K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 26. 05. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 26. 05. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 09. května 2011 - 18:46:07    Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo : co to je "všude, kde se shromažďují lidé". To je přece i tramvaj, trolejbus, autobus ... Tam jste něco takového viděl ...
Prostě "Požární poplachové směrnice" ve vozidlech nejsou ...

Sim : vy jste někdy lezl do "hytláku" model BD... po těch schůdcích ? To je o "zlom si krk".
"Staré" hytláky měly na dveřích madlo, kterého se manipulant nebo nakladač, případně "pakr" mohl přidržet.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 09. května 2011 - 20:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund > me se to netykalo, ja u zminovaneho vlaku "odesilal" partnerku dom a tohle bylo videno z povzdali... cyklista pritlacil svoje kolo, oprel ho o vagon (riditka v urovni podlahy vagonu), vyskrabal se sluzebnimi vraty dovnitr (doslova), vytahl svoje kolo do vagonu (opet doslova) a zmizel s nim v utrobach ... aby po chvilce zase seskocil/spadl na peron, odkud mirnym poklusem dobehl ke konci vozu, aby standardnimi dvermi naskocil.

Ja sam se tohle zatim pokouset nemusel, i kdyz jako kluci jsme ruzne odstavene vagony prolejzali, takze vim, ze to neni jen o namaze a sikovnosti, ale take o "nemoznosti se neuspinit" pri takoveto nakladce a vykladce kol :-(

Aspon tedy doufam, ze schudky myslite ten "siroky zebrik" pod dvoukridlymi dvermi.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2353
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 09. května 2011 - 20:03:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No treba v pantaku Cercanias RENFE jsem nejakou samolepku s evakuacnim plankem videl. A jinak - neni obcas nekde napsano NOUZOVY VYCHOD nebo NOUZOVE OTEVRENI DVERI anebo ZACHRANNA BRZDA ??? Se vam to zda malo, nebo uz zacina bejt lidska populace tak natvrdla, ze nad zasobnik s toaletakem se musi nalepit samolopka PANAPR ZDE s patricnym navodem k pouziti ?!!
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 09. května 2011 - 21:48:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent:
Třeba tady je nálepka https://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=567233.jpg&httpref =28/162

Je to elefant samozřejmě. Té šipky si nevšímejete, fotka sloužila k něčemu jinému.
Smiliropucha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 09. května 2011 - 21:50:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: mě by spíš zajímalo, jestli jste slyšel, že by mu vlakvedoucí řekl, aby do toho hytláku nastoupil.
Protože normálně by to mělo vypadat tak, že cyklista si již na peróně sundá všelijaké tašky z kola, které poté jen vlakvedoucímu podá a do vozu nastoupí normálními dveřmi. Služebními dveřmi nemá co nastupovat!!!
Jenže kolikrát se stane, že cyklista poté co podá kolo se začne škrábat nahoru, nato ho vlakvedoucí upozorní, že kvůli možnosti úrazu se má nastupovat normálními dveřmi, no a co udělá cyklista když už je tedy ve vlaku? Seskočí na perón :-D
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 09. května 2011 - 22:38:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smiliropucha > ne, neslysel. "Jen" jsem videl (skrz otevrene dvoukridle dvere) CDmana uvnitr vagonu stat opodal a cekajiciho na to, az si kazdy svoje kolo do vagonu vyzvedne. S ohledem na jeho pasivitu by se dalo predpokladat, ze by tam jinak byli doted.

OT > na tom snimku je na pruchodovych dverich jakesi "logo z cervenych puntiku" ... co vlastne znamena? Setkal jsem se s tim nekolikrat a dotedka netusim ...
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 512
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 09. května 2011 - 23:08:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: je to na těch průchodových dveřích. Netuším. Aby slabozraký poznal, že jsou zavřený? Někdo snad doplní.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 10. května 2011 - 00:04:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neco takoveho v ruznem provedeni byva na vetsine sklenenych dveri nebo vyplni. Taky se domnivam, ze to je proto, aby si clovek nerozbil necekane tlamu "o vzduch". A nejen slabozraky. Sklo bejva fakt blbe videt. (Vybavuji si jednoho cerstveho otce, ktery nadsene vybehl z porodnice sklenenou tabuli mezi dvema dvermi.) :-)
Utúlien aurë...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 10. května 2011 - 09:55:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia, OT ... me prave zarazi, ze v "novych" nebo repasovanych vozech tyhle znacky na nekterych prosklenych dverich jsou a jinde nikoliv. napred jsem mel predstavu, ze to oznacuje automaticky zavirane dvere, pak byla myslenka, ze "tudy se vystupuje pri zastavce na znameni" a tak podobne ... varianta, ze to je pouze "ptak na pruhledny protihlukovce" me taky napadla, ale zase odpadla s tim, ze nekde jsou a jinde ne.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 517
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 10. května 2011 - 10:11:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: já si nejdřív myslel, že je to to automatické zavírání (resp. šoupací dveře), ale ty na obrázku jsou normální dveře s klikou.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 10. května 2011 - 15:11:09    Odkaz na tento příspěvek  

Agent : i do panťáků se lepí bezpečnostní značka upozorňující na "nouzový východ" ...
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 10. května 2011 - 17:53:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I v regionovách je to. A jsou-li před (za) dveřmi schody, jsou ve dvou úrovních (VagonWeb). Ale dveře mezi vozy to nemají (odkaz).

Takže já si to vysvětluji následovně:
- nálepku mají pouze celoskleněné dveře (pochopitelně vyjma rámů)
- dveře jen částečně vyplněné sklem nálepku nemají

A asi je to opravdu pro to, aby skrz ně někdo neprošel...

Na veřejných budovách s celoskleněnými dveřmi je to (v jistých obměnách) taky...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 525
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 10. května 2011 - 21:27:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myšák_tom: Bdt s touhle netradiční koženkou jezdí občas do Děčína a Mostu.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2770
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 15. května 2011 - 16:38:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smiliropucha: Mně jednou řekl vlakvedoucí, ať tam nalezu, tak jsem tam vlezl. Když jsem jel s jiným, tak jsem se tam taky vydrápal a ten mě seřval...
Smiliropucha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 15. května 2011 - 19:11:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mouka: ač nerada, tak musím uznat, že vlakvedoucí, který vás tam pustil, tak porušil předpisy...kdyby se vám něco stalo, tak je z toho velký průser. Pro cestující jsou prostě pouze dveře
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.96.2
Odesláno Neděle, 15. května 2011 - 21:56:17    Odkaz na tento příspěvek  

smilingropucha: cili, je-li cd-man liny jako prase a cestujici nesmi nalezt do vlaku, znamena to, ze v takovem pripade ma sednout na kolo a jet za vlakem, aby bylo predpisum ucineno zadost? :-)
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7272
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 15. května 2011 - 22:12:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, stačí jít s kolem normálními dveřmi .
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...

MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2771
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 16. května 2011 - 10:04:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z: Tvoje dedukce mě skutečně pobavila. :DD Když mě nepustíte služebími dveřmi, tak s Vámi nepojedu. :-)
Smiliropucha: Myslím, že 22letá holka (pokud je pravdivý věk v profilu) si může dovolit 20letýmu klukovi klidně tykat.
Smiliropucha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 16. května 2011 - 11:22:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z: Ne, nevím proč by měl cestující jet za vlakem. Prostě podle předpisů si vlakvedoucí převezme od cestujícího kolo a cestující následně nastoupí normálními dveřmi. Nejen, že se tím dodrží předpisy, ale vyhnou se tím i případným nepříjemnostem kdyby nastal úraz, a to nemluvím o postihu, kdyby tohle viděl revizor
Mouka: promiň, já nekoukala na tvůj profil :-))
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3875
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 16. května 2011 - 14:33:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tedy na línýho nikdy nenarazil. 2x jsem byl ve služební části, obé na slušné požádání o pomoc při řešení poněkud mimořádné situace a to za účelem urychlení odbavení vlaku.

To už jsem se 2x ocit v takový situaci u vlaku při pomoci četě ve snaze dojet někdy domů že to vidět revizor tak by možná nastal pokus o postih (a následně o inzultaci...) a neodolnej by se z toho nejspíš posral.

Takovej už je prostě život
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Pondělí, 16. května 2011 - 16:34:28    Odkaz na tento příspěvek  

21272: coz je ovsem proti predpisum :-).

smilingropucha: a co kdyz si ho ten cdman neprevezme (jako v popisovanem pripade) :-)

jinak teda, pamatuju doby, kdy v praze "naprosto, ale opravdu vubec neslo nakladat kanoe jinde nez na masarycce a v braniku", coz znamena, ze stacilo prijit k hytlaku s lahvi rumu nebo krabickou sparet a bylo :-).

dokonce si pamatuju, jak sme jednou za lahev zeleny nacpali 4 kanoe v havlbrodu do zavazadloveho oddilu 460 (ci 560?) smer brno :-))
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7274
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 16. května 2011 - 16:53:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaktože nástup s kolem normálními dveřmi je proti předpisům? Vždyť když si kolo vezu na posledním představku soupravy, tak tam lezu taky normálníma dveřma a ne oknem?
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...

MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...
Smiliropucha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 16. května 2011 - 17:21:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z: a proč by ho vlakvedoucí nechtěl vzít?
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 16. května 2011 - 17:23:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272 > nene, to se musi udelat tak, ze se pruvodcimu poda kolo do sluzebniho oddilu (pokud nejede hytlak, tak oknem do prislusne oznacenyho kupe) a pak se ulickou a mezivozovymi prechody dopravi na posledni ci prvni predstavek ... vykladani v opacnem poradi
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Pondělí, 16. května 2011 - 17:31:40    Odkaz na tento příspěvek  

smilingropucha: ??????? nebavime se tu nahodou o jiste prihode? tedle dotaz mi prijde tudiz malicko holzmannovsky :-)

21272: pokud sem dobre pochopil predpisy, tak v esusech a zabotlamech probiha tzv. zjednodusena preparava jizdnich kol, tedy tam si ho muzes vzit normalne do vagonu na plosinu (v praze zadara, jinak za 25czk/spoj ci 50/ den). zatimco u "normalnich" vagonu toto neni mozne a kolo je nutne nalozit do hytlaku, kde se plati v rezimu "uschova behem prepravy".

nedavno jsem prave takhle prifrcel do radotina a chtel s kolem skocit do prvniho vlaku kerej pojede, lec byla vyluka a tak mimoradne zastavil rychlik z plzne. pruvodci mi tam vysvetlil to, co pisu vyse.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7275
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 16. května 2011 - 17:44:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve všech Os, Sp a R vlacích si mohu vézt kolo na prvním a posledním představku. Tzn. kolo si můžu vzít i když není hytlák. Třeba do sólo 810.

208. Přeprava jízdního kola jako spoluzavazadla je povolena:
- ve všech vlacích osobní dopravy označených v platném jízdním
řádu v hlavičce vlaku příslušným symbolem,
- v osobních vlacích, spěšných vlacích a rychlících, které nemají
zveřejněnou přepravu spoluzavazadel nebo službu úschova
během přepravy, na prvním nebo posledním představku
soupravy, kde mohou být umístěna vždy nejvýše dvě jízdní kola
není-li to z technologických důvodů nebo z důvodu bezpečnosti
vyloučeno,

- ve vozech označených příslušným symbolem pro přepravu
spoluzavazadel, zařazených do vlaku, u kterého není tato služba
zveřejněna v platném jízdním řádu.


Jednou jsem si taky vezl kolo v 053, i když v 854 byla úschova :-) (ale já neměl lístek, jen spoluzavazadlový).

V 451/471 je zjednodušená přeprava kol jenom když je v JŘ symbol kola, když není, platí výše tučný odstavec.
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...

MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3881
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 16. května 2011 - 18:03:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Což je u 451 krávovina neb za fírou by kola zaručeně bejt neměly. Ostatně žabáci obvykle disponovaly piktogramem kola u dveří (pokud toto nebylo nějak setřeno) a tudíž je to ta třetí odrážka.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5197
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 16. května 2011 - 18:14:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček: Taky je ale v té druhé odrážce psáno něco o té bezpečnosti, čímž bylo asi myšleno právě to postavení kola za dveřmi fýry. A jak už jsem psal minulý týden, tak není problém nacpat kolo ke stolečku do 1.tř. ešusu, že?
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7276
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 16. května 2011 - 18:29:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych stejně řekl, že u všech vlaků, kde je v řazení 451/471, tak je v záhlaví koleso .
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...

MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3883
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 16. května 2011 - 18:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jednou jsem zažil šukafon kam se vešlo 14 kol a 3 kočárky. Naštěstí byl "správně" otočen hajzlem dozadu a použitelná byla jen plošina za fýrou.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 61078
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 17. května 2011 - 12:07:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Šumavě se vozí kol v 810 i víc, když na to přijde. A je celkem jedno, zda ta (samotná) 810 má v KJŘ symbol kola nebo ne.

Dveřma (šoupačkama) služebáku není problém se nahoru dostat, občas tudy lezu taky (naposledy když jsem vezl rám kola, takže průvodčí by se mohla zbytečně zamazat). Ale je potřeba si dát pozor a bez vědomí čety bych si to nedovolil.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 587
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 17. května 2011 - 21:59:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: u 460 a 560 je také v záhlaví kolo.

Jednou vezli nějací 2 cyklisté kola na posledním představku Bdtčka do Děčína a v Mojžíři se pokoušela přistoupit nějaká holka do těchto dveří. Cyklisti si kola nehlídali a seděli uvnitř. Kola stály na takovém to "nášlapném" zařízení, takže jí dveře nejdříve nešly otevřít a když to přemohla, tak na ní kola spadly a ona zakopla a ztratila botu. Bota zapadla někam do kolejí, tak holka jela jen s jednou. Cyklisti místo aby si kola hlídali, holce pomohli, tak na ní byly akorát hnusný a vyhrožovali jí, že jí zmlátěj. Holka si pak někomu zatelefónovala, aby jí přišli na zastávku pro botu.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7283
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 17. května 2011 - 22:18:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach jo, kdy budou lidi normální....

211. Cestující odpovídá za dohled nad spoluzavazadlem, zajištění
bezpečné manipulace se spoluzavazadlem a za případnou škodu
vzniklou z přepravy spoluzavazadla.

Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...

MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1299
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 17. května 2011 - 22:22:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prostě kola ke dveřím vagonu nepatří. Hlavně že zrovna v Bdt je na ně vyhrazen zvláštní prostor. Ale to evidentně tyto cyklisty nezajímalo.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 61081
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 17. května 2011 - 22:33:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když je někdo debil, nepomůže asi nic. :-(
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 18. května 2011 - 11:21:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NAD Benešov - Tábor.
Časově mi to nevyšlo a tak jsem opět zažil výluku na IV.korytu, tentokráte NAD jezdila z Bene až do Tábora.
Nadšení cestujících, že se pojede po dálnici a tedy včas vlakvedoucí nesdílel. Skutečně se jelo po původní E55 přes celý ucpaný Tábor a samozřejmě se zpožděním z Tábora. Na dotaz proč se nejede po dálnici (bez poplatku) řidič odpověděl, že to mají zakázané.
Tak si kladu otázku, zda kompetentní mají v hlavě kromě otvoru na jídlo také mozek.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2775
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 18. května 2011 - 11:42:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LK: No jo, nikomu se nechce platit mýto...
Mařin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2726
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 15:48:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na dotaz proč se nejede po dálnici (bez poplatku) řidič odpověděl, že to mají zakázané.
A nepípá náhodou krabička náklaďákům a busům i na pro osobáky nezpoplatněných úsecích?
Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.
Weselan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 18:24:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pípá.
Macášek Josef,
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.155.190
Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 20:50:17    Odkaz na tento příspěvek  

Doporučuji ke shlédnutí dokument "Vlak do Hongkongu".Je k mání na Uložto.cz.Opravdu tam "chválí" české železnice a nádraží.
Stačí jedna věta na ukázku : Při čekání na Ukrajině-mezinárodní rychlík do Moskvy má velké zpoždění, přijíždí bohužel totiž z Prahy....
A chování personálu na "hlavním" v Praze kdy v informacích místo odpovědi zatáhnou závěs nemá cenu ani komentovat.
O tom že byli cestovatelé v Praze ihned okradeni také ne.
Před Prahou a po cestě dál už se žádná krádež nestala.
Pojmenování rychlíku Praha Košice "vlak hrůzy" má také své důvody.
Myslím že tento film pravdivě ukazuje situaci ČD.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 22:08:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, jo, CD jsou zlo.
Vsechny prime vlaky Praha - Moskva, ktere jedou pres POLSKO a BELORUSKO, maji na Ukrajine zpozdeni. No proste ZLO.

Ale urcite ten film ukazuje pravdive situaci CD. :-)
Utúlien aurë...
Ladinek90
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 23:35:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Myslím že tento film pravdivě ukazuje situaci ČD." v roce 1997

(Příspěvek byl editován uživatelem ladinek90.)
člen sk. http://danone39.blogspot.com
Ondra_málek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 970
Registrován: 10-2005

Odesláno Úterý, 24. května 2011 - 10:10:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macášek Josef:
Copak? Nenávist k železnici nebo jste měl tak špatný den, že jste si musel před spaním ulevit a naházet na něco špínu? Spalo se vám potom lépe?

Takovéhle výlevy si příště nechte od cesty, nebo aspoň popište realitu a ne nějaký "film, který pravdivě ukazuje situaci"....
TrainWeb - železniční fotogalerie ==> http://trainweb.cz
Sdružení přátel železnice v Chotěboři ==> http://spzch.wz.cz
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2118
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 25. května 2011 - 16:10:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náš táta je suprovej, učí nás lézt přes koleje
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 22.05.2011
Ondra_málek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 972
Registrován: 10-2005

Odesláno Středa, 25. května 2011 - 18:52:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun:
Smutná realita, byl jsem svědkem toho jak pan učitel vede svoji třídu po služebním přechodu přes 3! nástupiště k vlaku. Na napomenutí zaměstnanecem, že má použít podchod, reagoval dost nevybíravě, PAN učitel. Bylo jich dobrých dvacet a nenechali se rozhodit ani přijíždějícím a troubícím osobákem, kterej naštěstí zastavoval. Kdyby tam byl místo osobáku rozjetej náklad, tak by to nebyl jen nepříjemnej zážitek ale třeba taky masakr. Ano, dospělá osoba má jít dětem příkladem, každý však vychovává podle svého...
TrainWeb - železniční fotogalerie ==> http://trainweb.cz
Sdružení přátel železnice v Chotěboři ==> http://spzch.wz.cz
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 656
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 25. května 2011 - 20:19:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.youtube.com/watch?v=OQ-gZkAaHkM&lc=-LSXulKFgYzQqoAPAeO 76xHX5Ua3Z1oQbGFuWAZ1Oz0&feature=inbox
Bulgur
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 1-2011
Odesláno Středa, 25. května 2011 - 23:22:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jó kdyby to u nás bylo jako v Anglii, šťáva v třetí koleji, tak by tam hned lezlo míň lidí, a ještě míň by jich vylezlo
Marass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 7-2010
Odesláno Čtvrtek, 26. května 2011 - 07:34:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se na něco zeptat. K čemu jsou nádražákům přechody přes koleje, však oni taky můžou používat podchody ne?
Prdík83
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 10-2009

Odesláno Čtvrtek, 26. května 2011 - 07:52:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marass: dokážete si představit venkovního výpravčího ( s červenou čepicí ) jak vypravuje vlaky u různých nástupišť minutu po sobě a ještě běží přes půl nástupiště do podchodu a pak přes půl nástupiště k fírovi třeba s rozkazem? Když je čas, tak třeba tím podchodem jde, ale když není čas? Nebo co takovej vozmistr? Zkoušky brzdy nebo kontrola vlaků? Taky není čas se zdržovat podchodem. A další přechody jsou pro tranzitéry s ještěrkama co vozí balíky. A další a další. Navíc všichni tito zaměstnanci mají povolení vstupu do kolejiště a jelikož pohyb v kolejišti je nebezpečný, jsou určité přístupové cesty, kde je pohyb povolen-samozřejmě jen zaměstnancům. Ještě mě napadli třeba signalisti. Na některá pracoviště se jinak než služebním přechodem nedostanou. Třeba mě někdo ještě doplní přesným termínem dle předpisu, tohle je spíše laicky popsané, srozumitelné všem.
Kronika žst. Znojmo 1869-2011, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o. s.
http://www.kubickaparabola.wz.cz/spolek/spolek.htm
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4716
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 26. května 2011 - 09:41:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To není "o nádražácích" ale o naprosté neúctě k zákonům a nařízením všeobecně..Lidi jsou bohužel často zvěř a hloupé stádo,které se v kolejích motá kde se dá..Zaměstnanců v provozu kteří by tyto sebevrahy vyhnali z kolejiště kde nemají co dělat bohužel stále ubývá a samostatná železniční policie byla zrušena..Když se někomu něco řekne,že tam u kolejí jaksi nemá co dělat,ještě dotyčný nadává zaměstnancům a plácá cosi o demokracii..A pak ho třeba demokraticky sejme vlak..Komu není rady..pak to vidíte v tv Nova jak ten zlý vlak zabíjí..To video je klasika..dříve byly na podobných zastávkách mezi kolejemi ploty,takže podobné rizikové chování nebylo možné..dnes se raději postaví nesmyslné betonové bariéry i tam kde nejsou nutné..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 26. května 2011 - 10:27:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten zákon je ale postavený na hlavu.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4720
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 26. května 2011 - 12:17:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím co je na tom zvláštního,když zákon o drahách příp.vyhlášky zakazují vstup na pozemek dráhy a do vyhrazených prostor..jednak tam jde o ústa (v lepším případě) a jednak jako na cizím pozemku či prostoru tam prostě nikdo nemá co dělat..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Amnouz156a
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 1-2011
Odesláno Čtvrtek, 26. května 2011 - 12:42:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo: TA ženská asi mnoho rozumu nepobrala...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5208
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 26. května 2011 - 14:01:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: Zákon je takový jaký je a rozhodně je to dobře. Nevím proč by mělo být povoleno běžnému kaštanstvu lézt do kolejí kdy se mu zachce, zvlášť když tam jde opravdu o hubu.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 26. května 2011 - 14:37:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je sice fakt, ale je přeci jen rozdíl mezi kolejištěm zastávky, kudy vlaky projíždějí rychlostí 120 a víc km/h, a přechodem na Praze hl.n. u 7. nástupiště, kudy chodí nádražáci do kantýny a přejíždějí aku vozíky (což je podle mě daleko víc o hubu, než jít pěšky, kdy můžeš před vlakem snadno uskočit, + ty vozíky nepřejíždějí jenom tu jednu kolej) a všechny vlaky tam staví* a buď se rozjíždějí od nástupiště, nebo přijíždí přes výhybky (čili pomalu, navíc fírové o rušném pěším provozu vědí a často preventivně houkají).

*) nedávno jsem tam viděl projíždět kontejnery, ale opravdu krokem, čili zase nic nebezpečného
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2119
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 26. května 2011 - 15:35:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: tím chceš asi říct toto: chodec na přechodu nesmí být ohrožen, ba ani omezen drážním vozidlem. Tak tak. Holt jsi taky nepoučitelný. Prostě v kolejích nemáš co dělat a punktum
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 22.05.2011
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2032
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 26. května 2011 - 15:39:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lukfi - zdánlivě pravda, ve skutečnosti blbost, protože zákon je zákon a zde přítomní ajznboňáci mají pravdu.

Zapa - jsem si myslel, že jsi normální. Nejsi. Strč už si ty kaštany, substráty a podobný do pr .. le ! My Ti taky neříkáme modrá gumo.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 26. května 2011 - 17:55:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoune, ne, nic takového jsem ani mezi řádky nenapsal. Když sem taháš silniční poučky, tak věz, že přecházet zebru je dokonce nebezpečnější, než přecházet na Wilsonu koleje. Kdykoliv se zpoza rohu může přiřítit nějaký závodník, na přechodech přes čtyřproudovky tě může srazit auto v levém pruhu, které tě nevidí... naopak na dráze máš celkem jistotu, že když jeden vlak projede, další se tam hned tak neobjeví. Nebo když vlak stojí u perónu.

=>Mad_noodle2: Ano, zákon je zákon. Ať už je to nemožnost dokoupit si první třídu k jízdence PID, zmatky okolo nakládání kol a vstupu do služebních oddílů nebo jakýkoliv jiný nesmysl, je to předpis/zákon a ten nikdy nemůže být špatný.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2105
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 26. května 2011 - 18:17:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>naopak na dráze máš celkem jistotu, že když jeden vlak projede, další se tam hned tak neobjeví.

KDEKOLI,kde je víc kolejí než jedna může jet cokoli souběžně,a i na jednokolejce za vlakem třeba drezína.Na nádru třeba záloha,co couvne a porazí pitomečka,co za ní půl metru přechází a není vidět.

Já už viděl na dráze pěkných pár přejetých a přál bych ti zažít tu bezmoc fíry,co ví,že toho člověka zabije,protože to už nemůže ubrzdit.A třeba ještě výhrůžky od příbuzných (na to jsou experti třeba cikánské rodiny).
Okecávejte si to jak chcete-v kolejišti nemá kdo co dělat.V tomhle státě každý hledá akorát výmluvy,aby něco mohl očůrat.


"kde můžeš před vlakem snadno uskočit"
Kamaráde,řídit ten vlak,tak ti seřežu do fialova. Vůbec nechápeš,jak idiotsky se chováš a zbytečně stresuješ další.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 26. května 2011 - 18:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přece neříkám, aby lidi přelézali koleje na širé trati. (Byť u nás ve Kbelích často vídám přecházet spoustu lidí, nejčastěji pejskaře - prostě hups z poloperónu přímo do štěrku, na druhé straně je důkladně vyšlapávaná pěšinka.) Ale na hl.n. je to fakt jenom buzerace. Nádražáky ta drezína nebo couvající záloha přejet nemůže? Asi může, ale pokud člověk dává patřičný pozor, je to relativně bezpečné.