K-report
 

Archiv diskuse Student Agency do 16. 08. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Autobusy a trolejbusy » Student Agency » Archiv diskuse Student Agency do 16. 08. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 23:22:24    Odkaz na tento příspěvek  

124-127 to zatím nikdo neví, teď se budou točit kde budou třeba, až dorazí všechny Pb tak se někam přidělí
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6509
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 08:00:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory: ale kolik by pak stalo jízdne az do Varu, kdyz by se jelo do Ch za 100 cca. Nemluve o delsi ceste. Akv takto jezdi (ale stavi i jinde nez v Ch a jede pres 3 hodiny) a pochybuji, ze takto nekdo jezdi relaci Kv-Pha.
Fotky na MHDFOTO iDnes.cz můj BLOG
Říkejte mi MMM
Swing it high, swing it low, swing it everywhere you go!
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 09:36:07    Odkaz na tento příspěvek  

Do KV by to muselo zůstat na 110/150 a jízdní doba se zastávkou navíc pouze v Chomutově by byla 2:45h. Kilometrově je to delší o 15 kilometrů, což nejsou tak moc velké náklady a dá se předpokládat, že by jeli lidi i z Chomutova do Varů. Ale to byla jen spekulace díky včerejší situaci. :-)
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 09:48:17    Odkaz na tento příspěvek  

Zdenda999: Dnes v 10:00 z Brna 134, ta v tom seznamu není
Goldfinger: A číslo budu nevíš náhodou? (Pokud máš kreditku, uvidíš ho při přihlášení a rozkliknutí lupy u cesty)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1351
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 09:54:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Goldfinger: taky mě to napadlo, co to časem udělá s těmi monitory...a marketingově - až sem tam nějaký monitor nepůjde (třeba zničen i cestujícím), bude to pro některé cestující silný důvod si stěžovat, že SA slibuje a na jeho sedadle nesplnila...to nemá být ani náhodou kritika SA, ale myslím, že svým způsobem až ty busy nebudou funglovky, že si zadělávají na dost stížností...
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 11:31:09    Odkaz na tento příspěvek  

Ty monitory to snad zvládnou, jsou dělaný na kodrcání, a snad to budou i stewardky hlídat (a spolucestující taky). Žlty expres je má taky a zatím fungují, FTL je má v Bově a Magiq snad poví jak jsou na tom. Zbytek je o lidech, někteří si vždycky něco najdou, někteří zase přehlídnou víc než dost. SA má taky na svých www psáno, že servis není plně garantován, protože se jedná jen o techniku a ta občas selže. Jsou věci, který i mě štvou, ač já sám mám SA rád. Třeba autobus 55 - na spustě míst lepící páska Solbus a ubrousky jako oprava interieru, 79 ubrousky nacpané do výdechů klimatizace, protože jimi prý teče, většina řidičů neschopných vzít kousek něčeho a utřít hranu kufru při výstupu či nástupu pokud prší,... to jsou věci, které pokud přetrvávají delší dobu mě štvou, že mi nebude z nějakýho důvodu fungovat monitor, to by mi na vnitro lince osobně vůbec nevadilo.
Dopravce
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2210
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 11:55:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Popravdě sem moc nelezu, ale dnes jsem udělal vyjímku, abych se podíval, zda tu není někde fotka nového Volvo-Irizaru, jen tak na pokochání oka.Sice fotka nikde, ale keců(opravdu věcných 0) jsem se tu dočetl opravdu mnoho. Z mnohých mám pocit, že by jste nejraději starej vrakoidní Český národní, nebo Čebus,nebo s totálníma plečkama já pamatuju i Tourbus mezi Brnem a Prahou, kde nejlepším strojem byla Karosa C 735(koupená národňákem jako nová). To by jste si asi pěkně chrochtali.
Jinak podle přezdívek jsem si všimnul,že ti co dělají u nějakého dopravce,nedej bože přímo u Studáka sem ani nelezou,nebo nepíšou.Radši,no nedivím se jim.
Tak zbytek zdejšího odbornictva by se třeba mohl odborně uklidnit, nebo si zajít na pár dní k nějakému dopravci si to zkusit, aby pak mohl honit rozumama,nebo by mohl admin toto tady zavřít a myslím,že by tím udělal většině docela radost.
A já se pak divím, proč majitelé dopravních firem nemají lidí,kteří mají práci jako hoby rádi.Když to tady čtu, se jim ani nedivím
je lepší zapalovat světla, než proklínat tmu
Toompoop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 12:28:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro dispecer: jo ale byla to jen náhrada. Dnes už se 76 opět točí na Krumlově, ale ona je v pohodě. Tu ať se na Krumlově ještě točí horší je 39,47,40.
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 872
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 12:49:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kucí ad oběhy, už několikrát se to tady psalo a několikrát bylo odpovězeno, dokud tady nejsou všechny nové vozy a vyřešeny všechny staré vozy, nejde říci, co který vůz nahradí a kde bude jezdit. Výjimka je Brno, neb nové vozy vytlačují zbytek.
Vzhledem k tomu, jak krásně to po D1 jede, myslím, že je dobře, že to je na Brně. Uplatnění si najde určitě i na delších linkách, naopak podle mého názoru je zbytečné to dávat na Plzeň a Liberec, protože k čemu 50 filmů na tak krátnou vzdálenost? Stačilo by, kdyby tam přešly Scanie z Brna.

Včera jsem se 2x vezl novými vozy takže
Ráno v 5:30 bud 129 a posádka ze 48. Řidič byl z autobusu úplně unešen, prý se mu ani nechce domů a že se to řídí úplně samo, že to jede lépe jak osobák. Stewardka hledala pytel na bordel a bylo jí krásně odpovězeno: "To já nevím, včera to tady Marcel organozoval." stew: "hm, tak to ho ani hledat nemusím."
Cesta zpět vozem 130, posádka ze 36. Řidič Jirka, bus se mu líbil, ale někde něco teklo a musel s tím do Volva. Stew. Pokladnička povídala, že se jí nezná, že by v tom autobuse byla pro větší zábava a relaxování, ale že se jí líbí, že nemusí sledovat, kdy skončil film a velká lednice a nelíbí se mikrofon, pro který se muí natahovat.

Na dálnici jsou dosti výrazně poznat měkké podvozky, krásně se dá pít, autobus po valše nijak výrazně neskáče. Obrazovky se dají naklápět, při hlášení stewardky se na všech (i na vypnutých) rozsvítí informace o tom, že máte věnovat pozornost tomuto hlášení. Menu v Češtině, ovládá se to snadno. Monitory v přední řadě jsou nízko, ale dají se poměrně hodně naklopit, takže bez problému. Místo na občerstvení je nově v uzamykatelné skříňce nad sedadly 3 a 4. Zásuvka kupodivu funguje, bylo odzkoušeno.
Ve voze je lepší aktustika při spotu (což teda za výrazné plus nepovažuju). Mírně je zvětšená lednice.
Vše jsou 12-ti stupňové automaty a dle řidiče to žere cca o dva litry více než jeho 48. Pro Slima info, pokud se nestane nic neočekávaného, busy jsou v servise po 60.000 km, tedy při nejhorším jednou za čtvrt roku, třeba vozy na Košicích to za tu dobu stihnou dvakrát.

Jinak 36 jela včera ve 20 z Prahy (ovšem s jinou posádkou) a 42 byla klasicky na své Ově. Na Ostravě bude úplně nový JŘ, jsem zvědav... Přibude také jeden spoj na Košicích.

Díky kolegovi Glory za info o 134
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 14:52:56    Odkaz na tento příspěvek  

No o Ostravě říkal Radim a to fakt říkal, že se bude jezdit jen Ostrava-Brno a že se tam možná podívá i jeden nový Pb :-)
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 15:15:13    Odkaz na tento příspěvek  

133 dnes v 15:30 z Brna do Prahy
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1354
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 16:50:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenda 999: Nerozumím, proč info o servisu pro mne? Jestli to souvisí s těmi monitory, má to znamenat, že se bude jezdit čtvrt roku s vadným nebo to souvisí s tou obouchaností, která s běžným servisem nesouvisí ani s v tom termínu asi nestihne?
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 874
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 18:11:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: no tak pardon... zajímal jste se o servis vozů, tak jsem sem pro zajímavost hodil po kolika km chodí, když se nestane nic mimořádného...
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 13. srpna 2011 - 13:33:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cit. Jct (437): Ano, vozy jsou to solidní, ale do luxusu mají sakra daleko - otlačená kolena co znám z linky Praha - Liberec to potvrzují.

Hodnotit luxus na základě vlastní tělesné výšky je fakt hovadina. Je jasné, že od určité výšky má cestující "málo místa", ale taky záleží na tom, jak sedí. Člověk průměrné výšky, který se do sedačky nesvalí jak do křesla doma, se musí vejít. Dítě, které nedosáhne na ty "stupačky" pod sedadlem před ním, si taky nestěžuje. Co byste na trase Praha-Liberec ještě chtěl, aby to byl "luxus"?
Nově registrovaný dlouhodobý přispěvatel. Na "Jsi novej, tak mlč" nereaguji.
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Sobota, 13. srpna 2011 - 17:50:39    Odkaz na tento příspěvek  

Focus1976: možná by za luxus považoval todle a to by ještě musel mít osobní stewardku :-) http://funalso.com/images2/bus7.jpg
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 875
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 14:16:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes večer z Prahy jede 142, nevíte, jestli je dnes poprvé venku?
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 19:04:03    Odkaz na tento příspěvek  

Včera celý odpoledne nejela, tak pokud nejela jen ráno, tak je dnes poprvé venku. A v tom seznamu autobusů jsou řazeny v Scania Irizar Pb, pokud to není velký problém, tak Volvo Irizar Pb samostatně by byl lepší :-)
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 876
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 19:22:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky. Jo vím, už jsem byl upozorněn, že je mám špatně zařazeny, od včerejší půlnoci jsou již tak jak píšeš.
Jinak dnes venku taky 140 a 141, předpokládám, že taky ode dneška
Sirka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 21:10:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sirka: to je jako kdybys řekl, proč je kreditová jízdenka u SA za 165Kč a u Eurolines 200.
Právě že ne, protože s kreditkou to je u Eurolines za 180.

Mimochodem, za kolik se sveze student s Eurolines? u SA za 130Kč...
Jak jsem psal - dle toho, co jsem našel na netu, je student u Eurolines za 180 a u SA za 200. Kde jsi vzal 130?
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 879
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 22:03:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sirka: pozor, student není jen majitel ISIC, ale taktéž držitel ŽP. Já jako student neměl ISIC a jezdil jsem za 130Kč.
Proč neporovnáte kreditové jízdenky obou dopravců, když ji oba mají? Ani kreditová jízdenka, ani ISIC není sleva, kterou by stát doplácel, proto jsem psal, že nejde srovnávat něco, co jeden dopravce uznává a druhý ne.
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 849
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 23:17:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Glory: k Chomutovu...

nevím,ale jezdit Chomutov pod 100 je opravdu na hranici (ne-li za hranicí) ekonomické únosnosti.
Navíc problém jako na Krumlově s "vybookováním" jízdenek s místenkou do nácestných zastávek...
Plnej Chomutov Ti Auru,PB,Glory do Varů fakt nezaplatí.

Ať se vystabilizuje radši system na Varech s jízdenkami na letiště z ÚAN.
zase je sezona v plném proudu a je obligátní "big trouble" pro Varáky s nastupováním na aerodromu
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1356
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 07:35:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Focus 1976: Hodnotit luxus na základě vlastní tělesné výške není hovadina, ale jediné logické kritérium. Podle čeho teda poznám, jestli je ten bus luxusní, když se mi v něm blbě sedí a tlačí mě kolena? Ano, každý má tu představu jinou, ale o tom to přece je...nebudu jezdit něčím kde se mi blbě sedí...(to není nic proti SA). A to, že se člověk svalí jako do křesla, znamená, že za nedostatek místa si může sám? Má teda sedět v pozoru a držet hubu, když jede jen do Liberce? To může jet s kýmkoliv a nevyužívat skvělých služeb SA, ne? Pak se divte, že fanatičtí zastánci SA budí v ostatních averzi vůči němu...s takovými argumenty...

Zdenda 999: OK, s tou údržbou to beru, i když já jsem měl na mysli spíš tu obouchanost, což by se asi při pravidelné údržbě nestihlo. Ale ještě k těm kartám - já jsem v tom teda asi 99% laik, ale ono není důležité, jakou kartu kdo doplácí (nebo nedejbože kolik stojí její vystavení, což byl nejidiotštější argument RJ v jeho online rozhovoru), ale prostě to, za kolik student může s kterou firmou jet...Nejde o to, že tu slevu každý dopravce poskytuje dobrovolně, ale jestli ji poskytuje nebo ne...já to vnímám tak, že pokud je ta kart amezinárodní, tak studenta ze zahraničí asi dost překvapí, že dominantní dopravce na hlavních trasách ji neuznává...POkud se ve faktech mýlím, opravte mě..

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 08:29:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Můj argument spočíval v tom, co si troufám tvrdit, že jsou obecná kritéria luxusu. Klimatizace, dělené sedačky, pásy, obsluha, občerstvení. Ten prostor mezi sedačkami nemůže být nekonečný. To by pak byl "luxusní" třicet let starý vlak. Ano, pokud má někdo 195 cm, musí se s tím smířit a v autobusu se ohnout (pod stropem) nebo skrčit (na sedačce), ale nadávat kvůli tomu SA, že mu nenabízí pohodlí, je stejné, jako kdyby nadával někdo tlustý, že nemají dvojnásobné sedačky. Nikdo tu není fanatický zastánce, jen argumentuje po svém, asi jako někdo, kdo občas naoko s někým souhlasí, ale jinak je ve střehu, co by kritizoval. Někdo výše správně argumentoval děsným Čebusem a ČNE. Pochybuji, že v jejich dobách jste si myslel, že mají "luxusní" autobusy, protože je tam dost místa. Když bylo venku 30 °C, uvnitř bylo ještě víc. Ale hlavně, že bylo "luxusní" místo na nohy...
Nově registrovaný dlouhodobý přispěvatel. Na "Jsi novej, tak mlč" nereaguji.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8975
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 08:30:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud tedy mohu vnést trochu světla do problematiky studentských slev, tak se o to pokusím. V autobusové dopravě existují defacto dva typy studentských slev. První a to povinná je určená na dojíždění studentů z místa trvalého bydliště do místa školy nebo praktického vyučování. Sleva činí 25% z občanského jízdného. Tuto slevu dopravci kompenzuje stát. Nárok na ni se prokazuje oranžovým průkazem potvrzeným nejprve školou a pak dopravcem. Obvyklá cena za vystavení se pohybuje kolem 40 Kč. A platí jeden školní/akademický rok s výjimkou měsíců červenec a srpen.

Druhý typ je tzv. komerční sleva pro studenty. Pohybuje se kolem 10%. Je to z rozhodnutí dopravce a na jeho triko. Nárok na ni se nejčastěji prokazujue právě ISIC průkazem.
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 10:18:33    Odkaz na tento příspěvek  

Magiq: předpokládám, že akce SA žákovský průkaz + kreditová jízdenka přes prázdniny jde taky na triko dopravce. A sdělíš nám prosím zkušenosti se zábavním systémem z Bovy FTL - porucovost, jak se k tomu chovají cestující a podobně, díky.
Zdenda999: Co za bus (busy) jezdí do Ženevy netušíš?
Observer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 4-2011
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 10:27:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím. Dnes ve 12.00 jede ev. č. busu 139. Jenom k doplnění.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8976
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 11:58:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Funtoro - poruchovost - vzhledem k tomu, že to bylo první auto, tak tam byly drobné dětské nemoci jako zamrzání apod., vše se řešilo okamžitě bez problémů. Cestující se k tomu chovají celkem slušně. Obrazovky občas bývají ochytané rukou mastnou od tlačenky , na obrazovce občas malý šrám například od zipu bundy. Ovládání intuitivní, nemívá problém žádná věková skupina.
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 17:12:53    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k tomu místu pro 195 centimetrového člověka, jak by na tom asi byl tady?
http://www.planes.cz/cs/photo/1027231/b767-224er-n68160-continent al-airlines-coa-co-amsterdam-ams-eham/
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1358
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 18:08:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Focus 1976: Obecná kritéria, která vypočteš na prstech jsou sice platná, ale co je to platné, ten příklad s děsnou karosou má něco do sebe...když jsme jezdili jimi, slintali jsme po klimatizaci, topení, blouznivci i po občerstvení. A pak přišly tyhle moderní busy a vzpomínáme ( zdaleka nejen já) na to megamísto pro nohy v karosách...tam taky ten prostor nebyl nafukovací, ostatně po tom nikdo nevolal, ale byl výrazně příjemnější...někdo holt chce kafe, někdo si chce natáhnout nohy...a to, že se mu tam nevejdou, je jeho subjektivní pocit, který mu prostě nevezmeš...Srovnání s vlakem je blbost, už dávno jsem tady tvrdil, že takové místo nikdy žádný autobus nenabídne (a hele, v online rozhovoru to použil i RJ jako odpověď na to, proč má v busech místa málo). je to podobné, jako bys tvrdil, že letadlo je tak rychlé, že na něj žádný autobus nemá ani omylem...

Magiq: díky za info, tak nějak jsem si to myslel...neboli přeloženo do češtiny SA nenabízí slevu, kterou by využili zahraniční studenti přibyvší k nám a cestující třeba do Krumlova s batohem...neboli dobrák Jančura poskytuje tu slevu, kterou mu stát proplatí, a na vlastní triko studentům nedaruje nic...překládám si to správně? pokud je to tak, považuju to za sprosťárnu, ukázkový příklad toho, jak plná huba krásných keců skrývá normální bezohledný dravý kapitalismu. Aby bylo jasno - nic proti tomuhle typu kapitalismu, od toho lidi podnikají, ale aspoň se přitom netváří jako neviňátka...A dejte se zase do mne...
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 881
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 19:26:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: kdo si chce natáhnout nohy, jede vlakem. Jinak já mám 185cm a nejlépe se mi jede Irizarem, hezky nohy až pod sedačku přede mnou...
Toompoop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 20:38:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já s SA dojíždím prakticky denně a nikdy mi nepřišlo že mám okolo sebe málo místa. Takový je alespoň můj pocit. Já sedím většinou ve předu a tam je místa dost.

Ted nedávno jsem jel autobuse od ČSAD, byla to zmiňovaná karosa. Moc pohodlí to nebylo. Přišlo mi že sedím na kusu dřeva. Sedačka ještě neměla ani vysoké opěradlo. Zrovna když jsem jel tak bylo asi 25°C ale v tom autobuse bylo nedejchatelno. Po 45 Km které jsme jeli asi hodinu a půl se mi chtělo brečet a chtěl jsem už pryč a přísahal jsem že už nikdy nepojedu. Už jen s SA nebo s vlakem(ne tak konfortním ale je tam aspoň chládek a prostor.
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.218.188.21
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 20:45:56    Odkaz na tento příspěvek  

ad Toompoop a klasický žlutý brejle. Je zajímavé jak prvně zmiňujete že je to ČSAD Už to svědčí něco o vašem názoru.
P.S. Možná v těch Karosach jsou kolikrát lepší sedačky než v těch vašich žlutejch hajtrách.
Je to také názor opačný. Tak jako vy mám právo jej vyjádřit. Kdo má pravdu? Ani já ani vy!
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6517
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 21:47:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toompoop: ČSAD a dál? Jaká Karosa? Odkud kam? Něco podobnýho totiž občas slýchávám, jak jela stará Karosa s nízkejma sedačkama bez klimatizace, řidič hulvát a pak zjistím, že to třeba ani žádné ČSAD nebylo a že se to stalo před x lety...
Fotky na MHDFOTO iDnes.cz můj BLOG
Říkejte mi MMM
Swing it high, swing it low, swing it everywhere you go!
čtyřúhelník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 22:01:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Toompoop. Co máte proti Karosám? Na dálkovou dopravu mne přijdou ideální Axery. Po 3 hodinách jízdy z nich člověk vystoupí a je úplně v pohodě.

Na mne pro změnu Irizary působí moc nacpaně. Občas si připadám jak sardinka. :-)
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 23:07:57    Odkaz na tento příspěvek  

Není Karosa jako Karosa, stačí příklad našich Autobusů Karlovy Vary, umí poslat tu, která má vysoký polohovatelný opěradla a klimu, ale taky tu co o tom, že existuje něco jako sklopné opěradlo neví vůbec nic a sedadla jsou tam namačkaný jako by s tím jezdily vietnamské děti do školy, a to pokud jede do Prahy, tak je to katastrofa zcela objektivní. Stejně jako Mercedes Icomu z Prahy na Vysočinu, to je taky utrpení. O SORu ČSAD Vsetín "jedoucím" z Prahy na Valašsko nemá cenu ani mluvit, protože to snad ani hodnotit nejde. Je pravda, že pokud by Irizar Pb F&R byl 4 hvězdičkovej, tak by to bylo jiný kafe a lístek by stál 190 s kreditkou místo 165, já osobně bych je rád dal.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1359
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 09:25:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toompoop: No použít jako příklad Karosu s linkovýma sedačkama je fakt vidění žlutými brýlemi, to se nezlob...A pokud jsi jel 45 km hodinu a půl, asi se jednalo o běžnou linku, nechápu, proč to srovnáváš s dálkovými linkami a SA...tím pádem asi ani ta klima není košer. Takže až se vybrečíš, jeď příště stejnou linku se SA...

A mimochodem ( to nejen k Tobě) - často se tady v minulosti vedla diskuse o tom jak SA je mnohonásobně lepší než vlak a co všechno SA nabízí a co vlak ne...z tohohle pohledu mi argument, že kdo chce místo, má jet vlakem, nepřipadá košer ani od zastánců SA, ani od Jančury samotného (viz jeho online rozhovor).
A obecně - prostor pro nohy a pocit při sezení je věc naprosto individuální a vnucovat někomu, že ten v SA je dostatečný a jak má přitom sedět a že ten který soudruh tam seděl a měří tolik a tolik a vešel se a bylo nu to příjemný - nezlobte, se, ale to je celé blbost. Komu to nevyhovuje tak silně, že to převáží ostatní klady toho dopravce, holt s ním nepojede...a když jich bude víc, dopravce pocítí, že přichází o kšeft a bude na to muset reagovat...(to taky není kritika SA). Nicméně myslím si, že nabízet pár sedaček s větším rozestupem a za třeba i výrazně vyšší jízdné by nemusel být špatný kšeft, věřím, že by se těch třeba osm lidí našlo, co by si rádi připlatili...evidentně to zdaleka všem nepřiadá v současném stavu pohodlné.
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 335
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 11:54:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten, kdo požaduje více místa, může vyzkoušet Eurolines a jejich Bussines Class autobusy.
Ale kolik s nimi jezdí lidí? Už jsem se tady o tom před časem zmiňoval, kdy autobus ve 20.00 hodin z Prahy do Brna vezl 2 lidi. Jezdí v té době pravidelně a i když bývá SA vyprodaný, tak u Eurolines žádné davy nestojí.
4.8.2011 jsem jel s SA v 9.30 hodin z Brna do Prahy, v ten samý čas jede i Eurolines Praha-Brno-Bratislava. Takže viděno vlastníma očima z nástupiště, tedy neopsáno z článků ostatních diskutujících a neviděno jen na ulici: Z Prahy do Brna z autobusu vystoupili 4 cestující, do Bratislavy nastupovali 3. Autobus jsme poté u nástupiště předjeli a v autobusu bylo odhadem 10-15 lidí.
Takže tyhle autobusy Eurolines nabízejí sice více místa, mají wifi, přípojku na notas, dostanete lahvičku vody a noviny. Jsou o něco dražší, ale asi si cestující (zatím?) nenašli. Takže to asi zas tak velký kšeft nebude.
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 12:32:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě na okraj:
Když Jančura se žlutými autobusy začínal, tak ve svých autobusech měl naplánovanou 1.třídu a 2.třídu. 1.třída, to byla sedadla 1-16 v koženém provedení, více místa na nohy, dokonce zkoušel podobné obrazovky, jako mají jeho nové Irizary. Asi se to moc neujalo, protože já jsem začal využívat SA na podzim 2004 a to už byla jedna cena na všechna sedadla. Takže asi k nějakému výsledku tehdy Jančura došel. V tom online rozhovoru taky uvedl, že snížit kapacitu sedadel v autobuse o 10% by znamenalo o 10% zvýšit cenu jízdenky.
Ale zase je taky prostor pro konkurenci, aby přišla s něčím ještě lepším, dokonalejším, neobouchanějším :-)
App. jezdí někdo s Eurolines, aby zhodnotil jejich služby, když už jsem tady o nich psal jen z pohledu cestující na nástupišti a následně v okolojedoucím autobusu?
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 885
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 12:41:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Denis_novák: za 1. třídu u SA v Ayatsech niky nebyl příplatek, ač byl plánován.
Já jen přestávám chápat, proč nám Slim neustále dokola píše, že je u SA málo místa na nohy, sám psal, že to zde není o tom, aby někdo někoho přesvědčil o svém názoru, že je ten pravý, ale mě to tak už připadá..

(Příspěvek byl editován uživatelem Zdenda999.)
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 12:42:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenda999:
Pamatuji si jen, že v původních cenících při zahájení linky Praha-Brno nějaký rozdíl v ceně byl, ale už si to fakt nepamatuju.
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 12:43:38    Odkaz na tento příspěvek  

Jedna cena na všechna sedadla byla od počátku, první třída měla být dražší a mělo být v ceně i základní občerstvení, ovšem první ayatsy byly bez těch monitorů před sedadlem a první třída měla začít fungovat až se to dodělá do všech autobusů. Jejich nasazení ovšem bylo enormní, lidí plno a fungovalo to, tak se od první třídy upustilo. Ovšem z mýho pohledu ty první 4 řady byly to nejlepší co SA mělo, stavitelná opěrka na hlavu, krásně široká pohodlná sedačka, paráda. To co ovšem následovalo od páté řady mi přišlo jako to nejhorší. A první Beulasy měly už jen ty economy sedačky, než se pak přešlo na podvozek Scania a sedačky Fainsa Gala v černomodré kůži.
Zdenda999: Netušíš kde se toulá 64, když v 0:30 jezdí F&R do Vídně
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1648
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 12:44:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenda: Mýlíš se, v dobách začátku linky Brno-Praha kožené sedačky za příplatek byly. Je to, jak píše D.N.

S Business Class Eurolines jsem jel jednou, z Brna do Prahy nás jelo asi 35. Místa na nohy královsky, sedačky pohodlné, wifi ucházející.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1649
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 12:46:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory: Jak jsem psal, existovalo to. Minimálně první týden, co SA jezdila, byly ceny různé. Jel jsem je tehdy vyzkoušet a byl jsem dotazován, jakou třídu sedaček požaduji, že je tam rozdíl v ceně. Tehdy ve voze nefungovalo nic, omluvou byl jeden chlazený nápoj zdarma.

(Příspěvek byl editován uživatelem robert_08022.)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 13:00:43    Odkaz na tento příspěvek  

Eurolines BC je na jednu část linky bezkonkurenční a to je Bratislava-Brno, kde jsou cenově asi nejlevnější. Pokaždý co jsem jel z Bratislavy do Brna, tak bylo volné maximálně 1 sedadlo + ty 2 vpředu s novinama a minerálkou
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 886
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 13:02:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, ten rozdíl v ceně skutečně byl, konkrétně o 50Kč, ovšem pod tím byla poznámka, že "do vybavení všech sedadel v 1. třídě monitory jsou tyto sedadla k mání bez příplatku." V reálu se nikdy těch 50Kč neplatilo, ačkoliv to bylo v ceníku zaneseno.
V úplně prvním ceníku SA na lince Brno - Praha toto ještě není. Mohu oskenovat

(Příspěvek byl editován uživatelem Zdenda999.)
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 13:02:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenda999:
Slim, to je nekonečná kapitola, vždy si něco najde.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1651
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 13:28:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pak nevím, proč jsem dostal tehdy na výběr.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 887
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 13:44:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...nevím... V prvním ceníku na 100% není o první třídě nic, když se v ceníku objevila, bylo to s poznámkou, že bude platit až budou všechna sedadla v 1. třídě osazena monitory, což bylo nakonec jen u tří vozů..
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1360
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 14:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Denis Novák a Zdenda 999:
OK, nemám problém s tím, abych tady platil za notorického kritika SA jako protiváhu k Vašim vše vychvalujícím a všetolerujícícm a omlouvajícím názorům. Kdo chce, dovede si najít moje příspěvky, kde neříkám,že SA je jednoznačně špatný a kde mu umím přiznat nemálo kvalit a zásluh.
Zdendo, vy notorický chytači za pysk, můžete mi tady citovat, kde jsem neustále dokola psal, že u SA je málo místa pro nohy? Nebo můžete mě citovat kde jsem to napsal aspoň jednou? Jdete s tímhle už do prdele, sorry za sprostotu.

Kdybyste četli pořádně, tak moje příspěvky nebyly konkrétně o SA, byla to obecná úvaha nad tím, že místo pro nohy je věc relativní - opět jako protiváha k tomu, že někteří tady psali, že pokud má někdo pocit, že má místa pro nohy málo, je to v podstatě jeho vina a blbost (to necituji). Ale potrefená se vždy ozve a jakoukoli rozumnou diskusi si dovede vztáhnout tak, že celý svět a Slim nejvíc se spikli proti SA a nenechají na nich chlup dobrý...

Informace, že u Eurolines je místa pro nohy podstatně víc, je pro mne nová, neb jsem s nimi nikdy nejel, a beru to jako rozumnou diskusi o faktech. Jinak na téhle diskusi o kvalitách a nekvalitách nemůžu nezmínit, že s emi víc a víc líbí názory Gloryho, evidetně příznivce SA, který ale vidí i chyby a nedostatky a nemá problém o nich psát. Na rozdíl ode mne má evidentně daleko víc zkušeností s cestováním se SA a nechybí mu objektivita. Vám akorát občas ujede něco, co domyšleno o důsledku říká, že ani SA není dokonalá, a pak se do krve hádáte a chytáte za slovíčka, že to takhle nebylo..
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1361
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 14:19:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

..taky se mi líbí, jak nikdo ze zastánců SA ani slovem nereagoval na můj příspěvek, proč SA neuznává ISIC kartu...prostě to vymlčíme a dál se budeme tvářit, že má aureolu neposkvrněného Mirka Dušína...
Glory
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.233.141
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 14:28:54    Odkaz na tento příspěvek  

ISIC uznávají, ale ne na vnitro linkách, protože na vnitro linkách má každý možnost mít žákovský průkaz a zahraniční studenti s ISICem toho moc nenajezdí na vnitrostátních linkách SA a těch 10% slevy by je fakt nevytrhlo :-)
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 14:36:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: ahá, takže když vy napíšete kritiku a my nezareagujeme, tak je to špatně? Proč jste tedy vy nenapsal komentář třeba na to, jak jsem psal hodnocení nových busů? Píšete, jaké má SA vraky, ale když se koupí nové busy, také nenapíšete nic. (ty vraky vám klidně najdu)
ISIC kartu neuznává, o tom se tu mlelo již několikrát. Všichni to pochopí, jen Slim vyžaduje, aby se na to vždy reagovalo. ISIC neuznává, ale kdo chce, může jezdit ještě levněji, že EL na ISIC. A je jedno, jestli je student, nebo ne... Tak a teď jsem použil slovo ALE, takže opět bude problém...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1362
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 15:16:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory: No já si pořád představuju toho zahraničního batůžkáže, co nemá žákovskou a chce se jen podívat z Prahy do Krumlova s tou kartou ISIC a je zvyklý že na ni projezdí všude celé prázdniny, akorát u SA se s ní může jet vyfotit...proto o tom píšu...Připadá mi to jako zbytečná vada na kráse celé země (předpokládám, že v zahraničí to dopravcům taky nekompenzují, ostatně třeba poloviční vstupné do muzea taky ne), student je kategorie, která žije se slevami proto, aby si se svým mizivým příjmem mohla dovolit cestovat a poznávat - myslím obecně...

Zdenda: Vy zrovna na moji kritiku reagujete písmeno po písmeni, takže se asi ozýváte jako potrefená, ale zasě mě chápette tak, jak s eto hodí Vám. To, že SA neuznává ISIC, opravdu nelze nepochopit. Spíš mě překvapuje, že jste nenašel tisíc důvodů, proč to ta špičková a most customer friendly firma dělá...klidně si nereagujte, ale dovlte mi tím pádem, abych si myslel, že ani vy jste asi pro to nenašel omluvu nebo výmluvu...A opravdu si nemyslím, že ten batůžkář viz výše si bude někde shánět nějaké kreditové jízdenky...když dávám někomu slevu vyšší, proč nechci dát někomu slevu nižší? Asi přesně proto, že ten pravidelný by se na mne mohl vyprdnout a ten z ulice holt se mnou pojede i v plný palbě...ekonomicky, OK, morálně...?

Jinak jaký komentář byste si představoval k novým busům? Já proti nim nic nemám a to, že dopravce průběžně modernizuje svůj park, je celkem běžná věc nejen u SA...A s těmi vraky viz Váš problém s porozuměním psanému textu, nevytahujte to pořád. najdu Vám je sám:
"Ostatně - v diskusi RJ na jedné straně brečí, že se mu možná nepodaří prodat 20 starých busů a na druhé straně dispečeři ten nový potřebovali dřív, než ho stačili polepit a nahrát tam filmy? Takže těch 20 vraků je neschopných dojet do Brna...? "
Soudný člověk pochopí, že slovo vrak jsem použil v nadsázce v tom smyslu, že když bylo nutno vzít nepolepený autobus, že asi ty staré nebyly schopné...Ale to holt na Vás neplatí. Vy máte červený, pardon, žlutý hadr před očima, že se někdo navezl do Vašeho miláčka...Všimněte si, že Glory prostě jen odpověděl na moji otázku...
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 889
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 15:42:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: ty staré by schopné byly, ale žádných 20 busů nikde volných nebylo, nebyl ani jeden (i ten den byly venku bílé náhrady), to jste zase nepochopil vy. Zažadíte 3 vozy a vám z toho najednou vyplyne 20 volných busů, ale já mám žlutý hadr před očima...
Já jsem nikde nepsal, že je dobře, že neuznává ISCS, jen jsem psal, že jsou i jiné možnosti, jak jezdit levněji. Kdyby stát na ISCS doplácel, považoval bych to za velkou chybu. Takto je to z mého pohledu jen chyba...

(Příspěvek byl editován uživatelem Zdenda999.)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1363
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 16:16:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už se v tom zase točíme. Další diskusi na téma počtu busů považuju za zbytečnou. Kdo chtěl pochopit moji poznámku o vracích, pochopil ji správně.
Co se týká karet, já mluvím pouze a je o tom, že nárazový zákazník (nebo jak ho nazvat) ty jiné možnosti neobjeví ani nebude hledat, mluvím pořád o tom studentovi, většinou zahraničním, který cestuje za poznáváním světa a s ISIC kartou bez problémů dostává slevu. Argument o jiných možnostech a získání větších slev má pro něj hodnotu smrkové šišky, jak říká D-Fens...ta karta má tu výhodu, že si ji jednou nechá vystavit a dál nic neřeší. Takový student většinou netráví měsíc před cestou do Evropy surfováním po webech různých dopravců a zajišťováním jejich individuálních slev. Proto mi to připadá nekorektní, umím si představit, že když ho odmítnou s kartou, posuneme se v jeho vědomí někam k Albánii, kde si taky jedou po svým a zbytek světa je nezajímá...Ono když jste na trhu jednička (a to SA nepochybně je), tak Váš přístup poznemaná celé to odvětví (analogicky VZP, ČD, ČEZ apod.) a ta firma by to měla do určité míry brát i jako morální závazek (analogicky sponzoring těchto firem do zdravotnictví, kultury, sportu, dodržování nějakých morálních kodexů atd.) Ale to možná přesahuju rámec téhle diskuse...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4169
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 16:19:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nebyl ten krach první třídy v busech prostým důsledkem toho že prostě bus je vnímán v civilizované části střední Evropy (Rakousko, Německo) jako dopravní prostředek na kratší a max střední vzdálenosti (taková "vesnická MHD") zatímco převážná část dálkovky se odehrává na kolejích (nabo ve vzduchu)? Tudíž když už někdo chce jet pohodlně a nemusí hledět na korunu , tak nebude žmoulat sváču na kolenou v busu ale koupí si jedničku do vlaku? Zatímco bus je pro ty co chtěj ušetřit?

Dokumentuje to i stav kdy část cizinců stále jezdí do Varů nabo dokonce Krumlova z Prahy vlakem - předpokládají totiž (mnohdy pohříchu se zdá že mylně) že jsou ve střední Evropě a ne Jižní Emerice nebo Africe...

A část samosebou nepojede žádnou MHD/VHD ale autem. To je ale obvykle jiná kapitola.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1364
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 16:30:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavý názor, určitě opodstatněný...minimálně pro ty cizince. U tuzemských cestujících je to pak směs více vlivů - blízkost nádraží a navazující doprava, spolehlivost, ceny...A nepochybně i zásluhou SA si autobusy vydobyly na dálkové dopravě místo, které jinde asi není až tak obvyklé...
Dispecer111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 6-2011
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 18:04:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S Petrem Vlčkem musím souhlasit. Komfort ve vlacích na trati do Krumlova,zvlášte s motorovými vozy 810 mezi ČB a ČK Raději nemluvit.Jo, a mám 186cm a ve SA se mi sedí fakt dobře.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1365
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 18:44:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S Krumlovem musím taky souhlasit, ale - je to paradox, Krumlov je z pohledu dopravního totální periferie země, z pohledu turistické atraktivnosti po Praze dvojka. A ta doprava (silnice i železnice) odpovídají historickým podmínkám, kdy se prostě turisti nenosili...Z tohohle pohledu je na tom blbá Kaplice daleko líp, jen proto, že leží na hlavní trati...Do Krumlova asi autobusy budou vítězit ještě dlouho...
Dispecer111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 6-2011
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 19:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi tak něják.