to rozhodl. Toť odpověď pro vzdělané z ministerstva...
A odpověď pro ostatní normální lidi... No rozhodla o tom bezcharakterní 3,14ča, která vlakem nejela, nejezdí, nebyla z Prahy ve směru na východ dál jak v Olomouci(na jednání) a vozí si v ..


Nějak se mi nedaří dohledat návrh tratě 250...
Na jihomoravských stránkách, ani idsjmk...
Předem díky.
Renek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 19:50:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

trať 250: http://www.idsjmk.cz/obce/vlaky2012-1.aspx
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1479
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 19:58:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pendolino by na své pouti v té Čadci zastavit mohlo.......

Jestli to do té Žiliny skutečně pojede, tak stejně se v té Čadci určitě bude zastavovat z dopravních důvodů, minimálně při cestě zpět do ČR, tam jsou výluky ještě na celý příští rok jisté.....
Tak proč to nevyužít i pro ten nástup/výstup cestujících?
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1128
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 20:19:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumku ahoj. Tak o tom zastavení z provozně/dopravních důvodů jsem ani nevěděl...
Ale info za zasedání ke GVD 2012 v Ově z 29.6. hovoří že pojede. No nikoliv v takovém rozsahu jak je avizováno např. v návrhu Olomouckého kraje. Pravděpodobnost je 5/6 a 7/1, neboli tam zpět ve vybrané dny, nebo něco hodně podobného...

Ale jelikož to dělá ten, coho popisuji výše. Tak toho využít nepůjde.
Po našem řečeno...bo 3,14čo není čas...
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 20:32:55    Odkaz na tento příspěvek  

R_H: vcelku nic nového. Pozitivní je zavedení čtyř spěšňáků Cheb-Nürnberg, v Chebu s přípoji na/od pražských rychlíků. Ovšem karlovarským rychlíkům budou o pár minut ujíždět... Jó, nemůžeme chtít všechno. Ale kdyby aspoň jeden z těch spěšňáků zajížděl až do Varů... (já vím, problém s obraty, tak už mlčím :-) ).
Šťoural
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.140.206
Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 22:59:06    Odkaz na tento příspěvek  

DJ la défense: Protažení Pendolina do Žiliny je sice ptákovina, ale jeho nezastavení v Čadci je ptákovina ještě větší! Pro cestující ze Žiliny směr Olomouc - Praha vyhovují vlaky přes Púchov. Cenově i časově. Pro cestující z Kysuc stejným směrem už je lepší jet bez přestupu přes Ostravsko a tedy třeba Pendolinem. Čadca není až taková díra, nezapomínejte, že spádová oblast je hustě osídlená (Turzovka, Skalité) a hodně se odtamtud jezdí do Čech. Totéž platí pro Považ. Bystrici a zcela nesmyslné budoucí nezastavování "pražských" vlaků v ní!
Jog
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 310
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 23:27:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kompletný rámcovy návrh ZSSK
http://www.slovakrail.sk/sk/navrh-gvd-2011-2012
http://sites.google.com/site/knihajazdr1504sarisan/
https://sites.google.com/site/knihajazdr1614domasa/
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 803
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 02:37:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proboha dyť Povážská Bystrica je ve váské aglomeraci a sama osobě má 42 000 obyvatel. Tak to je fakt nesmysl tam nestavět.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 804
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 02:46:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pořád nechápu ten jeden vlak do Hranic v Čechách a zpět. Proč tam nejsou aspoň 2?