K-report
 

Archiv do 8. dubna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Transformace DP Praha, a.s. » Archiv do 8. dubna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 11:44:56    Odkaz na tento příspěvek  

No dobrá, nejlepší bude asi uzákonit, že haranti bez občanky můžou jezdit načerno. Otázka je, jak to pak má pani revizorka poznat, že jim neni už šestnáct ..
Nebo třeba časem ta dcérenka narazí na nějakýho halamu, kterej se s tim nebude párat naměkko, jak dotyčná pani. Jak chcete, milý lorde ..
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 934
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 11:53:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak mne napadlo, kde vezme ta "dcérenka" na pokutu ? Proběhne u ní též exekuce, nebo to soud odloží ?
Nicméně, se zavedením OC se blbě pamatuje "do kdy to má", zas další komplikace pro rodiče navíc.
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1410
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 11:55:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm, takže když mi kluk s míčem rozbije okno do kuchyně, chytnu ho a on neví, nechce, nezná, tak

1) ho nechám být, je to klukovina a rozbité okno se snadno opraví
2) Zavolám policii, ať si ho dojdou na místo činu vyzvednout a zjistí adresu oni. Přitom podotýkám, že bydlím v 1. patře a policejní služebna je v přízemí...

(Příspěvek byl editován uživatelem syverin.)
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 364
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 12:17:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já pořád nechápu, proč se najednou tak ošíváte. To je přece v zájmu DP, aby jeho/vaše právní názory potvrdil i soud. Tak buď si věříte a pak mi děkujte, nebo si nevěříte a jen hledáte výmluvy, jak ten lapsus okecat ...
Si non confectus non reficiat
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 935
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 12:27:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože pokud budem takhle DPP prudit tak to pak už nikdo (Tebe nevyjímaje) neukecá.
Sám moc dobře víš, že záleží pouze na zkušenostech právníka psaný zákon obratně vyložit.
A pokud vím, tak u nás precedens neplatí. (výjimkou publikované judikatury Ústavního soudu abys mne nechytal za slovo)
PS: Precedens nebo precedent (z lat. praecedens) znamená předchozí, dřívější obdobný případ.
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1585
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 12:37:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lorde,
já doufám, že tu žalobu podáš, protože jestli je 10 kroků k policejní stanici únosem, tak opravdu žijeme v Absurdistánu...
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 12:43:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale božíčku, tak oni si vážně nevěří ... vždyť je to tak jednoduché. Demon vám to vysvětlí. Možná by té revizorce zvládl poradit i sám. No, já bych věděl, co DP poradit, ale mne DP neplatí - ať dá hezky vydělat svým advokátům.

(Precedens v obecném slova smyslu ... a i když u nás není závazný, v praxi se dodržuje a Nejvyšší soud judikaturu pravidelně sjednocuje. Jinak by totiž právní jistota šla do háje, a to nechceme, protože právní jistota je základ právního státu a právní stát je zase základem materiálního jádra ústavy (C) já. A materiální jádro ústavy (C) místopředseda ÚS prof. Höllander) náš Ústavní soud miluje, jen se akademická obec donekonečna pře, naposledy před týdnem na semináři pořádaném Ústavem státu a práva, co přesně to jako má být. A já k tomu dodávám, že je žádoucí, v zájmu právního státu, vykolíkovat to jádro předem, když už ho tedy máme. Což tvrdím trvale, nejen na tom semináři.)
Si non confectus non reficiat
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 13:09:38    Odkaz na tento příspěvek  

Však kolíkujte. Myslim že v zájmu právního státu předevšim je, když už nějaký ustanovení existuje, aby šlo taky vymáhat .. jinak je to králikárna s kašpárkem. Momentálně tady srdnatě bojujete za to, aby vymoct v praxi nešlo.

Technickej dotaz, lze neplatnej doklad při kontrole zadržet? Nebo to u OC nejde, protože je multifunkční, a černoch by byl tak zkrácen ve svých právech na slevu v Zoo? To by totiž byl právě ten efektivní způsob vymožení, ať se pro ni pan otec staví s obnosem na Bojišti.

Ovšem na fracky, co tu OC rovnou zapřou, platěj asi zas jen facky, výchova nevýchova.
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1586
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 13:15:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag:
Neplatný jízdný doklad je revizor oprávněn odejmout, protože průkazka je vydána Dopravním podnikem.
Tuto praxi většina revizorů také hojně využívá, protože díky tomu získá jasný důkaz o jízdě načerno, kdyby si cestující chtěl stěžovat...

Docela si říkám, že až budou turnikety, tak bude méně sporů, protože stroj jaksi nelze ukecat
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 13:26:27    Odkaz na tento příspěvek  

Prox: průkazka jistě, ale OC prej vydává nějaká soukromá firma .. jestli se nám to zas nezkomplikovalo. Ještě na to má i autorský práva.

A turnikety v buse nebo tramvaji moc platný nebudou.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 13:34:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč by měl být neplatný doklad zadržen? Jen další buzerace. Kdy už se konečně zbavíte touhy za každou cenu lidi trestat ... mám-li prošlou legitku a ukážu ji, tak jsem bordelář. Jinak bych ji neukazoval vůbec.

Jaký vlastně je - dle zdejších diskutérů - účel těch pokut? Odškodnění? Zisk? Trest? Trest za co?
Si non confectus non reficiat
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2861
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 13:46:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale océčko nesmí revizor odejmout (ani zablokovat), protože na něm jsou i další aplikace úplně jiných firem. To je dáno ve Smlouvě!

A na océčko žádná firma autorský práva nemá. Ten kus čipu (za 100 Kč) v plastu musí být akorát kompatibilní s čtečkami dalších dopravců (ČD, busfirmy...) - jo na to taky těžko budou mít autorská práva, tam jde o standardy a vzájemnou kompatibilitu. A když to jeden nebude chtít dělat levně, najde se druhej, jen musí se chtít. Kmen dat není soukromé firmy, ten spravuje Hlavní město Praha a nechápu jak si ho představují střelit a neporušit §§.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 15:35:20    Odkaz na tento příspěvek  

Autoský práva maj na řešení toho centra, co to celý manažuje a vydává. Samotnej plastik je k ničemu. Proto taky město furt platí za licence jak mourovatý a nikdo jinej do toho nemůže. Holt když se kvalitně napíše smlouva .. viz všechny ty audity, zveřejněný i tajnej.

Škoda že jinde tak blbýho zákazníka nejde potkat, byl bych za vodou.

No je to jak jsem myslel, díky. Asi je to tak vymyšlený, aby byly ty turnikety opravdu nutný .. peněz je z daní dost.

LV: a jakej je obecně účel všech trestů a pokut? Exekucí, propadnutí věci, zákazu činnosti? Jen buzerace? Zajímavá právní teorie.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 15:48:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag:
To se ptám já Vás, evidentně v tom máte trochu guláš. Proč chcete někomu, kdo má propadlý kupón, zabavovat legitimaci? Co má být účelem takového postupu - podle Vás?
Si non confectus non reficiat
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2067
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 16:02:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen aby se Lord jen nekasal a skutek utek. Ono by to vzájemné odvolávání mohlo také trvat léta. Dub nám líčil případ řidičky, kterou zastupoval, jak po několikerém dovolání soud nakonec vyhrála. Jela na Karláku přes Žitnou a řidič IAD ji naboral do boku tramvaje. I když už jel na zelenou, tak u nejvyšší instnce po měsících původní rozsudky zvrátila ve svůj prospěch.


Demon: Co se týče řidičů, tak rozdíly činí při tom 1% max. desetikoruny. A ve finále, např. při desetikorunové fixní platbě, vydělají všichni. Tady nejde o to, si platit nějaké úředníky jako v bance, ale o symbolickou částku. Ta podstata odborů je někde jinde, než zúřadovávání 1% od každého člena. Tady totiž vůbec neplatí, že čím víc se platí, tím lepší odbory. To už jsem za těch 11 let poznal. Spíš je to naopak.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 16:04:37    Odkaz na tento příspěvek  

A co je účelem zabavování majetku a obstavování účtu při exekuci? Asi guláš s pěti.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 16:16:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Účelem exekuce je zaplacení dluhů. Majetek vám zabaví a účty obstaví proto, abyste sám sebe nevytuneloval a nepřevedl svůj majetek na známého dřív, popř. peníze nezakopal na zahradě dřív, než vám všechno prodají a výtěžek předají Vašemu věřiteli. Vážně jste tak hloupý nebo to jen hrajete?
Si non confectus non reficiat
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2068
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 16:45:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není cílem zabavení neplatné legitimace znemožnit se jí nadále prokazovat?
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2069
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 16:52:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Pokud si dobře pamatuji, tak příspěvek na stranické příspěvky byl vždy 1%.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2867
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 16:53:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Není, to by musel být padělek a ten přece vyrobit u océčka dostupnými prostředky nelze .-) Neplatná aplikace kupón bude pro dalšího revizora (průvodčího, řidiče busu) opět VŽDY neplatná. Jelikož océčko mělo být superuniverzální kartou (otvírá vám třeba dveře do kanceláře), mohla by vám odebráním vzniknout vyšší škoda než je pokuta, případně cena kupónu.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2868
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 16:54:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Autorský práva nebyly předmětem vysoutěžené zakázky (píše audit).
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 17:07:18    Odkaz na tento příspěvek  

Účelem zabavení průkazky je a) zabránění jejímu dalšímu zneužívání, b) zároveň zvýšení pravděpodobnosti vymožení stanovené přirážky k jízdnému, c) zejména není-li možno spolehlivě zjistit totožnost osoby jí se prokazující, d) zvláště je-li nezletilá a nesmí-li ji tedy exekutor násilim unést na okrsek.

Pokud tedy někdo nevidí jasnou paralelu třeba s tou exekucí, byť v nižšim levelu, pak ať radši nepíše o hloupostu jiných. No, právníci byli pro mě vždycky nesrozumitelnej druh.

Bohužel je to přechodem na tu geniální kartu zjevně neprůstřelný, tak ať právníci DP hledaj jiný díry v ementálu. Doufám že vám budou důstojnými protivníky, lorde.

Čet jsem teda asi jiný audity .. pochopitelně se o autorský práva nesoutěží, ta vznikají až vytvořenim díla. Proč teda město platilo haguesům za každou vydanou kartu "licenci"?
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2070
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 17:10:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: A nebyla to 4%? Zapojil jsem totiž proces rozpomínání.

Borovička: A jak je to např. s neplatnými osobními doklady, řidičákem atd.?
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1587
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 17:18:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lord:
Neplatná papírová průkazka MHD se zabavuje už léta na základě Přepravního řádu, což není svévole dopravce, ale Vyhláška MDS.
Účelem je zabránění tomu, aby se cestující úmyslně průkazkou prokazoval dál. Druhotný účel je pro revizora, že má důkaz jízdy na černo. Pokud se nemýlím, tak průkazka MHD není majetkem cestujícího, ale DP...

Na druhou stranu uznávám, že je to docela drsný přístup, protože místo, aby si zapomnětlivec mohl koupit na nejbližším místě nový kupon, tak si musí znovu sehnat fotku, vyplnit žádanku, což je hodně nepříjemné.
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 975
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 17:23:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zase jedna otázka která mne napadla cestou z práce:
"Jestliže zákonný zástupce svolil svému svěřenci cestovat samostatně dopravními prostředky MHD Praha, uzavírá smluvní vztah on se všemi důsledky a povinnostmi (SPP+zákony) z něho vyplívajícími a musí svěřence o tom poučit a to i v tom smyslu že svěřenec je povinen tyto podmínky dodržovat jinak se vystavuje riziku postihu a kroků k postihu nutných, tj. i identifikace prostředky definovanými v SPP a zákonech“, tudíž se táži kdo je vinen jestliže došlo k tomu k čemu došlo?

PROX: průkazka je navrácena po zaplacení přirážky.
Asi jsem z jiného světa.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2071
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 17:43:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Někde jsem četl žebříček "nejpříjemnějších lidí" podle profesí: právníci, pojišťováci a pracovníci modelingových agentur. (Samozřejmě až po tramvajácích :-).)
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2072
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 17:51:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sakra, teď jsem si ale vzpomněl..., jak to, že jim vypadli bankovní úředníci?
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2073
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 19:54:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brejšín: Zase jedna otázka která mne napadla cestou z práce:
Naprosto stylové. Zrod všech geniálních myšlenek je spojen se třemi "B": bed, bus a bath.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2074
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 20:08:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lord má jedno velké plus. Jako antisocan má alespoň rád děti. Tak mu jich hodně přejme. Děti jsou květy života.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 976
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 20:11:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky:
V mém případě "B,W,B" bo jezdím pěškobusem.
Asi jsem z jiného světa.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17673
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 20:14:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestliže zákonný zástupce svolil svému svěřenci cestovat samostatně dopravními prostředky MHD Praha, uzavírá smluvní vztah on se všemi důsledky a povinnostmi (SPP+zákony) z něho vyplívajícími a musí svěřence o tom poučit a to i v tom smyslu že svěřenec je povinen tyto podmínky dodržovat jinak se vystavuje riziku postihu a kroků k postihu nutných, tj. i identifikace prostředky definovanými v SPP a zákonech

Brejšíne, to je odkud?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17674
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 20:16:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jistě milá paní revizorka, pokud jí nevadilo táhnout na policii malou holku,

Malou třináctiletou holku.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2871
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 20:25:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vaše zabavování průkazky (papírové, jak je to u ócéčka bylo snad řešeno) je naprosto jalové. Ano pořízení nové průkazky je vopruz, ale totožnost osoby zabavením nezjistíte. Jaksi už dpp nevede tyto osobní údaje - možná i díky ócéčku ÚOOÚ nařídil, že nemá důvod. Takže revizor musí tyto údaje získat věrohodně jináč. Dpp umí akorát dohledat datum narození osoby, ale neměl by umět dohledat adresu. Žijete jaksi v minulém tisíciletí (a revizoři občas v předminulém, pokud zvolí vymáhání ala ČEZ).
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2872
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 20:27:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prox: tak průkazka MHD není majetkem cestujícího, ale DP... mám takový pocit, že od letoška majetkem neznámého pachatele .-)
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 977
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 20:32:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička:
No vida jak dlouho už mě nikdo nekontroloval.
Mcbain:
No někde z mezi Motolským golfáčem a Cibulkou.

(Příspěvek byl editován uživatelem Brejšín.)
Asi jsem z jiného světa.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2075
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 21:25:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: Holanďani mají právní odpovědnost od 12. A v oblíbené to Lordově Anglii chodí do basy i nezletilí.

PS: Už víš, co je to ten proslavený český lyrismus, o kterém mluví Kundera?
Věcné problémy je přeci tak jednoduché převést do emoční roviny - spravedlivě se pobouřit, zanadávat si na kdeco a kdekoho, zavyhrožovat a denunciovat..., no a je to vyřešené.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17675
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 22:19:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LV č. 339, 5.4.2010 13:13:13:

- zdržela zbytečně policisty, kteří mohli zatím dělat něco užitečnějšího,
- sama zatím mohla dělat něco užitečnějšího, tj. pátrat po SKUTEČNÝCH černých pasažérech


LV č. 357, 6.4.2010 23:51:04:

No dobře, tak to trestní oznámení holt podám já. Na státní zastupitelství, ne na policii.

Tedy LV provede toto:

- zdrží zbytečně státní zastupitelství, které by mohlo zatím dělat něco užitečnějšího
- sám by zatím mohl dělat něco užitečnějšího, tj, zabývat se SKUTEČNÝMI problémy téhle země

Kdyby tuhle "kauzu" rozvířil kdokoli jiný (třeba KáeM nebo Milky ), tak si jí ani nevšimnu, ale takhle... Ani nechci domýšlet, co všechno mě napadá.

Například mě jen tak náááhodou napadl známý výrok o vrtošivém staříkovi...
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 22:52:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čím méně argumentů, tím více navážení se. Když si tak čtu, co se za večer urodilo, jasně se mi rýsuje jedno: Vy se bojíte, že bych náhodou mohl mít pravdu :-) ... jinak byste byli v klidu.
Si non confectus non reficiat
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3099
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 23:54:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč by jsme se toho měli obávat ?
Ono se pro nás snad něco změní ?
Osobně je mi úplně buřt jestli budeš mít pravdu, byť si to v tuhle chvíli naprosto nedovedu představit. Každopádně pokud pravdu opravdu mít budeš, spadne tahle republika v mých očích ještě hlouběji do morálního (a právního) marastu, což neni moc dobrá vyhlídka...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3584
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 01:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Revizoři jsou teoreticky osoby vykonávající bohulibou činnost. V pražské reálné praxi jsou revizoři kolikrát dost nechutný póvl, který si chce co nejvíc narejžovat na procentech z pokut, a jinak je jim všechno putna. Nějaká spravedlnost nebo přiměřenost značnou část revizorů bohužel absolutně nezajímá.

Pamatuju, s jakou chutí kdysi pražští revizoři dělali vždy třetího (nebo pátého?) ráno cílené razie na zapomnětlivce, kteří nestihli nebo zapomněli koupit nový kupón. Vzhledem k tomu, že tehdy byl kupón měsíční na kalendářní měsíc, tak se odkladem jeho nákupu o pár dnů nedalo nic ušetřit. Kdyby těmto nájezdníkům šlo o chytání skutečně černých pasažérů, tak by klidně mohli dělat kontroly rovnoměrně po celý měsíc, a nemuseli by dělat účelové nájezdy na zapomnětlivce.

Dneska je to ještě daleko horší. Většina revizorů chytá prakticky jen na vybraných rejžovacích místech, a zastavují jen vytipované lidí. Do některých částí Prahy od konce bolševika snad revizor nikdy nezavítal. Cílem značné části pražských revizorů bohužel není boj s černými pasažéry, ale výhradně vlastní výdělek za jakoukoli cenu.

Kdo si vyskakuje na lidi co od pohledu budou ochotní případnou pokutu zaplatit, ale bezdomovce, cikány či nebezpečně vyhlížející týpky obchází, je u mě gauner a ne skutečný revizor.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 6-2004
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 04:51:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun:

Ha, na něčem se shodneme. Razie bývaly čtvrtého. Obzvláště nechutné bylo, když po šesté brali třeba na Karláku lidi, co jim zavřelo okénko, i když byla ještě fronta... (zejména studenti jinak než v předprodejích čtvrtletní nemohli). To opravdu se zlepšováním tarifní kázně mělo pramálo společného.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1014
Registrován: 6-2004
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 05:14:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K těm pár dnům, ukecá se to a lidi na to hřeší...

Mě v těch debatách přijde (to samé je u těch "flákačů bez práce"), že to snad musí být podle sebe soudím Tebe a že tu máme docela slušnou galerku, samé podvodníčky a povaleče. Osobně je mi takové myšlení cizí a ani v mém okolí (kromě zdejších diskutujících) mě nikdo podobný nenapadá.

Jinak doma vídám opačný problém. Je to kus plastu a člověk na to kouká horem dolem, datum mu nic nepřipomíná. Takže moje manželka opakovaně (já sám jsem s MHD v Praze až na příležitostné jízdy na jednorázové jízdenky v souvislostí s akci Karta skončil) zaplatila tři či kolik dní dvakrát, protože nevěděla, kdy přesně ji platnost skončí a on-line obchod překrývající se platnost vesele dovolil bez mrknutí oka... zjistila to až při nahrávání kupónu. To říkám proto, že jednak systém je zjevně jinde dotován za zapomnětlivce, a jednak je to sice její blbost, ale stává se a dovedu si představit, že se snadno stane na obě strany. Jist by nebyl takový problém dopsat a zlegalizovat aplikaci, aby se souhlasem cestujícího, dostával třeba e-mail nebo SMS, když se blíží konec platnosti jeho kupónů. A komu je soukromí dost ukradené na to, aby si tu Kartu pořídil, tomu by snad ten souhlas navíc ke "spamování" nijak vadit nemusel. Jinak je to co do pohodlí a intuitivnosti použití dost krok zpátky.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2873
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 07:37:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich: Vzhledem k tomu, že validátorů je v systému jak šafránu, dobrý nápad. Teď jen hádejte za kolik by ho někdo rád zrealizoval.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 08:43:57    Odkaz na tento příspěvek  

Lihovou fixu má snad doma každej, ne? Stačí si ji vzít při dobíjení k validátoru a opsat tři (plusminus jednu) číslice.

Bručoun: tak to asi budu nebezpečně vypadající týpek, nechávaj mě projít často. Sem nevěděl

Cílem značné části *dosaď cokoliv* bohužel není *dosaď ofic náplň profese*, ale výhradně vlastní výdělek za jakoukoli cenu. Vždyť jsme si to tak vyzvonili tehdá těma klíčema, a odpřisáhli na katalog Neckermanna, že o prachy jde až v první řadě, ni? A systémy se holt udržujou idejema, na nichž byly založeny.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2874
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 09:07:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lihovou fixu má snad doma každej, ne? Stačí si ji vzít při dobíjení k validátoru a opsat tři (plusminus jednu) číslice. - to je pokrok za tu miliardu?
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 09:23:18    Odkaz na tento příspěvek  

Ne, to je hotfix
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2143
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 09:43:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přijatelným řešením je asi vložit kartu do dpp pouzdra a do volné přihrádky papírek s datem platnosti... ideálně kdyby validátor/eshop/... byl schopný nějakou takovou malou účtenku vytvořit a vytisknout.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 6-2004
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 10:02:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag, 218:

Napadlo mě to samé, co Borovičku (krom toho, že mě taky napadla lihovka, kdybych to "řešil"). Funkční to jistě je, ale za 800M bych možná čekal větší pokrok. Krom toho, já bych to asi udělal, ale u své choti bych zřejmě ani s jedním z těchto zlepšovák neuspěl... ona prostě není ten správný šoto-typ, co si po nocích dovyvěsí chybějící výlukový JŘ.
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 912
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 10:13:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Oslu je taky OC,ale jmenuje se Flexus.Taky se na ní provařily prachy-celkem 1 milion NOK.Taky padaly hlavy.Ale pokud si jí nabijete-validátory jsou v každém obchodě v metru,tak lze přijít do busu nebo tramvaje,položit kartu na pokladnu a já mohu vytisknout,co je na kartě nahráno,kdy to bylo nahráno a platnost.Lidi to docela využívají.Někteří jako doklad o zaplacení a jiní z důvodu jak psal 218,že prostě zapomenou do kdy to mají.

Co se týče revizorů-asi nemohou za všechno.Když jsem na sklonku roku 08 odcházel,tak měli plat kolem 6000 a zbytek podíl na pokutách.Nedivte se,že prostě museli jít najisto.Ze šesti tisícovek se moc žít nedá.V Oslu mají základ o 15% nižší než řidiči+příplatky za noce a víkendy a podíl na pokutách,který je ale daleko menší než u nás.Takže tady pak,pokud dotyčný projeví lítost,někdy od pokuty upustí.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2144
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 10:54:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud by mi validátor nebo paní u okýnka vydal(a) malou účtenku o rozměru třeba 3*5 cm, tak moje potřebná součinnost by byla menší, než dnes s papírovým kupónem. A pokud by se closedcard vydávala i s fešným poudrem, bylo by to úplně v pohodě...
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 937
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 11:50:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se zájmem jsem si přečetl to o lihovém fixu a připomělo mi to, jak se těm, co si koupili roční kupón do x-tého prosince, dávali rozinky.
Dnes už vím, že OC je průšvih a cesta naprosto špatným směrem a docela by mne zajímalo jak se s tím teď DPP popasuje. Omlovám se všem, co to věděli hned na začátku, že to je akorát věc, jak nakrmit někoho penězi. Protože tisk a distribuce kupónů i v tiskárně cenin musí vyjít levněji než udržování této věci, díky které máme vstup do ZOO o 5% levněji. (a to určitě sleva nebude platit na rodinnou vstupenku).
Krom toho je to jediná karta, kterou musím vytahovat při kontrole, ostatní mohou v klidu spočívat v peněžence.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3585
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 11:50:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"tak to asi budu nebezpečně vypadající týpek, nechávaj mě projít často. Sem nevěděl "

Většina revizorů vynechává jak lidi co vypadají že mají lístek, tak ty co vypadají že nezaplatí ani pokutu.
Třeba u Muzea, pokud jedu oblečený ve vandrovních věcech, mě kontrolují vždy. V běžném městském oblečení mě nekontrolovali ještě ani jednou. Klidně bych mohl jezdit bez lístku ...

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3586
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 12:05:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Vždyť jsme si to tak vyzvonili tehdá těma klíčema, a odpřisáhli na katalog Neckermanna, že o prachy jde až v první řadě, ni"

Tak proč se pražští revizoři chovali jako hyeny už za bolševika? Nepřeháníte to náhodou s tou nenávistí ke kapitalismu? Vy dokážete najít třídní hledisko úplně všude ...

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2076
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 12:05:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další závažná kauza na obzoru je popsána v dnešním Metru: městští policajti vyhodili z tramvaje cestujícího se zaplacenou roční jizdenkou, když na pokyn řidiče neuvolnil místo k sezení cestujícímu se psem (nešlo o slepce ani handicapovaného). Podle přepravního řádu to není povinnost, ale zas na druhou stranu je cestující povinen dbát pokynů přepravce (v tomto případě řidiče). Co myslíte, postupovali měšťáci správně? Kdo udělal chybu? Tady je zřejmé, že i pravidelné proškolování řidičů má své mezery.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2077
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 12:11:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Spíš jsme se chovali jako hyeny už za Rakouska, za 1., 2., 3., 4. a teď 5. republiky. My se zkrátka jinak chovat bohužel neumíme. Akribius možná doplní vlastní, čerstvé zkušenosti z jiného kulturně - historického prostředí.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2079
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 12:21:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak pro informování ostatních, GŘ Dvořák po třech letech navštíví v 15 hod. vozovnu Strašnice a bude diskutovat s odboráři o závažných problémech v podniku.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2080
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 12:39:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale zas jsem udělal chybu a Mcbain by byl na koni. Protektorát nebyl republika, to byl zkrátka protektorát.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 12:46:20    Odkaz na tento příspěvek  

No Bručoune, jestli vy to zas nepřeháníte s tou třídní senzitivitou. O Kapitalismu tam nebyla ani tečka, jen o vyžírkách co "prachy jenom prachy" stavěj nade vše, a takoví jsou všude a za každýho reřimu, jak správně poznamenáváte. Problém je, že to bejvá v rozumný společnosti kompenzováno jakousi etikou, tu jsme ovšem tehdy odvrhli zřejmě spolu s těma klíčema, jako přežitek z dob budování komunismu. Tak se nám tu nějak rozmnožili měrou nebývalou.

A nezkoušejte mě přesvědčit, že se tu za bolševika kradlo a podvádělo v tom měřítku, jako teď .. přes svých pětapadesát neuvěřim. Tenkrát to byla proti současnejm miliardám drobná troškařina.

Co se tejče nějakých papírků a účtenek k Opencard, ráčej se zeptat na magoši u Béma et consortes, proč na to z tý prošustrovaný miliardy nevybylo. Bude teď při volbách dobrá příležitost.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 12:47:41    Odkaz na tento příspěvek  

No GŘ Dvořák má teď asi konečně čas, když to za něj šéfuje Vodvářka.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2081
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 13:05:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Tenkrát jsme si někteří mysleli, že socialismu bude stačit dát více etický a morální rozměr - něco ve smyslu křesťanských hodnot, a že vše bude fungovat jak má. Dnes si totéž myslíme o kapitalismu. A s překvapením stále znova a znova zjišťujeme, jak se hluboce mýlíme, že problém není v socialismu nebo kapitalismu, ale že problém je v nás.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.