K-report
 

Archiv do 27. července 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost....) » Archiv do 27. července 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2042
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 10:51:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak z patra bych navrhnul slevu TY i raz, dwa, trzy. Cena obyčejného jízdného je 17 zł pro jednoho. Mám pocit, že jsem někde (tady?) četl, že aby vám poláci uznali slevu na věk pod 26 let, tak musíte být občané RP.
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1614
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 10:57:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fiqwert: Ano.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2848
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 11:56:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec
Tuto situaci jsem řešil asi před dvěma lety s hromadnou mezinárodní jízdenkou (UnO-Poprad). Nechla jsem si ji vydat na delší trasu (Čadca). Pokladní mi řekla, že pokud zpět si chci jet jinudy (Lideč), že musím si říci na Slovensku, protože problém spočívá v tom, že byť je Lideč kratší (a neměl by být problém s uznáním jízdenky kratší trasou), je jiné rozdelení mezi "železnice", tj. Lideč je na Slovensku delší, než Čadca a můžou mi dělat problémy slovenští průvodčí.
Při cestě z dovolené jsem požádal o doplatek v Popradu. Tam mi řekli, že mezinárodní doplatek neumějí a ať si trhnu nohou. Tudíž jsme jeli košičanem nez doplatku, pokladní jak slovenský, tak český ani nemrkli a uznali nám lístek ("je to kratší, tak jakýpak copak")
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 15:24:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: Právě, že já tady četl jak s tím někdo problémy nemá a někdo problémy má. Možná je rozdíl jestli je sleva v PKP-IC nebo v osobácích. Prase aby se v PKP vyznalo :-/
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2046
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 15:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu jsem hledal nějaký dokument, ve kterém by to bylo černé na bílém. Našel jsem PŘEPRAVNÍ PODMÍNKY V MEZINÁRODNÍ PŘEPRAVĚ (SCIC).

V kapitole Vymezení pojmů se dozvídáme:
Doplňkový lístek - Kupón, který se vydává jako doplněk k jízdnímu dokladu a používá se pro změnu vozové třídy, změnu trasy, či změnu dopravce.

Kapitola 5, Jízdní doklady, bod 5.6:
Jízdenky pro jízdu tam a zpět lze vydávat v případě:
jízdy tam a zpět po stejné trase,
jízdy tam a zpět po různých trasách,
zpáteční jízdy z jiného místa než z místa určení jízdy tam,
zpáteční jízdy do jiného místa než místa odjezdu při jízdě tam.

Podmínky pro vydání onoho "doplňkového" lístku jsem v českém dokumentu nenašel, ale v germánštině zdatný jedinec možná najde více informací v mnohem obsáhlejší německé verzi.
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2047
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 15:59:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechic: Dokonce i každá kategorie dopravce Przewozy Regionalne má vlastní ceník, viz. TARYFA PRZEWOZOWA
Ve vámi uvedené relaci to vypadá, že nemáte na výběr a budete rukojmími PR v kategorii osobowy. Pokud jsem dobře pochopil tu slevu, tak první člověk zaplatí obyčejné jízdné pro osobowy, druga klasa (17 zł.), druhý by měl jet podle tarifu RAZEM (12,68 zł.). Kdyžtak se pak ozvěte, jak to dopadlo.

Trocha humoru, když jsme u toho Polska - Telefoniczna rezerwacija biletów

(Příspěvek byl editován uživatelem pospec.)
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Java
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 8-2006

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 17:21:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: A co mrknout na článek 11 SCIC-NRT? :-)

11 Změny přepravní smlouvy
11.1 Změna přepravní cesty
Změna přepravní cesty je u přímých a úsekových jízdních dokladů v zásadě vyloučena. Jednotliví dopravci mohou ve svých zvláštních přepravních podmínkách stanovit odlišná ustanovení.
11.2 Přechod do vyšší vozové třídy nebo do vyšší kategorie vlaku
Přechod do vyšší vozové třídy, vyšší kategorie služeb nebo do vyšší kategorie vlaku je u přímých a úsekových jízdních dokladů v zásadě vyloučen. Jednotliví dopravci mohou ve svých zvláštních přepravních podmínkách stanovit odlišná ustanovení .
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 18:17:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: Díky, tak je to jasné, ale dám vědět co prošlo :-)
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2048
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 19:45:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Java: Hledal jsem jen text, týkající se tras a "doplňkových dokladů". Kapitola 11 vlastně říká, co je "vyloučeno" Když jsem tu trasu měníval já, tak by měli mít oba "jednotliví dopravci ve svých zvláštních podmínkách" něco "ustanoveno", ale spíš bych čekal v SCIC-NRT nějaké obecné řešení Samozřejmě je výše uvedeno, že jde koupit zpáteční z A do B via C / z B do A via D. Mně zajímá změna podle potřeby na cestě.

(Příspěvek byl editován uživatelem pospec.)
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2676
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 21:18:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tom754: Díky za radu, nicméně, pokud mají místenky, stejně jim musím jejich místo uvolnit.
Jinak neměl bys i nějaký rady jak na blbý rakouský průvodčí, kteří netuší, že když je na Sommerticketu uvedeno "České dráhy, In-karta, Rail-plus" a na In-kartě totéž, že by to mělo platit spolu? Narazil jsem na jednu, která po mně chtěla rakouskou zákaznickou kartu a furt nechtěla pochopit, že stačí česká. I když jsem jí řekl "Ich habe nur Tschechische Karte.", furt nade mnou postávala a netrpělivě čekala asi 5 minut, až tu rakouskou vytáhnu. Naštěstí se to tehdy obešlo bez pokuty i bez zabavení jízdenky.
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 5-2010
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 21:24:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžu se zeptat, jak je to s tou sone poukázkou z kauflandu, když už ji mám i orazítkovanou z kauflandu? U pokladny mi to vymění za sone+ na pevnou trasu, a datum, nebo si datum můžu zvolit sám?
Jirkas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 837
Registrován: 8-2003
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 21:32:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Figwert: Přijdete s poukázkou k pokladně a řeknete, že chcete SONE+ na 14.srpna a dostanete požadovanou jízdenku a odevzdáte poukázku. Trasa se u SONE+ neřeší a datum si zvolíte při té výměně, ale musí to být sobota nebo neděle. Až to jednou zvolíte a vyměníte, už to pak nemůžete změnit.
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 09:28:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka:Tak jasně musíš uvolnit,když mají místenku,ale celý vlak místenkový není a ve výchozí stanici se dá docela dobře sednout,aspon mě se to ,,zatím,,vždy podařilo!
Tak stým jsem se ještě nesetkal,že by chtěla rakouskou In-kartu ono popravdě řečeno zatím jen asi 2 průvodčí chtěli po mě kartu jinak ne jen se kuoknou a je to!Ono,ale vcelku hodně to uznávají i v Česku.Jezdím na Sommerticket už i Přerova,poprvé jsem si koupil lístek jako na ČD normálně a podruhé jsem tak tak doběhl tak jsem dal Sommerticket a ona mi to normálně cvakla,tak od té doby jezdím na to i v ČR,kdyby něco koupím si u průvodčího,řeknu že jsem nevěděl že to neplatí,mám tam i ražítko z RCVD Olomouc tak co!
754 pod Svatým Hostýnem!

FOTO GALERIE:http://www.flickr.com/photos/51447776@N06/
MOJE PRVNÍ SEZNÁMENÍ S VLAKY :http://www.youtube.com/watch?v=PVutqjnW4gc
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2677
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 09:36:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vydají mi v Brně náhradní jízdenku na metro (výluka Gymnasijní), nebo to dávají jenom v Praze?

Tom754: Tak to je dobrý, ale mohlo by tě to stát 8 kilo flasta. Kudma tam jezdíš? Přes Břeclav?

(Příspěvek byl editován uživatelem mouka.)
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 10:09:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co by mě mohlo stát 800??Jezdím přes Břeclav vlakem EC Gustav Mahler
754 pod Svatým Hostýnem!

FOTO GALERIE:http://www.flickr.com/photos/51447776@N06/
MOJE PRVNÍ SEZNÁMENÍ S VLAKY :http://www.youtube.com/watch?v=PVutqjnW4gc
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 516
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 10:30:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

něco koupím si u průvodčího,řeknu že jsem nevěděl že to neplatí
Tohle.. neznalost neomlouvá. A nezapomeň se tím chlubit na diskusních fórech.

Btw.Na Sommerticket jsem taky před pár lety jel a taky po mně chtěli dost často Vorteilscard, nevím, proč si to ÖBB a ČD nemohou vysvětlit.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 4-2010
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 11:05:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak je to s lidlenkama do Rakouska? Vubec nic jsem už o nich neslyšel. Platí to ještě? A jak to funguje?
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 559
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 11:53:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tom754: A v supermarketech taky zkoušíš vynášet věci po kapsách? A když na to přijde ostraha, tak řekneš, že nevíš, že by se za to mělo platit?
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2049
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 12:22:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tomhle přirovnání bych řekl, že ty věci rovnou ukazuje ostraze a ta přikývne hlavou - pokračujte dál. Spousta průvodčích ve střetu s exotickou jízdenkou volí cestu nejmenšího odporu.
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
répal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 79.127.179.163
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 12:26:42    Odkaz na tento příspěvek  

Tom754: mohl bych poprosit o číslo na razítku RCVD Olomouc na SOMMERTICKETu ? Dost by mě to zajímalo, to je na přezkoušení.
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2188
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 14:37:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: Spousta průvodčích ve střetu s exotickou jízdenkou volí cestu nejmenšího odporu.
Aha, teď už vím, proč jsem onehdá mohl jet z Olomouce do Hodonína na několik dnů starou jízdenku z pražské MHD, kterou jsem vytáhl při hledání té pravé jízdenky.
Pravda, pořád to nepřekoná revizora pražské MHD, který mě někdy před pěti lety nechal jet na desetiminutovou brněnskou jízdenku, kterou jsem revizorovi dal omylem, místo pražské jízdenky, kterou jsem samozřejmě měl. Sice byla ta brněnská jízdenka označena ten den (cestou mezi Zvonařkou a hlavním nádražím), ale v té době už několik hodin neplatná. Zajímavé je, že ten výše uvedený průvodčí mi tu jízdenku odmávnul a odešel do vedlejšího kupé, aniž by ji pořádně vyděl, zatímco ten pražský revizor se na tu jízdenku díval hodně důkladně.
Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6127
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 15:30:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem taky jednou zkušebně ukázal ve vlaku jízdenku IDS, co měla platit až od následujícího dne a taky jen odmávnuto :-). (Pozn. pro rýpaly: platnou pro ten den jsem měl.)
Web o veřejné dopravě. Nyní již v provozu kompletní fotogalerie železnice ČR.
Java
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 8-2006

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 16:15:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: Aha, v tomto případě je tam poznámka jedna (index 1), kde je napsáno, že lze provádět na ČD změna vozové třídy. Z toho vyplývá, že změna přepravní cesty dělat nejde :-(
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 16:55:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A v supermarketech taky zkoušíš vynášet věci po kapsách?

Špatné by to nebylo,jen by to neprošlo tak nezkouším!
754 pod Svatým Hostýnem!

FOTO GALERIE:http://www.flickr.com/photos/51447776@N06/
MOJE PRVNÍ SEZNÁMENÍ S VLAKY :http://www.youtube.com/watch?v=PVutqjnW4gc
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 16:59:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: Tak to bych si nechal líbit,to by se zamnou zřejmě tvořili další davy lidí,kteří by radši šli bez placení
754 pod Svatým Hostýnem!

FOTO GALERIE:http://www.flickr.com/photos/51447776@N06/
MOJE PRVNÍ SEZNÁMENÍ S VLAKY :http://www.youtube.com/watch?v=PVutqjnW4gc
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2051
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 09:14:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Java: Já bych to tak černě neviděl. Navíc jsem tu změnu trasy mezi ZSSK a ČD několikrát udělal. Otázka je, zda se nezměnily pravidla hry. Spíš si myslím, že česká verze toho německého originálu (?) je dost ořezaná a není tam všechno. Leč nemám tolik času se tou německou prokousat

Tom754: No jo rok 1990 to jsem měl jeden rok a to byly léta

Tím se spousta věcí vysvětluje.
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.116.103
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 12:05:47    Odkaz na tento příspěvek  

Vrátím se ke svému příspěvku z 12. 7.

Věta o platnosti jízdenky Einfach Raus Ticket do Břeclavi od 1.7. už zmizela i z německé verze.
David J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.146.112.130
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 19:35:35    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, věděl by někdo kolik by stála zpáteční jízdenka Komarom-Budapest a zpět (ve stejný den). Děkuji.
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 5-2010
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 19:40:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David J.: http://jizdenka.idos.cz/IT.aspx
Stereo 2

FiQwert, ne Figwert!
David J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.146.112.130
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 20:07:38    Odkaz na tento příspěvek  

jasný, ale nechci aby zpáteční jízdenka pro 2 za necelých 100km stála přes litr. Myslel jsem, že jízdenku koupíme přímo v Komárom. Na stránkách maďarských železnic jsem našel akorát jízdenku pro jednoho jedním směrem za asi 1800Ft. Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli existují v Maďarsku obdobně jako u nás zpáteční sleva a sleva pro 2. Děkuji
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6135
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 20:48:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na ty jednosměrný je www.elvira.hu. Co se týče zpátečních, tak nevím, jel jsem tam vždy jen jedním směrem. Ale 180 Kč / os. jednosměrná by odpovídalo, já dal za 37 km v přepočtu asi 72 Kč. To tady v ČR zaplatím za 44 km 48 Kč (byť teda s In-škrabkou). Ale obecně je v Maďarsku drahá veřejná doprava, jedna jízda MHD u řidiče mě vyšla na 30 Kč, v předprodeji asi 26. V Praze za to mám 75 minutovej lístek. Ale veřejná doprava tam je zase relativně využívaná. Vagony na obyčejným rychlíku něco jako Bdmtee263, 9 ks, Taurus, hned jede 100 km/h, paráda :-)...

EDIT: Asi jsem nepomohl, ale aspoň předám "dojmy" z cest :-).

(Příspěvek byl editován uživatelem 21272.)
Web o veřejné dopravě. Nyní již v provozu kompletní fotogalerie železnice ČR.
bububu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.241.81
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 23:22:15    Odkaz na tento příspěvek  

Jestli by se náhodou nevyplatilo koupit lístek už z Komárna (ale nejsem schopen to teď spočítat), protože "Do Maďarska (železnice MÁV) poskytuje Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) a MÁV jednotlivcom pri zakúpení spiatočného cestovného lístka zľavu 60 % za úsek ZSSK a 60 % za úsek MÁV.", viz. http://www.slovakrail.sk/index.php?id=madarsko
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 23:26:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně to jsem chtěl napsat taky ...

Pokud budete na Slovensku, můžete tam zkusit koupit zpáteční jízdenku Komarno*Komarom(Gr)*Budapest.
Třeba vám ji prodají, i když už přes Dunaj žádný vlak nejezdí. Měla by 2 lidi stát cca 2x 240 Kč, což je méně než jízdné MÁV (cca 2x 322 Kč ).

(Příspěvek byl editován uživatelem oto.)
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 00:21:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pokud chcete koupit lístek už v ČR, pak nejlepší možnost je zpáteční Komarom(Gr)*Budapest se slevou Mnohostranná dohoda (2x 368 Kč) nebo Mnohostranná dohoda-26 (2x 316 Kč).
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 10:47:57    Odkaz na tento příspěvek  

Můžete mi někdo hodit cenový odhad na jednosměrnou relaci Sofia - Pardubice, 2 lidi nad 26, In-karty zanedbáme.
Jizdenka.cz vyhazuje plný TCV tarif 3237 Kč/os přes Bělehrad, kudy chceme.
Umí někdo odhadnout výši úspor, když si to po balkánsku koupíme z hranic na hrance? (po 19.9. už levné lety končí...)
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2055
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 11:50:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W.: Zkusil jsem to. Počítám 2. třídu, vždy jednoduché jízdné, jedna osoba. K převodům na české koruny používám pro jednoduchost kurzy devizového trhu a kurzy ostatních měn na stránkách ČNB.

úsekvzdálenost (km)cena (místní měna) cena (Kč) pozn.
Sofia - Dimitrovgrad 57 11 BGN 141 
Dimitrovgrad - Beograd - Subotica 595 1840 RSD 452 vlak IC Beograd - Subotica
Kelebia - Budapest - Szob 232 cca 4.500 HUF 400 odhad podle podobné relace
Szob Gr. - Kúty Gr. 220 9,68 EUR 243 
celkem1104 1236 


(Příspěvek byl editován uživatelem pospec.)

(Příspěvek byl editován uživatelem pospec.)
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 663
Registrován: 11-2004

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 12:00:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Návaznost k mým příspěvkům z 16.června 2010
O co šlo? Reklamace jízdního dokladu UNIPAJ, který mi byl vydán s nesprávným datem platnosti dříve, než jsem stihl datum platnosti nastavit. A nečekaně se objevující políčko "zaplatit z in-karty" v místech, kde je předtím klávesnice s políčky jednotlivých písmen.

ČD uznaly moji reklamaci, vrátily mi 340Kč a přislíbily, že se úpravou softwaru v automatech UNIPAJ budou zabývat.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 561
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 12:04:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felix: díky za zprávu.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 12:08:53    Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: Tak to už je jiná! Zkoušel jsem kombinovat všechny možné a nemožné lety SmartWings a Wizzu ze Sofie a Bukurešti, ale vždy se ta cena navýší o případné noclehy nebo přesuny z letišť na vlaky a do ČR...
I zde je pochopitelně riziko, že nás osolí některý průvodčí za neexistenci přeshraničních jízdenek, ale stejně to vychází velmi dobře.
Zkusím nakombinovat spoje tak, abychom se zastavili v Bělehradu nebo Budapešti, kde je vždycky hezky...
Díky moc. W.
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2056
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 14:21:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není zač.

abychom se zastavili v Bělehradu nebo Budapešti, kde je vždycky hezky

Nějak jsem tu krásu Bělehradu nemohl objevit, nešlo by napovědět, popřípadě trknout?

(Příspěvek byl editován uživatelem pospec.)
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 14:32:00    Odkaz na tento příspěvek  

Pljeskavice, tramvaje, chaos, Kalemegdan, Dunaj, Beovoz... je Vám to málo?
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2057
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 14:42:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě, že není! Byl jsem spíš zvědavý, co považujete za krásy. Přeji příjemné cestování
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 56671
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 14:53:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už samotný příjezd na bělehradské nádraží a posun po něm je věc, která se jen tak někde nevidí (minimálně ne v hlavním městě). :-) Budapešť se tomu snaží sekundovat, ale Bělehradu nesahá ani po kotníky.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 14:54:14    Odkaz na tento příspěvek  

Teď navíc čtu nabídku JŽ: Budapest Special: jednosměrná 15 Euro. Je to vůbec možný? To se mi zdá zatraceně levný...
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2059
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 15:17:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zase tak moc mi to na akvizici a tamní ceny jízdného (ŽS, MÁV) nepřijde. Ušetříte zhruba stokorunu.
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 15:34:41    Odkaz na tento příspěvek  

Myslel jsem si, že je to překlep, ale mají tam 15 i v srbské verzi stránek. To je každopádně velmi příjemná a zajímavá cena.

M. Zlivský: A to jsi ještě neviděl/nejel tím jediným rychlíkem z Bělehradu na Vršac a Rumunsko. Naprosto úchvatně v Bělehradě zaúvraťuje na jednokolejku pod Kalemegdaem a jede přes Stari Dunav vyhlídkovou jízdou... To je teprve nářez, kdy cestující dostávají skutečné šotoorgasmy
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2060
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 15:58:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kdy někteří "cestující" dostávají skutečné šotoorgasmy

A pak následuje jízda velmi nezáživnou krajinou, ne? S tímhle bysme asi měli odtáhnout do Tipů na výlety...
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 16:03:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: Když vidim tu kalkulaci, tak mě až děsí jak je v Bulharsku drahý vlak oproti všemu ostatnímu. 57km za 141kč mi přijde fakt kotel, když pivo tam stojí 7kč a steak 40kč...
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2061
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 16:05:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Převzal jsem to z "razpisanje" na http://bdz.bg/ A souhlasím, je to hodně peněz.
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 17:31:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco je špatně, protože tady mi to na hranice do Kalotiny-Západ, tedy pohraniční stanice ukazuje 4.30BGN tj. 55kč :
http://razpisanie.bdz.bg/SearchServlet?action=listFares&id=1&card Id=30
To už by dávalo větší smysl, kde by bulhaři brali peníze na tak drahé vlaky?
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 11:48:52    Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: Ona někde za Dunajem existuje taky "nezáživná" krajina?

Zpět k tarifu: Ze Sofie má jezdit (doufám tedy, že v září jezdit bude) přímé lůžko do Vídně. To se mi velmi hodí, jelikož tím vyřeším jeden nocleh a zbyde půl dne na prohlídku Budapešti (té není nikdy dost...).
Otázky zní: Je ten WLAB OeBB nebo BDŽ? (kdesi v hloubi intranetu jsem našel kompletní seznam všech přímých kurzů v celé Evropě, ale bohužel už nevím kde...) A za jaký peníze?
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 12:24:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle

http://vlakem.net/sofia-praha-2-jednosmerne

se lze za úsek Sofia-Kúty(Gr) dostat na 1563 Kč na osobu. Zcela legálně včetně přeshraničních jízdenek, bez nutnosti vystupovat z vlaku na hranicích kvůli koupi vnitrojízdenek a včetně povinných rezervací, které jste tu zatím nepočítali. Plus 237 Kč na osobu za Kúty(Gr)-Pardubice a celková cena je 1800 Kč na osobu.

(Příspěvek byl editován uživatelem oto.)
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 13:16:07    Odkaz na tento příspěvek  

Oto: Zajímavý odkaz, díky!
Pravda, rezervace jsem zanedbal, ale už napevno počítám s tím lůžkem.
Podle diskuzí na drehscheibe.de jsem zatím vyčuchal, že skutečný odjezd ze Sofie je ve 12,10, nikoliv v 11,40 jak uvádí všechny internetové zdroje. Zajímavé je, jestli také rezervační systémy to vydávají na 11,40? WLAB má být snad srbskej, rozhodně ne rakouský, ale to už celkem neva.
Těch 1563Kč je ovšem za předpokladu, že budu v Bělehradě vybíhat večer a honit v pokladně tu slevu na další jízdenku do Bp. Což nehrozí, protože jak jsem pochopil z německých diskuzí, tak ten R 490 BalkanExpres je pravidelně zasekanej jedna - až mnoho hodin. A to vídeňský lůžko taky občas jede až ráno na Avale :-)
Ale i tak je to už celkem přijatelný.
Akorát ještě uvažuju, jestli nákup lůžek spáchat u doma tady nebo až na místě. Osobně jsem totiž na Balkáně mockrát zažil, že vagon prostě "nebyl" a cestující měli peška. A s lůžkama bych si mohl tak akorát... Pochybuju, že bych v Sofii vyběhal nějaký potvrzení. Sice možná vyběhal, ale už jsem na to nějak starej, abych si podobnou zábavou vylepšoval dovolenou :-) Každopádně je to ve mě jako v koze, ze Sofie do Niše jsem ještě za světla nejel
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 13:47:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud si potřebné dináry opatříte předem (nebo berou rovnou EURa? nevím), pak byste tak obvyklý požadavek jako dvě jízdenky do Budapešti mohl stačit vyřídit, než na hlavovém bělehradském nádraží provedou přepojování vozů a lokomotiv ...

Bezpečnější možnost je koupit si v Sofii jízdenku Sofia-Subotica za 30 EUR. A ještě v Praze (možná to zvládnou i v té Sofii) normální mezinárodní Subotica-Budapest za 20 EUR (resp. 15 EUR s RailPlus). To je asi o 358 Kč (resp. 230 Kč) dražší než vybíhání v Bělehradě.

Jinak my jsme na Balkáně lehátka ani lůžka předem nekupovali. Vždycky jsme se přímo ve voze "nějak dohodli" s průvodcem.

(Příspěvek byl editován uživatelem oto.)
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 14:22:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=ZS&cislo=340&rok=2010 by se mělo jednat u lůžko bulharské.

V roce 2007 jsme v něm platili (za úsek Beograd-Budapest) 11 EUR. Nyní by to podle http://forum.interrail.net/ mělo stát 26 EUR, podle německého dokumentu pak 22 EUR, ale řekl bych, že tím myslí rezervaci koupenou ve Vídni nebo v Německu. Při prodeji v Sofii bych čekal cca 13 EUR. Ostatně než jsem tu cenu 13 EUR napsal na vlakem.net, někde jsem ji viděl, ale už nevím kde.

(Příspěvek byl editován uživatelem oto.)
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2062
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 19:07:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W.: Nás vzal bulharský děžurný jednoho za 15 €. V cestovní kanceláři RILA chtěli snad dvojnásobek, když zjistili, že jsme smíšený pár. Jeli jsme tím večerním vlakem (Nušić?) a čekali jsme asi 2-3 hodiny na sedačky z protivlaku. Úsek Sofia - Niš je žrádlo , ale ještě lepší je denní jízda v opačném směru.
Jinak by to mohlo jet opravdu až 12.10 (zdroj: BDŽ):

ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Malý_hektor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 481
Registrován: 3-2005
Odesláno Neděle, 25. července 2010 - 15:55:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrátil bych se o pár dnů zpátky. Někdo tu minule napsal o případu, kdy cizojazyčná dvojice byla z Otrokovic do Vídně odbavena za plné jízdné a KDOsi to zdůvodnil tím, že tomu tak je z řady důvodů - platnost, návratky, odškodnění dle nařízení ES atd...

Když pominu to, že já se osobně setkávám v mezinárodní přepravě s nabízením lepší ( ne vždy však nejlepší :-) ) nabídky ze strany pokladní, absolutně nerozumím této argumentaci. K čemu tam ta pokladní vůbec je? To neumí tomu zákazníkovi prostě nabídnout více nabídek, stručně vysvětlit a nechat na něm, jak se rozhodne? Pokud by to mělo fungovat takto, bude lepší tam umístit automat, který vydá dvě obyčejné jízdenky Otroky - Vídeň a třeba mě i dokáže pozdravit a nakonac se vzmůže i na děkuji...
chatatau
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.17.6
Odesláno Neděle, 25. července 2010 - 19:45:20    Odkaz na tento příspěvek  

... ano, přesně tak by to mělo být... vždy řeknu zákazníkovi všechny možnosti s jejich klady i zápory a ve finále nechám rozhodnutí na něm...
naopak právě to mě na tom baví, že můžu udělat nabídku... a začínám vždy od té nejvyšší, aby na konci viděl, jak ušetřil....
když to jde...
Java
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 8-2006

Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 17:45:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Malý hektor: ano to je ideální stav . A automat taky není špatný, netváří se ani špatně ani hezky
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2064
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 27. července 2010 - 00:04:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale avtomat bohužel neumí SONE+ ani další vnitrostátní speciality. A přitom by zaměstnance v kase kolikrát nahradil...
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.