K-report
 

Archiv diskuse Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 0... do 30. 06. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 026, 028 a 033 » Archiv diskuse Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 0... do 30. 06. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 688
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 19:06:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když 44231 končí, nešel by urychlit odjezd 15112 z Václavic? Tvrdnout tam 7 minut je fakt bomba...
Sledování trutnovských brejlovců - http://brejlovci-ts771.tk/ | Vozy ex Baim - http://baimy.jdem.cz | Vozy Bd264 - http://vozybd.jdem.cz
_lt_
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 19:21:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od 1.7 přestává na 026 jezdit denní vlak nákladů 44232/44231

A pročpak končí denní pár Pn vlaků? To aby ČD cargo bylo ještě víc "konkurenceschopné" a výměna vozů se sousedním státem se protáhla ještě o pár hodin navíc?

Já vůbec nechápu že se ještě něco tou dráhou vozí... hlavně že se všude zavádí švýcarskej takt vzduchovozičů o velikosti autobusu s tučnejma dotacema z našich daní.

To že dráha stojí zahovno se ví už dlouho, ale že to dovedou dotyční až k takové dokonalosti za hranice chápání.
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 2-2007
Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 19:22:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale za to se posílila doprava přes Miedzylesie
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8278
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 19:23:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi aby na t 026 nebyl zaveden noční klid...
Nicméně to je rozhodnutí opět nějakých odborníků - kuchařů.
Atb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 708
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 20:06:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proto další 750 do HK. Možná že za měsíc na trati zastaví provoz a za další vytrhají koleje. Idiota mezi kolegama najdu občas také, ale ve vedení ho najdu vždycky.
_lt_
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 20:07:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No přesně tak. Vůbec nechápu proč se musí dělat na téhle trati v kuse, když tam jede jeden pár vlaků nočních vlaků (pro ty co mě budou chtít poučovat, tak vím moc dobře proč, pro Hradec a pro ty co za tohle kopou jsem dělal).

Těmahle rozhodnutíma (a jenom jima) je dráha tak v prdeli jak je.... rozhodnutím nějakých odborníků. Stačí se podívat o pár řádku výše na pana Zárubu.

"Zarubeme hlavní tratě krabičkama každejch 15 minut a tím nezůstane na ostatní tratě, díky tomu se na hlavních tazích neprotáhne žádný náklad a tím přijdeme o zákazníky"

S tímhle heslem se povede za chvilku zrušit opravdu vše :-(
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 20:25:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

44232/44231 přestává? ehmm... já jen vím otom že jen přes prázky nebude jezdit... i když věřím otmu že to bude na furt... jako chápu to.. někdy to veze jen vůz tam a i zpět... ale někdy to táhne i 25kočárů...kdyby to bylo dle potřeby bylo by to asi lepší...
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7370
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 20:54:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

_It_:
Mohl byste neznalým osvětlit jak spolu souvisí nákladní vlak do Polska a ing. Záruba? Konstrukce některých jedinců o spiknutí proti železnici jsou skutečně monumentální.

Jinak pokud došlo k přesunu dopravy z Meziměstí na Lichkov, tak je to, myslím, jedině dobře.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Informovaný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.152.71
Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 21:35:30    Odkaz na tento příspěvek  

It: Oficiálním důvodem zrušení 44232/44231 je úspora nafty.
_lt_
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 21:42:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Spolu opravdu nesouvisí, ale jak jsem psal tak souvisí uvažování jiných jemu podobných. Nacpat na koridor každých 15min vlak o třech, až čtyřech vozech opravdu želznici jen prospěje.

Nehodlám se o tomto tématu dohadovat s člověkem co vystudoval (nebo ještě studuje) stejnou vysokou školu. Ono totiž teorie švajcu je jedna věc, k něčemu dobrá, ale je to i druhá věc, k něčemu nedobrá. Já jen vypichuji ten nedobrý dopad. V případě 026 se nejedná o tento případ. Zde je spíš na vině záměr zachovat počet zaměstnanců v korporaci se všemi dcerami "jednoho podniku".

p.s. taky mi přijdou některé vaše konstrukce jízdích řádů pro vzduch dosypávaný ze státního rozpočtu monumentální a nikdy jsem na ně nepoukazoval protože chytrý člověk si najde, že máte v něčem pravdu... ty kola atd.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 696
Registrován: 11-2008
Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 22:09:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vystudovaná škola ( teorie) a praxe je v mnoha případech, jak se říká "nebe a dudy" . Už na průmyslovce nám profesorka na "Dopravu" ( měla vyštudovanou "Žilinu") a a bohatou prax v provozu i na dispečerských funkcích) říkala, například, že výpočet "provozních intervalů" je teoreticky hezké, ale v provozu je to na hov....
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 22:27:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukáš Těšínský: Tak to vážně trochu přeháníte, ne?! Laskavě si svoje mindráky v souvislosti s omezenými výkony Cargo na 026 ventilujte nějakým společensky přijatelnějším způsobem. Dovoluji si podotknout, že s rozhodováním o ND nemám ani ani zbla společného, vlaky po 15 minutách nikde nenavrhuju (no rád bych, třeba i častěji, ale nejsou peníze :-P) a naprosto odmítám abyste mou osobu zatahoval do jakýchsi šotoúchylných rádoby vědoucích teorií spiknutí v záležitostech, s předmětem mé pracovní činnosti zcela nesouvisejících.

A pokud snad má někdo jakousi soukromou jednotku "1 Záruba" na vyjádření míry "škození dráze" všeho druhu způsobeného kýmkoliv/čímkoliv, tak to je fakt na urgentního Chocholouška.

Děkuji za pochopení. Obecně se domnívám, že útoky ad personam (směrované koneckonců na kohokoliv) nepatří vůbec do žádné diskuse na K-R, a měla by to být jedna z odpovědností moderátorů...
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 698
Registrován: 11-2008
Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 23:43:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

První oficiální návrhy OREDA jsou venku. A bohužel jsou i tací starostové, hlavně těch menších obcí, kteří se opravdu starají a ty návrhy "študují" a konzultují se svými občany. A tak, když jsem se dnes zastavil ve své rodné vísce v hospodě na pivo, tak jsem málem dostal přes ústa, co že si to my nádražáci zase vymejšlíme za hovadiny. Jak se budou třeba dostávat o víkendu z nočních směn z Pardubic domů, když končí v 6,00 hod a vlak pojede v 5.30 hod a pak další až v 8,45 hod ..... Tak jsem jim dal vybrat: Buď ať mě přes ty ústa dají, ale to jim nepomůže, nebo že jim dám kontakt na ty co si to vymejšlej. A protože odkaz na OREDO je veřejnej, tak jsem je na něj odkázal. Jak to asi dpoadne ????
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1283
Registrován: 1-2004

Odesláno Středa, 22. června 2011 - 07:43:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: A bohužel jsou i tací starostové …, kteří se opravdu starají a ty návrhy "študují" a konzultují se svými občany.
Proč bohužel?

Jak to asi dpoadne ????
Že by nespokojenci vyplnili ELEKTRONICKÝ FORMULÁŘ pro zaslání PŘIPOMÍNEK K JÍZDNÍM ŘÁDŮM? (Za předpokladu, že jste jim jako kontakt dal webovou adresu.)

(Příspěvek byl editován uživatelem MirekM.)
Vlakynachod
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 484
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 22. června 2011 - 19:02:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k semináři o obnově trati do PL: Sagův příspěvek na vlakynachod.cz byl aktualizován o prezentaci Dopravního projektování Ostrava
Stránky o železnici na Náchodsku: www.vlakynachod.cz
Staňte se fanouškem vlakynachod.cz na Facebooku! vlakynachod.cz na Facebooku
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2850
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 22. června 2011 - 20:04:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlaky N., to snad autoři prezentace nemysleli vážně. Vzdálenost Walbrzych G. - Klodzko Gl. je přes Polsko 55 km, přes Broumov 53 km. Cestující by tedy teoreticky ušetřil 2 km. Jenomže autoři studie si byli dobře vědomi, že vynechají-li Nowou Rudu, tak bude problém se sehnáním cestujících. Tak nakreslili závlek ze Scinawki Sr. do Nowe Rudy a zpět. Což ovšem spojení přes Broumov protahuje o 14 km. Tedy celková trasa Walbrzych - Klodzko se jim protáhla na 53+14=67 km.

Navíc autoři prezentace tvrdí, že ke dvouhodinovému intervalu jim postačí jedno vozidlo. Tedy cestovní rychlost více než 70 km/h. u osobního vlaku. Tady už snad je nutno uvažovat o podvodnících, zejména když víme, že na nejschopnějším úseku (Meziměstí - Broumov) je traťová 60 km/h, a na tohle byla také trať projektována.

Nevychází-li základní, v podstatě fyzikální fakta, pak ekonomické úvahy (např. o návratnosti) jsou už úplně mimo mísu. Dovodit, že při provozu dvou párů nákladních vlaků denně (ale kam by jely, štěrku je v Česku dost) se investice SŽDC vrátí, považuji při cenách poplatků za použití dráhy za fantazii bez reálného podkladu. Naštěstí pro autory prezentace jsem tenhle výpočet vůbec nenašel.

Hele, jako šotoušovi, a zejména když k Broumovu mám dosti vztah, by se mi tahle prezentace jistě líbila. Ale když to domyslím do důsledku, tak mi to připadá, jako by někdo chtěl postavit mezi Otovicema a Meziměstím tunel...
Vlakynachod
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 485
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 22. června 2011 - 20:36:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě to trochu připomíná projekt Dráhy Orlických hor. Tam snad žádná nákladní doprava není v plánu a lidí tam taky zas nebydlí tolik, aby to naplnilo vlaky. Potenciál to má jen pro turisty a ti nejezdí 24 hodin denně 365 dní v roce.

Vypadá to pěkně, jako šotouš jsem všemi deseti pro, ale taky mi nějaké věci úplně nesedí, třeba ten závlek do Nové Rudy.

Osobně si myslím, že by větším přínosem byla trať z Kudowy do Náchoda (ne proto že jsem náchoďák tak to tady chci, ale směrováním asi lepší spojnice ČR a PL) - ta myšlenka je ale asi úplně mrtvá, a to jak v projektu klasické železnice tak vlakotramvaje. Asi jako tunel pod Vysokovem...
Stránky o železnici na Náchodsku: www.vlakynachod.cz
Staňte se fanouškem vlakynachod.cz na Facebooku! vlakynachod.cz na Facebooku
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2851
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 22. června 2011 - 21:05:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlakynachod: Jo, myslím, že jsme na tom stejně. Bylo by to krásné......

Faktem je, že přes Meziměstí je trasa Praha - Wroclaw to (kilometricky) nejkratší spojení a tudíž by ho bylo možno využít pro spousty šotovlaků - ale nějak chybí zájem. Koleje mezi Náchodem a Kudowou taky byly (ale projely snad jen 3 vlaky). Možná se hluboce mýlím, ale Poláci to území za naší hranici nějak stále považují za "zemiu odzyskanou" , jakousi válečnou kořist či snad odměnu za to, že východní Polsko museli odevzdat v roce 1945 Rusům, a podle toho se chovají.

Ale na druhou stranu, podívejte se na jízdní řády DRB na r. 1944. Tehdy bylo na obou stranách dnešní česko-polské hranice na Broumovsku homogenní německé obyvatelstvo, neexistovaly hraniční přechody mezi jednotlivýmy částmi Říše. A nikoho nenapadlo zavádět vlaky Waldenburg - Braunau - Glatz. A nápad na železnici Náchod - Kudowa byl vlastně spojen s ústupovými manévry německých armád..
Vlakynachod
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 22. června 2011 - 21:10:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano. Navíc v té době někřižovaly Evropu desetitisíce kamionů a si autem nevozil každý druhý. V té době všechny tyhle projekty měly smysl, dnes už je to jen zlomek z nich.
Stránky o železnici na Náchodsku: www.vlakynachod.cz
Staňte se fanouškem vlakynachod.cz na Facebooku! vlakynachod.cz na Facebooku
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2852
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 22. června 2011 - 21:29:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlakynachod, ty ne desetisíce ale statisíce kamionů prostě vyplnily místo, kde železnice selhala. Bohužel.
Vlakynachod
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 487
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 22. června 2011 - 21:32:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi spíš ty statisíce, střelil jsem to od boku
Stránky o železnici na Náchodsku: www.vlakynachod.cz
Staňte se fanouškem vlakynachod.cz na Facebooku! vlakynachod.cz na Facebooku
Atb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 710
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 23. června 2011 - 18:22:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zřejmě tedy jeden z posledních
_lt_
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 5-2010

Odesláno Čtvrtek, 23. června 2011 - 20:33:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš Záruba: V první řadě se omlouvám za jakékoliv nařčení. Nerad bych špinil vaši osobu a vaši práci. Pouze jsem vaše jméno (jako jeden z mnoha dělajících tuto práci, ale zde vystupujícíh) použil jako synonymum pro ty, kteří sehrávají roli "dojiče" státního rozpočtu s nulovým efektem výhodnosti pro společnost. Vzduch vozit ať už ve vlaku, nebo autobusu umí každý pokud to "někdo" zaplatí. Ostatně nepotřebuji si léčit mindrák z ponížení výkonů na 026, jelikož nějaké cargo z pracovního pohledu mi je zcela ukradené, právě naopak, je to pro moji profesi jedině přínosné.

Jednoduše napíši na co poukazuji: že to co se děje, je způsobeno v součinnosti několika institucí, a to "dojiči" jako je oredo, "šetřílky" jako je sždc, předákama z odborů a v neposlední řadě samotným obchodním oddělením slavného carga.

A to všechno jen proto, že se pozastavuji s lítostí nad tím co se dělá proto, abych každým dnem měl víc a víc práce s tím co nechce dělat cargo, nebo nemůže, protože má kolem sebe tolik škůdců, že prostě a jednoduše nemůže :-(
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1789
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 23. června 2011 - 22:07:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK.

Jen taková věcná poznámka: Proti vození vzduchu ve vlacích právě OREDO jako jedna z mála zainteresovaných organizací bojuje (a sklízí za to šotořev). I ten nejsedlovatější "zbytečný" vlak na 031 odveze asi tolik lidí, co například "strategická spojnice" 025 za celý den. Přes toto konání stále zbývá tolik volného místa pro Cargo, že podíl "vyčerpané kapacity" (snad s výjimkou trati 120 nebo nejblišího okolí Prahy obecně - Brno je nezajímavé, dá se objet přes Přerov) na celkové době prostojů nákladu bude někde kolem 10%. Jestli máte (měl jste) co do činění s Cargem, tak jistě znáte tamní lidové hlášky typu "není mašina", "jo ty to budeš zamykat?" nebo "vystřídaní přijde za X hodin", "papíry udělá až noční" atd... Čili já osobně bych problémy ND hledal primárně tady někde. A dál třeba že nikoho nenapadne masivněji dělat kompresorové stanice, takže ve stanicích typu Nádraží Washington, Most nové nebo třeba Praha-Libeň (kde rozhodně nelze říct že by se to nevyplatilo) se věčně "fláká" spousta mašin v rámci UZB, resp. čekání na ni. A tak dále, a tak podobně.

Za nic z toho nemůže ani nejmenším náznakem jakýkoli organizátor - ať už je to "extenzivní" ROPID, "koncentrační" OREDO nebo zkrátka "osobka" obecně. Ne vždy jsou zkrátka jednoduché pravdy to ono.
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 2-2007
Odesláno Čtvrtek, 23. června 2011 - 22:12:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale to tebe nemusí zajímat, jsi placený od toho aby jsi Cargu umožnil jezdit. Předpokládám, že jsi tam na 12 hodin, tak nepiš něco o přidávání práce a makej
Výprachtický_okultista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 24. června 2011 - 15:01:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš_záruba: I ten nejsedlovatější "zbytečný" vlak na 031 odveze asi tolik lidí, co například "strategická spojnice" 025 za celý den
Ještě by nebylo na škodu říct něco o poměrné obsazenosti a nákladech na konkrétní provoz. Když jede třeba 15 lidí v 810, tak je ta 810 těmi 15 lidmi obsazená mnohem lépe než souprava tří Bdmtee vedená peršingem. Náklady na tu 810 jsou taky mnohem nižší. Poměrné obsazení u 810 většinou nevychází tak zle, 20 lidí znamená obsazení z více než třetiny. Kdy se takové obsazenosti dosahuje u klasických souprav na hlavních tratích? Velmi zřídka... Je komické za největší škůdce veřejných financí označovat ty nejméně nákladné vlaky, které na tom s poměrným obsazením nejsou zas tak zle a vytváří oproti busům regionu vyšší úroveň spojení a určitou přidanou hodnotu. Ale místo snahy o jejich zlepšení se ruší a zavádí místo nich busy a další těžké vlaky vozící většinou vzduch. A "nejlépe" s těmi těžkými vlaky ještě nezastavovat jako na 024, což ušetří směšných pár minut a další lidé tím přijdou o spojení vlakem, i když jejich obcí vlaky jezdí... Nevidím žádný velký smysl v celodenním zahušťování taktu rychlíků na 010 těmito spěšnými vlaky, stačil by nějaký jeden vlak ráno a odpoledne... Místo toho by byl mnohem prospěšnější celodenní hodinový takt osobáků na 024 v podobě lehkých dvouvozových jednotek, jejichž kapacita je zde bohatě postačující, v Ústí navazujících na ryhlíky...
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2859
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 24. června 2011 - 16:03:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výprachtický: "Ještě by nebylo na škodu říci něco o poměrné obsazenosti a nákladech na konkrétní provoz"

Skvělý nápad. Jenomže tohle může učinit pouze dopravce. A můžete ukázat na konkrétní situaci, kdy ČD řeklo: Pojedeme tento spoj 810 a proto náklady budou 37 Kč/km, tržba bude 17 Kč na kilometr a proto budeme žádat úhradu prokazatelné ztráty 20 Kč/km. A nebo obráceně: Pojedeme to 363 + 6*Bdt, náklady budou 150 kč/km, tržba bude 120 Kč/km, prokazatelná ztráta bude 30 Kč/km. Viděl jste někdy tohle?

Já ne. Já viděl jen požadavky ČD na na úhradu cca 92 Kč/km, jakožto průměrné ceny za vl/km. O vybraném jízdném se nikdo nebaví.

Nevykládejte, že to nejde spočítat. Umí to i ten poslední autobusák (a spočítá-li si to blbě, tak zkrachuje). A pokud se takhle někdo na ČD nenaučí počítat, pak lze bez problémů označit celý podnik za bandu neschopenků (v lepším případě) a nebo podvodníků (horší případ, neboť vědomě uvádějí veřejnost v omyl, aby se firma obohatila). A je naprosto pochopitelné, že objednatel dopravy ji objedná u nejlevnějšího dopravce (jináč by zase museli být zavřeni pracovníci objednatele, za nevěrnou správu cizích - tj. veřejných - prostředků).

To je tak těžké pochopit?

(Aby tady někdo nezačal řešit, že uvádím nepřesná čísla, že se neúčtuje 92 Kč/vlak/km, ale jen 91,70).
Výprachtický_okultista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 24. června 2011 - 16:22:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf_33: To je hlavně asi problém objednatele, že ho takové věci nezajímají... Ono je to těžké, když pro Martínka a podobné chytráky je nejdůležitější to, aby se na koleje hlavně nedostal žádný soukromník... Ještě si pamatuju ty jeho kecy typu "takové strategické odvětví není možné svěřit nějaké soukromé společnosti, která může zkrachovat a blablabla..." po podpisu 10letých smluv s ČD. Jednou z "výhod" těchto smluv měla být stabilní objednávka vlaků... Jak to je ve skutečnosti teď vidíme...
Není nic neefektivnějšího než takhle všechno hodit jednomu dopravci bez jakéhokoli výběru a jen tak mu dát to, o co si řekne. Prostě proto, že si o to řekl, tak se mu to dá. Skutečné náklady na konkrétní výkony nikdo neřeší. Celé spektrum výkonů s naprosto rozdílnými podmínkami, náklady apod. se shrne pod jednu průměrnou částku, o které nikdo neví, jak se k ní došlo. Na jednotlivé tratě nebo provozní soubory s podobnými podmínkami by neměl být takový problém náklady spočítat. Ale objednatel je spokojený takhle a všude vykládá, že všechny vlaky na všech tratích stojí jednotně 92 Kč/km...
_lt_
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 5-2010

Odesláno Pátek, 24. června 2011 - 17:19:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak jistě znáte tamní lidové hlášky typu "není mašina", "jo ty to budeš zamykat?" nebo "vystřídaní přijde za X hodin", "papíry udělá až noční" atd...

Ano, největším škudcem Carga je samotné Cargo o tom žádná.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2860
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 25. června 2011 - 07:28:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výprachtický: " To je hlavně asi problém objednatele..."

...který objednatel vyřeší snadno tím, že u spojů, kde existuje levnější a stejně kapacitní varianta (tedy autobus) objedná ten autobus.

Ono je třeba si uvědomit: železniční (osobní) doprava je nenahraditelná tam, kde ji skutečně (fyzikálně) nelze nahradit, t.j. v příměstské dopravě největších měst typu Prahy, Brna, Ostravy, ale už ne u měst velikosti např. Hradce (zde s vyjimkou spojení do Pardubic a Jaroměře). A samozřejmě tam, kde je hustá a kapacitní dálkovka. Všude jinde mohou nastoupit autobusy (byť třeba i za cenu toho, že se poněkud zkrátí interval, což veřejnost jen uvítá).

A zase se vracíme k ceně, kterou dopravce objednatelům nabízí. Já věřím tomu, že ministerstvu dopravy cena 92 Kč/km za desetivozový rychlík, obsazený řekněme 300 cestujícími může připadat férová. A proto mlčí.
Koneckonců jde o státní rozpočet (který lze na rozdíl od krajského snadno zadlužit) a "sociální smír".
A metodou dosažení toho je cena shodná pro ten rychlík i pro 810 na zapomenuté lokálce.
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 2-2007
Odesláno Sobota, 25. června 2011 - 22:53:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf: pokud sociálním smírem myslíte odbory, tak to jste hodně mimo mísu. Pokud jste viděl ten paskvil návrhu JŘ od OREDA tak např. ujíždění během 3 minut v odpolední špičce v Letohradě, nelze nazvat jinak než ubohost. Ale co, blíží se krajské volby a ČSSD, ta evidentně nebude v krajském zastupitelstvu, tak jako její pseudoodborníci z řad této evidentně spřátelené (přes Tichého) kamarádské společnosti, která místo toho, aby dělala něco pro lidi, kteří ji platí ze svých daní, tak si natáhne mladé a nadějné??? pracovníky.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1906
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 09:03:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrjablo: Ujíždění během 3 minut v odpolední špičce v Letohradě
To víš, když se zachoval Těchnonín a Jamný, tak někde ty minuty najednou chyběj.
Volič ČSSD do r.2010
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.213.167
Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 09:26:36    Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf:Ono je třeba si uvědomit: železniční (osobní) doprava je nenahraditelná tam, kde ji skutečně (fyzikálně) nelze nahradit

Jasně, myslím, že se dá očekávat, že do budoucna bude na 024 většina vlaků končit v Jablonném, dál zůstanou jen Sp do Polska a Králíky příjdou i o tu regionovu! Zvlášť když se jim nepodařilo prosadit zachování provozu do Štítů! I když se pan Tichý do krajského zastupitelstva nedostane nedá se očekávat, že s příchodem jiného taky odborníka na dopravu, už k dalším redukcím na železnici nedojde.
Kříž
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 11-2005
Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 10:12:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...ne u měst velikosti např. Hradce (zde s vyjimkou spojení do Pardubic a Jaroměře)

Co všichni máte jenom s těma Pardubicema a Jaroměří? Z HK do Týniště (a dále) je osobka taky pěkně vytížená!! Někdy možná více než do Pardubic a Jaroměře!!!
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2186
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 20:11:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Pn 44231 - 750 079 + 222 s 12 vozy

v Teplicích nad Metují stála 740 508-7 s autem a kolejový poli ve směru na Týniště nad Orlicí
Halbstadt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 935
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 12:26:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V TnO stoji 770 BFL pro obili do Kostelce.
V Dobrušce od včera Kinematovlak.
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 17:06:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Halbstadt: dokonce jsem si jej (770) blejsknul :D akorát zdržovali :-(
Bambe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 19:56:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sag: Nefotil si náhodou tu 740.508? Já, že byla nedávno v dílnách si pro novej lak
Bereters
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1024
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 20:45:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Pn44231 obrazem, konečně jsem měl štěstí na jiný dvojče než je 287+013

www.hval-dislokace.websnadno.cz
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 335
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 23:43:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bambe: no já fotky mám...ale ještě jsem je neviděl v PC...
Mark21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 9-2010

Odesláno Středa, 29. června 2011 - 07:24:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Vojtikj: Mohl by jsi sem hodit foto. Dík
Aktuell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 29. června 2011 - 08:01:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtikj: Ty jsi jel pak do Častolovic? Že Tě tak zdržovali...
Laseid
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 722
Registrován: 3-2006
Odesláno Středa, 29. června 2011 - 09:00:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...tak tady je jedno foto včerejšího čmeláka v H.Králové
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 29. června 2011 - 14:48:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mark21: hodím jen co budu chvilku dýl doma :D.
Aktuell: jo jo... bylo nám řečeno ve 12:45 a místo nás jelo tohle...a my jeli až za ním :-( ...
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 2-2007
Odesláno Středa, 29. června 2011 - 18:17:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vojtij: asi existuje předpis D2, který hovoří o pořadí vlaků podle kategorie
Aktuell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 354
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 29. června 2011 - 21:17:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtikj: včera dopoledne bylo v oblibě Carga nechávat sólo mašinu na volné koleji a zrovna když jel ten čmelda BFL, tak bylo 6-20 obsazeno, tak se ta 8. kolej vyloženě nabízela.

A těch 10 minut zdržení bych řekl, že ničemu nevadilo, stejně by jste se zpět do Týniště dostali nejdřív v cca 14:00 a to jste asi stihli i tak, ne?
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 00:11:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrjablo: nevím jakou měli kategorii oni ani jakou jsme měli my... když ono to je jedno úplně.. prostě to byl soukromníka jemu se najde cesta vždycky... v době kdy nám řekli čas odjezdu už museli dáávno vědět že pojedou soukromníci.. a neříkej mi že to je z minuty na minutu rozhodnutí...
Aktuell: tak to nevím..ale naštve to i tak ;-)
Dan38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 07:40:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ústí n. O.
http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/nadrazi-opet-v-centru-pozor nosti20110629.html
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1914
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 09:56:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Představitel SŽDC Pavel Mathé preferuje co nejrychlejší začátek stavby a zdůrazňuje, že nedojde k odstavení staré výpravní budovy, přestože termín její rekonstrukce a zdroje financování zatím nejsou známé.

Co k tomu dodat, p. Kadrman = Nádraží nedáme!, SŽDC = Do nádraží se nikdy nedáme! Říkám, aby jsme se té rekonstrukce ještě vůbec dožili..
Josef Vávra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.234.10
Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 12:25:27    Odkaz na tento příspěvek  

Nebýt kadrmanovců mohlo být dávno ústecké nádraží a vše, co s tím souvisí, dávno hotovo. Nádraží nedáme jde jen o to, aby bylo po jejich. Většina tady nebydlí a vědí houbec, jaká je radost "využívat" starou ruinu. Mohli si ji koupit. ČD ji nabízely za korunu. Pak si ji mohli nechat přesunout.
Lokofan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 12:44:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa: SŽDC do nádraží se nikdy nedáme!

To se Ti povedlo! Skvělé heslo, na SŽDC sedí!

Josef Vávra: Nebýt kadrmanovců...

A měli bychom taky hnusnou železobetonovou prosklenou krabici, časem se sklem přes které není vidět, prostě hnus! A na staré nádraží by za 10 let každý vzpomínal jak bylo krásné i když zanedbané!
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1915
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 13:31:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže není se čemu divit, že SŽDC budovu nechce. Na to, aby tam mělo technologii ZZ, dopravní kancelář (kt. stejně jednou podlehne dálkovině), něco jako čekárnu - vestibul (užívají termín kvazi), pokladnu, WC, uklidovou cimérku atd atd. Prostě pro minimální „šmajchlkabinet” mi příjde drahý špás opravovat a udržovat takovou monstr-budovu.
Za ušteřený prachy by se mohly budovat pořádný stavby infrastruktruy a ne jenom lepit díry (vím že brečím na špatném hrobě - on by ty peníze akorát někdo rozkrad)...
Mark21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 9-2010

Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 14:04:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Lokofan: Přesně jste to vystihl s tou budovou.

Stejně ale pořád nechápu, jaký důvod je k tomu, že většina dálkových vlaků zastavuje na ústeckém nádraží, když přitom je ústecká zastávka k městu mnohem blíž a je mnohem více udržovaná.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2867
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 14:17:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz: je ta budova starého nádraží ve vlastnictví ČD nebo SŽDC?

To je totiž zásadní rozdíl. SŽDC ji rozhodně perspektivně nepotřebuje, neboť hodlá řídit Ústí nad Orlicí dálkově z Prahy. V případě výpadku dálkového řízení je zapotřebí obsadit především zhlaví stanice, aby byla jistota uvolnění mezistaničních úseků.

ČD ji také nepotřebují, neboť pokladny ve stanicích tohoto typu nahrazuje POPkami průvodčích a jiné služby zde také neposkytují. Že by zde zřizoval pokladny Jančura a nebo "paštikář" silně pochybuji.

Kadrman a spol. ji nekoupili ani za korunu. Proč asi? Když je to taková nádherná a "lukrativní" budova.

Dovolím se zeptat: proč jsou takové památky, jako Rabí, Trosky či Bezděz (a stovky dalších objektů zříceninami)? Že by proto, že je nikdo k účelu, k němuž byly postaveny, nepotřebuje?
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1916
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 14:35:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejně ale pořád nechápu, jaký důvod je k tomu, že většina dálkových vlaků zastavuje na ústeckém nádraží, když přitom je ústecká zastávka k městu mnohem blíž a je mnohem více udržovaná.

Protože nějaké to množství „strukturálně postižených občanů” má tendenci přestoupit a cestovat z Ústí dál na Letohrad, dokud to jde a dokud je čím...
Josef Vávra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.234.10
Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 14:53:04    Odkaz na tento příspěvek  

Lokofan: A na staré nádraží by každý vzpomínal....

Doufám, že nejste z Ústí.Já bohužel tady bydlím a nádraží ať chci nebo nechci musím využívat. Že by se mi někdy stýskalo po staré ruině, to ani omylem. Milovníky mohou být jen ti, co budovu viděli na obrázku nebo hodně z dálky, ale nikdy nebyli uvnitř.
Majitelem jsou ČD a ty jasně prohlásily, že pro jejich využití stará budova není. Na co budou ta dvě nadzemní patra? Využití pro ČD - jistě není! Tu budovu nikdo jiný nechce než "Nádraží nedáme" = Kadrman a spol. + několik dalších. Pokud se bude brát ohled stále na nějaké zoufalce, kteří vždy budou proti něčemu, tak se nikdy nikde ničeho nedočkáme a v Ústí tuplem!!!
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 15:30:08    Odkaz na tento příspěvek  

Už jsem tu psal, že ze staré budovy v Ústí nad Orlicí by mohl být vhodný domov důchdců pro šotouše-seniory a vysloužilé železničáře. Je zajímavé, že Kadrman, když se angažuje v tomto: http://www.kadrman.eu/spitalni-rad.html nenavrhuje nějaké řešení tímto směrem - zřídit v té budově něco jako církevní hospic. Různé církevní organizace dokážou všelijak rafinovaně tahat lidem i státu či EU peníze z kapes (tedy vlastně parazitovat na ekonomice). Ale "na vlastní triko" podnikat, investovat, něco užitečného vybudovat - to ne. Myslím, že případ starého nádraží v Ústí/Orl. má mnohé analogie s parazitismem aparátu katolické církve a kléru vůbec.
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2187
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 15:41:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pn 44232 - 750 079 + 222 s 22 vozy, postrk 742 331

Pn 44231 - 750 079 + 222 + 742 331 se 7 vozy

do Polska odjel náklad se ST 43 - 354 a 12 vozy jěště tam zbylo pro další náklad

Jěště vyjela z depa letní posila v podobě 742 210 + 2 x 053
z Meziměstí ve 12:47 na Os 5133

Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2870
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 16:12:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheele, vsadím se, že Kadrman ani Sommerová a ani nikdo z těch, kteří jejich blud podepsali by se do toho baráku nenastěhoval. Ani na důchod.

Prostě hlupáci, kteří hlupáky zůstanou. A stát je živí. Proč?
Josef Vávra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.234.10
Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 17:58:17    Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel: S tou církví jste to přehnal. Co se týká parazitismu, to byste se musel podívat někam jinam. Třeba na ty , co církvi (hlavně katolické) ukradli jejich majetek po roce 1948 - čili na české bolševiky. Nejen na ty minulé, ale hlavně na ty současné, kteří se tváří jakoby za nic nemohli.