K-report
 

Archiv do 10. března 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Transformace DP Praha, a.s. » Archiv do 10. března 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1966
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 20:39:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsem proti tomu, aby se určité skupiny prosazovaly v kreativních oblastech, pro což mají i mimořádný cit, ale nelíbí se mi obsazování některých důležitých politických a společenských oblastí lidmi, kde hrozí, dalo by se říci, střet zájmů. Např. obsazení min. zdravotmictví člověkem handikapovaným, ve mně nebudí důvěru, obsazení min. financí nebo sociálních věcí člověkem se silně menšinovou orientací, rovněž ne. Ve společnosti by měly fungovat určité sebezáchovné mechanismy, aniž bychom to pokládali za diskriminaci.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3942
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 20:49:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: ale nelíbí se mi obsazování některých důležitých politických a společenských oblastí lidmi, kde hrozí, dalo by se říci, střet zájmů.

Líbit se to nemusí, jen nějak nevím, jak dosáhnout toho, aby tam byl člověk bez zájmů, závazků, názorů a já nevím co ještě, zkrátka ten 100% "normální". A hranice normálnosti je jaká?
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1967
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 20:52:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je to opravdu téma k širší diskusi, ale je např. známo, že homosexuálové tvoří sociálně úspěšnější skupinu, než je průměr populace, což asi souvisí i s tvým zdůvodněním větší snahy vyniknout. Jejich vyšší většinový sociální status pak může zkreslovat názory na oblasti sociální.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1968
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 20:53:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Martin Šubrt tu v tomto směru rád operuje Gaussovou křivkou.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 675
Registrován: 7-2008
Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 20:57:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Většina homosexuálů cítí, že jejich "orientace" není v pořádku a o to více se snaží vyniknout jinde. Více v politické diskusi a zde: http://www.facebook.com/pages/Teple-drahy-chcete-je/349252157690
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 21:00:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A není jedno jestli je někdo hetero nebo homo ? O člověku jako takovém to přece nic neříká.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1861
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 21:03:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Jistě, obsazení ministerstva financí člověkem, který viděl někdy peníze, ministerstva dopravy někým, kdo někdy jel vlakem a ministerstva průmyslu někým, kdo si někdy koupil auto, je skutečně naprosto nedůvěryhodné...

Sebezachováme jako co?... Způsob tvého uvažování je daleko destruktivnější než to, co popisuješ. Jsou různé skupiny lidí, které se odněkud znají. No a? Mně je fuk, jestli je někdo takovej, makovej, nebo tvarohovej...posuzuju ho podle toho, co dělá na svém místě. A když s ním budu mít dobré zkušenosti, rád ho jako spolupracovníka třeba uvidím i jinde... Jistě, pak to bude vypadat, že vznikla potrhlá mocenská šubrt klika, což hned jak zaznamenám, tak půlku lidí propustím, pozvu si společnost pro výzkum veřejného mínění a sestavím si tým na principu výběrového vzorku, aby v něm nechyběla žádná proporční část společnosti :-). A pak spokojen půjdu sem na k-rep diskutovat s příslušníky mocenské šoto kliky... Takhle nějak to má fungovat?...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1862
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 21:13:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: A co třeba pošťáci? Zkoumal někdo v odborných publikacích, zda jsou sociálně úspěšnější nebo neúspěšnější? A co pošťáci na vesnici a ve městě, jsou tam nějaké rozdíly, které by nás donutily zahájit diskusi o tom, zda nění třeba možné, že pošťáci zcela přirozeně ovládnou tento svět...? Myslím, že pokud takový výzkum není, je třeba jej urychleně vypracovat...:-)
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5381
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 21:29:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Většina homosexuálů cítí, že jejich "orientace" není v pořádku a o to více se snaží vyniknout jinde.

Takto postavená ta věta nedává absolutně smysl.

A není jedno jestli je někdo hetero nebo homo ? O člověku jako takovém to přece nic neříká.

Jedno to samozřejmě není. Anebo tobě je jedno, jak jsi orientovaný?

RockBottom!
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 21:44:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp : Já lidi nehodnotím podle toho,kdo se jim líbí.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5385
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 21:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm, to já zase jo. Třeba ti, kterým se líbí Chinaski, mají u mě mínus.

RockBottom!
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 21:59:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp : Tak to mám u Vás velké mínus
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5386
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 22:04:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jó, i to se stává. Co teď ale s tím?

P. S.: Původně jsem chtěl napsat Evu a Vaška, ale potom mi to přišlo příliš nevýrazné.

RockBottom!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7466
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 22:13:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: zbytečně to zlehčuješ s těmi pošťáky. Pak bohužel hodně věcí, jejichž jádro leží mimo dopravu, ale dopravu silně ovlivňují, nepochopíš a divíš se, proč se např na tak skvělý směrový vějíř nabídnutý linkou 153 lidi vys*ali a jezdídál tou nejsilnější páteří co tam je.
Milky: tak zrovna u ČD je asi orientace lhostejná.
Bkp: Chinaski - no když zavřou hubu, zhasne se , tak by člověk možná tak po ročním půstu... co?
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5391
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 22:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chinaski nebrat. Ani místo Evy a Vaška.

RockBottom!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1863
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 22:30:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: To němělo být zlehčování. Mělo to být naznačení, že takové úvahy jsou zcala vážně absurdní už z principu. Jak to ovšem souvisí se 153 vážně nechápu :-).

Bkp: Je to jedno ve všech situacích kromě postelových :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1384
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 23:09:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp: Myslím, že třeba člověku, který je nucen pravidelně poslouchat písničky na přání Rádia Blaník, můžou znít Chinaski jako rajská hudba
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5393
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 23:24:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A Blaník Chinaski nehraje? Nebo to si pletu s Impulsem?

RockBottom!
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1385
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 07. března 2010 - 23:34:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blaník Chinaski hraje, ale dostat na výběr, jestli mi mají hrát 3x do hodiny Jakuba Smolíka nebo Chinaski, beru Chinaski
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5397
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 08:09:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nevím, jestli bych si zrovna z takovéto nabídky dokázal vybrat.

RockBottom!
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 11:01:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já poslouchám rádio Impuls. Hrajou všechno možné. Do toho občas Václav Moravec,prostě pohoda
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5398
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 11:21:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já už jsem dospěl do fáze, kdy rádio neposlouchám vůbec. Po půlhodině mletí pořád těch samejch zpráv, "vtipné" vstupy redaktorů, bezobsažná publicistika a reklamy mě donutily dát přednost cédéčkům, resp. mp3.

RockBottom!
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 11:22:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp : V tom bych se s Vámi mohl i shodnout,v poslední době je té reklamy v rádiu dost.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17428
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 13:11:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp - Já už jsem dospěl do fáze, kdy rádio neposlouchám vůbec. Po půlhodině mletí pořád těch samejch zpráv, "vtipné" vstupy redaktorů, bezobsažná publicistika a reklamy mě donutily dát přednost cédéčkům, resp. mp3.

To jsme na tom přesně stejně. K tomu ještě dodávám neustálé omýlání největších "hitů" typu největší odrhovačky od Queenů, Abby a Europe .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17429
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 13:20:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ - Ehm, já pořád nechápu, jak souvisí homosexualita s mocenskou klikou?

Já to chápu... Ale dál to tady rozvádět nebudu .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7471
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 13:30:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výborně, doporučím trochu konkurence pro pražáky: 89,0 nebo 102,9 Dance Radio, 90,7 radio Ethno, 90,3 Express, 96,2 Spin. Tam nic z výše uvedeného nenajdete :-)
MŠ: Měl by ses víc snažit. Opravdu spousta věcí ovlivńujících dopravu leží mimo dopravu. Odpověď je v mé odpovědi Milkymu, přečti si to pořádně.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 13:35:08    Odkaz na tento příspěvek  

Celibát katolických kněží údajně byl (kdysi dávno, ve středověku) zaveden proto, aby nedocházelo k tříštění církevního majetku. Homosexualita milionářů - není v tom něco podobného?
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1969
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 13:39:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Můj příspěvek 1966 byl blbost. Tak se o tom nedá přemýšlet. Společnost se buď vyvíjí zdravě, nebo nikoli, a pak časem zanikne, ale něco jí diktovat proti obecému názoru nelze. Dnes převládá tolerance k minoritám, a je to dobře. Jak je to ale křehký stav, ukazují i diskuse k ČD. Demokracie je životně závislá na tom, že se většině lidí bude dařit dobře. V opačném případě se budou hledat viníci, a menšiny všeho druhu jsou první na ráně. Menšinou ve společnosti jsou např. Romové, bezdomovci, homoseksuálové..., proti těm všem se dá "hněv lidu" obrátit. Na řadě diskusí si všímám malé sociální citlivosti některých diskutujících, je proto dobré si uvědomit, že může jít o každého z nás, kteří se nějak lišíme od "většiny".
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1970
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 13:43:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel: Důvodem zničení pohádkově bohatého řádu Templářů prý byly nedovolené sexuální praktiky? Mcbain snad upřesní.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5401
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 13:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Rádio Ethno? No tak! A Dance s rádio s jingly typu "Venku chč*je a chč*je, ale na DanceRadiu do žije"? Atp...
Neber si to osobně, ale fakt ne.

RockBottom!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1864
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 13:54:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Já nepopírám, že věci mimo dopravu dopravu, a cokoliv, ovlivňují. To je normální a opět přírodní zákon. Nicméně některé takto vzniklé "zvláštnosti" nemají být argumentem v odborných debatách a polemikách, neboť vytahují jevy zástupné (byť možná existující), aby získaly převahu.

Milky: Tolerance k minoritám je zatím diktovanou znalostí a chováním, nikoli chováním přirozeným, které vzniklo přirozeným vývojem. Naopak, ve většinové společnosti převažuje stále netolerance, pouze je zakrývána tím, že už se to jaksi nemá dávat najevo. problém je, že přehnaně diktovaná tolerance nevniklá přirozeně stále naopak přirozeně živí tu zakořeněnou netoleranci. Věcí společnosti je hledat míru, jak toleranci učinit zcela bezmyšlenkovitě běžnou. V poslední době se to spíš nedaří...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 859
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 13:59:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naopak, ve většinové společnosti převažuje stále netolerance, pouze je zakrývána tím, že už se to jaksi nemá dávat najevo.
Souhlas. Minorita má výhodu, že lépe drží při sobě.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1971
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 14:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě pro Mcbaina, jako milovníka historie, i pro ostatní zájemce, je dobré si přečíst historii vyvražďování albigenských. Již tehdy, ve 12. a 13. st., ale samozřejmě i později, byly katolickou církví vyvražděny pro názorové rozdíly desetitisíce lidí.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1972
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 14:12:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: No ten Duškův rozhovor byl i na mě dost silný kafe. měl by si někdo vyhlídnout, až mu upadne tužka.
"Jen aby mu neupadlo ve sprše mejdlo."
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17432
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 14:46:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky - Důvodem zničení pohádkově bohatého řádu Templářů prý byly nedovolené sexuální praktiky?

Důvodem byla hlavně jejich ekonomická síla a moc, která podléhala jen papeži a ne světským panovníkům.

Gabuliatko - Minorita má výhodu, že lépe drží při sobě.

To je pravda. Jen je třeba rozlišovat, kdo a co je kde minorita a kdo a co majorita. A kdy je nějaká "odchylka" jedním ze základních qalifikačních předpokladů k přistavení ke korytu.

Asi tolik k Duškovu výroku .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 14:59:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím že to bylo dostatečně zřetelné za jednoho ministra doptavy a výběrka na D47, které následovník dost obtížně rušil.
Jinak netřeba míti úchylku, stačí chodit hrát třeba tenic (dnes spíš golf), jak zaznělo v jednom díle "Básníků". I to je svým způsobem minorita.
Ohledně toho koryta ... to bylo, je a bude.
A upřímně, nikomu jeho koryto a věci s tím spojené nezávidím. Ono je občas u toho nutno ohnout záda a na to je potřeba mít náturu.
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 957
Registrován: 10-2002
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 15:02:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp: Akorát YS nikde moc nehrajou
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1973
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 15:17:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je důležitý zůstat vždycky člověkem. Podle toho se řídit, ne nějakými předpisy a nařízeními. Vzpomínám si, jak v mých začátcích jsem se střetl na konečné s jedním mladým klukem, jenž se mne ptal, proč v mrazu vysazuji bezdomovce. Vymluvil jsem se na předpisy. On jen zakroutil hlavou a beze slova odešel...; kvůli předpisům vyvraždili miliony lidí v koncentrácích, které vůbec neznali, a věřím, že celá řada z jejich vrahů proti nim ani nic neměla. Na druhou stranu se našlo i spousta Němců, kteří dokázali, i v tak těžké době, zůstat lidmi. A o to, myslím, jde především, i když to dá občas fušku.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5402
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 15:38:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drak:

Proto je lepší (kromě toho mít většinu dostupných nahrávek) i čas od času zajít na nějaký ten koncert.

RockBottom!
Jouda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 15:58:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oni ty rádia jsou docela legrační, viz třeba tuto neděli písničky na přání na jednom pražském: "Zahrajte mojí mamince...k narozeninám..písničku.." a moderátor nasadil briskně píseň s názvem Máma od skupiny Klíč, která začíná slovy: "Umřela mi moje máma, umřela mi moje máma, už nebude nikdy s náma, nikdy s náma.."
Jelikož jsem zrovna řídil, skončilo to málem hromadnou havárií na R7
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 16:25:23    Odkaz na tento příspěvek  

Radio jedna, radio dvě (beat) a radio tři (etno) -- a když na jednom zaječí přiblblá reklama, tak hned přepnout vedle, tam je maj v jinym čase .. chytřejší přijímač by to moh už dělat automagicky.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 862
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 16:28:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Písničky na přání jsou pro silné povahy. V některých rodinách se hrají k obědu.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17434
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 17:03:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky - Vzpomínám si, jak v mých začátcích jsem se střetl na konečné s jedním mladým klukem, jenž se mne ptal, proč v mrazu vysazuji bezdomovce. Vymluvil jsem se na předpisy.

Bezdomovce máš z tramvaje vysadit hned, a ne až na konečné (podle předpisů ).
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2769
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 17:13:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle předpisů hned? - Nestane se bezdomovec (pokud nesmrdí) zjevným bezdomovcem až na té konečné, kde nevystoupí? Ano někteří řidiči si známé "firmy" hlídají a reagují hned, ale předpis jim v tom těžko pomůže.
-96%
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.140.7
Odesláno Pondělí, 08. března 2010 - 21:03:09    Odkaz na tento příspěvek  

prag: Radio jedna, radio dvě (beat) a radio tři (etno)

Dobrý výběr, ale já mám na 1. místě ROCKZONE. Kupodivu nemají stránky růžové a nezpívá tam Helenka ani Ilona, přesto by se předemnou bál Dušek ohnout. A kdyby se přece ohnul, tak bych ho do ní () nakopal .
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 653
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 04:08:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu odbočím od tématu. Pokud někoho zajímá, jestli se v SFDI dá ještě dál šetřit, nebo už je na dně, tak ať se podívá, jak vypadá vyprojektovaný obchvat Bruntálu:
http://www.rsd.cz/catalog/Stavime-pro-vas/Prehled-staveb
a to není jediný příklad zcela naddimenzované silniční stavby. Jako sorry, ale všehny ty MÚK, které budou drahé jako prase, by s tak nízkými intenzitami jako tam zvládnul kruháč a to s rezervou.
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 996
Registrován: 6-2004
Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 06:38:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kpfa.org (94,1 FM z Berkeley)... dlouho nic... BBC World Service, NPR.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5407
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 09:12:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako sorry, ale všehny ty MÚK, které budou drahé jako prase, by s tak nízkými intenzitami jako tam zvládnul kruháč a to s rezervou.

To je sice pravda, ale s kruhýky by se tam nedalo projet 120 km/h skrz.

RockBottom!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7475
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 10:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Nejsou to zástupné důvody. Mnohdy je to právě klíč k zjištění, proč je něco tak jak je. Dušek zvolil špatněj příklad, ale spolupráce firem, které např. mají společné jen to, že jejich šéfové hrají stejný sport je běžný jev. Pokud se nekoukneš takto, nikdy nepochopíš, proč si firma A vybrala právě firmu B.
Joudo!!! Ale sakra. Že se todle dočtu tady jsem nečekal. Moderátor to vzápětí napravil jinou písní - Máma od M.Kubišové. Posluchač si přál píseň, která nebyla v playlistu. No aspoň že ste se pobavil. Ale píseň v podstatě je optimistická - zpívá se v ní že po ní )po mámě) zustaly písničky.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17438
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 10:56:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička - Nestane se bezdomovec (pokud nesmrdí) zjevným bezdomovcem až na té konečné, kde nevystoupí?

Tohle řeší Přepravní řád DPP §15, odst. 14. A bezdomovci smrdí vždy . A velmi pravděpodobně se na bezdomovce vztahují i odstavce 1, 2 a 3.

KM - Dušek zvolil špatněj příklad

Dušek zvolil zcela výstižnej příklad. Prostě tu skupinu lidí tohle spojuje, ať je to politicky korektní nebo není.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7481
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 11:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McB: myslel jsem špatnej ve smyslu toho, že to je mediálně vděčné - resp. má smůlu že ty lidi spojuje právě toto. Kdyby to byl tenis (a ne penis...- výborná slovní hříčka ), tak by se to přešlo bez povšimnutí.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2773
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 12:21:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejně je Dušek břídil. Trochu se vykecá a má problém. Takový autor Zeleného Raula by to jak to dělaj ti nahoře i pěkně barvitě vykreslil (vlastně nejen by to, on už to párkrát udělal). A kdyby se někdo ozval, že je homofobní, urazil, zneuctil a tak podobně? Ihned se případně spustí oficiální kampaň, že toto je přece svoboda projevu. Cílená provokace ano, vystřižený úryvek (byť s jasným úmyslem) ne - nepovoleno se v médiích takto vykecávat. To jen že chleba má dvě strany. A také si myslíte, že má každý sexuální či jinou úchylku, kterou mu seriál ZR přisoudil? .-)
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 656
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 13:48:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BKP: A to je dobře nebo špatně? Protože třeba ve Francii a celkově na západě se jde mimo dálnice směrem ke zpomalování IGK. třeba ve Francii se víc, než 70 po silnicích nejezdí, protože se mezi 2 kruháky ani nerozjedete.

Viděl jste včera někdo Události komentáře? Protože to, co tam Drtinová předvedla v rozhovoru se Slamečkou byla taková zoufalost, až jsem se musel smát. Slamečka se nemusel moc namáhat, aby jí zcela poslal někam. Prý dluhy drah jsou 100 mld. atd. Já už se Miloši Zemanovi nedivím, že si o novinářích myslí to, co si myslí.


(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5409
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 15:36:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to je dobře nebo špatně?

Nevím. Jen konstatuju, že značnou motivací budování obchvatů a přeložek silnic (v ČR) je zvýšení rychlosti.

RockBottom!
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 18:06:38    Odkaz na tento příspěvek  

No naproti tomu v dojčlandu nebo u rakušáků se dá po bundesštráse v pohodě valit sto a hluboko do vsí maj protihlukovky a 80. Pade až u toho kruháče na návsi a kus za nim zase 80 a od poslední stodoly kilo do další vsi. Jinej kraj i brav.
Jouda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 12-2005
Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 18:37:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad KM: Joudo!!! Ale sakra. Že se todle dočtu tady jsem nečekal. Moderátor to vzápětí napravil jinou písní - Máma od M.Kubišové. Posluchač si přál píseň, která nebyla v playlistu. No aspoň že ste se pobavil. Ale píseň v podstatě je optimistická - zpívá se v ní že po ní )po mámě) zustaly písničky.
Jo jo moderátor to zkušeně "zvládnul". Jen jsem si myslel, že by měl znát písničky, které pouští.. No jo chybuje holt občas každý, že ?

Na K-reportu a konkrétně v tomto vlákně se člověk opradu dozví vše
P.S. Nebyla to spíš Máma od Rottrové ?
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 865
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 23:19:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A neni to taky o tom, ze vetsina jich jede tolik, kolik pisou nma te ceduli ?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7484
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 10. března 2010 - 09:27:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sorry za OT:Jouda: Moderátor texty asi 10 000 písní, který pouští znát nemuže. Vypadala tak dobře a hlavně - byla krátká, víc se toho pak vejde. Jo byla to Lotrová. Tady vidíš, jak je zmatenej. Třeba zahraje příští neděli i tobě - co chceš?
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 10. března 2010 - 09:46:20    Odkaz na tento příspěvek  

Gabu: dyť píšu, jinej brav i skot ..
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1975
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 10. března 2010 - 12:56:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když je to taková všehochuť, tak se ještě vrátím ke kacířům - albigenským. Tehdy je přesvědčoval k návratu do lůna církve pravé i zakladatel dominikánského řádu - sv. Dominik. Bezúspěšně. Ani následné křížové výpravy neměly velký úspěch. To se změnilo, až když si křižáci mohli ponechat půdu svých obětí. Pak nabraly události rychlý spád. (Podobnost s událostmi nedávno minulými je určitě čistě náhodná.) A je tomu tak i dnes. Ti, kteří na to mají, skupují půdu. Ono, když dojde na "lámání chleba", nic jiného nemá cenu.

Gabuliatko: A neni to taky o tom, ze vetsina jich jede tolik, kolik pisou nma te ceduli ?
Určitě jsou tam disciplinovanější, ale hlavně proto, že je tam disciplinovanost tvrdě vyžadována, narozdíl od nás, kde je disciplinovaný za blbce. Přesto jim to ale nebrání v tom, aby zařazovali na komunikace, kde je to z důvodu bezpečnosti přínosné, různé zpomalovací prvky.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.