K-report
 

Archiv diskuse 162, 163 - peršingy do 04. 10. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » 162, 163 - peršingy » Archiv diskuse 162, 163 - peršingy do 04. 10. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 23:12:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ona možná přijde doba, kdy na každém vlaku budou muset mít pilota ČD
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 7-2010

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 00:21:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova, Mol a ostatní....: Pánové, samozřejmě pravdu nemáte! Tak teď vás lehce vyvedu z omylu a musím říct, že jste mě docela naštvali, že tady nikdo nezmínil jinou možnost a rovnou se do nás takhle pustili... Tak hlavně, ta návěst, která tam visí a je platná i pro lok. řady 162 se jmenuje "vypněte proud". Mj návěsti pro elektrický provoz nejsou v kosočtverci, ale ve čtverci postaveném na vrcholu. Vlaková mašina má sběrač 3LSP41 a ten leze nahoru zatraceně pomalu, takže jsem fírům hezky vtloukal do hlavy, aby "vypínačky" Blatov, Rostoklaty - Tuklaty, Dluhonice jezdili hezky se smetákem nahoře a vypnutým topením a.... s čím ještě, koumáci? Jediné dvě "tvrdé" stahovačky jsou v Libni a Ostravě. Fakt dobrej úlet....
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 7-2010

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 01:02:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes 162.112 na 1003pk / 1010 / 1015 pk, v út ještě 1002 a pak se uvidí....
A koukám, že k "vypněte proud" je najednou ticho...
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 01:28:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honza_par: Já seznání nemám, proto mám v tom příspěvku otazník...
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 7-2010

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 01:33:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo.... A smajlíky a poznámku o pilotech.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2531
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 01:46:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tři otázky k tématu:
a) proč vlaky RJ mají pořád postrky? Je to z důvodu možných poruch, aby nedošlo k odřeknutí vlaku? (jestli se to už někde probíralo tak se omlouvám-nevisím na Káčku pořád)

b) jak pozná fíra na postrku, že se blíží k vypínačce/stahovačce, když nevidí pořádně před sebe ani nahoru? Předpokládám, že tam je to na 100% dobré znalosti tratě.

c) Stahovačky v Pardubicích, Třebové směr Zábřeh atd... ty už se zrušily? Pokud svítí, tak jsou i tyto podle mého "tvrdé" a smeták musí dolů.
Rebel Yell
host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 02:41:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636 a) tak - tak, probíralo
b) Fíra vepředu může jet s pilotem, postrkový musí mít seznání vždy.
c)podle tvého tvrdé leda tak houbeles! Svítit může akorát podmíněná a když se mi rozsvítí rovnou před čumákem, tak ji projedu stejně s ploutví nahoře,
viz Honza_par 314:" a.... s čím ještě, koumáci?"
Asi zmáčklým tlačítkem vybavení ochran = blokování Unipulzu, trefil?
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 7-2010

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 02:57:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: Jasně :-)
MI636: Probíralo. Nemáme je zajeté, nevíme o nich prakticky nic, takže vychytáváme mouchy, zajíždíme, zkoumáme a pak je pustíme samotné.
host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 03:14:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To se ale nesmí držet moc dlouho, jinak bum HV?
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 328
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 05:06:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza_par: Díky za uvedení situace na pravou míru.
ff
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.187.210
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 07:38:38    Odkaz na tento příspěvek  

To Honza_par: Mě by zajímalo, které lokomotivy se "zatím" jeví jako spolehlivé a které jsou ty zlobivky?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9834
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 07:48:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi zmáčklým tlačítkem vybavení ochran = blokování Unipulzu, trefil?
To se ale nesmí držet moc dlouho, jinak bum HV?
Proč ty otazníky, nejchytřejší? Střílíš to jak sportku. Myslel jsem, že mistři světa ze Zenita tyhle věci znají zpaměti.

Jinak je to (Honza promine) ale s tím tlačením tlačítka "vybavení poruch - restart unipulsu" zhola zbytečné. Hádejte proč? Mistr světa ze Zenita má v odpovědi přednost.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Milan Vrtal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.173.64.113
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 08:01:35    Odkaz na tento příspěvek  

Honzo_par. Návěst vypni proud nařizuje vypnout všechny spotřebiče, tedy i větráky. Jak je vypínají tví fírové? Unipuls jde pořád, tedy i větráky. Kompresory vypneš vypínačem, ale větráky vypinačem nevypneš! Jedna finta na to je, ale znají ji i tvoji fírové? Tlačítko start Unipulsu!!!??
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1640
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 08:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad stahovačka na spojce: Co je tedy správně? Až tam půjdu příště co můžu čekat (kromě průletu po nesprávné - viz vlak na Prahu ).

EDIT: S nesprávnou kolejí je to myšleno tak, když se na Prahu jede "spodem", tj. po 1S.TK .

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza o.)
host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 08:16:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:"Proč ty otazníky, nejchytřejší?"

Protože nemohu tušit, jestli na těch mašinách není náhodou aplikována úpravička, kterou jsme kdysi na jednom esu zkoušeli, pane litoměřický řidiči.

Milan Vrtal, žeby to tu nebylo ještě napsáno o pár glosů výše nad litoměřickým slintákem?

Honza_o, která je tam nesprávná? Levá nebo pravá?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9836
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 08:19:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tlačítko Unipulsu je na hovno. Když nejedeš rychle, většinou ti pod dělením, nebo na jeho konci vypadne HV, jak zaznělo. Jde to i bez toho tlačítka. Ventilátory berou nula nula prd.

Mistr od elektroúseku, který se mnou občas jede na ešusu, nebo peršingu (esu) a četl si onehdá na 471 proudy, které tečou z troleje do mašiny při vypnuté trakci ale zapnutém všem ostatním, mi řekl, že těch pár ampér odběru měnírna na vypínačce nepoznáí. Pro ni jsou nebezpečný proudy nad 100A. Mmch již vyšlo oficiální potvrzení této "teze".

Hádejte čím?

Mistr Zenit má přednost. ten ví všechno nejlíp. Tak šupšup.
host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 09:01:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn, my ze staré školy, co na tu trakci máme přímo odbornou školu, to víme a nemusíme na to mít na mašině poradce z elektroúseku. Ani těch 100A není zdaleka kritických. To speciální přeběhlíci ze zabezpečovacího o tom ví prd a hrají si na chytré a musí si zvedat ego osobní averzí a plivanci.
A ty požadavky na absolutní bezproudovost přišly z hlaviček slovních kverulantů z řad manažerských bez odborné erudice.
Kdyby se muselo úplně vypínat, bylo by opět klopidlo v hajzlu, protože by po vypnutí měničů zase neklopilo a bylo by to nastejno se stahovačkou.
Tak pokračuj v ohromování, co jsi ještě někde slyšel a co JPP. Oproti O_T máš slušný náskok.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4791
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 09:26:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Unipuls, pokud je zatížen jen ventilátory a dobíječem, bere na vstupu téměř prd. Trakce se vypnout dá, kompresory a topení taky.

Osobně si myslích, že těch pár ampérů ničemu neublíží a snad už je na to i nějakej výnos. Krom toho se brzy budou vypínačky měnit za návěsti "vypněte trakční odběr" (a to právě kvůli tomu, že opakované startování centrálních zdrojů ve vozech jim zrovna moc nesvědčí), kde bude zhola stačit sjet z výkonu a na vše ostatní se můžu vyprdnout.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Vláďa_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 785
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 09:26:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes ráno z Prahy na RJ směr Ova zelená 162.112 na postrku, takže odpoledne na čele.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2950
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 09:43:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já nevím, ale pokud mne stařecká paměť neklame, tak v nějakém papíru byl požadavek na jízdu přes stahovačkuvypínačku se zdviženým sběračem bez výkonu, s vypnutým topením a HV musí mít elektronický rychloměr. Myslím, že v tom papíru byla zmínka i o 162,163 a tlačítko unipulsu si nevybavuju.
Martin
host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 09:53:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2, ...a v dobách ještě starších platilo pro vypínačku jednoduché stočení kontroleru do 0, aby byl vypnut odběr trakčního proudu a o pomocných pohonech včetně topení nebylo nic v požadavcích na vypnutí. Komplikace přišly prakticky až s příchdem Sedláře na důležitý flek.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2951
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 10:10:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak už jsem si to ověřil. U řad 162 a 362 s elektronickým rychloměrem lze dělení opatřené stahovačkou i vypínačkou projíždět se zdviženým sběračem a vypnutým trakčním proudem a topením vlaku. Na tlačítko ochran netřeba šahat.
Martin
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9837
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 11:40:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

my ze staré školy, co na tu trakci máme přímo odbornou školu, to víme a nemusíme na to mít na mašině poradce z elektroúseku
To jste ale opravdoví hrdinové, viď? No vidíš, já jsem sice trakci na zabze neměl, ale o 6kV, kterými se to celé čudo na AB napájí, jsem také leccos věděl. Když tě tak čtu, nemůžu si nevzpomenout na některé ty mouly z Éčka, kteří si říkali (a dodnes ještě někteří pokračovatelé říkají) ELITA. Dokonce si ve čtvrťáku nechali natisknout na trička, že jsou E4-LITA. Na nás ostatní koukali jak na trotly ze zvláštní školy, oni přeci budou ti strojvůůůůůdci.
Pak přišla maturita, pár těch nejelitnějších vyčichlo do podzimka, pár jich ani neudělalo psychotesty A vrcholem všeho bylo, když jsme některé z nich na Výsluní museli se spolužákem ze stejného oboru Z (kteří jsme přeběhli) po večerech učit číst schémata. Taková to byla ELITA. o polovodičích ani nemluvě, tam čuměli jak krávy na burinu. Jo jo, není ELITA, jako elita.

co jsi ještě někde slyšel a co JPP
Nikolivěk, příteli. Na odborný dotaz podpořený přesnou indikací jsem požadoval odborný názor od kováře. Nerad chodím ke kováříčkům.
Jen tupoun žije celý život z toho, co ho naučili ve školních škamnech, nebo v kurzu, popř. na Zenitu pro Elitu. Když se zeptáš, jsi blbej 5 minut, když se nezeptáš, budeš blbej celej život. A já o sobě pochybuji, tak se poměrně často ptám.

Tak pokračuj v ohromování....Oproti O_T máš slušný náskok.
Nepotřebuju nikoho ohromovat, nemám vhodný komplex.

a musí si zvedat ego osobní averzí a plivanci.
Navíc si myslím, že tuto notu tu hraješ především ty, slušňáku vřískající o vzájemném osočování. Asi pro tvou neskutečnou slušnost tě tu poslední dobou admini sekaj jak pažit. Nebo že bych si tě s někým pletl, vážený elitní pitomče nad Labem?

P.S. host: Přečti si občas po sobě ty své štěky, mistře. Jak stále ořváváš každého, kdo si dovolí mít nějakou neznalost. Včetně lidí, kteří se snažej něco dozvědět. Chovat se takhle někde v hospě, už máš za chvíli monokly i na chodidlech. Ale tady je to grátis, tak šup, ramínka a hrudníček vypnout.

U řad 162 a 362 s elektronickým rychloměrem lze dělení opatřené stahovačkou i vypínačkou projíždět se zdviženým sběračem a vypnutým trakčním proudem a topením vlaku.
Chybka výkladu. U všech HV vybavených elektronickým rychloměrem.

Pes38: ad nové návěsti "vypněte trakční odběr":
Přesně to jsem měl na mysli jako důkaz toho, že konečně trakčáci připustili, že je to veškeré vypínání spotřebičů (díky kterému je ta "jen" vypínačka pak stejně na hovno, páč napájení těch podstatných věcí se ztratí a musí to po projetí toho místa znovu zdlouhavě nabíhat, takže ve finále je to jakoby se stáhl rovnou smeták) vztažmo k jejich zařízení zbytečné. Budiž pochváleni ti, kdož se ze sl. 016 GŘ o to zasadili. Díky Pavle.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
23ferdinand
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.41.14.65
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 12:33:17    Odkaz na tento příspěvek  

Spravný postup u 162.Výběh vypni topení.To je vše!Víc neřeš.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9842
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 12:41:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A japak to projíždíte s ešusy a 451, 2, vážení?
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 12:55:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn> si říkali ELITA.
Třeba se to "E" mělo číst rusky .
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 12:58:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tyjo tady se to rozjelo nevídaným způsobem
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 13:13:18    Odkaz na tento příspěvek  

Se nedivte, když jsou takovýhle skvrny na slunci
Werf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 15:18:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IC 1003
Lupěné
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8487
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 15:26:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza_par: moc díky za info o té 112, škoda, že musím být v práci. Leda by si zítra udělala ještě další "odpolední" kolečko...

PS: ad ty stahovačky a tak - přijde mi, že se tu místy až pořádá "hon na čarodějnice". Upozornit na chyby a snažit se, aby se neopakovaly je v pořádku, ale vše má své meze. Třeba já musím kolegy pochválit, stahovat druhý sběrač se už asi naučili...
Jacob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 15:39:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozdě, ale přece.

Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9844
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 15:44:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

wefr:
Pěkné foto, jen to tam kazí ta zadní zelená.

Jena:
A je to tak vůbec dobře? My přeci stahujeme po rozjezdu ten první.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Jacob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 16:11:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Odkdy je 163 073 v DKV Praha? Měl jsem za to, že jezdí pod DKV Česká Třebová.
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1093
Registrován: 8-2008

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 16:27:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkné foto, jen to tam kazí ta zadní zelená.

Naopak, ta je na tom ta nejzajímavější...!!
www.ropiky.net

Kompletní databáze všech lehkých objektů československého pohraničního opevnění z let 1936 až 1938.
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 16:41:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Téda, poslední dobou tu pěkně perlíte , asi by Vám měli vrazit do ruky mikrofon a přidělit moderátorská práva

Jinak jsem měl chvilu čas si jít natočit italku, jenomže kvůli zpožděnému osobáku se to celé během chvíle změnilo (mohl jsem mít lepší záběr), ale co... třeba bude na co vzpomínat

Video tu:
Netradiční odjezd 162.112-7 s IC1010 RegioJet + pk. 162.114-3 z Ústí nad Orlicí HiFi+HD
Audio nahrávky - http://flaizer.wgz.cz
Video - http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
Haldir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 363
Registrován: 4-2010

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 18:52:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes odpoledne mezi Libní a Malešicmea
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9845
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 19:54:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Téda, poslední dobou tu pěkně perlíte
Proč myslíte?

asi by Vám měli vrazit do ruky mikrofon a přidělit moderátorská práva
Kdepak, to by nešlo. Chybí mi k tomu alespoň 4 semestry speciální pedagogiky.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2532
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 19:54:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za ten výklad tam vzadu, ale z jednoho jsem teda úplně trotl - stahovačky. Rychloměry, nerychloměry, jednou jsem se někoho tady ptal, jaké stahovačky tedy prjíždět se zdviženým a jaké stahovat. Svorně jsem byl označen za vraha co na mašinu nemá ani lézt, že se stahuje všude. Přišlo mi to v pořádku. Ležatá p*ča - stáhni. Správná p*ča - zdvihni. A teď zase, že někde se stahuje a někde ne.
Tak jak to teda vlastně je, mohl by pro mě někdo ztratit vysvětlující slůvko?

Jestli ono není lepší to prostě všude stahovat a fertig. Bohužel, když je v tom ta problematika centrálních zdrojů kterým to škodí (a klima která kolikrát po stahovačce nenaběhne), tak by bylo dobré si v tom udělat jasno a dělat to tak, jak je nejlepší a v rámci předpisů a neohrožování případných údržbářů vedení.
Rebel Yell
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 923
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 20:10:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin 2 - souhlas
honza par - a odkud máme vědět ,že máte splněnou podmínku registrace stažení sběrače v rychloměru nebo v jiném záznam.zařízení ?
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8488
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 20:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: A je to tak vůbec dobře? My přeci stahujeme po rozjezdu ten první. - však víš jak sem to myslel. Ale když Tě vezmu za slovo, tak - i u ČD jezdí různě po ČR X fírů, kteří stahují právě ten druhý. Pokud jej tedy vůbec zvednou. Osobně v tom nevidím žádný problém...

PS: jeden takový případ jsem onehdá zaregistroval i na žluté mašince, ale páč bych nerad, aby v tom někdo zase hledal nějaký problém, tak více raději specifikovat nebudu...
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1559
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 20:56:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad stahování - nestahování:

¨U řad 162 a 362 s elektronickým rychloměrem lze dělení opatřené stahovačkou i vypínačkou projíždět se zdviženým sběračem a vypnutým trakčním proudem a topením vlaku.

Chybka výkladu. U všech HV vybavených elektronickým rychloměrem.


V poslední škole byla k tomu zase změna, stahovat nemusí 151, 162 , 350 a asi Taurus, (+ možná ještě nějaká řada), moc těch mašin ale v seznamu nebylo
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9849
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 20:59:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena:

Jojo, zaregistroval jsem taky. Výhradně na přední jezdí jistý nepřehlédnutelný kolega z Wilsonu. Na bastardu jsem ho poslední dobou zahlédl asi tak 6x a vždy přední. Každého věc. Já osobně ctím v tomto pravidlo starých dědků.

"Když vjedeš sběračem do něčeho, co ho sundá (vadný dělič, hákovnice, svorka v roli hákovnice), odsere to. Když to bude zadní, odsere to sám. Když přední, postarají se trosky i o ten zadní a jsi úplně bez."

A pak přijde otázka "Fíro, proč jsi jel místo zadního sběrače na přední?"

Rumek:
Čágo, viz mail.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8490
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 21:20:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Když to bude zadní, odsere to sám. Když přední, postarají se trosky i o ten zadní a jsi úplně bez - může být. Ale spíš bych tu výhodu v jízdě na přední v případě průseru viděl v něčem jiném (a podobně argumentovalo i pár dotyčných, s kterými sem mluvil). Přední sběrač sice dost možná poškodí i ten zadní, ale to je vše. Poškodí se mašina, nikoli výrazněji i trolej (nepočítám případy, kdy to spadne úplně a je pak jedno jak se do toho zamotáš). Snadněji se totiž spíše "složí" na střechu a nerve s sebou trolej a vše co mu přijde do cesty tak, jak ten zadní, který se spíše po najetí do překážky "vzpříčí" a co neserve lyžina, dokoná "očesaný pahýl" trčící z mašiny vzhůru...

Ale osobně jsem se žádným pokusům na toto téma nevěnoval, takže nemohu říct, kde je pravda...
372_001_8
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 528
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 21:21:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Njn, když ono se v DB s krabicema jezdi na přední. A naši fiři co kvedlaj s 372 to řeší už tak ..... . A pak co vim snad to už není jinak, tak u ČDC snad žádný předpis neřeší jízdu na P či Z.

(Příspěvek byl editován uživatelem 372_001_8.)
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 21:38:33    Odkaz na tento příspěvek  

Jena:Ale osobně jsem se žádným pokusům na toto téma nevěnoval
Já se věnuji až řešení následků a rozhodně nelze říci, že je lepší shodit přední sběrač než zadní - někdy tak a někdy jinak. Ale na střeše lokomotivy jsou i jiné dost dražší věci než sběrač - speciálně u dvousystémovek střídavý automat a indikační trafo. A ty zadním sběračem nikdy nerozbiješ, takže skoda je v desítkách tisíc. Pokud odvalíš indikační trafo, jsi hrubě nad milion. Takže na přední jen ve vyjmenovaných případech dle předpisu.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.203.121
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 21:43:16    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Prosím o vysvětlení - čemu na trakčním vedení se říká hákovnice? Pod slovem hákovnice jsem si totiž vždycky představoval historickou palnou zbraň, viz např.: http://www.husitstvi.cz/vyzbroj9.php
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9855
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 21:52:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hákovnice je bezpečnostní prvek v troleji, jistící vypnutý úsek troleje proti zapomnětlivým strojvůdcům, kteří včas nestáhnou sběrač, aby jím nepropojili napětí do vypnutého úseku. Zvednutý sběrač na ni najede a urve se dřív, než stačí propojit obě části a ohrozit v bezepčném úseku pracující zaměstnance.

Někde jsou místo toho instalovány svorky s šroubama délky cca 5cm směrem dolů od troleje. Efekty jsou téměř tytéž.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.203.121
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 22:12:53    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji za objasnění.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4932
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 22:25:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsme u těch vypínaček na bzučivkách - na syslizovaných 163 a 362 se jednoduše otočí pakeťák do I VYP a je to...
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2952
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 22:30:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drne chyba výkladu to není, co jsem zjistil to jsem napsal. Pokud je ověřovací provoz rozšířen i na další řady, tím lépe.
Ano, z textu rozšiřujicí dps na další tratě by se to opatření dalo rozšířit na všechna vozidla s elektronickým rychloměrem.
Uznávám, že v tomto nejsem v obraze, páč se mne to tak nějak netýká:-). Nikde pracovně na tuto kombinaci návěstí nenarážím.
Martin
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9860
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 22:45:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
Co bude na těch syslizovaných peršingách za zdroj stlačeného luftu? A kolik?
Hubič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 22:47:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A počkejte až poveze IC RegioJet 721.151. Ten stahovat nebude vůbec.
A to se teprv ta správná diskuze rozběhne !

Že vás to baví ...


162 RJ
162 RJ pk
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9863
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 22:51:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hubič: ?????
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4793
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 22:54:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ležatá p*ča - stáhni. Správná p*ča - zdvihni. A teď zase, že někde se stahuje a někde ne.


To jo, jenže je to ještě někdy kombinováno s návěstí "Vypni proud" a problémy jsou na světě...

Co stahovat může, co musí, co nemusí a za jakých podmínek...

Osobně považuju tyhle všechny vyjímky, podmínky a dodatky za cestu do pekel a jsem plně pro maximální zjednodušení a sjednocení. Že tato slova asi hodně lidem nic neříkají, je smutná realita.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1030
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 22:59:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Kompresory jsou maximálně jen po opravě (takže beze změny), pro nafoukání dva a pak na střídačku.
Hubič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 23:08:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je to samé jako řešit lokomotivu v závěsu nebo na postrku, či činnou a nečinnou.

Vždyť pro spoustu lidí je to tak stejné.
A přitom určitě jsou tu všichni znalí D1, D2 a ostatních předpisů souvisejících ...

Jo a je nějaký rozdíl mezi průvodčím a výpravčím ?
Jsou přece stejní a všude a když je člověk potřebuje, tak nejsou k nalezení.

ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 23:28:14    Odkaz na tento příspěvek  

Otázka pro Pány šotouše (fíři prosím nenapovídat).
Už jste viděli návěsti "VYPNI/ZAPNI PROUD " na neelektrifikované trati a kde? Foto vítáno.
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4482
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 23:35:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě, dříve například Moravské Bránice (kousek od Brna). Používané kvůli přejezdům typu VÚD a pro soupravy, vytápěné elektricky.
Andrew33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 23:37:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra: Nic lehčího tam pro ně nemáš?
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 00:07:44    Odkaz na tento příspěvek  

Andrew33: jo třeba "citrony" mezi lanem a trolejí,jsou ještě?