K-report
 

Archiv do 24. června 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » 471, 671 a 575 LG » Archiv do 24. června 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 18:56:50    Odkaz na tento příspěvek  

Penik: když byl před pár lety Rock for People v Brodě tak to bylo stejný.
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 406
Registrován: 8-2003
Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 20:12:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toto je přesně ten důvod proč skoro nejezdím vlakem. Na Metallicu jsem rád vlakem tak chtěl jet, abych už jenom viděl tu novou elektrifikaci. To je tak vrcholná neschopnost komunikace ČD s pořadatelem, že už to ani neřeším. Totéž je pravidelně Masters Of Rock. Taky 30 tis lidí. A to jsem autem musel autem 6x dýchat do Drageru a ještě dost daleko šlapat pěšky z parkoviště. A přitom absolutně nemohl být problém (viděl jsem v 20 v Lysé 2 šestivozovky nachystané) mít nachystaných 6 souprav, které stejně stály v depu, holt 2 šichty navíc strojvůdcům a chtít klidně mimořádnou taxu za odvoz. KKdyby ty vlaky najížděly po 10 minutách mezi 1 a 2 v noci, prodalo by se odhadem 5 tis jízdenek. Popř nebyl problém udělat bundle vstupenka a zvýhodněná jízdenka.
No reálně, jsem zvědav, jak zvládne Masters Of Rock SA. Loni jsem tam po letech jel poprvé autem (před tím leta jen vlakem)a holt úsek Vizovice - Otrokovice je stejně rychlejší vlakem než autem. Proč to proboha nejde? To je takový problém vyhodit ředitele Marketingu ČD ? Necpěte mi, že vše bylo ožralé atd.. Návštěvníci byli z 80% klulturnější, než co tady čtu občas o režijkářích v první třídě.
T4440276
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 20:16:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Praha-Masarykovo - květen 2009:
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4035
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 20:23:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

koukam, ze zijete v bludech a o tom, kolik bylo mimoradne nasazeno souprav a strojvedoucich nemate ani potuchy. velice rad si necham vysvetlit navoz souprav po 10 minutach do Milovic s naslednou prekravou do Prahy. prosim podrobne. predpokladam, ze se tu niceho takoveho nedockame. ale treba na to prijdete sam, proc to tak nebylo.
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 20:34:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: A protože my všichni pracujem u ČD, tak vše dobře víme jako Vy.Někdy mi připadá, jak kdybste se s tím vytahoval...
ICQ: 580-130-194
//RegioJet 4Ever!!!


Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4036
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 20:53:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nikoliv, jen nemam rad kecy, ktere nemaji nic spolecneho s realitou. na to, abych si dokazal spocitat, proc do Milovic nemohou najizdet soupravy po 10-ti minutach nemusim delat u cd. staci umet pocitat. coz stereo asi neumi, tak se tu snazi zase delat chytraka.
Montas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 21:14:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tento týden by se měla prodávat 471030,neví někdo kdy přesně???
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1153
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 21:22:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Já nemám co počítat mě to totižto vůbec nezajímá, já jsem se o nějakých milovicích vůbec nebavil.Mmch, neříkal jste náhodou, že toto forum stačí bohatě navštěvovat pouze jednou týdně?
ICQ: 580-130-194
//RegioJet 4Ever!!!


Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6394
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 21:57:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neříkal jste náhodou, že toto forum stačí bohatě navštěvovat pouze jednou týdně

Hele, něco ti povim. Jestli se tu můžete vůbec o ešusech něco zajímavého dozvědět (a není to vycuclé z paty, jako u většiny šotoušů, co tu bájí 3,14čoviny jednu za druhou), je tu na to především Penik. Jestli máš srandu z toho ho vytáčet, aby se na to tady vysral, mně je to fuk, já na něj mám služební mobil. Ostatní se však dozvědí ouplný howno a můžete si tu pak plácat bábovky akorát z toho hovínka, co o provozu ešusů víte. Tak važ slova, talente.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1690
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 22:05:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dal by se pachat troj/ctyresus ? Ten ctyr- by se nevesel do zastavek, ten troj-, no nevim. Ale navezt ctyri esusy najednou (Sv) a ty pak roztrhnout mozne samozrejme je.

(Příspěvek byl editován uživatelem agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Ok1xng
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 22:36:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Milovice.... Kdo chce, hledá způsoby, kdo ne, hledá důvody.
K hadům se nemluví. Hadi se zabíjejí.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1441
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 23:02:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele,milá vysílačko,já to nerad říkám,ale tady lidi jako třeba -aa-,Penik,Hajnej,(teď zrovna Arakainovi), Drn,Zapa,Oldčery a další (třeba někdy i já)vysvětlujou,jak to funguje,i důvody,proč to třeba nejde/nebylo by výhodné a tak.A nepodezřívám je teda z nějaké zkostnatělosti.

A docela mne někdy nasíraj takoví čtrnáctiletí (nebo už víc? ) hypekritici všeho jako třeba Stereo nebo dneska ty,třeba tady nebo v diskusi o naftě.Ty vyfabuluješ podezření s podtextem "stejně_jsou _to_blbci to ČD,proč_to _dělaj_tak_blbě",když je ti to vysvětleno,tak stejně nevěříš a meleš si dál svou,přičemž nemáte ani základní technické
nebo předpisové znalosti a když na to přijde řeč,tak odpověď je "mne to nezajímá,kdyby chtěli.."
Ono to totiž není všechno tak jednoduché,jak se vám to jeví při procházce po nádraží v sobotu dopoledne.(nakonec podobně KHaus nebo Káem,ať jsou jejich motivy jakékoli).
Drn má pravdu v tom,že to nemá cenu,to není věcná diskuse. Hele,já jsem vděčný za to,že se tady třeba od těchle lidí dozvím něco jinýho z oboru,který mne baví i jako celoživotní koníček.Po X letech v oboru.
A kdybych věděl to úplný kulový,co o tom víte vy,tak bych setsakra vážil slova nebo aspoň věřil těm,co se tím živí.
Já bych si netrouf takhle rejpat třeba na DF o letadlech,protože v tom nejsem silný v kramflecích a vím o tom dost málo-ale to je o povaze.

No nic,nechám toho,ale zamyslete se občas,hoši,jestli fakt často jen blbě neprudíte.

Gute Nacht.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1446
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 23:07:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ok1xng:
O prázdné bonmoty nikdo nestojí.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 865
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 23:08:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Milovice.....Tam byl problém že spousta lidí hned jak to šlo, tak se dala na první noční vlak...tzn. 2:10 ten pochopitelně takovej nápor lidí nemohl uspokojit, těžko říct zda se s tím mělo počítat a měly být v tento čas min. 2 vlaky na Prahu.

ČD se rozhodly soupravu v Praze točit, takže další vlak jel až po hodině a půl, tedy ve 3:45 z Milovic. A tak dlouho se moc lidem čekat nechce v noci...

Také by mě zajímalo, jestli bylo nutné vést v neděli vlaky i v 10:48 a 11:48 z Milovic a ponechat tak půlhodinový takt až do doby polední, když drtivá většina lidí odjela ještě v noci.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1442
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 23:16:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>jestli bylo nutné vést v neděli vlaky i v 10:48 a 11:48 z Milovic

Další do party..
Když se to zveřejní,tak to ráno zruším..?
Kua,jako u blbejch,byl bys první,co by řval,kdyby v neděli byly vlaky přeplněný.
Stačilo,kdyby nebyla zima jako v psírně,ale horká letní noc.
Věšteckou kouli zatím nefasujou,pane chytrej..

No nic.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 866
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 23:36:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to zkusím jinak, snad už to pochopí všichni...

I kdyby byla letní noc, tak stačí v druhé části dopoledne stejně jako odpoledne hodinový takt a soupravy zdvojit...

A nevim proč takový tón, je to spíše zamyšlení se nad tím, jak by to šlo jinak a jak lépe uspokojit poptávku.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6397
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 00:00:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak stačí v druhé části dopoledne stejně jako odpoledne hodinový takt a soupravy zdvojit...

Jojo, ony nám ty ešusy visí na stromech kolem Bohdalce, stačí je jen očesat, spojit a hurááá! Říká ti něco pojem oběhy vozidel, pravidelná čištění, turnusy fírů? Co takhle ty pochopit, že na takové hamutiny, co tu navrhuješ, prostě jen nemá Dráha jednorázové kapacity? Jak soupravy, tak lidi. Otázka také je, jak to pořadatelé objednali. Když jsem onehdy sledoval z Lysáku narvané 810ky na Kořen, taky jsem se divil, že jsme tam nedali posilu, když min jeden 010 stál u skladu. Pak jsem se však dozvěděl, že pořadatelé nic po ČD nepožadovali s tím, že si to odvezou autobusy, i když byli kontaktováni zástupcem ČD. Jo to bylo maso a těch nasranejch kořenářů a kořenářek. Samozřejmě na ČD. Takže jestli nevíš, jak to probíhá od objednávky kapacity navíc, po uskutečnění přepravy, radši tu ze sebe nedělej troubu a jdi si opakovat třeba přechodníky, nebo goniometrické funkce, synku.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 07:52:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

575 ale co dělala v Bohumíně taky nevím
Výrobce nemá místo ve své hale při čekání na motorák, který se oživuje v Plzni.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 867
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 08:45:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Ano, tak jsem se dotkl ČD a je oheň na střeše. Mě je to fuk, obhajuj si je jak chceš. Tobě tvoje firma v neděli ráno prodělala. Vlak ve 2:10 byl natolik narvaný, že nešla uskutečnit klasická kontrola jízdenek a ty co neměli zpáteční nebo PID, tak se vezli zadarmo.

Ať je to chyba třeba pořadatele, tak ČD jako poslední schvalují jízdní řád. A selským rozumem se dalo odhadnout, že poptávka v tu dobu bude větší než nabídka.

Je smutné, že si tady tuto sebemenší chybu nikdo nepřizná. Na druhou stranu dokážu ocenit zvládnutou akci, což tato až na ten první nedělní vlak byla.
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 8-2003
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 08:55:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapci, připomínáte mi i moje zaměstnance, kteří mi vysvětlují, proč to nejde.
Lysá- Milo jede oficiálním jízdním řádem 8 minut. Tak dobře, najedou 2 soupravy (má to tam 2 koleje ne?) naložím, za dalších 4 minuty odjedu s dalším.
Po 15 minutách to samé.
Když nemáš lístek za 100 kč na spec vlak, nejedeš.
Sorry, ale kdyby bylo toto, nejelo by tam asi 500 taxiků, já odjížděl v cca 0.30 (chtěl jsem se davu vyhnout) a konvoje taxi po R10 i D11 demonstrovaly kam jedou. Kolik jsem jich potkal cestou po okreskách se ani nedalo počítat. Mě připadalo, že tam přesměrovali nejen AAA Taxi letištní flotilu. Tak pa nádražáci.Dál si hrajte s vláčkama. A ještě motivace pro personál, chyběla soutěž o 2000 Kč, který průvodčí vybere největší tržbu. Ale neberte mě vážně, já jen 20 let ofic podnikám, studuju zahraniční školy, řídím několik franchíz a moderní nápady do marketingu jsou jediné, jak ještě prodat naše produkty, které stejně všichni používáte. S tímto přístupem se lidi na konkurenci vyloženě těší, i když nemá o moc vyšší kvalitu.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 09:20:37    Odkaz na tento příspěvek  

Milo jede oficiálním jízdním řádem 8 minut. Tak dobře, najedou 2 soupravy (má to tam 2 koleje ne?) naložím, za dalších 4 minuty odjedu s dalším.
Já to nějak nechápu. I kdyby v Milo stála záložní souprava, tak naložím "kmen", odjedu, naložím zálohu, ale dřív než za těch 8 minut odjet nemůžu.
To bych vjížděl do obsazeného oddílu. No a jak mi odjede druhá souprava, tak je hotovo. Buď bych musel mít v Lysé třetí soupravu, která by do Milo dorazila za (jmenovitě) 16 minut, nebo musím čekat, až se mi otočí souprava z Prahy.
Teoreticky nejmenší personální náklady a celkově nejrychlejší odvoz by asi byly v případě, že by mezi Milo a Lysou pendloval ešus (nebo dva ve sledu (pak ale náklady už větší) - první vysejpá obsah v Lysé, druhý je na cestě do Lysé, po příjezdu okamžitě první zpět do Milo a druhý vysejpá substrát, pak zpět, zatímco první v Milo už nakládá), a z Lysé desetivozový krychlík. Po prvním kolečku by rychlík vyrazil, druhé kolečko (zbytek) by už odvezly ešusy až do Prahy.
Jenže to by to musel někdo z organizátorů objednat a zaplatit.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4038
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 09:32:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jen tak mimo: není v Milo pouze jedno náspupiště určené pro nástup/výstup cestujících, na které se vejde max. 2x471 (resp. kde je k tomu druhému bezpečná-oficiální přístupová cesta)? To jen, aby byla rovnice kompletní.

(Příspěvek byl editován uživatelem penik.)
Mechanik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 1-2010
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 10:47:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik, Aleš Liesk. : To stejně nemá cenu, pán řídí několik franchíz, ale nemá nejmenší představu o tom, jak funguje a jak je třeba řídit drážní dopravu. Nemluvě o nástupišti v Milovicích, (to by bylo řevu o zlých dráhách, kdyby si nějaká nalitá mánička rozbila vylitou hlavičku o kolejničku).

Já nevím, proč nestojí záložní Ešusy v plynárně (je to hned vedle ONJ, tak jaký problém).

Jinak Peniku a další máte fakt svatou trpělivost vysvětlovat některým zdejším "odborníkům" základy dopravy...

Ono se pak po bitvě krásně povídá, jak se to mělo udělat, co mělo být jinak a jaká měla být strategie... To je potom generálů...

(Příspěvek byl editován uživatelem mechanik.)
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3024
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 11:32:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Původně se dokonce uvažovalo o třech spojených 471. Ono by to stejně ten návalový problém nevyřešilo. Pamatuji, jak jsem byl na MS v kopané v Německu s tím rozdílem, že na rozdíl od vlaků, jezdí tramvaj, bus a taxík v jiném intervalu a i kdyby se nakrásně podařilo sehnat stroje a lidi na noc ze soboty na neděli, řešil by se tady stejný problém s návalem, i kdyby tam těch vlaků za sebou jelo třeba deset. Ono návštěvnictvo totiž vždy najíždí postupně (už od pátku po poledni) a pryč se tlačí naráz...
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
.... a další stroje slavné doby odlétají na jih..
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3805
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 12:01:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapci, připomínáte mi i moje zaměstnance, kteří mi vysvětlují, proč to nejde.
Lysá- Milo jede oficiálním jízdním řádem 8 minut. Tak dobře, najedou 2 soupravy (má to tam 2 koleje ne?) naložím, za dalších 4 minuty odjedu s dalším.


Pokud je jízdní doba 8 minut, tak další vlak může odject nejdřív za 8 minut, páč ten další vlak nemůže ject, dokavaď ten předchozí nedojede do Lysý.

Ať je to chyba třeba pořadatele, tak ČD jako poslední schvalují jízdní řád. A selským rozumem se dalo odhadnout

Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6400
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 13:05:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, tak jsem se dotkl ČD a je oheň na střeše.
Nikoliv. Ty se mne nijak nedotýkáš, ty jen blbě žvaníš a stavíš hrady z písku, aniž bys měl tušáka, jak to chodí v provozu. Tím končím debatu o hovénku s tebou, "dispečere". Nazdar.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3808
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 13:52:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"stejný problém s návalem, i kdyby tam těch vlaků za sebou jelo třeba deset. "

On byl problém s tím návalem i na tý silnici, proto taky Arakain odjížděl už v 0:30. To ovšem nevímproč nehaní.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4259
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 17:30:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Už jste někdo viděl 2x471, které by vezly cca 800-900 lidí (nestačil jsem to spočítat, možná i více)

Ale jo, stačí vinobraní v Karlštejně, odpolední nedělní návraty do Prahy, sem tam nějaký přejetý, požár lokomotivy, požár pantografu, neschopnost předešlého vlaku - vynechání, (hlavně v ranní špičce), spadlá trolej, prasklá kolej, moc sněhu, velké teplo a já nevím co ještě (na 171 ale není problém na něco takového natrefit) a hned je ve vlaku trochu plněji.
Samozřejmě že tyhle návozové/odvozové akce jsou dost často extrémem. Blbý je, že většinou klimatizace nestíhá a plno lidí je na pokraji kolapsu. V tomhle měly žabotlamy výhodu, i když jsem si kolikrát říkál (ještě před zahuštěním taktu), jestli se v Radotíně rozlomíme už dnes, nebo až zítra.
Když si vzpomenu opravdu na extrém, tak to byla sobotní dopolední náhrada asi za čtyři vlaky, když rychlík serval na Smícháči trolej. Tenkrát jsme to vezli ze Smíchova do Radotína, kde se všechno muselo vyházet do vlaků co jezdily přes Krč.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 8-2003
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 18:01:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na silnici byla právě pohoda, jel jsem dřív hlavně z důvodu, že mi byla vzhledem k nedostatečnému oblečení kosa. Ale tak ať to radši uzavřeme. Trable ala 171 znám, kdysi jsem byl dokonce i chvilku v Dobři na stanici na brigádě, od té doby se zhola nic nezlepšilo. Jak se trošku tržně zachází naučili DB až soukromníci tím, že jim vyžrali pár zakázek a DB najednou zjistili, že musí máknout, aby nepřišli o zbytek. Tak jen škoda, že se i tady budeme muset o dalších 5-10 let zbytečně zpozdit, místo toho, aby jsme alespoń v něčem byli na špici. Jinak ČD mají další šanci, 15.4 2011 je Roger Waters. Od rána se prodává a půlka haly už je prodaná, odhaduje se, že do pozítří bude vyprodáno. Tak jestli se na toto za rok stihnout ČD připravit (ale chtělo by to asi akční nabídku dřív, než si lidi nakoupí jízdenky na busy a letenky). Koncertů je vagon, místních i zahraničních zájemců taky, jsou to pravidelně návštěvnosti 15 tis lidí a víc a fakt toto neumět u tranzitní země ošéfovat je do nebe volající.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3811
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 18:54:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na silnici byla právě pohoda

Jistě, zvláště, pro ty, co tam byli autem a čekali třeba hodinu na výjezd z parkoviště, jak je akací tohohle druhu zvykem.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1347
Registrován: 8-2006
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 19:44:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč by se na 15.4. 2011 měly připravovat ČD? Připravovat by se měl RegioJet, no ni? Ať ukáže, co umí. No a taky POŘADATEL akce by si měl nějak ( třeba žlutobusama ) ošéfovat posílení dopravy. Pokud si tedy myslí, že je posílení potřeba.
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 9-2003
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 21:58:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale tak jako samozřejmě, že Arakain plácá provozní kravotiny, nicméně velmi zajímavá myšlenka padla: je vubec uskutecnitelne (ze zakona, smluvne, provozne, schvalovanim a odpovednosti uvnitr firmy atd.), ze by CD *proaktivne* sly do podnikatelskeho rizota a pristavily zvlastni vlaky s jizdnym za netarifni cenu, takova vlakotaxi? Bez objednavky, bez dohody s poradatelem, proste samy od sebe? Ta myslenka mi pripada zajimava natolik, ze bych nerad, aby tu zapadla.
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 8-2003
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 00:24:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pankreas. Víš, kdyby tu byl někdo co k čemu, tak.
1. Dohoda s pořadatelem, lístky šly v neuvěřitelném množství v elektronické podobě. K tomu stačilo vymyslet propojení na sice stupidní, ale eshop ČD.
2. Prostě na ferovku udělat SC Metallica s odjezdy 1:20 1:30 1:40 2:00 2:10 (aby se Vám tam vešly ty 10 minuty) s kapacitou vlaku 400 lidí, jízdným 100 Kč nebo 4 EUR a 150 Kč 6 EUR za první třídu. Popř plus 50-100 za transport na letiště. (myslím, že tyto ceny šly ještě tak o 100% navýšit, nad to se více lidem rentuje taxi). Jo tu o tom že nikdy a že se nedá platit kartou a takové kecy už známe. Byla by jasná a prodaná kapacita, na perón ochranku (byla každých 50 m, docela dobře zmáknuté) a je to. Žádný tarif ČD či PID, normálně to okořenit, odhadem 2000 lidí by dráhy určitě odvezly. Moje vize by sice byla 10 tis lidí, ale pro bomba úspěch by byly i ty 4-6 ks souprav vlaků.
Add Roger.
Kdo říká, že nemůže na den koncertu, který je známý ROK dopředu nastaven speciální SC Pendolino do Ostravy, druhý SC do Brna, třetí SC Dresdern. Zase plná palba. Panáčci, ať Vás nevykolejím, nejvíc vyprodané jsou ty lupeny za 3000 kus, to mě fakt vedle toho Pinďa za 500 Kč netankuje, naopak to bude o zážitek víc. Dát předběžný odjezd z Praha Libeň 23.45, kdyby hrozilo, že se koncert protáhne (NUTNÁ KOORDINACE je to rozlučka s The Wall a to fans si to fakt nenechají ujít až do konce), tak klidně hlásit před přídavky, vlaky SC budou odjíždět v 0.15 z důvodu zpoždění koncertu a všichni budou ready. Minimálně tyto vlaky v klidu okamžitě prodáte. Nechci být špatným prorokem, ale ať se rychle spojí ČD se Sazkaticket a všem co měli online rezervace poslat mail s nabídkou, poptávka bude do druhého dne jasná. V případě šílenství si šoutouši nafotí 4-5 pinďů odjíždějících v noci z Libně a dráha bude mít na jednu splátku za 680 úvěr navíc. Myslím, že mi bude stačit 5% z ceny jízdného za nápad... Kopřiváky na tento spoj prosím nenabízet. Když jdu do nejlepší restaurace v republice, (chodím tam dost často) tak vím, že ten vývar vařili 24-36 hodin na 90 stupňů a ne že si někdo vytáhnul kostku z Tesco za 3 kč.
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 9-2003
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 01:21:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK, rozvijim svou puvodni otazku: Brani neco CD coby prepravci, aby klidne v soucinnosti s poradatelem udelaly "vlakotaxi" se specialnim tarifem? Ja si dovedu predstavit nabidku typu "predloz listek a dostanes mistenku za cenu 150 Kc, az bude vlak plny, jedeme, na nikoho necekame, nikomu nic neslibujeme; ale porad lepsi nez autotaxi za iks set"; ale ja nejsem drazni muz.
Gros otazky trva: je takhle na drahach nekdo ochoten riskovat a nest svou odpovednost?

(Ostatne se divim, ze ruzni zde tolik aktivni busodopravci takove prilezitosti nevyuzili a nechali vse na klasickych autotaxikach. Tak kde je zakopany pes?)
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 9-2003
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 01:25:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abych to jeste dovysvetlil: Neslo by o zvlastni, koupeny vlak, kde by logistiku jizdneho a naplneni kapacity atd. zajistovala treti strana, ale primo o podnikatelskou soucinnost CD a treti strany se sdilenym podnikatelskym rizikem. Umi tohle nekdo na nabrezi? Premysli tam o techhle vecech nekdo? Co rika Arakain, neni uplne blbe, i kdyz to tu mnozi jako takove odzivali.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 868
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 04:08:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: blbě žvaníš a stavíš hrady z písku, aniž bys měl tušáka, jak to chodí v provozu.

Tak abych blbě nežvanil, tak fakta z Milovic. První nedělní vlak na Prahu ve 2:10 - maximální obsazení, řekněme (odhadem) polovina cestujících-nucení černí pasažéři. Nehledě na první třídu.

Dále mezi 2 a 3 hodinou výrazný odliv potencionálních cestujících, kteří dali za vděk taxi nebo jiné alternativní dopravě. Ztráty jsou docela vysoké. To jsou fakta, která nejdou zpochybnit.

Teď jen otázka zda by pro příště nebylo vhodné více posílit vlakové spoje po ukončení akce a vykašlat se na půlhodinový takt dopoledne. Připomínám, že je to jen otázka na zamyšlení.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3812
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 08:21:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kdyby tu byl někdo co k čemu, tak.
...Prostě na ferovku udělat SC Metallica s odjezdy 1:20 1:30 1:40 2:00 2:10...ale ať se rychle spojí ČD se Sazkaticket


To je úžasná myšlenka asi tak jako s tím 4 minutovým intervalem v mezistaničním úseku s 8 minutovou jízdní dobou. Ještě si tak zjistit, kolik ČD mají vozů. Nejsou voni náhodou manažerem Halfords

pro příště nebylo vhodné více posílit vlakové spoje po ukončení akce a vykašlat se na půlhodinový takt dopoledne.

Tzv. zdráv a vesel ?
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 09:18:41    Odkaz na tento příspěvek  

by CD *proaktivne* sly do podnikatelskeho rizota a pristavily zvlastni vlaky s jizdnym za netarifni cenu, takova vlakotaxi
Šak ČD už takové vlaky zavedly - třeba do Berlína na Eltona za 20 tisíc...
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 651
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 10:52:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad vlakotaxi atd....
Nevíte někdo, jestli budou ČD zase oficiálním dopravcem MS v hokeji 2015, které se bude konat zase v Praze a Ostravě? Vím, že je to sice ještě daleko, ale.....
PAUL RED ADAIR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.188.73
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 12:35:28    Odkaz na tento příspěvek  

ad Junkrs:

Néé, měl by to dělat Jančura se svýma 9-ti peršingama ve žlutém korporátním nátěru STUDENT AGENCY a pronajatejma osobníma vozama, některé hokejové týmy by měly mít na výběr jako alternativu k osobnímu vozu jednotku DESIRO...
55p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 6-2009
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 17:40:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve dve v noci, navic v nedeli...nerikejte mi, ze vsechny elefanty spej nebo jsou na dilnach... A pak taky existuji zabaci a v Praze by se naslo par persingu s vagonama. Kdyby nekolik strojvudcu dostalo zaplaceno, tak by to urcite radi odvezli.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1348
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 17:57:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to teda zkusím s tím časem. Milovice odj. v 1:40, Lysá příj. 1:46 a tudíž druhá dvojice ešusů z Lysé návoz do Milovic 1:47, příj. v Milovicích 1:53 a může začít nástup lidí. Počítejme 10min., takže ve 2:03 odjíždí druhá dvojice na Lysou, kde je 2:10 a pokud je třetí dvojice ešusů, tak 2:11-12 může najíždět další souprava do Milovic,atd. Detaily typu soupravy, fírové, průvodčí,atd. pro tuto chvíli vynechávám. A vynechávám i směr, bo ne každý asi musí nutně směr Praha. A teď do mne...
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4042
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 18:33:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není proč. To je v zásadě správný výpočet. Takže žádných 10-ti minutový interval (jak se tu stále někteří kouzelníci snaží vnucovat), ale při nejlepší vůli 20.

Ale kecalové stále výpočet nedodali. Třeba se za 3 dny naučili počítat.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6409
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 23. června 2010 - 18:36:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a v Praze by se naslo par persingu s vagonama

Jo, tam se jich fakt válí.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Lukfi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.88.247
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 19:01:18    Odkaz na tento příspěvek  

Jsme sice ve vlákně 471, ale nevidím důvod, proč bychom se při úvahách měli omezovat pouze na ešusy... a i kdyby, tak pro nárazově velké množství lidí lze spojit více než dvě jednotky dohromady. Pak sice interval zůstane, ale kapacita celkem přiměřeně tomu vzroste.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4044
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 19:16:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, jak se 3x471 vejde k peronu v Milovicích?
Lukfi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.88.247
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 20:26:33    Odkaz na tento příspěvek  

Lepší nastupovat mimo perón, než zůstat trčet na nádraží, no ni?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3775
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 23. června 2010 - 20:32:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, čistě teoreticky - opakuji čistě teoreticky - lze pár Ešusů přichystat rozestrkané po zbytku kolejiště v Milovicích.
Prakticky to naráží "jen" na tu jednu hranu pro dva Ešusy - to by se muselo buď přestavovat (což mezi motajícími se davy je obzvlášť chuťovka), nebo nadělat provizorní schůdky (akorát nevím, kdo by to vypapíroval a zafinancoval).
Pokud navíc nejsou celé Milovice zadrátované (nevim, byl jsem tam jen 1x na otočku), musela by být v prvním případě povolána záloha na přestavování, ve druhém pak vícero záloh na vytlačování.
Tahle celá opičárna by navíc řešila jenom počáteční nátřesk, pak už zbývá jen ten 20 min takt (nebo 15 min s těma provizorníma schůdkama umožňujícíma střídat hrany).

Neříkám, že to nejde, jenom se pokouším shrnout, co to obnáší.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4045
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 20:38:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"No ni" ani náhodou. Když se někomu něco stane, kdopak ponese zodpovědnost? Cestující? Nikoliv. Řešení existuje, ale na hromadnou akci je nevhodné.

Pročpak asi jsou fírové trestáni za to, že třeba projedou zastávku o jedny dveře, když podle příspěvku to není problém (a to se nemusí nikomu nic stát)? Problém to je a docela vážný.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4046
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 20:50:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: zatrolejována 1. i 2.kolej, zbytek je bez. Dokonce je u obou kolejí nástupiště s tím, že k jednomu není normální přístupová cesta - tedy není tam žádná bezpečná a legální tak, aby ji někdo prohlásil za přístupovou cestu a vzal si na triko bezpečnost cestujících.

Určitým řešením je šibování z jedné koleje na druhou (i elektricky), ale co tím získám? Vlak odjede od peronu a hned se za ním vytáhne cestou posunu druhá souprava a zasune zpět k peronu. A co teď? První vlak dojede do Lysé a teď je možnost, vyslat další z Milovic za ním (v Milovicích nebude již nic) nebo poslat vlak z Lysé na neperónní kolej (nesmí být ve vlaku ani živáčka) a celý koloběh opakovat. Ale co tím získám? Jen pár minut naloděním cestujících. 6´ do Lysé, 1´ + 6´ z Lysé = 13 minut a vlak z Milovic musí být ihned připraven na odjezd (vůbec jsem neuvažoval technologické procesy, které musí proběhnout), což při masakru, který byl není dost dobře možné, leč to nevylučuji. Takže při nejlepší vůli to vyjde na 15´, ale stále nejsem schopen vymyslet těch 10´, jak tu někteří psali, že když se che, tak jde vše, ale stale to sem nenapsali.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2763
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 21:03:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych to technologicky řešil takto:
před zahájením akce bych navezl 2 x dvojitý Ešus nebo Žabák na koleje 1 a 2. Kolej 3 je bohužel bez TV.

V čase X:00 odjíždí první souprava z koleje 2. V čase X:08 odjíždí druhá souprava z koleje 1 (to nástupiště oficiálně existuje, byť staniční řád jsem nestudoval). V čase X:16 odjíždí z Lysé souprava na kolej 2, v čase X:24 odjíždí z Lysé souprava na kolej 1. V čase X:32 odjíždí z koleje 2 naplněná souprava, v čase X:40 odjíždí z koleje 1. V čase X:48 odjíždí z Lysé další souprava na kolej 2, v čase X:56 na kolej 1. V čase Y:04 odjíždí naplněná souprava z koleje 2 a v čase Y:12 odjíždí naplněná souprava z koleje 1. V čase Y:20 by již v Lysé měla vyjít první souprava z Prahy, je tedy potřeba 6 souprav. Hodinová kapacita je cca 1200 sedících, takže cca 2000 celkem.

O marketing a počítání nákladů se pokoušet nemíním, jen se domnívám, že šest dvojitých souprav v noci ze soboty na neděli by se v Praze nacházet mělo (upozorňuji, že na Ešusech netrvám). Dopravní cesta je za pár pětek, 6 strojvedoucích se asi sehnat dá, u vlakových čet by asi byl problém (za rozumné bych považoval mít průvodčího na jeden vůz, nikoliv na soupravu). Upozorňuji, že poznámky o tom, že jsem si to mohl pronajmout si můžete vynechat, to by asi zaplatitelné nebylo. Ale vozidlo je potřeba odepisovat i když stojí.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4047
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 21:22:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral:
7. Nástupiště
Nástupiště u koleje č.2, má celkovou délku 200 m. Šířka nástupiště je 3m. Na začátku
nástupiště je přístupová cesta se schodištěm ze stávajícího chodníku. Nástupiště je v
délce 106 metrů zakryto střechou
Nástupiště u koleje č. 1, má celkovou délku 200 m. Šířka nástupiště je 3m. Toto
nástupiště je je ukončeno do úrovně drážní stezky, v prostředku je přístupová cesta
společná s přejezdem pro ruční vozíky ze stávající asfaltové plochy, kterou tvoří dvě
rampy opatřené zábradlím na opěrných zídkách.
Na nástupiště u koleje č. 1 se vstupuje po přechodových můstcích společných s
přejezdem pro ruční vozíky v úrovni vchodu do dopravní kanceláře.


Papírově existuje, ale z uvedeného textu je vidět několik rozporů. Jednak jsem nikde v Milovicích neviděl přechodový můstek pro ruční vozíky v úrovní do dopravní kanceláře. Pak šířka peronu u 1.koleje rozhodně není 3 m, ale asi tak 1 m (max, 1,5 m). Prostředkem je přístupová cesta? Ale že by byla nějak označena a vyznačena si nejsem vědom natož aby byla zpevněna . Vše je jak štěrkové lože. Přijde mi, že SŘ je připraven na konečný stav, který podle mě ještě není. To samozřejmě nemění nic na tom, že peron papírově existuje, ale bezpečnost cestujících zaručena není.
Lukfi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.88.247
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 22:22:06    Odkaz na tento příspěvek  

"No ni" ani náhodou. Když se někomu něco stane, kdopak ponese zodpovědnost?
Předpokládal bych, že vylézt do nízkopodlažního vlaku ze země není žádný vrcholný atletický výkon. Jenže když máme tak blbé zákony, že když si svojí blbostí ublížíš, zodpovědnost nese někdo jiný, to je holt naše civilizace odsouzena k zániku
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 413
Registrován: 8-2003
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 22:26:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele kašlete na to. U mě si to dráhy posraly tím, že na mě nezbyla na Eltona pozvánka, protože 20 tis nebyl problém, už jsem vyhodil za návštěvu koncertu i víc (pro rýpaly, letěl jsemdo Tel Avivu na první koncert Nighwish s Annete, odsud na Tarju do Budapešti a hnet přes Prahu do Kodaně znovu na Nightwish a přes Vídeň zpět, cesti Wien - Praha byla bohužel jediná vlakem a to ještě proto, že mi prostě Sky Europe uletělo, jen tak).

Ty SC k Rogerovy hlavu a patu mají, tam bude i poptávka po něčem takovém. Na Eltonovi bylo 16500 lidí, a busů tam pár bylo. Ale těch aut s parkovným 300 kč byla fronta ve 2 pruzích až za Libeňské nádraží. Takže tento tržní segment je o tom Pendolinu. No možná si to tu někdo z SA čte a ještě se možná budeme divit. Pro představu, pro sezení zbývá sotva 200 míst v prvním patře.
V případě odvážnější verze bych jej normálně zapsal do jízdního řádu, protože každý týden je v hale koncert. Takže dát, že jede ve vybrané dny, kterých by byla skoro A4 a je to...

A kdybych měl ty nápady podle Vás moc střelené, tak jen podle reakcí na ně lze poznat, kdo pracuje u kolejí a kdo ne. Protože to, že se to nikdy nedělalo, se tady hodně hlásí o život. Ale telekomunikačním operátorům jsem vymyslel třeba tarif Senior, distribuci některých produktů zdarma, prepaid produkty jinými kanály a tak. Konkurence mě stíhá okopírovat tak za 4-6 měsíců, což je v životě na kolejích 4-6 let.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2766
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 23:30:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Penik: tak upravíme technologii. Po odjezdu vlaku z koleje 2 se přestaví jednotka z koleje 1 na kolej 2. Bude potřeba posílit stav strojvedoucch o jednoho rozkuřovače, aby se to sthalo.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4048
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 24. června 2010 - 05:39:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozkuř by byla nutnost a bral jsem to jako samozřejmost.
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3029
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 24. června 2010 - 06:34:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A vlakovky byl problém už v zárodku. Místní čety totiž slavily v Pivovaru Nymburk a tak bylo 20 lidí v práci, 20 mělo volno a 20 dovolenou. Výpomoc pak zajistila Praha (díky).
Takže ona myšlenka s obsazením každého vozu je pěkná, leč v aktuálních podmínkách těžko proveditelná (jinými slovy: " Nemůžu, blázníš, na takovou akci..")
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
.... a další stroje slavné doby odlétají na jih..
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3814
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 24. června 2010 - 08:47:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po odjezdu vlaku z koleje 2 se přestaví jednotka z koleje 1 na kolej 2. Bude potřeba posílit stav strojvedoucch o jednoho rozkuřovače, aby se to sthalo.


Ona se přestaví, ale někdo tam bude muset převzít a ovládat PSt, protože v Milovicích posunové cesty nelze.

Na Eltonovi bylo 16500 lidí, a busů tam pár bylo. Ale těch aut s parkovným 300 kč byla fronta ve 2 pruzích až za Libeňské nádraží. Takže tento tržní segment je o tom Pendolinu

A oni echt všichni přijeli z Ostravy, žejo....

Taky by mě zajímalo, co jako bude, až ty lidojemy v podobě zdvojených ešusů po 8 minutách dojedou do tý Prahy. To jako pobere noční MHD v podobě jedný tramvaje s intervalem 30 minut ?
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. června 2010 - 09:21:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekS: Taky by mě zajímalo, co jako bude, až ty lidojemy v podobě zdvojených ešusů po 8 minutách dojedou do tý Prahy. To jako pobere noční MHD v podobě jedný tramvaje s intervalem 30 minut ? Vy by jste nechal lezet na zemi tisicovku jenom proto, ze vedle je jen automat na zvejkacky, kam ji nehodite? Krome toho, i kdyby jeli nahodou vsichni do Prahy, tak v centru je tech nocnich linek po kupe celkem dost - a hospod na pokracovani tahu taky...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4261
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 24. června 2010 - 09:42:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jgcp: Tak oni tam byli i revizoři.


Nemůžu, blázníš, na takovou akci..

Já mám takovéto nárazové akce docela rád, je to změna proti všednímu dni. Jasně že ten kdo se zakopal někde na lokálce z toho radost asi nemá.


Výpomoc pak zajistila Praha (díky).

To by bylo smutné, kdyby tam někoho neposlali, když je to na "předměstí" Prahy.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.