K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 17. 08. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 17. 08. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 16:33:50    Odkaz na tento příspěvek  

jeste pro ales: pokud budu ja i kolega ze vzdalenejsi stani ce dojizdet do prace, vyplati se nam misto vasi fantasmagoricke jizdenkove ekvilibristiky casovy kupon. pokud nebudeme dojizdet denne, je mala pravdepodobnost, ze se budeme pravidelne potkavat. cili to vase teoretizovani o predavani listku je presne toi, o cem jsem uz psal - vytvorime pseudoproblem a pak budeme hledat reseni, ktere nesmyslne zbuszeruje co nejvic lidi.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 16:40:10    Odkaz na tento příspěvek  

A v tý trafice pochopitelně nebudou mít ani drobný na rozměnění do toho automatu .. život plnej potíží.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 16:55:43    Odkaz na tento příspěvek  

prag: nikoli zivot plnej potizi, ale ne kazdej halt chodi jako spravnej sotous na vlak s 15minutovym forem. nehlede na to, ze ne vsude ty automaty jsou, ze...

a vysvetlete mi konecne nekdo prosim, proc se 2 x 20 nerovna se ve svete pidu 40, kdyz jinak tato rovnice plati v celem znamem vesmiru. diky :-)
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 623
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 17:03:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ja zase verim Alesovi, ze sem tam se takovy jedinec najde - ovsem zaroven souhlasim s ostatnimu, ze kvuli par jedincum komplikovat zivot vetsimu poctu cestujicich asi smysl nema.

Je to podobne, jako se SoNeckem - teoreticky si ho muzu koupit pro sebe a v libovolne neobsazene stanici po ceste oslovit nastupujiciho, jestli penize pripravene na jizdenku pro pruvodciho nechce predat spis me, protoze mam vlastne jizdenku i pro nej. A po dobu sve cesty tohle muzu teoreticky udelat nekolikrat, i kdyz je jasne dane, ze je to jizdenka maximalne pro dvojici dospelych a toto by bylo jednoznacne jeji zneuziti - ovsem v praxi neprokazatelne (nebo velmi obtizne) a tudiz nepostihnutelne.

Prestoze zde ta moznost zneuziti je, asi nikdo z nas by nezuvazoval o tom, zrusit SoNecko prave kvuli tomuto.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 17:05:06    Odkaz na tento příspěvek  

A mimo Pid to snad platí? Vezme vás dálkovej busník do Jičína na dva lístky do Nymburka?
Jirkas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 954
Registrován: 8-2003
Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 17:10:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono 2*20 = 40, ale když povolíme používat místo jednoho lístku dva lístky, tak se velice brzo rozkřikne, že když jedou z práce dva známí a jeden vystupuje dřív, tak ten co jezdí dál může jezdit zbytek cesty zadarmo. A takových lidí asi nebude zanedbatelné minimum. Ano, buzerujeme ty poctivé, ale s českou vychcaností se to jinak nedá . Takže jeden lístek pro jednu osobu a kombinace není možná.
Hradečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 17:21:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pak se divte, že Vám lidi mizí z VHD...
řada 854: délka 24 790 mm, šířka 2 883 mm, výška 4 200 mm
obsaditelnost: 48 + 50 míst
nejlepší motorový vůz
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 17:23:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag > ano, obcas jo - zrovna u autobusu jsem zazil, ze se soferovi porouchala masinka a tak mi misto dospeleho vydal ve stejne cene dva detske. Ale je mi jasny, ze to spis bylo nouzove reseni nepredpokladane situace, nez oficialni moznost vyuziti tarifu.

Na stranu druhou, kdyz jsem posledne v Ostrave skladal cenove jizdenky k sobe aby mi to vyslo, nebylo to nic jineho nez podobna situace jako u toho ridice - drobne jsem mel, ale automat mimo provoz a trafika nikde. Takze nouzove reseni nepredpokladane situace... i kdyz jsem si teoreticky moh koupit listek u ridice (ale netusim, zda je to listek prestupni), v tu chvili mi prislo rozumejsi pouzit ty listky, co se mi poflakovaly ve srajtofli.

Jinak na otazku, zda 2x20=40 bych odpovedel jednou hlaskou, ktera neni z me hlavy: Dva krat dva muze byt i pet, pri extremne vysoke hodnote dvou
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 18:24:21    Odkaz na tento příspěvek  

jirkas: jasne, proc si kupovat casovou jizdenku, kdyz muzu provadet fantasmagorie a cestovat jen o pulku draz. boze.

prag: to je teda dialektika pro materskou skolu. kdyz vlezete do autobusu a reknete "jicin", vytiskne krabicka listek do jicina a neni nutne misto tho tisknout dvakrat nymburk. zkuste mene kulhavou analogii.

sim: no o tom tady celou dobu mluvim, lec jak vidim, sotousske moznosti chapani maji sve hranice. proste kdyz neni moznost koupit pozadovany listek (coz v praze opravdu je spise pravidlem nez vyjimkou), mel by pruvodci ci revizor resit v prvni rade, esli byla zaplacena spravna vyse, a nikoli jak debil bazirovat na pasmech.

inteligentni lide halt pouzivaji mozek, hovada se ohani predpisem, byt by byl sebedebilnejsi. pac poradek musa bejt a nikdo si nebude plest tudlenctu demogracii s anarchii!!!!!
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 18:29:05    Odkaz na tento příspěvek  

hradecak: vy sasi nechapete, ze vhd neni holubnik a musi bejt ordnung. a kastan nema zadna prava, jen a jen povinnosti. vhd tu prece neni pro nej, ale on pro ni.

nejlepci by bylo, kdyby kazdyho, kdo leze do vlaku, preventivne pretah osozak pendrekem po drzce, jak si tu mnozi sotofasiste tajne i verejne preji.
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 885
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 19:06:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budu se opakovat, 99% tady tu šaškárnu nepotřebuje, protože si umí koupit lístek... Jirka z ... a další 1% kaštanů nejsou až taková zátěž, aby to někoho vůbec vzrušovalo... Když víš, že lístky nebejvaj, tak si jich kup pár dopředu, jednoduchý jak facka...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 21:55:24    Odkaz na tento příspěvek  

K té "skládané jízdence". Před pár dny jsem si projížděl v Itálii tratě společnosti Ferrovie Sud-Est (oblast Taranto / Bari / Lecce). Mají k mání jakýs takýs vyhledávač, který vyhodí cenu jízdenky podle tarifní vzdálenosti.
Tak jsem v Tarantu naběhl do trafiky, kde se prodávají jízdenky na "nestátní vlaky", vyslovil požadavek na jízdenku do Otranta přes Martina Franca - Lecce. "Ošklivka" za pultem nechápala proč chci jet do Lecce přes Martina Franca a nejedu "diretto" a po chvíli zápasu s notebookem HP vyslovila cenu 16,70 evropské měny, ačkoli to mělo být 12,20 ... no hádejte se, když neumíte italsky a ošklivka vás k notebooku nepustí ...
Protože neměla jízdenku v této hodnotě, dala mi tři předtištěné jízdenky v celkové hodnotě 16,70 evropské měny ...
Jízdenky se tam označují v označovači, který mimo času tiskne i název stanice / zastávky.
Jelikož jsem (správně) předpokládal, že konduktéři nemají ponětí o kilometrických vzdálenostech (klasický kursbuch není, existuje pouze tabulkový jízdní řád bez udání km), tak jsem toho "zneužil" a postupně vyjezdil jednotlivé jízdenky na dílčích úsecích ... bez ohledu na skutečně projetou vzdálenost ...
Přitom v některých kasách už měli počítačově vydávané jízdenky podle kilometrické vzdálenosti.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.96.2
Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 22:15:19    Odkaz na tento příspěvek  

p_z: kdo dohaje mluvi o tarifni akrobacii, boha jeho? co je akrobatickeho na tom, ze 20 a 20 ma byt 40? spis mi teda prijde jako slusna akrobacie fakt, ze 20 a 20 tech 40 neni. lec ja ve skole sotologiku nemel. vam opravdu prijde normalni, ze clovek zaplati spravnou sumu v kombinaci dvou listku, pac proste v trafice pozadovany listek nemeli, ty listky radne oznac, a stejne se musi 5 minut hadat s pruvodcim, co po nem chce jizdny a prirazku?

esli ja sem akrobat, tak vy ste jeste k tomu hadi muz, polykac hadu a brichomluvec, povim vam...
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 886
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 00:09:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

20 a 20 není 40, pokud je to na dvou papírkách, je to pořád jen 20 a 20... Kdyby lístky za 40 neexistovaly, tak neřeknu půl slova. Kecy v kleci, že v trafice lístky nemaj, no a? Každý má možnost si lístky nakoupit dopředu tam, kde je mají.

To by se pak mohl rovnou celej tarif zrušit a platit za ujeté kilometry. Kdo by lístky prodával a přepočítával, ví tak akorát čert...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1147
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 00:29:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P_z: v Ústí jeden čas v trafice dávali místo jednoho "dospěláckého" lístku rovnou 2 poloviční, že ty "dospělácké" nejsou a při nástupu máme označit oba. Taky na tom nevidím nic nenormálního.
Kosac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 09:10:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolik z celkoveho objemu spolupracujicich nebo znamych dojizdejicich stejnym smerem bydli na rozhrani pasem, jezdi ve stejny cas z prace a nepouziva casove jizdne, aby se jizdenky daly takhle pouzit?
Dva?
Marian Kechlibar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.195.65
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 09:59:48    Odkaz na tento příspěvek  

Na Tatranských elektrických železnicích snad taky platí, že si člověk nakoupí takový počet lístků, kolik jede zón, ne?

Přišlo mi to jako nejpřirozenější uspořádání pod sluncem.

Byl jsem tam ještě za časů Sk, tehdy byl jednotkový lístek za 10 Sk.
Marian Kechlibar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.195.65
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 10:01:47    Odkaz na tento příspěvek  

P_z: "pokud je to na dvou papírkách, je to pořád jen 20 a 20"

Tak, a teď si představte tento princip na:

- poštovních známkách,
- úředních kolcích,
- bankovkách.

Jasně, dráha je něco extra, drážní papírky, to jsou úplně jiné papírky!
Hradečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 10:39:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, ale ještě není drážní papírek a drážní papírek. Protože tam, kde se prodávají (no možná už je to zrušené všude, nevím) blokové jízdenky, tak taky nejvyšší hodnota blokové jízdenky je 10 Kč. Kdo chce jet dál, označí si tolik blokových jízdenek, kolik je jich třeba. A rozhodně, když má platit 20 Kč, označí si 2 x 10Kč, nebo 4 x 5 Kč, nebo 10 x 2Kč. Tady u těchhle drážních papírků totiž stále platí, že 10 + 10 = 20 Kč. A světe div se, na těch papírcích je logo ČD.
řada 854: délka 24 790 mm, šířka 2 883 mm, výška 4 200 mm
obsaditelnost: 48 + 50 míst
nejlepší motorový vůz
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 10:52:15    Odkaz na tento příspěvek  

A když teda nelze koupit lístek předem, nedá se koupit jednoduše při nástupu od šoféra, úplně stejně jak v tom blbym busu do Jičína?
Hradečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 11:12:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistěže dá, ale většinou s přirážkou. V MHD třeba 20 místo 14, nebo 40 místo 32, apod. Ve vlaku +40.
řada 854: délka 24 790 mm, šířka 2 883 mm, výška 4 200 mm
obsaditelnost: 48 + 50 míst
nejlepší motorový vůz
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 11:28:45    Odkaz na tento příspěvek  

Nojo, to je blbý. Platnej tarif PID má 118 stránek, a vy byste chtěli, aby to bylo jednoduchý ;-)
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 629
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 11:45:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hradečák > jojo, neni drazni papirek jako drazni papirek.

Pokud si koupim mistenku pres sexshop, vytisknu si ji v Unipaji, tak pro pripadnou reklamaci se nejedna o ten spravny originalni papirek - prestoze je vytisteny na hlavickovem papire primo automatem provozovatele drah.

Ten jediny spravny original je totiz podle drahy ten, ktery si vytisknu doma na tiskarne a kterych si muzu vytisknout kolik chci!
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 12:58:37    Odkaz na tento příspěvek  

Mar.Kech.: drážní papírky, to jsou úplně jiné papírky
Dovoluji si připomenout, že zde nemlátíme po hlavě ČD, ale ROPID, neboť řeč jde o pásmových jízdenkách PIDu...

Nicméně i tak pochybuji, že u ČD lze zakoupit 2 jízdenky z Prahy do Kolína a vydávat to za jednu jízdenku z Prahy někam do Zámrsku (či kam by to vyšlo)...
Hradečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 13:34:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to jistě ne. Ale řekl bych, že je to také špatné přirovnání, neboť na jízdence z Prahy do Kolína jest napsáno, že platí z Prahy do Kolína. Na PID jízdence toto není.

Proto si myslím, že by bylo vhodnější porovnávat spíš PID jízdenku s ČD blokovou jízdenkou, nebo jakoukoli jinou jízdenkou, kde není psaná trasa. Třeba papírové jízdenky na MHD v Hradci Králové, Pardubicích, Ústí, Liberci, Budějicích, ... A mimochodem, jednou jsme dostali blokovou pokutu 500 Kč - nebyl to 500 Kč útržek, ale 5 stokorunových :-) ...
řada 854: délka 24 790 mm, šířka 2 883 mm, výška 4 200 mm
obsaditelnost: 48 + 50 míst
nejlepší motorový vůz
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 887
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 15:49:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plantáte to tady jedno přes druhé, u:
- poštovních známek,
- úředních kolků,
- bankovek,
- pokutových bločků...
tohle samozřejmě fungovat může, protože! Na nich není natisknuto např. Platnost 4 pásma, nebo 180minut, zlevněná 6-15 blablabla, atp...

Takže když si koupím známku za 10Kč, tak si koupím papírek v hodnotě 10Kč, který už pak není ničím omezen. Totéž platí pro kolky. A bankovky do toho motat je už úplně mimo mísu... Pokutové bločky taky nejsou rozdílné pro děti a pro dospělé a s rozdílem doby platnosti...

Mimochodem poštovní známky na dopisy se maj taky prý změnit, už to nebude známka za 10Kč, ale známka na 1 dopis, takže jsem zvědav, jak se budou řešit těžší dopisy atd Asi zavedou novou známkovou stupnici, malý dopis, jedna známka, velký dopis 2 známky.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 16:47:45    Odkaz na tento příspěvek  

Nikoliv, bude známka A, B, C atd., a bude platit, že např. na vnitro dopis do 20 g je Ačko, do 50 g Béčko, do Evropy a 20 g taky Béčko atd.
To, jestli bude Áčko za 10, 15 či 20 korun, pak už nebude ovlivňovat ty vlastní nalepovací papírky. (Takže možnost zneužití se už rýsuje - nakupte si tisícovku Áček po 10 korunách a až je za 5 let zvednou na 12, máte zisk 2 000
Na Slovensku to tak už funguje.
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 858
Registrován: 10-2010

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 17:52:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podotýkám, že písmenové známky se již prodávají i u nás...
A (ČR) - Je libo Fifinku, Mušpulína, Bobíka nebo Piňdu?
E (Evropa) - Gismonda
Z (Zámoří) - Zvěrokruh
(jiná písmena než A, E a Z zatím nejsou)

http://www.pismenoveznamky.cz/

Ale to už jsme se dostali od železnice k filatelii
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1148
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 20:35:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízdenka na MHD v Ústí nad Labem. Z dětské 7 korunové se udělala celá 14 korunová označením 2 7 korunových. Také má určenou časovou platnost i tarif (6-15 let). A šlo to.
Dávali je tak v trafice automaticky na požadavek 14 korunové.
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 20:52:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo si taky můžu označit 23x 40korunový lístek a mám z toho měsíční
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 20:56:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P_z to asi ne, protože to celé by vám platilo jen po tu dobu, co platí ten 40 korunový.
Jinak řečeno, ta 7 korunová i 14 korunová platila 30 minut.
Hradečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 21:45:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě, že to (naštěstí) ve většině funguje, ale vždycky někdo prostě musí hledat, proč to nejde.
řada 854: délka 24 790 mm, šířka 2 883 mm, výška 4 200 mm
obsaditelnost: 48 + 50 míst
nejlepší motorový vůz
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 09:29:42    Odkaz na tento příspěvek  

MyšTom: dík za upřesnění, zatím jsem se nesetkal s jinou než Áčkovou, tak jsem to vyextrapoloval ...
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2429
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 08:58:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vcera Avala 344 mela 150 minut zpozdeni, jela v tom kamaradka z Budapesti do Otrokovic. V Breclavi samozrejme ztratila pripoje. Upozornil jsem na to infolinku, pani Jirina navrhla scenar, ze stihne vlak do Hodonina a odtamtud taxik do Otrokovic, ktery draha uhradi do vyse 1000 CZK. Sel jsem v klidu spat.
Kamaradka po prijezdu do Breclavi volala infolinku, aby si zajistila jednaci cislo na proplaceni taxi, ale na infolince ji ''premluvili'', aby pockala 2 hodiny (+40 zpozdeni) na Chopina, ktery mimoradne zastavi v Otrokach. Takze moje suplovani ceske cety (ktera dle Jiriny vlak do Breclavi doprovazi, haha) vyslo vnivec, sliby-chyby a nasrani zakaznika ve finale.
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Nemanický_kaňour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 12-2009

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 10:18:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské Totnádo: ovšem kombinace dvou jízdenek pro jednotlivou jízdu není nebo aspoň nebývala povolena. Takže v UL byste tehdy za 2*7Kč jízdenku vyfasoval ještě pokutu.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4716
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 12:32:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kamaradka po prijezdu do Breclavi volala infolinku, aby si zajistila jednaci cislo na proplaceni taxi, ale na infolince ji ''premluvili'', aby pockala 2 hodiny (+40 zpozdeni) na Chopina, ktery mimoradne zastavi v Otrokach. Takze moje suplovani ceske cety (ktera dle Jiriny vlak do Breclavi doprovazi, haha) vyslo vnivec, sliby-chyby a nasrani zakaznika ve finale.

Samozřejmě, taxi jen v případě, kdy už opravdu NIC nejede. V mezidobí asi někdo výše postavený mimořádně povolil mimořádné zastavení. Jen by mě zajímalo, (vím, že to dráha přímo nezaplatí) kolik stojí na trakční energii rozjezd Chopina z Otrokovic ve srovnání s tágem. Myslím, že nula od nuly pojde...
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 12:39:37    Odkaz na tento příspěvek  

Když to počítám odhadem pro 300 tun na 120 km/h, tak je to necelých 50 kWh. To snad ani dráha nekupuje tak drahou elektřtinu, aby to bylo srovnatelný ;-)
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2432
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 14:33:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach jo, vy pracujete na dráze, viďte? Tady jde o podraz na cestujícího, ne o nějaké watthodiny. Pes38 - o taxíku jsem byl ujištěn ještě před vstupem Avaly na SŽDC. A když už, tak už (SPPO):
259. Cestující má právo v případě ujetí posledního přípoje, kterým by dokončil jízdu v době platnosti jízdenky na alternativní přepravu do místa, ve kterém leží cílová stanice uvedená na jeho jízdním dokladu.
259. 1. Nárok na alternativní přepravu vzniká cestujícímu, pokud od ztraceného posledního přípoje v daném dni neodjíždí pravidelný vlak do 120 minut včetně nebo nelze v tomto intervalu zajistit zastavení projíždějícího vlaku.


Děsí mě už formulace prvního bodu (dodávám - měla CityStar do 9.9.2011). Nicméně zůstala v noci tři hodiny v Břeclavi, ačkoli jsme byli ujištěni o scénáři "taxi z Hodonína". Služby ČD - napiču, jako vždy.
P.S.: Z Břeclavi do Otrokovic se stálo na chodbě, ti šťastnější nemuseli být u hajzlu.
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2433
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 14:35:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, btw - "kdy už nic nejede", to se na železnici stane asi málokdy, žejo?
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 14:37:19    Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: to nebylo na vás, ale oooo Jen by mě zajímalo, (vím, že to dráha přímo nezaplatí) kolik stojí na trakční energii rozjezd Chopina z Otrokovic ve srovnání s tágem. Myslím, že nula od nuly pojde...

O tom že dráha zajišťuje při zpoždění tága jsem zatim nikdy neslyšel.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4717
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 14:55:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: V tomto případě tedy jde o nedodržení SPPO ze strany dopravce. Ad "přemlouvání", šlo použít možnost nesouhlasu a trvání na taxi?

O tom že dráha zajišťuje při zpoždění tága jsem zatim nikdy neslyšel.

Ale je to tak, ovšem za "pevně" stanovených podmínek.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2435
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 15:19:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě by přemluvili těžko, holt se slečna nechala. Udělal jsem maximum, výsledek minimální. Celé to skončí na OPT Olomouc.

P.S.: Pes38#4717: Možná vydej opravu - "pevně" nahraďte "pěkně vychcaně". Konec aféry, nemá to už cenu rozebírat.

(Příspěvek byl editován uživatelem pospec.)
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 16:18:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kolik stojí na trakční energii rozjezd Chopina z Otrokovic ve srovnání s tágem

Elektrika je paušálem, taxi se proplácí max. 1000 Kč.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 866
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 16:25:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

259. Cestující má právo v případě ujetí posledního přípoje, kterým by dokončil jízdu v době platnosti jízdenky na alternativní přepravu do místa, ve kterém leží cílová stanice uvedená na jeho jízdním dokladu.

Takže kdo má týdenní/měsíční/čtvrtletní/roční jízdenku, má "nárok" jen v poslední den její platnosti ?

Kdo dal 22 táců za In100, tak si může trhnout nohou (neb mu chybí "cílová stanice na dokladu") ?
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 648
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 16:52:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HB > na Ingoldisty tu je jina past, staci zrusit na dane trase prvni tridu a narok nemate na nic. A v podstate, i kdyby na vami pouzivane trase vlaky prestaly jezdit uplne, je vam to taky houby platne - vzdyt preci podle zeleznicni logiky muzete jezdit jinam... co na tom, ze jinam nepotrebujete :-D
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4719
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 18:47:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dyť jsem to tam taky psal. Přímo se to nepltatí, jen mě zajímaly skutečné náklady. (pokud by se to skutečně muselo platit od kWh)
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7576
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 19:23:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli to je 50kWh, tak je to ca 250 Kč, při domácím tarifu. Podniky to mají jinak, ale asi levnějc (množstevní sleva).
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5483
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 20:57:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I taková hovada vozíme.

Mmch od pátku je to už druhé napadení pražského průvodčího řešené policií o kterém vím. To první bylo v Radotíně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zapa.)
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 651
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 00:02:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na tri promile prekvapive pohyblivej ... ja mel za to, ze s touhle hladinkou covek sotva stoji na nohou.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 874
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 01:36:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A snad každý si ještě pamatuje to oko v Benešově... :-(
nostalgik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.7.86
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 08:08:39    Odkaz na tento příspěvek  

a ja řikam jedno...komunisticka metla to na ně platilo na takovy sigri,nakladačku by dostal,tvrdej žalář by dostal a pak by si každej rozmyslel naky napadeni apod. Ale dyž tady kazda sv..ě má svý právo, v politice a na GŘ Jsou sami kriminalnici a vandraci, nedivme se jak to tu vypada. V teto zemi pomuže jen tvrda ruka diktatora a uplne jiny zakony nebot při současny kvalitě vlády nazorně vidime že lidi si sami vladnout neuměj....co myslite?? Dyby mu misto toho dal pruvodci na drzku a srubal ho jak to dopadne?? Obratej to proti němu a slavne gř se ještě zastane toho chlastouna ze jako zakaznik bude odškodněn....už taky dumejte lidi,to se vam tehle nesmyslnej režim plnej debilarny tak libí???co kdyby vam někerej vul zmlatil dite nebo znasilnil manželku a nic se mu nestalo,taky by vam to nevadilo??? Nevim co na ty demokracii každej vidi....
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 09:47:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nostalgik: Demokracie je vláda většiny nad menšinou. A již před dávnými lety jeden pán říkal, že kde začíná svoboda jedince, tam svoboda druhého jedince končí. To co je u nás je anarchie.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 652
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 11:17:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpina bych doplnil - ta anarchie zacina a konci tam, kde je demokracie znasilnena snahou spousty jedincu (driv se tomu rikalo lid) myslenkami minuleho rezimu. Diky tomu je vesmes vsude zafixovano (na obou stranach problematiky), ze veskere zakony a urady tu nejsou proto, aby nam situaci ulehcovaly, ale naopak aby nam komplikovaly zivot.

Proto se pri castecne uzavirce dalnice snizi rychlost na uroven nizsi, nez na bezne "nebezpecne" silnici, prestoze mira zabezpeceni je porad podstatne vyssi.

Ale treba na Slovensku je to jeste divocejsi - tam je na dalnici v celem jednopruhovem useku 60ka a behem posledniho prujezdu jsem videl policajty 2x - v obou pripadech v mistech, kde je riziko nehod minimalni, ale rychlost je tam byrokraticky snizena. Samosebo s radarem.

Zvlastni, ze treba v Rumunsku (vseobecne povazovanem za zaostalou zem) jsem policisty nekolikrat videl na velke rusne krizovatce, kde jsem jim praci rozhodne nezavidel. Naopak jsem jejich praci ocenil, protoze plynulosti dopravy to pomohlo.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9264
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 17. srpna 2011 - 21:12:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa:
V tomhle stavu by se dal snadno knokautovat, ale riskni to, když nevíš, co je to za howado a jak se na tobě pak bude hojit? Tohle je ideální situace pro pepřák, nebo gumový obušek.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5494
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 17. srpna 2011 - 21:44:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Můžu ti říct, že už jsem se po podobných výrobcích začal rozhlížet. Na poslední směně jsem k podobným situacím neměl daleko. Nejdřív podobnej násoska jako na tom videu, a pak nějaký "nácek" z Chorvatska (jak mi bylo sděleno) který tu pracuje, ale strašně ho to tu . Někdy je poměrně dlouho klid, ale poslední dobou se to nějak kumuluje.
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 895
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 17. srpna 2011 - 21:58:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Za necelý kilo hodně dobrý pomocník. Doporučil bych spíše pepřový na kapalné bázi. Ještě se dělají aerosolové, ale ty se mohou lépe rozptýlit a v uzavřených prostorách zasáhnout i ostatní cestující. Slzný plyn nedoporučuji vůbec, je to plyn a navíc nemusí fungovat na ochlasty. Pepř je mnohem účinnější. A doporučuju si sprej někde bokem vyzkoušet, těžko na cvičišti, lehko na bojišti. A poslední věc, pepřové spreje zanechávají oranžové stopy, takže je lepší to zkoušet venku daleko od fasád a podobných věcí, které by bylo neradno zaflákat

No a ještě zásadní věc, hlavně si po použití rychle a pořádně umýt každičké zákoutí rukou, protože to je strašný svinstvo. Stačí si promnout oko byť stopovým množstvím a je to v

Nějaká inspirace : http://armyshop.cz/zbozi.asp?id=76&subID=0
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5497
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 17. srpna 2011 - 22:15:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P_z: No uvidíme. Jednou už jsem byl svědkem toho když to kolegyně použila a je fakt, že dotyčný co jí dal před tím facku, běhal po nástupišti v Chuchli s rukama v xichtě a řval u toho "ty krávo já mám astma", ale na nic jiného už se nezmohl.
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 896
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 17. srpna 2011 - 22:19:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě je to 100x lepší, než nějaký obuch, protože každá zbraň se může obrátit proti uživateli. Dacan obuch vytrhne a tady ten by určitě neváhal ho použít... A následky po zmlácení obuškem mohou být opravdu vážné, kdežto po pepřáku "akorát" pálí celej xicht, oči, všechno, ale v podstatě "nic víc".
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9267
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 17. srpna 2011 - 22:30:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa:
Mně zatím vždy stačila dlaň a nejhůře pěst, ale člověk vždycky může narazit na ráfka, kterej to prostě umí i nalitej a nemáš pak šanci. Nejsem školenej rváč, ani nedělám celý život úpolové sporty, jako pár mých kolegů. Tady se nedá spoléhat jen na fyzické parametry. Já ten pepřák vidím jako dobré východisko z nouze. Taky si ho pořídím. Zvláště flamendráky na U1 a S/U4 jsou poslední dobou výživné, agresivita se stupňuje a bude hůř.

Tak neleň a vyraž nakupovat, ať neskončíš jako tvůj kolega od nás, který dostal po 5 minutovém pronásledování po celém ešusu nakonec v koutě hlavičku a tři týdny s tím marodí. Napadl ho několikrát soudně trestanej blb, poslední trest 13 let za vraždu. Našel mu falešnou ZTP průkazku.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5498
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 17. srpna 2011 - 22:52:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Tady se nedá spoléhat jen na fyzické parametry.

Tak to já ani spoléhat nemůžu. Se svojí výškou a železnou postelí, kterou tahám kvůli váze, těžko budu někoho přetlačovat. A taky nemám na to abych si pořád kupoval nový a nový brejle.
No asi nic jinýho nezbyde, jak oni na nás, tak mi na ně.