K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 02. 09. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 02. 09. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2838
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 12:01:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si jednou čistil pepřák a dostalo se mi to svinstvo do oka a fakt to příjemný nebylo. Jinak jsem rád, že jsem ho ještě nemusel použít. Snažím se ho téměř vždy nosit u sebe už asi rok a půl. V dnešní době už to nosí spoustu lidí. Prodavač v armyshopu mi tehdy říkal, že se to dá použít i na agresivní psy. Prej to jeho kamarádovi zachránilo život, když je někde v horách pronásledovala smečka potulných psů.
Ve Vaších profesích, pánové, je to jistě neocenitelný pomocník. Ideální by pro vás bylo, abyste je v práci fasovali, ale to je sci-fi.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5501
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 12:18:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: Když oni se asi bojí "zneužití".
Jediné co teď vyfasujeme tak jsou tablety a nebudou to žádné pilulky. Jen doufám, že to nebudem muset tahat pořád u sebe, protože bych to při provozu na ešusu do dvou dnů zničil.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 671
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 12:39:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyz je rec o pepraku, nemuzu neposlat link na tohle.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 7-2009

Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 11:21:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad incident vKrči: Na pacifiku vídám různá individua asi nejčastěji ze všech tratí a jakožejezdím dost, téměř denně.... je to tam značná divočina.
Tady na to platí fakt zmlátit do bězvědomí, zlomit ruce a hodit do stoky... on si to příště "frajer" rozmyslí.

Nedávno jsem tam třeba ve Vraném ve vlaku potkal chlapa, který byl evidentně naprosto zfetovaný, třásl se a vypadalo to hodně špatně. Už jsem měl po ruce pepřák a rybičku. Jindy zase u Mníšku pod Brdy nastoupila banda výrostků, kteří tam dělali bordel, naštěstí vlaková četa (statný chlapík) si s nimi poradila a rázně azvýšeným hlasem je sprdla... Tohle není prdel bohužel. A buď se mi to zdá nebo vážně, jak jsem řekl, to jde s tratí 210 a dalšími tratěmi v Praze z kopce ...
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 72.167.232.55
Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 11:29:08    Odkaz na tento příspěvek  

Mapl:"Na pacifiku vídám různá individua asi nejčastěji ze všech ... Ml636 ..."
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 7-2009

Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 11:31:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: Nerozumím příspěvku... proč mě citujete?
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 72.167.232.55
Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 11:34:28    Odkaz na tento příspěvek  

Komu není shůry dáno ...
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 276
Registrován: 7-2009

Odesláno Čtvrtek, 25. srpna 2011 - 20:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že už sem zase přispívám..., ale rád bych vás upozornil asi na nejřpíšernější vlakovou četu, jakou jsem kdy zažil:
Os 12144 (trať ML) dne 25.8.: žena si sedla na místo pro kočárek, nastoupila paní s kočárkem a v tu ránu na onu sedící ženu průvodčí doslova řval, ať si okamžitě odsedne, že tam nemá co dělat...". Poté jej jiný cestující upozornil na nevhodné a vulgární chování a bylo to nanovo - pokrřikoval na celý motor, lámal rukama a též hodně smrděl. Takový starší neupravený zašlý chlap aneb moje domněnka, že na osobácích jezdí někdy (opakuji NĚKDY) pěkná svoloč se potvrzuje (Os x EC nelze ani omylem srovnat).
Dejte si na toho typa pozor... Za mě osobně napsána stížnost s detailním popisem situace. Navíc ani nikoho nepozdravil, jen bral jízdenky a tvářil se nas*aně...
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4354
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. srpna 2011 - 22:22:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navíc ani nikoho nepozdravil, jen bral jízdenky

Dokud by neřekl kouzelnou formuli, kterou si má jízdenku vyžádat, tak by ode mě nedostal nic. Na hrubý pytel hrubá záplata. A to se jinak chovám velice slušně a s četama nemám jediný problém (jak z pozice cestujícího, tak z pozice průzkumníka pro KORDIS).
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 7-2009

Odesláno Čtvrtek, 25. srpna 2011 - 23:08:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtík: Ano, asi to tak začnu aplikovat; 95 % je bez problému nebo pokud hlasitě pozdraví a poprosí o lístky hned při vstupu do salonu, taky nemám problém, ale tohle byla drzost.

Ale proti tomu ostatnímu hadr... řvát takhle na mně (neprávem), tak bych ho seřval ještě víc.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1209
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 26. srpna 2011 - 00:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Každý průvodčí má svůj systém, jak na procházení oddílů, tak na výzvu na lístky. Třeba při vstupu do oddílu řekne každý svůj naučený pozdrav a výzvu a za každou jízdenkou děkuji. Docela mě zaujalo, že tady na Severu říkají spíše hlášky typu: "vaše jízdenky prosím", "dobrý den, kontrola jízdenek", jízdenky peosím" a na Moravě i v okolí Prahy spíše "předložte jízdní doklady (ke kontrole)".
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 961
Registrován: 10-2010

Odesláno Pátek, 26. srpna 2011 - 00:40:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo: Tady u nás zase jezdí jedna s celkem omletou frází "Dobrý den, přistoupili, kontrola jízdních dokladů a průkazů ke slevám". Jenomže jak je ta fráze dlouhá, tak něž to dořekne, tak už má jízdenku označenou. Takže už se mi také stalo, že (zejména v kupéčkových vozech, kde to říká do každého kupéčka zvlášť) jízdenku už měla označenou, pomalu odcházela a ještě potichu dopovídávala tu frázi...

EDIT: O střídání průvodčích na trase raději ani nemluvím, to ty jízdenky stačí orazítkovat dvě...

(Příspěvek byl editován uživatelem Myšák_tom.)
www.mysaktom.rajce.net
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1211
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 26. srpna 2011 - 00:45:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myšák_tom: jó, taky jsem si vzpomněl! "Přistoupili..", nebo Dobrý den, vaše jízdenky a doklady na slevu jízdného". Nebo: "Dobrý den, změna vlakového doprovodu, vaše jízdní doklady prosím".
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 902
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 26. srpna 2011 - 07:01:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo taky jizdenky pyčo
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5511
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 26. srpna 2011 - 10:39:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P_z: Takhle žádají o jízdenky kde?
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 26. srpna 2011 - 12:56:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím,že by si toto průvodčí nedovolil jen tak,ale mám příhodu z nejmenované destinace,kde obyvatel naší menšiny "nechtěl"slyšet o žádosti předložení jízdenky.Navíc začal být vulgární,což této skupině je vlastní a po chvíli došla průvodčímu trpělivost,neboť všeho s mírou,a použil onoho výroku.
Dotyčnému to vyrazilo dech a se slovy,já to tak nemyslel zaplatil jízdné i s přirážkou.Myslím si,že zde to bylo na místě a průvodčí sklidil potlesk.Nejsem zastánce těchto vulgarit,ale občas ve správnou chvíli to může pomoci.
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 7-2009

Odesláno Pátek, 26. srpna 2011 - 13:05:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Tak to bylo hezké. V tomto případě zcela na místě a potlesk právem...
Pokud je na vlakovou četu někdo vulgární, slovně ji napadá nebo jinak nadává a odmítá jakákoli jednání, je tohle často jediné řešení, které ne vždy zabere jako naštěstí v tomto případě.
Michalcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 8-2002
Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 10:14:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pátek Brno KrPole 15:40, po jednom odřeknutém (př. 14:40) a jednom zdechlém (př. 15:10) Os je v odpolední špičce na perónu cca 300-400 zoufalých lidí v 35C ve stínu. Info od ČD=prefabrikovaný hlas "...za zpoždění se omlouváme..." na který už nikdo nereaguje, minimálně alespoň projev dobré vůle - voda zdarma=0. Přijíždím se svým Os a nabíráme hodinu čekající zoufalce do vlaku, vypadají zdrceně, co se stalo se dovídám od jednoho z nich. Po 5 min a naprosto přecpaných BDtmee citelně rychle stoupá teplota, dle mého úsudku nad 50C...ale přes to všechno, jde vidět úleva všech že se jede...
Lidi snesou hodně
Až zas začne někdo mluvit o kultuře cestování na železnici, vzpomenu si. A se mnou zcela jistě těch dalších 500 zoufalců...
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 7-2009

Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 10:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dokud na české železnici budou jezdit vozy "Bdmtee", "Btx" a vozy "Bmto", tak se o kultuře hovořit nedá, neboť jsou to snad nepříšernější vraky co kdy české koleje viděly.
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 11:52:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mapl: náhodou, Bdmtee jsou vozy relativně zánovní (poslední dodávka myslím 1992). To že v nich jsou katastrofální sedačky je věc jiná. Ale po technické stránce jsou velmi dobré a daly by se z nich snadno udělat vozy pro rychlíky na 160 km/h (podvozky mají až do 200 km/h)
http://www.youtube.com/paul2no
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 887
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 12:17:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Paui2no:

pokud je pán saunomilný trpaslík, pak mu vozy Bdmtee zajisté vyhovují

Ovšem aby byly použitelné pro civilizovanou přepravu cestujících normálních rozměrů, tak by v nich musel být vyměněn kompletní interiér plus bočnice.
Dan_od_mun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 12:50:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve středu, kolem 15 hodiny, kdy vedro kulminovalo jsem objevil nový způsob cestování v Bdmtee - v prostorách dveří se vydržet nedalo, v krátkých oddílech bylo na průvan málo oken, tak jsem v prostředním zaujal místo kolmo na sedačky a směr jízdy, napůl opřen a napůl sedíc na stolečku u okna. Dotek byl minimální (spolucestující byli z koženky celí mokří) a já tak bez úhony dorazil do civilizace /EC, ExpressBus, ICE, Fyra v klasické soupravě, ICE, EC/ aby mě čekala záverečná jízda zpátky v AB na R a já si uvědomil, že jsme na Východě a ne ve středu Evropy.
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 12:53:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear: já je taky teda nemusím, aby bylo jasno... Jen jsem narážel na to, že Bdmtee rozhodně nejsou šrot. Proč se vůbec revitalizují Bmee a Bdmtee ne? Když nic jiného byly by z nich perfektní kolovozy (široké dveře)...
http://www.youtube.com/paul2no
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9357
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 14:41:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro civilizovanou přepravu cestujících normálních rozměrů
Myslíš tím sebe?
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1345
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 16:37:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

cca 300-400 zoufalých lidí

Kde by se jich tam tolik vzalo? Nepřeháníš tak trochu?
1543
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 17:39:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vozy Bmto; Podival se jiz nekdo jak tyto vozy muzou vypadat, kdyz se chce... Staci se podivat na Rumunsko.! Tmava okna,klima a dokonce i jednicka.. Jo nekde to jde a nekde se holt plati kamosum za potah v beckach...
Macášek Pepík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.155.190
Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 21:12:44    Odkaz na tento příspěvek  

Už od doby moudrého císaře Ferdinanda, od roku 1870 jezdil ranní vlak Nezamyslice Olomouc v 7.hodin + - nějaká minuta.Do Prostějova přijížděl kolem půl osmé.Ideální čas pro všechny žáky různých škol, začínajících v 8 hodin.
Až nyní nějaká hlava "moudrá" ,čtyřprocentní, uspíšila odjezd o půl hodiny!Pro koho?????????
Kdo dělá od sedmi (příjezd 6.58) tomu to nepomůže a všechny!! školy začínají v 8.00!
Opravdu vynikající tah "černé díry" ke zkvalitnění služeb cestujících.Vynikající pocit kdy "černá díra" vyplivnne syna a spousty dalších žáků a studentů v 7 ráno na prostějovském nádraží mezi bezdomovce a různé pochybné existence aby tam přečkali skoro hodinu než se otevřou školy.A za to všechno si ještě nechá "královsky" zaplatit skoro 700 korun měsíčně.
Opravdu ten "modrý mor" potřebuje přebarvit NA ŽLUTO, jinak se pořádných služeb nedočkáme.Chudák císařpán Ferdinand se musí "v hrobce obracet" když vidí co mu tu ta "čtyřprocentní banda" z "jeho" dráhy dokázala udělat......
Juzam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 12-2010
Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 21:35:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já vim že to je na ho... ale musíte si imrvére stěžovat jinak to nejde...ovšem je fakt že jim to je jedno
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1986
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 21:58:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak hlavně je potřeba si stěžovat na OBJEDNAVATELE, neboli kraj(ské úředníky). Pochybuju, že by dopravce ten osobák jezdil jen tak na vlastní triko. Nejspíš to bejvávalo tak, že ten vlak NĚKDO (kdo asi?) objednal a zaplatil.
Dan_od_mun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 23:02:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macášek Pepík - ...čtyřprocentní... - nový druh urážky?

Nebo s tím máte problém jako Kikina?

(Příspěvek byl editován uživatelem Dan_od_MuN.)
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5515
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 00:49:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macášek: Nevím co vám vadí. Váš syn pokud vím jezdí od jisté doby výhradně bezpečnými autobusy, protože jak jste tu nedávno psal, v železniční dopravu jste ztratil, co se bezpečnosti týká, důvěru.

Jinak přestaňte neustále urážet a zkuste použít to co vám sedí na krku. Jak už tu bylo napsáno, tak ten vlak pravděpodobně objednává váš kraj, takže se obraťte laskavě na něj a směřujte tam své připomínky, hlavně pokud možno bez těch výlevů. Ono totiž pokud si to kraj zrovna takhle objedná u čistě heterosexuálního žlutého dopravce, tak bude výsledek úplně, ale úplně stejný.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1219
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 01:23:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macášek Pepík: Všechny!! školáci začínají v 8:00

Někteří školáci začínají v 7:50, (pokud nepočítám 0. hodinu, či odborný výcvik většinou v 7:15). Jak to ale mají v PV to nevím.


Jinak dnešní zážitek z cestování:
EC Košičan - vůz pro úschovu zavazadel a odíl pro děti tvořen jakýmsi BDsheer. Naprostý otřes! Velmi populární čalouněné potahy prošoupané a špinavé a vzhled celého vozu hrůza. Jak takovou hrůzu můžou dát na EC. Taky jsem dělal všechno proto, abych našel místo v jiném voze. Ostatní oddílové vozy (asi Beer) pěkné, pohodlné, tiché, jen dost házely. Nejen Čd mají "pěkný" vozový park.

Vůz Bmee, celkem pohodlný, nehlučný, ale nepříjemný tlak v uších + při dešti nám do chodbičky teklo, a sice tudy:


1543: tmavá okna + klima - dvě věci které velice nenávidím.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5516
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 01:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ot: Ostatní oddílové vozy (asi Beer) pěkné, pohodlné,tiché, jen dost házely.

tmavá okna + klima - dvě věci které velice nenávidím.


Tady jsem ti zvýraznil také dvě věci, které spolu trochu souvisí. Tak buď klimatizaci a poměrně klid, nebo otevřený okno a kravál.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1220
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 01:44:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: to jo, u rychlíkových vozů samozřejmě! Když to jede trochu rychlejš, tak to je kravál až hrůza a u těch Beer byla klima i tichá a žádný smrady a tmavý okna tam nejsou, což je dobře.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 01:54:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo vlastně to nebylo všechno!
To hlavní přišlo, když jsem jel už z Prahy děčínským rychlíkem do Lovosic. Zatímco venku se po dešti pěkně ochladilo, Bčka velmi nepěkně vypadající, přijely "velmi příjemně" vytopené a až tak do Kralup se v nich nedalo vydržet, než se to různě vyluftovalo.
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 535
Registrován: 11-2010

Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 10:52:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo klima a tmavá okna to se blbě dělají snímečky z jedoucího vlaku.
To musí být dokořán otevřené okno a do půl těla ven pro co nejlepší záběr a kochat se zvukem úžasného zvuku K6S310DR nejlépe bez tlumiče. A je jedno jaké je počasí.
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
1543
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 15:55:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vozy Bmto v Rumunskem provedeni.. Tak ja jsem chtel jenom naznacit, ze kdyz to jde v Rumunsku predelat stare patro na celkem solidni vuz pro prim. dopravu, tak proc to nejde u nas.?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 15:58:59    Odkaz na tento příspěvek  

Pospec > k té taxi anabázi vaší kamarádky- ČD zaplatí taxi do 1 000 Kč. A kdo zaplatí ten zbytek.
Byla by vaše kamarádka ochotná zaplatit tícku za taxi ?

Jde o to, že ten hodonínský taxikář bude taky chtít zaplatit cestu zpátky. To je standard.
Možná mezi Zlínem a Otrokovicemi se „TO" nedělá, protože obě města se berou jako jedno, ale jinak je to docela normální.
Z Hodonína do Otrokovic je to po silnici zhruba stejně jako po kolejích - 50 km, při dvacetikoruně za km je to rovná tícka. K tomu nástupní sazba + poplatek za čekání a už jste přes limit. A stejnou tícku zpátky.
Ta tícka je "čertovo kopýtko". Z jednoho úhlu pohledu je tícka velký peníz, který si většina lidí v čistém provedení za den nevydělá, ale při přepočtu na kilometrovou sazbu taxikáře to zase tak mnoho není.
A vůbec se nebere do úvahy rozdílná sazba v různých lokalitách a obchodní podmínky jednotlivých firem. Například v Praze je nástupní sazba 40 Kč, na území hlavního města se za km platí 28 Kč, minuta čekání přijde na 6 Kč.
Takže s pražským taxikářem jezdícím za „regulovanou cenu" se toho v rámci tícky ujede mnohem méně než v Hodoníně nebo Břeclavi.
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4361
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 19:21:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavlík: zjevně necestujete vlaky v okolí Brna. 400 lidí není problém nasbírat ve špičce v jednom vlaku (á 4x Bdmtee), byť ve školní rok. Teď si představte, že vám dva vlaky vypadnou...
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1561
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 21:04:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jde o to, že ten hodonínský taxikář bude taky chtít zaplatit cestu zpátky. To je standard.

Jel jste někdy taxíkem?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Jariss
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 3-2005
Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 21:30:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se děje v Bohumíně na nádraží, skutečně je myšlen Bohumín,Nordbahn:
ve středu 24.8. po 18h jsem seděl na lavečce uprostřed l.nástupiště a svačil,to musím zdůraznit.
Ob jednu lavičku dál sedělo několik bezdomovců. Po chvíli se jeden z nich zvedl a šel k hraně nástupiště ke koleji. V ruce držel plastový kbelík,jehož plný obsah vylil do kolejiště. Netrvalo dlouho a nástupiště zamořil odér jako když se vyváží žumpa, avšak silnější. Pro útlocitné,kteří se to zdráhají pochopit, to musím říct naplno: ty existence si tam do toho kyblu ulevovaly. Nevěřím,že něco podobného by se mohlo kdekoli ve světě přihodit...
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 7-2009

Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 00:50:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi je to tím, jak jezdím často, ale další děsivá zkušenost v podání "dopravce" ČéDé:
Jel jsem vlakem (28.8.) "R 666 Petr Vok" od Nepomuku do Prahy přes Plzeň. Byli jsme asi 17 minut opožděni vinou ČD (křižování, líná a rozbitě se chovající mašina). Příjezd do Plzně nastal tuším ve 20:15-16 - tj. 5-6 minut po pravidelném odjezdu vlaku do Prahy. V KJŘ není uvedeno, že vlak nečeká (!!), navíc 5-6 minut je standartní doba, výluka nikde po trase R 765 nebyla, že by musel odjet načas a lidí bylo asi 15-20 na přestup. Och jak jsme se zmýlili. Těsně před zastavením "našeho" R 666 od Brna si to začal šinout po jedné z vedlejších kolejí R 765 do Prahy!
Pan výpravčí mi na můj dotaz záhy řekl "já ani nevim" a rychle přidal do kroku, což mě dodělalo.

Až nastane ten den a Regiojet začně jezdit a nabídne systémy slev, bude mít víc spojů, tak půjdou ČD k loji a do věčných lovišť... Nezajištění garantovaného přestupu s množstvím lidí okolo 15-20 v tuto denní dobu považuji za hrubé porušení => oficiální stížnost včetně dialogu s výpravčím.... poslední dobou mě zač}naj ČD regulérně s*át...
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 7-2009

Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 00:53:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: Já bych se přemluvit na čekání 2 hodiny nenechal. Jakmile je to nad dvě hodiny, musí mi to zajistit. Klidně bych se oháněl stížnost na GŘ nebo známostmi (ač žádné nemám), ale na tohle bych nepřistoupil. Doporučuji napsat stížnost na kontaktní formulář na jednání kontaktního centra. Vězte, že to pomůže a že k potrestání dojde. Tohle bylo opravdu mimo rámec... Zkuste to sesmolit.

Já zase s ČD válčil, aby na Avale přestal jezdit předpotopní vůz "ABlm", ale začal se tam dávat "Aeelmt". Pořád se omlouvali, ale se Srbama ne a ne jednat. Přitom v zimě v lednu ráno tam bývávalo na nule (vůz jsem nikdy neviděl topit - asi tam ani topení není), jednou byl dokonce na podlaze led a i díky tomu jsem od ČD získal celkem cca 12 kompenzací za nefunkční topení. Svého času jsem s ní jezdíval skoro pořád a v jedničce. Přesadit mě nebylo kam, do dvojky jsem odmítal, takže přišla na řadu POPka.


(Příspěvek byl editován uživatelem Mapl.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Mapl.)
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 309
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 09:46:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě jedu totálně přecpaným R 669 - sedí se snad i na přechodech mezi vozy. Obsazení snad 200 %. Kde je bonusové Bčko když ho potřebujeme?
http://www.youtube.com/paul2no
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 714
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 15:04:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paul2no > na dehumusaci
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 993
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 21:04:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bezbariérový odchod od vlaků. Jak? No přeci po schodech!



Obdobná cedulka je (rovněž u schodiště) u vchodu do podchodu v budově stanice.
www.mysaktom.rajce.net
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 21:29:00    Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda : jel jste někdy taxíkem - co tím chtěl básník říci ...
V rámci obce taxikář chtít zaplatit zpět cestu nebude, protože má šanci chytit rito zpátky, ale při "dálkové" trase někdy ve dvě ráno to je poněkud nepravděpodobné. Tím spíše, že podle webu se ve srovnání s Prahou jezdí na jihovýchodní Moravě za ceny poměrně mírnější, ačkoli provozní náklady budou zjevně stejné ...
Nicméně i v Praze kdysi požadovali taxikáři zaplatit v noci cestu na Jižní Město i zpět s odůvodněním, že zpátky rito nechytne.
Dneska jezdí v Praze na Jižní Město v noci prakticky každých 15 minut noční bus, i za 32 Kč mnohem levnější než klasický taxík ... takže konkurence ...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5530
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 21:41:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myšák tom: Já to tam neznám, ale není to spíš tabule s označením směru, kde ten bezbariérový odchod/přístup je. Vzhledem k tomu, že se tam mluví o doprovodu dopravního zaměstnance, tak předpokládám, že to bude přes nějaký přechod/přejezd v kolejišti.
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 996
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 21:53:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Tak pochopitelně to po schodech dolů není (nevím jak by tam s tím vozíkem jel), ale po nájezdu pro bulhary na konci peronu. Tam jsou cedulky také, ale tak malé, že z dálky nejsou vidět. Fakt to mohli označit líp, jinak jim někdo brzo zajede z regionovy do podchodu.
www.mysaktom.rajce.net
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5532
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 22:23:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myšák tom:Fakt to mohli označit líp

To třeba mohli, ovšem když vidím, jak někteří nereagují ani na to 100pro viditelné, tak by to možná bylo stejně k ničemu. Myslím, že vozíčkář to pochopí, vzhledem ke zkušenostem a maminkám s kočárky většinou někdo pomůže.
Zvídavý_člověk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 1-2011
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 10:44:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se podělím o včerejší zážitek - vlak 4846 (Brno-Náměšť) včera na přejezdu před Troubskem srazil staršího pána, strojvedoucí protijedoucího 4443 (Ivančice-Brno) viděl zřejmě vše v "přímém přenosu", protože před přejezdem zastavil dost prudce taky. Asi po sedmi/osmi minutách byl slyšet příjezd sanitky a po zhruba stejné době se 4443 krokem rozjel. Defilé kolem těla v kolejišti, nad ním marně stojících záchranářů a tlupy zvědavců u přejezdu bylo takovou dost ošklivou tečkou za jinak příjemně stráveným dnem.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1564
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 13:09:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: Mě se teda ještě nestalo, že by taxikář chtěl zaplatit cestu zpátky a to jezdím zpravidla v jednu v noci a dálkové trasy (Chomutov - Chodov apod.). Co vyjede z taxametru, je dáno.
Že má blbě nastavenou sazbu, že musí vzít i rito zpátky, je jeho problém.
Obecně taxikáři mají radši delší trasy - nejezdí furt kolem komína, šichta lépe uteče a je menší spotřeba na km.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
567594
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 8-2010
Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 21:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To co dnes předvedla denní směna výpravčích,vedoucích směn uzlu Praha hl.n. na přestupech, kdy se dává do pohybu studentstvo celé ČR bylo excelentní. Ostatně oblíbená zábava uzlu. Stejně všechny směry v nácestných žst. min. + 10 min zpoždění. Konečně pod SŽDC, ale asi beze změn.
Sp_cake
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.214.128
Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 20:12:31    Odkaz na tento příspěvek  

Slíbil jsem si ráno,že sem napíšu,i když už bych to jinak nechal být. Je škoda,že na mezinárodním EC po necelé hodině jízdy přestal vůz větrat a topit/klimatizovat. Už ve výchozí stanici nešly zásuvky pro počítače. Co takhle alespoň slovo omluvy od pověřeného pracovníka? Vůz byl český Bpee+nějaký index.
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1027
Registrován: 10-2010

Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 22:02:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sp_cake: S tou klimoškou to asi nebyl jedinný případ, jinak si nedovedu vysvětlit to odstavené Bmz v Plzni...
www.mysaktom.rajce.net
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 08:44:29    Odkaz na tento příspěvek  

necelé hodině jízdy přestal vůz větrat a topit/klimatizovat
Je to sice nemilé, ale je to nastalá porucha, což lze nějak omluvit (samozřejmě i s omluvou cestujícím).
Co si ale myslet o situaci, kdy vlezete ve výchozí stanici do vozu EC, kde klima vůbec nejde, a můžete se přesunout leda tak do vozu Bmee, který pro změnu klimu vůbec nemá... (a venku je přes 30°)
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3292
Registrován: 2-2006
Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 11:31:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.: do vozu Bmee, který pro změnu klimu vůbec nemá...
Zato má stahovací okna.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 16:11:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klima je pekna vec, ale stahovaci okno je halt stahovaci okno. :-)
Utúlien aurë...
1543
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 19:49:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

; Problem klima..; Tak pokud je nejaky problem u vlaku ktery jede sv. z jihu, tak je treba to resit tam a ne az z hlavaku..,tam uz se toho moc nevyresi.. Jo na odstavnem se toho moc nezmenilo...,porad tam plati jine zakony..... (jinak radsi pojedu v Bmee, nez ve voze kde se neda poradne vetrat..)
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1241
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 21:33:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To mají asi z toho hicu: