K-report
 

MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy)  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Autobusy a trolejbusy » MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy) « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy) do 07. 02. 2011Vodifone9560 07-02-11  17:52
Archiv diskuse MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy) do 29. 03. 2011Bétéčko60 29-03-11  14:13
Archiv diskuse MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy) do 09. 05. 2011Váša60 09-05-11  15:16
Archiv diskuse MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy) do 05. 06. 2011Trolejbus49760 05-06-11  23:10
Archiv diskuse MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy) do 01. 07. 2011Loreal60 01-07-11  14:37
Archiv diskuse MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy) do 01. 08. 2011Sanos31260 01-08-11  12:37
Archiv diskuse MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy) do 17. 09. 2011W1260 17-09-11  15:10
Archiv diskuse MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy) do 09. 10. 2011Mr__x60 09-10-11  19:38
Archiv diskuse MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy) do 31. 10. 2011Zlin__24tr60 31-10-11  21:50
Archiv diskuse MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy) do 23. 11. 2011Botik60 23-11-11  22:11
Archiv diskuse MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy) do 19. 12. 2011Jameszl60 19-12-11  12:52
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3916
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 19. prosince 2011 - 17:44:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízdních řádů ve Zlíně se děsím pokaždé, když se v tomto městě pohybuju (a už několik let na to soustavně poukazuju) A platí to pro libovolnou větev a utíkají v tom hromady peněz v podobě prázdných vozů
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
W12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 12:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JR:sladit jizdni doby,navazovaní linek a bezp.přestavky při minimalnim počtu vozu je myslim problem.Kdyby bylo na každe lince +2 vozy tak jsou jizdni doby vzorove.Tak se to lata jak jen jde...
Peca
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1471
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 15:04:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč teda v minulém jízdním řádě platilo, že po příjezdu Loudala nejel od zámku během čtvrt hodiny žádný spoj na Jížní Svahy navzdory tomu, že čtvrt hodiny před tím tam jely v asi dvouminutovém intervalu nejmíň čtyři vozy? Tohle když jsem viděl, tak mně to opravdu zvedlo mandle. Kolik lidí v těch spojích asi jelo . Teď už jede díky změně JŘ vlaků aspoň něco, ale cestující se musí od vlaku dostat na zastávku za sedm minut, což může být pro někoho problém.
Aby od tak významného vlaku nejely žádné spoje MHD, tak to jsem opravdu nežral. Ještě že máme IDS
No jo, Zlíňáci, trčí jim sláma z bot a ještě by si chtěli vyskakovat.
LP3K z@vin@č seznam.cz
ICQ: 268 125 722
W12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 18:43:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nemusi chvatat,dalsí mu jede určite do 45minut. muže využit taxi,csad,housa car,nohy,kolo,konsky povoz atd....
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3918
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 20:18:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W12: Kdysi jsem tady dával návrh jak by to šlo A šlo by to, jen by se musel přestat vytloukat klín klínem, někdo by si nad tím musel sednout a celý ten systém postavit znova. A mám dojem, že jsem vůz dva dokonce ušetřil. Je to jistě dohledatelné v archivu...

Se systémem se nehýbá, jen se škrtá ročně 1-2%, protože "roční úbytek cestujících činí 1-2%," čímž cituji pana ředitele.
Jenže podle mého názoru ubývají cestující hlavně proto, že pro ně MHD přestává být smyslplná alternativa. Což není chyba pana ředitele, ale vedení města a zejména peněz, které do DSZO (ne)tečou.
Lidi nemají spojení - jedou jinak - ubývají cestující - ruší se spoje - zbytek lidí ze zrušeného spoje nemá spojení - jedou jinak - atd.
Když mám hospodu a nechodí mi tam lidi, protože mám hnusné pivo, tak taky vyčistím trubky/objednám jiné pivo, než tvrdit "choďte dál, pivo je dobré."

A když Peca narazil Loudala, zmíním (svého času, dnes je to jinak) autobusy StudentAgency. Ty měly dle JŘ dojet např. ve 23.20 do Zlína a ve 23.18 měla odjíždět poslední devítka na Svahy. Zmínil jsem to, že by bylo dobré to o pět minut posunout, aby se přestup stíhal...a stalo se. Ovšem pouze v pracovní dny! Nikoho (zejména tvůrce jízdních řádů by mělo) nenapadlo podívat se na webovky SA a zjistit si, kdy autobusy jezdí a podle toho upravit i spoj o víkendu.
Myslím, že to o něčem vypovídá...
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2760
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 22:07:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad loudal: Když se už počítá s vlakem, tak max. přestup v Otrokovicích. Že potom pokračuje do Zlína... no, co už.

PS: Trocha internetového pátrání... A vánoční šotonadílka.

810 (RU)Yaroslavl, # 690, 01.2003-12.2009


811 (RU)Yaroslavl, # 692, 01.2003-09.2010


816 (RU)Yaroslavl, # 611, 01.2003-11.2011


817 (RU)Yaroslavl, # 693, 01.2003-12.2009


818 (RU)Yaroslavl, # 691, 01.2003-04.2011


Snad se mi podařilo správně identifikovat ev.č..
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
J_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 21. prosince 2011 - 10:19:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

známý, co dělal na čsad vsetín, říkal, že jakmile na nějaké lince zrušili večerní spoje, tak se projevil i úbytek cestujících odpoledne, protože ti lidi už na tu odpolední směnu přestali jezdit tím autobusem a jeli autem. jinak naprostý souhlas s trollinem. ještě bych zdůraznil, že je lepší mít raději 4 spoje do hodiny, které jedou pravidelně a ve snadno zapamatevotalných intervalech, než jich mít 6, kdy jedou dva 7 minut po sobě a pak třeba 25minut nic, viz můj předcházející příspěvek.typická ukázka nekompetentnosti jsou noční spoje, kdy jsou v provozu 3 vozy mhd chaoticky na linkách 1, 2, 70 a 7. s těmito vozy a kilometry by krásně šlo docílit, že by byly třeba jen v provozu 2 linky (70 a 8) ve striktně hodinovém intervalu a s přestupem na náměstí míru, respektive školní. a bezečtnostní přestávka je tuším až po 4,5 hodinách, tak by se toho vůbec nemusela dotknout. pokud to tady mám říci na plnou hubu, tak si myslím, že pan Nosálek již měl dávno ve své funkci skončit,protože dotace od města je jedna věc, ale způsob provedení zase druhá, viz. třeba jednoduchý příklad s nočními spoji,kdy by to už snad už hůř provést nešlo.
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3920
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 21. prosince 2011 - 19:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_r: Nesmysl...noční doprava mě nikdy nezklamala v žádném směru, ve kterém jsem ji kdy použil.

Chaoticky ty vozy nejezdí - jezdí dle JŘ. A tobě jako cestujícímu může být úplně jedno, kam všude daný vůz za směnu, kromě tvé linky, ještě jede.

Co se týká zmínky o čsad...tak to pochopitelně funguje.

A pana Nosálka se s dovolením zastanu: My tady mluvíme o ideálních intervalech a ideálním světě, kde všichni s radostí přijmou dokonalý šoto-systém.
Jenže do celého systému vstupují požadavky dvou nezávislých měst, kraje, městských čtvrtí a dalších lidí atd.
Např. všichni víme, že linka 12 do želechovic je čistá snaha města udržet m.č. u sebe (ani nevím, jestli se jí to povedlo)...podobně se tak dá najít možná desítky příkladů, kdy jedna m.č. řve dobře a silně tak dlouho, až jí spoj xy posunou o 13 minut proto, že lépe navazuje paní zž na Lesní hřbitov. A podobně může řvát Lesní čtvrť, že chtějí spoj na 6.50 do města, aby stihli osmičku a v sedm byli lidi u Kauflandu...a tak by se dalo pokračovat. Nikdo z nás nemá ani tušení, kolik lidí do tvorby JŘ kecá.

Což ovšem nic nemění na faktu, že tvůrce JŘ nemá na svém místě nic dělat...našel jsem v jízdních řádech spousty různých nedostatků, které s výše uvedeným nemají nic společného.

A pak nechápu, proč zde vytahuješ osobu pana Nosálka...představa, že tento člověk schvaluje každý spoj zvlášť, je mylná.
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4696
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 21. prosince 2011 - 19:26:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten nános posledních příspěvků odstraněn. Autor (W12) má samozřejmě možnost se vyjádřit znovu, ale prosil bych s menší kadencí příspěvků a alespoň trochu lepší úpravou.

Příspěvky lze do 30 minut po odeslání editovat kliknutím na ikonku bločku v pravém horním rohu příspěvku. Užitečná věc, sám ji využívám poměrně často

Nebrat prosím jako buzeraci, ale ať to tu nějak vypadá... myslím, že to ocení i ostatní diskutující.
J_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 22. prosince 2011 - 10:36:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mně zase připadá noční doprava chaotická, šla by organizovat lépe, ale asi souhlasím, že to není největší problém. to, že se někdo rozhodne, že bude každou třetí středu z dolní horní přijíždět do zlína a stěžuji se, že mu před nosem ujíždí linka č. 8 a DSZO kvůli němu posune jeden spoj, tak to je opět chyba DSZO. za pana nosálka, co je 20 let v DSZO a je zodpovědný za lidi, kteří sestavují jízdní řády, se udělalo spoustu špatného. chtělo by to na jeho místo někoho mladého, kdo tomu dá řád, kdo pevně zásady, jak má správně vypadat jízdní řád a neustoupí z nich. jinak co se týče toho špatného, tak opět zopakuji co se za těch 20 let zhoršilo: totální destrukce pravidelných intervalů, nárůst počtu linek, přičemž jedna jezdí v jednu a jedna ve čtyři. špatná struktura jízdního řádu, pořád ty řády vypadají, že většina lidí jezdí za pás na 6hodin ráno. spíše by se měl ráno interval prodloužit a tyto ušetřené kilometry investovat do sedla pracovního dne, kdy je přepravní kapacita nedostatečná. mně spíše připadá, že DSZO si říká, však cestující jsou na to zvyklí, že když jedou trolejbusem do otrokovic, tak stojí na jedné noze, obava z jakýkoliv změn, protože jakmile uděláte nějakou změnu, tak i když bude tato změna pozitivní pro většinu, vždy bude někdo, koho ta změna může poškodit a ten bude nejvíce slyšet, atd.
Synergy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 599
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 22. prosince 2011 - 11:05:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"kdo pevně zásady, jak má správně vypadat jízdní řád a neustoupí z nich" - tak jsem se před Vánoci pěkně zasmál. Přeji neústupnému, ať není na úřadu práce dlouho. Kdo platí, ten rozhoduje, byť i špatně.
W12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 22. prosince 2011 - 13:31:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JR:Listek za 40 jak v Praze,dotace 5x vetší na hlavu jak v Praze a budu souhlasit.S timto minimem co maj jsem spokojen...
J_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 22. prosince 2011 - 14:37:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já pořád tvrdím, dokonce jsem si dělal i analýzu, že i se striktní podmínkou stejného počtu ujetých kilometrů, by tyto jízdní řády a linkové vedení šlo udělat lépe. to by se dszo nesměla bát dělat změny a pravděpodobně by to chtělo, aby ty změny JŘ a linkové vedení dělali noví lidé.
W12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 22. prosince 2011 - 17:19:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nová krev nove myšlení... asi by to pomohlo...třeba jen zadat na nějakou školu..
Husky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 10-2011

Odesláno Čtvrtek, 22. prosince 2011 - 20:49:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co školu.....nás ne?!
Husky/M.L.Č. 347
J_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 22. prosince 2011 - 21:49:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já jen uvedu jeden příklad, který se týká změny JŘ a linkového vedení tuším tak před pěti lety a tehdy jsem přímo navrhoval úpravu toho, aby linka č. 11 jezdila celodenně a celotýdně a to samé u linky č. 6. Tehdy to bylo tak, že linka č. 11 jezdila do malenovic nebo na SH (záleží ve kterém období) a v sedlech a večer prac. dnů a v So, Ne jezdila linka č.1 až do Otrokovic. linka č. 6 byla provozována pouze ve špičku, zatímco na JS jezdila celodenně a celotýdně linka č. 7. Já jsem tehdy navrhoval zrušit linku č. 1 úplně, celodenně a celotýdně uskutečnit relaci JS-Otrokovice linkou č. 6, která je určitě důležitější při vši úctě k přílukům pro jižní svahy. jeden člověk z vedení DSZO řekl, že se obává protestů, protože ti lidi jsou na to jaksi z příluk zvyklí. nakonec to dopadlo tak, jak je to teď s tím, že občanské sdružení si prolobovalo alespoň zachování pár spojů za den, kde tuším 2 ještě vedené pod linkou č. 1 jsou tam dodnes. a to je problém dszo. snaží se vyhovět všem a pak z jízdních řádů vzniká guláš.
Husky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 10-2011

Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 16:22:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Linka 1 slouží pouze pro svážení vozů ze směru Otrokovice do vozovny, odpoledne zase pro výjezd vozů z vozovny směr Otrokovice. Kdyby 1 nebyla dobrá půlka směn ze 6 by jela do Otrok pod nějakoou těžko zapamatovatelnou kombinací čísel a písmen. Linka 7 byla pro řidiče zabijácká jezdit jak někdy až 15 koleček na Kocandu... z toho by Vám všem začalo 5 kolo hrabat. Je ale pravda, že ve všední dny by se do odpolední špičky hodily a ostatní 6, 8, 9,... by nebyly úplně narvané.
Husky/M.L.Č. 347
J_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 24. prosince 2011 - 10:16:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Linka 1 slouží pouze pro svážení vozů ze směru Otrokovice do vozovny, odpoledne zase pro výjezd vozů z vozovny směr Otrokovice". Tak proč tedy jezdí 2 vozy již z příluku? dříve jich bylo 5, teď zůstaly 2 za den.bylo to lobování a kdo má trochu zákulisní informace, tak to ví.
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3923
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 26. prosince 2011 - 10:33:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bylo to lobování a kdo má trochu zákulisní informace, tak to ví
Ano a pan Nosálek je zlý ředitel zeměkoule, kterého může porazit pouze Battman.

Jestli vozy najíždějí od Příční nebo už z Příluku je celkem jedno, já předpokládám, že závlekem několika vozů linky 1 na Příluk se ušetří několik desítek minut práce spoje (spojů) na lince 11/12 a kdoví, co tam ještě jezdí.
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
W12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 31. prosince 2011 - 14:31:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No myslim že to tak jednoduché nebude.Je to pěkná vize aby všechny spoje na sebe navazovaly,jezdili v pravidelnych intervalech bez souběžnych jizd,dodržovali se jizdní řady a bezpečnostní přestavky,vše v novych vozech a nejlepe aby všichni seděli,to vše pokud možno za 5kč lístek.Ale asi vítr....

Přeji vše nej v roce 2012,co nejméně stížností na řidiče jakehokoliv druhu,nemaj to lehké s vagonem debilu a na nejvytíženější ceste v CZ I/49 a v noci neprovokujte opilé cestující až pojedou dnes sežralí z ohnostroje...mohli by Vám cestou do otrokovic opravit fasadu. Zdarec jdu se plnit ne-alkoholickymi napoji