K-report
 

Archiv do 30. dubna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Soukromí dopravci v osobní dopravě » Archiv do 30. dubna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 20:56:56    Odkaz na tento příspěvek  

Federace versus žlutí Klingoni a Borgové, s Čechákem na kapitánském můstku Enterprise?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6077
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 21:00:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.:
Federace versus žlutí Klingoni a Borgové,

Vaši dětští hrdinové? A byli spíš vpravo, nebo vlevo? já měl 4 z tanku a psa. Ti byli rudí
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1678
Registrován: 2-2004

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 21:01:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ani nevím, jak to dopadlo, ale doufám, že vás vyfakovali, minimálně za ty kecy o ÚV byste si to zasloužil. Za mnou už ale nikdy s podobnými žádostmi radši nelezte, jasný?

Ani se neozvali. Konec konců mně je to jedno, vždyť se jedná jen o p*d*l* všech strojvedoucích. Vlastně ani nevím, proč jsem se v tom angažoval.

Že se v tom ale neangažovali zástupci strojvedoucích, to mi není jasné vůbec.

Dotkl jsem se bolestivýho místečka, viďte? Jak vy k mi, tak my k vy, znáte to, ne?

(Příspěvek byl editován uživatelem Desiro.)
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1680
Registrován: 2-2004

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 21:04:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale na takové otázky vy mlčíte
- Nikdo se mě na to neptal.
- Tahle Desira neznám.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 21:07:06    Odkaz na tento příspěvek  

Vaši dětští hrdinové?
Star Trek. Fenomén sci-fi.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6078
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 21:10:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ani se neozvali.
To jste mne uklidnil. Nicméně, já jsem z rozhovoru s tím, komu jsem ty kontakty dával, nabyl dojmu, že největší problém je tu pro soukromé subjekty a přecházející fíry, takže z toho zase nedělejte takovou tragédii pro VŠECHNY FÍRY.

Vlastně ani nevím, proč jsem se v tom angažoval.
Aha, náhle ani nevíte.

Že se v tom ale neangažovali zástupci strojvedoucích, to mi není jasné vůbec.
Ale oni se tím zabývali již pár měsíců před vámi. Ale zřejmě vám to zapomněli oznámit. Já jim za to vyčiním.

Dotkl jsem se bolestivýho místečka, viďte? Jak vy k mi, tak my k vy, znáte to, ne?
No, pokud tu z někoho nezúčastněného děláte kvůli našemu vzájemnému popichování komouše, pak jste to přehnal. To jste hodně přehnal, za to se v běžném životě mezi chlapy udělují facky.

No hlavně, že se vám ulevilo, mladý muži.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1681
Registrován: 2-2004

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 21:25:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

největší problém je tu pro soukromé subjekty a přecházející fíry, takže z toho zase nedělejte takovou tragédii pro VŠECHNY FÍRY
Já si jen nedokážu představit, co úžasného může někdo vidět na omezení možnosti změnit zaměstnavatele resp. vytváření podřízeného vztahu strojvůdce vůči firmě.

za to se v běžném životě mezi chlapy udělují facky
Už nikdy se nebudu snažit ve věci fírů změnit něco k lepšímu, to vám slibuju. Vyžerte si to až do dna a facku si pak můžete jít dávat s třeba s nějakým komoušem, co to vymyslel (teda pokud o to bude mít zájem, jakože pochybuju), protože mně...

hlavně, že se vám ulevilo, mladý muži
...je to jedno, starý muži.
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3900
Registrován: 11-2003

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 22:12:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro, nečíííl se, však on Drn si jen tak hraje
SINE AMICITIA VITAM ESSE NULLAM. (MARCUS TULLIUS CICERO)
Bez přátelství není pravého života - bez přátelství je život nicotný.

SAC 2000-2022: Život okolo nás
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3095
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 22:16:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JJ Drn, jak se tu s někým během dne nepoštěká, tak je nesvůj.... Na něj platí Pes

(Příspěvek byl editován uživatelem happy.)
Novinky ze světa železnice na Vysočině: http://www.transverzala.ic.cz Souhrn všech aktualit, kompletní jízdní řády 2000- 2010, fotogalerie stanic a další.... Klikněte a uvidíte :-)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55235
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 23:39:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo třeba v létě po 194, kde jezdí pár spojů a přesto je šílenej problém mít zpoždění menší než pravidelně 15- 45 minut.

Blbost. Té trati se dá vytknout leccos, ale tohle pravda prostě není. Jó, letos to tam zajímavý asi bude.



Z jiného soudku, dnes mi přišel od SA mail o zdražení na některých linkách a zdůvodnění. Dokážeš si představit, že by něco takového udělaly ČD? Já ani omylem. Kdyby to nebylo v TV tak se to cestující ani nedozví. Přitom by to stačilo třeba jen vylepit na nádražích, ale přece ČD nebudou prezentovat své zdražování!

Kdo vidět nechce nebo chce vidět jen něco, tak prostě nevidí.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Marian Kechlibar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.80.208.234
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 08:12:28    Odkaz na tento příspěvek  

Teda, tolik vášní kvůli jednomu Railjetímu experimentu ... to už skoro připomíná akci "karikatury Mohameda".
Wxdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 6-2003
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 08:38:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marian, co kecaš ? Railjet je v Rakousku, v Čechách je http://www.regiojet.cz
Marian Kechlibar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.80.208.234
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 09:14:41    Odkaz na tento příspěvek  

Ech, postihlo mne zatmění klávesnice ... :-) Díky za opravu.
Dan38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 09:42:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud něco RJ opravdu umí, tak je to marketing. S dvěma motorákama udělat takový humbuk, to se musí uznat. Pracoval jsem mnoho let v nadnárodní firmě na marketingu, ale za 10 mio. bychom takovou kampaň určitě udělat nedokázali :-)
http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotogalerie/2010/04/28/zlute-vl aky-v-regionech-utoci-na-monopol-cd/
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 09:51:29    Odkaz na tento příspěvek  

RailJet? To je něco v Rakousku, ne? :-)
Ale je opravdu zajímavé sledovat, jak v podstatě tři lidé (+ samozřejmě námezdní strojvedoucí a stewardky od busů) a dva pronajaté standardní motoráky (které teda tady působí jak zjevení) dokáží nahnat strach (maskovaný za okázalé dávání na odiv své nadřazenosti a nedostižnosti, předstíraném nezájmu nebo naopak shánění a šíření každého drbu a tetelení se z každého zaváhání konkurenta) v takovém množství nádražníků...
...a samozřejmě díky dobrému marketingu vzbudit zájem veřejnosti, zatímco z neustálých pozvánek na křty a prezentace hypernov už dostávají potenciální "civilní" účastníci předem osypky.
Dan38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 09:54:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím zda jste zaregistrovali - na Želpage v diskusi na některé připomínky odpovídal přímo J. Paroubek z RJ. Myslím, že to může vnést některé odpovědi ohledně víkendového provozu na Kozí dráze. Přeji všem pěkný den! D.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 10:48:07    Odkaz na tento příspěvek  

Jinak o víkendu by na Kozině opět měly jezdit spojené soupravy (mimochodem prošel jsem si zpětně diskuzi, nikde jsem nenapsal, že tam dvě spojené soupravy nemůžou jezdit, ale jen že je pravdivá informace o krátkých nástupištích - tak pokud se nádražníci dostaví v plném počtu, jistě strhnou telefon při ohlašování svých poznatků na COP DIČR :-) ) s upraveným jízdním řádem (prodlouženými cestovními dobami a volnějšími obraty), dirigující dispečer snad už nebude mít v rámci pasivní rezistence snahu diktovat 5x Op na přejezdy (dodnes jsem nepochopil, o co tam vlastně šlo, přejezdy jsou dle PND3 označeny přenosnými přejezdníky a ten největší v Telnici je obsazen pracovníkem obsluhy) a nějaké kraviny o vyloučených kolejích v dopravnách, čili by to mohlo fungovat nádražníkům pro zlost :-).
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 382
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 13:11:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad T.H.: No, třeba ty přejezdníky někdo ukradl a tak ty OPčka. . Jinak mimochodem, pro neznalé. Rozkaz Op se musí dávat i na přejezdy, kde sice není žádné PZZ, ale jen "kříže", a to v případě, že se zjistí, že ty "kříže" nebo jejich část někdo "odnesl" do kovošrotu.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 13:33:20    Odkaz na tento příspěvek  

No ono je redundantně napsáno v PND3 této tratě, že přejezdy s PZZ jsou osazeny přenosnými přejezdníky a zároveň, že se musí vlaky zpravovat o nefunkčnosti PZZ - to je tak chytrý, že na to nestačím :-). Ale ani tak mi není jasné, co to bylo "5x Op na přejezdy", vždyť od toho je 5 řádků na PvD3 a netrvá to patnáct minut, navíc se Rozkaz Op v dopravnách D3 přece vůbec nevyskytuje...
v případě, že se zjistí, že ty "kříže" nebo jejich část někdo "odnesl" do kovošrotu
Já bych dokonce řekl, že v takovém případě by měl být provoz (na dráze? na silnici?) úplně zastaven, protože pokud není křížení drážní a silniční dopravy v úrovni kolejí označeno NIJAK, tak tam prostě není. Ale to můžeme kdyžtak pořešit v nějaké předpisové diskuzi :-)
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 13:43:09    Odkaz na tento příspěvek  

30006 RJ stojí v Oseku už hodinu z nějakých technických důvodů na straně RegioJetu, tím pádem ani nevyjel 30007 ve 12:55 z Litvínova, takže odpoledne to bude vypadat asi docela divoce.
DB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.95.125.114
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 13:48:44    Odkaz na tento příspěvek  

T.H. ....

Dobrý den,

kde se dají sledovat zpoždění vlaků RJ, v Babitronu to není
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 14:00:20    Odkaz na tento příspěvek  

Už jsem se ptal v tématu "Tratě v Ústeckém kraji": Zdalipak byla operativně zajištěna náhradní doprava cestujících žlutým autobusem? Nebo aspoň nějakým "Boblickbusem"?
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 14:29:55    Odkaz na tento příspěvek  

Dle zmínky v té ústecké diskusi už "žluté nebezpečí" z Oseka opět vyjelo (s > 1 hod. zpožděním, tedy zřejmě opačným směrem - na Teplice). Vlak byl patrně v úseku Osek - Litvínov (a zpět) odřeknut(?).
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1082
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 14:45:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel: Ne, +61 odjelo do Litvinova, +65 na obratu a ted nejspis ceka na krizovani s 6940 a 6943 v Oseku...

Edit: Tak z Oseka odjel +90, jako duvod zpozdeni je Obrat soupravy a Krizovani vlaku na jednokolejne trati... Tak to mozna nejak spojovali obe desira..

(Příspěvek byl editován uživatelem michal_novotny.)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 14:49:26    Odkaz na tento příspěvek  

To teda dráze zas nandali. No, neni špatný si včas a celkem za levno vyzkoušet, že na to nemam sílu ..
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 383
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 15:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



(Příspěvek byl editován uživatelem výpravčíxy.)
Marian Kechlibar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.80.208.234
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 15:08:57    Odkaz na tento příspěvek  

"No, neni špatný si včas a celkem za levno vyzkoušet, že na to nemam sílu ..."

Hm, jak dlouho trvalo testování a úpravy Pendolina? Jak velké zpoždění má lokomotiva č. 380? O kolik se protáhla stavba koridorů?
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 15:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to spojovanim asi nebylo... Protoze 30008 jede z Usti s 5 minutama..
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 15:32:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pendolíno bylo nově zaváděno do provozu. Ale to, s čím jezdí Jančura už nějaký rok, seriově jezdí, tak to už by mělo mít mouchy vychytané ....
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 15:34:42    Odkaz na tento příspěvek  

No nevšim jsem si, že by snad Jančura vyvíjel nový vozidlo nebo stavěl nějaký tratě, vy jo? Jak souvisí zpoždění vývoje 380 s ČD, kromě toho, že ji nemaj k dispozici? Konec konců, ani vývoj vozidel ani rekonstrukce trati nepatří do nápně provozovatele dopravy ani to Jančura nesliboval.

Sliboval ovšem spolehlivá moderní vozidla a ježdění na čas .. tož tak. No nic, neni to muj kampf.
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 12-2008

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 15:48:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Splnil z toho 1/3 - vozidla jsou moderní (na české poměry rozhodně) a nyní je čas udělat pořádnou mediální masáž.
Jedeme vrakem! - Povzdech nad kvalitou vozového parku ČD
Marian Kechlibar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.80.208.234
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 15:50:17    Odkaz na tento příspěvek  

V+p: Jasně, že to byly odlišné situace. Určitě dalo více práce Pendolino než Desiro.

Ale taky na to bylo o 2 řády více peněz a minimálně 10x tolik lidí, že?

Já dělám mobilní SW, a je mi známo, kolik nečekaných problémů s infrastrukturou člověk zažije. Napíšete perfektní kus kódu, a na čerstvě vydané Nokii to najednou nefunguje. Ukáže se, že chyba je ve firmwaru. Nokia jej opraví za půl roku...

Nicméně kdyby se v této situaci každý rozhodl, že na to "nemá sílu", tak by žádný mobilní software nebyl.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 16:03:13    Odkaz na tento příspěvek  

Ale jistě, je to prostě platnej testovací pokus, kterej ukáže, kudy cesta nevede a kudy možná jo. Akorát soudnej šéf by ho měl možná podniknout potichu, ještě před tim velkohubym taženim v médiích. Neexistuje totiž žádný bezporuchový vozidlo ani bez problémů vždy sjízdná trať.

Mediální masáž je úžasná, třeba odkaz když se dá snadno dohledat, že výlety Slonů do Mostu oznámila ústecká hejtmanská kancelář v médiích už 4.3. Dtto modernizace a investice do vozidel, každý kdo to trochu sleduje tak ví že se na tom dělá dlouho a problém je jen s kapacitou a financovánim, ale odteď je to zásluhou hrdinnýho konkurenčního boje žlutejch.

Furt jak když rudý právo tiskne.
Marian Kechlibar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.80.208.234
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 16:08:11    Odkaz na tento příspěvek  

Naprosto chápu, že mediální humbuk některé lidi štve. Ale nemyslím si, že je to otázka nesoudnosti "šéfa", v tom smyslu, že by udělal zbrklé a nerozmyšlené rozhodnutí. Právě naopak, chtěl se dostat do sdělovacích prostředků, a podařilo se mu to. Adekvátní reklama v médiích, kdyby byla placená, by asi stála více než 10 milionů.

Řadoví novináři jsou nekompetentní už od starého Babylónu, v podstatě jde o sběrače drbů s vestou PRESS. Nadávat na ně je jako nadávat na špatné počasí. Bylo a bude...
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 613
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 16:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu přikomentuji tu možnou náhradu nejetých spojů RJ teď na Kozině. A zmíněné busy. Být Jančurou, tak převelím na víkend někam do Libouchce jeden vlastní bus (má sice 60 míst), ale spoj by měl v případě výpadku Desir po ruce. Silnice vede souběžně. A v případě "nádražácky" neřešitelného problému by vyrazila busí obluda. A měl by dvojí reklamu: když to díky problému na železe klekne, tak jede bus. A pro ostatní lidi by tahle žlutá obluda na okresce tam vyvolala ještě větší halo. Bus na okresku to rozhodně není, ale na tuhle propagandu by byl špičkový.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1084
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 17:41:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak spolehlivé Desiro zase chcíplo... tentokrát v Ústí západě. Výsledek 30010 na odjezdu +26, v Oldřichově už +32.
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 615
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 19:03:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky bych očekával zpravodajství o obsazenosti RJ. A o vlivu na obsazenost těch souběžných ČernoDířích šlupek.
To se tu jaksi neobjevilo od pondělka , ta čísle by mne opravdu zajímala podstatně více, než nějaké +- 3min! Protože na nich bude dále stavěno. A kdo si myslí, že tohle je jen bitva mezi ČernouDírou a RJ, tak se šeredně plete. Všichni potencionální konkurenti ČernéDíry zbystřili (zvláště ti dosud spřátelení: např.DB). Teď totiž půjde o nepřátelské protinabídky vypovídaných smluv. (Proč se budou minimálně na krajích vypovídat smlouvy s ČD si dohledejte v kauze DánskoxEU).

P.S.: já nemohu být považován za "žloutenkáře" , stačí se jen podívat na diskuzi na busech u SA. To, pro neznalé.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3096
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 19:21:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč se budou minimálně na krajích vypovídat smlouvy s ČD
No k tomu doufám nedojde, protože na základě těch smluv se sají peníze z ROPů na nová vozidla. Myslím, že by to by asi sakra velký problém a další zdržení. Prostě šance na vypsání vř pro regiony byla promrhána. Ale nyní je šance na dálkovou dopravu, což by mohlo srazit ceny vlkm daleko více než u regionů. Takže to teď bude záviset na nové politické reprezentaci státu.
Novinky ze světa železnice na Vysočině: http://www.transverzala.ic.cz Souhrn všech aktualit, kompletní jízdní řády 2000- 2010, fotogalerie stanic a další.... Klikněte a uvidíte :-)
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 20:05:32    Odkaz na tento příspěvek  

modernizace a investice do vozidel, každý kdo to trochu sleduje tak ví že se na tom dělá dlouho a problém je jen s kapacitou a financovánim
Jak problém s kapacitou? Třeba Bombardier vyrobí jen pro čínské železnice 1120 (!) vozů pro vysokorychlostní jednotky během tří let, jenom v Kasselu jsou schopní produkovat lokomotivu každé tři dny. Že to ČD musí kupovat jen od firmy Appian Machinery Netherland B.V.? A proč by stejný "problém" měl mít i jiný dopravce? (Kecalům o podpoře národního průmyslu vzkazuji, že Bombardier má fabriku v České Lípě, přičemž veškerou produkci vyváží do svých mateřských firem.)
Jak problém s financováním? Před dvěma lety dostaly ČD dvanáct miliard korun s přímým určením na obnovu vozidlového parku. Touhle dobou by z masivních objednávek modernizací i nových vozidel měly přicházet první výsledky, ne? Jenže místo toho si po roce stěžoval náměstek ČD přes loajalitu Blažek, že mají problém s cash-flow... A to nebyly jediné peníze, které takhle v Černé Díře beze stopy zmizely.
k tomu doufám nedojde, protože na základě těch smluv se sají peníze z ROPů na nová vozidla
Tzv. "brněnský syndrom" - odsun nádraží je nahowno, ale unie nám na něj dá peníze, tak proč je za to neprošustrovat (aspoň budeme mít něco, co V PRAZE nemají)...
Chomutovák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1274
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 20:51:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Teplicích si nádražní personál dnes RJ pěkně vychutnal, když kolem 13:30 hlásil 50 minut zpoždění z důvodu poruchy lokomotivy. Na rozdíl od běžných hlášení "přijede/odjede", které se hlásí ústně, neváhali v tomto případě sestavit strojové hlášení pro plechovou hubu.
Obsazenost byla v minulých dnech slušná a stále stoupající. Samozřejmě přes dopoledne to zas tak žhavé není (i když se objevují např. maminky s kočárky), odpoledne se ale jezdí jen tak svézt poměrně dost lidí. Naopak z pravidelných dojížďáků jsem ještě nikoho nepotkal, ty si jezdí pořád svými oblíbenými spoji. V pondělí ještě vyzkouším ranní školák do ÚL, tam by mohl být taky pěkný nátřesk.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6082
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 21:05:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Teplicích si nádražní personál dnes RJ pěkně vychutnal, když kolem 13:30 hlásil 50 minut zpoždění z důvodu poruchy lokomotivy. Na rozdíl od běžných hlášení "přijede/odjede", které se hlásí ústně, neváhali v tomto případě sestavit strojové hlášení pro plechovou hubu.

Takže spiknutí?
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
diego.dan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.171.123
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 21:08:18    Odkaz na tento příspěvek  

Na webu RegioJebu visí upravený JŘ na sobotu a neděli na 132.Vypadá to mnohem rozuměji ale vlaků o hodně míň.Ještě,že tam nejedou i třetí týden -to už by nejelo asi nic
Ad. spojená Desira a nástupiště pane T.H.-vžyť to máte zakázaný ne?!(vyjádření zaměstnance RegioJebu).To je asi ta informovanost cestujících.Raději lži než pravda o neschopnosti HV.
No jako vždy výmluvy a plky.
Jinak středa O.K. a čtvrtek zase porucha.Bylo hezky a mouchy začaly lítat...
Být Jančurou tak to zabalim a za zbytek z těch 10 mega si nejdřív pronajmu Cerhenice na zkoušku a pak dělám haura.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12870
Registrován: 6-2003
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 21:10:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: vedle jak ta jedle, hejtmanství inzerovalo nasazení dvou slonů na trati Most - Děčín pouze o víkendech od březnové změny JŘ (což je možné jen díky nadbytku ešusů v Praze a okolí o víkendu). To nemá s touto dvoutýdenní prezentací ČD nic společného, na tu použily nově dodané ešusy, které budou od června nasazeny na trať do Berouna.
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
jprag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.174.165
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 21:10:48    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jestli se furt jezdí za bůra, nevypovídá ta natřískanost či nenatřískanost RJ/ČD vůbec nic. To že lidi rádi ušetřej na pivo se přece ví už dávno. Mmch ale že si ten název Jančua vybral na svuj monogram dobře, to se musí nechat
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6083
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 21:14:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jprag:

Černá Díra vs Regio Jeb. Není to kouzelné?
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.174.165
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 21:26:53    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jo, se sloni projedou a nebudou spát v depu, je na tom něco špatně? Podstatný je, že na tý trati už stejně jezděj, neni to nějakej poťomkin kterej se zjeví a zase zmizí v propadlišti.
A jsem zvědavej jak se bude interpretovat, jestli začnou ČD příští týden zkoušet na Vysočině opravdu ty Stadlery.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 21:29:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda,že dnes nejezdil kolem Přerova,to by musel dát zavděk modrým karosám To by byla fotka,NAD v podání RegioJeb(fakt dobrej název)A byl by v pr.... i s celou Wifiíííííííííč
kontrolní jízda....
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.102.112
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 21:32:39    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny,pokusím se o trochu nestranné zhodnocení dnešní jízdy v úseku Dc-Louka a zpět.

Pokud se budeme bavit o obsazenosti,dopolední spoj z UnL obsazen cca 60 cestujícíma,od Teplic ubývání cestujících do Louky dojelo asi 20 osob.To samé ve zpátečním gardu,z Teplic tak max 45 osob do UnL.Někteří cestující si i přes hlášení a jasné odlišení soupravy spletli tento spoj s pravidelným vlakem a nabízeli jízdenku ČD...

Co se týče dodržení jř. - spoj jel tam i zpět dle jř (naštěstí,dle infa ten následující už takové štěstí neměl...),takže tady z mé strany +

Personál - strojvedoucí upraven firemní výstrojí,lepší jak něktěří strojvedoucí ČD,jezdící v čemkoliv - takže tady z mé strany +

- obsluha vlaku - spíše steward (bo se evidentně nepodílí na dopravních úkonech a o dráze nemá nejmenší tuchy) - standart - upravený,ale nedá své práci nic navícmudělá co musí,ale že by se snažil vnést nějaký zájem o služby RJ,potažmo vnést do vlaku příjemnou atmosféru - to ani omyle,takže spíš běžný standart ČD. O tom,že si do rozhlasu pletl názvy zastávek - to bylo smutné. Takže z mé strany bych čekal více,takže -

Co se týče vozidla:

automat na kávu - zdarma káva - (laciná reklama,ale účinná) takže +, ovšem ostatní nápoje nefungovaly,takže bych u reklamní vlajkové lodě čekal aby vše bylo super a pokud možno bez závad,propiskou napsaný na papírku vzkaz,čokoláde nejde,zavání takovým stylem amatérismu... - takže to + spíš změníme na - jakoby nebylo...
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 21:32:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: že se blbě ptám,to je co?Asi jsem něco přehlédl
kontrolní jízda....
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.102.112
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 21:33:17    Odkaz na tento příspěvek  

reklama ve voze - veskrze žádná - letáky bych čekal všude v nějakých k tomu určených stojanech a ne poházené na schodech a v krabicích na policích na zavazadla,čekal bych dále všude nalepené reklamy,ikdyž vím že upravit IS na akci asi není jen tak,tak aspoň bych čekal logo společnosti všude,taže tady jasné -
Koše na odpadky plné - jasné -
Sem tam nějaký kelímek pod sedačkou vozu,takže úklid v nácestných stanicích se nekoná - takže klasický standart
Okna také opatlaná od cestujících,takže také bych čekal u vlajkové lodi pravidelné šlechtění,takže také klasický standart...
samotné HV - Desiro - na lokálky super - tady +
klima - nevím,asi porucha HV - zespodu topilo jak o život,z vrchu foukalo studené,neznám přesně jak to u Desira funguje,ale že by to bylo nějak příjemné...- tady asi spíš porucha HV
WIFI - nevím,můj tel naběhl,ale nepřipojil se,takže nevím,ovšem možná je i porucha mého přístroje.
Ovšem nejhorší zážitek z akce - porucha WC - WC již z výchozí stanice nefunkční,to se u ČD nestává aby na vlak bylo vystaveno HV bez WC,tady jednoznačné mínus,na vlajkové lodi a propagačním vlaku,aby cestující močili kolem vlaku,tak to je teda ostuda první kategorie!!! Tady se nedá než dát 3* - !!! A to to Desiro odjelo další pár vlaků bez výměny a bez WC !!!

Co bych čekal dále,že když zahájíme takvý náznak pravidelného provozu,bude ve vlaku přítomen někdo z vedení firmy a kontrolovat dodržení vysoké laťky cestování,to se bohužel nestalo,není umění se předvádět u vlaku plného šotoušů,ale spíš se ptát na názory obyčejných cestujících,těch,kteří jeli třeba právě dnes....

Celkové shrnutí: Nový vlak,který je na osloví klientelu svým designem,svoji novotu.Bohužel nic více.Ostatní jako v podání státního dopravce a žádný bonus navíc.Čekal bych na podobné akci více.A kauza WC mne opravdu zklamala.Ikdyž chápu technické problémy,žádná omluva,nic...Můj poslední dojem - Ano ,nejsem proti dalším dopravcům v ČR,ale RJ mne o své kvalitě v celkovém součtu nepřesvědčil !
Vladass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2670
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 21:38:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tedy lidi, Regiojet a běžný cestující. V pondělí, úterý a dnes (tj. čtvrtek) jsem hodlal využít i využil spoj Regiojetu v 16:54 z Teplic pro svou, řekněme, pravidelnou dojížďku domů.

Pondělí zpoždění jako kráva, byl jsem hodně rozladěný. Kdo může za podivné křižování v Oseku je mi jedno. Není můj problém. Kávovar nemá čokoládu, kávu nechci-nepiju.

Úterý vše na čas. Jsem spokojen, pondělí připisuji prvnímu dnu a víc to neřeším. Bohužel, čokoláda opět není.

Středa jsem nejel, ale dle info, vše O.K.

Čtvrtek opět čekám na RJ spoj. Zpoždění neutěšeně narůstá. Docela jsem až naštván, nakonec ale spoj jede. Bohužel, zpoždění je vysoce na půl hodiny. Že jedeme zadara mě nezajímá, o to nejstojím. Kávovar mrtvý úplně.

Tedy shrnutí. Chtěl jsem Regiojet použít pro běžné cestování. Bohužel se to jeví jako nemožné. Vše sklouzlo k atrakci typu lochneska nebo kolotoč. Pro pravidelné cestování nepoužitelné, což je logické, když je jízdní řád jen kus papíru na hony vzdálen od reality.
Na nádraží už jsem vyslechl i rozhovor, že s Regiojetem nejedou, protože si jezdí jak chce a dotyční potřebují být na místě včas!
Stejně tak zamrzí, že nikde nejsou jízdní řády. Pak je to opravdu těžké.

Za sebe říkám, že mě to dost mrzí. Celá akce zatím určitě nemá takový dopad, jak si Regiojet přál.

Jinak za sebe říkám, je mi jedno, kdo nebo co může za zpoždění. Já chci dojet na čas, dle JŘ.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 21:44:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kontrolní jízda ono to ode mě bude znít blbě,ale konečně pořádné shrnutí,pořádný popis situace.Po tom tady několik lidí volalo.S tím WC jste mě teda dostal.Řekl bych,že tohle by se u ČD asi opravdu nestalo,nemluvím o jedné jízdě,ale u opakované určitě ne.I za cenu značného zpoždění.Takže vám děkuji za konečně perfektní příspěvek
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.174.165
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 21:50:15    Odkaz na tento příspěvek  

Výp: odkaz ale nějak jsem z interpretace v tisku nabyl dojmu, že to bude i jezdit .. zřejmě spíš jen postávat u peronu.
Každopádně to bude další vítězství RJ, který by bez něj dozajista nenastalo.
diego.dan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.171.123
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 21:54:26    Odkaz na tento příspěvek  

kontrolní jízda:

A vo tom to je....
To co jsem napsal v prvním příspěvku se stává pravdou.No a ten záchod raději nekomentuji.Nicméně třeba pan T.H. zasvěceně osvětlí nějakou muškou v míse .
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3098
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 22:05:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Prag: Jsou nachystány prezentační jízdy mezi stanicemi Jihlava a Jihlava město zadarmo. Odjezdy z Jihlavy se předpokládají v 14:20, 14:45 a 15:15 hod., nazpět z Jihlavy města v 14:35, 15:00 a 15:31 hod. Aktuální dopravní situace tyto odjezdy samozřejmě může o pár minut posunout. A potom by měl být prý touto jednotkou veden i pravidelný vlak.

Jinak teda koukám, že RJ to má zčásti jako antireklamu. Což je celkem škoda.
Novinky ze světa železnice na Vysočině: http://www.transverzala.ic.cz Souhrn všech aktualit, kompletní jízdní řády 2000- 2010, fotogalerie stanic a další.... Klikněte a uvidíte :-)
kontrolní jízda....
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.102.112
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 22:07:18    Odkaz na tento příspěvek  

Tak možná že osvětlí,já proti soukromým dopravcům vůbec nic nemám,naopak,myslím si že je třeba vnést do mrtvého rybníka trošek kyslíku.Ovšem místo velkých řečí to chce trošek činu.A říkám otevřeně - mne RJ nezklamalo - pro mne klasický dopravce jako ČD - ale nenadchlo...Nic víc,nic míň.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.174.165
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 22:20:09    Odkaz na tento příspěvek  

Happy: dík, já to mam stejně moc z ruky. Ale je mi divný, že to nemaj ČD někde v aktuálních zprávách samy zveřejněný, kor když je teď média s tim RJ tak tepou. Třeba to má být pro veřejnost překvapení
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6085
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 00:31:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad kontrolní jízda:

Hezké povídání. Jen drobně doplním, bez výsměchu, protože teď už nemá smysl Regio Jeb hanět, on to zvládne sám tím, že předvádí při řízené a velkohubě opěvované promoakci prakticky to, co je vyčítáno v dennnodenním provozu nám, často právem a ještě nás předčí.

O tom,že si do rozhlasu pletl názvy zastávek - to bylo smutné. Takže z mé strany bych čekal více,takže -
Nevím, co je na tom za problém, nastavit pro dvoutýdenní akci desiří IS na automatické hlášení, aspoň grafické. DB desiro již při březnové promojízdě Dresden - Litoměřice IS funkční mělo. Stejně tak oba ešusy na vysmívané putovní výstavce v listopadu loňského roku, ačkoli byla písknuta včetně shánění lidí cca 4 dny před vyjetím, a že v té době měl jediný pracovník pro IS v DKV Praha hromadu práce s naléváním sowtware nového GVD (IS i AVV) nejen do 471, ale u IS i do 814. Zvládl to na těch dvou jednotkách i osobně odladit.

Blokované WC
V tomto má Desiro smůlu, jestli má jen jedno. Stačí jeden blbý cestující, který tam hodí něco nepatřičného a WC je v kelu. Známe z ešusů důvěrně. Nicméně je pravda, že existuje 20+1 způsob, jak vakuáč rozeběhnout, ale to už tu jednotku musí fíra trochu znát. Zde asi Jančura najal řidiče bez znalosti těchto záležitostí.

Jako další komentář k nasazení k dalšímu provozování vlaku se zablokovaným WC jen tolik, že může být pan Žlutý rád, že se mu ve vlaku někdo neposral a nezažaloval ho. Dráhy již musely řešit min. 2 případy žalob za ztrátu osobní důstojnosti před ostatními pasažéry a odškodná byla v desetitisících. To není sranda, když se takový pán s chemickými vzorci před i za jménem pokaká před svými kolegy, žáky, známými, i cizími lidmi.

klima neklima
Zřejmě opět neznalost obsluhy. Jestliže někde chladí, nebude to zřejmě chybějící náplní. Možná problém s regulací, nebo jiné věci, desiro neznám. Ale na ešusech jsou také možnosti, jak se klimu aspoň pokusit provozovat ve snesitelném stavu, i když hapruje.

Takže trvám na tom, že Regio Jeb se představuje v ryze amatérském světle. Ale co jiného od spiklence proti všemu nedrážnímu čekat, že?

A vidím, že už ani nemusím proti Jebu moc vyskakovat, mám tu objektivně kritizující nástupce.

Nashle o víkendu na U1.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 01:12:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jančura dojezdil na své velkohubé řeči. Provozovat dopravu bez zpozdění je problém i ve všemi opěvovaném Německu. A taky tam cestující "zbožňují" dráhy http://de.uncyclopedia.org/wiki/DB a rušení tratí se taky nezapomíná http://de.uncyclopedia.org/wiki/Deutsche_Bahn_AG

(Příspěvek byl editován uživatelem chio.)
Jedeme vrakem! - Povzdech nad kvalitou vozového parku ČD
Chomutovák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1275
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 01:45:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Drn: Já bych to v těch Teplicích neviděl hned na spiknutí, nicméně mi přijde nelogické, že pravidelné hlášení o příjezdu a odjezdu se hlásí živě, zatímco hlášení o zpoždění z důvodu zdechlé loko, které se možná použije jen jednou, někdo naprogramuje do plechové huby. To si opravdu nedovedu vysvětlit jinak, než škodolibou snahou o maximální šíření negativní infomace.