K-report
 

Archiv diskuse 471, 671 a 575 LG do 03. 09. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » 471, 671 a 575 LG » Archiv diskuse 471, 671 a 575 LG do 03. 09. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4573
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 20:04:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček: Na veřejných tlachárnách se nic neřeší, od toho jsou interní a soukromé komunikační kanály.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 10501
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 20:11:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domin: Upřímně, má cenu sledovat nezajímavé Elefanty? Ještě k tomu ve 14TD? Můj názor na sledovačky je kladný, rád se podívám a aktivně do jedné přispívám. Teoreticky bych ti mohl i sem nahrávat denně témeř všechny jednotky. Ale kdo to ocení? Pro fotografy jsou zajímavé sledovačky Zamračených, Brejlovců,...ale Elefantů, když je jich tolik a v podstatě všechny stejné? Já bych spíš uvítal aktuální řazení jednotek, které bude někdo aktualizovat. Když už teda, tak bych se přimluvil za sledování 451/451, kterým zvoní umíráček. A určitě bude více oceněná, než Elefanty. Páč po 451/452 mám hlad i já :-)

Tolik můj osobní názor.
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 704
Čiernohronská železnica » čHž
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1304
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 20:54:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

klidny_cestujici: můžeme zde jistě diskutovat o tom, proč něco nejde (třeba dveře), proč personál prokazatelně neinformuje pasažéry zpožděného vlaku. I když se to třeba někomu nelíbí, a proto je třeba píšícího ihned sejmout, protože tomu přece nemůže rozumět líp, než MY.
Ale nějak nechápu, proč sem dáváte odkaz na diskusní příspěvek, který je z úplně jiné oblasti. Vy jste snad expert na činnost aktivních záloh, abyste mohl posoudit, že můj příspěvek (notabene 4,5 roku starý) je nějak mimo mísu? Vy víte, čím se tam zabývám, jak dlouho a jaké s tím mám zkušenosti? Kdyžtak mi napište na mail, ať to tu neplevelíme...

Edit: když jsem si přečetl, co jsem před 4,5 lety napsal, tak jsem si uvědomil, že se v dané oblasti od té doby neudálo nic, co by můj tehdejší příspěvek učinilo neaktuálním

(Příspěvek byl editován uživatelem Dusanh.)
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4574
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 21:08:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dusanh: asi jste to nepochopil, ale já nenapadal to, že dveře nejdou (to je bezesporu špatně), ale ty kecy okolo o restartu (i proto zvýrazněno) a já nevím co ještě, aniž byste měl o činnosti zařízení potuchy.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 21:12:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: A to nejde odpustit si "kecy v peci" a proste napsat "tak to neni" nebo jeste lepe "s dvermi je to tak a tak"?
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1305
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 21:15:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik - OK. Já neměl "kecy ohledně restartu". Ano, psal jsem sice o restartu, ale to pod vlivem zde neustále omílaných informací, že na 471 je pro vyřešení toho či onoho problému potřeba provést restart, někdy i s vypnutím baterií. Takže jestli se problém dveří řeší tak, že strojvedoucí vystoupí ze soupravy a třikrát ji obejde za rituálního mumlání tajemného hesla, nemám proti tomu nejmenších námitek. Sám přitom nepotřebuji do detailu vědět, co bylo příčinou a jak se opravila. Pokud to zde ale bude někým fundovaným popsáno, rád si to přečtu a zahrnu do své "databanky" drážních informací.
Proto tedy svůj původní příspěvek z pondělí, 29. srpna 2011 - 12:49:06 opravuji na toto znění:
"... Nedivil bych se, kdyby byl vlak 10´ opožděn z důvodu provedení čehokoliv, co by činnost dveří obnovilo. ..." přičemž to slovo "nedivil" bylo míněné ve smyslu "pochopil bych"...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9400
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 21:22:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dusanh:

Hele, ty rádio Jerevane, můžeš ještě chvilku školit Penika z elefantů? Královsky se u toho bavím.

A taky jsou úžasné ty kecy o bezpečnosti. Pokud odjel bez snahy o opravu dveří, je to asi problém, ale bezpečnost byla zachována. Znalí vědí proč, blbcům to bude třeba zopáknout. Když se slušně zeptají.


(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2406
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 21:24:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Grafitti se před vyjetím zamaluje bíle a vyčistí při vhodné příležitost.
Apollo_17: Jenže,vono se to samo nezamaluje.Bude to muset "někdo zamalovat" a bude k tomu potřebovat nějakou barvu,nářadí a čas.


Ano to je ten "nepřekonatelný" problém. Všichni jsou bezradní, od generála po pěšáka...

Samozřejmě netvrdím, že do má dělat nějaké depo svévolně. To má být prostě zařazeno do korporátního image a všechna depa to mají mít jako trvalý pokyn/objednávku. To je podle mě důležitější, než kde má být na voze obdélník kterou modrou barvou.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9401
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 21:26:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rakváč:
Jak se do lesa volá, tak z něj vyběhne hajnej a některej vostřejší to holt pokropí vod boku.
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 21:34:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že tu někdo spíše školí Dusanah. Vždyť tu jasně píše, že neví proč se ty dveře neotvírají. A není zaměstnancem ČD, aby to vědět mohl nebo dokonce měl, jak se tu snažíte dokázat. Ale když se tu na tom chcete točit půl dne... tak si třeba budem dál myslet, že se ty dveře musí restartovat
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1306
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 21:35:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosimtě Drne, napiš mi, kde školím Penika z Elefantů. Děkuju.
1) x-krát jsi i ty zde psal o řešení různých problémů restartem
2) udělal jsem evidentně neodpustitelnou chybu, když jsem si dovolil domnívat se, že se (v souvislosti s ad 1) i porucha dveří dá odstranit restartem
3) ve svém předchozím příspěvku jsem vcelku jasně napsal, že si rád přečtu, o co šlo a jak se to řeší.

Myslím, že není třeba vozit se po mně za nějaké "jerevanování". Ale jestli ti to k večeru zlepší náladu, tak i já budu mít dobrý pocit, že jsem dnes, byť nepřímo, udělal někomu radost
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4575
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 21:40:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raquac: A to nejde odpustit si "kecy v peci" a proste napsat "tak to neni" nebo jeste lepe "s dvermi je to tak a tak"?

Ne, nejde si to odpustit. Tohle už tu bylo, že jsem tu psal, co a jak funguje. Od jisté doby jsem se zapřísáhl, že nic takového zde uvádět nebudu a budu se tu chovat tak, že budu pražit každého, kdo tu mele nesmysly. Vřele doporučuji to samé ostatním vůči mě - nemám s tím problém, ale budu tu "bojovat" proti každému blbci, který si nevidí do huby a snaží se tu psát o svých pseudopravdách.

Pravda, existuje cesta se tu na to vysrat úplně. To by se některým ulevilo, že by tu mohli psát kraviny. Ovšem to bych už přestal sportovat úplně.

(Příspěvek byl editován uživatelem penik.)
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1307
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 06:34:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peniku - s ohledem na můj příspěvek č. 1305 předpokládám, že tvůj příspěvek č. 4575 se mě netýká.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1361
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 07:20:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dusanh
Prostě, podle popisu závady, jen nespolehlivé kontakty na relátku. Netřeba restart.
Občas nouzově pomůže poklepání, nicméně se musí vyměnit nebo přepojit na náhradní kontakty.
Což na trati jaksi nejde.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 760
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 07:41:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Mne ta Vase metoda "boje" nepripada uplne idealni. Krome toho, ten puvodni Dusanh-uv prispevek neni tvrzeni "dvere musely byt zrestartovany". Ale kazdy mame holt "jine poradi".

Ohl: Diky, konecne neco rozumneho mezi demonstracemi "kompetenci".

Drn: Ja si ovsem nemyslim, ze tu nekdo volal do lesa, spis ze hajnej strilel uz jen tak ze zvyku jakmile nekoho zahlidne.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1362
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 08:41:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně zas připadá, že se penik nervnul celkem oprávněně, protože těch keců - furt se musí restartovat, je na ...atd, slýchám taky dost často nejen na K-r.
Bez základních znalostí věci, ale dotyčný ví, že je to počítačem, protože kdysi propadl kakanec na koleje bez počítače a nic se nekazilo.
Totéž bylo slýchat u E499.0 dál- na páře stačilo udělat xxx a teď aby člověk hledal nějaké relé.
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1308
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 09:09:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bez základních znalostí věci, ale dotyčný ví, že je to počítačem, protože kdysi propadl kakanec na koleje bez počítače a nic se nekazilo

Bez základního pochopení toho, co jsem napsal, se na to může reagovat správně jen těžko. Já jsem nenapsal, že "vím, že to bylo počítačem". Zajímavé, že někteří čtenáři to pochopili, takže chyba asi nebude na mojí straně.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1363
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 09:32:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...psal jsem sice o restartu, ale to pod vlivem zde neustále omílaných informací, že na 471 je pro vyřešení toho či onoho problému potřeba provést restart, někdy i s vypnutím baterií
Tak příště nepsat "pod vlivem" a pochopíme to i my retardovaní
Jinak je to přesně to, co jsem psal. "Když něčemu pomůžeme restartem, musí to pomoct na všechno."
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 534
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 12:51:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik sa k vzdelaniu postavil Cimrmanovsky:
Na začiatku človek vie všetko, ale vie to úplne zle. Učenie je teda vyvracanie omylu a tak na konci človek nevie vôbec nič, ale za to to vie úplne správne. Že by som to na najbližšej praxi skúsil na žiakov? Veď školstvu sa tu už príliš ublížiť nedá.

Ohl: Že sa nehanbíš, s takým nemoderným prístupom - všetko polopate neznalým vyklopíš. Tsts.
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1365
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 14:26:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

polopate neznalým vyklopíš
No, je fakt, že občas mám chuť tou lopatou provádět pochopení poklepem na poklop krku.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 14:32:25    Odkaz na tento příspěvek  

Jeffer: lepší polopatycky selským rozumem, než lopatou do hlavy i když to druhé by bylo možná účinnější. Relé by mělo být také jako 1-sepnuto, 0-vypnuto, ale i zlaté kontakty se mohou opálit.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1988
Registrován: 8-2006
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 18:50:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až tady všichni dokončíte vzájemné plácání se po zádech a ujišťování se jak ste báječní ve stylu "Všechno vím, Všechno znám - Nikdy sem nechyboval", mohl by někdo písnout info o tom, jestli se ty dveře už otvírají...?
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2758
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 14:35:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud ten dotycnej esus uz projel ONJ, tak asi jo, ne ??? V opacnym pripade stoji nekde odstaven, potazmo rozrazen do jinych (ruznobarevnych) souprav. Nebo se to necha takhle jezdit "az do odvolani ???"
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1991
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 18:52:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lehký info z provozu a zase vypadnu:

1) V sobotu ve 471.010 nahoře v jedničce se na IS tabuli nezobrazovalo vůbec nic.

2) Před chvílí na Os 9421 se ve 471.019 nahoře v jedničce na IS tabuli nezobrazovalo vůbec nic.

3) Včera sem jel v 17:54 z Masny a v zadním ešusu se mezi HoPo a Zelenčí hlášení "příští stanice Zeleneč" zopakovalo pro jistotu cca 7x, asi aby byla jistota, že to všichni slyšeli.

P.S. Jak to dnes vypadalo/vypadá na S7? Všechno v poho?
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1310
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 19:11:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Skoro se bojím napsat, že to opakování hlášení mají na svědomí různí školáci, kteří dokola mačkají tlačítko "opakování hlášení". Tedy dovoluji si domnívat se, že to tak je

Edit: vlastně mě napadá, že oni takto to hlášení dokola restartují

(Příspěvek byl editován uživatelem Dusanh.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9423
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 20:21:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dusanhe, musím tě pochválit. Právě jsi potvrdil přísloví, že "I nemistr netesař se někdy neutne." :-)

Zvýšený výskyt tohoto jevu vypozorován při návozu a svozu náctiletých fakyčů v místech sídel vzdělávacích ústavů, zvláště pak učilišť (tam mají extra blbé chovance). Můj rekord je 12x "příští stanice Hrdly", pak už jsem těm šulínkům vypnul F146.
Mihyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 884
Registrován: 8-2008

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 20:27:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: se divím, žes to vydržel 12x...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1234
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 20:44:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Po zmáčknutí onoho tlačítka to zopakuje hlášení v celém vlaku, nebo jen v příslušném voze??
Stačilo by jen v příslušném voze, ovšem jestli je to technicky možné, to netuším. Taky jsem to zkoušel 1x a funguje to

Jinak neelafantový dotaz: Na 090 v Úseku Prackovice - Ústí je nějaká výluka, nebo co se tam děje? Že všechny elfoše přijíždí odtamtud 10 - 15 minut zpožděné a směrem TAM jezdí všechny na čas. Už to je několik dnů a vzhledem k denní době bych to viděl i na nepřetržitku. Dík za info.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5541
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 15:04:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libeňské trosky v nové sestavě míří na místo činu. Vlaky 8841/50.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2380
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 14:58:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od jisté doby jsem se zapřísáhl, že nic takového zde uvádět nebudu a budu se tu chovat tak, že budu pražit každého, kdo tu mele nesmysly.

Můžu vědět proč ?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9424
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 20:04:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po zmáčknutí onoho tlačítka to zopakuje hlášení v celém vlaku, nebo jen v příslušném voze??
Všude, i u mne, což mne sejří.

Na 090 v Úseku Prackovice - Ústí je nějaká výluka, nebo co se tam děje?
Nepřetržitá výluka 1. TK v úseku Ústí Jih - Prackovice. Sanace opěrných zdí za Vaňovem a v zastávce Dolní Zálezly.

se divím, žes to vydržel 12x...
Co jsem asi tak mohl dělat, když jsem seděl na 471002, kde to hlášení nejde pro stanoviště tlumit, jen vypnout jističem?
Mihyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 896
Registrován: 8-2008

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 20:38:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: mno já bych prskal už po čtvrtém přehrání...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9427
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 20:41:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mihyl:
Tak si prskej.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1240
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 21:01:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:Dík! Všiml jsem si, že jsou na zastávkách jakési informace o výlukách (o této výluce), ale s rozmezím konání 28.8. - 12.8. + 13.8. s jiným časem, tak jestli u SŽDC jde kalendář pozpátku
Kvůli sanaci svahu byla už někdy na jaře, jak tam dělali zábrany z pražců, které podle rýhy vypadají na Lovosice město - Lovosice po vykolejení nákladního vlaku.
Martyk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.230.152.29
Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 13:21:48    Odkaz na tento příspěvek  

Většiny ešusů se to týká taky.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9430
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 15:41:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martyk:
proč Č.ráci na Dráze

Pár facek by bodlo, že?
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2773
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 17:22:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spis by zaslouzil vyrobce tech WC. A u CD (mozna) ten, kdo to prevzal. Pokud teda politika neni takova, ze berem vsechno jak to je.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Mádl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.229.83.205
Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 18:15:12    Odkaz na tento příspěvek  

Právem se domnívám, že WC navštěvují někteří cestující s jitým záměrem. A to tím, že WC po sobě zanechají v takovém stavu, aby se to dalšímu návštěvníkovi onoho WC nelíbilo. Není možné, aby ve stejném úseku byla nachcaná mísa, která díky svému množství na nerovnostech dopravní cesty šplouchá a přebytek jde na podlahu. Tedy, cestující záměrně nespláchne. Zrovnatak, jako nacpat do mísy cokoliv, hlavně aby to sání nebralo. O sraní mimo mísu ani komentovat nehodlám.
U Jančury budou zajisté ti nejvzornější cestující, kteří budou chtít jet hlavně levněji. Těším se na to.
Martyk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.230.152.29
Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 18:55:48    Odkaz na tento příspěvek  

Protože to je nastavením těch hajzlíků. DB mají stejnej Liebherr, jako maj Č... na Dráze v Ampz. Problém je právě v těch Č... co sou zodpovědný za neúdržbu, kterou ty šroty trpí. Je to jenom v nastavení. Č... na Dráze to totiž maj nastavený tak, že se to jednopduše nejenom nestihne spláchnout, vono to ani nestihne vodtýct, jak rychle se ten vodpadní ventil zavře. Tenhle problém je naprosto bez diskuze chyba údržby, proto Čů.. na Dráze. Cokoli se tejká osobních vozů a jejich údržby totiž vede k jednozančnýmu závěru - zkratka ČD znamená Čů... na Dráze. Pokud se vaší slavný firmě povede něco jakž takž dobrýho koupit, tak to velice rychle zkurví katastrofální antiúdržbou. Když vezmu jenom ty Ampz, tak ve všech interiér vrže, píská anebo drnčí, otevžení dveří z představku do salónu je operace obtížností přeshující dolování ježka z klece. A to jsou ty nej vozy, který tadle bezedná černá díra na peníze nakoupila. Co se rekonstrukcí osobních vozů tejká, tak zase nelze říct, než Čů... na Dráze nebo něco horšího.

ČD je prostě zločinecká organizace, kterou je třeba zlikvidovat. Kdo někdy jel vlakem ve Velký Británii ví, o čem mluvím.
Martyk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.230.152.29
Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 19:01:19    Odkaz na tento příspěvek  

Úplně stejně to platí i o DB, ÖBB, PKP atd atd. Zločinecký organizace všecko bez výjimky.
Mádl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.229.83.205
Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 19:03:44    Odkaz na tento příspěvek  

Martyk : Heleďte, vy mi taky připadáte jako Č... , zaměstnanec ČD.
Martyk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.230.152.29
Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 19:33:42    Odkaz na tento příspěvek  

Už z povahy slova čů..k je jasný, že tak jako si já můlžu o ČD myslet, že jsou to čů..ci, tak si to kdokoli může myslet o mně. Ale fakta je třeba uvýst na pravou míru - zaměnstanec nejsem.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9437
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 19:41:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent:
Nechápu, o co vám jde. WC splachuje, přesto je za cestu do Prahy nachcaná mísa jak píše Mádl. Někdy tam je i nadílka barvy hnědé. Cítím smrad, jdu tam, vidím, jak je to rozcintané i na podlaze. Stisknu tlačítko, proběhne regulerní spláchnutí, které musím opakovat cca 3x, aby se odsálo vše až do normálního stavu hladiny.

Co chcete víc, než aby WC fungovalo? Je třeba ještě naiństalovat do rozhlasu specielní pobídku pro WC prostory, třeba "Koukej po sobě spláchnout, prasátko."


Martyk:
uvýst, jo?

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5543
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 19:41:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martyk: tak si to kdokoli může myslet o mně

Ano, já si to myslím.
Netvrdím, že nemůžeš mít v něčem pravdu, ale co je moc, to je moc.

Drn: Jemu nejde o bordel po cestujících, jemu jde o špatnou funkci splachování. Já jsem to pochopil tak, že zkrátka u ČD jsou ty samé hajzlíky jako u DB, ale nastavené trochu jinak, což nemůžu potvrdit ani vyvrátit. Dejme tomu, že může mít pravdu, ale ten styl se mi hrubě nelíbí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zapa.)
Mádl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.229.83.205
Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 20:03:37    Odkaz na tento příspěvek  

Zapa : Ne, nejde o bordel cestujících. Jde o záměr. Špatná funkce splachování? Buď jde a nebo nejde. Nic mezi tím jsem nezažil. Tedy buď zmačknete a nebo nezmačknete.
Jako jsem zažil v Úholičkách dobytka penzistu, jak vypochodoval z lesíka, dupajíc o zem, protože mněl nabalený boty bahnem.
To bahno jsem potom našel umývadle na WC. Pán se vůbec neobtěžoval ...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5544
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 20:14:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mádl: Ne, nejde o bordel cestujících. Jde o záměr. Špatná funkce splachování? Buď jde a nebo nejde. Nic mezi tím jsem nezažil.

Já se právě obávám, že mu jde právě o tu "polovičatost". Přiznám se, že jsem splachováni nikdy podrobně nestudoval, resp. jsem nezkoumal jestli se vrátilo 1,5% hovna od předešlého konajícího, ale co si tak vybavuju, tak většinou to je po spláchnutí "čisté". To čisté dávám do uvozovek proto, protože nikdy to 100% čisté nebude. To by tam za každým musela stát hajzlbába a dezinfikovat to.
Znovu ale opakuju, že někde chyba mohla nastat, jenže to se asi tady nadáváním do Čů...ů nevyřeší.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 20:22:27    Odkaz na tento příspěvek  

Chtělo by to peněžní automaty za použití WC? (cca 10Kč za použití)
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1243
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 20:34:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda nevím, ale "hajzlík" u elefantu a nejen jeho s vaku systémem jsem použil už hezky párkrát a vždy to bylo čisté. Na nějakou hrůzu jsem nenarazil ani na klasickým wc, pokud pominu, že netekla voda na ruce, nebo umývadlo je tak malé, že se v něm umýt ruce stejně nedají. (u některého Bčka).
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 5-2010

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 20:45:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám pocit, že někteří pánové v 471 používají umyvadlo jako pisoár.Ne jednou se mi stalo, že z toho vycházel pach moči.Nebo někteří se prostě vymočí do rohu té malé místnůstky, což jde po návětěvě takového člověka vidět. Proč to dělají? Těžko říci...:-(

A se samotnými toaletami.Vykuové toalety vyrábí více firem.Jako nejlepší se mi zdají ty, co nakupují ŽOS Vrútky, a instalují je do vozů Armpee, Beer(novější),Ampeer,Bmpeer.Bohužel už nevím jaké značky tyto toalety jsou.
Bohužel, někteří lidé se ještě neprobudili z let minulých...
Dlouhá_trakce
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 20:47:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

WC diskuze no coment. To se zde nevyřeší buď se lidi naučíá používat tlačítko na spláchnutí nebo se to na wc v mezipatrech bude plnit a při houpavé cestě po kolejích se to bude rozlévat po podlaze. Inu pro některé cestující záhada typu. "Kde je ten pedál na umyvadlo a na spláchnutí?"
MHD a vlaky fotoweb: http://doprava-cr.webnode.cz/
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1244
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 20:55:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dlouhá_trakce: to jó.
Fiqwert:Asi se jim nechce kvůli "vymočení" obětovat vodu z nádrže na spláchnutí a rychle plnit tu odpadní. No ale správné řešení to samozřejmě není.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2385
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 21:12:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT: Jo,to bude ono

On chčije do umyvadla nebo do rohu,aby ušetřil vodu dráze.

To znáš z domova ? Teda ty jsi fakt expert.Víc takových studentů tak musí pedagogové na vaší VŠ mít snad svatozář..
Jardacerny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 5-2011

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 21:16:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby někdo hledal zbytek z havarované jednotky,tak je mezi vraky..na ONJ

6494+6495 nejkrásnější tramvajová souprava světa.Čest její památce
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1245
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 21:29:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: nemám to od nikud, ale když takhle použiju WC 2x - 3x, tak mám špatný pocit, že jsem vycintal vodu a naplnil odpadní nádrž.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2387
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 21:51:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak takovým pocitem (který mívám i já) tedy rozhodně běžný návštěvník WC ve vlaku netrpí-onehdy jsem to pozoroval ve velkoprostoru a WC se za dvouhodinovou cestu prakticky nezastavilo.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 31.170.160.95
Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 21:59:50    Odkaz na tento příspěvek  

Jak je to dlouho, co se tu banda úchyláků rochnila v hajzlech? A už je to tu znova!
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2777
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 22:01:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drne, neber to zas tak osobne, rejpalu a magoru tady bude vzdycky dost... Takze jen strucne: Pokud je to slendrian vyrobce (to ale pochybuju, i kdyz...) pak se divim, ze takovy vozidlo bylo vubec prevzato. Asi ten hajzlik nikdo nevyzkousel.

PPokud je to slendrian drahy, pak je to proto, ze se to povazuje za bezudrzbove, anebo se na to sere, i kdyz to tak bezudrzbove neni, chjo...

Mam alergii na slovo bezudrzbovy.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1246
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 22:07:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: to máte pravdu, když jsem jel ešusem z Prahy až do Žernosek, byl jsem ve vložáku v mezipatře a je fakt, že to WC se "nezastavilo", jak bylo navštěvované.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1377
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 22:30:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To, jestli WC nevypadá tak, jak by mělo, je z většiny způsobeno nefunkčností cestujících, nikoli údržbou nebo výrobcem.
Do nastaveného cyklu údržba nijak nezasahuje.

Před nějakým časem jsem šel na WC ihned po velmi pěstěné a při penězích vypadající dámě. V míse trůnil kakanec jak had.
Podotýkám, že to bylo WC typu - hnědko:hop na koleje.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5545
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 23:00:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jardacerny: Kdyby někdo hledal zbytek z havarované jednotky,tak je mezi vraky..na ONJ

Jen přemýšlím, z které havarované jednotky to má být. Pokud je myšleno z té 003, tak ta jezdí s motorákem 002.

host: Jak je to dlouho, co se tu banda úchyláků rochnila v hajzlech? A už je to tu znova!

A vadí to něčemu? Na jídelní vozy a hospody tu vlákna jsou, tak tady se teď debatuje o opačné straně trávícího ústrojí.