K-report
 

Archiv do 19. dubna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Transformace DP Praha, a.s. » Archiv do 19. dubna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1811
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 17:29:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, ještě Lorde:"Dej se vyšetřit, s psychopatem čas ztrácet nemíním"

Doufám jen, že rodiče té slečny nezastupuješ u soudu. Pak bys totiž musel se mnou třeba ten čas strávit. Doporučuji upozornit je, že náklady budou platit. Pa.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2890
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 21:05:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No kdyby byly dva (pro Káema) tak by slečna prostě prohlásila, že jí tam šáhli oba dva.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1812
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 21:29:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovičko, zapomeň na návody ke křivému svědectví a nebo křivému obvinění. Obojí je trestné. A já revizory k ničemu nenavádím - ukazuju jen možnou obhajobu vůči křivým obviněním , která jste vymyslel.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 07:04:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To se zase řeší kravina,prostě neměla jízdenku. Ano udělala chybu stejně jako dotyčná revizorka to také přehnala. Včera v tramvaji byli tři revizoři, všechny kontrolovali ale dva bezdomovce jako by neviděli.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2891
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 07:25:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf: Právo není vaše parketa. Pak se ale smiřte s tím, že vaše návrhy jsou špatně.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7679
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 09:10:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, Borovičko. Prokázal jste naprostou neznalost praxe a to asi nejen při průběhu kontroly jízních dokladů. Myslím si, že vůbec MHD nepoužíváte a tady jen tak pindáte. Všiml jste si čoveče, že jste nikdy neviděl zasahovat třeba i policistu jednoho? Fakt jste mě překvapil, čekal jsem leccos, ale zpochybnit to že revizoři fungují ve dvou, to je dost síla. To je takový hodně laický, ten váš příspěvek. prostě vám po něm nevěřím, že jste kdy MHD použil. Sorry.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2894
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 09:51:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud by tam byl policajt, tak by byl průběh události jiný. Revizoři fungují ve dvou, ale pokud budou třeba i ve dvou páchat, tak pak je logický, že se na výpovědi domluví. Bohužel naše soudy to semelou jak se jim kdy hodí (kdo má silnějšího právníka). Samozřejmě dnes jsou dostupné i jiné prostředky audio/video záznam. Pak na vás klidně revizoři spustí alibisticky na uvítanou zřetelně nahlas: Vy jste opilí, nebuďte agresivní? Zatím jsem toto podivné chování zažil jen u jedné pupkaté ochranky, ale revizoři ho jistě také objeví (byl jsem si stěžovat na řidiče u benzinky, co hnojil trávník v blízké zahrádce).
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7683
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 10:33:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě bych dodal/zopakoval takovou zásadu, kterou mají Američané, sice se k ní oficiálně nehlásí (takže ji Lorde v lexikonech nenajdeš), ale znají ji: Kdo porušuje zákon, toho zákon nechrání (úměrně k velikosti porušení).
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2897
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 10:58:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě Káeme, i u nás v 50. letech (nejen) minulého století se toho stát držel.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 11:11:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo porušuje zákon, toho zákon nechrání (úměrně k velikosti porušení).

Aha, už chápu.
Zákon porušila revizorka, dopustila se trestného činu únosu dítěte a mohla by za to jít i sedět, zákon ji tudíž nechrání a proto se za ni musí až na dvě výjimky bít všichni zdejší šotouši.

(Příspěvek byl editován uživatelem lord_vetinari.)
Si non confectus non reficiat
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3121
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 11:26:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To spíš já vyargumentuju, že jí nasadim soukromý klepeta, než vy únos.
Sorry, ale teď jste fakt hodně vedle.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7691
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 11:57:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tím Borovičko jaksi tvrdíte, že stíhaní v padesátkách porušovali zákon? Inu tomu se říká velká revoluční změna pohledu na padesátky. Nerozvíjejte dál toto téma, spíš se zamyslete nad tím, že je to paralela toho, že při odvracení škody může vzniknout škoda menší než odvracená.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2899
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 12:55:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3, Káem: Vedle jste vy. Vemte si, když chytnou nezletilce při krádeži. Policie případ normálně odloží. Tedy ani zákon nezletilec nemůže u nás porušit, i kdyby ta vaše revizorka měla stokrát právo postupovat dle vašich tezí nezákoně.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7694
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 12:59:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsem si Borovičko jist, jestli to tím odložením končí. Jestli třeba tu škodu nemůže okradený vymáhat po zákonných zástupcích. Vyste nikdy nerozbil okno a rodiče to neplatili? Proč by to platili kdyby nemsueli? Ale to už je moc odborný a jediný právník zde není nestranný, takže nám to nevysvětlí důvěryhodně. Prostě obhajobu černých pasažerů považuju právě za ten bod, ze kterého pak vyrůstají zločinci, kteří moc dobře znají svá práva a neznají své povinnosti. Sociálky jsou jich plný.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2904
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 13:17:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já dokonce ani netvrdím, že rodiče nemusí platit, pokud policie zjistí totožnost. Ale ono předvolání na policii prostě u nezletilce tak lehce nelze (bez těch rodičů). A nejsou v tom jen revizoři, ale třeba i majitelé marketů.
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 913
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 14:16:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Notak nevím.Tady Tě zkrátka revizor smí zadržet.Protože tím,že nemáš platnou jízdenku se dopouštíš krádeže malého rozsahu.To samé smí udělat i obchodník.Ukradneš-li i blbou sušenku za dvacku-tedy ještě méně než je cena jízdenky v buse.Prostě za službu se musí platit.Ostatně je mnoho druhů dopravy a i podle ceny si člověk vybírá.
Docela by mě zajímalo jak v ČR tedy řešíte to,že 13 letej fakan se pokusí ukrást třeba cigára v krámě.Občanku nemá,zadržen být nesmí neb je to buď rovnou únos nebo alespoň omezování osobní svobody (pokud jej obchodník zadrží a zavře do příjezdu policie).Mám pocit,že své 3 leté dceři od jejích 10ti let budu moci poradit velmi účinný způsob jak si v ČR přijít na pěkně vylepšení ke kapesnému.Ale nebude to smět aplikovat tady u nás.Tvrdě by narazila-resp. já jako její "formynder".
Pokud však revizoři někoho zadrží a jeho odpor je potlačen-ani oni již nesmí fyzicky nebo psychicky působit na zadrženého.Zadržení většinou stojí vzájemně spoutaní na chodníku s jedním revizorem a zbylí dál pokračují v kontrolách.
Jestliže se stane-jako,že se stává,že má někdo již neplatný kupon,tak se vše řeší individuálně.Vykrucuje-li se je pokuta,nebo zadržení a pak i vězení.Pokud toho polituje a neplatnost není v řádů několika dnů,pak si buď dojde koupit jízdenku k řidiči,nebo může jet zdarma,ale je mu doklad zabaven aby ho nemohl použít.Je mu zabaven ten kupon,nikoliv karta s fotkou.
Až budu mít ve voze revizory,tak se jich zeptám jak to řeší v případě 13-letých,kteří tu občanku taky ještě nemají.Ale předpokládám,že je zadrží taky.Konec konců minulý týden byla vyhoštěna rodina,jejíž 12 letý syn pravidelně prováděl drobné krádeže v obchodech.A i on byl vždy zadržen,aby byla zjištěna jeho totožnost.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 14:50:02    Odkaz na tento příspěvek  

Zadržet sprostýho podezřelýho můžou i tady. Akorát podle LV by museli zřejmě zastavit provoz v celym městě a čekat na orgány v zavřený tramvaji na trase, aby se nedopustili únosu.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17707
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 15:20:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zadržet sprostýho podezřelýho můžou i tady. Akorát podle LV by museli zřejmě zastavit provoz v celym městě a čekat na orgány v zavřený tramvaji na trase, aby se nedopustili únosu.


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 16:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zadržet sprostýho podezřelýho můžou i tady. Akorát podle LV by museli zřejmě zastavit provoz v celym městě a čekat na orgány v zavřený tramvaji na trase, aby se nedopustili únosu.


A z čeho je ta 13letá holka podezřelá? Jet na černo, to není dokonce ani přestupek, a to dokonce ani u dospělého.
Si non confectus non reficiat.

Revizor nemá právo kohokoli nutit s ním kamkoli chodit. Nutí-li dítě, dopouští se sám trestného činu. Revizor nemá žádná zvláštní práva.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 16:31:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když půjčím cizímu člověku v tramvaji stovku a on mi ji nevrátí, taky nemám právo vléct ho kvůli tomu na policii.
Si non confectus non reficiat.

Revizor nemá právo kohokoli nutit s ním kamkoli chodit. Nutí-li dítě, dopouští se sám trestného činu. Revizor nemá žádná zvláštní práva.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 16:37:55    Odkaz na tento příspěvek  

No asi z krádeže, nejsem knihomolem sbírky, nebo něčeho ekvivalentního. Von jí tu jízdu zadara nikdo "nepučil", ukradla si ji sama.
Asi jako když vám někdo vytáhne z kapsy peněženku, tam přece taky neni hned jistý, že si ji chce ponechat a ne jen prohlídnout zblízka ;-)
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 16:59:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prag:

Z ničeho ji nemohou obvinit. Jednak proto, že je jí 13 a tudíž není trestně odpovědná, jednak proto, že vztah mezi DP a cestujícím je smluvní vztah, tj. jízda na černo je pouhé porušení smlouvy. Pouhý dluh, žádná krádež. Je to stejné, jako když se opozdím s placením nájmu.

Je hezké, kam až jste se dostali: Nejdřív jste řešili, jak z ní dostat dluh, pak jste přešli k tomu, že je třeba ji potrestat ... tady se zcela vážně uvažuje o TRESTNÍ odpovědnosti 13 leté holky, to je vážně síla. Asi jako metro do Prokopského údolí.

Mimochodem, ta holka svou totožnost netajila, byla i na té legitce, předpokládám ... nebyl tedy žádný důvod tahat ji na policii.
Si non confectus non reficiat.

Revizor nemá právo kohokoli nutit s ním kamkoli chodit. Nutí-li dítě, dopouští se sám trestného činu. Revizor nemá žádná zvláštní práva.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 17:18:42    Odkaz na tento příspěvek  

Legitky pro nezletilý jsou ještě furt s osobními údaji? A mohou sloužit jako průkaz totožnosti? To bych se dost divil, že na to ouřad pro ochranu soukromí nevlítne. A nemluvili jsme o obvinění, ale o podezření .. tyhle drobný posuny jsou celkem signifikantní.

Ano, jsem pro to aby byla jednoznačně identifikována a dluh vymožen od jejího zákonnýho zástupce, a to jak jistě víte bez 100% jistý identifikace "strany smlouvy" nelze. Proto asi ta kalvárie s únosem na policii .. trestňák nejsem, ale neplatiči mi prostě zvyšujou daně i jízdný. Máte nějakej jinej návrh politicky i genderově korektního řešení situace? Víc mě nezajímá.

Mmch, bez tý identifikace dívčina přece ani neprokáže, že není plnoletá .. hlava XXII.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 382
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 17:27:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nemluvili jsme o obvinění, ale o podezření .. tyhle drobný posuny jsou celkem signifikantní.

Boha jeho, když někdo není trestně odpovědný, tak nemůže být ani podezřelý nebo obviněný ...

bez 100% jistý identifikace "strany smlouvy" nelze.

HURÁ!!!
Konečně se dostáváme k podstatě věci - jak identifikovat děti, když nemají občanky. Protože kdybych přistoupil na aktuální Hockovu "logiku", tak by revizoři museli děti tahat na policii VŽDYCKY, protože děti NIKDY nemají občanku ... ergo je třeba najít jiné řešení.
Si non confectus non reficiat.

Revizor nemá právo kohokoli nutit s ním kamkoli chodit. Nutí-li dítě, dopouští se sám trestného činu. Revizor nemá žádná zvláštní práva.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 17:30:39    Odkaz na tento příspěvek  

Jo a jsou v evropě i mnohem brutálnější státy, než ta naše idylická kotlinka ... prej třeba v Anglii jsou trestně odpovědní pachatelé už od 10 let a například ve Francii od 13 let. V řadě zemí je hranice trestní odpovědnosti 14 let. A nový návrhy ke snížení nebo úplnýmu prolomení arbitrární hranice zodpovědnosti se zas před volbama vynořujou jak žampiony na pastvinách.
To ještě k tý dojmologii kolem "dětí". Stačí jich pár odchovat a člověk má celkem jasno
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 17:34:50    Odkaz na tento příspěvek  

Podezřelý může bejt třeba v pěti, když mi čurá na kytičky. Neomezujte se pouze na svou slonovinovou právničtinu, Lorde, tohle slovo má přece i zcela civilní význam a použití.

To co řešíte jako "Hockovu" logiku je logika obecná, je-li dítě v zásadě nesvéprávné (protože nezodpovědné), pak je ho při nálezu vždy třeba identifikovat a štandopede doručit zákonnému zástupci. Vždyť by se mu mohlo jinak něco stát.

Sorry, to už je asi trochu nezdařenej pokus o humor .. přeju pěknej víkend a bez popela.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 383
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 17:44:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se bavím o platných zákonech. Tady platných. Tečka.

je-li dítě v zásadě nesvéprávné (protože nezodpovědné), pak je ho při nálezu vždy třeba identifikovat a štandopede doručit zákonnému zástupci. Vždyť by se mu mohlo jinak něco stát.

Ano, přesně k tomu dospějeme, pokud budeme hájit postup té revizorky. To je logika DP, ne moje.

Je hezké, jak už zase uhýbáte od podstaty. To jediná, co tdy má DP zajímat je, jak zjistit totožnost dítěte, když ho nesmí tahat na policii.

Upřímně řečeno, připadám si tu jak mezi dětmi z pomocné školy.
Si non confectus non reficiat.

Revizor nemá právo kohokoli nutit s ním kamkoli chodit. Nutí-li dítě, dopouští se sám trestného činu. Revizor nemá žádná zvláštní práva.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 17:55:32    Odkaz na tento příspěvek  

To tvrdíte vy, že ho nesmí "tahat na policii". Pouze jeden z několika milionů právních názorů.

Já znám jen z tisku citace, ze kterých "nesmí tahat" nevyplývá, spíš naopak, natož když ona dívčina nebyla tažena ale dle kontextu zřejmě šla dobrovolně.

Pověřená osoba (revizor) je oprávněna uložit cestujícímu, který se neprokázal platným jízdním dokladem, zaplacení jízdného a přirážky k jízdnému nebo vyžadovat od cestujícího osobní údaje potřebné k vymáhání jízdného a přirážky k jízdnému, pokud cestující nezaplatí na místě; osobními údaji jsou jméno, příjmení, rodné číslo nebo datum narození a adresa místa trvalého pobytu, uvedené v osobním dokladu cestujícího vydaném příslušným správním úřadem.

V případě, že se cestující neprokáže stanovenými osobními údaji, je povinen na výzvu pověřené osoby ji následovat na vhodné pracoviště veřejné správy ke zjištění totožnosti, anebo na výzvu pověřené osoby setrvat na vhodném místě do příchodu osoby oprávněné zjistit totožnost cestujícího.


O pomocný škole radši nemluvte, nebo si to vztáhnu na právníky obecně .. já tady taky rostu z některých "technických" témat, ale holt asi nemam tu potřebu se profesně vytahovat. Děti mam už velký a žiju ve slušném lidském i sexuálním vztahu ..
A mam po fajruntě.
Tonda_ježek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 21:29:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenom pro představu nabízím pohled googlu na místo "únosu". Podle dostupných informací vystoupili na této zastávce a odebrali se na policejní služebnu.

Stránky o MHD v ČR
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 22:20:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je neskutečný, jak nikdo ne a ne řešit otázku, co tedy ta revizorka měla dělat a soustředí se na konkrétní případ. Mně nejde o tuhle jednu holku, mně jde o to, že PODLE HOCKA KDYKOLI REVIZOR NAJDE NEPLATÍCÍ DÍTĚ, BUDE HO MUSET TAHAT NA POLICII. V Bohnicích, v Libuši, v Zadní Kopanině ...

Je kouzelné, jak máte strach o tu jednu revizorku (je aspoň hezká? - pravda, u některých diskutujících by to nemělo hrát roli) a uhýbáte od podstaty věci. Přitom jsem vám ji dvakrát strčil doslova až pod čumák. Selektivní slepota se tomu říká.
Si non confectus non reficiat.

Revizor nemá právo kohokoli nutit s ním kamkoli chodit. Nutí-li dítě, dopouští se sám trestného činu. Revizor nemá žádná zvláštní práva.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 22:31:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na druhou stranu, co já se vlastně divím ... je zřejmě mimo představivost absolutní většiny zde diskutujících, že je mi osobně totálně ukradená ona revizorka, že necítím potřebu ji trestat, ale že chci, aby se to neopakovalo, že mi vadí selhání DP jako celku, a právě proto to budu vytahovat stále dokola, dokud se k tomu DP nepostaví čelem.

Zajímá mne to tisíckrát víc, než ptákoviny z Ropidu a špatně trasované metro. A se mnou tucty nešotoušů. Ono se snese leccos, dokonce i metrolinky a metro do Motola, ale aby někdo sahal na děti, to fakt ne.
Si non confectus non reficiat.

Revizor nemá právo kohokoli nutit s ním kamkoli chodit. Nutí-li dítě, dopouští se sám trestného činu. Revizor nemá žádná zvláštní práva.
Tonda_ježek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 22:39:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně to přijde velice úsměvné, jak se tady několik lidí do sebe pouští na základě neobjektivních (popis události dodala pouze jedna strana) informací z internetu. A nikdo z vás netuší, co se tam vlastně stalo, ale jste schopni se do krve kvůli tomu pohádat

Lorde, já Tvůj postoj plně chápu, protože ve své profesi se orientuješ podle zákonů, starými rozsudky a podobně. Ty to z hlediska své profese bereš globálně a spatřuješ v tom nebezpečí.
Ale doprava je o něčem jiném, v ní sice existují určené postupy, ale dosti často se musí improvizovat a na rozhodnutí, ještě k tomu pod tlakem, máš jenom několik vteřin. A pokaždé je ta situace trochu jiná, odehrává se někde jinde a za jiných podmínek. Tak se nediv, že se tady řeší pouze ten konkrétní případ.
Nikdo z nás rozhodně netuší (a možná ani ta revizorka), jak by se podobná situace odehrávala někde, kde v těsné blízkosti není policejní stanice.
A ještě si dovolím poznamenat, že pokud by se čistě teoreticky jednalo o mé dítě, tak bych ho asi pochválil. Šla sice s cizím člověkem, ale věděla přesně, že míří na policejní stanici, která by v ní měla vzbuzovat pocit jistoty a bezpečí.
Stránky o MHD v ČR
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 22:47:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tonda Ježek: Zákony platí i pro dopravu. Dokonce i pro DP. Nelišíte se vůbec ničím od jiných odvětví, nejste ničím vyjímeční. A tady se objevila situace, se kterou si zjevně nevíte rady. Tak se přestaňte vymlouvat na improvizace a omlouvat to a začněte to řešit. Nebo zítra sejmu revizora a budu se hájit, že šlo z mé strany o improvizaci.

A to nechávám stranou fakt, že holka v tomto konkrétním případě nedělala problémy, byla to obyčejná bordelářka a DP si na ní nic nevezme. Postup té revizorky je úplně stejně debilní, jako když ČEZ žádá exekuci kvůli stokoruně.

Mimochodem, procházejí revizoři před přijetím psychickými testy?
Si non confectus non reficiat.

Revizor nemá právo kohokoli nutit s ním kamkoli chodit. Nutí-li dítě, dopouští se sám trestného činu. Revizor nemá žádná zvláštní práva.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17708
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 22:49:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LV - To je neskutečný, jak nikdo ne a ne řešit otázku, co tedy ta revizorka měla dělat a soustředí se na konkrétní případ. Mně nejde o tuhle jednu holku, mně jde o to, že PODLE HOCKA KDYKOLI REVIZOR NAJDE NEPLATÍCÍ DÍTĚ, BUDE HO MUSET TAHAT NA POLICII. V Bohnicích, v Libuši, v Zadní Kopanině ...

No mě osobně právě hrozně zajímá, co by měl revizor obecně v takovéhle situaci dělat, když je tedy "únos" na policejní stanici nepřijatelný. Nabízí se několik variant:

1. počkat na příjezd policie. Ale kde? V zastaveném vozidle, s ostatními (platícími) cestujícími jako rukojmími? Nebo na chodníku - ale není to už zase únos (vyvedení dítěte z vozidla ven)?
2. nebo to "dítě" jen tak pustit? V tom případě je ale lepší úplně zrušit povinnost "dětí" do patnácti let platit.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 388
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 22:52:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain: Jsi právník, máš na to papír, už dávno Tě mělo správné řešení napadnout. Já ho SEM psát nebudu. Příliš málo obecenstva.
Si non confectus non reficiat.

Revizor nemá právo kohokoli nutit s ním kamkoli chodit. Nutí-li dítě, dopouští se sám trestného činu. Revizor nemá žádná zvláštní práva.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 22:56:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain, ad 2, ano, to by bylo to vůbec nejnormálnější řešení, ale nebavíme se o normálních lidských reakcích, bavíme se o právu. Normální revizor by to nechal být, protože by věděl, že o nic nejde, že si na ní nic nevezme a že ta holka hned po škole poběží si koupit kupón, ale tady není řeč o normálních revizorech.
Si non confectus non reficiat.

Revizor nemá právo kohokoli nutit s ním kamkoli chodit. Nutí-li dítě, dopouští se sám trestného činu. Revizor nemá žádná zvláštní práva.
Tonda_ježek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 23:42:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to nechávám stranou fakt, že holka v tomto konkrétním případě nedělala problémy, byla to obyčejná bordelářka a DP si na ní nic nevezme.
Jak to víš?

Mimochodem, procházejí revizoři před přijetím psychickými testy?
Ano, procházejí.
Stránky o MHD v ČR
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2145
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 23:48:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

(2) Cestující je povinen
c) na výzvu pověřené osoby se prokázat platným jízdním dokladem, neprokáže-li se platným jízdním dokladem, zaplatit jízdné a přirážku, nebo se prokázat osobními údaji potřebnými na vymáhání zaplacení přirážky; osobními údaji jsou jméno, příjmení, rodné číslo nebo datum narození a adresa místa trvalého pobytu,12) uvedené v osobním dokladu cestujícího vydaném příslušným správním úřadem,
d) na výzvu pověřené osoby ji následovat na vhodné pracoviště veřejné správy ke zjištění totožnosti, anebo na výzvu pověřené osoby setrvat na vhodném místě do příchodu osoby oprávněné zjistit totožnost cestujícího, a to nesplní-li povinnost uvedenou v písmenu c),


Prokázání se osobními údaji nepřipadá u dítěte v úvahu (leda by mělo s sebou zrovna pas a tam stejně není adresa, nepletu-li se).
Cestující by tedy měl splnit povinnost dle písmene d), i jde-li o dítě. Jediná otázka je, jestli je možné to po dítěti vyžadovat... správné řešení to asi není. Tedy rodiče by asi měli děti vychovávat k tomu, aby zásadně nikam s nikým nechodily, i pokud se prokazuje jako revizor - bez ohledu na to, jestli skutečně je nebo není. Na druhou stranu revizor tím (podle mě) právo neporušil, protože zákon o silniční dopravě s tím počítá u jakéhokoli cestujícího bez ohledu na věk. (PS pro Lorda: ten paragraf ze zákona o rodině nebo z občanského zákoníku, který to dle tebe vylučuje, sem znova kopírovat nemusíš... o tom, co je lex specialis a co lex generalis by se dalo debatovat).
Jinak zákon počítá s tím, že cestující starší 6 let může cestovat samostatně, cestující 10 let může dokonce fungovat jako "doprovod". Čili jestli pak 13-letá holka není způsobilá pohybovat se sama po městě...
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2121
Registrován: 7-2006
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 00:35:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: počkat na příjezd policie. Ale kde? V zastaveném vozidle, s ostatními (platícími) cestujícími jako rukojmími?
To mi připomnělo nedávnou návštěvu prezidentů. Jsou cestující v tramvaji rukojmím, když řidič nesmí na zastávce při průjezdu kolony otevřít dveře tramvaje, aby mohli cestující vystoupit? A dále mne zajímá váš názor na pokyny z dispečinku, aby tramvaje s cestujícími zůstávaly stát na příčných přejezdech přes koleje při příjezdu kolony. Fungují snad v tomto případě cestující jako živé štíty? Zajímalo by mne, co na to zdejší erudovaní právníci.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17711
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 11:49:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LV - Jsi právník, máš na to papír

Já nejsem právník. Asi záměna s Quexem...

Normální revizor by to nechal být, protože by věděl, že o nic nejde, že si na ní nic nevezme

Proč si na ní nic nevezme? Resp. na jejích rodičích?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17712
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 11:50:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218 - Jinak zákon počítá s tím, že cestující starší 6 let může cestovat samostatně, cestující 10 let může dokonce fungovat jako "doprovod". Čili jestli pak 13-letá holka není způsobilá pohybovat se sama po městě...

No právě... Když už od 14ti může legálně i "tamto"...
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 978
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 12:25:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No právě... Když už od 14ti může legálně i "tamto"...
Jo jenomže tyto životní praktické souvislosti pánům na hradě a v pod hradí trochu unikají.
MILKY: to nenařizuje dispečink, nýbrž to má nařízené zajistit od ministerstva vnitra. A jestliže se k tomuto kroku přistupuje vždy se řidič řídí pokynem zástupce MV na místě. Ano využívají lidí jako živých zástěn proti případnému útoku.
Asi jsem z jiného světa.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 14:17:02    Odkaz na tento příspěvek  

Já ho SEM psát nebudu. Příliš málo obecenstva.
No prosim, jsem se naivně domníval, že pán má někde nějaký eso, a vono prd. Až na estrádě. Tak si ho tam zastrčte zpátky, pořádně hluboko, a natí ven, vy kašpárku.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 944
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 14:51:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sorry za OT, ale myslím, že je to potřeba šířit
http://maska.blog.idnes.cz/c/133873/Pohadka-nejen-pro-socialni-de mokraty.html
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2124
Registrován: 7-2006
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 16:38:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, ať si jedou do Karibiku. Nevím ale, kdo by tam na ně byl ochoten pracovat.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2125
Registrován: 7-2006
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 16:42:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak je vidět, tak "erudovaní právníci" jsou placení také za to nevidět a neslyšet...
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 914
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 17:09:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak v Norsku rovnou daň nemáme také,nemají ji ani naši sousedi.Od příjmu nad 441.001 do 749.600 se platí +9% a nad +12%.Průměrný plat je 330.000.Mimo to se platí zdravotní a sociální daň ve výši 3-11%,dle sektoru Tvého výdělku.A pak platíme daň z majetku (auto,motorky,lodě,domy,chaty,akcie,zůstatky na účtech v bankách....)
Zrovna teď to sepisuju,neb to musím do třicátého odevzdat.

Co se týče těch penzí,tak podobné je to i tady jak v Česku s tím,že tady to protiústavní není.Já bych ze svého příjmu dostal cca 45% důchod.Uklízeč u nás na firmě dostane zhruba 60% i když já budu mít víc,tak ale ne o tolik.No a náš generál (příjem 1 158 000) by dostal jen 25%.Ale tady to nazývají solidaritou.Ono kdyby nakrásně všichni dostali stejně-třeba kolem 25% z předchozích příjmů-na víc by nebylo,tak půlka důchodců může jít rovnou pod most a žebrat.I když díky silné měně máme možnost jít do levnějšího a zároveň bezpečného zahraničí.A navíc mě dost zbyde i z prům. příjmu,takže si mohu šetřit.Ale jak to chtějí udělat s českými důchody,to je mě záhadou.To moje matka asi půjde pod most-neveselá to budoucnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2126
Registrován: 7-2006
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 18:31:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akribius: V Čechách holt budou mít smůlu ti, kteří dělají sice velice potřebné práce, ale špatně placené. Sice celý život budou dřít, ale podle českého ústavního soudu nebudou mít žádné zásluhy, a tedy budou mít v důchodu nízkou penzi. Solidarita je v Čechách slovo na indexu.

Setkal jsi se už s nějakými Samy (Laponci)?
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2909
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 18:37:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: V Oslu? Ti žijí tam, kam normální obyvatel Osla na rozdíl od mnohých obyvatel Česka nikdy nepojede (a používají naše hačky a snad i čarky).
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 915
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 19:02:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Laponci žijí i v Oslu.Dnes už málokdo z nich žije z pastevectví a chovu dobytka.Ale poznám je jen podle pohledu,oblékají se stejně jako my,mluví norsky,páč tomu jejich se absolutně nedá porozumět.Několik jich jezdí i u nás ve firmě.
Já jako obyvatel Osla tam letos pojedu na dovču.Ale ne jen na sever Norska,ale i Švédska a Finska.
Ty máš Milky ještě aspoň průměrný plat,ale vem si třeba někdo kdo "utírá prdele bábám".Taky potřebná práce,z toho nic během života nenašetří (děti,bydlení) a pak když mu dají 25-30% tak nevím.Jestli jim pak stát postaví nějaké byty,dá poukázky na jídlo?
A pak taky-zdravotní daň.By se mohla posádka v sanitce spojit s finančákem a dle příjmů by Tě odvezli rovnou ke hřbitovu,nebo do nemocnice s běžným personálem a jakžtakž vybavením a nebo rovnou do špičkového pracoviště s odborníkama:-)
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2127
Registrován: 7-2006
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 19:45:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tomu také nerozumím. Asi budou muset dělat do posledního dechu.

Ad Laponci/ Prý je tam mají za naše romy/cikány. Jakou máš s nimi zkušenost z práce?
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 6-2004
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 21:47:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

L-slovo je politicky nekorektní. Jsou to Sámové.
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 916
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 22:22:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano,Laponci se jim neříká,jsou to Sámisk.Norové se k nim chovali v minulosti dost hrozně-pokud nepřijali norské občanství resp. národnost a trvali na tom,že jsou Sámové,tak nesměli vlastnit půdu,nemovitost atd.Zároveň nedostali dluh v bance,školy měly vyučovací jazyk norštinu.Dokonce při stavbě obří přehrady nenechali Sámy ani vyzvednout ostatky a vše zaplavili.
Začátkem 90.let pak v novoročním projevu král a premier přiznali,že se k Sámům chovali dost špatně a od té doby se jim přestala upírat identita.Dneska mají TV,rádia,školy a univerzitu a vlastní parlament,ten ale nemá přímou moc,je jen poradním orgánem Stortingetu.Dneska nahoře žijí hlavně z turistického ruchu a rybaření.Taky tam mají obrovské zásoby ropy,ale momentálně se hádají zda těžit nebo ne.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2911
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 08:06:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes za polárním kruhem najdeme v Norsku a Švédsku dvojjazyčné nápisy.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7697
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 08:22:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím že pořádek a prosperita norské společnosti, která jest zde zhusta obdivována, plyne mimo jiné i z přístupu k delikventům a z přístupu k vynucení úcty k zákonům tak jak to tu popsal Akribius. Bordel a cochcárna tuzemská jest pak dílem všelijakého až nesmyslného a krkolomného výkladu zákonů, jak zde popisuje Lord.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 09:56:48    Odkaz na tento příspěvek  

No tak mě napadá, když je zakázaný L-slovo a u nás C-slovo, kdy dojde na N-slovo. Oni si přece sami řikaj Deutsche. Nebo je to povolený, protože jsou na svym území majorita, a nemaj tudíž mindrák?
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3672
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 13:50:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Laponci/ Prý je tam mají za naše romy/cikány"

Mezi národem který se po tisíciletí živil pastevectvím a rybářstvím, a národem který se po tisíciletí živil drobnými krádežemi a prodejem iluzí, bych viděl rozdíl. V jednom případě přežívají a předávají své geny ti jedinci, kteří umějí chovat dobytek, v druhém případě ti kteří umí nepozorovaně krást nebo přesvědčivě věštit. Málokterý národ na světě má tak dlouhou tradici příživnické existence, jako "Romové". Cikáni museli kočovat hlavně proto, že při pobytu na jednom místě si lidi dávali větší pozor, a přestávalo být komu věštit. Proto se cikáni vždy pohybovali v tlupě, aby okradení místní nemohli jednoduše někoho chytit, a zlynčovat nebo zabít. Snažit se přimět národ s takovými tradicemi, aby se vzdělával a živil poctivou prací, to je běh na hodně dlouhou trať.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17714
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 15:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čechách holt budou mít smůlu ti, kteří dělají sice velice potřebné práce, ale špatně placené.

V Čechách bude mít za 20 - 30 let smůlu skoro každej.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7704
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 17:08:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleale, mekbajne, a mě ses smál, když jsem hovořil o krýýýzi na dva tři roky a ty takhle
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17721
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 08:59:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když jsem hovořil o krýýýzi na dva tři roky

Smál jsem se naprosto správně, protože teď samozřejmě žádná krize ještě nejni (možná tak letecká, která ale lidstvu moc nezaškodí). Ta skutečná teprve příjde, za těch 20 - 30 let. Takže už pěkně střádej do prasátka .
Ústavní soud to myslím v pátek řekl dost jednoznačně.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici