K-report
 

Archiv do 25. dubna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Soukromí dopravci v osobní dopravě » Archiv do 25. dubna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5930
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 11:41:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navíc Drne co říkáš na to, že tvůj zaměstnavatel stále řadí na vlaky EC 40 let staré koženkové béčka, zatímco jančura jezdí regionálku pár let starým vozdilem, první třídou a připojením k wifi?

Až bude pan Žloutenkář nabízet tebou popsané "podstatné" (wifi) vymoženosti na více spojích, než dvou motoráčcích na D3, pak to začnu řešit.

Kamarád, který provozuje taxislužbu má asi 15 aut starých cca 10 let a sám také občas jezdí. Jiný kamarád, podnikatel v realitách, má jednoho jediného luxusního meďáka SL, rovněž jako firemní auto. Chápeš ten rozdíl?

Tím neříkám, že je desiro luxusní vozidlo. Ešus je rozhodně pohodlnější.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 11:46:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jediné co mužu pochválit.P.Paroubka že se opravdu snaží aby to prostě jezdilo.Dokonce je teď u výpravčího v Oldě a pomáha mu tam s rozkazy.Alespoň na to křižování v Jílovém.Myslím že tady pochopí že to jednoduché není.A bylo by dobré kdyby sám p.Jančura se přijel podívat jak tomu skutečně je a jak to funguje.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 11:48:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:Po této zkušenosti navrhuji na čarodejnice kolektivně spálit předpisy SŽDC,když jsou stejně k ničemu
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2586
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 11:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U soukromníků by se dalo za současné výše dotací pořídit mnohem více moderních vozidel, nežli u ČD.

- ano, to je naprostá pravda a je to logické.

Malá soukromá firma s omezeným polem působnosti má mnohem nižší "ostatní" náklady než celostátně působící kolos obsluhující vše, tedy jak dopravu na řadě tratí, do kterých by soukromníci nikdy nešli, tak "ostatní" služby jako je řízení provozu (i pro soukromníky), správa energetiky atd. A v neposlední řadě oni soukromníci asi taky nebudou ztrácet nemalou část dotací na údržbě přestárlého vozidlového parku nezbytného pro udržení provozu...

S tou argumentací jsem to nepochopil, asi mám fakt dlouhé vedení .
Na něco jsem nereagoval? Pak stačí připomenout

Jo a ještě k tomu Rakousku. Nemám důvod Vám nevěřit, že Rakousko jako stát i ÖBB na tom jsou finančně zle. Jejich situace je mně jakožto "nezasvěcenému pozorovateli" úplně fuk, ale důležité je, že vidím, že jezdí, jezdí dobře a s moderními vozidly. A i když nejsem žádný prorok, jsem přesvědčen, že i přes možné problémy budou jezdit dál a s moderními vozidly, jaké u nás dlouho nebudou o počtu ani nemluvě. Ne vinou ČD, ale vinou přístupu státu k železnici jako takové.


(Příspěvek byl editován uživatelem Rosta_Kolmix.)
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 797
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 11:52:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:Až bude pan Žloutenkář nabízet tebou popsané "podstatné" (wifi) vymoženosti na více spojích, než dvou motoráčcích na D3, pak to začnu řešit.

Takže jestli jsem to dobře pochopil. Kritizovat se může už teď i když má jen 2 vozidla. Na pozitivní reakce jsou však 2 vozidla málo a počkáš až jich bude víc. To mě přesvědčilo o tom, že umíš pouze házet špínu, takže nějaká diskuze s tebou v tomhle směru není to pravé ořechové.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2661
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 11:57:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až bude pan Žloutenkář nabízet tebou popsané "podstatné" (wifi) vymoženosti na více spojích, než dvou motoráčcích na D3, pak to začnu řešit.

V případě WIFI si k tomu přidej klidně i cca 150 autobusů. Už je ten poměr lepší?
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2662
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 11:59:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po této zkušenosti navrhuji na čarodejnice kolektivně spálit předpisy SŽDC,když jsou stejně k ničemu

Přesně tak. Vyměnit tým předpisářů a napsat je znova a líp.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 458
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 12:01:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PS:Pod tohle to se klidně podepíšu.Joo předpisy:-(
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 12:04:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hoši já to psal ze srandy,nesmíte se tak toho chytat
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1439
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 12:07:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



Přesně tak. Vyměnit tým předpisářů a napsat je znova a líp.

Jj ale asi někým takovým,kdo není zatížen těmi starými/současnými .. jinak by to nemělo asi moc cenu ...


ICQ 237-113-861
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5935
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 12:08:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V případě WIFI si k tomu přidej klidně i cca 150 autobusů. Už je ten poměr lepší?

Není. Já busy nejezdím a wifi nepotřebuju. Stačí mi můj mobil s GPRS. Téma je železniční.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5936
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 12:10:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To mě přesvědčilo o tom, že umíš pouze házet špínu,
Dělám snad něco jiného, než Čura, nebo vy Čurofandové vůči ČD? Vy smíte, já nikoli? Vidíš to nastavené zrcadlo?

takže nějaká diskuze s tebou v tomhle směru není to pravé ořechové.
Tak se mnou nediskutuj. Je to tak snadné opatření. Nazdar.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2664
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 12:15:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není. Já busy nejezdím a wifi nepotřebuju. Stačí mi můj mobil s GPRS. Téma je železniční.

Dobrá. Změníme větu. REGIOJET má wifi ve 100% procentech vozidel používaných pro přepravu cestujících.
Už je to lepší?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 375
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 12:18:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ty "Nové předpisy" už byli napsané. Podílela se na nich velkou měrou jedna bývalá školařka, s velkou zkušenosti z provozu a hlavně chytrá ženská, která o dráze přemýšlí a neleze těm nahoře do....... Ale bohužel ti ostatní měli ty pravé konexe a tak její verze neuspěla. Bohužel
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5939
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 12:26:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petře, já nejezdím vlakem kvůli wifi. Jsem radši, když jede bez wifi, ale včas, chápeš? Ale jinak jsi dobrej slovíčkář, asi virus od Pralinky, ne?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
diego.dan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.171.123
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 12:37:23    Odkaz na tento příspěvek  

PRO DISPEČERA:to,že se bude křižovat v jílovým zamená,že zprovoznili tu druhou soupravu?
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 12:48:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano přesně:-)
diego.dan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.171.123
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 12:49:29    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jdu na vlak,díky
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1827
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 12:50:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

- ano, to je naprostá pravda a je to logické.

Malá soukromá firma s omezeným polem působnosti má mnohem nižší "ostatní" náklady než celostátně působící kolos obsluhující vše, tedy jak dopravu na řadě tratí, do kterých by soukromníci nikdy nešli, tak "ostatní" služby jako je řízení provozu (i pro soukromníky), správa energetiky atd.


Rosťo, tohle je podle mě nelogické, protože:
- kolos má narozdíl od malé firmy úspory z rozsahu
- všechny pravidelné vlaky jsou dotované. Pokud ČD jezdí pod náklady, je to jejich chyba, že na to politikům kývnou, a pak nezaplacené peníze nevymáhají. Víš snad o nějaké jiné firmě, která by státu (nebo krajům) poskytovala nějakou službu, a nenechala si to zaplatit?
- řízení provozu a energetika nejsou žádná charita, to první si (snad) platí každý dopravce v poplatku za DC a to druhé v ceně za elektřinu
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje

Trojčata a housenky: optimální využití tramvají se skříní VarCB3
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1875
Registrován: 10-2006

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 12:58:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://ekonomika.idnes.cz/premiera-zlutych-vlaku-navaly-cestujici ch-a-velka-zpozdeni-pqi-/eko-doprava.asp?c=A100425_125121_eko-dop rava_cem

P. Sůrovi děkuji za velmi objektivní zhodnocení situace
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1441
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 13:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy

To myslíš tu "naši" a mou bývalou dlouholetou kolegyni ..??


ICQ 237-113-861
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 14:15:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, tu asi ne, i když na tom dělali prý tři, tak to taky mohla být jedna z nich. Tvoje "kolegyně" mě dala hodně "cenných rad" co se týká JOPky.
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2587
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 14:17:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David_jaša - ono těch úspor při tom zastaralém parku a splátkách za 680, 471 a za nové vozy zas tolik nebude. To nedoplácení závazků se přeci řešilo loni nebo předloni - to byly ony tolikrát rozebírané peníze (tuším 3 mld), co ČD dostaly od státu "navíc", neb je předtím kraje prostě nezaplatily.
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 798
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 14:18:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dělám snad něco jiného, než Čura, nebo vy Čurofandové vůči ČD? Vy smíte, já nikoli? Vidíš to nastavené zrcadlo?

Takže je to bezhlavé oplácení jak v mateřské školce. Jde o to, že ty ani nedokážeš ten vstup Jančury objektivně zhodnotit a jsi v tomhle směru jasnej negativista, pak ale Jančura ať udělá co udělá všechno je u tebe špatně. Já ČD nemusím, ale dokážu kladně ohodnotit některé kroky, které vedou k jasnému vylepšení cestování jako je esko v okolí Prahy. Ty hlavní tratě (krom S9) už nyní šlapou s vysokou přesností a důstojným vozovým parkem. Ešus je super vozidlo, ale bohužel se zavedlo na koleje 5minut po dvanácté. 451 dnes na jakékoliv trati je ostuda a je trapné v roce 2010 v tom jezdit. Navíc je to z papíru, takže o bezpečnosti nemůže být u tohoto vozidla ani řeč. Naopak jsem velkým kritikem nákupů pendolin. To se mělo o pár let odložit a zajistit dostatečný počet osobních vozů pro dálkové vlaky. Protože jak už jsem psal to co jezdí občas na EC je ostuda a to se snad ani nedá popřít.

Hlavně je mě jasné, že ten kdo tu nejvíc křičí o amaterismu a blamáži, tak je spojen nějakým způsobem s ČD. Přesně takhle stejně v bus diskuzi reagovali soukromníci a lidi z ČSAD když Jančura zaváděl různé linky. Prostě z Jančury jde respekt, protože to co si vybudoval na poli autobusové dopravy může vybudovat i v železničním prostředí a to si všichni od ČD uvědomují a vyjetí na koleje je první velmi výrazný krok a pro všechny modrokabátníky velký vykřičník. Ty z GŘ ČD jsou teď po*raný až za ušima, protože budou muset nějakým způsobem na konkurenci reagovat a lidi jistojistě budou poměřovat kvalitu, cenu, služby. A vzhledem jak lidi na ČD nadávají nejsou zrovna v lehké pozici. Lidi chtějí změnu tak uvidíme. Tyhle negativní příspěvky zde v diskuze hravě strčí do kapsy plné Jančurovy vlaky, stejně jako má plné busy. takže uvidíme kdo se bude smát naposled.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 14:59:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U mimořádek je zpoždění běžné, ať je to jakýkoliv dopravce

Ty vole nějaká novinka! Velice zajímavá poučka. Navíc, jan napsal Drn, na Jančůru (který sliboval 100% dochvilnost) né příliž sedící. Jízdní řád zvláštního vlaku je potom vlastně jen taková teoretická snůška písmenek a číslíček? S pořádáním jízd mám podobné zkušenosti jako Drn, i když většinou to bylo pro uzavřenou skupinu. Několik zvláštních vlaků jsem odvezl i jako vlakvedoucí a to i na trati D3. A zajímavé, že jsme dokázali vše odjezdit včas. A to i na poprvé.


Libochovčák: Už to zaznělo. Ať si jezdí Arriva, RTT, Viamont, UniDo a spol. Nechává mě to naprosto v klidu, nevyřvávají o tom jak ČD toto a toto a jezdí bez problémů. Žloutenkář měl plnou hubu toho jak on to zvládne bez problému, jak bude jezdit na čas, při stržené troleji, kalamitě apod. si nějak poradí a bude stále včas. Šotoušci mu přitakávali a když se ozval někdo, že to nezvládne byl označen za deb*ila. A ejhle .. najednou je všechno jinak. Jančůrá vyjel a hned ho něco zastaví. Proč to nepřeletěl nebo neobjel jak sliboval? Nějakej telefon nebo výhybka ho přeci nemůže omezit ne?

Navíc proč by měli SŽDC zajistit křižování v nějaké nácestné stanici, když na to nebyl vznesen požadavek při tvorbě JŘ?


Jinak ještě cestou jsme popíjeli pivčo, a hned co nás viděla stevardka, tak první bylo hlavně to nevylejte jinak to budete uklízet,takže jim jde o to jak to vypadá.

A co? Kdyby ste to pivko vylili a hned vystoupili tak co stewardka? Kdepak bude? Ano v
U ČD je zaměstancům snad jedno jestli někdo vyleje pivko? Osobně pokud mi někdo ve vlaku něco zašpiní španavejma hnátama na sedačce, něco vylije, poblije, pos*re, zapálí si atd. je zle a dotyčný/á uklízí nebo cáluje.


Těm jejich zaměstnancům fírové mi přišli jako kvalifikovaní

Já nemluvit jazyk váš kmen. O kvalifikaci, zvláště poté na D3, zde již také zmínka zazněla.


Jenže ČD nejsou zadlužený jen díky dosypem bokem od státu viz 12 mld za tratovky a příští rok to bude dalších 12 za nádraží atd.

Jazyk váš kmen opravdový divná. Ty pokud bys měl společnost a měl bys něco předat do rukou jiné společnosti, taky bys jim to nechal zadarmo? Asi těžko že? Prostě to SŽDC od ČD odkoupila. Jednoduché a s posvěcením EU. Navíc mám ti říct kolik Rakouská vláda nasypala mimořádně do ÖBB? A to infra i nádraží jsou jejich.

Nejdřív, když se něco stalo u ČD, bylo zle. A ačkoliv se ČD omluvili, šotoušek byl nespokojený a se slovy "Počkejte jak Vám to RegioJet ukáže" ukončil diskuzi .. nejednou nám to ukázal a ti samí najednou reagují se slovy "u ČD toto a toto a toto", nemísto aby přiznali chybu a zalezli do kanálu. Já se skutečně bavím, jak jsou obhájci Jančůry nasejřený, že neměli pravdu


Drn: Nepřeposlal bys něco k té RJ D3 komunikaci třeba na mejla, abych se taky pobavil? Díky
Poličská lokálka
www.policska-lokalka.estranky.cz
Web o místní dráze Svitavy - Polička - Žďárec u Skutče, o lidech a kraji kolem ní a o cestování vlakem, který tvoříme pro Vás
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 466
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 15:04:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi:Ty si mě hodně rozesmál.To že Jančura zavedl u nás před několika lety kvalitní autobusovou dopravu, to mu nikdo nebere.S jakou razancí a jak to provedl, holt se tak stalo.Velkou výhodu měl v tom že zavedl autobusy, které na počet míst převálcovaly vše co tady v té době jezdilo.Pokud byl autobus na 100% vytížen tak 75% cestujících dotovalo jízdu a zbytek byl výdělek.Oproti Karosám(třeba).To se dobře vydělává ne?Ale né dlouho.Ostatní to dělají taky.Ale co tady tvrdíš ty ze jsou na GŘ posraný a že je to konkurence.Vubec, všem je akorát k smíchu.Já se tady nebudu rozepisovat co všechno dělá za chyby a jaky k tomu má přístup.Ale jedna věc je jasná, vůbec tomu nerozumí.A jeho komfort má kratké trvání na draze.Je tady spouta firem které by ho strčily hravě do kouta, které mají zkušeností s drahou každý den a mají na to prostředky OKD,RT,Unipetrol, ale všichni vědí že to jistá smrt vlést do osobky.Jak dopadl RT, jak rád bych ho třeba viděl na kolejích v osobce.Ale SA+RJ??ty se ženou do záhuby už teď.Pár reklamních jízd desir to nezachrání.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 470
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 15:34:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale nebudeme je hned házet do hnoje.Jsou na kolejích 3 den, začátky jsou vždy težké.Uvidíme třeba za měsíc.Kdy budou na Ostravsku nebo Plzeňsku:-).Kazdý má šanci.
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 595
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 15:41:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozorně to tu sleduji a nestačím se divit. Na jedné straně se tu ani nemeklo o bezproblémové jízdě do Prahy, na straně druhé ufňukaní SA-mani nepřiznají malér.

Otázka pro Dispečera o11:
Jaký je "normální" provoz na Kozině, když osobka tam již docela dlouho není. Kdo kontroluje funkčnost telefonů, vyhýbek, atd.?

Jízdní řád dopravce pouze navrhuje, ale staví a posvěcuje ho SŽDC?

Ad Sipi:
By mě, milý SA-mane, zajímalo, jak se postavíš k faktu, že prakticky s (nepovedeným) zahájením železničního ježdění zvedá RJ jízdné na některých vnitrostátních linkách? Kdyby šlo o naftu, tak logicky zvedne cenu na všech linkách, ale co tahle selekce? Jak se ti líbí?
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1045
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 15:42:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak dopadl RT, jak rád bych ho třeba viděl na kolejích v osobce.

A co vám brání?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1828
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 16:00:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosťa: úspory z rozsahu jsou věc provozních nákladů - velká společnost může snadno mít levnější servis, míň režijních jízd, jedna záložní souprava může jistit víc vlaků, provozní zaměstnanci se dají zorganizovat, aby měli minimum prostojů atd. atp.

To nedoplácení závazků se přeci řešilo loni nebo předloni - to byly ony tolikrát rozebírané peníze (tuším 3 mld), co ČD dostaly od státu "navíc", neb je předtím kraje prostě nezaplatily.

Jo, a pokud se nic nezmění, bude se to "řešit" znovu. Pro srovnání: co udělá ČEZ, když mu někdo nezaplatí dodanou elektřinu? Chtělo by to buď změnit rozpočtová pravidla tak, aby ty dosypávací peníze šly krajům automaticky (třeba s podmínkou, že musejí být utraceny za dopravu), nebo si přiznat, že se jezdí nad poměry.


Sipi: 451 dnes na jakékoliv trati je ostuda a je trapné v roce 2010 v tom jezdit. Navíc je to z papíru, takže o bezpečnosti nemůže být u tohoto vozidla ani řeč.

A z čeho pak dělají vlaky japončíci? Vlajková loď JR Central, šestnáctivozový N700, který díky aktivnímu vypružení umí I = 200 mm při V = 270 km/h, váží 715 t. Když to podělíš čtyřmi, vyjde z toho 179 t, o něco míň než 182 t čtyřdílného žabáka (zdroj). A to je prosím N700 o půl metru širší, aby se tam dalo pohodlně sedět v uspořádání 3+2. Japonci totiž po velké tragické nehodě v roce 1962 zavedli celosíťově VZ s kontrolou projetí stůj, hotovo měli o čtyři roky později, vybavili 13000 vozidel a 43500 míst na trati (link) - zajímavé srovnání s vývojem u ČSD po Stéblové 1960 (a to tady nebylo potřeba nic vyvíjet, stačilo okopírovat od "hodných Němců" PZB).
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje

Trojčata a housenky: optimální využití tramvají se skříní VarCB3
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 471
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 16:04:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlshaus:
Normální provoz na Kozině.Tak manipuláky Děčín-Libouchec nebo Oldřichov- Tep.Lesní Brána (vlečka Rudolfova huť nebo Proboštovská teplárna).Jinak tam jezdí traťovka.Veškeré udržování tratě dělá SŽDC.To že na to SŽDC trošku prdí s tím nic neuděláme.S tím jízdním řádem maš pravdu.

Mikulda:
Pravda uplně jsem vymazal z hlavy Liberecko:-).Dík.Šlo mi pravidelný provoz(vize PHA-OVA)
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 16:06:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlshaus: Jízda do Prahy byla víceméně bez problémů, ale na dvoukolejné trati s AB, velkou propustností apod. se opak snad ani nepředpokládal. I když pokud by ono Desiro zdechlo v Praze, tak nejede tak jako tak.


Jízdní řád pochopitelně tvoří dopravec ve spolupráci s SŽDC. Chceš 10minut pobyt? Dáme ti pobyt, chceš 15minut na obrat? Máš to mít. Já osobně třeba s SŽDC dohadoval jízdní řád fotovlaku, kde jsme měli požadavek na fotopauzu. A problém s 10minutovým protažením JD mezi A a B nebyl žádný. Samozřejmě jsme ale museli dodržet křižování s pravidelnými vlaky, které však na Kozině nejsou.

Na trati provádí obsluhu ČD Cargo a vždy pokud jeli, jeli podle JŘ i s telefonováním a manipulací ve stanicích.
Poličská lokálka
www.policska-lokalka.estranky.cz
Web o místní dráze Svitavy - Polička - Žďárec u Skutče, o lidech a kraji kolem ní a o cestování vlakem, který tvoříme pro Vás
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2667
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 16:35:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na trati provádí obsluhu ČD Cargo a vždy pokud jeli, jeli podle JŘ i s telefonováním a manipulací ve stanicích.

Tak já se na této trati s problémy setkal a to výraznými. Traťový telefon šeptá (pokud se to nedá nazvat přímo mlčením), do jedné z dopraven jsem se nedostal vůbec (Chvojno), takže ona to sranda nebude. Cargo si asi moc vysoko netroufá, tuším že končí v Libouchci.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1442
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 16:38:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy

Já nemyslím HR .. ale HT ...


ICQ 237-113-861
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2668
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 16:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S pořádáním jízd mám podobné zkušenosti jako Drn, i když většinou to bylo pro uzavřenou skupinu. Několik zvláštních vlaků jsem odvezl i jako vlakvedoucí a to i na trati D3. A zajímavé, že jsme dokázali vše odjezdit včas. A to i na poprvé.
Tak tyto pohádky od Zababy povídejte dál. Já jsem se na "pár" akcích taky podílel. Většinou to jde, ale my si nehrajeme na fotozastávky, málokdy děláme několik vlaků najednou a ještě méněji děláme páry. Přesto se nám občas zpoždění povedou, například předloni u slavné akce: "Železniční nekrofilie" bylo zpoždění 2 hodiny. A zavinilo ho jenom malinkaté zpožděníčko 7 minut na začátku, kdy jel odklon, který nebyl v NJŘ a tudíž se s ním pro zpracování JŘ provozovatelem dráhy nepočítalo.
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2588
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 17:30:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David_jaša:
co udělá ČEZ, když mu někdo nezaplatí dodanou elektřinu?
- to máte těžký. Když někdo neplatí elektřinu a ČEZ ho odpíchne, doplatí na to ryze viník sám, ale kdyby najednou přestaly někde jezdit vlaky proto, že je kraj nezaplatil, doplatili by na to nevinní cestující a železnice jako taková v očích veřejnosti

velká společnost může snadno mít levnější servis, míň režijních jízd, jedna záložní souprava může jistit víc vlaků, provozní zaměstnanci se dají zorganizovat, aby měli minimum prostojů atd. atp.
- v tomto máte z určitého pohledu rozhodně pravdu, ale z části je to také těžko realizovatelná teorie. Myslím, že uvedené se na ČD praktikuje, ale nic už z principu nemůže jít do plné efektivity.
Tak například pro snížení režijních jízd by bylo třeba dělat buďto ostré obraty (o těch dále), nebo mít více vozidel, což je právě jedna z věcí, která ČD dost táhne dolů. Jedna záložní souprava sice může jistit více vlaků, ale těch souprav se stejně musí udržovat více pro vykrytí pátečně-nedělních špiček. Provozní zaměstnanci se sice dají efektivněji zorganizovat, ale pak to vede k případům, které dobře známe třeba zde z Přerova, kdy na první ranní Os vlak do Olomouce nastupují náležitosti z nočního spoje ze Slovenska, který si ale vozí zpoždění, které pak přechází i na zmíněný Os vlak a na něj čekající přípoje a nastává "lavinový" efekt. Podobně se množí případy, kdy četa kvůli "efektivnímu" obratu opozdí díky poznímu příjezdu z jednoho výkonu spoj následující. Prostě je to dvousečná zbraň...
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
diego.dan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.171.123
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 18:46:44    Odkaz na tento příspěvek  

Uff, hurá už jsme tu,zpátky z výletu s RegioJebem.
Vlak 39634 Děčín-Bynov +2,docela plný,stálo se.Klimoška nefunkční,za Jílovým(+9) z vlakového interkomu óda na firmu RJ,k tomu dovětek-"že prý nejde klimaanlage ,ale nám to tady na počítači ukazuje klima ein".Na dotaz na "vlakušku" proč nejde kaféautomat - "hm nám to normálně v autobusech funguje ale asi není voda" šlus vypnuto!A to to jelo z Děčína,kde se určitě mohla voda doplnit.Na dotazy cestující veřejnosti proč je to tak narvaný,že měly jet dvě soupravy pohotová odpověď - "oni nám to nepovolili,jsou krátký nástupiště" - bez komentáře.Vystupovali jsme v Kamenci,pěkně se prošli po Českém Středohoří a v Jílovém si počkali na dnešní poslední spoj do Děčína(39637).Na příjezdu asi +25 a totálně narvaný.Vlakoušek se ani nenamáhal kontrolovat jízdenky a stále opakoval jak jsme odvážný,že s tím nepočítali a že příští víkend to bude lepší,že pojedou dvě soupravy a méněkrát tak,že si to užijem.
Sumasumárum:podle mého názoru zcela nezvládnuté jak organizačně(jízdní doba 55 minut na tomto úseku při dodržení všech předpisů se nedá ani s Desirem) tak technicky(i když to jsou stroje ale tak dvě selhání během dvou dnů).Možná kdyby pan Jančura neplival v prosinci po ČD tak bych tak kritické oko neměl ale jeho výroky a srovnávání jeho hypotetických vlaků s ČD(zpoždění,technické závady,kultura cestování) nyní ukázal i ve svých vlacích úplně stejně.Podotýkám,že nejsem zaměstnancem ČD.
PS: a v Martiněvsi na přejezdu asi chybí pískáček .
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 18:58:05    Odkaz na tento příspěvek  

Teda tady se toho zas semlelo. Bohužel ve stylu - čím větší howno dotyčný o věci ví, tím kategoričtější a dalekosáholejší závěry dělá, hlavně že plácá a plácá...
Tak bych si dovolil vypíchnout jen ty nejzajímavější:
Dispečer_o11: Jeden rozkaz trvá 15 min
Co tam píšete za romány? Pět minut i s přečtením sepsaného rozkazu naprosto dle předpisu, včetně všech špeků stran přejezdů a přeložených křižování. (Samozřejmě pokud jsou ale zúčastnění zaměstnanci správně "uvědomělí" a "motivovaní", pak bych těm patnácti minutám klidně věřil.)
Fira co to vozi má zmocnění na D3??je tam pilot ten má zmocnění, ale neřídí.??Není to s něčím v rozporu, nevim???
V tom samozřejmě není žádný problém. Pilot je tam kvůli trati, strojvedoucí kvůli vozidlu, jediné co musí pilot umět (stejně jako jakákoli osoba na stanovišti) je nouzové zastavení vozidla.
Výp: bez předložení dokladů,bych tam fíru nepustil
Znalost PND3 se dokládá "Zmocněním", totožnost služebním průkazem. Jaké další doklady byste požadoval? Nic dalšího byste totiž nedostal.
Mimochodem, nebývalo běžnou slušností (nikoli povinností) v přilehlé stanici, že výpravčí doručil klíče od D3 k vlaku i s notýskem na podpis, zvlášť ve stanici typu Děčín západ, kde se výpravčí většinu směny kope do řiti? Nebo to se taky dělá z "uvědomělosti" jen některým dopravcům?
Dispečer_o11: Ano dá se to vše připravit přes noc, ale musí se to taky říct včas výpravčím aby to mohli připravit
Cože? Přeložení křižování na D3 do jiné dopravny z důvodu zpoždění vám trvá PŘES NOC? Já chápu, že jsou dirigenti asi vyděšení z toho, že na kozině, kde normálně jede tak akorát obsluha na Lesní bránu, je najednou takový cvrkot, ale nahnal bych vás na zkušenou třeba do Tanvaldu...
Výp: u ČD je na sundání cokoli,to co zde popisuje je rovnou na vyhazov bez odstupného
No u Dráhy se obvykle dělá slušná pakárna (za chybějící nulu v předávce dvě stovky z prémií), ale co se vlastně zde popisuje tak protipředpisového a protizákonného, aby to bylo na vyhazov? Navíc takové ty žblepty o tom, že na D3 se nesmí jezdit s pilotem (tuším zrovna vaše), jsou opravdu zbožná přání, nikoli faktická porušení předpisů.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 18:59:07    Odkaz na tento příspěvek  

Rosťa_kolmix: má mnohem nižší "ostatní" náklady než celostátně působící kolos obsluhující vše, tedy jak dopravu na řadě tratí, do kterých by soukromníci nikdy nešli
Vy jste bohužel absolvoval nějakou řádně intenzivní ideologickou masáž. Jaké "tratě do kterých by soukromníci nikdy nešli" máte proboha na mysli? 98% vlaků je objednávaná a dotovaná doprava (a ty 2% pendolín skrytě taky), ČD se opravdu filantropicky neobětují pro nějaké babičky a školáčky v Horní Dolní, ale nechají si to krvavě zaplatit (však se podívejte, kolik to bude každý rok následujících deset let). A to, co nikdo neobjedná, prostě neodjezdí. Proč by do takového ZISKOVÉHO (sice ne moc, ale zaručeně) kšeftu nešel soukromník?
tak "ostatní" služby jako je řízení provozu (i pro soukromníky)
Tak teď už bohužel plácáte úplné nesmysly. Řízení provozu BY NEMĚLO souviset s provozováním drážní dopravy (že souvisí, je jiná věc). A že je to pro ČD výnosný kšeft (kterým mj. natékají další peníze do penězovodu) svědčí už to, že se obsluhy dráhy drží jak howno košile, i když už to dávno klidně mohly přehodit na SŽDC.
diego.dan to zamená,že zprovoznili tu druhou soupravu?
To víte že jo, když jsem včera přivezl toho technika :-). Ale vážně: to o neschopné jedné soupravě byla jen fáma vyvolaná tuším Drnem (spíš Drbem), kde přání bylo otcem myšlenky.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 19:01:16    Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: proč by měli SŽDC zajistit křižování v nějaké nácestné stanici, když na to nebyl vznesen požadavek při tvorbě JŘ?
Vás teda nepodezírám, že byste byl od fochu, ale šel jste někdy alespoň kolem dveří do dopravní kanceláře? Křižování se při zpoždění překládá naprosto běžně, na D2 i na D3, a že by to někdo někdy požadoval v jízdním řádu?
Ať si jezdí Arriva, RTT, Viamont, UniDo a spol. Nechává mě to naprosto v klidu
No tak RTT se ve své době taky intenzivně řešil, to měli taky nádražníci stažené půlky a dělali možné i nemožné (což vyvrcholilo "nesouvisejícím" tzv. "objednáním" brněnských expresů, aby byla vyčerpána kapacita mezi Běchovicemi a Libní) - ta kauza je dostatečně známá. Stejně tak počítám, že se bude "uvědomělými" oštívat Arriva, až od prosince nastoupí v Liberci. Za tím je normální strach - oprávněně, třeba ta Arriva nebude brát všechno, co je dnes u ČD k dispozici za materiál (hlavně mezi průvodčími).

P.S. Viděl bych to celkově na kombinaci naivity RegioJetu (utažené obraty), teoriím konstruktérů na SŽDC neodpovídajícího stav infrastruktury a možná i určité "pasivní rezistence" (která byla schopná za Rakousko-Uherska zastavit i kompletní provoz :-) ) u příslušně uvědomělých pracovníků obsluhy dráhy - ale tam ať si každý sáhne do svědomí sám. No, druhý den to dopadlo o něco líp, tak uvidíme dál.

...a pak člověk vyleze z RegioJetu a přečte si článek na Hovínkách - Na záchod i ve stanici? Dráhy slibují revoluci. A o tom to je - pro někoho je to revoluce :-), pro někoho normální stav v 21. století (a to pomíjím, že to ČD slibují na TŘETINU tratí do roku 2015, takže to s tou modernizací vozidlového parku slibovanou "jediným možným" dopravcem po narychlo uzavřených smlouvách nebude tak žhavé)...
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 19:12:12    Odkaz na tento příspěvek  

proč je to tak narvaný,že měly jet dvě soupravy pohotová odpověď - "oni nám to nepovolili,jsou krátký nástupiště"
To je každopádně pravda; nástupiště v Bohosudově zast., Krupce městě mají 50 metrů, v Kamenci nebo Modré 70 metrů - jedno desiro přitom měří 42 metrů (dvě tedy 84).
Takže narvaný to bohužel bylo proto, že přišli lidi - co by za to jiní dali :-)
P.S. O jakých "dvou selháních" vozidel mluvíte? Já vím akorát o tom, že se strojvedoucí RJ dost perou s řídicím systémem při změně směru, ale to je jen nějaká "moucha v rozvaděči", kterou půjde odladit.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1829
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 19:26:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosťa: my jsme si už potykali, a to v hurvajzovi.

Když někdo neplatí elektřinu a ČEZ ho odpíchne, doplatí na to ryze viník sám, ale kdyby najednou přestaly někde jezdit vlaky proto, že je kraj nezaplatil, doplatili by na to nevinní cestující a železnice jako taková v očích veřejnosti

Pro srovnání: když dojde k podobné situaci ve městě, proběhnou jednání o přizpůsobení provozu tak, aby se odjely jenom ty vozokm, které je schopné město dopravci zaplatit, zadarmo se prostě nejezdí, i když je to nepopulární. Dopravce pak v takové situaci komunikuje stylem "bohužel nemáme na to, abychom vyjezdili to, co dřív, ale děláme co můžeme, aby vás omezení co nejméně zasáhla" - a politici pak mají co vysvětlovat. Co je na dráze tak principiálně odlišného, aby se nedal uplatnit podobný postup?

Ad úspory z rozsahu: ano, vždy se musí zvolit nějaký kompromis mezi rychlostí, spolehlivostí a náklady. Nicméně pro malou firmu je už z principu větší problém vůbec nějakého optima dosáhnout, a pak se taky do něj v reálném provozu trefit.
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje

Trojčata a housenky: optimální využití tramvají se skříní VarCB3
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1830
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 19:38:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je každopádně pravda; nástupiště v Bohosudově zast., Krupce městě mají 50 metrů, v Kamenci nebo Modré 70 metrů - jedno desiro přitom měří 42 metrů (dvě tedy 84).

Nedá se to řešit přečuhováním konců soupravy, případně zablokováním jedněch dveří?
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje

Trojčata a housenky: optimální využití tramvají se skříní VarCB3
diego.dan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.171.123
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 19:41:44    Odkaz na tento příspěvek  

To T.H.:Já se nedohaduji,zda je Desiro dlouhý nebo nástupiště krátký ale pouze konstatuji absolutní nepřipravenost této reklamní akce.
O včerejší neschopnosti Desira nepíše jen Drn ale i jiné osoby na ostatních serverech a pokud podle Vás je "moucha v rozvaděči" netechnická závada máte pravdu.Lítá jich dneska dost a asi si sedla zrovínka na žluté Desiro
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 799
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 19:49:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

boblick:jak se postavíš k faktu, že prakticky s (nepovedeným) zahájením železničního ježdění zvedá RJ jízdné na některých vnitrostátních linkách?

Věděl by jsi po jakém časovém období on zdražuje? Jezdím s ním přes 3 roky a je to první zdražení které u něj registruju a třeba krumlov zdražuje pouze kreditky, takže základ zůstává nezměněn. To ČD mi studentské jízdné zdražily asi 3x co s nimi jezdím. (teď už tedy nejezdím, protože třeba tohle je prasárna -
ne 25.4. EC 147 Olše vnitro: A150+2*Bee272+3*B neRIC, kopřivy (příspěvek od uživatele R_1463Úpa dnes v 15:00)
No nesralo by vás dát peníze za první třídu v EC a pak jet áčkem? Jenže téměř vy všichni si jí platit nemusíte, tak vás to nepálí, to je ten problém. Já se jen divím, že to těm lidem co v tom jedou nevadí.
Hrdina_hlubin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 19:54:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak RTT se ve své době taky intenzivně řešil, to měli taky nádražníci stažené půlky a dělali možné i nemožné (což vyvrcholilo "nesouvisejícím" tzv. "objednáním" brněnských expresů, aby byla vyčerpána kapacita mezi Běchovicemi a Libní) - ta kauza je dostatečně známá. Stejně tak počítám, že se bude "uvědomělými" oštívat Arriva, až od prosince nastoupí v Liberci. Za tím je normální strach - oprávněně, třeba ta Arriva nebude brát všechno, co je dnes u ČD k dispozici za materiál (hlavně mezi průvodčími).

Pane TH, vy ste opravdu zralej na Chocholouška.
Zvítězit, nebo zhebnout!
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 20:03:37    Odkaz na tento příspěvek  

Pro dnešek odježděno.

39630
Děčín hl.n. 09:01 1 min
Děčín hl.n.záp.n. 09:05 3 min 09:08 4 min
Jílové u Děčína 09:25 7 min 09:27 ano 7 min
Telnice 09:50 ano 12 min 09:52 ano 12 min
Krupka 10:11 16 min

39631
Krupka 10:41 41 min
Telnice 11:00 45 min 11:02 45 min
Jílové u Děčína 11:20 45 min 11:22 45 min
Děčín hl.n.záp.n. 11:37 47 min 11:44 52 min
Děčín hl.n. 11:49 54 min

39632
Děčín hl.n. 11:05 5 min
Děčín hl.n.záp.n. 11:07 5 min 11:40 36 min
Jílové u Děčína 11:55 37 min 11:57 37 min
Telnice 12:18 40 min 12:20 40 min
Krupka 12:41 46 min

39633
Krupka 12:45 45 min
Telnice 13:01 46 min 13:03 46 min
Jílové u Děčína 13:25 50 min 13:27 50 min
Děčín hl.n. 13:45 50 min

39634
Děčín hl.n. 13:00 0 min
Děčín hl.n.záp.n. 13:03 0 min 13:05 0 min
Jílové u Děčína 13:23 5 min 13:28 8 min
Telnice 13:52 14 min 13:54 14 min
Krupka 14:12 17 min

39635
Krupka 14:15 15 min
Telnice 14:34 19 min 14:36 19 min
Jílové u Děčína 14:56 21 min 14:58 21 min
Děčín hl.n. 15:20 25 min

39636
Děčín hl.n. 15:00 0 min
Děčín hl.n.záp.n. 15:04 2 min 15:16 12 min
Jílové u Děčína 15:31 13 min 15:33 13 min
Telnice 15:55 17 min 15:57 17 min
Krupka 16:16 21 min

39637
Krupka 16:21 21 min
Telnice 16:40 25 min 16:42 25 min
Jílové u Děčína 17:01 26 min 17:03 26 min
Děčín hl.n.záp.n. 17:21 31 min 17:21 29 min
Děčín hl.n. 17:23 28 min

39622
Děčín hl.n. 17:32 32 min
Děčín hl.n.záp.n. 17:36 34 min 17:40 36 min
Jílové u Děčína 17:55 37 min 17:57 37 min
Telnice 18:17 39 min 18:19 39 min
Krupka 18:36 41 min 18:38 41 min
Teplice lesní brána 18:50 45 min 18:52 45 min
Oldřichov u Duch. 18:57 45 min 18:58 45 min
Osek 19:05 45 min 19:05 37 min
Louka u Litvínova 19:13 37 min 19:15 38 min
Litvínov 19:18 38 min
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 20:14:46    Odkaz na tento příspěvek  

Co by za to jiní dali? Pokud vim, tak na tu putovní výstavku někdo dal deset melounů .. a za bůra by jel dneska každej. Akorát se tim nedá za tu dumpingovku asi moc dlouhodobě uživit ..
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 20:31:35    Odkaz na tento příspěvek  

Zběžnou analýzou je dnes nejvíc másla na hlavě na straně RegioJetu, který nedokázal otočit desiro mezi 39630 a 39631 rychleji než s 25 minutama zpoždění (prý kvůli řídicí jednotce desira, které se nechtělo jezdit opačným směrem), kombinováno neschopností dirigujícího dispečera přeložit křižování 39631 s 39632 z Děčína západu do Jílového (možná tam byly nějaké tlaky od nadřízených, nějaké příkazy nebo zákazy - to samozřejmě nejsa insider netuším). Jinak navýšení zpoždění u 39637 z Krupky do Děčína už jen +7 minut, ono si to sedne.
Každopádně uvidíme, jak rychle si ve srovnání s jinými dopravci dokáže zavilý ŽlutoVyzob udělat analýzu průseru a vyvodit z toho nějaké ponaučení už do příštího týdne - já bych současný JŘ hodil do koše a jezdil a) v dvouhodinovém taktu až do Oldřichova resp. třeba do Teplic, protože Oldřichov je prdel prdelní (dvě soupravy s křižováním v Telnici) nebo b) chtějí-li to zachovat ve stávajícím duchu, tak jen do Bohosudova zast. (stejně jde většina lidí na Komárku). Ale to už si musí vyřešit oni.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 20:36:51    Odkaz na tento příspěvek  

David_jaša: Nedá se to řešit přečuhováním konců soupravy, případně zablokováním jedněch dveří?
Systémově zablokovat jedny dveře nejdou, leda k ním postavit vlakouška (či jak jim to říkají :-) ), ať tamtudy lidi nelezou. Otázkou je, zda by to vzhledem k cvrkotu lidí nebylo spíš kontraproduktivní (a taky by sami se sebou nevykřižovali v Jílovém, že). No a přetáhnout byť jen jedněma dveřma tabulku "Konec nástupiště" - no to by vám zdejší předpisoví puristi dali, hned by volali DIČR a propouštěli na § 53 :-)
diego.dan: O včerejší neschopnosti Desira nepíše jen Drn ale i jiné osoby na ostatních serverech
No kdybych měl věřit všemu, co kdy napsal Drn ale i jiné osoby na ostatních serverech, tak už jsem u Chocholouška; tímto zároveň zdravím náhle vynořivšího se Hrdinu z hlubin - když to svědí, tak se klidně škrábejte, já to přežiju a vám se uleví .
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12837
Registrován: 6-2003
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 20:37:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://obrazem.ihned.cz/c1-42908570-prvni-zlute-svezeni-s-jancuro u-tisice-cestujicich-tatranka-zdarma-ale-i-zpozdeni
http://decinsky.denik.cz/zpravy_region/kozi-draha-opet-ozila20100 424.html
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 20:50:24    Odkaz na tento příspěvek  

No někdo se tady ptal, proč hází Jančura peníze do kanálu .. asi pro tohle, když budou ty volby a zlí hejtmani vod Paroubka nám házej furt klacky pod nohy a moderní bezporuchový a nezpožděný vlaky lidu nedopřejou .. odkaz
Mimochodem nevim proč se žvatlá o "prvnim výjezdu dezýra na naše koleje", když jsem se s nima jinde už svez dřívějc. Pravda, nebylo žlutý, tak se asi nepočítá.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12838
Registrován: 6-2003
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 20:56:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jančurovy vlaky svezly tisíce lidí, průvodčí za zpoždění dávali tatranky
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
NO!šotouš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.158.49
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 21:12:06    Odkaz na tento příspěvek  

Pročpak se v tom článku lže:
"Právě velký zájem lidí ale přinesl problémy v podobě zpoždění, které moderní nízkopodlažní soupravy Siemens provázelo po oba víkendové dny. Na začátku se objevily i technické potíže dané tím, že trať je dlouho nepoužívaná, hlavním důvodem zpoždění byly ale davy zájemců o svezení, prohlásil provozní ředitel RegioJet Jan Paroubek."
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 474
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 21:37:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.:
Nic proti vám, v některých věcech máte pravdu.Ale teď bych vás vzal za fligr a donesl do dopravní kanceláře v Oldřichově.A nechal vám dát poslechnout to co se včera dělo na D3.Možná by jste hodně rychle změnil názor.Řeknu to znova, pokud pustíte někoho na D3 a ten o tom nemá ani tušení jak to chodí, jak s nim chcete překládat křižování psát rozkazy a jine věci.Výpravčí v Oldě jsou v tom absolutně nevinně.Včera to byla šílenost, nechtěli aby se opakovalo, chcete je dostat do průseru??.Proto to dneska bylo daleko lepší.A bylo to jen o domluvě a hlavně pomoci ze strany RJ sami sobě u výpravčího v Oldě.To že tam byli 30min neschopní??Technika neni spolehlivá.A s tím pilotem jsem se ptal jak to je??Čtěte příspevky dozadu a je to tam vysvětleno.A nebo rovnou si za to mužete sednou a uvidíme jak vám to půjde.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 21:53:51    Odkaz na tento příspěvek  

teď bych vás vzal za fligr a donesl do dopravní kanceláře v Oldřichově.A nechal vám dát poslechnout to co se včera dělo na D3
Určitě a rád bych si to poslechl, pokud bude ta možnost. Ale ne nějaké přežvejkaniny "svět podle nádražáka", pěkně surový materiál z REDATu, určitě pak dokážu své postoje korigovat. Zatím mi z toho vychází neschopnost (nezájem, neochota?) dirigujícího dispečera přeložit křižování (např. dnes 39631 s 39632 to vycházelo pěkně do Jílového, ale křižovalo se až v DC západě). Sepsání PvD3 je otázka pár minut, lichý vlak se naposled hlásil v Telnici, sudý může být zpraven v DC západ. Ale z nějakého důvodu to "nešlo" (a vy sám jste tu včera citoval nějaký "zákaz" křižovat jinde než na DC západ). Ovšem nějaké "PvD3 sepsané na celý den", to je dobrá divočina, kterou si jistě Regiojeti nezorganizovali sami. To se dělá, když dirigující nestíhá (v Oldřichově, kde se jezdí po autobloku zprava doleva a opačně?) nebo na to prostě nestačí.
A nebo rovnou si za to mužete sednou a uvidíme jak vám to půjde
Rozhodně líp než někomu, kdo si potřebuje normovat na sepsání jednoho PvD3 patnáct minut.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 476
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 22:11:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano vystihl jste to přesně.Výpravčí je tam sám.Rozhodně dneska nejezdil podle bloku.Výluka do Retenic a telefonika po druhé koleji do Bíliny kvuli ukradeným tlumivkám.A do toho ješte ta D3.Připravil si rozkazy pro 39630 a 39632 39631 nadiktoval rozkaz po obratu.Odjeli.To že se mu za 30 minut ozvou že teprve teď vyjeli z Krupky že byly neschopní a že by chtěly udělat křižování v Jílovém.Hmm má výpravčí čas za této situace jaká v Oldě byla a při tom provozu??Prostě jsme to nechali tak, překládalo se to až u dalšího páru vlaku.Myslim že by se opakovala situace ze včera.Proto přijel sám jednatel RJ do Oldy a pomáhal výpravčímu sepsat rozkazy na další vlaky.A něčemu se tak přiučil.A veřím že vám by to rozhodně lépe nešlo, a těch 15 minut by vám v té danné situaci co byla včera rozhodně nestačilo.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 477
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 22:19:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.
Vy mně příjdete jak Brouk pytlik:-)Všechno zná,všude byl,všechno umí.To je dobrá kombinace, vás bych si vzal do fir. na dispečera v kamionové dopravě.Pro některé řidiče by to byl přínos:-)
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 22:39:03    Odkaz na tento příspěvek  

Hmm má výpravčí čas za této situace jaká v Oldě byla a při tom provozu??
Ano, má (i když to jistě není v takové situaci rekreace). Zajeďte se někdy podívat do Tanvaldu (tam jezdí po jedné koleji a na telefoniku celý život :-), do toho mimořádná objíždění, odstavování, zesily, přestupy).
Samozřejmě k diskuzi je debilita ČD/SŽDC, že dirigent pro kozinu je v Oldřichově (takže ho minulý týden někteří diskutující nemohli najít...) a ne v Děčíně západu, kde se podstatnou část služby výpravčí akorát kope do zadku. Ale to už by proti přesunu z Lesní brány do Oldřichova bylo moc progresivní, mezi dvěma stanicemi (PO) :-)
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 22:41:57    Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer_o11 č. 477: Když dojdou ostatní argumenty a máte potřebu přejít do osobní roviny, tak samozřejmě sotva lze dál diskutovat...