K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 09. 05. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 09. 05. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1165
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 14:18:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk: Já jsem bohužel zvyklý na odpovědi typu: Dobrý den, velice si vážíme zájmu o naše služby. Uznáváme že máte pravdu, nicméně nemůžeme s tou či onou záležitostí nic dělat, protože...na druhou stranu již delší dobu jsem na obálku nepsal, třeba se něco změnilo, rád bych tomu věřil

(Příspěvek byl editován uživatelem Nádražák.)
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 14:20:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: tak já předpisy neznám, nejsem vlakvedoucí jako vy(?)
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 638
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 14:54:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské tornádo: tady nejde o to zda jsi nebo nejsi vlakvedoucí. Nebo myslíš že vlakvedoucí se učí jak nouzově utéct z vlaku?

U tornáda jsem párkrát zažil, že byl zamčený celý vagón jak nástupní tak mezivozový, tak tady by se z toho obsazeného vagónu na tu jednu stranu nedalo projít.

A kdo by z něj měl procházet? Když bylo vše zamknuté tak se nikdo nedostane logicky dovnitř, tudíž nemá ani kdo jít ven ne? Ale nejspíše mám na to malé vzdělání abych to pochopil.


Ad. školní grupa: Kdysivá jsem podobný problém řešil. Vyloučil jsem 11 členů výpravy ze Šumperka do Prahy ve věku 13, 14 a 15 let v Ústí nad Orlicí. A to ...

SPPO čl. 143: Za porušení přepravních podmínek se považuje, pokud cestující:
t) porušuje běžná společenská pravidla a dobré mravy tím, že se chová hlučně, produkuje hlučně hudbu nebo zpěv, používá hlasitě audiovizuální techniku nebo obtěžuje ostatní cestující jiným nevhodným způsobem,

143. 1. V uvedených případech cestující zaplatí přirážku 500 Kč, která bude snížena na 100 Kč, pokud ji zaplatí v hotovosti na místě nebo u pokladní přepážky do 15 dnů včetně ode dne vzniku povinnosti zaplatit dlužnou částku. Pokud se cestující nedostaví k zaplacení pohledávky ani dle čl. 77. 2. SPPO, bude přistoupeno k jejímu vymáhání.

145. Pověřený zaměstnanec ČD vyloučí z přepravy v nejbližší stanici cestujícího, který:
a) poruší přepravní podmínky podle článků 140. - 143. SPPO a odmítne nebo nemůže na místě zaplatit jízdné, doplatek k jízdnému, přirážku k jízdnému nebo přirážku za porušení přepravních podmínek,

145. 3. 1. Nedoprovázené dítě mladší 15 let nebo dítě, které nemůže bezpečně prokázat svůj věk, lze vyloučit z přepravy předáním pověřenému zaměstnanci ČD v nejbližší obsazené stanici nebo přivolanému příslušníkovi Policie ČR.


No stress .. zbytek byl potom ticho jak myšky a až do Prahy ani necekli.
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1166
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 15:05:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: Tak za tohle máš ode mě plusový body . Tohle by udělal málokdo, přestože ti fakani jsou poslední dobou čím dál víc zralí minimálně na pořádnej průplesk. Ještě si jim měl napařit tu pětibábu . Jen tak dál . Jak je vidět, ono to jde, KDYŽ SE CHCE a ne že ne.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 458
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 15:09:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: A kdo by z něj měl procházet? Když bylo vše zamknuté tak se nikdo nedostane logicky dovnitř, tudíž nemá ani kdo jít ven ne?

No právě, tak jak to bude vadit, když bude přechod zamčený a lidi budou v obou stranách? Pokud není žádný z dotčených vagónů koncový, tak bude pořád volná druhá strana. A pokud musí být obě, v tom případě s tím tornádem by jedna nebyla. (pokud uvažuju, že nenastane případ, kdy by byl zamčen 1. vložený vůz za motorovým, v tom případě by motorový byl "zabedněn" z obou stran.
Smiliropucha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 15:36:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jo?: podle mě to musela být božka :-) kdo jinej by je tam nějak rázně uklidňoval :-D
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 12-2003
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 16:02:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kdo by z něj měl procházet? Když bylo vše zamknuté tak se nikdo nedostane logicky dovnitř, tudíž nemá ani kdo jít ven ne?

Pokud bude tím zcela zamčeným vozem poslední vůz, tak např. při požáru v tunelu nebo na mostě odřízenete lidem z ostatních vozů únikovou cestu.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7224
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 16:34:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A k čemu slouží okna?? A zkuste někdo napsat, že k větrání, popř. vyčuhování z něj za jízdy .
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...

MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 16:35:21    Odkaz na tento příspěvek  

koukam, ze uroven vysokeho skolstvi v decine trumfuje i tak elitni ustavy, jakymi jsou policejni akademie ci vse, zejmena jeji jindrichohradecka fakulta managementu, kde k absolvovani staci umet dychat.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4568
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 16:39:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm, bylo jim pod 15, takže pokuta asi nic (nebo ji nezaplatili, asi ani neměli žádný doklady), tak si hold v UnO hodinku pobyli a jeli dalším vlakem. Zajímalo by mě, jak se k tomu stavěl pedagogický doprovod. Rozumné by asi bylo, kdyby tam vystoupili všichni.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 16:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista: Pokud bude tím zcela zamčeným vozem poslední vůz, tak např. při požáru v tunelu nebo na mostě odřízenete lidem z ostatních vozů únikovou cestu.

Tak v tom případě jsou u všech panťáků, motorových a řídících vozů taky odřízlí. A zamčené vozy se na konci vlaku vozí běžně. V tunelu i na mostě musí být po stranách vlaku dostatečně široké prostory pro únik.
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 839
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 17:01:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě má každý vůz krom přechodových dveří ještě minimálně 20 oken a čtvery dveře s vyřazovačem blokování nebo rovnou bez blokování, tak co tady třepete blbosti o zamčení přechodových dveří? Když se chci dostat z vlaku, tak použiju klasický výstupní dveře a prdím na nějakej přechod, který vede, světe div se zase do vlaku...(pokud to teda není poslední vůz, ale ani tudy bych nešel, páč se nemíním napíchnout na hák...)

A když jde o kejhák, tak se člověk vždycky nějak ven dostane, to by to musel být opravdu megaoheň, aby někdo nestihl utéct...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 17:03:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z ...: jedna rada pro tebe a další "povedené": když jste se rozhodli urážet, pomlouvat a dělat si z někoho , měli byste se registrovat. Jinak nejsou komentáře tohoto typu nic než spam!
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 461
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 17:05:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P_z: souhlas.
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 12-2003
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 17:46:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak v tom případě jsou u všech panťáků, motorových a řídících vozů taky odřízlí. A zamčené vozy se na konci vlaku vozí běžně. V tunelu i na mostě musí být po stranách vlaku dostatečně široké prostory pro únik.

Tak jaký je tedy důvod pro existenci předpisu, že mají být přechodové dveře odemčené? Protože takový předpis určitě existuje, což mj. nahrává zlodějům v nočních vlacích.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 639
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 19:40:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nádražák: pokuta byla. Navíc ani výjezd PČR není zdarma.

Ad. únikový východ: Já teda absolutně nevím co řešíte? Uniková cesta přes přechodové dveře? I kdyby nebyl poslední vůz uzamčen, tak má stejně zamčené zadní průchodky a i kdyby je neměl, tak se ven stejně neprotáhnete, protože nemáte shozeny můstky a než byste je shodili, tak zbytek vlaku je dávno z tunelu venku normálníma dveřma.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 546
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 19:42:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm, bylo jim pod 15, takže pokuta asi nic

Na placení je tam pedagogický doprovod, který za ně zodpovídá.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 20:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín; Turista: To nevím, říkal jsem že nejsem vlakvedoucí.
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1167
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 23:09:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: Kdyby byly všichni jako ty, jezdilo by se vlakem úplně jinak. Nepřeju nikomu nic špatnýho, ale tohle mě úplně zahřálo na duši, protože ty spratci si dneska myslí, že si můžou dovolit všechno a že jim to taky všechno projde. Je fajn pocit vědět, že některým z nás tohle ještě není tak úplně lhostejné. Ještě jednou palec nahoru
jo?!
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.63.168.228
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 00:08:45    Odkaz na tento příspěvek  

To je skoro neuvěřitelné, kolik je tu krátkorozumových blbců, co jim nedojdou jednoduché věci!!!
Když za jízdy vlaku vypukne ve voze požár a díky proudění vzduchu je ještě rozmýcháván, tak asi nebudou klienti za jízdy vyskakovat ve 120 z oken a dveří, ale přejdou přechodem do jiného vozu, než se podaří vlak zastavit. Boční exity jsou použitelné jenom za stání. Za jízdy pouze pro sebevrahy a kaskadéry.
jo?!
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.63.168.228
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 00:13:39    Odkaz na tento příspěvek  

A douška pro P_z: co, kdybys nám vysvětlil třeba únikové možnosti z tunelu v Kaprunu? Tam to ani nejelo nijak rychle a co jich tam "zařvalo"!
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 841
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 00:50:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Srovnávat pozemní lanovou dráhu bez průchozích dveří a navíc v tunelu s obyčejným vlakem je řekl bych trochu těžce mimo mísu...

Kontrolní otázka, jak dlouho trvá vlaku zastavit ze 160km/h při použití záchranné brzdy? Minutu? Minutu a půl? Tak rychle neshoří ani papírovej čert.

Nebudu rozpitvávat, jak dokáže, nebo nedokáže zahořet vagon, ještě sem žádnej hořet neviděl, ale co jezdím vlakem, tak v interiéru většinou nefouká a pod vozem když něco zahoří, tak to chvíli trvá, než se to dostane skrz.

Suma sumárum, přechodové dveře tady používají jenom odborník na bezpečnost jo?! a Ostravské splašené Tornádo...

PS: Vysvětlí mi někdo z místních odborníků na bezpečnost, jak by to vypadalo v takovým IC Jan Perner? Tam se v přechodových dveřích občas i cestuje...
jo?!
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.63.168.228
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 02:13:15    Odkaz na tento příspěvek  

P_z, raději to nechtěj zažít, co je to za hukot, když zahoří kvartýr, autobus či vagón.
Ani si neprdneš a jsi v plamenech. Nemáš o tom ani ánung! Na YT je filmečků habaděj.
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 842
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 02:29:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to aby se do vlaku začaly montovat katapultážní sedadla

Kolik lidí v ČR za posledních např. 20 let uhořelo ve vagonu? To jen tak na okraj...
Docela nedávno bylo na nějakém slovenském webu video s požárem podvozku vlaku... No nevypadalo to, že by se to chystalo shořet ráz naráz...

Ale jinak celkem debato o ničem. Přechodové dveře jsou stejně v drtivé většině otevřené, někdy až moc, především z důvodu, aby tudy mohli chodit cestující např. do jídelního vozu. A vlakový personál na štípání lístků. Nějaká funkce nouzového východu je podle mě těžce vedlejší.

A pan jo?! by mi mohl odpovědět na mou otázku, jak s Pernerem?
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4571
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 08:56:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kolik lidi uhorelo? No to snad ne... Takze kdyz nikdo zatim neuhorel, tak se na to vyprdneme, zejo? Timhle pristupem uz po svete umrelo hodne lidi.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 10:23:48    Odkaz na tento příspěvek  

ostravske_tornado: co se takhle zeptat strejdy gugla nebo tety seznamove, co ze to znamena slovo "spam"? na te dopravni materske skolce, kam chodite, vam evidentne v tomto ohledu nerekli pravdu :-)
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 843
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 11:01:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: To není že by se na to mělo prdět, já jen že se tady těm přechodovým dveřím a jejich významu věnuje až moc velká pozornost na můj vkus... Samozřejmě že prevence takových případů je třeba, ale je potřeba zůstat u země a nelítat kdesi v oblacích.

Ale i tak by mě to číslo zajímalo...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 472
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 13:44:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z ...

Spam je nevyžádané sdělení (nejčastěji reklamní) masově šířené internetem. Původně se používalo především pro nevyžádané reklamní e-maily, postupem času tento fenomén postihl i ostatní druhy internetové komunikace – např. diskuzní fóra, komentáře nebo instant messaging. Používá se též zkratka UBE/UCE (Unsolicited Bulk/Commercial Email).

Pro opak spamu, tj. poštu, která je zaslána konkrétní osobou se specifickým jednorázovým účelem a adresát ji považuje za žádoucí, se řidčeji používá termín ham (anglicky šunka).

Zdroj: teta Wiki

Myslím, že definice je zcela odpovídající.

(Příspěvek byl editován uživatelem ostravské_tornádo.)
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 473
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 13:49:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P_z: Suma sumárum, přechodové dveře tady používají jenom odborník na bezpečnost jo?! a Ostravské splašené Tornádo...

Co je to zase za kecy!? Proč bych měl používat přechodové dveře a ještě tu kravinu, že jsem odborník na bezpečnost, jste sebral kde?

Myslím, že to chce více číst předchozí komentáře!!
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 14:52:06    Odkaz na tento příspěvek  

o_t: tak najit uz jste to dokazal, tak ted este to pochopit.

jinak uvaha "kdo se neprihlasi, je spammer" je hodne hlubokomyslna :-)
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 844
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 15:01:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z ... : Že nevíte, kdo tady je pravej spammer... Pozn.: Má přes 470 příspěvků za necelý měsíc

O_T: V tom případě nechápu, co tě na těch přechodových dveřích tolik rozhořčilo...
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 18:42:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"raději to nechtěj zažít, co je to za hukot, když zahoří kvartýr, autobus či vagón."
Tak to náhodou vím docela přesně: Autobus Kaeosa 734 byl úplně celý v plamenech za 3.5 minuty, za 6 minut z něho zbyl jen zkroucený kov a po plamenech ani památky. Naštěstí jsem stačil všechny cestující(asi 25) vyexpedovat včas ven.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 474
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 20:43:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z ...: Ne! Kdo není přihlášený není spammer, pokud píše smysluplné příspěvky!

P_z: Mě na přechodových dveřích nic nerozhořčilo, jen tu padlo o tom, že se nesmí zamykat a já říkal že jsem viděl zamčené dveře. Zřejmě požární evakuační plán nařizuje mít dveře odemčené a pro vozy bez přechodů (např. ropovod z 810 a 010) platí jiný. To je všechno.
Krtek11
Moderátor

Číslo příspěvku: 1000
Registrován: 8-2008

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 21:43:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsme se spolužákem jeli ke mě domů City Elefantem (Konkrétně v mezipatře za strojvedoucím v 971 020). Kamarád si položil lístek na stolek a v Libni si všiml, že lístek tam není. Takže jsem se kouknul vedle sedačky a tam byla škvíra, do které lístek na 99% zapadl. Vidět příliš nebyl, ale nebylo cesty ho dostat ven, každopádně kdyby přišla průvodčí, tak by nám určitě nevěřila. Takže rada nad zlato zní - V City Elefantech si nedávejte lístky na stolek, případně s velkou opatrností :-)
Jinak, hezké číslo příspěvku
Skype:CZkrtek11/ICQ:438187387(krtek11)/mail: krtek11@spoluzaci.cz - //REGIOJET
Nejsem proti nikomu zaujatý, jen dělám svou "práci"
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 22:10:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krtek11: jednou jsem viděl v Povrlech jak šla parta lidí akorát ze staniční budovy a cestou do vlaku jím lístek vypadl. Nezbylo jím, než si koupit nový u průvodčí s přirážkou.

A jestli tamten někdo stačil sebrat, tak se svezl zadarmo.
Čuřil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Sobota, 07. května 2011 - 15:44:13    Odkaz na tento příspěvek  

O.T.: To se tedy máš zase čím chlubit. Když jsi viděl(jak píšeš ve svém příspěvku výše), že jim ten lístek vypadl, proč jsi jim to neřekl? Nejel jsi na něj potom ty sám?
Čuřil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Sobota, 07. května 2011 - 15:48:29    Odkaz na tento příspěvek  

Díky těm tvým chechtavým smjlíkům bych řekl, že jsem se nespletl a na tu jízdenku jsi jel ty: jinak by se tomu mohl smát jen blbec.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 483
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 07. května 2011 - 18:24:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čuřil: to bych musel vystoupit, čímž by mi pozbyla platnost má stávající jízdenka, dál bych musel jet vlakem až za hodinu a navíc nevím, kam na ní chtěli jet a na jaký doklad byla vydaná. To bych si opravdu nepomohl a mám takový pocit, že jsem to těm "indiánům" řekl, ale v už jedoucim vlaku jím to bylo stejně k prdu.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 07. května 2011 - 18:31:21    Odkaz na tento příspěvek  

Nádražák : a co by se s tím jako mohlo dělat mimo přidání vozu 762 ... u dalších vozů se pak vrátíme k diskusi o tom, co s vozy, které budou stát mimo peron, když tam dáte další vozy - pokud vůbec nějaké jsou k mání ...

Ostravské_tornádo : mohl byste prosím upřesnit jaký požární evakuační plán máte na müsli ? Kde je v osobním železničním voze umístěn. Já jsem ještě žádný neviděl. Neví o něm ani funkčně "nejvyšší hasič" provozovatele dráhy ...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 484
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 07. května 2011 - 18:39:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: o žádném nevím, ale všude kde se shromažďují lidi musí něco takového být, nebo ne?
Každopádně vlakvedoucí a strojvedoucí musí vědět něco o evakuaci a krizových situacích. Ani jedno z toho nejsem, takže se prosím obracejte na ně.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2337
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 07. května 2011 - 22:22:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejkratsi cestou ven, klidne i oknem...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 08. května 2011 - 13:31:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela me mrzi, jak se tu spousta odborniku pousti do kamenovani OT, kdyz on je v tom v tomhle naprosto nevine. Cely to zacalo zminkou o tom, jak je mozne, ze v nekterych pripadech by zamceni mezivozovych prechodu bylo v poradku a jindy by - podle dalsich odborniku - v poradku nebylo, bo protipozarni predpisy, unikove vychody a tak dale.

A dovolim si pripomenout, ze se na to zeptal naprosto jasne a doted mu nikdo kvalifikovane neodpovedel, proc je to jednou v rozporu s predpisy a jindy ne. Naopak tu z nej vetsina dela obecniho blba, k cemuz sice nekdy svym nazorem sam prispiva, ale zde je tomu zcela naopak. Jen jaksi nekteri nedokazi pripustit, aby nactilety sotous dokazal objevit nesrovnalost, nad kterou vetsina ajznbonaku mavne rukou, ze se o tom nehodlaji bavit.

A ted zcela jina zalezitost. Nevim, zda tomu brani nejaky predpis nebo je to jen a pouze na vuli/aroganci daneho CDmana, ale prijde mi logicke, ze kdyz se naklada do BDs(ee) kolo a uz tam jeho uzivatel musi vysplhat temi dvojitymi dvermi, aby si kolo povesil na hak (a CDman se nemusel namahat a nezasvinil se), bylo by vhodne dotycneho cyklistu pustit do vagonu pruchodem na chodbicku a ne ho znovu vyhanet na peron a nutit ho popobehnout na konec vozu, kde pak znovu leze do vagonu standardnimi dvermi.

(Příspěvek byl editován uživatelem Sim.)
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 494
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 08. května 2011 - 13:57:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: děkuju za zastání. Jen pro upřesnění: náctiletý nejsem už 4 roky. Šotouš? No dobře, jsem, ale asi na nejnižším stupni. Protože když vidím a slyším co někteří dělají, tak těžce nechápu.
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 546
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 08. května 2011 - 17:12:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Záleží, co zrovna jede za "blbce". Někdo vás pustí, někdo ne. Přece se nebude rvát s těmi těžkými šoupačkami... :-(
Také je rozdíl, zda budete sedět v sousedním voze (nebo přímo v BDs), nebo na konci 6-ti vozové soupravy. Zejména pokud jedou kupé je lepší jít po peronu...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 08. května 2011 - 18:36:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myšák_tom > konkretni situace: stanice Melnik pred tydnem. U budovy ceka asi 8 cyklistu, prijizdi rychlik... lide nastupuji. Pak kolem vlaku prochazi neuniformovana baba a zavira dvere ... ale stale se nejede, bo se nakladaji kola. Kdyz je nalozeno posledni kolo (cca 5 minut po predpokladanem odjezdu), uz to vypada, ze se pojede, ale houbelez - CDman jeste vyhani cyklistu ven na peron a ten kluse k dverim na konci toho sameho vozu a nastupuje. Pak se jeste blizi jiz zminovana baba a na adresu cestujicich ma blbe kecy ...

... pricemz vse slo resit mnohem snaze a logicteji ... a bez buzerace cestujicich. Proto se ptam, zda to prohaneni po peronu ma nejakou oporu v predpise nebo nikoliv - v lete se chystam na prevoz kola a tak se na to psychicky pripravuju uz ted. K internim predpisum pristup nemam, proto se ptam touto cestou.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3849
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 08. května 2011 - 19:44:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se hlavně domnívám že cestující nemá ve služebnězavazadlovým oddíle naprosto co dělat a DANÝ PŘÍPAD je na stížnost.

JINÝ PŘÍPAD - t.j. pokud by tam substrát pustil aby kola pověsil za účelem urychlení nakládky a pak by substrát prošel šoupačkama do oddílu by sice asi byl též protipředpisový ale rozumný....
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 383
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 08. května 2011 - 20:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček > ted trosku nechapu ... stiznost na cyklistu, ze mu leze do sluzebaku, nebo na CDmana, ze to pouze pozoruje z patricne vzdalenosti?
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 08. května 2011 - 20:31:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co mám zkušenosti, tak člověk to kolo vysadí nahoru do hytláku a tam už si to rozděluje průvodčí, podle toho kam které kolo jede. Nikdy jsem tam nelez, ani nic takového neviděl. A to bylo třeba deset kol k nakládce.
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 551
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 08. května 2011 - 20:56:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlakoň: Mám podobné zkušenosti. Leda když nastupuje nějaká větší skupinka, tak vypomáhá (z důvodu urychlení) její vedoucí...

Ale asi jsem našel, kde je pes zakopán. SPPO:
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 08. května 2011 - 21:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myšák_tom > podle toho predpisu by to ale melo vypadat tak, ze cyklista poda CDmanovi kolo, obehne to (aby nelez dovnitr sluzebnimi vraty) a uvnitr si pak manipuluje s kolem podle pokynu...
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3852
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 08. května 2011 - 23:29:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně ale "s připevněnými zavazadly" znamená s brašnama a ty tam nikdo nemá neb a) je nuicen je sundat b) na hák to s nima dát moc nejde c) by platil jako za dvě kola.

A tak jak tak tam má substrát nastupovat normálníma dveřma.

Stížnost samosebou na ČDmana kterej nejen umožnil ale nejspíš přímo vyzval substrát ke vstupu nepatřičnejma dveřma. Kdo by asi měl průser kdyby si dotyčnej při vyskakování z "ouředních vrat" zlomil haxnu?
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 497
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 08. května 2011 - 23:48:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sorry že teď naruším vaší problematiku nakládky a vykládky BDska, ale chci se zeptat, co se má dělat v případě, že cestující nastoupí do vlaku, který nezastavuje ve stanici do které chtěl původně jet a na zbytek cesty (přes půl republiky)nemá peníze. Podotýkám že se mi jedná o případy, kdy cestující nabyde dojmu z mylné informace informačním systémem (rozhlas, pragotron), že vlak v "jeho" stanici staví.

Děkuji
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 09. května 2011 - 00:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlakuška EC70 dne 8.4. nenafasovala zvon

Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2343
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 09. května 2011 - 00:12:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tornado: Pojedes domu stopem.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 499
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 09. května 2011 - 00:29:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: no to je jedno jak se dostanou zpět (no jedno by to být nemělo), ale co ta nezaplacená cesta. Protože průvodčí těžko uvěří, že to měli ve stanici špatně napsaný.

Stalo se to mé známé a s ní cestující skupince a tam to dopadlo celkem neuvěřitelně. EC jím zastavilo v Lovosicích.

Já když jsem jel jednou v sobotu večer z Děčína, tak nic jiného zrovna nejelo než EC, tak jsem s ním jel a bylo hlášení a pan Knop říkal: vlak dále pokračuje ve směru: Ústí n/L hlavní nádraží, Lovosice, ......
Tak říkám si, asi se spletli a pustili nějaké jiné hlášení.

Pak to hlásili znova a znova a pořád Lovosice.
Tak říkám, asi je to kvůli té výluce co zrovna byla. Ale moc jsem tomu nevěřil. Pak když šla průvodčí, tak říkám, od kdy stavíte v Lovosicích?
A ona: Nestavíme! Já říkám, bylo hlášení, že ano. Prostě ne! A není to možný, že by to hlásili, je to nahrané a kdesi cosi. Já říkám, dobře, ale počítejte s tím, že budete mít ve vlaku určitě někoho, kdo jede do Lovosic.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 09. května 2011 - 09:40:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To se občas stane i směrem na Kolín - při jakési mimořádnosti hlásili, že vlak č.... staví v Kolíně,.. (ač tam normálně projíždí), pokladní to také potvrdila, tak jsme na poslední chvíli nastoupili a dojeli až do Pardubic.
Průvodčí brzy zjistila problém, nicméně nikdo nedovolil v Kolíně mimořádně zastavit - tak nás v Pardubicích předala výpravčímu a ten vzápětí zase do protijedoucího rychlíku bez jakéhokoliv úřadování.
Skupinka cca 20 lidí sice rozezlena, ale uznala snahu o nápravu.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 09. května 2011 - 10:10:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem tuhle situaci nekolikrat zazil - tedy ne primo. Vzdy to bylo tak, ze jsem se pruvodci zeptal, proc jsme treba staveli v Koline, kdyz jsme meli projizdet a odpovedi bylo, ze nekdo spatne nastoupil.

Ovsem napadla me jina vec s mimoradnym zastavenim souvisejici... predstavte si treba takove Bezpravi, kde cekam na svuj osobak. A jak tak cekam a sleduju srumec, zastavi mi u nosu treba 111 Praha nebo neco takovyho (treba kvuli MU) ... no jede to mym smerem, takze si nastoupim. A ted otazka ... muzu po pruvodci chtit listek z Bezpravi, kdyz jsem tam skutecne nastoupil, nebo si budu muset koupit listek z Pardubic a jeste platit priplatek kvuli nakupu listku ve vlaku z obsazene stanice?
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 09. května 2011 - 10:18:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim - záleží, z jakého důvodu zastavení proběhlo. Pokud jsou to dopravní důvody, tak platíš ze stanice, kde naposledy vlak oficiálně stavěl pro nástup/výstup. Pokud si někdo zaplatí zastavení pro nástup/výstup a náhodný člověk se tomu namane jak slepý k houslím, neměl by platit nic a být řádně odbaven z místa zastavení. Akorát je otázkou, jak člověk zjistí, jestli jsou to dopravní důvody, nebo oficiální zastavení. Jeden čas se to dalo docela zneužívat na 031, když se zrychlenky měly křižovat se zastávkovým osobákem ve Stéblové - stálo se tam několik minut z dopravních důvodů...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 503
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 09. května 2011 - 14:10:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem viděl jak mimořádně zastavil v Lovosicích rychlík Chebák kvůli návěstidlu, který tam normálně nestaví a skupinka lidí toho honem využila a nastoupila.
Mettys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 09. května 2011 - 16:00:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To ještě není nic. Já jednou jel Vindobonou z Brna Horních Heršpic na brněnské hlavní nádraží
Brno Kometa Brno KOMETA