K-report
 

Archiv do 15. listopadu 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Soukromí dopravci v osobní dopravě » Archiv do 15. listopadu 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
pepakkk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.81.225
Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 14:41:34    Odkaz na tento příspěvek  

Už se těším.

odkaz
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 20:09:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toto u nás jezdí už několik let v tramvajíchPoslední dva roky na regionální dopravě a postupně se to dává i na rychlíky do vozů typu "B"
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 742
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 22:04:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Grammery se mi zdají takové úzké. Možná vám přidju zaostalý, ale já stejně upředňostňuji toto.
KONEC SE BLÍŽÍ!!!

ICQ 418733638
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 22:18:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju) Např. Grammery v Ampz146 mají decentně lepší stolky na položení notebooku než Borcady SEL. V tom je mám radši. Co bude reálně v RJ IC, se necháme překvapit a nemuselo by to být marné. Pokud to nebudou ty M3000 :D
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 22:49:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, kdyby to byly M3000, tak by jimi snad nejezdili ano opilci ze Stodolní.
Nicméně, děkuji Honzovi za opověď a na ty Grammery se náhodou těším. Bude to něco úplně nového na české železnici ( kromě vystaveného RailJetu a nějakých německých Avmz (pokud to nebudou Grammery typu Ampz 146)).
Uvidíme. Třeba to budou Grammery, které jsou v railjetu jako Premium, vše je možné.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5613
Registrován: 8-2003

Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 23:09:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a tyhle Borcady by se panstvu nelíbily?
Když jsem já byl tenkrát kluk svět na dlani jsem měl a v očích hejno sluk
i k nebi měl jsem blíž než hvězdář, nebo kněz co dneska, co ty víš jak tehdy voněl bez...
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 23:35:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souboj s Grammerem o to, kdo vyrobí lepší Premium sedačku.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 10:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp:jedině s tou slečnou
Vydoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 10:29:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Bkp: Tyhle sedačky půjdou to té nejvyšší z těch 6-ti (nebo 7-mi) vozových tříd, co na úplném počátku poudal pan Jan Čura o plánech nasazení jeho vlaků?
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 15:43:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednali jsme i s Borcadem, ještě s Fainsou a zvítězil Grammer. Zbylé podrobnosti zatím vynechám :-) Na všechno jednou přijde ten správný čas.
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 15:50:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě Ostrava - Brno.... V tuhle chvíli je to reálné pouze v případě, že MD vypíše výběrko na dálkovku na téhle trati. Asi k tomu někdy relativně brzy dojde, ale nevíme zatím kdy. Do té doby dost pochybuji. Tenhle projekt by totiž na nové jednotky ekonomicky nevyšel, to by to muselo fakt být v závazku veřejné služby. Esa zatím taky nemáme, s těmi 9 peršingy by to i při předělání na esa a pokrytím turnusové potřeby Pha - Ova nevyšlo. Spíš počítáme s rozšířením provozu na tom rameni Praha - Ostrava - Slovensko, ale to je zatím předčasné řešit, když jsme ještě ani nevyjeli. Až to bude jezdit, můžeme přemýšlet o tom, co s tím dál.
Jirka_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1135
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 16:03:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už aby to bylo, protože jezdím už na této trati druhým rokem a v poslední době kvalita poskytovaných služeb velmi klesla. Vagony jsou špinavé, neudržované, rozbité. Stále snižují počet vagónů, i když vlaky jezdí stále přeplněné (místo 9-ti vagonové soupravy jezdí co hodinu 6-ti vagonové, přitom lidé stávají v uličkách). Vlak netopí. Vím, že někde to je ještě horší, ale zhruba před rokem to ještě víceméně šlo.
Nejlepší vzdělání, které můžete dostat, je pozorovat opravdové mistry při práci.
Michael Jackson
pepakkk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.81.225
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 16:28:51    Odkaz na tento příspěvek  

Zbylé podrobnosti zatím vynechám :-)

Myslíte ty integrované LCD?

Mimochodem a co Praha - Brno? Jančura se v OVM zmiňoval, že dálkovka si na sebe všude vydělá a není třeba ji dotovat. Takže předpokládám že i tuto trasu bez dotací dokážete...
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1014
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 17:31:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pepakkk ....myslím, že v případě Pha - BM je to stejný případ jako Ov - BM....jednotky, vícesystémová vozidla atd.... nechme jim čas...
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům.........SMRT BANGLADÁM......
No jo, když se někdo narodí na Vlárské trati...
pepakkk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.81.225
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 17:34:04    Odkaz na tento příspěvek  

František_plášek: To mi je jasné, že teď na to nemají žádná vozidla. Jen se ptám, zda-li to je možné provozovat bez dotací od MD, nebo zase Jančura v OVM plácal hlouposti...
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 18:55:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda. Myslím, že by zrovna trať Bohumín - Brno byla atraktivní pro jakéhokoliv dopravce. A navíc bydlím jen pár kilometrů od zšt. Kojetín, takže dvakrát škoda pro mě.
Nicméně - obsazenost v 2.třídě na rychlících Brno - Bohumín je ještě jakž takž vysoká, ale obsazenost 1.třídy je tragická! A jak jsem párkrát slyšel, tak za to částečně může Aee 147 ( nebo 152, já teď přesně nevím ). Nejlepší by asi bylo, aby MD udělalo VŘ na vůz 1.třídy všech rychlíků Brno - Bohumín. To znamená, že lokomotivu i ostatní vagony by provozovaly ČD, ale ten jedinný vagon by provozoval soukromý dopravce.
Vím, že je to šotonápad, ale mně se líbí. Nemůžu si pomoci.
Jirkas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 8-2003
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 19:01:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je fakt, že zatím jsem ještě ani jednou nebyl v první třídě s někým v kupé a to jezdívám pravidelně v pátek z Brna a v neděli do Brna. Ten doplatek do první třídy jsem si kupoval hlavně proto, abych měl víc místa, ale že budu občas sám v celém voze, o jsem nečekal
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2208
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 19:02:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ekholmmesotitsch: Nejlepší by asi bylo, aby MD udělalo VŘ na vůz 1.třídy

To není šotonápad. Vozy 1. třídy nemají v ZVS co dělat. Ty ať si na sebe laskavě vydělaj. Naopak IC/EC mohou vklidu být součástí ZVS, páč mnohdy plní sledovaný účel. Že může být na některém konkrétním rameni "dotace" minimální až nulová, to je něco jiného
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 19:05:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ekl.) Jsou to Aee 152, resp. 145. Rozdíl mezi nima je v tom, že zatímco první nemá klimatizaci, ten druhý ji decentně simuluje...

Ale na to není potřeba nové VŘ. Stačí, aby MD do těch "nejlepších a nejvýhodnějších smluv", které 3. 12. 2009 uzavřeli, dali takové standardy kvality pro 1. třídu, které jsou potřeba.

Já tady ale vidím problém spíš v tom, že velká spousta lidí v ČR se snaží šetřit, ať to stojí cokoliv – proto pak 2. třída přetéká a v 1. se na kliku práší.
Dobrošov
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.112.250
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 19:54:31    Odkaz na tento příspěvek  

A nešlo by tenhle "problém" vyřešit tak, že by se do souprav řadily místo celovozové 1. třídy vozy s půlkou první a půlkou druhé třídy, podobně, jako to bylo u Béček? Tyto vozy by byly řazené bud jako první, nebo naopak poslední vůz soupravy a to tak, aby jednička nebyla průchozí(uzamknout dělící dveře uprostřed vozu) a do jedničky i dvojky nastupovat pouze dveřmi, přilehajícími k té které třídě..
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 810
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 20:11:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pepakkk


Jančura se v OVM zmiňoval, že dálkovka si na sebe všude vydělá a není třeba ji dotovat

Nevím, jestli jsem se nepřeslechl, ale podle mě nikdy nikdo neřekl, že si VŠUDE dálkovka na sebe vydělá....
Vydělá si všude na sebe s dotacemi. Pak je možné provozovat dálkovou dopravu opravdu všude.
HP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.116.112
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 20:16:57    Odkaz na tento příspěvek  

Ono by to chtělo spíše vyházet v Aee ty totálně nevhodná sedadla a nahradit něčím lepším a hned by vůz byl opět kulturní. Bohužel za 15 let co vozy Aee jezdí nemají vyměněné ani potahy a je to dost znát. Pak se nedivte, že taková 1 třída působí na zákazníka, že již nikdy více v takovém voze.
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 20:25:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrošov: Pokud reaguješ na můj příspěvek, tak já to myslel, dám ti příklad řazení, které odpovídá mojemu návrhu

R Bohumín - Brno: 362 + B + B + Beer + Beer + Bdshmee + Ampz soukromého dopravce! Jenom jeden vagon by byl RegioJetu či někoho jinýho.
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 22:21:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opět... Nemyslím, že by Jančura řekl, že v ČR si na sebe dálkovka všude vydělá. To víme, že to tak není. Naopak jsem slyšel, že řekl, že například v SRN jezdí dálková doprava bez dotací. Ale nehrajme si tady se slovíčky...
Spíš je to ta otázka VŘ. Základ je, že by se měla soutěžit cena nákladů a nikoli "prokazatelné ztráty", protože pokud začneme počítat s jakousi fiktivní položkou budoucích tržeb, tak tam vnášíme strašně spekulativní položku, o které nikdo dopředu nic pořádně neví. Slušný objednatel by totiž přistoupil k VŘ s tím, že navrhovaný koncept je součástí plošného balíku navazujících služeb, s integrací tarifu a pod. Tzn. že cestujícím skokově aplikace toho modelu přinese výraznou změnu k lepšímu (vozidla, vazby, tarif,...). Pak by to mělo přinést i nárůst počtu cestujících a tím i tržeb. Jestli se nepletu, tak podobně to udělal Liberec. Soutěžil nákladovou cenu s tím, že tržby si bere kraj. Teprve po dvou letech se měla zafixovat úroveň tržeb a úhrada kraje by byla snížena o tuto hodnotu do konce kontraktu. Čímž by byl zajištěn motivační faktor pro dopravce, aby udržel a zlepšil služby tak, aby mu přiběhlo zase víc cestujících. Pak už by to byl takový bonus navíc. Chytré, hezké....
Základ je, že v každém výběrku si ten objednatel musí naspecifikovat základní pravidla: Vozidla - klima, % nízké podlahy, invalidi, kapacita, základní informační systém,.... Provozní koncept - návrh jízdního řádu, přestupní vazby,... Tarif - jaké karty, jaký systém odbavení a sledování,... a taky nadefinuje rovnou sankce za nedodržení všeho - řazení vlaku, kvality, dodržování JŘ z viny dopravce (pozor, tohle tady často padá - dopravce na sebe musí vzít odpovědnost za technický stav provozovaných vozidel a za svůj personál)
Dopravce pak musí tohle nedefinované minimum dodržet a k tomu může přidávat vlastní věci navíc. Ty pak může objednatel nějakým bodováním zohlednit (takhle to měla zadané Plzeň ve zrušeném VŘ). Prostě základem hodnocení je nákladová cena a pak jsou dílčí kritéria s jasně daným systémem hodnocení. Vítězná nabídka je nejlepším poměrem ceny a kvality.... Co je na tomhle špatného?
A ještě jedna věc... Může se nakonec stát, že na některých tratích dojde k tomu, že náklady budou x Kč a tržby mohou být nakonec větší než x... Myslím, že k tomu dojít může, zvlášť když železnice bude umět nabídnout služby na úrovni 21. století.
pepakkk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.81.225
Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 09:29:59    Odkaz na tento příspěvek  

Nemyslím, že by Jančura řekl, že v ČR si na sebe dálkovka všude vydělá.

V tom případě doporučuji se na ty OVM podívat znovu. Je sice správné zrušit dotace tam, kde nejsou třeba, ale na druhou stranu nevím, zda-li je správné je zrušit plošně na všechny IC/EC, když jak sám tvrdíte to všude bez nich nejde...
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 7-2010

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 09:48:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proboha.... Já to celé ani neviděl a ani na to koukat nebudu. Píšu, ať si tu nehrajeme se slovíčky. Fakt nesleduju každý výstup majitele společnosti, který o železnici dříve mnoho nevěděl, ale přesto by na ní rád začal podnikat a je ochoten do toho dát nemalé množstí prostředků a úsilí. Chce prostě cestování vlakem posunout někam dál. Proto je potřeba řešit každé slovíčko? Jestli to řekl, tak to řekl. Ale jak jsem psal. Víme ve firmě úplně všichni, že nyní v ČR nelze provozovat dálkovou dopravu na všech tratích bez ZVS a tedy dotace.
Vlaky EC/IC.... Tenhle vlak má prostě jiný charakter, není to druh vlaku, který je prioritně veden tak, aby plnil roli pro potřebu státu. Jedná se většinou o mezinárodní spoje, které jedou na základě dohody dvou či více železničních správ a zajišťují hlavně přepravu vyplývající z těchto dohod. I když pravdu má i ŽMZ, když píše, že v některých případech to tak může být, protože plní sledovaný účel.
pepakkk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.81.225
Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 10:03:24    Odkaz na tento příspěvek  

Píšu, ať si tu nehrajeme se slovíčky.

Nevím, ale myslím že u TV pořadu s vysokou sledovaností se na nějaké slovíčkaření nelze jen tak vymlouvat. To by tam pak mohl kde kdo říct kde co a pak se vymlouvat na slovíčkaření...
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 7-2010

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 10:16:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No... Jsou lidi, kteří chodí na různé kurzy PR a kdo ví, co ještě, aby věděli, jak vlastně mluvit, tvářit se důstojně a hlavně neříct nikomu nic a už vůbec ne, aby pak někdo jejich povídání nějak řešil. Stačí se podívat do politiky. Pak se taky dá nekomunikovat vůbec. Radim je prostě svůj, na nic si nehraje a vždycky řekne, co si myslí. Proto se ho novináři i rádi ptají na věci, které úplně s jeho podnikáním často nesouvisí. Kdo ho dobře zná, tak ví, že mu v hlavě běží kolotoč myšlenek a občas dokáže přejít v diskusi najednou k něčemu, kde ti ostatní ještě nejsou. Proto možná občas řekne i něco, co se pak někomu nelíbí. A je to i důvod, proč teď máme Aleše Ondrůje, který tu komunikaci zvládne líp.
A ještě... Stáli jste někdy před kamerou s vědomím, že to, co řeknete, běží přímo do televize? Že není možnost opravy? Není to zrovna sranda :-)
Npv_pvr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 10:19:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza_par:
Pane Paroubek, externistům obecně docela fandím. Co si budem nalhávat - situace u ČD není úplně ideální. Sledoval jsem do posledního okamžiku projekt RT Expresu, který se (určitě zcela náhodně) velmi podobá tomu Vašemu. Bohužel, nevyšel - proč? To tu řešit nehodlám. V den nástupu jízdního řádu byly vlaky zrušeny a do prvé změny jsme mohli ve všech stanicích, kde měl vlak zastavovat slyšet hlášení o tom, že vlak společnosti Railtrans nejede. Tento neúspěch ovšem přinesl negativní pohled veřejnosti na externisty jako takové - né jen na RT Expres - ale i na železnici jako takovou. ČD má zpoždění pořád a hle - někdo kdo sliboval dochvilné supervlaky nevyjel vůbec. Hurá do auta!
Přesto je mi ovšem tento zkrachovalý (nebo možná jen šuplíkový) projekt sympatičtější. Proč? Právě kvůli té kampani, která je zbytečně agresivní a plná řady prohlášeních co se sice dobře čtou a poslouchají, ale mají hodně daleko realitě.
Ano, jsem pro výběrka a nové dopravce. Ale...
1) SA tvrdilo, že bude mít moderní vlaky - předvedlo se vypůjčenými Desiry, ale v zápětí pro svůj klíčový projekt pořídilo dvacet let staré lokomotivy, v době kdy na dálkové vlaky ČD kupují stroje řady 380 (a provozují diskutabilní pendolína).
2) SA stále tvrdí, že předem zaručí 100% dochvilnost. Ptám se jak? Jednou z možností je pořízení moderních lokomotiv, ale i po jakékoliv modernizaci bude peršing pořád peršingem. Takže tudy ne. Když někdo bude chtít spáchat sebevraždu, myslíte, že si bude vybírat vlak podle dopravce. Je to nepravděpobné, ale když to dokážete - bod pro Vás. Ovšem i když se stane mimořádka na předchozím vlaku ČD - doprava se přeruší a smůlu máte stejně - zpoždění se samozřejmě přenese na další obraty. Pokud selže lokomotiva, máme zase narušen grafikon do zbytku dne. Navíc, pokud selže vlak ČD, je zrovna mezi Prahou a Ostravou poměrně slušná intenzita spojů, takže frekvence z daného spoje jednoduše použije následující spoj. Což si ve Vašem provedení nedovedu představit. A poslední příklad, který mi ještě nikdo neosvětlil - mimořádná napěťovka. Spadne trolej, ČD si přitáhnou mašinky na svoje vlaky, ČDC si sežene stroje na svoje vlaky a SA??? Řekl bych, že ČD si seženou diesel dříve než RJ a tudíž, bude v důsledku zpoždění u RJ vyšší a pochybuji, že by ČD / ČDC poskytlo svou trakci soukromníkovi.
Svůj um už předvedli první dny provozu předváděcích jízd na Kozině, kde dodržování JŘ rozhodně nebylo na 100% a statisticky byste čísla ČD mohli závidět. Druhý příklad z Vaší praxe - Ústecký rychlík, vedený až z Kralup, aniž by se předem kdekoliv objevila jakákoliv zmíňka.
3) Rád bych viděl strojvedoucí, co by u Vás měli jezdit po tříměsíční "spolujízdě". Opět se jedná pouze o žvást pro média od člověka, který hovoří o něčem a absolutně neví o čem. Naučit se za tři měsíce všechny předpisy, techniku a ovládání lokomotivy za všech okolností je podle mě naprostá zhovadilost. Když vidím dnes ve Vršovicích, co se všechno dostane za knipl, příjde mi i ten současný rok, který výcvik trvá jako nedostatečný. Některé experty bych nejenom nepustil na stroj, ale ani mezi normální lidi. To je ale věc další.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7646
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 11:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen malý doplněk k té garanci 100% včasnosti.

Mé tři vlaky, vedené při dnešní noční byly z titulu dopravce (náležitostí dopravce) v naprosté převážnosti trasy (260km) naprosto včas, ba někde s malým náskokem ve prospěch stíhání nástupu cestujících (Lovosice, Teplice, Most).
Dojezd 441 včera večer na Hlavák pozdržen sice v tunelu o cca 7min, jinak by přijel -2 minuty, nicméně zpožděno ne vinou "náležitostí" ČD. Sp1690 ráno do Chomutova naprosto včas. Sp1693 totéž až do Řetenic. A zde najednou šlus. Důvod? Ranní krádež kabelu zabzař přímo naproti areálu depa v Teplicích mne a další min. tři vlaky směru na Ústí zpozdila až o 30 minut.
Nejde mi do hlavy, že někdo garantuje 100% včasnost s naprostou ignorancí podobných událostí. Kdo to zná na severu, nebo v Praze, ví, že v poslední době jsou podobné krádeže na denním pořádku. Kabel u Holešovického tunelu zmizel včera v poledne počtvrté za uplynulých 10 dní.

Proto se těm slibovaným 100% včasnosti z úst představitele SA od srdce směji a hlavně divím.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1812
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 12:15:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Npv_pvr: Druhý příklad z Vaší praxe - Ústecký rychlík, vedený až z Kralup, aniž by se předem kdekoliv objevila jakákoliv zmíňka.

Ad 2) Tady se musím SA/RJ trochu zastat. Zmínka byla, na jejich stránkách k vidění dodnes. I když poněkud pozdní a zřejmě až na upozornění zvnějšku. Nicméně z toho bych do budoucna nedostatek péče o informování cestujících nevyvozoval.

Jinak, 100% dochvilnost je samozřejmě směšná, ale garance 100% dochvilnost by už směšná nebyla. Mohlo by to znamenat prostě odškodňování cestujících i za malá zpoždění, bez ohledu na zavinění.

Ad 1) Tady mi to nedá, abych si nepřisadil, že o těch svých lokomotivách Jančura v těch OVM nepochopitelně prohlašoval, že jsou jen 15 let staré. A ještě podivněji dodal, že je to to nejlepší co jezdí na českých kolejích s výjimkou nových - nedořekl čeho. Ale těžko by vyjmenovával Pendolina, 64 (zatím) CityElefantů, emzety, Taury, Husarze, Desira na severozápadě, nové již jezdící 380, nějaké ty nákladní potvory atd.

pepakkk: Mimochodem a co Praha - Brno? Jančura se v OVM zmiňoval, že dálkovka si na sebe všude vydělá a není třeba ji dotovat. Takže předpokládám že i tuto trasu bez dotací dokážete...

Jančura nemluvil o celé dálkovce, kam se v ČR počítá i R a Ex, ale o "EC/IC, což defacto je trať Praha - Ostrava a Praha - Brno, respektive z Břeclavi až do Děčína, jsou spoje, které musí fungovat bez dotací tak jak fungují bez dotací naše autobusy, taky nedotované, a tak jak fungujou podobné EC/IC spoje na západ od nás."

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210411030511010-otazky-vacl ava-moravce/
od 53:04 a 58:40.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 811
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 12:18:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejde mi do hlavy, že někdo garantuje 100% včasnost s naprostou ignorancí podobných událostí
nebo
SA stále tvrdí, že předem zaručí 100% dochvilnost

Osobně si myslím, že se jedná o 100% dochvilnost ze strany dopravce. Určitě 100% je nadhodnocené, ale 98% je reálné.
Důvody zpoždění, které jste zde pánové popisovali, jsou z viny jiných dopravců, řízení provozu apod.

Co sleduji příspěvky a nikterak jsem se extra do nich nesnažil zapojovat, zjistil jsem, že zde píše mnohou zoufalců, kteří se konkurence spíše obávají a upřímně si přejí, aby se to nejen SA nepovedlo, ale aby se nepovedl nástup všem soukromým dopravcům (sleduji i v Libereckém kraji nástup Vogtlandbahn GmbH, co se zde ze strany zaměstnanců ČD šíří, spíše šířilo, za fámy). Neustále zde jen kritizujete, ale ČD se do provozu nedotovaných vlaků ještě nepustilo. Pomíjím úmyslně Pendolina, protože to je kapitola sama o sobě, kde je mnoho faktorů, které způsobilo již minulé vedení ČD.
To že MD platí dotace na vlaky EC a IC je natolik šokující, které ČD slušný obrázek nepřidává, protože zde je obrázek o dopravci, který zřejmě nedokázal nedotované spoje provozovat, když potřeboval dotace. Na druhou stranu se nedivím, že i na EC a IC dotace ČD bere, když mu je někdo dává. Bohužel vše se projevuje ve kvalitě těchto spojů. To by si mělo MD uvědomit.

Občas Jančura mluví mediálně až příliš silně, ale ruku na srdce. Nemá on většinou (alespoň v podstatě základních myšlenek) pravdu? Sáhněte si trochu do svědomí.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2210
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 12:44:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inkonginto: EC/IC jsou pouze značky. Vaše údivy/neúdivy jsou mimo realitu. Takový vlak klidně může být expres a je šokující pouze to, že MD změní dotační přístup v době, kdy už je v zákonných lhůtách JŘ namalován a dopravce nemůže dělat nic. Dotovat má stát to, co si objednal. Jestli konkrétní EC plní ZVS (státní zájem), má mít dotaci. Jestli nějaké EC (třeba i R) neplní ZVS, nemá mít dotaci. Ale pak by neměla být "politická vůle" někde zastavit, kde to stát/kraj/město chce.
A aby se pan ministr opět zviditelnil, tak zlevní dopravní cestu nákladům, aby byly konkurenceschopné s kamiony, a zdraží ji osobní dopravě, asi proto, že linkové autobusy žádnou silniční daň neplatí, tak aby se diskriminace prohloubila.
Takže jediné, co je s podivem, zůstává to, že je někdo vůbec takovej dobrodruh, aby v takto nestabiním prostředí byl ochoten do železniční osobní dorpavy v ČR jít
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7650
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 12:52:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale garance 100% dochvilnost by už směšná nebyla
Hahaha. Když nedejbože lehnou v jeden den tři SA lokomotivy na jakoukoliv závadu, nebo třeba chybu obsluhy (taková chybka fíry a následné urvání sběrače je dřív, než na nové boty) bude plnění GVD rázem 60%. A co pak? Ale to není problém můj, ani ČD.

Jinak nechápu, jak může nějaké odškodnění dohnat zpoždění a zvýšit procento dochvilnosti.

K těm IC, EC. Panu Inkognitovi zřejmě uniklo, že dotace na tyto vlaky dostala Dráha za protislužbu odstranění EC, IC příplatku, takže se jinak dříve velmi pohodlné cestování vlakem vyšší kategorie stalo cestováním srovnatelným s obyčejnými rychlíky včetně projevů jistých elementů, které se dříve do EC, IC nehrnuly, právě díky příplatku.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1767
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 13:17:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je šokující pouze to, že MD změní dotační přístup v době, kdy už je v zákonných lhůtách JŘ namalován a dopravce nemůže dělat nic. Dotovat má stát to, co si objednal
Jo, to jsou rizika podnikání se státem coby partnerem.

aby se pan ministr opět zviditelnil, tak zlevní dopravní cestu nákladům, aby byly konkurenceschopné s kamiony, a zdraží ji osobní dopravě, asi proto, že linkové autobusy žádnou silniční daň neplatí, tak aby se diskriminace prohloubila
Ruku na srdce, vy opravdu považujete poplatek za použití DC pro osobní dopravu v ČR za vysoký?
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 7-2010

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 13:26:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď nestíhám odpovídat, ale určitě se k tomu vrátím. Jen vám tady zkusím dát k zamyšlení něco k těm garancím.
Jak už jsem psal. Dopravce na sebe musí vzít odpovědnost za technický stav svých vozidel a činnost personálu. Tzn. důsledná údržba, výborný technický stav a pod.... Nikdy jsem netvrdil a taky netvrdím, že se nám nestane, že mašina prostě někde zdechne. Stane se to. Pak zaplatíme odškodné...
Dál je problém v řízení provozu a smluvním vztahu k SŽDC. Snažíme se docela dlouho vyvinout na SŽDC tlak, aby přijalo odpovědnost za stav dopravní cesty, o kterou se stará i za řízení provozu, na což má smluvního partnera (zatím).... Tzn. žádné rok dlouhé pomalé jízdy 30kou přes rozbitou veksli a pod. Stejně tak řízení provozu. Proč vlak xy brzdil k vjezdovému návěstidlu v poloze Stůj, když se nikde nehlo ani kolo? Proč jsme jeli 20 km za nákladem, který nejel ve své trase? Stalo se něco takového? Milé SŽDC, tady máme ve smlouvě, že penalizace za toto je.... Budeme mít vlastní vnitřní mechanizmy, jak tohle hlídat a okamžitě uplatňovat.
Samozřejmě máme smluvní partnery na náhradní lokomotivy. Plánované věci, výluky a pod. nebude problém zajistit. Stržené dráty, ukradené propojky, vyhořelé zab zař, sebevrazi, auta na kolejích.... Tady se ale fakt točíme na slovíčkách. Všichni víme, že to nejde. Ale zároveň by mělo jít, aby ti lidé a organizace, kteří/které mají něco dělat, tak aby to dělali/y pořádně.
RT Experss - taky víme, jak to bylo. Petr Šimral možná něco doplní, ale tehdy zkolaboval na neschválených mašinách. Mj. dalo mi dost práce sem ty Taurusy dostat o hezkých pár let později.
Naše nová vozidla - už jsem tu taky kdysi psal o tom, že cestujícímu je jedno, co ho táhne, hlavně jde o to, co má vevnitř ve vlaku. Ano, tyhle mašiny jsou to prakticky nejnovější, co tu jezdí. Bohužel... Nepočítejme do toho ty z cizích železnic a 380 se možná teprve konečně rozjede. OK, je pár 471 a čeho ještě? A tyhle peršingy z té poslední série opravdu patří k tomu nejspolehlivějšímu, co tady jezdí.
První dny na Kozině - to byl průšvih, důvodů bylo hodně... Ale i pak jsme měli občas problémy. Hlavně na jednokolejkách. Ale to jsme ještě neměli některé ty mechanizmy nastavené. Ani uvnitř, ani ve vztahu k SŽDC. Navíc nás ta půjčená Desira trochu zlobila a neměli jsme je sami v ruce na údržbu. Takže s tím bych moc nesrovnával.
Strojvedoucí..... Těžká polemika. Já jsem naopak zastáncem pořádného výcviku. Už to tu taky kdysi padlo a už jsem si s tím taky kdysi užil svoje a strávili jsme nad tím s Federací hodně času a myslím, že dost ve shodě. Jenže stejně jednou dojde postupným vývojem k tomu, že vozidla budou čím dál lepší a hlavně... nepůjde do nich už nijak zasáhnout, opravit, podložit, vykrátit... Sice mám pořád tašku s ruličkami od proužků, kolíčky, schématy, zkoušečkou a hromadou drátů s krokodýlama, ale tohle půjde pomalu pryč. Pak se (bohužel) ze strojvedoucích stanou opravdu jen řidiči, jako je to občas už jinde. Strojvedoucí přijde a když mašina nepojede, bude mít jen telefon nebo vysílačku a klíče od mašiny. Tečka. Pak se asi bude moct ta technická část a dílny zredukovat. Nepíše se mi to lehce, ale musím to reálně připustit.
Kruci, to jsem se zase rozepsal :-( Nestíhám....
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2211
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 13:32:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro:
Jo, to jsou rizika podnikání se státem coby partnerem
To je riziko takzvalného podnikání v Česku (dříve též v ČSR v padesátých letech minilého století). Když má být JŘ v nějakém termínu daném státem, nemůže stát rozhodnout, které vlaky objednává po tomto termínu a už vůbec nemá ministr dopravy do médií tvrdit, že se jízdné nezdraží ani u EC/IC. Prostě populistickej žvanil, který zasahuje přímo do povinností akciové společnosti a Žal Uda zcela logicky řekne, že těch 1/2 mimliardy ušetří (každej by to řekl, jinak ho smetou).

Ruku na srdce, vy opravdu považujete poplatek za použití DC pro osobní dopravu v ČR za vysoký?
To je opět stejné. Zvýší se cena v době, kdy si dopravce již službu od státní organizace SŽDC objednal. Opět Žal Uda těch 1/4 miliardy ušetří. Ale kdyby měl šetřit na zaměstnancích a projevit se to mělo od začátku roku, tak by jim přece musel výpověď doručit nejpozději před dvěma týdny. Kdyby měl šetřit na objemu odebrané služby dopravní cesty, tak musel vlaky neobjednat před půl rokem. Navíc, výše poplatku sama o sobě o ničem nevypovídá a její struktura (dělení tratí) je směšná. Jde nyní o ministerské žvásty, že je potřeba podpořit kolejovou dopravu a provedení je takové, že tu druhou kolejovou dopravu naopak podrazí.

Ale ano. Ve státě, kde Kalousek změní danění něčeho co do čeho jste letos v dobré víře investoval (stavební spoření) na prohibiční daň 50 %, tak tam je možné vše. Jen prostě každý investor mající rozum obejde blafostát oklikou. To není o obchodování se státem, to je o hrakání s pravidly obecně. Není státní koncepce ničeho, páč lépe se člověk prezentuje tak, že okamžitě řekne nápad, který slyšel a nehrozí, že ho do zítra zapomene.
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Tomulas84
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.56.218
Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 13:34:36    Odkaz na tento příspěvek  

> Drn - garance 100% dochvilnosti znamená, že pokud nebudu v místě určení včas a způsobí mi to ztrátu, dostanu náhradu.

O tom že to zvýší procenta snad ani Tomassel, ani Inkognito nepíší.

Jinak chápu, že hájíte svou firmu, ale v tomhle případě střílíte trošku vedle ;-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7654
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 13:37:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snažíme se docela dlouho vyvinout na SŽDC tlak
Honzo, prosím vás, jak se vyvíjí takový tlak na SŽDC dopravcem, který ještě pravidelně nedopravuje? A jaké má konkrétní účinky ten tlak na tuto podivnou sešlost dinosaurů? To by mne docela zajímalo, když to nedokážou ani tuny hlášenek strojvedoucích na zběsilosti na tratích, stížnosti KV z DKV, a další tlaky z GŘ pro nedodržování GVD vinou nezvládnutých výluk a dalších "prasečin". Mně totiž přijde, že SŽDC si ze všech dělá vyloženě "ňadra" a smějí se všem do gesichtu.

Proč vlak xy brzdil k vjezdovému návěstidlu v poloze Stůj, když se nikde nehlo ani kolo? Proč jsme jeli 20 km za nákladem, který nejel ve své trase? Stalo se něco takového? Milé SŽDC, tady máme ve smlouvě, že penalizace za toto je.... Budeme mít vlastní vnitřní mechanizmy, jak tohle hlídat a okamžitě uplatňovat.
Ale to už tu dávno také máme. A jsem za to u výpravčích za bonzáky. Aspoň nebudeme sami práskači

a strávili jsme nad tím s Federací hodně času a myslím, že dost ve shodě.
To mohu dosvědčit.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2212
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 13:41:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomulas84: To Drn hájí spíše všechny dopravce, bo na 100 %, ani na 98 %, nejezdí žádný. A jestli se nechcem točit v kruhu dlouhodobé statistiky, tak za jeden den lze dosáhnout 98 % pouze v případě, že máte alespoň 50 vlaků. Jináč to vyjde 100 nebo méně než 98. Stačí se zeptat souškyučitelky ze ZŠ, ona Vám to vysvětlí
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7655
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 13:41:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak chápu, že hájíte svou firmu, ale v tomhle případě střílíte trošku vedle
Vy zase střílíte vedle, když si myslíte, že právě v tom odkazovaném příspěvku hájím "svou" firmu. Snažím se věcně reagovat. Ale chápu, že tu jsem znám jako nekritický obhájce ČD, tak se kvůli tomu nebudu prát.
Ono mne vůbec v tom mém hájení "mé" firmy v poslední době několik událostí a poznaných reálií dosti ochladilo.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7656
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 13:42:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jestli se nechcem točit v kruhu dlouhodobé statistiky, tak za jeden den lze dosáhnout 98 % pouze v případě, že máte alespoň 50 vlaků. Jináč to vyjde 100 nebo méně než 98. Stačí se zeptat souškyučitelky ze ZŠ, ona Vám to vysvětlí

Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1768
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 13:45:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ŽMZ: Samozřejmě by veškeré změny cen měly být hlášeny dostatečně dlouho - vidím to tak na rok - dopředu. Třeba v Německu je situace v tomto o dost lepší, ceny za použití stanic a nádraží jsou takto zveřejňovány, ale rozhodně to takto neplatí ve všem. Tak např. teprve předminulý týden (!) přišel dopravcům dopis od DB Energie, který oznamuje poměrně značné navýšení ceny za trakční elektřinu pro rok 2011. Samozřejmě většina kontraktů už je v tuto chvíli uzavřena a nedá se jen tak změnit. Takže to není jen tady v Absurdistánu, ale i v tak vyspělé zemi, jako je Německo.

Prostě podnikat v silně regulovaný oblasti je riziko - a podnikat se státem je riziko ještě větší.

A otázka zněla jinak, s dovolením ji zopakuji: Ruku na srdce, vy opravdu považujete poplatek za použití DC pro osobní dopravu v ČR za vysoký?
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 7-2010

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 13:48:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro nás můžou být pohyby v ceně dopravní cesty dost problém... Když je smlouva o ZVS, tak se tam tyhle věci zohledňují. Když není smlouva o ZVS... musí se to promítnout do ceny jízdného...
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 13:50:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza_par: A trasa Praha-Ústí n./L.-DC nebo Praha-Plzeň-Cheb?

Vnést trochu pohodlnějších vozů mezi řadu B-ček?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7658
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 13:53:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě většina kontraktů už je v tuto chvíli uzavřena a nedá se jen tak změnit.

No to je ale neštěstí, co? To takoví autodopravci to mají lepší, ti musí vstřebávat skokové výkyvy PHM i několikrát ročně, a tak jsou zvyklí a umí s tím pracovat. Neděláte v tomto případku tak trochu Zagorku?
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1769
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 13:59:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To takoví autodopravci to mají lepší, ti musí vstřebávat skokové výkyvy PHM i několikrát ročně, a tak jsou zvyklí a umí s tím pracovat.

Železniční dopravci, jezdící v naftě, s tím pochopitelně umí pracovat taky. Problém je v tom, že v případě elektřiny nejde o žádné běžné výkyvy, ale o zásadní zdražení, které není způsobeno tržními silami (na rozdíl od běžných cenových pohybů u nafty).

(Příspěvek byl editován uživatelem Desiro.)
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 7-2010

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 14:01:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: :-)
Já vím, že už výpravčí občas naprášíte. Vždyť jsem to zavedl :-) Spoustě lidí se to moc nelíbilo, jenže to byl jediný způsob, jak upozornit na nedostatky v řízení provozu. Když něco zblbne strojvedoucí, tak na něj čeká dispečerák ještě než dojde do depa. Mě mohl vzít čert, když jsem někdy ve 3 ráno roztáhnul Wapky 2400 tun a sotva se rozjedu, tak někde na Stůj na vjezdu. Nikde se nehne ani kolo a najednou blik... Volno. Ještě až přijde měření spotřeby :-) Dával bych SŽDC ten rozjezd k proplacení.
A jinak. Tohle jednání se SŽDC taky začlo už v roce 2008. A překvapivě to jde. Jsou ochotni leccos připustit, jinde se zase brání. Cesta je dlouhá a trnitá, ale nejsme v tomhle sami.
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 7-2010

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 14:04:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lc937gt11: Pha - Dc by mohly být ve druhém balíčku VŘ, což by mohlo být dost brzy. Takže tam by se kvalita měla zvednout, ať už vyhraje kdokoli.
Pha - Plz - Cheb... To nevím. To je stejné, jako Brno - Ova.
Hrdina_hlubin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 14:07:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral možná něco doplní, ale tehdy zkolaboval na neschválených mašinách.

Z pohádky se pomalu stává mýtus až legenda.


Zvítězit, nebo zhebnout!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7659
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 14:08:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza_par:
Já vím, že je to účelné. Ale na druhou stranu, jako omylný smrtelník, chápu, že i druzí jsou omylní (teda narozdíl od jistých jedinýchsprávnýchželezničářů, kteří sem ončas také chodí a kteří chyby nikdy neudělali), takže se mi ekluje to psát. Naštěstí na EC, IC nejezdím a na EN jsem toto bojkotoval (ještěže jste se to nedomák, asi byste mne nechal střihnout ). Stejně tak to nepíšu ani jako hlášení po službě v případě R, Ex, Sp. Jsem totiž bývalý zabezpečovák, takže trošku vím, co vše může být ve hře, i když "jinak kolo nejede". Mně tento systém žalování trošku smrdí dobou minulou. Navíc je přeci při existenci ESA s pamětí možné si po zjištění zpoždění sledovaného vlaku i zpětně nechat vyjet časy přípravy vlakové cesty a celou historii provozu ve stanici a okolí v předmětné době. Proč tedy dělat z fírů bonzáky?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7660
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 14:10:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

které není způsobeno tržními silami

Skutečně? A čím tedy? Máte pro toto tvrzení nějaké relevantní podklady? Zlé DB Energie si potřebuje obnovit vozový park Audin, tak zvedne cenu dopravcům za distribuovanou enerdžajzr?
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 7-2010

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 14:12:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že každý má trochu cit rozpoznat, kdy je to oprávněné napsat a kdy ne. Nejde o to, zahltit papír každou ptákovinou, ale umět rozpoznat, co fakt není dobře. A dispečer takové zábrany nemá. Napíše dispečerák a hotovo. A pokud si to každý rozumně zdůvodní, pak OK. V pořádku, pochopitelné a život jde dál.
Tehdy jiný způsob nebyl. Ale u nás to bude fungovat trochu jinak.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2213
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 14:36:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: Ne, nemyslím, že je poplatek za dopravní cestu pro pravidelné osobní vlaky vysoký. Myslím ale, že vzhledem k jinému systému u linkových autobsů (zejména nedálničních) by klidně mohl být ten nizozemský, zejména na tratích, kde se práce pouze finančně vykazuje, ale vcelku se dělají jen povinné prohlídky.

K té elektrické energii, to záleží od smlouvy a železniční dopravní cesta je něco jiného - vždy monopol (ano existují výjimky souběžných tratí v oblastech například přístavů, kde jsou různí vlastníci a je tedy konkurence). Normálně si zákazník ČD objednal službu u monopolu SŽDC za vyhlášených cenových podmínek. Jestli ji SŽDC změní nahoru, pak by to mělo být v souladu s obchodním zákoníkem. A nahoru ji změní SŽDC, páč tak zpět jsme ještě nedosáhli, pročež ministr financí vyhlašuje cenu vždy jako MAXIMÁLNÍ.

Pozn. obecná: Není zcela pravda , že se to zohlední ve smlouvě o ZDO. Maximálně tím, že kraj objedná méně vlaků (některé se změnou zruší) a nahradí je ničím, případně autobusem, který má tu infrastrukturní výhodu udělenou státem.

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1770
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 14:45:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máte pro toto tvrzení nějaké relevantní podklady?

Od Zlé DB Energie přišel dopravcůnm dopis přibližně tohoto znění:

Vážení dopravci,
jak jistě víte, naši poslanci se rozhodli prodloužit životnost jaderných elektráren v Německu min. do roku 2021. Pokud byste si třeba mysleli, že díky tomuto kroku se očekávané zvýšení ceny energie konat nebude, tak Váš musíme, vážení zákazníci, vyvést tímto listem z omylu. Zdražovat se bude. Aby to totiž nevypadalo, že je energie z jaderných elektráren levná a výstavba těchto zdrojů není zase tak nenávratná, zavedeme na ni zvláštní daň. Celkem musíme v příštím roce umořit vyšší cenou energie tyto náklady:
- za novou daň z jaderné elektřiny .... strašný miliardy euro
- za podporu obnovitelných zdrojů, abychom odčinili hřích ponechání jaderných zdrojů v provozu .... strašný miliony euro
- za zvýšení bezpečnostních opatření u fungujících, ověřených a bezpečných jederných elektráren .... taky to bude něco stát.

Jak vidíte, my na DB Energie nic, my muzikanti, za všechno může Bundesregierung. Teda vlastně my jsme jenom krutě posrali výstavbu superhocheffizienz elektrárny Datteln IV, kterou nedokončíme v příštím roce, jak jsme původně plánovali, ale až v roce 2013. No a zvýšené náklady dostavby i dočasného výpadku kapacit nám zaplatí kdo? No přece vy, milí dopravci. Takže děkujeme za pochopení a zůstáváme s přátelskými pozdravy

Vaše
DB Energie, Pfarrer-Perabo-Platz xy, Fraknfurt (Mohan)
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 7-2010

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 14:49:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ŽMZ: Není zcela pravda , že se to zohlední ve smlouvě o ZDO.
Ano, není to zcela pravda, ale ve výběrkách se ty indexace cen objevují.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7662
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 14:52:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když on ten cit bývá dost často zatemněn myšlením jistých nadkolegů, kteří nevynechají jedinou možnost, jak zbuzerovat výpravčího, nebo dispečera. Já razím zásadu, že když nevidím na display v žst. radši budu držet mordu, páč do toho fakt nevidím. Samozřejmě, dispečeři ihned zjišťují a hlásí naše zpoždění a prudí, ale na to mám své mechanizmy a už dávno mne to nestresuje. Naopak, již jsem pár výpravčích přivedl do rozpaků, když jsem jim při vyzvídání mých údajů beze slov předal následující pomůcku.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7663
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 14:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od Zlé DB Energie přišel dopravcůnm dopis přibližně tohoto znění:

Pořád nevím, co na tom vidíte tak "okavýpůlného". To je přeci běžný scénář v běžných ekonomikách a polititckých systémech. Prostě se jakékoliv vyšší náklady, nebo třeba i potřeba vyššího zisku přenese vždy na ty konečné spotřebitele. Navíc, i vy to přeci přenesete dále, ne? Jestli ne, pak jste vpravdě Ježíšové.
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 7-2010

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 15:00:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nadkolegové jsou ve všech profesích. Je to klasická Gaussova křivka :-)
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1771
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 15:05:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Původně byla řeč o něčem jiném - o tom, že takové zvyšování ceny by se mělo ze stran státních organizací hlásit s dostatečným předstihem a o tom, že podnikání v regulovaných prostředích je (paradoxně) hodně velký riziko. Protože oni třeba ti kamioňáci tohle řešit nemusí - a pak se nelze divit, že železniční systém nefunguje tak efektivně, jak volnotržní systém na silnici.