K-report
 

Archiv do 14. března 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » 471, 671 a 575 LG » Archiv do 14. března 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Průvodčí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.71.122
Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 23:01:52    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové pánové trochu jste odbočily od tématu,a káždý si zde vylil srdíčko s tím co ho nejvíce štve.Myslím,že jediný ZAPA pochopil oč mi v té otázce šlo a to bylo proč dělat nebo respektive ukládat něco co si Slon vyhodnotí a uloží sám.
Co se týče určitých závad typu reset WC na jističi to už mi nějaký fira vysvětloval,ale z ovládání plošiny jsme tady na Ostravsku proškoleni nebyli.To je v režiji strojvedoucího.
Potopu už jsem na Slonovi taky zažil a pomohlo jenom zavřít všechny kohouty od vody.Ale páni strojvedoucí jediný manual co vlak.čety dostali byl ohledně ovládání osvětlení,klimy,intercomu a bůhví co je v te kisni jiného.U nás v Bohumíně je stále mizerné zázemí na nějaké opravy,takže některé jednotky zkrátka jezdí dokud dojezdí i třeba s jedním funkčním WC.A těch závad se sbírá víc a víc.Prasklé nádrže na vodu,slabá klima,těžký chod dveří a tak bych mohl pokračovat.
Takže prosím vás nedělejte s vlakového doprovodu hned pomocníka strojvedoucího který vše zná.Já který se trochu víc zajímám a vyptávám jsem ještě v obraze.A neházejte nás všechny do jednoho pytle.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 09. března 2010 - 23:53:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když čtu o 3x na S2 vlakem ... byl jsem kontrolován pouze 1x... omladina v poklidu krom hulení prováděla likvidaci vybavení vozu , tak asi jsme fakt v jiném státě. :-)
Tady Průvodčí a jeho kolegové toto většinou neprovozují.
Prasklé nádrže na vodu,slabá klima,těžký chod dveří
Prasklá je na jedna na jedné jednotce. Výrobce zatím řeší Prahu, snad se výměny dočkáme i tady.
Slabá klima není nikde, jen má ve dvou vozech částečnou poruchu, což je v řešení. Provádí externí firma- v ledničce si taky nikdo nemění věci společné s "freonovou" náplní samodomo.
Těžké chod dveří-to je na jednotkách v záruce, rychlost je nastavena výrobcem.
pomohlo jenom zavřít všechny kohouty od vody
To mám na mysli. Aby byli průvodčí proškoleni v jednoduchých úkonech - ponětí, kde kohouty jsou, co se dá udělat tlačítkem -tak, aby v případě poruchy to nezkazili ještě víc.
dojezdí i třeba s jedním funkčním WC.
To byl problém hlavně mrazů, ne až tak zázemím. Zamrzlý výfuk, teplota pod 5 C atd. Nebo prázdnou nádrží.

Zapa
Proč já mám šahat do jističů
Nešahat:-) Spíš ty tlačítka, kohouty a trochu zdravého rozumu.
Proč? Protože čekat hodinu, než vlak dojede do cíle,(kde ani fíra nemusí mít na obratu čas na nějaké jiné úkony) by průvodčí mohl zkusit zprovoznit WC sám během jízdy. Někdy stačí minutka.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3842
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 10. března 2010 - 07:07:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Jestli je v poruše jiná jednotka,... - jeden o voze a druhý o ...

Jo co je psáno, to je dáno. Já to nevytvářel. - já vím, ale není to na hlavu postavené?

O proškolování raději nemluv. Nevím jak teď, ale v Berouně jsem jeden z mála co to asi má. Většina byla škola tím způsobem, že se tenkrát v Berouně nenašla funkční plošina a pan školitel takové proškolení chtěl podepsat, což mu omlátili o hlavu. - a můžeš specifikovat, kdy to bylo? Dále by mě zajímalo, proč to ti lidé podepsali, když z toho může být docela malér, když se jim vozíčkář vyvrátí na plošině.

Percentuelně to bude stejné jako všude jinde, jenže tady je to bohužel vidět, resp. někdy to tak vypadá, ale nechci zase obhajovat neohájitelné. - jasně. Vím, že je spousty poctivých, ale jsou i nepioctivci a to je bohužel vidět. Mohl bych vyprávět z dnešního rána.

A ouplně zbytečně. Hezké sny. - bylo to super
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3843
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 10. března 2010 - 07:35:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Tady Průvodčí a jeho kolegové toto většinou neprovozují. slové "většina" je na správném místě, ale ta menšina je vidět více než ta většina
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3844
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 10. března 2010 - 08:27:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Průvodčí:

Jen skromný dotaz: kdo zaplatí potřebný sw ppro překlopení do parisu? Server s db tlr je uložen v jednom DKV, které jej provozuje na své náklady. Předpokládám, že informace z něj vyzobané budou tedy zpoplatněny, stejně tak jako je tomu u jiných služeb u ČD.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3951
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 10. března 2010 - 13:51:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Spíš ty tlačítka, kohouty a trochu zdravého rozumu.
Proč? Protože čekat hodinu, než vlak dojede do cíle,(kde ani fíra nemusí mít na obratu čas na nějaké jiné úkony) by průvodčí mohl zkusit zprovoznit WC sám během jízdy. Někdy stačí minutka.


To by ovšem muselo být nejdřív nějaké to školení, že? A naší pracovní náplní rozhodně není opravovat hajzlíky a jejich příslušensví, k jehož technologii se stejně nedostanu. Ono je docela tristní, že by se to chtělo po nás, když ani sami někteří fýrové nevědí, že tam nějaké kohoutky jsou (nedávno jsem zrovna potřeboval zavřít přítok k ucpanému umyvadlu, ale když jsem viděl to nadšení, tak jsem jen zavřel dveře...)

Jinak je hezké, že jste vyjmenoval proč zmíněné vady a závady nejdou opravit hned, ale zajímá tohle cestujícího? Takhle se skládá kamínek ke kamínku (i ta špatná práce některých čet) a výsledný obraz ČD je takový, jaký je.

Penik:jeden o voze a druhý o ...

Nojo, když mi to ale, jako člověku s dlouhým vedením, nevysvětlíš polopaticky, tak budu vždy mluvit o koze. Nebo o voze?

můžeš specifikovat, kdy to bylo? Dále by mě zajímalo, proč to ti lidé podepsali, když z toho může být docela malér, když se jim vozíčkář vyvrátí na plošině.

Nemůžu, protože to bylo v době kdy jsem tam ještě nebyl a pokud vím, tak nikdo nic nepodepsal. Podrobnosti, když si vzpomenu, zjistím. Možná, že už jsou ale proškoleni. 100% vím, že se školili lidi s příchodem po mě.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3845
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 10. března 2010 - 14:12:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Nojo, když mi to ale, jako člověku s dlouhým vedením, nevysvětlíš polopaticky, tak budu vždy mluvit o koze. Nebo o voze?

Si vyber, mě to je jedno. Přizpůsobím se, ačkoliv většinou bývám nepřízpůsobivý typ.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 10. března 2010 - 15:28:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa

Samozřejmě, školení bych předpokládal. Pokud po vás chtějí zápis závad. Jinak to nemá smysl, napsat "nefunkční WC" lze i bez školení:-)
Nikdo po vás nechce opravu. Jen pomocí tlačítek pokus o oživení WC, nebo zabránění škodám zavřením kohoutu. To by snad mohl průvodčí zvládnout.?
Prostě něco podobného, jako např. pokus o spuštění vypadlé klimy pomocí čudlíku v RTO.
Protože výsledný obraz ČD je především na vás, vy jste pro cestujícího ten hromosvod, co může za veškerý šlendrián...
Moje představa při postupu oživování WC průvodčím:
1- je voda? Když ano,tak:
2-pokus tlačítkem o zavodnění
3-pokus tlačítkem zachrochtat s WC.
Když ani potom nejde, další pokusy asi zbytečné. Hledání jističů atd. vás ušetřím:-)
Při nekontrolovatelně tekoucí vodě uzavřít příslušný kohout.

Je to složité?
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3846
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 10. března 2010 - 16:04:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už jen fotky z místa činu a máme po školení :-)
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3954
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 10. března 2010 - 16:16:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Jak se tam dostanu bez klíče?
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3847
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 10. března 2010 - 17:20:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dojdeš si pro ně k fírovi
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3955
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 10. března 2010 - 17:52:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Aha. Teď mi ještě připomeň, jestli je tam jiný klíč, než třeba do skříní s elektrikou, tohle už fakt nevím. A jen tak na okraj, kdyby provozovatel chtěl, aby se v tom hrabali neproškolení vlakvedoucí, tak by to asi pro ně udělal přístupné. Pomíjím to, že původní představa byla taková, že je to bezúdržbové vozidlo.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1028
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 10. března 2010 - 18:36:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bezudrzboveho neexistuje nic.
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 893
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 10. března 2010 - 18:46:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent:
Ale existuje. To je věc, která se při libovolné poruše musí zahodit a koupit nová.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1032
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 10. března 2010 - 19:10:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak zrovna tohle uz ani nelze povazovat za udrzbu.
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1237
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 10. března 2010 - 20:19:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes ráno na 2209 linky S2 ešus 009. Jestli už prošel nějakou opravou, či ne, nevím.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 11. března 2010 - 06:28:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa
Klíč je všude stejný. 4hran taky. Tudíž přístupné pro personál to je.
Co rozhodne provozovatel, je jeho věc. Ale když vám záleží na obrazu ČD, požádejte o školení. 10 minut stačí.

Vždycky, když od někoho slyším bezúdržbový, mám velkou chuť fackovat.
Kdo takové fámy vypouští?
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 11. března 2010 - 06:34:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už se ví příčina ohně?
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 11. března 2010 - 07:39:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl:Údajná závada na topení.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3848
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 11. března 2010 - 08:00:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale to nebyla 471, ale 451.013-14 pokud se bavíte o Černošicích-Mokropsích a včerejším požáru.

(Příspěvek byl editován uživatelem penik.)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 11. března 2010 - 08:22:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, vím, akorát jsem si spletl místo dotazu:-)
Ale hrklo ve mě, když bylo na webech zpočátku psáno cityelefant.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3849
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 11. března 2010 - 08:40:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takovou zprávu jsem nikde nečetl (nebyl by odkaz?), ale jakmile to v tv ohlásili na závěr zpráv, jal jsem se hledat, co na tomto vlaku jezdí pravidelně za soupravu.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3436
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 11. března 2010 - 09:37:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NO!šotouš: Pak-li že bych se měl spojovat se studenou jednotkou, zastavím u ní, slezu, prohlédnu zejména její zajištění a když už jsem dole, nebude mi dělat problém přizapnout si baterky z očí do očí a klidně si cvaknout i START. Najíždět na studenou jednotku může jenom sebevrah!
Nicméně moje poznámka směřovala k zapojení obvodu ovládání baterií a k tomu, že "přizapnutí" druhé jednotky umožňuje. Dělat rozbory toho, zda je vhodné či nevhodné tak činit s rozmyslem či bez něj, jsem tu opravdu nemínil, ba dokonce se shodneme na tom, že když už jednotku obcházím za účelem zjištění jejího stavu, není problém přitom "zavadit" o tlačítko zapnutí baterií.

P.S. Buďte rádi, že není spřáhlem natvrdo propojena síť 550 V, jak prapůvodně měla být. Naštěstí jistá nejmenovaná osoba v pravý čas slyšela o stopování 843 při manipulaci z MZ-kabely a den na to dělala přezkoušení z "padesátky", takže se mi (pfcC ) podařilo vhodně mířenou citací z ČSN EN 33 2000 završit dlouhotrvající boj za zřízení odpojovačů 550 V (to je takovej ten zaplombovanej pakeťák dole v rozváděči na stanovišti).
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 896
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 11. března 2010 - 10:02:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik:
Bylo to na více místech, takže se to tak asi dostalo do četky. Třeba tady a také tady a tady ta blbost ale ještě visí. Tady si dokonce o své újmě ještě přisadili patrového vlaku City Elefant.

(Příspěvek byl editován uživatelem tommasel.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
NO!šotouš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.174.93.164
Odesláno Čtvrtek, 11. března 2010 - 10:29:09    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej, výborně, myslel jsem to zrovna tak. Nedovolil bych si odporovat, jen jsem naznačil možné důsledky
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3850
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 11. března 2010 - 12:17:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel: děkuji za odkazy. Hlavně na tom prvním odkazu je vidět ohořelá jednotka CityElefant (dle popisu v článku)
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 11. března 2010 - 13:03:21    Odkaz na tento příspěvek  

Pro některé novináře asi je problém odlišit jednotky City Elefant a City Frog.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 11. března 2010 - 13:24:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No co, ty okna výš mohou být považovány za patro:-)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3442
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 11. března 2010 - 13:43:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: ty okna výš mohou být považovány za patro
Mezipatrová jednotka City Frog, to zní hrdě...
Nebo dokonce mezzaninová...?
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3962
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 11. března 2010 - 14:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Klíč je všude stejný. 4hran taky. Tudíž přístupné pro personál to je.
Co rozhodne provozovatel, je jeho věc. Ale když vám záleží na obrazu ČD, požádejte o školení. 10 minut stačí.


Nevím jak tam u vás, ale tady ty klíče čety nevlastní, nebo o tom alespoň nevím.
Pokud je to všechno na jeden klíč, tak děkuji nechci. Při jakémkoliv průseru nebudu poslouchat dotazy, jestli jsem nelez také do jiných skříní, kam jsem neměl.

A žádat o školení kvůli obrazu ČD? Proboha, na GŘ je na tohle snad celý odbor dobře placených lidí, tak snad vědí jak a co zlepšit.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 900
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 11. března 2010 - 18:39:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
Mezzaninový panťák, to je dobré
A patrová jednotka, no v okolí Negreláku by se o ní mohlo mluvit i jako o dvoupatrové (druhopatrové). Dokážete si představit těch řečí, kdyby se někdy na Negreláku splašila a šla k někomu na návštěvu?
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 11. března 2010 - 19:16:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stacilo, ze jednou nekdo spad z Nuselaku na trat dole. No on vlastne nespad, on skocil. Ale mozna je to kec.
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8809
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 11. března 2010 - 21:17:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik:
Jsem rád, že nepaušalizuješ, to bys nejen mě rozhněval:-)
Matus7532
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 11. března 2010 - 23:11:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ak dobre vidim tak minimalne jedna 471 bude v natere najbrt. link 31.sekunda


(Příspěvek byl editován uživatelem matus7532.)
história a aktuálne nasadenie HDV 350,362,363 ZSSK http://knihajazd.tk/
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 12. března 2010 - 00:48:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa
Klíče nevlastní. Myslel jsem, jak radil Penik, vyžádat od fíry.
tak děkuji nechci
A je to vyřešené :-)
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 12. března 2010 - 19:20:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matus: tomu rikam dobry postreh. :-) Dik za tip!
Jirka_kraťas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2405
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 12. března 2010 - 19:21:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz na moderátora této diskuse: O jednotkách 671 ZSSK, jejichž výroba již začala, je možné diskutovat zde (příbuznost s řadou 471 ČD) nebo je nutné vytvořit zvláštní diskusi?
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1455
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 12. března 2010 - 19:56:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Matus7532: Teď byly v trochu lepším pohledu i ve zprávách Jojky.
»MiniŠotoBlog« »Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát.
Montas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 12. března 2010 - 20:08:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nevíte někdo co jede denska do Děčína na 784???
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5601
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 12. března 2010 - 20:44:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

003 a 039

039 teď pojede 6835/2345 ráno od 2370 z Hněvic na 6805.

003 z Dč ráno na 6809.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Ianto1983
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 12-2009

Odesláno Sobota, 13. března 2010 - 02:02:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://noviny.joj.sk/z-domova-zilinsky-kraj/11-3-2010/video/na-sl ovensku-budu-jazdit-poschodove-vlaky.html
www.youtube.com/ianto1983
Natix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 13. března 2010 - 02:46:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Překvapuje mě, že se pod jednou střechou vyrábějí jak 471/671, tak 380. Já myslel, že ešusy dělají ve Studénce, zatímco 380 v Plzni. Kde to je točené?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5605
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 13. března 2010 - 05:06:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oprava. Večer došlo k prohozu. 003 vyměňte za 039. Jinak ostatní platí.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
kanape
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.60.145
Odesláno Sobota, 13. března 2010 - 08:07:37    Odkaz na tento příspěvek  

Natix : Je to prostříhané, něco je z Plzně, něco z Ostravy:-) A něco pro Ostravu se dělá v Plzni a naopak, ale jinak obecně platí, že 471/575/671 - Ostrava, 380 - Plzeň.
tridte odpad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.92.150.1
Odesláno Sobota, 13. března 2010 - 09:02:48    Odkaz na tento příspěvek  

zdravim mohl bych mít osobní otázku?uživatel Drn je strojvedoucí v pokročilém věku kolem 40 cca...mě by zajímalo když celé dny pylně pracuje na dráze kde bere tu chut a elán po práci psát na internet diskutovat o tom zda 003 pojede do milovic nebo podobné velice potřebné informace které pochopitelně každého zajímají..neber to jako urážku, ale každej normální člověk je rád když jde z práce domů a pomazlí se se ženou tak práci neřeší..su zvědavý co pak mi na to poví...
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3852
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 13. března 2010 - 09:26:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych diskutujícímu neodpověděl, protože mu do toho vůbec nic není. Každý nechť se stará sám o sebe, co si kdo dělá s volným časem je každému u

Teda tady to je úpadek. Už to není co bývalo.
tridte odpad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.92.150.1
Odesláno Sobota, 13. března 2010 - 09:35:39    Odkaz na tento příspěvek  

Penik:ty bys sice neodpověděl, ale vlastně jsi i odpověděl...není to co to bývalo to je pravda...pamatuju si časy kdy v ešusech kradli záchodové mísy takže člověk lítal po vlaku jak blázen a nikde se nemohl vyčůrat...vyřešilo se to vákuáčema, které jsou stále plné, takže cestující po tom laku lítá jak blázen zase...a ty nádrže vypouští fíra?ve vršovicích jsem u 854 u toho fíru viděl, a nebyl nadšenej
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3853
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 13. března 2010 - 10:07:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám chytrák nad zlato, který o vakuových záchodech neví vůbec nic. Zablokované wc nemusí nutně znamenat přeplněné wc a také si dovolím tvrdit, že v 99% není plné.

A proč by fíra u 854 vypouštěl fekálie, když ve Vršovicích mají odhovňovač?

(Příspěvek byl editován uživatelem penik.)
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3965
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 13. března 2010 - 10:16:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tridte odpad:...po vlaku jak blázen a nikde se nemohl vyčůrat...vyřešilo se to vákuáčema, které jsou stále plné...

To jste asi trochu vedle. Určitě kvůli krádežím se tam ty vákuáče nedávaly. To je zkrátka pokrok (hovna rozmetaná podél tratě a po vlaku, jaxi nejsou dobrou vizitkou dopravce), bohužel ČD na něj nejsou na mnoha místech ještě připraveny.

Ohl: A je to vyřešené

Já ale psal důvod proč je nechci.
Kam nemám mít z nějakého důvodu přístup, tam se nebudu "zatím" cpát.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 13. března 2010 - 11:03:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyz uz jsme u tech hoven - neco pro zasmani:

http://www.youtube.com/watch?v=kVltZazq3Xk

Stoji to za to, ja se u toho lamu smichy pokazdy, kdy to vidim. Lehce OT.
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 829
Registrován: 9-2009
Odesláno Sobota, 13. března 2010 - 16:32:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co to je za typ vaku WC, které mají slováci ve svých vlacích např.Beer,Bmpeer,Ampeer,ARmpee(ČD), při spláchnutí se tlakově vytvoří v hajzlu vír začne se v tom hajzlu všechno točit,a najednou to zmizí, docela srandovní proces!
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Drobek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 13. března 2010 - 17:48:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim, věděl by někdo podrobnosti k těm ešusum v Najbrtu (viz ta videa slovenských TV)? Kolik jich bude, případně i jejich čísla? Předem dík..
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5606
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 13. března 2010 - 18:14:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji svému tiskovému mluvčímu za naprosto vyčerpávající odpověď naprosto zbytečně zvědavému rypci. :-)
P.S. Ale zas abych nebyl až tak příkrý. Věkově pokročilí vdovci s odrostlými dětmi mívají hafec času. ;-)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Montas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 13. března 2010 - 19:46:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drobek: na to m videu byla 471028 takže ta bude asi první v najbrtu...
SKUTEČNÝ ALBATROS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.125.110
Odesláno Sobota, 13. března 2010 - 20:38:54    Odkaz na tento příspěvek  

Mono mono: zajímavý postřeh
Dnes: Os 2123 - 471 047
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8841
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 13. března 2010 - 21:39:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent:
To je už ale mrtě starý že?:-)Mam to už nějakou dobu v mobilu a je to fakt čurina to souhlasim:-)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1069
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 13. března 2010 - 22:30:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tobe to vadi ?
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8847
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 13. března 2010 - 22:40:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent:
Ne to vůbec:-)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 54368
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 13. března 2010 - 23:58:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka_kraťas:
Díky, přejmenováno.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Drobek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 14. března 2010 - 10:57:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Montas: takže se nejedná o nové stroje? Dle mých info se na elefanty vztahuje nenajbrtí výjimka, proto mě to video krapet překvapilo.. Ale je pravda že moje informace nemusí být 100% aktuální