K-report
 

Archiv diskuse Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 0... do 28. 03. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 026, 028 a 033 » Archiv diskuse Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 0... do 28. 03. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 431
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 10:38:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Okultista:
Chápu, ale ty asi nechápeš mě - prostě v tomto konkrétním případě je prostě víc skupin cestujících a každá požaduje něco jiného. A organizátor na základě požadavků místní samosprávy upřednostnil pravidelně dojíždějící do Vamberka před přestupujícími směr Týniště.

Mimochodem, aby se stihnul přípoj na vlak 15228, tak by se muselo z Rokytnice vyjet o 10 minut dříve (cca 12:50) a příjezd do HK je ve 14:34 (tj doba jízdy Rokytnice-HK 104 minut). V současném JŘ se vyjede ve 13:00 a příjezd do HK je 14:54 (tj. jízdní doba Rokytnice-HK je 114 minut).

Tedy za cenu, že by se o 10 minut zrychlilo spojení pro přestupující směr HK, se o 10 minut zkazí dojíždění pravidelně dojíždějících na směny do Vamberku.

Prostě to řešení, které navrhuješ, by někomu pomohlo a někomu zase uškodilo. A myslím si, že v tomto případě není důležitý tvůj názor, ale názor místní samosprávy, na jehož základě OREDO tento jízdní řád zkonstruovalo. Doufám, že teď zase rozumíš ty tomu, co tady píšu já
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 574
Registrován: 4-2004
Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 14:20:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do příslušné sekce 238 & 261 jsem zkopíroval odpověď místostarosty Skutče na mail, který jsem posílal před týdnem.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 17:29:08    Odkaz na tento příspěvek  

http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/od-sousedu-dalsim-dvema-tra tim-zvoni-umiracek-6223.html

Aneb boj o tratě pokračuje, jasno má být do konce února. "Líbí" se mi tato slova vicehejtmana Tichého:

Radnice by měly s návrhy kraje seznámit obyvatele i zastupitele a rozhodnout o dalším postupu. „Pokud je někdo proti, měl by k tomu mít jasné argumenty. Nestačí říct, že se mu to nelíbí, měl by předložit nějaké konstruktivní řešení,“ řekl radní. Podle něj by obce, které o zachování železničních spojů stojí, měly přijít s návrhy, jak k přepravě vlaky přivést více lidí, nebo na jejich provoz mohou samy přispívat.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 17:29:41    Odkaz na tento příspěvek  

Z F J : samozřejmě do konce DUBNA.
Martin Finke
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.50.7
Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 09:32:41    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím!
Chystám se tuhle neděli na inspekční prohlídku historických tabulek s nadmořskou výškou na stanicích mezi Letohradem a Týništěm:



Trochu mám potíž se stanicí Potštejn - podle určitých informací tam zřejmě je, ale potřeboval bych to vědět jistě kvůli rozplánování cesty. Nemohl by mi někdo tuto informaci potvrdit, popřípadě vyvrátit?
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2159
Registrován: 12-2004
Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 11:08:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ:Pokud se chce opravdu se starosty dotčených obcí bavit, tak je to jen dobře,né snad??
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 11:35:29    Odkaz na tento příspěvek  

Zzz: to samozřejmě. Mně jde o to, že pan Tichý přichází s relativně rozumným postupem až poté, co se starostové proti němu vzbouřili. Proč s tím nepřišel už v lednu ?
Petad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 927
Registrován: 8-2006

Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 13:19:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z terénu: V Ústí stojí ucelenka kotlů Unipetrol v čele s jejich 121 a naproti tomu v Letohradě 130.018 ČDC s ucelenkou pater do MB. Oboje čeká na ukončení výluky (teď nevím, kdy to je).
Nějaké fotky ode mě: http://www.flickr.com/photos/petrdungl/
ICQ: 327584807
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1764
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 15:21:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Finke: Myslím, že tam tabulka je (viz foto). Je zajímavý, že člověk tam byl už milionkrát pětkrát ale ruku by za to do ohně nedal...

http://foto.mapy.cz/detail?id=195575
Martin Finke
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.50.7
Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 15:46:52    Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_l: Děkuji za tip, na tenhle snímek jsem ještě nenarazil.
Evidentně už původní někdo ukradl (viz jako v Jablonné nebo Dolní Dobrouči), ale beru i takovou náhradu (personálu stanice zjevně nebyla ztráta lhostejná a díky za to).
Vašek_modrá
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 21:18:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

742 527 dnes v Letohradě.
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2642
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 22:09:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli se nepletu, tak zítra by mohla zase dorazit 2016 s vozy do Broumova.
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2645
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 06:51:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A Herkules směr Broumov stojí momentálně v Novém Městě nad Metují.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3055
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 10:00:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Komu patří ta 742.527?
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 680
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 10:03:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A Herkules sem opět nestíhal.Kdypak to pojede zpátky?
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Bereters
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 992
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 17:13:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


www.hval-dislokace.websnadno.cz
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 22:15:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

by mě zajímalo jestli Herkules může vlastně do toho Broumova jet když tam prej nesmí ani brejla a to je brejla lehčí....
Esox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 470
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 02:10:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: Jedna věc a druhá, jak strojvedoucí soukromých dopravců záhadně jezdí na jakoukoliv trať. By mě docela zajímalo jak to dělají s poznáním.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2605
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 07:21:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: do Broumova (dále ne!) brejle samozřejmě můžou - trať třídy C2 (20t na nápravu, 6,4 t/m). Naprosto stejné, jako mezi Jaroměří a Trutnovem, např..

Spočítat přechodnost Herkula neumím, neznám rozměry (délka mezi nárazníky, pevný a celkový rozvor). Při pohledu z dálky se mi Herkul jeví delší než brejle.
T4783002
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1169
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 10:19:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33: Můžete počítat :

Baureihen-Bezeichnung ER20 (Deutschland), ÖBB 2016 (“Hercules“)
Délka přes nárazníky 19275mm
Vzdálenost mezi otočnými čepy 10362mm
Rozvor podvozků 2700mm
Průměr dvojkolí (neu) 1100mm
Výkon 2000kW
Rychlost 140km/h
Hmotnost ve službě 80t

Zdroj: http://www.kuehn-modell.de/vorbilder.html
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 10:35:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Esox: taky zajímavý...ale minule tu byl někdo odsuď...
Rudolf_33: no já jen že mi bylo tvrzeno že tam brejle nesměj.
ale tak co je to přeci soukromník on může všechno...
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 673
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 11:33:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přechodnost ER 20 uvedená v D2/1 je B1
Přechodnist HV v úseku Meziměsí - Broumov stanovená platnou TTP 506 B tab 3 na webu SŽDC je C2.

Strojvedoucí bydlí v jednom městě poblíž a na uvedeném úseku jezdí asi tak 30 let.
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 681
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 11:52:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr barchánek:
Děkuji za tu odpověď.Snad se tu přítomní diskutující uklidní.Někdy je dobrý si zjistit pořádně informace,než tady psát blbosti.
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Sander
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.245.34.59
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 11:54:40    Odkaz na tento příspěvek  

Když už se tu řeší ten Herkules; netušíte někdo, kdy se chystá na návrat z Broumova?
Esox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 471
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 12:27:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_barchánek: No tak to je jiná, ale právě že jsem četl o případech že soukromníci na danou trať jeli jen tak, aniž by tam kdy předtím byli. Pokud tam totiž nejezdí pravidelně tak pochybuju, že si najmou na jednu nebo 2 přepravy za rok strojvedoucího od ČD nebo ČDC který tam poznání má.
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 13:59:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Es: jestli myslíš mě tím abych se uklidnil a abych si zjistil informace..tak co asi dělám?!? se tu ptám abych ty informace měl, teda myslel jsem si že fóru je k tomu určené...
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 682
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 16:28:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtík:
Znáš to s tou potrefenou husou...
Ale dobře.Jen ty informace získáváš divným způsobem:
Tvoje slova:ale tak co je to přeci soukromník on může všechno...
To je dle mého názoru rejpanec a ne otázka.
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2659
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 17:10:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na druhou stranu co - řidiči taky nedělají předem poznání silnic či dálnic, po nichž můžou jezdit. A to na silnicích leckdy číhají lecjaké záludnosti - od děr na silnici přes nepřesné značení až po vyloženě riziková místa, kam když někdo neznalý vletí, může se dostat do velmi složité situace - však šotouši vzpomeňte na známý podjezd pod tratí pod Ostružnou, když se k němu řítíte shora, kdo to nezná, vletí tam povolených 90 a najednou zjistí že je tam je značka s předností protisměru, kterou není moc vidět, jo to fakt úzký, naprosto nepřehledný a z druhý strany tam úplně stejným tempem vletěl náklaďák na dřevo, který zase využívá toho, že má skutečně přednost.
Tratě mají být označené tak, aby po nich mohl jet podle předpisových návěstí někdo, kdo tam v životě nebyl. On ten institut poznání trati je sice určitá bezpečnostní pojistka, leč je otázka, zda by se bez ní třeba taky nedalo obejít. Každopádně to trošku železničním dopravcům komplikuje život a na silnici mají v tomto směru úlohu zjednodušenou. Kamioňák se zfleku může vydat třeba na druhý konec Evropy, železniční dopravce musí hledat někoho s poznáním na kdejakou zapadlou lokálku. A to se všechno odráží v konkurenceschopnosti....
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 20:19:36    Odkaz na tento příspěvek  

Tak se mi zdá, že OREDO a Pardubický kraj pěkně mlží, neřku-li lžou:

http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/na-nekterych-tratich-budou- asi-vlaky-53c7.html

V tomto článku je zmíněno 5 tratí které jsou ohroženy. ALE: není tam např. jedna z nejohroženějších tratí Králíky-Štíty, a ani trať Vysoké Mýto-Litomyšl. A dále (cituji):

„Návrhy nových jízdních řádů pro Pardubický kraj by mohly být vyhotoveny někdy v létě,“ konstatoval Hájek.

A safra. Takže jendřív mělo být jasno do konce února, pak března, minulý týden se psalo o konci dubna, teď v létě... Může to znamenat dvojí: buďto OREDO a kraj chtějí mlžit a nebavit se se starosty, anebo naopak starostové bojují intenzivně a OREDO s krajem pomalu couvá. Kde je ale pravda, těžko říct.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7256
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 21:54:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad ZFJ:
Ta 261 se mi moc nepozdává, na Štíty má vliv i Olomoucký kraj, ale pro zbytek bych asi netruchlil. Z Lipky do Hanušovic je to sice pěkná trať, ale lidí na prstech jedné ruky (maximálně obou). A Litomyšl? I s přestupem v Mýtě na městě, na který jsem četl jen negativní reakce, nejde vykouzlit solidní JŘ, natož bez něj.
Spíš se podivuju náznakům na projíždění některých zastávek mezi ÚnOrem a Lichkovem. Králíky, Jablonné a Letohrad fakt nejsou tak velká sídla, aby zaplnily zrychlenky a třeba Mladkov aj. nejsou zas takové díry ...
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 22:03:53    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: rozhodně nerušit trať Moravská Třebová-Chornice (i když tato trať asi přežije, neboť Zoran je ex-starosta Moravské Třebové, a do svého sekat nebude). Trať Lipka-Hanušovice slouží jako spojnice východních Čech a Jeseníků, při rozzumně poskládaném jízdním řádu by nemusela být nevyužívaná (o možnosti vedení přímých vlaků Dolní Lipka-Hanušovice-Šumperk bylo zde už taky hovořeno). Stejně tak je škoda že zanikl spěšňák UO-Hanušovice. Trať 261 rovněž zachovat. Co se týče úseku Heřmanův Městec-Prachovice, tak toho je škoda, ale pozrušení většiny vlaků letos asi ten úsek zanikne. No a úseku Borohrádek-Holice je asi opravdu plonkový, zde je asi zrušení namístě.
kapitán NEMO
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.12.32
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 23:48:49    Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ: Tak OREDO má již i technologický úsek!! To se nám ta úředničina rozrůstá a kobylky se živí a živí! A my je necháme, neboť řídit a ekonomicky zastřešovat pár autobusových linek je daleko jednodušší, než se zabývat ekonomikou "problematických" železničních drah, žžžž?!!!! Přitom, co jsem se dopídil, ani jeden z OREDA nemá vzdělání odpovídající funkcím, které vykonávají! Ale troufám si tvrdit, že na krajích je toto obvyklé, neboť to jsou prostě ty "kvašky", které se nedokázaly z jakéhokoliv důvodu uchytit ve státní správě! Závěr: Zrušil bych krajská uspořádání, nepřinesla žádný pokrok, pouze "fary" pro neschopné úředníky. Troufám si tvrdit, že dobří odborníci na "okresech" by při dobré komunikaci tyto problémy zvládli daleko lépe a jednodušeji! Toť můj názor! Howgh!
830012
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 07:18:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemo: To je případ i Záruby, který byl tak dobrý, že ho z ministerstva poslali o dům dál :D
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2160
Registrován: 12-2004
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 07:47:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kapitán NEMO: Jen tak pro příklad:Pamatuji si "dobrý odborníky na okresech" v polovině 90 let na okr.Vyškov.

Postupně se jim podařilo vyhánětt lidi z busů(víkendovou dopravu sejmuli téměř celou) a začlo se uvažovat o omezování tratě 340!(tenkrát docházelo k nějakýmu vyhrožování ze strany ČD,takže to bylo složitější) na které tehdy jezdila asi polovina spojů.
Nárůst spojů začal až s postupnou přípravou IDS-JMK kterou začlo na KRAJI!! ODS a KDU-ČSL.

Jinak to dostatečně na nějaký závěry neznám v úseku Chornice-MorTře. ale úsek do Boskowicz by šlo zastavit klidně ještě dnes,(myslím Os,ne vytrhávat koleje).
polas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.147.81
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 09:46:49    Odkaz na tento příspěvek  

otevřený dopis radním
sekal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.58.187
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 10:14:12    Odkaz na tento příspěvek  

Vojtikj,Esox: S těma soukromníkama máte pravdu. Kdyby měli parní lokomotivy,tak si budou klidně jezdit uhlím dopředu!
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2665
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 11:17:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kapitán NEMO: Já znám dokonce jeden kraj, kde "dobří odborníci" z okresů přešli na kraj. Výsledky jejich působení můžete shlédnout pod krycím názvem SID.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3058
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 12:36:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby měli parní lokomotivy,tak si budou klidně jezdit uhlím dopředu!
Zatímco Dráha to "nedělala nikdy jinak" (§1) a proto musela mít všude točny...... :-)
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 4-2004
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 13:54:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otevřený dopis je chvályhodná věc.

K tratím: ne všude to znám, nicméně třeba u Prachovic s tím lze sotva něco vymyslet, když se nedá dojet do Chrudimi ani pokračovat dál. Bez budoucnosti budou asi i cancour Moravský Karlov (?) - Štíty, odkud je to do města 1,5 km.
U Chornice mi připadá namístě nechat rameno Třebová - Prostějov; případná autobusová náhrada totiž nic kromě přestupu nepřináší, protože mezi Trnávkou a Dzbelem vpodstatě nic dalšího není; naopak směr Jevíčko je celkem jasný.

Pokud jde o úsek Borohrádek - Holice, opravdu musí být tak marný? Tuším, že jednou tam jezdil jakýsi pokus Pardubice - Rychnov/K. Právě v tom by mohl být smysl tohoto úseku. I Kdyby to byl všude zastavující Os s úvratí v Týništi (5 min), byla by JD tak 1:20 -- ne víc než přes Pardubice a navíc přímo. Z RK se dnes do Prahy jezdí se 2 přestupy (2:45), přes Pce by to nebylo pomalejší, navíc získám přípoje směr Kolín, Chrudim, případně i EC na východ. Linka by měla ve všech rozhodujících sídlech rozumně umístěnou stanici a navíc by tato sídla napojila i na Pardubičky. Jiná věc je, jak by to pasovalo do JŘ. A Staré Holice a Veliny pochopitelně potřebují rozumný autobus.
(PS: Bláhově jsem si říkal, že jedním z kladů působnosti OREDO v Pk bude dopravní provázanost obou krajů, což je právě případ Borohrádek - Holice. Tak jsem zvědav...)
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4565
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 14:32:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

(PS: Bláhově jsem si říkal, že jedním z kladů působnosti OREDO v Pk bude dopravní provázanost obou krajů..tak to jsme tu bláhoví dvaPři tom "pokusu" vlaků mezi Rychnovem a Holicemi jsem byl a nebylo to úplně marné..Občas jezdím jako cestující do Holic od Týniště(i od Mor.) a nikdy jsem neměl pocit že by byl sólo 810 poloprázdný.Zvláště "školní" spoje jsou plné,že se i stojí.Ve vlaku do Moravan jsem si to užil cca před měsícem.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 18:09:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Es: no sorry ale jako když je někde výluka a cargo tam potřebuje jet tak nemůže ale když soukromník tam potřebuje tak tu výluku kvůli němu přerušej... tak že to asi není jen tak co?
Šťoural
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.79.116
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 18:42:07    Odkaz na tento příspěvek  

polas: V otevřeném dopisu radním se konečně v médiích objevuje pochybnost o velikosti ztráty připadající na 1 km jízdy vlaku na tratích vycházejících z Dolní Lipky. Přitom radní Tichý a OREDO se stále všude a všem snaží vsugerovat, že je to u samotného motor. vozu bez průvodčího 92 Kč/vlakový km - a starostové i média mu to (až na tuto výjimku v Orlickém deníku) bohužel baští!
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 19:01:52    Odkaz na tento příspěvek  

Vlaků mezi Vysokým Mýtem a Litomyšlí má být prý míň. Ale budou. Takže bojovat dál starostové - je vidět že to má smysl !

http://www.ct24.cz/doprava/zeleznicni/119174-osobni-vlaky-mezi-vy sokym-mytem-a-litomysli-nezmizi/
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2161
Registrován: 12-2004
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 19:03:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šťoural:No ale kdo si vezme míň na takové trati než ČD?A kolik by to bylo?
A s čím tam bude jezdit?To se bude jezdit napořád s nechutnou řadou 810 po našich lokálkách i jiných tratích,protože už to jsou odepsaná vozidla?

To se ptám vážně bez ironie.
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2122
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 19:04:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jěště dodatečně doplním fotky od dědy ze středy

Sekal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.58.187
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 19:07:23    Odkaz na tento příspěvek  

Vojtikj: Jakou výluku máte na mysli?
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 19:14:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sekal: netuším co to bylo za výluku a kde... jen vím že kvůli cargu výluku nepřerušili ale kvůli AWT ano... vím že se nad tím rozčiloval vedoucí a jeho kolega...
Šťoural
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.79.116
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 19:29:39    Odkaz na tento příspěvek  

ZZZ: A je jisté,že si ČD na těchto tratích berou skutečně 92 Kč/1 km? I s neodepsaným vozidlem této kategorie a při provozu bez průvodčího je ztráta/1km nutně nižší. Samozřejmě za předpokladu, že většinu dne neprostojí někde ve vratné stanici nebo v depu.
Pokud jde o 810-ky: Jen kdyby byly k mání, to byste viděl, jak by po nich soukromí dopravci okamžitě skočili!
Bartsk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 19:58:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sekal: Herkules jel při výluce 15.3. mezi Teplicemi n/M a Policí n/M, i osobní doprava šla autobusy
Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 20:18:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bartsk: no vidiš to... zrovna tohle jsem nemyslel ale je tu ukázka že to najednou de... ale to co jsem myslel bylo někde jinde a je to trochu dýl...
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2162
Registrován: 12-2004
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 20:41:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šťoural:Tak v ČB si rovněž stěžovali na špatný vyčíslování ztrát z jednotlivých tratí.
Ale fakt je ten, že ještě nikdo nedošel)ani na papíře pokud vím) s cenou pro nějaký KU plus mínus rovnajícíse dotaci 12m busu + poplatek za DC kterou bus neplatí.
Naopak se rozdíl ještě výrazně zvětšil dosypem od MD,který bus dopravci nedostávají.

A to že by nějací soukromníci s radostí vzali 810je určitě pravda, stejně jakoby někteří nejraději jezdili stále s atmos734kama.
Ale to podle mě dobrý řešení není.

Tedy alespoň pokud chceme do veřejné dopravy nalákat i někoho jiného než šotoushe, důchodce a děti který nikdo zrovna nevozí v IGK.
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 676
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 21:40:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby měli parní lokomotivy,tak si budou klidně jezdit uhlím dopředu!

Jako příležitostný strojvůdce od páry u různých soukromníků potvrzuji, že jezdíme také uhlím dopředu. Vloni o Vánocích dokonce i mazutem dopředu a v centru Prahy.



(Příspěvek byl editován uživatelem Petr Barchánek.)
Esox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 472
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 12:08:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale jo, dělejte si srandu volové, ale až tam nějakej exd fíra udělá nehodu a náhodou se zjistí, že tam neměl co dělat tak je to docela průser. Jinak je divný obhajování toho, že předpisy platí jenom pro někoho. Klidně ať se poznání zruší, ale asi je pro každýho fíru lepší když se tam projede předem ať ví co a jak.
PS: i parní lokomotivy u ČSD jezdily uhlím napřed, to jen tak pro doplnění
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 683
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 17:02:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtík příspěvek 291:
Člověče,nejdřív tady píšeš na tohle téma
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2091491
A když ti je vyvsětleno jak to s tím poznáním je,tak to otočíš někam jinam:
Es: no sorry ale jako když je někde výluka a cargo tam potřebuje jet tak nemůže ale když soukromník tam potřebuje tak tu výluku kvůli němu přerušej... tak že to asi není jen tak co?
A když k tomu něco napíšu,tak hned startuješ.Ber to v klidu.
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Stopař
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 9-2008
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 18:01:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak 750705 jede na R 791 vyzkoušet jak se hajá v Letohradě
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2125
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 27. března 2011 - 19:42:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v Týništi nad Orlicí dnes Brejláci nestáli, stálo tam dvojče 742 254 + 080
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 2-2007
Odesláno Neděle, 27. března 2011 - 19:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dnes proběhlo první odtažení EN 57 z trati. Lehla na vlaku 15122 v Dol. Libchavech. A zpět v trati D. Libchavy - Lichkov byla odtažena 163.248. 15122 D. Libchavy - UO a 15123 UO -Miedzylesie NAD
141.006
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.149.102
Odesláno Neděle, 27. března 2011 - 21:43:32    Odkaz na tento příspěvek  

Fota Dřevolina, taženého 163.248 a 181.003 z Meidzylesie.

Kofolytik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 424
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 28. března 2011 - 09:00:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kapitán NEMO: A jaké by podle Vás měli mít zaměstnanci OREDA vzdělání? Pokud se nepletu, tak v pardubické části OREDA má jeden dopravní fakultu ČVUT, další vystudoval pardubickou dopravku a třetí má titul z VŠE.
M 4
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.88.134
Odesláno Pondělí, 28. března 2011 - 09:54:48    Odkaz na tento příspěvek  

Kofolytik: To že má v Čechách někdo nějaký titul, ale o jeho skutečném vzdělání vůbec nic nevypovídá