K-report
 

Archiv diskuse 162, 163 - peršingy do 23. 11. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » 162, 163 - peršingy » Archiv diskuse 162, 163 - peršingy do 23. 11. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 20:17:26    Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct:by mě zajímalo, kdo má rozložení čudlíků a páček na svědomí
Mě taky, protože když jsem viděl v Přerově 163 039 poprvé ještě ve stavu značné rozpracovanosti, tak rozhodně pult více připomínal peršing než tento výsledný ,,maglajz". Taky mě zaujalo to doslova otřesné provedení plechových panelů, popisů přepínačů a podobně. Opravdu při porovnání s 750.7 to vypadá jak z jiného světa.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3133
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 20:34:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak na kontejnerech (jelikoz byly skoro vzdy prvnim zpusobem) ani jednou. Ale casto se mi stalo, ze jsem delal UZB i dve hodiny, bo ten, kdo radil ten naklad (zaloha) prebijel uplne vsechno... A jinak se mi jednou "povedlo" zanechat praveky brzdic Skoda N/O ve svihu dele, nez je zahodno (asi pet minut,) nevsim jsem si toho a bylo po srande - takhle prebitej vlak jsem nikdy predtim ani potom nevidel. 6,5 Bar v brzdovy trubce !!! Bylo to jen par vagonu, nastesti.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4692
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 20:58:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: Marnej boj? Ani ne, občas se najde člověk s zásadním podpisovým práven, který má mozek v hlavě a ne v pc...A tohle je tak totálně zprasené, že víc už to asi nešlo.
Pat a Mat.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 734
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 21:00:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

471 má přebití také. Kousek od magnetické brzdy a od otevírání dveří
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3549
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 21:09:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapi, já už 7 let nešvihám. A jde to naprosto v pohodě.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3002
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 21:18:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už jsem si připadal jako vyvrhel, že nepoužívám švih a vlastně jsem ho ani nijak pravidelně nepoužíval. Snad jen na ty nejlepší kontájnery jsem ho používal, ale už jsem je dlouho neměl a razantnější brzdění zpravidla pomáhalo. Jen v těch směskách to nebylo ono.
Martin
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12357
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 21. listopadu 2011 - 00:16:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral:
Já sice ne tak dlouho, ale od doby, co jsem díky špatné obsluze brzdy (moje seznamování se s kontejnerama) zůstal viset naprosto přesně s dvojčatama pod vypínačkou na vjezdu do Havlíčkova Brodu, už švih také nepoužívám..pravda je, že to dodělala záloha co mě nemohla zaboha dofoukat, když mě chtěla stahnout pod šťávu..to jsem se šel projít krásný půlkilometr tunelem a všechny vozy dojil..super zážitek
Nízkotlaké přebití používám velice často..tam přecijen nějaké přebití nehrozí..

Oldcerry:
Já si ale přecijen myslím, že rozložení hejblátek po pultě není věc pánů Hajný a Mourek..to, že je to tam naprosto debilně posazené má na svědomí nějaký jiný koumes..
Řikáš, zlatá 363.5?
TRANCE 4ever: Lemon & Einar K feat. Paul Johannessen - Everlasting (Original Mix)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4693
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 21. listopadu 2011 - 04:01:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct:že rozložení hejblátek po pultě není věc pánů Hajný a Mourek Copak někde to tvrdím či jim to přisuzuji? Jen mi to připadá stejné, jako by to tvořil Pat a Mat. Bych se klidně dotázal, jestli ti, co ten pult tvořili, mají občanku, či jsou svéprávní?
No, zlatá...ale už docela jo. Třeba se i vy už na ně občas podíváte (zvenku).
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5078
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 21. listopadu 2011 - 09:48:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pryž: Když už se do těch peršingů všelijak hrabe, byl by velikej problém provést úpravu, aby se EDB budilo z baterky a mašina tak EDBila i při staženym smetáku?
No by už bylo hrábnutí podstatně větší než to, co se dělá teď.

OC: ale asi si slepý, páč hřib tam není. To je to co mi připadá hloupé = pc mágovština.
Asi netušíš, že červenej hřib smí dnes být jen jeden, a sice ten, co umí i troubit a brzdit. Dokonce se bude muset to červený tlačítko předělat na nečervený...

Haló, co to meleš? Dveře jsou místo tlačítka vypHV
Hele, já to nemyslím na centimetry, prostě jsou vlevo po ruce.

reverz, předpokládám, je ta pidipáčka vpravo (proč, to by mě zajímalo?) Netahej jsem mezinárodní normy, to je vaše nesmyslnost, ta lok bude jezdit jen po Čechách a je to jen úprava pro dálkové ovládání pro Čechy. Tak proč to tak prasíte?
No, proč - nějakej eurohulibrk to tak vymyslel a kdo to má jinak, tak si holt dřív nebo pozdějc musí ty mašiny eurozpizdit, ať jsou aspoň eurostejný. V zájmu duševního zdraví nelze dělat nic jiného, než si na to zvykat.
A rozdělovat mašiny na ty, co budou jezdit ven, a na ty ostatní, aby to bylo každej pes jiná ves, taky jaksi není ono.
Mimochodem, na dveře saháš dvakrát za zastávky, zatímco na reverz dvakrát za půlkolo, takže vyjma pendlu z Horní do Dolní jsou ty dveře v jasný převaze (přesto bych osobně preferoval, kdyby byl reverz taky vlevo, jenom holt o fous míň po ruce, než ty vrata).

Milej koumesi, základní poloha je vypnuto uzeměno, když už.
No v týhle poloze bys tu mašinu ani na dálku neodzemnil, protože je tam od toho, aby to ani nešlo. Tudíž "nejvypnutéjší" poloha používaná při přecházení mezi mašinou a řidičákem je HV VYP a ta je rovně.

A pakeťák HV nestahuje sběrač (pokud to není překopané).
Je. V poloze HV VYP jdou sběrače dolů (mmch na Perši Ti po vypnutí HV spadnou, což možná jako jihočeskej dvouproudovej nevíš).

Pryž: mašina tak EDBila i při staženym smetáku Tak toho bych se doslova děsil. Nacpali by tam doplňkový nesmysl bez protismyku a bylo by zaděláno na katastrofu.
Tu jsme tam už nacpali i bez toho. Protismyk bychom tam samozřejmě viděli radši taky.

Uhlákům zdar a osobka k plotu...
Vole...
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11764
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 21. listopadu 2011 - 12:00:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stroje 163 061,068a073 jdou také pod DKV Praha(Děčín) po modernizaci?nebo už se usídli něco i v ČT??
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pondělí, 21. listopadu 2011 - 13:54:27    Odkaz na tento příspěvek  

Na HV x6x + Sysel budou dosazeny hrnky na kafe.
Maršál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1258
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 21. listopadu 2011 - 15:09:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Úžasné je, že na západě se dělají "Crasch testy" lokomotiv pro co nejbezpečnější lokomotivy, které mají chránit co nejvíce strojvedoucího.

Kdežto my upravíme stolet staré popelnice tak, aby při úprku do strojovny jsem ještě hledal nějaké tlačítko a flákl se o hluchátko.

Zlatá řada 1116. Může to všude a je to bezpečnější lokomotiva.
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.
Krimitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 21. listopadu 2011 - 15:15:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den.
Vidim dobre, ze je cely pult situovan trosku vice doleva vc. nove uchyceneho madla? Nohy se porad vejdou pod pult?
Ta kamera vidi na soupravu a vystupujici lidi dobre? Na obrazku z monitoru to tak moc nevypada....
Diky za odpvd.

:-)
Ythomas_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 679
Registrován: 10-2009

Odesláno Pondělí, 21. listopadu 2011 - 16:43:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Maršál:

Zlatá řada 1116. Může to všude a je to bezpečnější lokomotiva.

To ale není tak úplně pravda, to co jste napsal, že? Jednak taurus - pokud je mi známo - může u nás zatím "pouze" po tratích 1. a 2. koridoru (sice 1216, bo 1116 by si se stejnosměrem asi moc neporadila) a z jihu do Budějovic (tam i ta 1116) a jednak právě ta opěvovaná "crashová" odolnost je jedním z důvodů, proč Siemens přechází z taurů na vectrony. Čímž ovšem nepopírám, že je to v tomto ohledu v současnosti s výjimkou 380 asi to "pasivně nejbezpečnější", co u nás jezdí. Jinak jeden ilustrační obrázek, jak může i moderní taurus dopadnout po nehodě je pod tímto odkazem...

Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3556
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 21. listopadu 2011 - 17:14:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si upozornit, že se v ČR vyskytují lokomotivy s plnou "crashovou" odolností a jsou dokonce i plně schváleny : -)
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1347
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 21. listopadu 2011 - 19:23:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ:TRAXX že?Na ty se nějak pozapomíná...
Ythomas_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 680
Registrován: 10-2009

Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 09:23:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Petr Šimral:

Dovolím si upozornit, že se v ČR vyskytují lokomotivy s plnou "crashovou" odolností a jsou dokonce i plně schváleny : -)

Omlouvám se, na Vaše TRAXXy jsem zapomněl, ale napadlo mě to už včera - hned, jak jsem vypnul počítač... ;o)
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3558
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 16:01:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, zapomíná. A jsou to jediné moderní lokomotivy splňující současné normy z novovýroby schválené v ČR : -)
Vydlín
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.135.168
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 16:37:50    Odkaz na tento příspěvek  

Chlapi, já už 7 let nešvihám. A jde to naprosto v pohodě.
Na konťákách jistě jo. Na rychlíkách byste si asi rychle vzpomněl na švih.

A jsou to jediné moderní lokomotivy splňující současné normy z novovýroby schválené v ČR
Jasně, a jezdí tu s nima průměrně jednou denně jen jakýsi MetransRail, to už víme od jakéhosi Hádka. Aby vám to tričko jednou neprasklo, pane Šimral.
7Ev
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 11-2011
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 16:47:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Vydlín:

Na R či EC právě strašně rychle zapomeneš pokud jedeš na ruku, pokud na ARR tak tam si to řeší dle vlastní logiky.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3559
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 17:31:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Vydlín: ani na rychlíku nešvihám. A pár jich přece jen stihnu odvézt, byť podstatně častěji mám v rukou bedny.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2183
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 18:26:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zapomeneš pokud jedeš na ruku, pokud na ARR tak tam si to řeší dle vlastní logiky.

Já na to nezapomenu a používám to i při zastavování v ARR.Před zastavením přestavím OBE do Š na 1 sek a pak do P na 3 sek.a mám v HP 5,1-2 bar a nemusím držet OBE v O.
Samozřejmě nedržím brzdič v poloze Š půl minuty a za ta léta jsem ještě nikdy nešel odcucávat vozy.
Navíc se někdy při zastavování stane,že mé oko spočine na nějakém objektu na vysokých podpadcích s krátkou sukní déle,než je záhodno,čímž se mi naruší brzdná křivka v hlavě a pak musím provádět nestandartní úkony(snížení tlaku pod 4 bary,nebo švih )k dosažení požadovaného místa zastavení.
Minulou směnu jsem zastavoval 93 x pro výstup a nástup,takže se stane,že nezastavuji pokaždé tak plynule,jak bych si přál.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4694
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 19:21:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Hele, ty si fakt tatar?
Asi netušíš, že červenej hřib smí dnes být jen jeden, Nejen tuším, já to dokonce vím. Nemluvím o barvě, ale o fyzickém tvaru. Vy nejezdící koumesové, víte prd, jak je milé stlačit tlačítko a nehtem zachytit za okraj. Zvláště pak u stres zbuchHV.
No, proč - nějakej eurohulibrk to tak vymyslel a kdo to má jinak, tak si holt dřív nebo pozdějc musí ty mašiny eurozpizdit, ať jsou aspoň eurostejný. Ano, když se krade za bílého dne, tak se to zakryje EURONORMOU. Najděte si už lepší výmluvu, tahle je už trapná..
A rozdělovat mašiny na ty, co budou jezdit ven, a na ty ostatní, aby to bylo každej pes jiná ves, taky jaksi není ono. 162,3 nikdy nebudou jezdit jinam, než kam už byly schváleny. Pokud se nemění řada, tak úpravy nemusí odpovídat eurohulibrkům.
Hajnej Číslo příspěvku: 5073
HV VYP je dopředu protože základní poloha vypnuto
Jsem si tě dovolil chytit za slovíčko...taky to občas děláte, tak jsem si dovolil...
Vy jste tam nacpali doplňkovku, bez protismyků? Doufám, že až pojede kolega řidičákem napřed a na Perši zničí kola, že vám je dají zaplatit. Pitomci nepoučitelní.
V poloze HV VYP jdou sběrače dolů (mmch na Perši Ti po vypnutí HV spadnou, což možná jako jihočeskej dvouproudovej nevíš). To fakt nevím a docela mi to připadá praštěné. Proč?
Hele, ty euronormo, tohle zrovna je opačně než norma nařizuje. Po vypnutí HV (spínačem) nemají padat košťata. Naopak po požadavku na stažení sběrače (spínačem) na AC musí vypínat HV a docela bych to bral i na DC. (Asi to budem požadovat.)
Proč ty vaše koumesoviny jsou vždy jen zhoršení a zesložitnění obsluhy? Už se vůbec nedivím, že nasranost obyčejných, došla tak daleko...
Můžeš mi říci, co jste nacpali na tu druhou obrazovku za hovadiny? Zas nějaké omalovánky? Kuwa, koumesové, strojvedoucí při běžné jízdě potřebuje informaci výslednou a pro provoz zásadní. Nepotřebuje vědět jestli je to, či ono, ale výsledek. Pokud ten výsledek není, tak jinde (na jiné omalovánce), najde co chybí ev. co potřebuje. Ta druhá obrazovka je nesmyslná, oslepující zlodějna. Nic víc.
A necháme toho, vy si budete mlít svou a těžko vám to někdo hodí na hlavu. (A to by měl.) Ono vám i tyhle prasečiny projdou, nevěřím že se u osobky najde nějaká opoziční parta. Každopádně je to osobky problém a my po novém roce už s ní nebudem mít nic společného. (Děkuji všem, co se o to zasloužili.)
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2186
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 20:19:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To fakt nevím a docela mi to připadá praštěné. Proč?

Všechny stejnosměrky Škoda jsou zapojeny tak,že nejdřív musíš zapnout HV a pak zvednout sběrač.Po vypnutí HV ti vždy spadnou i sběrače.
Je to již od dob E 499.0 .

(Příspěvek byl editován uživatelem Apollo 17.)
Bobáš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 20:31:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo 17
No nevím možná to sem ani nepatří,píšeš zde o stejnosměrných lokomotivách Škoda,ale třeba u řady 371,372 též od Škody Plzeň které jsou sice vícesystémové,ale při oživování na stejnosměrném systému musíš nejprve zvednout sběrače,napěťové relé K0 2 si zjistí systém a pak teprve se může zapnout hlavní vypínač
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2188
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 20:44:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejnosměrné myslím původní E xxx,dnes 1xx.Dvousystémové nejdřív zvedají sběrač a "čuchají",co je v troleji.
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1100
Registrován: 1-2006
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 20:56:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Můžeš mi říci, co jste nacpali na tu druhou obrazovku za hovadiny?
Až půjdu na mašinu a každý strojvedoucí mi vyjmenuje to samé na stejná místa budu to brát opravdu vážně.
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1101
Registrován: 1-2006
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 20:58:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mourek 1100: Sakra, takový kulatý příspěvek a zrovna padnul jako odpověď Oldcerrymu .
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2630
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 21:25:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta Oldcerryho věta o nehtu za tlačítkem otevřela jeden "nepodstatný" detail konstrukce dnešních tlačítek.
Ať už u tramvají, u lokomotiv nebo lanovek, nebo zvonku na sousedy - staré dobré "T6" s pochromovaným šroubovacím rámečkem.
Solidní průměr na všechny typy prstů a stisků, velmi zaoblený okraj tlačítka, nic se za něj nezachytávalo. Na stisk příjemné, spolehlivé a poddajné.

Ty dnešní malé a levné mrchy mi přijdou krajně nepříjemné na používání, není cítit hmatem, že kontakty v tlačítku opravdu pracují a špatně se trefuje v rychlosti (nehet zalomený za plastový, relativně ostrý okraj). Té šestka doslova sama navedla prst na správný stisk.
Je to možná blbost, ale evidentně i v tlačítkách je věda. Jsem pro návrat typu "T6". To co se vyrábí a používá dnes, stojí za draka.
Rebel Yell
Apollo_13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.48.119.215
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 22:13:43    Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17:"Všechny stejnosměrky Škoda jsou zapojeny tak,že nejdřív musíš zapnout HV a pak zvednout sběrač.Po vypnutí HV ti vždy spadnou i sběrače.
Je to již od dob E 499.0 ."

Stejně tak to přece mají i čisté škodovácké střídavky.
Očuchávání před zapnutím HV mají jen vícesystémovky.



Ml636:"Jsem pro návrat typu "T6"."

To byla tlačítka a přepínače z Elektropřístroje Modřany. Již neexistující s tímto výrobním programem univerzálních hlavic a kontaktních sendvičových nástavců.
.
.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4823
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 22:32:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po vypnutí HV ti vždy spadnou i sběrače.

Neboť se HV vypíná "nouzovým hřib" tlačíkem BUM HV, protože vypínač (spíš tedy "zapínač") HV nemá aretovanou polohu "ZAP" a po zapnutí se vrátí do "nuly", takže to jím vypnout nejde. Ale pouze loko Škoda.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
mue
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 22:34:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636 myslel jste tato tlačítka ?
Jinak v tom obchodě mají i moc pěkný "červený hříbky".

Apollo_13: Pokud pod tím odkazem je to co myslel Ml636, tak 60 Kč, jsou k dostání :-)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4824
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 22:34:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kontaktních sendvičových nástavců

Ten sendvičový nástavec má jen tu nectnost, že při opakovaném zapínání velkých prodů může zůstat "viset" (nebo se uvolní ta spínací jednotka) a pak se člověk jen diví, proč to pak nejde nahodit :-)
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1103
Registrován: 1-2006
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 22:37:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_13: Co ty tlačítka, které jsou na 750.7 a 742.7?
Na reko 842 jsou některá tlačítka bohužel mnohem horší.
Reilmen
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.251.247.138
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 22:43:03    Odkaz na tento příspěvek  

Manemb: Dneska se projela 163 073 s nápisem DKV Praha z Přerova do Nedakonic a zpět v rámci zkušebky po opravě a dosazení WTB. Zítra TBZ v tom stejném úseku.Počasí bohužel nepřálo
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5083
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 23:23:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: Ano, když se krade za bílého dne, tak se to zakryje EURONORMOU. Najděte si už lepší výmluvu, tahle je už trapná
Ty už jseš s tím osočováním trapnej taky.

Vy jste tam nacpali doplňkovku, bez protismyků?
Asi takhle: mašina s dynamickou brzdou nebo mašina určená pro vícečlenné řízení nám vychází tak, že by protismyk mít měla. Pokud se provozovatel rozhodne, že ho tam nechce, tak ho tam holt mít nebude, ale pak si musí následky v podobě nákladů na točení přičíst sám.

Hele, ty euronormo, tohle zrovna je opačně než norma nařizuje. Po vypnutí HV (spínačem) nemají padat košťata. Naopak po požadavku na stažení sběrače (spínačem) na AC musí vypínat HV a docela bych to bral i na DC. (Asi to budem požadovat.)
U AC je požadavek vypnout HV kvůli magnetizačnímu proudu a v oné normě je výslovně uvedeno, že není retroaktivní, tudíž se na 362wtb s původníma silovejma střevama nevztahuje. U DC je pak kravina vypínat při stažení HV, když na provozní vypnutí všeho postačí stykač filtru a topení, kterej je na rozdíl od HV na častý používání dělanej.
Ale když si zaplatíte zvýšené opotřebení HV (proč asi je na něm to počítadlo vypnutí - myslíš, že by se s ním někdo sral, kdyby byla životnost HV dostatečná?), tak si to pro mě za mě požadujte. Ale pokud se tím jenom chcete krejt proti vlastnímu opomenutí na styku soustav, tak to se dá řešit i jinak.

Proč ty vaše koumesoviny jsou vždy jen zhoršení a zesložitnění obsluhy?
Zvedals někdy origo Perše? Asi ne, protože bys pak věděl, že tam na to jsou tři kroutíky: odpojovače, HV a sběrače. Na 163wtb jsou už jen dva - kombinace odpojovače+HV a sběrače. Prostě jen otočíš kroutíkem z Uzemněno do Startu a navolíš sběrač. U 362wtb totéž (pouze pokud nevěříš K1 a čuchacímu trafu a chceš si nejdřív načuchat, tak uděláš o pohyb navíc).
Mimochodem mám jakejsi neblahej pocit, že kombinovanej nouzovej hřib byl nejdřív tam, co to mrňavý tlačítko, a teprve na jednoznačnej požadavek na to tlačítko se odstěhoval kamsi pryč.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2631
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 02:53:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mue: Ano, měl jsem přesně na mysli tohle tlačítko. Bezvadné! Hříbky tam mají pěkné. Menší, ale tlesknutí ruky do pultu by ho dobře vybavilo taky, narozdíl od té prťky, co je tam teď.
A díky za odkaz, rovnou si tam něco objednám na kutění. Jen aby to nebyl jenom doprodej starých zásob. Takhle dobrý výběr jsem už dlouho neviděl.
-----------------------------------
Pokud se provozovatel rozhodne, že ho tam nechce
O tom rozhoduje na Dráze kdo? Jistě odborník na slovo vzatý. Zřejmě hlavní ekonom.
Bude zajímavé sledovat, za kým půjdou obuté mašiny na konci vlaku. Proč by se s tím vedení zaobíralo a utrácelo peníze na svoje odměny a firemní příspěvky na studium svých harantů, když to můžou zaplatit fírové.:/
Rebel Yell
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3143
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 04:36:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To byla tlačítka a přepínače z Elektropřístroje Modřany. Již neexistující s tímto výrobním programem univerzálních hlavic a kontaktních sendvičových nástavců.

Nejvetsi sranda byla, kdyz se ten sendvic propad kamsi do hlubin pultu. To pak horely pojistky. Me na tohle konto umrelo VZ, nastesti na ONJ, takze sehnat VeZetaka nebyl zas az takovej problem.

Jinak si pamatuju (x let tomu nazpatek) na jednu 163 DKV MuN, ktera nemela hriby na vybaveni VZ. To bylo jmen na adresu tamni dilny.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3575
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 06:05:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636
U Bučka jsou všechno jen skladové zásoby, dají se tam koupit hotové poklady, ale jednoho dne....
Maus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 31.130.162.2
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 09:20:13    Odkaz na tento příspěvek  

Vie tu niekto dať obehy 163 na PKP na budúci GVD?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4697
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 10:17:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:Ale když si zaplatíte zvýšené opotřebení HV (proč asi je na něm to počítadlo vypnutí - myslíš, že by se s ním někdo sral, kdyby byla životnost HV dostatečná?), tak si to pro mě za mě požadujte.
Samozřejmě, tohle je vážný argument. Taky je tento požadavek s otazníkem. Nevím, chtělo by to diskuzi pro a proti. Hlavně čekáme, jak to dopadne kolem SŽDC a změn počtu stahovaček/vypínaček trakce/vypínaček proud/ je to prostě otevřená věc. Není to zásadní spor.
Ale pokud se tím jenom chcete krejt proti vlastnímu opomenutí na styku soustav, tak to se dá řešit i jinak. Njn, pochopil správně. Jak jinak? Verze indukovaného nefunguje.
Prosím tě, to že je to zesložitnění není jen o zap HV. Myslím tím celkově. Dyť je to bez ladu a skladu. Stresové ovladače (STOP nouze, vyp HV, přemostění zách.b) musí být volně a co nejsnadněji dostupné. A ovladače stejné, či podobné činnosti mají být u sebe a ne takhle rozprskané po celém stanovišti, nebo v zákrytu za něčím. Jo a jen drobné rýpnutí, když musíte euronormovat. Kampak všude smí LS90?
Mourek: Tak jsem se nespletl. Omalovánky, hezké, ale celkem zbytečné. Jen tam chybí nějaký ten bumbrlíček z pohádky.
Copak je na základní obrazovce, když se tam nevešely 4 čísílka proudu/napětí a 4 ikony stavu? To si fakt ze mě děláte srandu? Ale naprosto s vámi souhlasím. Až půjdu na mašinu a každý strojvedoucí mi vyjmenuje to samé na stejná místa budu to brát opravdu vážně.
Máte reálnou šanci, že to bude podle vás. Abych vás ušetřil zklamání, Cargu se vyhýbejte, tam byste s tímto narazil (jednotně u všech ).
Tak a už toho rýpání nechám, trochu rozčeřit vody bylo třeba...

P.S.:Zvedals někdy origo Perše? Ne a ty taky ne, ale jednou jsem na něj mířil, ale to měl na sobě nápis majitele, něco o síle a vzduchu.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
mue
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 10:25:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636, Honzasl Ten eshop na který jsem dal odkaz možná jede už jen na sklad, nicméně u zákazníků tato (nebo velmi podobná) tlačítka potkávám na nových výrobních linkách. Takže jejich výroba asi ještě existuje, byť možná v omezené míře.

Jen ze zvědavosti kdyby tu byl někdo kdo s tím jezdí (nebo s podobnou 109E)
- má ta klávesnice nějaký feedback? Že s jistotou i "poslepu" více že jste to tlačítko zmáčkli dobře aniž byste se museli přesvědčovat nějak pohledem?
- dlouho jsem ten pult koumal, pokud jsem něco přehlédl tak mne opravte: Poměrný tak se zadává také na té klávesnici (šipky vpravo)? A průběžná brzda? Taky klávesnice nebo se spoléhá na ARR? Na pultu vidím jen přímočinnou a jízdní kontrolér mi příjde že na to má moc krátkou dráhu.
- To umístění klávesnice takhle dole vám vyhovuje? Tohle berte spíš jako osobní pocit, ale radši bych jej viděl víc nahoře (když sedím, tak si chci na pult položit ruce), navíc pokud si budete chtít něco "odškrtnout" v rozkazech, tak buď budete kroutit ruce nebo je možnost že si pomačkáte klávesnici. Jo, když u toho člověk bude stát, tak je to umístění i pro mne OK, ale to je spíš minimum případů jak tak pozoruju.
Díky.
2 ml636
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.75.253.114
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 10:30:23    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636, byl jsem v sobotu na blešáku v exČKD Vysočany, někdo tam prodával kompletní sady hlavic i kontaktních nástavců za pakatel.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3004
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 10:54:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K čemu strojvedoucí potřebuje vědět jaký má zapnutý HV, že má sepnutý stykač filtru? Mne na 1116 naprosto dostačovalo, že se dá zvednout sběrač, nedá se zapnout HV, dá se zapnout HV, žádná ikona vše pod napětím a OK a tohle všechno se odehrávalo na jednom čtverečku o rozměru cca 2x2cm. Po zrušení přeškrtnutí kN možno táhnout.
Zase tady aspoň strojvedoucí nebudou mít pocit, že jsou jen řidiči.

Jinak mne OC potěšil tento příspěvek . Už jsem si říkal, že jsem asi moc velká citlivka, když mi vadí jas displeje. Jinak třeba na regíně jde jas stáhnout až na nulu.
Martin
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2190
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 10:58:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad mue:jízdní kontrolér mi příjde že na to má moc krátkou dráhu.

A kdyby měl delší dráhu,bylo by to lepší ?

A průběžná brzda? Taky klávesnice nebo se spoléhá na ARR?

Si představte,že ten "jízdní kontrolér" s moc krátkou dráhou stačí ovládat i tu průběžnou brzdu-jako u mnoha jiných strojů.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3560
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 10:59:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Martin2: vzpomeň si na můj pokus vyvolat debatu o strojvedoucích jako cvičených opicích. Neuspěl jsem. A tak holt vy budete inženýři a my cvičené opičky.
mue
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 11:08:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17: Ok, díky. Prostě mi to tak přišlo :-)
Cerryold
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.28.105.33
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 11:20:20    Odkaz na tento příspěvek  

OC: Naopak po požadavku na stažení sběrače (spínačem) na AC musí vypínat HV a docela bych to bral i na DC. (Asi to budem požadovat.)

Že by další z blbů, co projeli dělením, aniž by si uvědomili, že mají zapnutý AC/DC HV?
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3005
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 11:31:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Cerryold: Špíš mi přijde na palici, že na střídavině se po stahovačce musí zapnout HV a na stejnosměru se po stáhnutí HV nevypne, prostě že je to na každé soustavě jinak.
Za další, když se v dílnách rozebere trafo z esa, tak skoro každé je nafouklé.

Tak tak Petře budete cvičené opičky, které mají mnohem více času se věnovat trati a mají klid na dopravní stránku věci. Každopádně na laminátce jsem taky cvičená opička, možná ještě větší než bych byl na Tauru nebo Traxxu. Nic nesvítí a já vím, že šlape jako hodinky... Když nejedu do kopce, tak mám hodně stáhnuté i osvětlení budíků.
Martin
Vladek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 11:41:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro zájemce o T6 viz zde, jsou tam i kontakty a telefony: http://www.relko.cz/katalogy/schneider/ep5/ep5spt6.pdf
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 13:00:28    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: s LS90 se jezdí až do Barce za Košice.
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 13:59:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omalovánky, hezké, ale celkem zbytečné. Takže co by z toho co tam je mělo stačit? Já jen, že třeba u 842 je neustálý tlak na obrazovky přidávat .
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3562
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 14:54:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Mourek: a co chtějí kolegové na 842 přidávat?

Teploty, tlaky, rosné body?

Zde bych opět prohlásil, že méně je někdy více a informace o těchto stavech mi stačí v podokně Diesel, kam si můžu klidně šáhnout.
Na hlavním okně preferuji minimum velkých informací, tedy rychlost skutečná, předvolená, maximální, tažná síla, pokyny zabezpečovače, číslo vlaku (pokud není na vysílačce), stav paliva, tlak vzduchu v HP a pokud nemám poruchu, nepotřebuji informaci, že něco funguje. Teprve, pokud něco nefunguje, přivítám informaci třeba Diesel1 je stoplý. Pokud nastane porucha, přivítal bych velké hlášení, klidně ať překryje ukazatel tažné síly až do její kvitance. Nemělo by to hlásit jen Porucha, ale rovnou vyskočit popis poruchy. Je - li jich více najednou, nečhť vyskočí nejzávažnější a třeba hvězdičkou (velkou) ať je označeno, že poruch je více.
A tohle by mi docela ke spokojenému životu stačilo.
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 15:52:15    Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra:s LS90 se jezdí až do Barce za Košice
Jo jasně, i do lesa na hřiby na odbočce Odra. Plně funkční, bez závad......ale úplně na
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3563
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 16:06:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad VladaH: náhodou, v mlze je to lepší než nic.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4826
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 17:22:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VláďaH: Co se ti nezdá na LS90? Je to jeden z nejlepších našich "zabezpečovačů".
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1595
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 17:32:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

s LS90 se jezdí až do Barce za Košice

Barca je sice za Košicemi, ale jezdí se až do Bánovců nad Ondavou
Když už se řeší, kam se s tím jezdí, tak ať je v tom pořádek.....
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3564
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 18:04:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, už sám sebe slyším, až tady za tři roku budeme mít ECTS, jak řvu: Zlatý český ukazovátko, co jsem o něm celá léta říkal, že je na nic. Je sice nanic, ale alespoň se s ním dá jezdit.
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1112
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 18:28:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral: No s ideou dávat jen teplotu a otáčky jsem vydržel jen pár dní při oživení. Musela se přidat teplota oleje převodovek, teplota oleje motorů a tlak oleje motoru (s těmi teplotami se dá souhlasit 842 zrovna vzorně nechladí). Pak jsem slýchával, že je na displejích děsně prázdno a tak tam něco přidáme, zařazené kvalty, tlak turbodmychadla, ukazatel otevření hydrostatiky a jiné šílenosti (třeba ty kvalty by se mi zamlouvaly, kdyby šly zapnout uživatelsky). Samozřejmě všechny údaje jsou jinak dostupné v příslušných servisních obrazovkách.

Co se poruch týká, tak závažnější překryje tu slabší, pokud na displeji svítí porucha hajzlu a stopne motor napíše se tam ta o motoru. Písmo je fakt velké a bez brýlí žádný problém. Pak jsou vidět zvlášť ve stránce všechny (potvrzené i nepotvrzené), opět od nejzávažnější a dále je k dispozici historie.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3566
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 18:54:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Mourek: jo, cesta do pekel je, když je na displejích prázdno. Na začátek veliký rychloměr, veliký ukazatel tažné síly, do něj bych klidně zabudoval kvalty. Já zapomněl, že to má Tedomy, takže teploty vody asi ano, ale není dle mého názoru důvod ostatními věcmi otravovat v hlavním provozním stavu, ale zbytek kopnout na extra list. Byl jste se někdy podívat na ER20? Ta to má dle mého názoru úplně ideálně. V hlavním stavu se nezobrazuje nic o motoru (to by asi v Čechách neprošlo) a pod klávesou 3 mám tu samou obrazovku, akorát přibydou otáčky motoru, teplota vody a tlak oleje.
A chci - li toho víc, skočím si dvojkou do Procesu.