K-report
 

Archiv diskuse 471, 671 a 575 LG do 14. 04. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » 471, 671 a 575 LG » Archiv diskuse 471, 671 a 575 LG do 14. 04. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4489
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 17:16:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: popisovaná topologie platí pro NVL a tedy nikoliv pro 471.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2202
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 17:19:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej - tak jak to teda je... Ja 471 moc neznam, byl jsem na tom dvakrat a jeste akorat v linym koute. Krom toho uz je to i nejakej ten patek nazad.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 21:14:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Faigja_162: já neřekl že 063 půl roku nejezdila, jen že jsem jí půl roku neviděl, mohla jezdit kdekoliv i tady, ale prostě jsem ten den zrovna nejel. To by se asi moc nevyplatilo, kdyby půl roku nejezdila, to by musela dopadnout jako 005.

Dneska jsem jel zpátky s 007 a byla v pohodě, dokonce i rozhlas na LIVE hlášení fungoval.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4490
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 21:43:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: na 471 je WTB a ta má uzel na každém voze.

Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.32.70.160
Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 23:33:54    Odkaz na tento příspěvek  

jů:"Tenhle výlupek je čecháček jak poleno někde z Žabovřesk či Žernosek apod."
Drn:"Hele, Jůhele, když už chceš bejt vtipnej (že by chacharáček?), aspoň jukni na atlas mapy a nedělej ze sebe trotla."

Trotla ze sebe děláš ty. Obojí jsou v Čechách, žádné na Moravě či Slezsku. Sklidni hormon.
Ohl mu to napsal oprávněně.
Zajímavé, že už má po maturitě, ač ještě neovládá pravopis základní školy. Nejspíše bude mít do měsíce i diplom "ze z Plzně".
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 23:36:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jů: z češtiny určitě ne, to můžete být v klidu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8616
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 07:58:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jůhele, nepřeháněj to s těmi radami o hormonech, husy jsme spolu nepásli. Radši se vrať k tématu, Žabívřesku. ;-)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4491
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 08:57:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jů: Trotla ze sebe děláš ty. Obojí jsou v Čechách, žádné na Moravě či Slezsku.
Vážně...? Ani v Brně žádné Žabovřesky nejsou...?

Sklidni hormon.
To jako má tím klidněním poshánět rozptýlený hormon dohormady...?
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4433
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 09:25:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ti, kteří mají problémy s mateřským jazykem i po škole, může jejich problém vyřešit nástedující stránka.
Mechanik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 1-2010
Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 10:42:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik

Mimochodem - velká pochvala za úpravu IS na 814 PJ Vršovice na výluku Skochovice-Jílové
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4434
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 11:14:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mechanik: díky. Sice to sem nepatří, ale díky použití stejné db pro vršovické 954, kde je problém ještě horší, kdy při řízení z 854 nelze ovládat IS (zatím), tak tam je to skoro nutnost, aby byl fíra bez starostí. A jelikož jsem si db onehdá připravil, tak jsme ji rovnou použil i pro tuto akci pro 814/914. Ovšem díky nepatří jen mě. Já sice připravil data, ale tu druhou polovinu úkolu zvládli kolegové ve vršovicích, kdy data roznesli na vozidla - to je neméně důležitý úkol, kdy jeden bez druhé vychází vniveč - velice dobrá spolupráce (i s PJ KO a PP MB).
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 14:41:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: dobrá stránka, to určitě někdy použiju.

Ale to mé "blýzkat se" nebylo vůbec tím, že bych nevěděl jak to má být, ale tím, že jsem psal rychlejš, než myslel. Pak jsem se sám divil co jsem napsal.
830_209
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 17:14:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V piatok, by mala ísť LUCIA na R 763 do Košíc na otváranie Katky a v nedeľu, by sa mala vrátiť na os 7808 do Ružomberka a odtiaľ sv do Žiliny.

Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.32.70.160
Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 18:13:50    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej, on je dost značný rozdíl mezi Žabovřesky jako obec a Brno Žabovřesky jako místní částí, totéž Slatina / Brno Slatina.

Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.32.70.160
Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 18:35:49    Odkaz na tento příspěvek  

Drn:"Jůhele, nepřeháněj to s těmi radami o hormonech, husy jsme spolu nepásli."

Hele, máš pravdu. Když já pásl husy na vsi u babičky, ty jsi ještě zdaleka nebyl ani v plánu pětiletky.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8622
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 18:36:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jů:
No vidíš, tak se tím řiď.
Montas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 18:52:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak zítra převoz 471070 do Prahy
Eisenbahnmann
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.248.248.129
Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 20:22:35    Odkaz na tento příspěvek  

471 032 + 071 031 + 971 037 ve Třebové směr Praha
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 20:32:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Zdravím, jaké stroje jste měl dnes??
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8626
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 20:41:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT:
Těbůh.
Měl jsem dopoledne Opel Astra Caravan 1,6 a pak jsem ještě odpoledne výběhem kousek popojel se strojem Yamaha XV1100, teda jestli se to počítá. :-D
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 21:44:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: aha, takže slonící dneska žádní :-)
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2063
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 22:16:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak zítra převoz 471070 do Prahy

Které čísla byly vůbec letos nově dodány?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4493
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 22:30:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jů: on je dost značný rozdíl mezi Žabovřesky jako obec a Brno Žabovřesky jako místní částí
Jo, to je - nedivil bych se, kdyby ty brněnské měly víc obyvatel, než všechny ty samostatné obce dohromady. Jinak neboj, o těch nad Ohří vím taky, kdysi jsem tam motal na chmelu.

Chápu Tě správně, že odteď nesmím říkat, že jsem z Vršovic, ale musím říkat z Prahy-Vršovic, protože ty Jediné Správné Samostatné Vršovice jsou buď zas na té Ohři, nebo u Opavy...?

Přitom ty pražské Vršovice kdysi byly rovněž samostatnou obcí a u těch brněnských Žabovřesk to lze předpokládat jakbysmet.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8637
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 23:00:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT:
Ani zítra. Až popozítří :-)

Hajnej:
Motal nohama? :-D

Cousere, ty se už taky nauč česky. :-Q

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2064
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 23:27:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Píšu tak, jak mi zobák narost a vůbec se za to nestydím. :-p
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8638
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 23:53:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No právě. Koukám, že ti narost hodně nakřivo, Ransdorf hadr. Ale jak k tomu přijde rodný jazyk? ;-)
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2065
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 23:55:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já někde tvrdím, že čeština je můj rodný jazyk? Btw ty taky nepíšeš 100% česky, takže bych se tady jazykem moc neoháněl.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2066
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 00:45:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A než někdo odpoví na mou otázku - vyšel nový Škodovák, kde je popsáno, jak budou vybaveny "675" pro Ukrajinu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8642
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 10:11:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

G_c:
To nepíšu, ale udělat tři hrubky v jedné krátké větě nedokážu. (Které čísla byly vůbec letos nově dodány?)
Jestli jsi ale naturalizovaný cizinec, pak se ti omlouvám.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3015
Registrován: 2-2006
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 12:14:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Jiný kraj, jiný mrav.

A jé, zase byl ve vlaku nějakej ten aktivní kokůtek a zavolal to médiím -> viz tady.

Nějakej, takovej, správnej, ... -> to také není úplně spisovně.

A nejlepší je, když někdo řekne, přijedu dýl. Tak to už nevím, která bije.

(Příspěvek byl editován uživatelem Semolina.)
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2068
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 12:34:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A odpověď na mou otázku stále nikde.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4435
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 12:58:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stačí počítat. Měla by na to stačit jedna ruka nebo noha - dle libosti - a trocha důvtipu.

Nebuďte línej a začněte hledat. Já tu vše našel. Ono je lepší týden čekat, než 5 minut hledat.

(Příspěvek byl editován uživatelem penik.)
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 12:59:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Semolina: přijedu dýl
Ano, jsou lidi (zajména na moravě, kterým to rve uši a nerozumí tomu), ale myslím, že na Severu to říkáme běžně. Takových slov závislých na dialektu a místě je plno, např. v Lounech říkají místo "mýt si vlasy" "prát hlavu" :-)

Nebo když se na Moravě zeptám "odkud", nebo "kam", tak nerozumí. Musí se "zkama" a "kde".
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8644
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 13:59:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT:
Když oni hoši nedokážou asi rozlišit nářečové prvky, nebo nespisovnou řeč a obraty od jasných hrubek. A myslí si, že tím to své prznění češtiny omluví.

Mně třeba taky rve uši kay vališ?, s tadyma, s tama, s kama, okurek a jiné moravské speciality. Ale nenapadám to, páč vím, že tak mluví od narození.

Nicméně perla "Které čísla byly vůbec letos nově dodány?" je skutečně na ránu. Takhle mluví česky snad jen hotentot, nebo právě přistěhovalý cizinec, co se češtinu teprv učí.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2069
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 13:59:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Ano, levou rukou na mobilu jsem klikal a bohužel nenašel - holt na pididispleji mobilu to nejde tak snadno jak u PC. Ale jasně, někteří místo aby rovnou odpověděli jednou cifrou, radši budou prudit. Přeji vám hodně zdraví, ať neskončíte ve špitálu jako já...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8645
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 14:01:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

holt na pididispleji mobilu to nejde tak snadno jak u PC
Kup si HTC HD2 nebo klon. Tam to najdeš líp.

Jiný kraj, jiný mrav
Ona se v jiných krajích této země neučí min. 10 let spisovná čeština bez hrubek?

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2070
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 14:02:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Tak se stavte někdy na Prajzskou... tam budete dávat ránu každému, koho potkáte. :-) A doufám, že můj příspěvek 2069 vám vysvětlí, proč píšu s chybami a překlepy. Holt ne vždy je to takové, jak si vy myslíte, ale může to mít i jiné důvody...
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2071
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 14:04:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kup si HTC HD2 nebo klon. Tam to najdeš líp.

Ano, tato rada mi teď hodně pomůže... příště si před odvozem do nemocnice napřed začnu shánět nový telefon. :-D
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 14:11:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser: Hev nam rozdavat rany? Ten pjerun by musel byt jebly do palice, aby tu vubec lez a eště k temu cosik rozumoval...

Drn: Když už jsme u tych hrubek, oni v Práglu češtinu taky neučí? Co zapnu TV, tak slyším jakusik patlaninu, ale čeština to teda není, alespoň ne ta spisovná. Chápu že Pražáci Prajzákam nerozumí, jenže my Pražákům rozumět musíme, nic jiného nezbývá...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8647
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 14:12:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

G_c:
Výše jste psal, že píšete jak vám zobák narost a vůbec se za to nestydíte, tak trochu nechápu teď výmluvy na stav. Nicméně přeji brzké uzdravení.

P.S. Na Hlučínsku jsem nikdy nebyl, ale jelikož jsem vojančil v Bohumíně, kde je taky dialekt dost odlišný, a nikdy jsem tam nezaznamenal takové zběsilosti, krom odlišností daných nářečím, neberu prajzštinu za důvod té zběsilosti, jako jste napsal.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8648
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 14:14:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumcajs:
Máš smůlu, nejsem Pražák, nebudu za ně hovořit. Já od začátku píšu o jasných hrubkách, ne o odlišnostech a dalších tvarech vyplývajících z nářečí.
Taky mne podceňuješ. Musel bys trochu přitlačit na té prajzštině, abych ztratil nit, zatím ti bez problémům rozumím.

"Bohumínština" a "ostravština" se zas tak neliší.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2072
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 14:19:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Já narážel na to, že jsem to napsal tak, jak bych to hovorově řekl. Leč díky psaní na dotykovém mobilu a T9 jsem tam měl i překlepy. Beru, omlouvám, se. Ale příště by to chtělo taky trochu tolerance, protože nikdy člověk neví, z jakého důvodu to ten na druhé straně tak napsal.

Jo a uzdravení - zítra bych měl být doma, dnes mám jen napíchanou celou ruku a nepohnu s ní. ;-)

Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.32.70.160
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 14:24:51    Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo:"Nebo když se na Moravě zeptám "odkud", nebo "kam", tak nerozumí. Musí se "zkama" a "kde"."
Kecáš! Rozumí dobře, spisovně líp než ty. Naopak:
"Zkudytysi? Kajdeš?", vychrlí na tebe a čumíš ty, Trs se drobet orientuje, bo byl chvilu v Bogumině.

George_couser, proč na Prajsku(fone) dávat rány?

Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.32.70.160
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 14:38:49    Odkaz na tento příspěvek  

Drn:"Bohumínština" a "ostravština" se zas tak neliší.

Ostravština konči za Hrušovem a od Vrbice na vychod si už na "goroli" (Šlonsk až po Mosty za tunelem) a tam se mluvi "po našimu" a to je rozdil oproti Ostravštině. Prajzacky se zase mluvi od Hlučina na zapad a u Odersbergu se to stoči na jih se zasahem až k Budišovu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8649
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 14:44:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proč na Prajsku(fone) dávat rány
To někdo vyparafrázoval z mého vyjádření, že takové mršení češtiny, jaké předvedl George_couser-2063, je na ránu.

Jo, Trs byl chvilu v Bogumině. Jen pulrok, takže v poho i s bodakem v dupě.

Náhodou, mně se kratkozobačtina líbila.

Ščur do ryny.....Čumíš jak nevěřící Tomáš?

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 14:49:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jů: Upřesním:
1, prajzsky (popř. prajsky)
2, Prajzská, nebo-li Hlučínsko je cca od Opavy do řeky opavy ku hranicím až po Odru, tzn. Antošovice jsou stále na Prajzské, ač už se spíš tlačí do Ostravy. Od řeky na jih jsou Cisaraci, ti nemají se zdejší řečí a návyky pranic společného (kdysi nás neoddělovala pouze řeka, ale i státní hranice mezi RakUh a Pruskem (byli jmse Prusové - proto Prajzsko).
3, Po našimu se mluví hlavně okolí Třince po Jablunkov, Bohumín je Bohumín, Kraviná je Karvina a Ostrava je Ostrava (ač rozdíly nejsou až tak patrném jen do ostrosti "ř" a síly "slušných" vulgarismů.
4, Ač se Prajžština co by specifické nářečí (spíš bych řek jazyk) zdá být jen jedna, ve zkutečnosti se může lišit vesnice od vesnice, asi tak jako Ešusy jsou jen jedny, ale každá série je jiná a dnes lze potkat soupravy (jednotky) složené co vůz, to jiná série.

Tímto by se mohla debata o nářečí a jazycích ukončit, jsme přece jen na železničním fóru

Ad Drn, Nevím odkud jsi, taky jsem nenarážel přímo na tebe. Jen ten výraz o spisovné češtině mě pokaždé namíchne. Apropo nejspisovnější češtinu v jazyce zcela hovorovém bych asi našel v oblasti Hrubého Jeseníku (ale to jen můj pocit).
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8650
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 14:56:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kurva, Rumcajs. NEJDE o SPISOVNOU češtinu, ale o ty hrubky v té nespisovné, kterou se tu píše.

Když napíšu (nebrat na sebe): "Ty si ale vipatlanej pytomec." Je to nespisovně i s hrubkama, ale když napíšu "Ty si ale vypatlanej pitomec." je to jen nespisovně, a to mi neva. Taky tak píšu. Už chápeš?

Jinak já jsem rozenej českostředohořák, čti sudeťák.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)

Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.32.70.160
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 15:07:11    Odkaz na tento příspěvek  

Drn:"Ščur do ryny.....Čumíš jak nevěřící Tomáš?"

Fakt jsi tam nebyl dlouho. Chybí ti sloveso.
Gapiš jak ščur do ryny = čumíš jako potkan do okapu.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1002
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 15:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prajžština co by specifické nářečí
Tak tu pravou-německopolskočeskou- už jsem dlouho neslyšel. Snad nějací důchodci tak ještě mluví, ale ti už asi slonem z Opavy(ať jsme v tématu) nejezdí, že by se dala slyšet na veřejnosti.
Ono i to "ponašimu" kolem GONAPu silně ustupuje, mladí už spíš spíkujou Nova ckými výrazy...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8652
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 15:26:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jů:

Nechybí, jsou tam ty tečky, jde jen o zkratku na co reaguju. Já jsem při překladu čerpal odtud. Najdeš asi v půlce strany.
Ty uvádíš doslovný překlad.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1004
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 15:40:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jedna aktuální nářeční starší hymna od Nohavici.

A v tématu-do Vítkovic se jezdilo slonem:-)
Bewek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 12-2008
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 15:48:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes další elefant přes Choceň.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1977
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 16:13:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Rumcajs: ve zkutečnosti se může lišit vesnice od vesnice
S tím bych souhlasil. Já bych to napsal takto: Hev nam rozdavač rany? Ten pjerun by mušeu byč jebly do palice, aby tu vubec lez a eščě k temu cošik rozumovau... (koncovkové u je někde na pomezí l a u).
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.

Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.32.70.160
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 16:19:51    Odkaz na tento příspěvek  

Drn:"Nechybí, jsou tam ty tečky, jde jen o zkratku na co reaguju. Já jsem při překladu čerpal odtud. Najdeš asi v půlce strany.
Ty uvádíš doslovný překlad."

Ale chybí! Zase se jenom blbě vykrucuješ. Tam je to i se slovesem a doslovně:"Čumiš jak ščur do ryny. (Hlediš jako nevěřici Tomaš)" Tvoje tečky "za" nemohou nadradit, co patří "před".
A významově je to tak, jak je to tam napsáno.
Doslovný překlad jsem tu hodil, aby i litoměřičtí čecháčci pochopili, z čeho se to významově odvodilo.
Opavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 16:40:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prajzacky se zase mluvi od Hlučina na zapad a u Odersbergu se to stoči na jih se zasahem až k Budišovu.

jů: S tím Budišovem bych byl opatrný, já bych řekl, že jižní "hranice" prajzké je silnice I/11. V sobotu jsem byl totiž na fotbalu v Budišově a když jsem chtěl "šnyta", že jsem autem, tak na mě čuměl jako když Drn četl slovo "šnyt" a nevěděl co to je.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4436
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 17:16:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser: velice dobrý důvod.
K čemu je dobrý internet v mobilu, když na něm není nic vidět?

Berte to jak chcete. Jako Vy mě berete za prudiče, já Vás beru za lenocha si něco najít. Prudič jsem a velice rád jím zůstanu.
Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 12-2008

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 17:20:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, diskuze o elefantech jak víno..
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8653
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 17:32:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jů:
Jéžíšmarjá no tak jsem to neopsal celé a doplnil tečky. Jestli ti jde jen o tohle, tak tedy přiznávám chybu, na obsah překladu to má ale stejný vliv jako perioda Kr. Kočí na vývoj vojenské situace v Libyi.
A s těmi čecháčky zase provokuješ ty, prajzáčku. Zde je to bráno pejorativně, jestli víš, co ten výraz znamená. Tak taky zklidni hormon.

Ono je vůbec úžasně statečné machrovat na většinu národa tím, že nerozumí řeči aplikované u celého nulanulaprd procenta obyvatel státu žijících na pár čtverečních kilometrech Kraika hulczyńskego.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2077
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 17:46:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K čemu je dobrý internet v mobilu

Zkus hádat... až budeš ležet ve špitálu a nudit se, tak ten mobil začneš používat i k věcem, na které není primárně určen. Ale jasně, chápu - sytý hladovému nevěří...

Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.32.70.160
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 18:06:02    Odkaz na tento příspěvek  

Drn, proč vnucuješ někomu domovenku na místo, odkud není? Protože opět dostalo na prdel tvoje ego, jak umíš guvno a neporadíš si se zařazením oponenta do místopisu. Ne, opravdu nejsem Prajzák, ikdyž mám kraj proježděný na kole hodně dávno. Ono je všeobecně vidno, že svoje chabé znalosti si spíše implementoval rektálně. Žebys byl absolventem zabezpečováckého učňáku v Teplicích? Nebo dokonce nedejbože děčínského ústavu? To by pak úzkou modrogumní jednostrannost a omezenost vysvětlovalo.