K-report
 

Archiv do 20. července 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost....) » Archiv do 20. července 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 06. července 2010 - 22:03:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

36310900:

60 Kč Břeclav <> Kúty (Gr) - skupinová zpáteční sleva pro 2 osoby
321 Kč Kúty (Gr) <> Bratislava hl.st. - CityStar Slovensko pro 2 osoby

381 Kč Celkem
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 542
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 06. července 2010 - 22:34:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klimi: Jsou slevy úplně stejné?
Ano, jsou.
36310900
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.55.18
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 06:46:38    Odkaz na tento příspěvek  

Oto:
díky..dráhy mi samozřejmě nabízely dražší variantu....
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 10:05:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

36310900: ta dražší varianta byla následující nebo ještě neco dražšího?

421 Kč Břeclav <> Bratislava hl.st. - CityStar Slovensko pro 2 osoby
36310900
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.55.18
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 11:03:20    Odkaz na tento příspěvek  

Oto:
byla to tato..sice je tam rozdíl "jen" 40 korun ale stejně..
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2026
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 07. července 2010 - 11:14:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Otrokovicích byla onehdá odbavena cizojazyčná dvojice do Vídně za plnou mezinárodní palbu. To už o desetikoruny nebylo, ale hlavně, že paní v pokladně nevystydlo kafe.
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Žlutý_pes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 17:37:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bratislava je jistě krásné město, ale co takhle z Břeclavi do Vídně (tam v pátek, resp. v sobotu zpět v neděli), dva dospělí, s průkazkou důchodce ČD, bohužel ale bez IN-karty, to by se dalo pro oba pořídit za kolik prosím? Díky za reakce!
Padělaných bankovek se už bát nemusíte - www.bicnapadelky.ic.cz
kdo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.35.254
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 20:25:46    Odkaz na tento příspěvek  

cestující se v mezinárodní přepravě přednostně odbavují mezinárodními jízdními doklady... z řady důvodů - platnost, návratky, odškodnění dle nařízení ES atd...
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 20:38:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zluty pes: Ta karta pro duchodce je vam na Wien Spez.bohuzel k nicemu. Kupte si In-kartu, rozdil ve zpatecni pres 4 stovky - 263 vs.674 pro 1 osobu. Resp. 353 x 763 s verzi + MHD Wien.

A nebo si kupte EuRegio Rakousko, zpatecni za 297, holt byste museli osobakem, ale to se snad z Breclavi da prezit :-) To bude asi rozumnejsi nez investovat do In-karty, kdyz ji nepotrebujete :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem klavirista.)
Žlutý_pes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 21:25:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Klavírista: Díky moc, zřejmě se rozhodneme pro ten "courák" z BV.
Padělaných bankovek se už bát nemusíte - www.bicnapadelky.ic.cz
Malý_hektor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 469
Registrován: 3-2005
Odesláno Pátek, 09. července 2010 - 07:47:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hezký den, měl bych dotaz k nákupu jízdenek přes oebb.at. Chystáme se v září vlakem do Slovinska, a tak nás zaujaly velmi levné jízdenky do Lublaně, Kopru. Kde se ty jízdenky vyzvedávají? A kdy je dobré si je reservovat? U většiny jsou totiž dvě volná místa...Dají se vůbec objednat dvě jízdenky na jeden vlak?
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 09. července 2010 - 09:33:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mně se jízdenky nikde nevyzvedávají, jen vytisknou.

Pokud to ukazuje volná dvě místa, můžete je klidně koupit obě najednou, rezervační systém umožňuje zadat dva cestující.

Ale to, že je volné jedno místo, nemusí nutně znamenat, že po jeho zakoupení počet volných míst klesne na nulu. Minimálně aerolinky s počty volných míst v jednotlivých tarifních třídách hýbají jak chtějí.

Neměl by být problém koupit po dva lidi na 4.9.2010:
190 Kč Praha-Brno
237 Kč Brno-Wien
29 € Wien-Koper
Malý_hektor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 470
Registrován: 3-2005
Odesláno Pátek, 09. července 2010 - 09:44:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto: to zní výborně:-) Moc Vám děkuji za odpověď!
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 09. července 2010 - 10:34:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akorát může být u té rakouské jízdenky (která je platná jen na konkrétní vlaky) problém s ujetím přípoje ve Slovinsku. Pro ten případ mají zřejmě dohodu se SŽ, že jejich personál vystaví náhradní jízdenku na další spoj, ale kdo ví, jak to v praxi funguje ...
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2027
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 09. července 2010 - 14:16:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Povinné rezervace opět na scéně Nemá někdo zkušenosti, jak se ÖBB staví k povinné rezervaci v EC 73? Chceme jen z Břeclavi na konečnou a bohužel nám to vychází zrovna na ten italský krám.
IDOS hlásí nutno zakoupit místenku - povinná rezervace míst (EC 73), rakouský Scotty píše Subject to compulsory reservation a rakouský KJŘ decentně mlčí (ale inzeruje ve vlaku dětský koutek - Zug hat Kleinkinderbereich). Předpokládám, že česká četa končí v Břeclavi a dál nejede, je to tak?
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
36310900
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.55.18
Odesláno Pátek, 09. července 2010 - 18:08:42    Odkaz na tento příspěvek  

Pospec:
místenka je povinná pouze ve spoji SC a to je pouze v úseku Břeclav-Praha
jestli se mýlím sorry
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2028
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 09. července 2010 - 23:14:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle toho, co píše Scotty (tj. rakouský "IDOS" á la HAFAS), je 73 povinně místenkový do W.-Simmering, kde má zastavit pouze pro výstup. Z Meidlingu se jeví použitelný bez obstrukcí.
Kolik by měla stát ta místenka pro dva? Na Metropola jsme platili 10 EUR, na Berlin - Warszawa expres 9 EUR.
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Honzaloko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1286
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 11. července 2010 - 11:20:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sloní balíček v Kauflandu je nyní v akci za 500 Kč. (tz. 2 rychlíkový SONE+ za 250 Kč)

Očividně není o tuto nabídku žádnej zájem. Všechny komínky naskládaných krabic byly vyrovnaný i v 9 večer, neubyla ani jedna krabice.
Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš!!
BERYHO DRÁHA-muj pohled na železnici
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Neděle, 11. července 2010 - 11:56:45    Odkaz na tento příspěvek  

Chybu bych neviděl v tom balíčku, ani ve způsobu prodeje, ale v marketingu.
Pekarekjiri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 515
Registrován: 10-2009

Odesláno Neděle, 11. července 2010 - 12:48:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzaloko

Nejjednodužší by bylo několik těch krabic rozpárat a prodávat to samostatně. O co by byl větší zájem - o magnetky, o jízdenky, nebo o slona??
//REGIOJET = jediný způsob midernizace vozového parku ČD a dodržování řazení

Život je boj, sebevrah je ulejvák !!
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2029
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 11. července 2010 - 15:19:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle informací z Břeclavské pokladny a od české čety vlaku 73 není pod Břeclaví místenka potřeba. Rakušák nic nechtěl, takže je to asi "jen" blbě zavedené v databázi Hafasu.
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 547
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 11. července 2010 - 15:39:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všechny komínky naskládaných krabic byly vyrovnaný i v 9 večer, neubyla ani jedna krabice.
Tak já jsem tam byl dnes odpoledne a jedna krabice už chyběla. Druhou jsem vzal já. Doma mne poněkud rozčarovalo zjištění, že ty poukázky si musím nechat v Kauflandu potvrdit, takže tam budu muset ještě jednou.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 11. července 2010 - 15:43:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem, někomu se zase něco nepovedlo - na krabici je uvedena platnost do 11.12., na poukázkách do 31.10.
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 11. července 2010 - 15:45:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když ale krabici rozbalím hned tam a nechám si je potvrdit, tak to je v pohodě, ne? Abych tam už znovu nemusel. Už jen proto, že do nejbližšího Kauflandu to mám 14 km. Mimochodem, ta akce je ve všech Kauflandech?
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 549
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 11. července 2010 - 16:36:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když ale krabici rozbalím hned tam a nechám si je potvrdit, tak to je v pohodě, ne?
Je to v pohodě, ale normálně to člověka nenapadne.
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 11. července 2010 - 16:45:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky. Mně by to taky nenapadlo, tak se jen ujišťuji, že tam není nějaký další háček.
albatros.498
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.106.106
Odesláno Pondělí, 12. července 2010 - 09:39:39    Odkaz na tento příspěvek  

v jakym oddělení najdu ty krabice?
SC73
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.6.160
Odesláno Pondělí, 12. července 2010 - 12:45:22    Odkaz na tento příspěvek  

místenka na vlak 72/73 je nutná i pro rakouskou stranu.
Zvláštní ujednání ČD pro mezinárodní přepravu: Vlaky SC do Rakouska přes Břeclav Gr. jsou povinně místenkové. Rezervace je nutná i v úseku Břeclav - Wien.
...v praxi je to však přesně naopak. Rakouská četa snad nikdy místenku nepožadovala.
Honzaloko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1287
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 12. července 2010 - 12:58:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

albatros: U nás ve Slanym je mají u pokladny, podle mě je to všude stejný.
Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš!!
BERYHO DRÁHA-muj pohled na železnici
Malý_hektor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 477
Registrován: 3-2005
Odesláno Pondělí, 12. července 2010 - 13:25:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už se to tu možná řešilo, ale zeptám se. Když teď platí Einfach - Raus - Ticket až do Břeclavi, je možné jej koupit i u rakouského průvodčího v osobáku z Břeclavi do Vídně? Anebo je v těch vlacích automa na jízdenky? Děkuji za odpověď.

(Příspěvek byl editován uživatelem Malý hektor.)
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2031
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 12. července 2010 - 13:52:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve Wieselech jezdících do Břeclavi jsem automat nezaregistroval. Jestli tam jezdí i jiná vozidla na regionálních vlacích, to nevím. Dívám se na ten Einfach-Raus-Ticket a pokud to dobře chápu, tak je to za 28 € na "jeden den" pro 2-5 cestujících "regionálními" vlaky?
(text v uvozovkách je nepřesný)
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2032
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 12. července 2010 - 14:13:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen taková drobná hnida (to bych nebyl já). Odkud máš informaci, že platí Einf.-Raus-Ticket (ERT) už z Břeclavi? Ne že bych se bez takové informace bál na ERT jet z Břeclavi, nedej bože si pro jistotu kupoval plnou mezinárodní palbu Břeclav - Bernhardsthal, jen se tak zvídavě ptám
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.215.254
Odesláno Pondělí, 12. července 2010 - 14:19:21    Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: chce to jen německou mutaci, kde se uvádí:
•ab 01. Juli 2010 auch bis Breclav gültig

http://www.oebb.at/pv/de/Guenstiger_Reisen/Gruppen/Einfach-Raus-T icket/index.jsp
Honzaloko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1288
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 12. července 2010 - 17:20:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem si byl pro tu krabičku. Byl jsem úplně první, kdo si jí vůbec koupil. Když jsem šel potvrdit jízdenky do informací, tak ta ženská si vůbec nevěděla rady, a musela volat snad vedoucímu.


A takhle to vypadá:

Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš!!
BERYHO DRÁHA-muj pohled na železnici
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 12. července 2010 - 17:44:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes mne v jednom pražském Kauflandu prodavačka informovala, že musím mít poukázku potvrzenu před tím, než pojedu (tomu rozumím, jasný). Avšak že platí pouze následující víkend po potvrzení. Na můj dotaz ještě upřesnila, že např. když si nechám obě poukázky potvrdit dnes, tak mi budou platit pouze tento víkend a pak propadají. Co je to za blbost??? :-) U toho razítka má být i datum oražení? Nikde tam o datumu nic nevidím, kromě jednotné platnosti poukázek do 30.10.2010. To se ani nedivím, že není zájem, když v obchodě ani přesně neznají podmínky nabízeného produktu... Ach jo.
Honzaloko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1289
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 12. července 2010 - 19:10:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žádný datum na tom razítku neni, ale možná ho tam měla dát, jen o tom nevěděla... Těžko říct jak to vůbec je, v těch podmínkách je hroznej bordel.
Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš!!
BERYHO DRÁHA-muj pohled na železnici
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6100
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 13. července 2010 - 10:30:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat, jak bývají moc obsazena lůžka v Amicusu (jak moc dopředu koupit) a kolik stojí jedno lůžko v T3? Když jsem orientačně hledal lůžko v Metropolu, tak mi to psalo 526, ale já myslel, že stojí 280?? A ještě mi eshop.cd.cz někdy napíše Chyba syntaxe... Díky.
Web o veřejné dopravě. Nyní již v provozu kompletní fotogalerie železnice ČR.
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2034
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 13. července 2010 - 10:36:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz. Jedu na Slovensko a abych neměl při cestě zpátky problém s jízdenkou, tak si koupím českou vnitrostátní jízdenku ještě před odjezdem. Například pro návrat Fatrou z Žiliny zakoupím jízdenku Horní Lideč Gr. - Kocourkov. Po cestě zpátky se něco zvrtne a bude mi víc pasovat cesta přes Mosty u J. Gr. Můžu pak použít jízdenku kratší trasou (via H.L.) bez manipulační přirážky s tím, že doplatím kilometrický rozdíl?
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 550
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. července 2010 - 12:41:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: Doplatíte si celý úsek Mosty Gr.-Hranice na Mor., včetně přirážky.
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2035
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 13. července 2010 - 13:19:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže když mám jízdenku Horní Lideč Gr. - Val. Meziříčí - Bystřice p. H. - Hulín - Otrokovice a pojedu (např. z důvodu ujetí přípoje v Žilině) přes Čadcu, tak doplatím úsek Mosty u J. Gr. - Hulín a z původní jízdenky použiju jen úsek Hulín - Otrokovice?

Jak by to bylo u obyčejného vnitra? Příklad: jízdenka Vsetín - Val. Mez. - Bystřice p. H. - Hulín - Otrokovice, ve Val. Mezu ujede přípoj a bude se mi nabízet zůstat ve vlaku a jet třeba až přes Olomouc. To taky zaplatím celou objížďku, kterou jsem jet neměl, ale z důvodu rozvázání přípoje už mi nic jiného nezbývá?
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6103
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 13. července 2010 - 13:38:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lepší by bylo koupit si předem dlouhou trasu a případně jet po kratší, to se smí ...
Web o veřejné dopravě. Nyní již v provozu kompletní fotogalerie železnice ČR.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 551
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. července 2010 - 13:55:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: Špatný příklad. ValMez je na trase jízdenky, Žilina ne. U jízdenky Brno-Zlín taky nebude nikoho zajímat ujetí přípoje v Jihlavě.
Ani obráceně si moc nepomůžete, jízdenka z Mostů platí prostě z Mostů, nikoliv z H.L.
O něco lepší by to bylo u mezinárodní jízdenky, ale i tam doplácíte, pokud v nějakém státě ujedete víc.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. července 2010 - 14:08:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: Pokud netušíte, kudy pojedete, je asi nejjednodušší koupit jízdenku (s přirážkou) až ve vlaku, nebo použít KMB.
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2036
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 13. července 2010 - 15:05:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: Pokud máte můj příklad za špatný, tak se věnujme druhému, vnitrostátnímu příkladu (Vsetín - Otrokovice). Říkáte, že netuším, kudy pojedu, ale já vím, kudy mám (a chci) jet; jen uvažuji o následcích ujetého přípoje (ve Valašském Meziříčí). To není z mé viny, nýbrž z "rozmaru vyšší moci". Takže budu si platit navíc Val. Mez. - Hranice n. M. - (popř. ještě Olomouc -) Přerov - Hulín nebo doplatím jen kilometrický rozdíl? Osobně by podle mě v takové situaci bylo férové jiné, třetí řešení, které se tady ale ani neodvažuji vyslovit.
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Vlada-ch
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.180.82
Odesláno Úterý, 13. července 2010 - 15:43:56    Odkaz na tento příspěvek  

Prosím o radu - nějak se neorientuju ve slevových kartách atd:

Pojedeme koncem měsíce s tátou (70+ let) do Curychu, zpět asi o 10 dní později. Obě cesty bychom chtěli jet přes noc 2.tř. lůžkovým, pokud možno sami v kupé.

Jestli jsem to dobře pochopil, tak přes e-shop Švýcarsko koupit nejde, takže nejlíp nakoupit osobně na Praha hl.n.?

Pořídit nějakou slevovou kartu? (Kromě téhle cesty jezdíme spíš sporadicky po ČR.)

Nějaké užitečné tipy? Např. připlácet za dvojmístné kupé nebo ne? Je lepší jet přes Děčín nebo Budějice? - myslím jiné důvody než rozdíl v jízdní době a ceně - těch jsem si vědom. Díky předem za veškeré rady.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 553
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. července 2010 - 20:19:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: Pokud vám ujede přípoj, pak můžete, pokud to urychlí příjezd do cílové stanice, jet oklikou bez doplatku. Potřebujete ovšem souhlas pověřeného zaměstnance, tj. já bych se minimálně snažil sehnat zpožděnku (buďto přímo ve vlaku nebo v přestupní stanici).
Týká se to ale jedné uzavřené přepravní smlouvy (tj. jedné jízdenky). S jízdenkou do Lidče nemůžete jet přes Ostravu, protože to příjezd do Lidče neurychlí.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 13. července 2010 - 21:31:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Často se mi stávalo, že mi cestou z Brna ujel v Pardubicích přípoj na Liberec. Řešil jsem to cestou přes Kolín a nikdo s tím problém neměl, protože jsem si náhradní dopravu našel sám
Nemanický_kaňour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 12-2009

Odesláno Středa, 14. července 2010 - 10:01:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pajas2: Já jsem na poukázky od El Fíka taky žádné datumové razítko nedostal. Jen Kauflandí razítko + podpis. Plus podivení se slečny na informacích, co to po ní chci

S tou platností omezenou na týden po oštemplování by to byla pěkná prasárna. Ale nikde se nic takového nepíše, takže (snad) můžeme být v klidu.
36310900
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.90.130.24
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 16:01:01    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem měl problém s e-Liškou..
kupoval jsem si Brno-Kutná Hora a nešlo ji prodat přes Vysočinu..
nechápu to..
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 554
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 16:12:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vemte si tu přes Pardubice, kratší trasou (přes HB) můžete jet. Při nákupu přes internet to vydává automaticky přes nejdelší povolenou trasu, u pokladny to asi bude to samé.
Honza-nereg.
Neregistrovaný host
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 17:29:05    Odkaz na tento příspěvek  

Proc uz nejsou e-lisky na trasu hk-pce?
Posláno z mobilu.
36310900
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.90.130.24
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 17:47:10    Odkaz na tento příspěvek  

Honza: je tam limit min.50km..
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 16. července 2010 - 15:59:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz a snad se to tady nějak neřešilo

Pojedeme na Slovensko a chtěl bych si to projet přes Čadcu

Když si koupíme zpáteční přes Čadcu, můžeme jet bez problémů kratší cestou přes Horní Lideč ?

díky
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 16. července 2010 - 16:10:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, jestli se něco poslední dobou nezměnilo, ale
1) Kratší trasa přes Horní Lideč znamená delší trasu po Slovensku a Slováci to budou chtít doplatit
2) Neměl by být problém koupit zpáteční lístek pro každý směr jinudy.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2667
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 17. července 2010 - 11:54:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžu jet na Sommerticket bez jakýchkolikv dalších příplatků nebo místenek ICE a RailJetem?
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 18. července 2010 - 22:09:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: Můžeš,mám odzkoušeno.
754 pod Svatým Hostýnem!

FOTO GALERIE:http://www.flickr.com/photos/51447776@N06/
PARNÍ LOKOMOTIVA 433 002 : http://www.youtube.com/watch?v=L4KSqDqzYRM
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 18. července 2010 - 22:13:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: pokud,máš v plánu jed do Rakouska,doporučuji nástup do ICE již v Wien West. a do Rail.jedoucích z Budapesti ve Wien Meidling.
Do obou těchto vlaků mají cizinci koupené místenky a najít volné místo třeba v Linzi je..
754 pod Svatým Hostýnem!

FOTO GALERIE:http://www.flickr.com/photos/51447776@N06/
PARNÍ LOKOMOTIVA 433 002 : http://www.youtube.com/watch?v=L4KSqDqzYRM
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2041
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 10:32:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sag, Babilon: Já bych to udělal jinak, dám příklad okruhu Přerov - Čadca Gr. (154 km) - Žilina (37 km) - Horní Lideč Gr. (65 km) - Přerov (98 km). Z Přerova bych zakoupil zpáteční jízdenku přes Čadcu, například s Rail+ za 19,20 € / 497 Kč. Před odjezdem z Žiliny ve slovenské mezinárodní pokladně zajdu vyřídit změnu trasy a bez doplatku pojedu zpět legálně přes Horní Lideč. Možná by to šlo udělat i naopak - koupit si zpáteční via H. Lideč, jet tudy cestu tam a až pro cestu zpět si nechat změnit trasu přes Čadcu. Tam by se možná nějaký ten kilometřík doplácel.

Pokud mluvím z cesty, tak se omlouvám, nicméně dělával jsem to tak asi 3-4 roky zpátky, přesné relace už si nevzpomenu, ale trasu jsem si nechával měnit v mezinárodních pokladnách Košice, Zvolen a Žilina, pokaždé bez problému.
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 5-2010
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 10:14:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdí někde v Rakousku vlaky rychlostí 200 km/h?
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 10:33:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máme 2 lidi pod 26 let v Polsku v osobním vlaku nárok na nějakou slevu? Pojedeme Sedzislaw - Wroclaw