K-report
 

Archiv do 13. listopadu 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Soukromí dopravci v osobní dopravě » Archiv do 13. listopadu 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 13:25:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli ono to nebude tím, že to, co ona rodina za x-let vytvořila z oné "paštikové" firmy stálo hodně dřiny a umu....a to, že ji nakonec za veeeelmi slušný peniz prodali??? Kdyby to nebyla slušná firma, nikdo by ji (slušně) nekoupil...

Tím nechci říct, že SA není firmou, která nebyla slušně (?), pilně a postupně budována..

Jen si myslím, že když někdo vybudoval "firmu na jídlo" v dnešním globalizovaném světě (min. v Evropě) do takových rozměrů, určitě se nebude pouštět do oboru jako je os.žel.doprava, zvláště v tomto státě, jen proto, že si myslí, že na tom do pár let udělá miliardy...
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům.........SMRT BANGLADÁM......
No jo, když se někdo narodí na Vlárské trati...
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2189
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 13:41:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

František_plášek: Určitě je to tím, že se jedná o standardní "buržuje", kteří si museli všechno vydřít a jejich podnikání je tak logicky investicí dlouhodobého charakteru, nikoli velkohubou přímou cestou na televizní obrazovku
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 14:15:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaký je rozdíl mezi tím, kdy vystavím jen značku produktu, obecné sliby a nic víc vs. sice jakoby do médií pouštím všechno, přesto nikdo netuší, jak daleko s přípravama jsem? :-)
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2191
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 14:45:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Nechápu. Četl jste to vůbec? Říká, že si u konkrétního výrobce objednal konkrétní jednotky, které chce nasadit v konkrétním časovém horizontu na konkrétní relaci a zaplatit je z konkrétních zdrojů
Naopak nepíše, zda budou vlaky zelený, že služba bude kvalit jakých dosahuje "vesmírná agentura Pepa Vonásek v Tramtárii", že bude přesně o 3 % levnější než žlutej nebo modrej a o cca 6 minut rychlejší než RJ nebo o 4 pomalejší než ČD, ani že pro budoucí anexi dopravní sítě Mongolska angažoval jako chargé d´ affaires Lojzu Vopičku z Horní Dolní. Také nefluše předem na železniční konkurenci, ani tu existující (ČD), ani tu smyšlenou (RJ)
Prostě používá při podnikatelském záměru hlavu, nikoli pohlaví. Jiný rozdíl v tom skutečně není

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 14:57:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasně, četl, stejně jako jejich web krátce po releasu a bylo tam jen jméno, že objednali "vlaky" a budou konkurovat kvalitou na trase Praha – Ostrava. Když to srovnám s komunikací management hlučnějšího dopravce v době, kdy už tam byli lidi, co reálně připravovali projekty, nijak se to výrazně neliší. Rozdíl je jen v tom, že zatímco paštičkáři neřeknou ani, kolikavozový Flirt si objednali a Stadler vás odkáže na paštičkáře, tak žlutí mají zábavného ukecaného ředitele, který je dobrý do OVM, pobaví, naštve, ale detaily businessu taky neřekne.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2192
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 15:15:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Ale jasně. Možná za dva roky přijde s podobnou kecací strategií, co právě předvádí SA/RJtlampač, páč taky nebude z původního projektu nic, nebo jakou se prezentují ČD, když každýho slona či renovu mediálně uvedou na trh stokrát, takže by vidlák myslel, že slonů je 200 a nemá zdání, že nákup prvních 60 pochází ještě z doby GŘ Kousala (Vy budete určitě vědět, kolik jich je navíc). Ale já si to prostě nemyslím už proto, že třeba vůbec neví (určitě to nepovažuje za důležité říkat), kolik to bude mít vozů, páč ho to nezajímá a zadal výrobci počet míst, což je sice nešotoušské, ale podnikatelsky zásadní.
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 15:23:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK, ono se uvidí časem, jestli dopravu lépe zvládá bankéř, autobusák nebo paštičkář. :-)

Když jsem mluvil o počtu vozů, chtěl jsem ho znát pro hrubý odhad počtu míst – přece jen, dokud se psalo jen o "vlaku od Stadlera", představoval jsem si dvoudílný Stadler GTW 2/8, za který by ho asi proklínali všichni.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2193
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 15:27:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale kecám i já, páč mne zaujalo pozitivum, že se prioritně zabývá kapacitou. Je tam ale i počet vozů, jen si to stačí přečíst (počet míst vydělit dvěma):
"Bude to celkem pět pětivozových souprav Stadler Flirt. Ve špičkách mají jezdit dvě soupravy spojené s celkovou kapacitou 480 lidí."

EDIT: A vzhledem k věku podnikatele bych moc o paštičkáři nemluvil. Ten tak zatím chodil do školy a do světa na zkušenou. Jde spíš o synka z bohatý rodiny, který má na svůj věk jistě i nadprůměrnou zkušenost z rodinného podnikání.

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 15:38:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, dnes to v Sůrově článku je, a taky se mírně předělal web RpE, nicméně v původním prohlášení to nebylo. (Proto jsem nad tím GTW přemýšlel.)

http://www.rapidexpress.cz/rapid_express.html
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7624
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 19:13:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle něj například soupravy lépe zrychlují nebo je možné začít brzdit později než s lokomotivou a vagony.

Toto je ovšem ukázkový kec.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 19:38:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toto je ovšem ukázkový kec.
Jako oušťák, kde byly i 460, bys to neměl tvrdit...sorry za to tykání
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 19:40:01    Odkaz na tento příspěvek  

No s pěti jednotkama vyjezdit deset párů vlaků, přitom ve špičkách spřaženě po dvou, to si věřej dost. Asi konečně nějaká bezobslužná a bezporuchová technika.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7627
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 20:29:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tykání neva. Ale va, když tu někdo plká 3,14čoviny. Srovnání klasiky s jednotkou je pofidérní už jen v tom, že třeba zrovna 460 byla co do brždění sice přebržděná jako prase, ale když se smekla, projela to půlkou soupravy. Totéž ještě přebržděnější ešus, který sice sklouzne do klasického smyku os jen výjimečně, ale jeho ABS tě v pohodě provezou zastávkou jako máslem a magnety to už většinou nestihnou zachránit. Takže o pozdějším brždění (nemluvě už o zhoršené adhezi) bych raději ódy nepěl. A že by měl Štádler nějak extrovnější brzdy, než ešus?

U akcelerace sice 460ka stejně těžkou klasiku o fous natřela, ale zase takový ešus by měl dobře vybuzenou 163, 162 (na PT12) asi trochu problém předstihnout. Opět ta adheze, a to i na suchu.

Nemusíte mi to nikdo věřit, ale odjezdil jsem na všech těch strojích pěkných pár tisíc km a srovnat to myslím mohu líp, než leckterý přednosta. Prostě nevidím nějaký extra rozdíl v brždění a rozjezdech ve srovnatelných režimech provozu.

Pro mne je to jen zbytečný výkřik do tmy alá Jančura.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 20:42:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

460 byla co do brždění sice přebržděná jako prase, ale když se smekla, projela to půlkou soupravy
No to se mi nikdy nestalo, i když byly horké chvilky...holt jsem s tím škopkem tolik nenajezdil
Ale vážně,neodiskutovatelný fakt je,že ucelená jednotka lehké konstrukce se chová lépe...proč by imperialistický soudruh stavěl ICE, apod. Měl jsem tohle hovádko v ruce (to ještě v dobách,kdy to na VRT neřídili"zhůry")a skoro jsem nechápal.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 20:47:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: ale to nic ve zlém, já jen že bych netvrdil nic o "ukázkovém kecu"
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7628
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 20:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já taky nic ve zlém, ale považuju to tvrzení za stejný plk, jako trousil Jančura o tom, jak by jeho souprava ubrzdila "Studénku".
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 725
Registrován: 5-2010
Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 20:59:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 21:00:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drne, já se tady nebavím o JanČur... stavím se k tomu poblému jako lokomotivář(byť dnes už trochu mimo)...chápeš? Nechci tady nic jitřit(od toho jsou jiní),chci se bavit věcně.Jsou určité(nejen fyzikální)zákonitosti,které neokecáme...no a pak je to už také o fírovi jak u práce myslí nebo nemyslí. Nic víc!Tím chci říct,že je určité uspořádání soupravy,které je zákonitě"výhodnější"z hlediska rozjezdu i brždění(to sčotneš i na logáru).A to ty ucelené jednotky mají a fakt se nebavím teď o tom jak to na správkárně naladí...
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1801
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 21:26:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak:
Já to vidím jinak.

Jaký je rozdíl mezi tím, kdy vystavím jen značku produktu, obecné sliby a nic víc vs. sice jakoby do médií pouštím všechno, přesto nikdo netuší, jak daleko s přípravama jsem? :-)

Myslím, že víme docela dobře, jak daleko kdo s přípravama je. Jančurovci koupili dobře známých 9 lokomotiv. Ty mají, i když asi ještě ne všechny v ČR. (Proč? Zatím je jen nemají kam dát, nebo jistota pro Italy nebo banku před splátkou z letošního zisku z letenek?) Všechny potřebují pro ježdění rekonstrukci, u které bylo přislíbeno hned zveřejnit dodavatele. Nestalo se => zatím neexistuje. Vybírají výrobce vagónů za pochybně nízkou cenu, přislíbili že po přípravě smlouvy dodavatele zveřejní, ale ne tak dávno potvrdili, že ještě nevybrali => zatím nemají.
Mediálně se prezentují mj. veřejnou soutěží na nátěr lokomotivy, vytahováním se s medálně vděčnými podivnostmi a v přímém rozporu se zveřejněným jízdním řádem a spekulací o odkupu 810.
Oproti slovům s využitím maximální rychlosti tratě technicky zatím nepočítá, což považuji za konkurenční nevýhodu.
Zato mají drážní zaměstnance a licenci.

Zatím paštikář má zjevně objednané vlaky celé (pět nebo prvních pět) a už jsou ve výrobě. Nepotřeboval k tomu ale spoustu žvanění.
Zveřejnil záměr, na který jim pětice vlaků nestačí, je jen rozumné, pokud to chce rozjet postupně.
S využitím dnešní maximální rychlosti tratě počítá od začátku. Na případné malé zvýšení rychlosti tratě si kdyžtak počká.
Tvrdí, že licenci má, v tomhle seznamu zatím není. Momentálně ji ale podle mě ještě nepotřebuje.

Když to srovnám s komunikací management hlučnějšího dopravce v době, kdy už tam byli lidi, co reálně připravovali projekty, nijak se to výrazně neliší. Rozdíl je jen v tom, že zatímco paštičkáři neřeknou ani, kolikavozový Flirt si objednali a Stadler vás odkáže na paštičkáře...
Stadler tak objednávku celých vlaků potvrdil.

(Příspěvek byl editován uživatelem tommasel.)

(Příspěvek byl editován uživatelem tommasel.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7629
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 22:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta:
No dobrá. Tabulkově to samozřejmě vypadá jinak. Ale šedivá je teorie a zelený strom života. Věř mi, a snad mi to další, kteří mají podobnou možnost srovnání, dosvědčí, že málokterý fíra jezdící po určitém rameni se kvůli různým strojům extra učí brzdit s každým jinak do téže zastávky. Já osobně si hlídám třeba to, abych do zastávky nevjížděl nabržděný rychleji než max. 70km/h, idálně v klídku 50. S žábou (zde vidím výjimku)max. 50-55km/h. Ale že bych nějak zvlášť hřešil, že to, nebo ono, lépe brzdí a vlítl tam 80? To už fakt ne, ač jsem si to mnohokrát vyzkoušel. Ale po pár nezdarech i s tím ešusem a přesvědčení se, že ani kotouče, ani magnety občas nespasí, jsem to radši zkoušet přestal
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2117
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 22:18:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neměl Radim svého času taky nějakou smlouvu se Štádlerama?
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2201
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 22:19:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn, Přednosta: No téda. Stejná škola, stejný obor, ba i částečně stejný čas a přesto alespoň částečně odlišné názory. Co chudák investor, kterému každý výrobce samozřejmě technicky vychválí to, co má v sortimentu

Jednoznačně jednotky jsou efetivnější, páč krom objíždění odpadá nutnost mít tým expertů (včetně následně vyprodukovaného šíbovacího personálu) na to, kolik řadit kterých vozů, jak 2 vozy odstavit v Olomouci jako posilové Olomouc - Praha a jak v úterý jet o jeden míň, páč stávka a v sobotu o 2 víc, bo Baník X Sparta
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 07:36:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz: no kdybychom měli všichni úplně stejné názory, tak co bychom tady psali? Od toho je to přece diskuzní fórum
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 08:13:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen pár malých poznámek.
Naše kalkulace samozřejmě vychází také z počtu míst ve vlaku a nějaké předpokládané obsazenosti. Až byste se divili, jak jsme uvnitř firmy vedli boje o každou sedačku, která ve voze bude nebo nebude na úkor něčeho jiného.
Zaznamenal jsem tady taky poznámku na téma "náš vlak by ve Studénce zastavil před překážkou". To vycházelo z jednoho velmi kvalifikovaného výpočtu brzdné dráhy elektrické jednotky s Mg + EDB. Výpočet říkal, že jednotka by do mostní konstrukce narazila rychlostí 19 km/h. Následky by prostě byly menší. Tohle se nedá srovnávat. Je to jen narážka na to, že nová vozidla jsou prostě bezpečnější.
Když už jsme u té Studénky, tak jsem jen jednou někde zmínil, že strojvedoucí Jirka Šindelář měl můj obrovský obdiv, mj. kvůli tomu, že jen shodil sběrače a při rychlobrzdě tím nechal v činnosti EDB, která je 151 buzená z baterek. V danou chvíli to byla nejúčinnější brzda na vlaku. Tohle nikdo pořádně nevěděl a ani se to nikde pořádně neřeklo. čekal jsem na nějakou vhodnou příležitost, jak to někde říct, ale pak už nějak nepřišla. Myslím, že se to nakonec objevilo v nějaké diskusi u některého z těchhle článků (teď to hledat nebudu...)
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=6 13568
http://blog.ihned.cz/c3-26500230-YCD000_d-teoreticka-fyzika-v-pra xi
Ještě k projektu Leo a Stadleru a kdysi aktivitám SA. Koukněte se na obchdní rejstřík, představenstvo Rail Expressu a chvilku přemýšlejte kde a jak se ten projekt vzal.... Schválně, jestli na to přijdete :-)
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 08:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě při pohledu zpět.... Ať chcete nebo ne, Radim Jančura vybudouval svoji firmu taky od ničeho. A není to jen autobusácká firma, ty přišly až později. Jsou sice nejvíc vidět, ale ta firma není jen o autobusech.
A taky.... Nemluvíme jen o něčem. Mašiny tady už jsou, dělá se na nich, na peršingové diskusi se to taky probírá, na všem se dost intenzivně pracuje. Ona to není zrovna sranda, dát to celé dohromady. O něčem se mluví prostě víc a o něčem míň.
Kosac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 08:46:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pri otevreni dveri strojovny EDB nevypadne?
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 08:53:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza_par:I když jste mě svými posledními názory dostal docela na svou stranu,tak se na mě nezlobe,ale podnikání vašeho šéfa bylo a je založeno na podvodech(viz udělená pokuta),možná vydírání a hlavně na žalobách.Jan Čůra se chová jako pětiletej harant, když mu vzali hračku a podle mého názoru má díky svým vyjádřením v hlavě nas ráno.Takže paštikáři vpřed a vy běžte už KONEČNĚ do
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 09:02:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kosac: Za dveřmi do strojovny je prostor a pak sítě, které jsou blokované. Zůstal mezi sítěma a stanovištěm v tomhle prostoru....

Výp: To je věc názoru. Nemyslím, že je jeho podnikání založené na povodu. Jinak bych do toho nešel... Ale posílat nás .... Proč?
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 09:10:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza_par:Už jen pro ty žaloby,jde to i bez nich,viz Rapid.Už jenom pro ty názory: strojvedoucí za 3 měsíce?Tímto vyjádřením jste pro mě extrémě nebezpečná firma.Docela si o sobě myslím,že za 15 let u kolejí o provozu vím víc než ta jančurova velká tlama a takhle to teda nelze,takhle ne.A díky manželce vím i něco o podnikání v dopravě a férovosti v něm.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 09:28:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A zastávám názor,že díky udělené pokutě žluté firmě,by měl být navždy zakázán vstup na koleje.Nemám nic proti konkurenci,ale jde to slušně a v mezích zákona a vy osobně tady zase poukazujete na cizí firmu a na bůh ví co.Z vás už dávno strach nemám,vy nám cestující neseberete,vy už určitě ne.Na vaše místo se hrne jiná společnost,která když už nic jiného,se alespoň slušně chová
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 09:29:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp) Takový statický webík žalobu nepotřebuje, to je fakt. Nicméně udělená pokuta je skutečně výsměch a ÚOOH svou práci fakt odflákla.

Honza_Par) Viamont? :-)
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 09:38:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty žaloby? To je přece o něčem jiném. Stát si vezme prachy z Vaší výplaty (daně) a měl by s nimi hospodařit tak, jako by to byly peníze ve Vaší vlastní peněžence. A stát se tak nechová. Vy si dáte pozor, když si jdete něco koupit, jestli máte výrobek nebo službu, která poskytuje optimální poměr cena/výkon. Navíc doma musíte zdůvodnit manželce, proč jste koupil tohle a ne tohle. Ten stát (kraj,...) tohle nedělá a nikomu nemusí nic zdůvodňovat. Navíc Vy ten výrobek pak denně používáte, stát vlastně ne. Měl si nadefinovat požadavky a pak vybrat nejvhodnější nabídku. Udělat to transparentně. Tohle není jen o železnici, ale o chování státu (kraje) obecně.
Ten zbytek... To fakt nevím. Co je fér a co ne neumím teď posoudit, protože mě zajímá RegioJet a železnice. Asi by se v téhle zemi dalo hodně polemizovat o fér podnikání obecně... Je to o morálce lidí a každý má nastavené jiné hranice. To je dědictví z minula a bude trvat ještě několik generací, než tady zase nějaká morálka bude. Ale fakt mi nepřipadá, jak Jančuru už docela znám, že by se nechoval v podnikání férově. Ano, je dravější, ale taky si vemte, kam se autobusová doprava posunula od jeho nástupu na silnice. Já se snažím pohlídat, aby RJ byla "fér" firma. Snad se mi to podaří...
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 09:43:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Skoro Viamont. Další nápověda... Koukněte se do historie v obchodním rejstříku RJ :-)
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 09:51:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza Par.) Vida, takže jsem se zaměřil na správné jméno, jen jsem si lustroval v rejstříku pouze Rapid Express a z Googlu mi vypadl jen Viamont, nicméně jsem tušil, že jsem ho už viděl se žlutým trikotem. :-)
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 09:55:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A modří už vědí.... :-)
Teď si přidejte historické souvislosti a je to...
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 09:58:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza_par:Zeptám se jinak:Jančura by pustil na svoje linky conex jenom proto,že mu bude poskytovat služby levněji?
Venca2010
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.213.199.129
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 09:58:30    Odkaz na tento příspěvek  

Výp: 10 leté smlouvy bez VŘ nebo 12 miliard pro ČD od SŽDC, bez kterých už by dávno zkrachovaly není podvod? To si myslím, že je pro daňového poplatníka milionkrát větší průser než to, za co dostal pan Jančura pokutu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7632
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 09:58:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzo Par., jako fíra přeci moc dobře víte, jaké všechny okolnosti vstupují do hry při mezní situaci, kterou J. Šindelář zvládl na 1*. V té Studénce i jinde stačí v rozhodný okamžik pohled na budíky, obrazovku RST, nebo jinam a kde jsou výpočty? Nehledě na to, že i sebelepší brzdy včetně R+Mg neočůrají adhezní podmínky. Máte osobní zkušenost z brždění Mg na ešusu? Já ano z více situací. Rozdíly brzdných drah byly docela velké. Já prostě na tyto laboratorní výpočty expertních týmů nevěřím. Ať to za stejných podmínek předvedou přímo v místě. Pak uvěřím a smeknu cylindr.
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 10:14:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp: Mluvíme o dopravě v závazku veřejné služby - tzn. s takzvanou dotací... A doprava v ZVS je zatraceně o hospodaření s veřejnými prostředky.... Autobusové spoje SA jezdí na ryze tržní bázi. Žádná podpora státu tam není. To je trochu rozdíl. A mj.... Na posilové spoje využívá i SA subdodavatele.

Drn: Jasně. Výpočet a skutečnost jsou trochu rozdílné. Ale obecně - prostě by ta jednotka s magnetama a EDB zastavila dřív. Jestli by to bylo o pár metrů tak nebo jinak je už otázka dalších okolností (reakční doba, adhezní podmínky,...). Ten výpočet na soupravu, která to tam nabourala vyšel docela přesně. S ešusama ani žabíma tlamama jsem nejezdil, já se držel mašiny a vagónků :-) A Mg jsem si vyzkoušel jen na Desiru a ten pán co lezl přes koleje, kde neměl, je na světě asi jen díky těm magnetům... Jak je to na ešusu? Na tohle jsem zatím žádné drby od fírů neslyšel...
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1803
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 11:15:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza_par:
Není mi jasné, proč vaše firma ustoupila od ideje elektrických jednotek. Ta naznačená shoda osob je víc než zřetelná, ale to snad byl ten hlavní důvod? A nebo se "žluté" lepší Flirty nebo něco podobného přesto také někde chystají? Když vzpomenu na Jančurových "10 minut za Pendolinem", tak by to mohlo ukazovat buď tímhle směrem, a nebo že by na těch spekulacích o 160 km/h aspoň pro některé žluté peršinky bylo přecijen něco pravdy? Ale ty by stejně na takový výkon musely jezdit dvojmo, a nebo by se musely překopat radikálně, ne?
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 11:33:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozdíl byl v pořizovacích nákladech. Tím, že jsme sehnali mašiny za trochu jiné peníze, než nějaké nové a k tomu vozy taky za slušné peníze, dostal ostravský projekt reálný rozměr. Proto obživnul projekt, který ležel v šuplíku. Nové jednotky + financování prostě ekonomicky nevycházely. Nabízí se otázka, proč nějaké další společnosti ano, tak rovnou zkusím odpovědět, byť je to jen moje úvaha - majitel má dostatečné cash flow na koupi a/nebo zredukoval něco, co tehdejší projekt prodražovalo.

A dobrá, ještě jedna odpověď - uvažovali jsme o možnosti zrychlení peršingů na 160. Vycházeli jsme z toho, že vlastně stejný typ podvozku je na 371. Ale vzhledem k množství problémů, které jsou docela slušně popsány tady i na peršingové diskusi jsme od toho (aspoň prozatím) ustoupili. Ale v té době, kdy jsme o tom uvažovali, tak Radim Jančura použil tu myšlenku, že se časově k pendolinu přiblížíme.
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 11:35:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě doplním.... Od ideje jednotek jsme ale neustoupili. Do výběrek na dálkovku půjdeme samozřejmě s jednotkami. Jenže mašiny a vozy nám tam dávají trochu prostoru pro určité výhody do výběrek, stejně tak třeba to, že už budeme mít nějaké zázemí na údržbu a podobně.... Tohle bylo prostě řešení na ostravský projekt, který ležel u ledu.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1805
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 12:32:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza_par:
Děkuji za hezké odpovědi, teď to má svoji logiku.

...a k tomu vozy taky za slušné peníze, dostal ostravský projekt reálný rozměr.

Asi se k tomu nic dalšího zveřejnit ještě nedá ale přesto se zeptám, jestli mi jen něco neuteklo:
Smlouva na vozy náhodou už není? Jako poslední zprávu si pamatuji jen Jančurovo dementi, že by zakázku dostala Astra Vagoane Calatori, nebo že by byl před podpisem smlouvy.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7633
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 12:33:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na ešusu je to všelijak. Brzdil jsem s ním nouzově několikrát z různých rychlostí, ale nemohu říct, že by to bylo vždy totéž. Prostě jednou jsem šel do skla, jindy jsem cítil jen mírné zvýšení odrychlení. Asi to bude i tím, z jakého stavu jsem tam ty magnety smrknul. Ale jak píšu, jde o pocit, ne měření při zkoušce na okruhu. Nicméně rychlobrzda ze 100ky se 150kou a 15ti vozy euronightu mne díky 12ti magnetům vrhla do skla, zvrhla termohrnek s kávou a následně mne přiklopila sedačkou zcela nekompromisně.
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 13:05:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel: Smlouva se připravuje. Dokud nebude, tak je lepší neříkat nic. Co kdyby pak bylo něco jinak. To bych si tu zase početl... :-)

Drn: Ty magnety jsou zrádné :-) Já jednou díky rychlobrzdě a magnetům v Kutné Hoře zůstal s EC v neutrálním poli a šel jsem taky na sklo :-) Naštěstí kafe už jsem měl vypité. Ale jednou jsem si kafe katapultovat na žehličce netyristorce, když jsem přes kontra brzdil před jedním dítětem, které ve Vršovicích vystoupilo z osobáku místo na perón do kolejí na druhé straně.... To kafe letělo pěkně...
Jinak jednalo se o teoretický výpočet zábrzdné vzdálenosti. To je samozřejmě taky něco úplně jiného. A na okruhu bych brzdit rychlobrzdou nechtěl. To by si člověk koledoval o obutí celé soupravy protismyk neprotismyk. To je podobné s dynamickými výpočty pro jízdní doby. Byly vždycky dohady, jak to počítají a že se to dá sjet tak a tak... Ono to většinou jde sjet rychleji, jenže pak přijde podzim, mlhy, deštíky a je z toho hra já nahoru, ona dolů... A jízdní doby jsou najednou někde úplně jinde. Sranda byla taky na Budějovice v úseku Bystřice - Střezimíř. Tam bývalo strašně měkké napětí a když tam jel ještě nějaký náklad, tak se jelo hodně blbě. Mě si takhle jednou s rychlíkem vychutnali kámoši z depa. Jeden náklad přede mnou, jeden za mnou a drželi mi parchanti napětí na 18, protože měli staženou podpěťovku a já na mašině ne. Borisi, Pepo, stejně jste pacholci :-) Joooo, to byly časy :-)
Ale to jsem trochu odbočil, omlouvám se :-)
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2202
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 13:44:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza_par: Vy jste se nějak "rozkumunikoval"

Ono přece tady většinou nejde o to co jako firma děláte, ale co a jak říkáte. Je spousta firem, které na železnici nepodnikají ani to nedovedou a přesto nejsou v souvislosti s tím k smíchu.
Takovej Váš tlampač třeba dobře ví, že ÚHOS v souvislosti se stížností Asiany prověřoval i ceny ČD Praha - Brno za vlak a jediné štěstí bylo, že jsem mu do eLišky za deset korun pro všechny hodil vidle a byla za 35 Kč jen v omezeném počtu, navíc na velmi krátkou dobu. Přesto kecá, že by se musela zkoumat i železnice, jakkoli ví, že se zkoumala. Pak mele, že by následkem toho rozhodnutí musely ČD zrušit eLišku na trasách, kde začnete jezdit, ačkoli dobře ví, že ji jako sezónní ředitel sám nechal zrušit. Nakonec si musí i pamatovat, jak zakázal spolupráci s Asianou ve smyslu společného dokladu Ostrava - Karlovy Vary (do Prahy pendoška ČD, z Wilsonu autobus Asiana). Proč, to je otázka. Možná aby SA mělo monopol, páč Asiana to následně zabalila. A že ten záměr byl pro ČD ziskový, o tom nepochybujte.
Prostě, vašim zprávám může věřit jedině mimoň, což je samozřejmě věcí vaší firmy, nikoli nemimoňů. Ale abych nebyl na Aleška zlej, tak využít k jakékoli sebeprezentaci případ typu "Studénka", to vyžaduje fakt silnej žaludek.
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1807
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 13:50:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza_par:
Nojo no.
Tak aspoň vím, že se to nevzdalo ve prospěch nějakého náhradního řešení.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1808
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 14:04:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz: Ono přece tady většinou nejde o to co jako firma děláte, ale co a jak říkáte.

Jo, tak doufám, že Honza_par vnímá, že nekritizuju jeho, když kritizuju co Jančura slibuje v médiích. Já to aspoň trochu rozlišuju.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7634
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 14:45:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo. Napětí, to je sviňa. Já takhle jednou hrdinně kývnul na průvoz sklářských písků skrz Oustí směr Chaba. Což bylo mírně přes normu. Jen jsem nevěděl, že je za Hrbovickým dělením sotva 2700V naprázdno. Ta 123ka snad neměla podpěťovku vůbec zapojenou. Plazil jsem se tam asi 25 min, napětí někde na 1800V, ampéry sotva v zeleným, rychlost cca 15-20km/h. Jen jsem trnul, kdy to tam eldisp. pustí natvrdo. Na dotaz, co mají s napětím zněla odpověď "Vše v ólrajtu". Já tenkrát netušil, že na Koštově mají odstávku měnírny a supluje tam ta měnírna v maringotce, tvrdá asi jak plochá baterka. :-)
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10693
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 14:50:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda tady se člověk dozví zajímavostí...

Tak mne to nějak připadá (ač mne to je jinak uplně fuk), že se někdo snaží systematicky ČD zničit...ono na tom asi není nic špatného, ale čím víc otevřený prostor, tím víc konkurence...nejdříve RJ a poté jakýsi "dědic" otcových výdělků za celý život...tomu řikám životní klika!Jo prostě je to všechno jen o kačkách a o ničem jiném!

Helěďte bando, máte dost peněz našetříno??Spolčíme všichni své úspory a založíme firmu K-report Train...to snad radši ani ne
To byl jen příklad, že to vlastně není vůbec složité, jen mít cash..:-)
!!! Nej track z letošní Transmission v O2 Aréně - http://www.youtube.com/watch?v=VR1bpz_BhX4 :-)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4104
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 14:56:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza_par:jsem netušil, že jsme tahali stejnou šťávu. Tohle jsme R mistrům (některým), co si hráli na 12PT dělali s oblibou.
Teď je to naopak, st by bylo dost, ale ss nějak kulhá.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7635
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 14:56:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na flow jsi zapomněl, voe. ;-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7636
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 14:58:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To víš, my ji tady na severu potřebujem víc, tak se nediv, že v teplých krajích pajdá :-)
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 16:01:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: 123 občas fungovaly, jako by podpěťovku ani neměly... Jednou mi mašina úplně ztichla a přitom evidentně táhla. Sice málo, ale přece. A voltmetr se motal kdesi u 1000 V.... Nejhorší to bylo u 15x. Tam když člověk sledoval jen ampérmetry a nevšimnul si, že jede třeba na 2200 V a pak to tam najednou naskočilo, tak to byl docela problém :-)

Oldcerry: To chtělo z Bystřice na ruku. Stejně se tahle trať jezdila na ruku nejlíp. Občas to nechat jen z kopce, ať si to chytne EDB v automatice. I když se s tím dalo pěkně hrát právě i na ruku :-) 12 PT je nesmysl, zvlášť tady na té trati. Docela bych se tam někdy zase projel..... Jenže to zatím moc nevypadá :-) A ss kulhá jen Benešov - dělení nebo i na stranu do Prahy? To je docela divné.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4106
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 16:47:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza_par: Od Uhři do Ben. Hlavně, když za to vezmeme z Čerčan. Stačí jeden s Pk a je to na 2 kilech. Asi je těch vlaků moc. Bohužel ne nákladních.
Jo když se sešli dobří jezdci, tak jely 2,3 náklady s Pk + nějaký R i Os. Sice pomaleji, ale jely... pak do toho vlít jeden mistr s PT12 (přeci vezu EC..) a bylo vymalováno. Jo někdy to bylo opravdu o lehké ruce. (Kucí nechte mi nějaký voltík ať projedu dělení...tudle mistře, vyrážel si nám mašiny, napáječku tak si tam počkej...blééé) jak pěkně bylo vidět kdo je kdo. Jakmile se tohle ozvalo, tak podle toho jak byl dotyčný oblíben, kleslo nebo stouplo napětí v troleji... Když byl ok... tak zvolni, za chvíli budem za Voticema(projíždíme Olbra), tak ti trochu necháme...Jo to byly časy, kdy by se do kopce fíra styděl na 40 šáhnout na brzdu. Kdy i osobáckej za to zbytečně nerval, když potkal náklady s Pk. Taky občas na nich jezdili a tak nedělali druhému zbytečné problémy...To všechno odnes čas...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 17:27:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, to byly časy... Já se tam najezdil docela dost s nákladama i s rychlíkama. Bylo to fakt o lehké ruce. Do kopce se na brzdu nesahalo :-) Kdo tuhle trať neznal, ten to nepochopí. Vždycky jsem říkal, že tam by se lidi měli chodit učit jezdit. Žádnej autoblok, každej oblouk jiná rychlost, hezky do kopce, z kopce, bacha na neutrální pole v Ješeticích,... Měl jsem ji pak nejraději. Dělal jsem si kafe tak, abych si ho v Benešově zalil a pak jsem si to vychutnával i s kafem :-) Jedna holka si ze mě do dneška dělá srandu, když se mě jednou ptala, kde jsem byl a já jí řekl: "V Budějovicích. Tam jsou krásný koleje." Do dneška se mě ptá, jestli jí někdy ukážu ty krásný koleje :-) Tohle lidi prostě nepochopí.
Ale dost, to jsme docela uhnuli od tématu téhle diskuse. Omluva všem...
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 515
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 12. listopadu 2010 - 22:47:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale dost, to jsme docela uhnuli od tématu téhle diskuse. Omluva všem...
Nooo, kéž by většina diskuzí udržela podobný tón...
Na životě je nejkrásnější jeho rozmanitost. Každý den tě nasere někdo jiný.
http://www.nahouby.estranky.cz
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 08:42:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat pana Paroubka. Abych si udělala menší představu o tom, jak vaše vlaky budou luxusní, můžete mi prosím Vás odpovědět na následující dotaz?
Od jaké firmy chcete koupit sedačky jak pro 1., tak pro 2.třídu? Jestli chcete, můžete být konkrétní, bylo by to lepší, ale mně opravdu stačí firma. A jestli nemáte vybráno, tak mi aspoň napište, mezi kým vybíráte. Opět, nemusíte být konkrétní, ale bylo by to lepší.
PS: Nemyslím si, že by nějak škodilo veřejnosti říct, jaký typ sedaček byste chtělíi do svých vozů.
Děkuji za odpověď.
Honza_par
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 7-2010

Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 09:44:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Grammer GmbH.
Jirka_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1134
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 12:03:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz pro pana Paroubka: Je reálné, že by začal Regiojet jezdit na trati Ostrava(Bohumín) - Brno?
Nejlepší vzdělání, které můžete dostat, je pozorovat opravdové mistry při práci.
Michael Jackson