K-report
 

Archiv do 18. dubna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » 471, 671 a 575 LG » Archiv do 18. dubna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5817
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 19:38:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už jsem dlouho nezkoušel svoji pravačku. Drne, přidáš se?

Ne, nezlob se, já mám momentálně pravidlený sex. .
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5818
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 19:53:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa:

A co takhle na tu kličku hajzla na hajzlu zavřít až po té, co se tam natlačí? A na konečné mu milostivě odemknout?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5819
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 19:54:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak jako jsem vyzkoušel tlačítko opakování hlášení apod., tak jsem schválně otestoval i tyto dveře.

Na které trase tě mohu potkat, testovací pilote?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 952
Registrován: 9-2009
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 20:04:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy abyste se se do mě někdy nenaváželi!

Drn: Trať 091 jezdím zde skoro každý týden(mimo zimy) na chatu.Pak trať 120, a tudy jezdím namísto MHD.
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Mechanik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 1-2010
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 20:10:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak už víš Drne, proč se ti hlásí každá zastávka 5x .... To není rozbitý IS, to jsou testovací piloti na výletě
VencaP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.87.237.241
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 20:10:53    Odkaz na tento příspěvek  

Ty vole, tobě ještě nesebrali klávesnici?

A co má společného navážení s inteligencí? Tuhle větu asi nikdy nepochopíš.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5820
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 20:16:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mechanik:

Však jednou padne kosa na kámen. Řada kolegů tam na 091 jezdí rg, i v civilu. Stačí dát Mono Mono sklony do éteru a pak už jen koukat kolem sebe při rg jízdě. A facky budou lítat jen to bude hučet.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 955
Registrován: 9-2009
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 20:24:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ono je vidět, že nečtete.

1,Zkusil jsem to pouze jednou, pač jsem pořádně nevěděl, co se bude dít.
2, Bylo to na trati 171
3, Nejsem debil, a malé děcko, abych si musel hrát s tlačítkama a otravovat lidi, i tak jich je tam tlačítek poměrně dost (dveře).
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Mechanik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 1-2010
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 20:24:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn
Jen dobře, občas to školní mládež potřebuje...
Když už je nevychovali rodiče, tak to holt musí udělat nějaký jiný dospělý.
Mechanik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 1-2010
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 20:30:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stereo: Těm dveřím se nemuselo stát nic viditelnýho, ale vodicímu mechanizmu to určitě neprospělo.
A se.e mě, když se snažím cestou do (z) práce trochu dospat a nestačí, že to ve 471 nahlas, ono to musí hlásit ještě 7x každou zastávku.
Dětičky si hrajou
Krtek11
Moderátor

Číslo příspěvku: 658
Registrován: 8-2008

Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 20:46:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemyslím, že "Mono_mono" udělal výše zmíněnými věcmi něco strašného.
Skype:CZkrtek11/ICQ:438187387(krtek11)/mail: krtek11@spoluzaci.cz
VW Polo 1.2 9A6 2272 -> Nezapomeneme!!!

Nejsem proti nikomu zaujatý, jen dělám svou "práci"
R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 534
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 22:28:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kluci, stejně, společně s vláknem trať 220/221 mám toto vlákno nejraději..Tady se člověk dozví věci ze života...
Dnes mám smutnou náladu, ale při slovech zkoušení trvdosti skla něcí hlavou jsem se upřímně zasmál až se za břuch popadal a děkuji..a pardon za out off topic, ale musel jsem
Zejména Drnu, Penikovi a Zapa Betonu přeji pěkný víkend a klidnou službu! Bez testovacích pilotů
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4084
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 22:54:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R 1463Úpa: Bohužel nejsem oním dodavatelem betonu, což je škoda, protože bych byl asi za vodou. Takhle mě v neděli čeká 8 vlaků na ešusu, takže za vodou budu až v pondělí.
Taky hezkej víkend. Snad bude už konečně jaro.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1278
Registrován: 8-2006
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 08:07:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

059ka jede na 2306 na sever
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5830
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 12:22:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro kolegy, kteří mají špatné zkušenosti s mačkači všech těch tlačítek (hlavně plošiny) mám jednu radu. Pokud už se takový blb najde, zahlašte po zastavení v zastávce do prostoru pro cestující hlášku např.:

"Vážení cestující, díky opakovanému použití tlačítek pro zdvihací plošiny neukázěnými cestujícícmi, došlo k zablokování ovládání dveří, jehož odblokování potrvá asi dvě minuty. Za námi nezpůsobené problémy se vám omlouváme."

Cestující si jistě všimnou, kdo si tam s tím při zastavování hrál a srovnají si ho sami.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 12:31:33    Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof: ty hajzlíky s extra zamykacim tlačítkem mě docela fascinujou, protože každej normální uživatel by předpokládal, že se dveře automaticky zajistěj uzavřenim, ne že je na to extra fíčura. Ne tak vynálezce "nového vozidla". Takže všechny ty případy s holym pozadim/popředim jsou prostě jen případem normálního nešotoušský a nemonomono (šťouralskýho) chování běžnýho kaštana. Obvykle má jeden jiný starosti a věci na práci, než testovat všechny čudlíky v zornym poli.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5812
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 12:39:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Původně jsem sem chtěl něco napsat, ale nechám si to od cesty a dám vám sem radši obrázek.


WEB o MHD v HK (615 fotografií), WEB o železnici (461 fotografií)
WEB o veřejné dopravě

21272 = Hradečák
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5833
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 12:43:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag:

Co máte za problém se zavíráním WC a jeho fíčúrami? Je tam něco přebytečného?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Karell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 13:54:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

471 060 na cestě do Prahy....
http://www.youtube.com/watch?v=_FU2XUtbQQs

http://www.youtube.com/user/Karellcz
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 659
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 14:19:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to abys měl za 3 týdny ještě lépe vyleštěnou čočku a větší rozlišení.....
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 14:47:06    Odkaz na tento příspěvek  

Jo, místo normální kliky nějaký rébusový čúdliky.
Ono se to ale stejně týkalo vozidla z jiný diskuse.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3932
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 14:54:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víte Vy vůbec co je za ovládání WC na 471? Proč sem motat jiné vozidlo?
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 671
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 15:02:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak už je doma

Gatto nero
www.pendolino.cz
ZRUŠTE ŠESTIDÍLNÉ ŽABOTLAMY!
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 15:16:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag:
Pravda je, že ani žádné klasické dveře od WC nestačí jen zabouchnout, aby se zajistily. A má to svůj důvod. Elektricky by to šlo, ale zabezpečení proti vtipným Mono monovým spolužákům by asi bylo krkolomné.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 15:21:32    Odkaz na tento příspěvek  

Proč, pro slepičí kvoč. Možná byste místo výkřiků ušetřili místo v diskusi, kdyby vám stálo za to to přečíst od začátku .. pravděpodobně jsem na něco reagoval
Přeju pěknej šotovíkend.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3933
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 15:26:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já celou diskuzi čtu a Vy sám zmiňujete: Ono se to ale stejně týkalo vozidla z jiný diskuse. Nehledě na to, že žádný rébus s wc na 471 není. Pokud Vám to tak připadá, tak pak už fakt nevím co by tam mělo být. Na jiném vozidle (814) připouštím problém, ale u 471 ne.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1024
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 15:38:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dočetl jsem se, že u autobusů snad zmizí povinnost označení výchozí zastávky. Bude se to týkat i vlaků a bude se předělávat IS?
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 15:47:21    Odkaz na tento příspěvek  

Tak znova, týkalo se to pochopitelně hayzliku na 814, když už ho mistr Livingproof nadhodil. Sorry za OT a hlavně už se tim celej weekend netrapte.
Jo, 471 je celkem v pohodě, až na to debilní umístění čudlíků na vnitřní otvírání dveří (těch venkovních, ne od haysla). Nemožnost ztlumení osvětlení, rušivý hlášení a neviditelnost směrem ven za šera velkoryse pomíjim
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3934
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 16:07:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžete pomíjet co chcete. Nový zákon dokonce nařizuje hlášení. Osvětlení se tlumit nebude bo vyšel nový dokument pro vlakové čety a čoudová okna jsou nutností bo klima. Otevírání vnějších dveří je opravdu hnus a nevím, proč není na dveřích jako venku a proč se jedním tlačítkem nevládají obě křídla (kolik % cestujících otevírá pouze jedno křídlo?) a to nemluvě o předvolbě otevření dveří.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 16:32:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Otevírání vnějších dveří je opravdu hnus a nevím, proč není na dveřích jako venku
Taky nechápu, v metru to jde. (To píšu předem na argumenty o bezpečnosti.)

Penik: a proč se jedním tlačítkem nevládají obě křídla
Možná si nějaký šetřílek myslel bo klima. Počítal asi běžnou výměnu cestujících 1-2 ks. To tam mohl rovnou dát jedno křídlo.

Jakpak tohle mají Slováci?

(Příspěvek byl editován uživatelem tommasel.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4085
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 16:50:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik:kolik % cestujících otevírá pouze jedno křídlo

Divil by ses, ale dost lidí. Ono z vnitřku je to celkem hodně daleko od sebe a ne každý je ochotný při vystupování předvádět "postoj Jesus", tak jako já. Dá se to ovšem řešit také otevřením jednoho křídla a plácnutím do vnějšího tlačítka druhého křídla.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3498
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 16:51:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Možná mám pohled zdeformovaný profesí vynálezce (určitých částí) nových vozidel, ale zamčení dveří ovladačem přístupným jen zevnitř a to až po jejich zamčení mi přijde být úplně normální. A sice proto, aby nešlo dveře při odchodu "předzamknout", nedejbože s někým uvnitř.
Prostě zamčení dveří jedině explicitním úkonem neproveditelným cizí osobou, abych dosáhl co nejvyšší pravděpodobnosti, že když se někdo umí zamknout, tak se taky bude umět odemknout.

Nerozporuju, že by neškodil piktogram (pokud tedy blikání tlačítka nestačí).
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 17:08:18    Odkaz na tento příspěvek  

No já bych myslel, že jeden vnitřní "zavírací plus zamykací" čudl by měl stačit, pokud ho software umí rozlišit, ale vzhledem k širokym dveřim a rychlosti posunu se asi dá skutečně snadno uniknout ze zamykajícího se hayslu a tim ho učinit deadlockovanej

Ovšem pak chybí ta cedulová osvěta, neboť jsem jistě někdy při svym řídkym setkání s tímto zázrakem techniky rovněž mohl být přistižen s holou řití. Ale to je tak trochu specifikum drážního provozu obecně, kterej si častí abonenti či dokonce insajdři asi nikdy neuvědoměj. lecos se tam dělá, označuje a provozuje jinak, než ve zbytku světa .. a pro člověka, kterej třeba pár let vlakem nejel, je to mírně frustrující, protože v mnoha situacích neví, ač má třeba vš vzdělání a na autobusáku nema problema. To by možná měla matka dráha při pokusu o rozšíření klientely rovněž uvážit.

Proto taky o tom píšu, jinak je to debata o h****.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5834
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 18:14:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzík:

Koukám, že ji přivezl sám Velký Toník. Nebo že by jen dohlížel na sundání špécky?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5835
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 18:17:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sorry za OT a hlavně už se tim celej weekend netrapte

Heh! To vy se netrapte, že by se tím Penik snad trápil i o vejkendu. Ten už to má na háku teď, jak ho znám.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 957
Registrován: 9-2009
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 18:51:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však 671edničky, mají jedno tlačítko na obě křídla dveří v interiéru, i exteriéru, tak proč ne 471?

A kdo vůbec vyrábí tyto dveře? IFE Austria to asi nebude, ty takové šunky nevyrábějí, takže to vypadá na Pars komponenty, a nebo něco jiného?

A prosim vás, žádný testovací a podob. idiot fakt nejsem, takže se laskavě zklidněte, a neberte si mě do !
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3935
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 19:04:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:Ten už to má na háku teď, jak ho znám.

To je pravda, kdybych se tu měl trápit kdečím, tak je ze mě zakomplexovanej člověk.

Mono_mono:A prosim vás, žádný testovací a podob. idiot fakt nejsem, takže se laskavě zklidněte, a neberte ...

Tak tuhle samolepku ze sebe jen tak nesundáš. Tu jsi si na sebe, ale nalepil sám. Proč jsi to dělal?
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 20:43:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč by měl být problém s otvíráním jen jednoho křídla? Při nočních a podobně málo obsazených vlacích snad nemusí otvírat obě?
Jste moc zvyklí na žáby, kde se bez ptaní otvírá všechno:-)
Např.na 460 se taky lze rozhodnout, jestli obě nebo jedny dveře.

takové šunky nevyrábějí, takže to vypadá na Pars komponenty,
Je to ono, ale jak se projevuje ta šunkovitost?
Kromě "telefonního" kablu, ale i ten se dá uhlídat.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1027
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 21:12:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Proč by měl být problém s otvíráním jen jednoho křídla?

Prostě to v zdržuje dopravu. Když otevřít, tak pořádně, a ne jak při poruše.

Jste moc zvyklí na žáby
A taky na metro, tramvaje, autobusy a vůbec všechno kromě ešusů.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 7347
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 22:52:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak už je doma
Cestou sem ho

FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703PočasíZpoždění

Georgo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 03:51:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel: o dverách na 671 sa hovorilo v nedávnom rozhovore - otvárajú sa celé a pohon je výhradne elektrický.

Rovnako odpoveď pre Arakaina, ktorý sa nedávno pýtal na recykláciu vložákov a riadiacich vagónov z ešusov pre push/pull súpravy: nie je to zďaleka také jednoduché - 951/051 ZSSK sa od 971/071 líšia dosť podstatne a v žiadnom prípade nie sú zameniteľné, i keď navonok vyzerajú veľmi podobne.
A hlavne: prečo sa vlastne kupovali do Bratislavy push/pull a nie ďalšie 671? Pretože 671 tam nemôžu jazdiť kvôli EMC. Rozhodne sa to berie ako kompromisné riešenie, ktorému padne za obeť 10 ks 263, ale ak tam majú byť v krátkej dobe vhodné súpravy, inak to nešlo.

Jirka_kraťas: na push/pull bude 12 HDV na 10 súprav s tým, že normálny stav je nasadenie 2×381, 8×263 + 2×263 ako záloha. Nič iné s tým zatiaľ jazdiť nedokáže, i keď 361 a 757 budú mať v základe prípravu na diaľkové riadenie, ak niekedy nastane potreba.

Unipuls: 051 by mali byť úplne štandardné, takže áno, smerom k lokomotíve budú prechodové mechy. Nijako sa to nelíši od iných klasických súprav.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 208
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 11:34:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to v zdržuje dopravu.
Jo, stlačení tlačítka, brzda dopravy
Montas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 12:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

471028 by už měla mít přemostění ZB a měla by být už v najbrtu,dle info přijde začátkem května
Bubu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 7-2002
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 12:41:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

středeční jízda z Přerova do Prahy
Jirka_kraťas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2477
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 20:11:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Georgo: Díky za osvětu. Ještě si dovolím jeden drobný dotaz - ta 381 ZSSK by měla být slovenská obdoba 380 ČD?
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 345
Registrován: 8-2003
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 23:09:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

add Georgo dík. Já taky nejsem ze souprav s lokomotivou nadšený, ale měl jsem s tím podobnou pointu, jako je záměr na Slovensku. Tak se mi to zdálo, že by to mohla být levnější forma rychlého pořízení nové techniky, protože čas na fondy EU už je jen 3+1 roky... A než aby jezdily spřažení 2x třívozovky se zdálo levnější použít 163, 363, 372, 754...
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1978
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 01:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl:

Mono mono: To že se dveře otevírají zvlášť nebo naráz, tak musí být jiný výrobce?
Georgo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 02:51:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain: no ono sranda je v tom, že jedna vratná súprava aj s úpravou lokomotívy nevyjde omnoho lacnejšie ako jednotka: pri objednávke 10 kusov jedna push/pull vyšla v prepočte na 193 mil. Kč (je v tom už aj úprava lokomotív).
Jedna 671 vyšla zhruba na 250 mil. Kč (10ks séria) v kontraste s 471, ktoré pred 5 rokmi stáli 200 mil. Kč/kus, avšak pri 30ks sérii. Je ale fakt, že tie ceny treba brať s rezervou - pred 5 rokmi mali peniaze trochu inú hodnotu, veľkosť objednávky robí svoje, a hlavne sa aj 471 a 671 dosť výrazne odlišujú. Je to skôr pre ilustráciu, že push/pull nebude "výrazne lacnejšia", pretože 051/951 sú komplikovanejšie ako 071/971, a ešte sa k tomu využijú existujúce lokomotívy.

Jirka_Kraťas: znova odkážem na ten rozhovor. 381 ZSSK bude v podstate 380 ČD v Blonski, papierovo obmedzená na 160 km/h, bez AVV, ale s ETCS a úpravou pre push/pull (ethernetové prepojenie so súpravou, prenos obrazu kamerového systému atď.)
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 967
Registrován: 9-2009
Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 08:21:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, doufám že ne, snad by to dokázali udělat s jednim čudlíkem i Pars komponenty, a 671 mají dveře od koho Pars komponenty? Jestli ano, tak je to jasné.

(Příspěvek byl editován uživatelem mono_mono.)
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Pépa_rákos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5606
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 08:50:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera 471 059 nasazena na tr.090



a 2x z 221 ...

Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 8-2003
Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 10:43:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

add Georgo Zkus ty rozdíly v konstrukci prosím detailněji popsat. Je tam pevnější rám nebo v čem to je? A u těch souprav jsem si taky všimnul, že snad Bombardier chystá současný řídící patrový vůz s pohonem... (neboli 471 na 15 kV)
Jirka_kraťas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2482
Registrován: 4-2005

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 10:50:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Georgo: Díky, zatím nemám dalších otázek.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1219
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 15:41:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Georgo: Jste si jisty, ze ta komunikace probiha pres ethernet ?! Ja to nepovazuju za zcela bezpecne.
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4088
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 16:48:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak podle JPP má být od června na 171 kompletně zaešusováno.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3941
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 16:49:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jestli kompletně, ale minimálně vlaky 88XX.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4089
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 17:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já to zaslechl od fýrů, protože se bude pochopitelně hrabat do oběhů. Takže žádná JPP. Kdyžtak dej včas vědět, protože v tom případě se bude určitě hrabat do turnusu i nám. Jdu informovat sekci 451/2....
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Georgo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 17:32:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: tak mi bolo povedané od človeka, čo má ten projekt na starosti. Každopádne až taký problém v tom nevidím:
1. Ethernet sa zrejme nebude používať na riadenie ako také, ale na dátové funkcie (prenos obrazu, informačný systém...)
2. Nikto netvrdí, že bude mať lokomotíva klasický 8P8C konektor, ako domáci router - máme tu predsa samostatný štandard AFDX Ethernet (ARINC 664.7), ktorý sa používa v letectve a je pre náročné aplikácie vyslovene určený.
Medzi nami, UIC spojenie mi nepripadá o toľko bezpečnejšie (pominiem fyzické vlastnosti káblov). V oboch prípadoch je nutná úplná separácia od ostatných palubných systémov - pri 951 ešte o to viac, že budú využívať ep brzdu (pravda, neviem, či tá nebude mať ešte vlastné vedenie, ale čakal by som, že sa použijú existujúce komunikačné linky)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3503
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 21:05:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George: Medzi nami, UIC spojenie mi nepripadá o toľko bezpečnejšie (pominiem fyzické vlastnosti káblov)
Jaké UIC spojení máš na mysli? TCN dle IEC 61375...?
Georgo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 21:27:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: dopredu sa ospravedlňujem za laické podanie, ide mi hlavne o spoľahlivosť komunikácie cez WTB na link-layer vrstve. Ak to správne chápem, TCN je len štandard uzákonený v IEC 61375, ktorý pokrýva všetky aspekty komunikácie vlakovej siete a stanovuje minimálne požiadavky na funkčnosť. V našich podmienkach ale často vidno, ako UIC káble fyzicky trpia a sú náchylné na výpadky, samozrejme bežne v non-critical aplikáciách (dvere, rozhlas). Je jasné, že samotné diaľkové riadenie, vedené po rovnakej fyzickej linke, podlieha prísnejšiemu dohľadu, ale stále mi tak nejak pripadá celkom zraniteľné. Budem vďačný za prípadné vyvedenie z omylu
HP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.206.145
Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 21:46:48    Odkaz na tento příspěvek  

Penik: až se budete nudit, prosím zajděte se podívat do 471031-5. Je tam taková modrá kniha X kam se snaží někteří lidé psát závady:-), ale v depu jí už nikdo 2 měsíce ani neotevřel. Všechny žluté listy v knize a ani jedna závada neodepsaná.